Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2005-01-13 10:06:30

Loana
Użytkownik

Suknie, torebki, buciki i inne cz??ci garderoby z epoki Jane Austen

Hej! Zaczynam w?tek z sukienkami oraz dodatkami dla nas na zlot. W ko?cu trzeba ustali?, jak powinny?my si? ubra?. Bo niby ka?da widzia?a film, ale np. ja dalej nie wiem, jakie buty mog?yby pasowa? do takiej sukienki. Na blogu Marianny widzia?am sporo rysunków sukienek (oraz fryzur!), ale dalej nie wiem, jak ta suknia jest uszyta. Czy macie gdzie? jakie? wykroje. Co prawda szy? nie umiem, ale mo?e maj?c wykrój si? naucz? tongue.
A jakie buty, jak? torebk?, jaki szal...to wszystko trzeba b?dzie ustali?, wi?c je?li macie jakie? dok?adne zdj?cia lub wzory, by?abym wdzi?czna.

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#2 2005-01-13 10:57:09

ula
Użytkownik

Re: Suknie, torebki, buciki i inne cz??ci garderoby z epoki Jane Austen

Loana a co z dodatkiem z rodzaju m?skiego :?: wink Apeluj?, ?eby wynale?? równie? wykroje stroju m?skiego lol i dodatki he he...
Hmm chocia? i tak nie jestem pewna czy je?li uda nam si? kogokolwiek namówi? na spotkanie to czy jeszcze da si? wcisn?? w obcis?e gatki.... :?

#3 2005-01-13 13:49:18

Marianna
Użytkownik

Je?li chodzi o w?asnor?czne uszycie stroju, to zamie?ci?am w?a?nie kilka wzorów i linków na moim blogu: http://marianna77.blog.onet.pl/ ,znalezienie wykrojów w internecie jest trudne, bo takie wzorniki z wykrojami trzeba po prostu kupi? sad

#4 2005-01-13 14:03:48

Loana
Użytkownik

Marianno, mam WIELK? PRO?B?, aby? umie?ci?a te linki równie? tutaj, w tym w?tku. Po pierwsze, ?eby wszystko by?o w jednym miejscu, po drugie, poniewa? mam bardzo s?aby transfer, otwarcie Twojego bloga w ca?o?ci to cz?sto kilkadziesi?t minut (dlatego w ca?o?ci widzia?am go tylko raz, obrazki nie chc? mi si? po takim czasie ?ci?ga?), oprócz tego znajduj? uk?ad Twojego bloga do?? nieczytelnym (wiadomo?ci s? szalenie szerokie, musz? si? nie?le naprzewija?, ?eby ca?? przeczyta?, a komentarze s? tak oddalone, ?e ledwo je znajduj?). Bardzo polecam Twój blog jako skarbnic? ró?nych wzorów, ale linki mog?aby? podawa? równie? tutaj smile.

A ja podaj? linka na stronk?, gdzie jest sporo wiadomo?ci o strojach.
http://www.songsmyth.com/costumerscompanion.html
Niestety ze wzgl?du na brak czasu oraz ograniczony angielski nie sprawdzi?am jej dog??bnie. Gdyby która? z Was mog?aby sprawdzi? i wy?uszczy?, czy jest tam co? pomocnego dla nas? By?abym wdzi?czna.

#5 2005-01-13 14:11:41

Loana
Użytkownik

Hmm, tak sobie wesz?am na chwil? i widz?, ?e tam naprawd? ciekawe rzeczy, jednak...prawie nic nie rozumiem :cry: . Czy mog?yby?cie przet?umaczy? odpowiednie fragmenty???

#6 2005-01-13 14:17:56

granatowa
Użytkownik

Moje kochanie na spotkanie pewnie by si? da?o namówi?, ale na pewno nie na te gatki big_smile

#7 2005-01-13 15:27:53

Kazik
(Admin)

Ponawiam pro?b? - wrzucajcie linki do dzia?u z linkami, wtedy wspólnymi si?amu wzro?nie nasza skarbnica ) A link podany na forum trudno jest potem odszuka?. Je?li brakuje jakich? kategorii w dziale linki to podajcie jakich, stworz? je. Chcia?bym ?eby?cie traktowa?y stron? jako ca?o?? i wspó?uczestniczy?y w jej tworzeniu.

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#8 2005-01-14 10:06:24

sister
Użytkownik

S?uchajcie...
co do butów, to teraz modne s? takie niby baletki na laskim obcasie, my?l?, ?e takie buty by?yby najbardziej podobne do tych z tamtych czasów. Co do torebki, to pozostaje nam uszy? sobie takie eleganckie niby sakiewki na jedwabnym sznureczku, takie sie wtedy nosi?o. Chyba, ?e komu? uda si? tak? kupi?, bo to jest cz?sty (cho? chyba ju? teraz niemodny) dodatek do sukien ?lubnych.

ja tylko nie wiem, co z fryzur? zrobi?, bo mam krótkie w?osy :?

ni i jeszcze pozostaje czepek...

#9 2005-01-14 10:11:01

granatowa
Użytkownik

to mo?e peruczki sobie zafundujemy big_smile
bo i umnie krótko??sad

#10 2005-01-14 10:16:48

sister
Użytkownik

Witaj Granatowa smile
tak my?la?am sobie o peruczkach, ale to lato b?dzie :? i chyba sie ugotujemy w czym? takim na g?owie... m?e do lata troch? urosn?...

#11 2005-01-14 11:00:08

granatowa
Użytkownik

lato... hmmmm, Masz racj? mo?e byc za ciep?o... to mo?e .... treski!!smile
bo moje raczej nie urosn? za wiele (b?d? si? cieszy? je?li nie wypadn?mi ca?kiem) :twisted:
witam big_smile

#12 2005-01-14 14:22:12

fringilla
Użytkownik

No to ja tak z innej beczki: nie ma takiej mozliwo?ci, ?ebym da?a rad? uszy? sobie sukienk?, kupic buty i dodatki. Od strony finansowej jest to dla mnie niewykonalne. Materia?, krawcowa, buty, robi si? z tego niez?a sumka, a kiedy id? wakacje liczy si? ka?dy grosz, taka rozrzutnoc jest nie do pomyslenia. Tym bardziej, ?e chodzi o kieck?, ktor? w?o?e raz, buty te?, bo ja na p?askim obcasie butów nie nosz?. I jeszcze bede w tym wygl?da? jak kaczka. Mam kilka sukienek letnich z podwy?szonym stanem, bo rzeczywi?cie lubie takie. Chjo? ostanio ty?ek mi tak urós?, ?e strach przymierzy?...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#13 2005-01-14 16:29:58

dorotka
Użytkownik

Ja te? raczej sobie nie skombinuje takiego wdzianka, ale za to je?li chcecie pozwol? wypróbowa? wasze zdolno?ci fryzjerskie na moich w?osach, bo chyba jako jedna z nielicznych "forumek" mam d?ugie w?osy. Co prawda troch? je musz? podci??, ale gdzie? do po?owy pleców b?d? big_smile To co, wystarczy moja anielska cierpliwo?? do zapuszczania w?osów, czy upieracie sie przy kieckach?

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#14 2005-01-14 22:00:20

moniczek
Użytkownik

Pomys? z kieckami jest fajny, ale to fakt, ?e trudno b?dzie to zorganizowa? - zw?aszcza od strony finansowej... sad

#15 2005-01-14 23:22:23

fringilla
Użytkownik

Zg?aszam sie, te? mam d?ugie w?osy! Zgodze si? nawet na grzywke i loczki wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#16 2005-01-15 12:25:43

dorotka
Użytkownik

Oj nie, ja na grzywke sie nie zgadzam, tyle lat mia?am i teraz mam dosyc serdecznie big_smile
Ale loczki czemu nie. Tylko, ?e ja mam takie proste druty, ?e mi si? zaraz wyprostuj? lol

#17 2005-01-15 12:31:32

sister
Użytkownik

Có?, treska to by?oby jakie? wyj?cie...

Co do sukni, to ja spróbuj?, bo je?eli materia? nie b?dzie za drogi, to nie b?dzie problemu. Tylko nie wiem, czy szy? suknie i halk? czy tylko sukni?. Jak myslicie?

#18 2005-01-15 17:33:52

dorotka
Użytkownik

Szyj obie jak masz czas i zdolno?ci - podziwaim osobi?cie, bo ja nie mam ani tego, ani tego. Niestety, urodzi?am si? ju? taka, materia? na przyk?adn? ?on? raczej ?aden lol S?uchajcie, ja sobie po prostu kupie kieck? z wysokim stanem, b?d? pewnie wygl?da? jak grzybek (to okre?lenie chyba wejdzie do kanonu wink ) bo wysokim wzrostem nie grzesz?, ale to nic, czego si? nie robi dla sprawy:D

#19 2005-01-16 11:52:50

sister
Użytkownik

Dorotko, przeceniasz mnie....
ja tego sama szy? nie b?d?, to mog? Ci obieca? lol
ale krawcow? wynajm?, tylko nie wiem,czy ona b?dzie potrafi?a co? takiego zrobi?, ale chyba tak...

#20 2005-03-04 22:19:58

karolcia
Użytkownik

czy mowa o jakims spotkaniu latem? wszyscy fani laczcie sie? poprosze o jakies info bo mnie to bardzo zaciekawilo.

?yj rozs?dnie, a ?ycie b?dzie pi?kniejsze.

#21 2005-03-05 12:05:15

dorotka
Użytkownik

na którym? z forum jest temat zjazd fanek JA, tam zobaczysz jak przebiegaja przygotowania do spotkania - oby si? wszystko powiod?o!

#22 2005-06-15 22:10:02

Ismena
Użytkownik

Kupi?am sobie jaki? czas temu modne czrnrne baletki,a dzi? przypomnia?am sobie uj?cie z balu w netherfield i z przej?ciem musz? oznajmi?, ?e mam ja i pan darcy nosimy bardzo podobne obuwie wink ,ale mam nadziej? inny rozmiar big_smile

#23 2005-10-18 13:53:18

caroline
Użytkownik

Marianna zamie?ci?a na swoim blogu zdj?cia z pierwszej próby krawieckiej.
http://marianna77.blog.onet.pl/2,ID4119 … index.html
Mo?e ona sama powinna o tym napisa?, ale moje dwie lewe r?ce s? pod takim wra?eniem, ?e j? wyprzedz?.
Pozdrawiam

#24 2005-10-19 09:18:39

Gitka
Użytkownik

Te? ju? wczoraj widzia?am, i by?am pod W I E L K I M WRA?ENIEM.
Jak z filmu ,, Rozwa?na i romantyczna,, -ja stawiam na romantyczn?.

#25 2005-10-19 12:13:47

caroline
Użytkownik

Nawet imi? si? zgadza big_smile

Stopka forum