Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-05-07 12:42:29

LadyVetinari
U┐ytkownik

Dodatki specjalne na D&U 2005 DVD PL

Witajcie,

Czy kto┼Ť z was mia┼é okazj─Ö obejrze─ç dodatki specjalne z p┼éyty DVD? W sumie jestem z nich zadowolona w po┼éowie. ┼é─ůcznie sztuk dziesi─Ö─ç.

1) Sztuka uwodzenia – dla laik├│w wyja┼Ťnia bardzo przystepnie, dlaczego niekt├│re sceny/szczeg├│┼éy (np. pomoc przy wsiadaniu do powozu) s─ů takie wa┼╝ne. Wypowiedzi aktor├│w i choreografki. Nic czego MY wcze┼Ťniej nie wiedzia┼éy┼Ťmy. smile Bardzo fajne stwierdzenie, ┼╝e Mr. D nie m├│g┼é poprostu powiedzie─ç: "Podobasz mi si─Ö. Oto m├│j nr telefonu, zadzwo┼ä" i potem pokazali krotk─ů animacje z kartka papieru i napisem 'Darcy, Pemberly 261'. S┼éodziutkie. smile

2) Wspania┼ée rezydencje – ┼Ťwietny pomys┼é. Galeria zdj─Ö─ç (szkoda, ┼╝e tak ma┼éo) oraz kr├│tki filmie dokumentalny o ka┼╝dej z rezydencji jakie ‘zagra┼éy’ w D&U. O tym, jak musieli je ‘odnowoczesni─ç’ (pastelowe kolory na ┼Ťcianach czy lod├│wki w kuchniach smile) albo pozostawi─ç nowe (szcztuczne) ┼Ťciany przed tymi w┼éa┼Ťciwymi, bo na oryginalnych nie mo┼╝na by┼éo nic powiesi─ç albo po prostu nie pasowa┼éy (tworzy┼éy zbyt rodzinna atmosfer─Ö jak na wynaj─Öty dom – patrz Netherfield). Wypowiedzi scenograf├│w oraz ludzi pracuj─ůcych w prezentowanych domach lub ich w┼éa┼Ťciciele.

3) Bennetowie – w gruncie rzeczy fajny ma┼éy dokumencik o rodzinie, sceny z filmu plus wypowiedzi ludzi zwi─ůzanych z filmem. Bardzo "ciep┼éy i kochany" w tonie.

4) ┼╗ycie i czasy JA – kr├│tki dokument o JA, wypowiedzi ludzi z muzeum, film z domu Jane Austen, w kt├│rym napisa┼éa wi─Ökszo┼Ťc swoich „g┼é├│wnych” dzie┼é.

5) Pami─Ötnik z planu – ludzie pracuj─ůcy nad filmem, zar├│wno aktorzy i tw├│rcy wypowiadaj─ů si─Ö na temat pracy. Jakie to by┼éo wspania┼ée i takie tam bla-bla-bla. smile

6) Komentarz re┼╝ysera – du┼╝o narzeka na ┼Ťwiat┼éo, stateczno┼Ťc scen, kt├│rej nie da┼éo si─Ö unikn─ů─ç, jak bardzo nie lubi┼é ‘scen listowych’, czemu zmieni┼é np. galeria obraz├│w na galerie rze┼║b i temu podobne szczeg├│┼éy. W sumie rzeczy bardzo fajnie by┼éo obejrze─ç film raz jeszcze w towarzystwie re┼╝ysera. Niestety nie ma komentarzu do alternatywnego zako┼äczenia. sad

7) Zwiastun filmu „Niania” – kompletne marnowanie przestrzeni na dysku, nawet nie obejrza┼éam.

8) Galerie 19-stulecia – zdj─Öcia przedstawiaj─ůce stroje, akcesoria, meble i wn─Ötrza z 19-tego wieku. W┼éa┼Ťciwie to mo┼╝na znale┼║─ç to samo w Internecie, jak si─Ö dobrze poszuka.

9) Drzewo genealogiczne D&U – kolejny przyk┼éad kompletnego marnowania przestrzeni na dysku, zupe┼énie niepotrzebne i bardzo proste w wykonaniu. Zrobili to, chyba po to ┼╝eby by┼éo wi─Öcej dodatk├│w.

10) Alternatywne zako┼äczenie – nareszcie mia┼éam okazje obejrze─ç w dobrej jako┼Ťci ten ameryka┼äski cukiereczek. Fajne ┼éab─Ödzie na pocz─ůtku, nie zauwa┼╝y┼éam ich wcze┼Ťniej. Lizzy i Mr. D siedz─ů na kamiennym stole – nie na dachu, zapewne gdzie┼Ť w ogrodzenie przed rezydencj─ů. A mo┼╝e to zegar s┼éoneczny?!? Nadal umyka mi sens – pewnie by┼éo by ciekawiej, gdyby do┼é─ůczyli komentarz re┼╝ysera.

Na sam koniec warto doda─ç, ┼╝e w tych dodatkach cz─Östo dano bardzo nowoczesny podk┼éad muzyczny do scen z filmu nadaj─ůc im zupe┼énie nowy charakter. Bardzo od┼Ťwie┼╝aj─ůce, mnie osobi┼Ťci si─Ö to podoba┼éo. Przypomina to troche fanowskie videoklipy.

ps. polskie napisy do dodatk├│w - rzadko┼Ť─ç
ps2. do DVD dodali torebk─Ö herbaty Tetly ;D

Pozdrawiam,
Lady V

#2 2006-05-07 12:54:20

izek
U┐ytkownik

Re: Dodatki specjalne na D&U 2005 DVD PL

cz─Ö┼Ť─ç tego o czym piszesz mo┼╝na by┼éo wyszpera─ç w sieci, ale pewnie nie w takiej dobrej jako┼Ťci...

mi┼éo si─Ö takie rzeczy ogl─ůda, zamierzam sobie wypo┼╝yczy─ç film z wypo┼╝yczalni aby to zobaczy─ç big_smile

gg 5425654

#3 2006-05-07 20:20:43

izek
U┐ytkownik

Pocałunek to punkt 10)

gg 5425654

#4 2006-05-07 21:54:46

ewelinka
U┐ytkownik

A ja jeszcze nie mam na DVD :cry: :cry:

#5 2006-05-07 22:27:29

aragonte
U┐ytkownik

Ja te┼╝ nie sad
Musze najpierw spłacić długi sad

#6 2006-05-07 23:32:30

izek
U┐ytkownik

Pocałunek to punkt 10)

Nie, punkt dziesi─ůty to to zako┼äczenie w Pemberley (chyba).

ale jedyny poca┼éunek w filmie to w┼éa┼Ťnie ten po ┼Ťlubie w Pemberley.
Dla widza Europejskiego niedost─Öpny w wersji kinowej, ale na dvd w extrasach jak najbardziej. My mieli┼Ťmy w kinie tylko prawie poca┼éunek...

gg 5425654

Stopka forum