Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2006-05-07 12:42:29

LadyVetinari
Użytkownik

Dodatki specjalne na D&U 2005 DVD PL

Witajcie,

Czy kto? z was mia? okazj? obejrze? dodatki specjalne z p?yty DVD? W sumie jestem z nich zadowolona w po?owie. ??cznie sztuk dziesi??.

1) Sztuka uwodzenia – dla laików wyja?nia bardzo przystepnie, dlaczego niektóre sceny/szczegó?y (np. pomoc przy wsiadaniu do powozu) s? takie wa?ne. Wypowiedzi aktorów i choreografki. Nic czego MY wcze?niej nie wiedzia?y?my. smile Bardzo fajne stwierdzenie, ?e Mr. D nie móg? poprostu powiedzie?: "Podobasz mi si?. Oto mój nr telefonu, zadzwo?" i potem pokazali krotk? animacje z kartka papieru i napisem 'Darcy, Pemberly 261'. S?odziutkie. smile

2) Wspania?e rezydencje – ?wietny pomys?. Galeria zdj?? (szkoda, ?e tak ma?o) oraz krótki filmie dokumentalny o ka?dej z rezydencji jakie ‘zagra?y’ w D&U. O tym, jak musieli je ‘odnowoczesni?’ (pastelowe kolory na ?cianach czy lodówki w kuchniach smile) albo pozostawi? nowe (szcztuczne) ?ciany przed tymi w?a?ciwymi, bo na oryginalnych nie mo?na by?o nic powiesi? albo po prostu nie pasowa?y (tworzy?y zbyt rodzinna atmosfer? jak na wynaj?ty dom – patrz Netherfield). Wypowiedzi scenografów oraz ludzi pracuj?cych w prezentowanych domach lub ich w?a?ciciele.

3) Bennetowie – w gruncie rzeczy fajny ma?y dokumencik o rodzinie, sceny z filmu plus wypowiedzi ludzi zwi?zanych z filmem. Bardzo "ciep?y i kochany" w tonie.

4) ?ycie i czasy JA – krótki dokument o JA, wypowiedzi ludzi z muzeum, film z domu Jane Austen, w którym napisa?a wi?kszo?c swoich „g?ównych” dzie?.

5) Pami?tnik z planu – ludzie pracuj?cy nad filmem, zarówno aktorzy i twórcy wypowiadaj? si? na temat pracy. Jakie to by?o wspania?e i takie tam bla-bla-bla. smile

6) Komentarz re?ysera – du?o narzeka na ?wiat?o, stateczno?c scen, której nie da?o si? unikn??, jak bardzo nie lubi? ‘scen listowych’, czemu zmieni? np. galeria obrazów na galerie rze?b i temu podobne szczegó?y. W sumie rzeczy bardzo fajnie by?o obejrze? film raz jeszcze w towarzystwie re?ysera. Niestety nie ma komentarzu do alternatywnego zako?czenia. sad

7) Zwiastun filmu „Niania” – kompletne marnowanie przestrzeni na dysku, nawet nie obejrza?am.

8) Galerie 19-stulecia – zdj?cia przedstawiaj?ce stroje, akcesoria, meble i wn?trza z 19-tego wieku. W?a?ciwie to mo?na znale?? to samo w Internecie, jak si? dobrze poszuka.

9) Drzewo genealogiczne D&U – kolejny przyk?ad kompletnego marnowania przestrzeni na dysku, zupe?nie niepotrzebne i bardzo proste w wykonaniu. Zrobili to, chyba po to ?eby by?o wi?cej dodatków.

10) Alternatywne zako?czenie – nareszcie mia?am okazje obejrze? w dobrej jako?ci ten ameryka?ski cukiereczek. Fajne ?ab?dzie na pocz?tku, nie zauwa?y?am ich wcze?niej. Lizzy i Mr. D siedz? na kamiennym stole – nie na dachu, zapewne gdzie? w ogrodzenie przed rezydencj?. A mo?e to zegar s?oneczny?!? Nadal umyka mi sens – pewnie by?o by ciekawiej, gdyby do??czyli komentarz re?ysera.

Na sam koniec warto doda?, ?e w tych dodatkach cz?sto dano bardzo nowoczesny podk?ad muzyczny do scen z filmu nadaj?c im zupe?nie nowy charakter. Bardzo od?wie?aj?ce, mnie osobi?ci si? to podoba?o. Przypomina to troche fanowskie videoklipy.

ps. polskie napisy do dodatków - rzadko??
ps2. do DVD dodali torebk? herbaty Tetly ;D

Pozdrawiam,
Lady V

#2 2006-05-07 12:54:20

izek
Użytkownik

Re: Dodatki specjalne na D&U 2005 DVD PL

cz??? tego o czym piszesz mo?na by?o wyszpera? w sieci, ale pewnie nie w takiej dobrej jako?ci...

mi?o si? takie rzeczy ogl?da, zamierzam sobie wypo?yczy? film z wypo?yczalni aby to zobaczy? big_smile

gg 5425654

#3 2006-05-07 20:20:43

izek
Użytkownik

Poca?unek to punkt 10)

gg 5425654

#4 2006-05-07 21:54:46

ewelinka
Użytkownik

A ja jeszcze nie mam na DVD :cry: :cry:

#5 2006-05-07 22:27:29

aragonte
Użytkownik

Ja te? nie sad
Musze najpierw sp?aci? d?ugi sad

#6 2006-05-07 23:32:30

izek
Użytkownik

Poca?unek to punkt 10)

Nie, punkt dziesi?ty to to zako?czenie w Pemberley (chyba).

ale jedyny poca?unek w filmie to w?a?nie ten po ?lubie w Pemberley.
Dla widza Europejskiego niedost?pny w wersji kinowej, ale na dvd w extrasach jak najbardziej. My mieli?my w kinie tylko prawie poca?unek...

gg 5425654

Stopka forum