Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-05-04 20:19:19

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Co najbardziej lubicie u Jane Austen?

Jako jedna z nielicznych pisarzy pisze tak, ┼╝e jest ma┼éo dialog├│w a du┼╝o opis├│w, kt├│re mnie nie nu┼╝─ů.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#52 2006-05-04 20:22:12

Jeanne
U┐ytkownik

Te opisy to sama akcja Aine... big_smile

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#53 2006-05-05 21:47:05

ewelinka
U┐ytkownik

ja uwielbiam jej poczucie humoru teksty kipi─ůce sarkazmem i ironi─ů
:twisted:

Oj tak poczucie humoru to ma lol

#54 2006-05-07 14:53:41

Admete
U┐ytkownik

Pewnie powtarzam co┼Ť, co ju┼╝ tu napisano - przepadam za postaciami stworzonymi przez Austen. Poza tym podoba mi si─Ö jej elegancki styl pisania. U niej nie ma afektacji, przesady ani zb─Ödnych s┼é├│w. Wszystko do siebie pasuje. Wsp├│┼écze┼Ťni pisarze s─ů straszliwie prostaccy ( niekt├│rzy oczywi┼Ťcie ).

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#55 2006-05-07 21:31:04

Gosia
U┐ytkownik

Nie pamietam tego dokladnie, ale wydaje mi sie ze ona nie uzywa wielu przymiotnikow. Jest dosc oszczedna w opisie.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#56 2006-05-15 19:52:06

Agn
U┐ytkownik

Ja u Jane Austen lubie przede wszystkim fakt, ze kazda postac ma swoje miejsce i znaczenie. Sa dobrze przemyslane i przedstawione. Podoba mi sie jej humor (np. uwielbiam wszelkie komentarze pana Benneta). Podziwiam spokoj narracji. JA nigdy sie z niczym nie spieszyla, pozwala sie swojej opowiesci toczyc, dzieki czemu w np. dialogach jest zawartych cale mnostwo subtelnosci. A przede wszystkim urzekaja mnie starsze ksiazki, nie przepadam za wspolczesnymi romansami. Wole to odkrywanie sie dwojga ludzi z cala otoczka konwenansow, uczucie dojrzewajace bez szalenstwa, lecz stopniowo.

I'm teething on the answers you're saving
How are you going to make me understand
I'm dreaming while you're stealing babies
How are you going to help me sleep again

#57 2006-05-15 21:39:22

Admete
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie to powolne dochodzenie do porozumienia jest najlepsze.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#58 2006-05-16 22:36:05

ewelinka
U┐ytkownik

Mnie mobilizuje do szybkiego czytania bo jestem osob─ů niecierpliw─ů i nie mog─Ö sie doczeka─ç co b─Ödzie dalej,wi─Öc ksi─ů┼╝ki Jane poch┼éaniam jak najszybciej wink

#59 2006-06-20 19:45:59

Lady_Ann
U┐ytkownik

U Jane Austen najbardziej lubi─Ö to, ┼╝e zawsze mnie roz┼Ťmiesza, ┼╝e kiedy jest mi smutno bior─Ö do r─Öki „Dum─Ö i uprzedzenie” czytam sobie m─ůdro┼Ťci Pani Bennet i ju┼╝ mi lepiej smile Lubi─Ö j─ů bo rzec by mo┼╝na daje rado┼Ť─ç tym co pisze, i jest bardzo pozytywna. Poza tym te ‘dobre” bohaterki zawsze dostaj─ů najfajniejszych facet├│w smile

#60 2006-06-21 13:56:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

No nie zgodz─Ö si─Ö tak do ko┼äca. Fanny - bohaterka pozytywna dosta┼é─ů wo┼ékowat-fajt┼éapowatego Edmunda. Wart Pac pa┼éaca? wink

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#61 2006-06-21 17:38:01

Femma
U┐ytkownik

Witam wszystkich. Jestem nowa na forum, co łatwo zauważyć.
Co podoba ni si─Ö u JA? Przede wszystkim, ┼╝e m─ůdrze zrezygnowa┼éa z niepotrzebnego sentymentalizmy w swoich ksi─ů┼╝kach. Jej historie i postacie i wydarzenia to kwintesencja prawdziwego zycia, a nie marze┼ä o idealnym ┼╝yciu. JA doda┼éa jedynie do swoich ksi─ů┼╝ekodrobin─Ö (dos┼éownie odrobineczk─Ö) subtelno┼Ťci i romantyzmu. Po prostu niepodrabialny styl.

#62 2006-07-18 17:10:23

lady_kasiek
U┐ytkownik

U Austen lubie jej optymizm sprawy mog─ů si─Ö gmatwac a ona znajduje wiarygodne zakonczenie. No i jeszcze bohaterowie a zw┼éaszcza postacie m─Ö┼╝czyzn tacy fajni amanci bez sztuczno┼Ťci bez przesadyzmu czasami jak si─Ö zaczytam i zaszczeka m├│j raul wydaje mi si─Ö ┼╝e z wizyt─ů wpadnie w┼éasnie taki ujmuj─ůcy gentelmen z mi┼éo┼Ťci─ů w oczetach(ehhh bredz─Ö)

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#63 2006-07-18 18:18:51

fringilla
U┐ytkownik

No nie zgodz─Ö si─Ö tak do ko┼äca. Fanny - bohaterka pozytywna dosta┼é─ů wo┼ékowat-fajt┼éapowatego Edmunda. Wart Pac pa┼éaca? wink

Ona na pewno była zadowolona wink
Gorzej z Mariann─ů, no ale ona nie by┼éa pozytywna i zosta┼éa ukarana pu┼ékownikiem Brandonem - a raczej ma┼é┼╝e┼ästwem bez mi┼éo┼Ťci.
┼╗eby mnie tak kto┼Ť chcia┼é takim Brandonem ukara─ç... wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#64 2006-07-18 19:30:13

lady_kasiek
U┐ytkownik

Ale to juz nie by┼éoby bez mi┼éo┼Ťci. big_smile
I tu Jane daje nam nauczk─Ö ┼╝e niczego nie mo┼╝nna by─ç pewnym ot Elinor rozs─ůdna hajtn─Ö┼éa si─Ö z mi┼éo┼Ťci a Marianne za go┼Ťcia o chyba 20 lat starszego. Ale ona i tak by┼éa dla niego dobra ┼╝on─ů czy go kocha┼éa czy nie big_smile i nie uciek┼éa od niego jak by┼éa w ci─ůzy big_smilebig_smile na pewno nie :!:

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#65 2006-07-19 06:47:45

pak4
U┐ytkownik

Do Waszej listy zalet JA (czasem mo┼╝na by si─Ö pospiera─ç) dodam jeszcze pewn─ů subtelno┼Ť─ç ┼Ťwiata, w kt├│rym akcja si─Ö obraca. Trzeba zwraca─ç uwag─Ö na szczeg├│┼éy i uruchamia─ç wyobra┼║ni─Ö, bo ka┼╝de zdanie mo┼╝e mie─ç drugie dno. ┼Üwietnym przyk┼éadem jest (akurat to wy┼éapa┼é Nabokov) jak to w zako┼äczeniu MP Fanny i Edmund tak d┼éugo byli ma┼é┼╝e┼ästwem, ┼╝e przyda┼éoby im si─Ö zwi─Ökszenie dochodu. Co znaczy, ni mniej, ni wi─Öcej, ┼╝e Fanny by┼éa w ci─ů┼╝y smile

PS.
A starsza panna Steele rzeczywi┼Ťcie jest besti─ů du┼╝ego kalibru! I jak ona si─Ö wyra┼╝a -- po┼é─ůczenie pretensjonalno┼Ťci i g┼éupoty!

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#66 2006-07-19 11:53:36

Gandzia
U┐ytkownik

Ja lubi─Ö to poczucie humoru, niepowtarzaln─ů atmosfer─Ö i jeszcze to ┼╝e to nie jest druga moda na sukces gdzie ka┼╝dy z ka┼╝dy wiadomo co lol

Richard Armitage chodz─ůcy idea┼é.

gg 8006519

#67 2009-07-05 18:14:53

Lady
U┐ytkownik

Bardzo lubi─Ö opisy los├│w i koneksji bohater├│w powie┼Ťci Jane Austen. Dzi─Öki temu ┼éatwiej jest mi wyrabia─ç sobie o nich opini─Ö. Mam wi─Ökszy widok na sytuacj─Ö, lepiej rozumiem bohater├│w.

#68 2009-07-13 21:50:33

czytelniczka
U┐ytkownik

Gandzia napisa│:

Ja lubi─Ö to poczucie humoru, niepowtarzaln─ů atmosfer─Ö i jeszcze to ┼╝e to nie jest druga moda na sukces gdzie ka┼╝dy z ka┼╝dy wiadomo co lol

Trafnie to uj─Ö┼éa┼Ť

Stopka forum