Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#176 2006-01-28 20:21:12

AineNiRigani
Użytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

sparafrazuj? big_smile Dla mnie w sumie jest obojetne jaki rezyser i jaki aktor odtworzyliby film i g?ównego bohatera - wielu zagra t? postac tak samo lub lepiej ni? Colin!!!
Dla mnie zawsze niesmiertelny Bóg i idol w?ród aktorów angielskich - Rupert Everett, Pierce Brosnan i kilku innych.
Jak juz wspominalam nie mam bardzo wysokiego zdania na temat sztuki aktorskiej w wykonaniu Boskiego C. Co do urody - nie w moim typie :twisted:

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#177 2006-01-28 20:23:13

Diana
Użytkownik

Moim zdaniem, Colin zagra? t? posta? ?wietnie. Tak naprawd? nie znam go ze zbyt wielu ról i dlatego nie chc? si? wypowiada? na temat jego aktorstwa w ogólno?ci, ale rozumiem, ?e komu? mo?e nie odpowiada? jego interpretacja Darcy'ego. Mi odpowiada- i to bardzo, wi?c podpisuj? si? pod tym, co napisa?a Kami. big_smile

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#178 2006-01-28 20:26:35

AineNiRigani
Użytkownik

Ech Diana - wiem.
Moje wypowiedzie czesto sa prowokacyjne i zlo?liwe big_smile. A Boski "C" zagral Darcyego niezle. Co nadal nie zmienia mojego zdania ani o jego aktorstwie, ani o tym, ze mozna by bylo znalesc jeszcze kilku dobrych Darcych.
Boski "C" nie jest w tym przypadku niezastapiony big_smile

#179 2006-01-28 20:46:36

Diana
Użytkownik

Nikt nie jest niezast?piony, to znana prawda i by?by ciekawy eksperyment, gdyby tak pozastanawia? si? nad ewentualnymi innymi "Darcy'mi" (poza MM oczywi?cie, bo on ju? pokaza?, na co go sta?). Za pare lat pewnie znowu powstanie kolejna wersja powie?ci JA i zobaczymy, kogo wtedy obsadz? w roli naszeo ulubie?ca.

#180 2006-01-28 21:16:28

AineNiRigani
Użytkownik

he he Orlando Blooma :twisted: :twisted: :twisted:

#181 2006-01-28 21:18:22

Bonduelle
Użytkownik

Bo?e uchowaj, wypluj to o____O Widz? go tylko (ostatecznie) jako Wickhama. Johnny Depp, mimo ?e nic do niego nie mam, te? by?by dla mnie wyj?tkowo "niestrawny" w tej roli neutral

#182 2006-01-28 21:20:04

AineNiRigani
Użytkownik

Bonduelle tam by? diabelski ?miech :twisted:
Na szcz??cie za tych kilka lat Lovelas b?dzie ju? za stary big_smile
Ale pojawi? si? kolejni i to mnie martwi...

#183 2006-01-28 21:22:48

Bonduelle
Użytkownik

Tak... cho?by Daniel Radcliffe (Harry Potter tongue) jako Darcy - to by by?o Z?E!

#184 2006-01-28 21:26:17

AineNiRigani
Użytkownik

Tak... cho?by Daniel Radcliffe (Harry Potter tongue) jako Darcy - to by by?o Z?E!

Raczej okrutne wobec nas :cry: :cry:

#185 2006-01-28 21:28:15

Bonduelle
Użytkownik

Tak... wi?c id?c tym tropem mo?emy sporz?dzi? list? aktorów, którzy absolutnie nie mogliby zagra? Darcy'ego ;P

Moje propozycje: DiCaprio, Josh Hartnett, Ben Affleck.

#186 2006-01-28 21:32:28

AineNiRigani
Użytkownik

Tak... wi?c id?c tym tropem mo?emy sporz?dzi? list? aktorów, którzy absolutnie nie mogliby zagra? Darcy'ego ;P
Moje propozycje: DiCaprio, Josh Hartnett, Ben Affleck.

Miodzo :twisted:
Proponuje zalozyc nowy watek w innym dziale big_smile
Mo?e w pogaduchowni, albo aktorach?
POgaduchownia czesciej uczeszczana, chyba tam big_smile

#187 2006-01-28 21:37:57

Bonduelle
Użytkownik

Ju? za?o?y?am smile

#188 2006-01-28 21:48:40

AineNiRigani
Użytkownik

Ju? za?o?y?am smile

he he ja tez. Juz likwiduje big_smile

#189 2006-01-28 21:49:14

Bonduelle
Użytkownik

Ja w?a?nie zlikwidowa?am swój tongue

#190 2006-01-28 21:50:35

AineNiRigani
Użytkownik

Ja w?a?nie zlikwidowa?am swój tongue

Wlasnie zauwazylam, wiec sie wstrzymalam.
To przenosimy sie na POgaduchownie big_smile

#191 2006-01-29 10:21:05

Anonymous
Gość

No tak...ale oprócz za?o?enia,?e CF jest niezast?piony,nie us?ysza?am od was nic wi?cej....a mia?am te? zarzuty do wielu innych rzeczy.
Zgadzam si?,CF stworzy? ciekaw? kreacje aktorsk?,ale mowi?am te? o serialu jako o ca?o?ci.Skoro ma to wszystko by? wierne orygina?owi,epoce czy jeszcze czemu? to dlaczego mam wra?enie,?e nie jest.
Je?li chodzi o przesz?o?? to hmmm...sama Austen nie wysili?a si? aby przybli?y? nam pewne detale.Jako? jej nie winie,bo pisa?a ksi??ke o rzeczywisto?ci jak? widzi...pewnie si? nawet nie spodziewa?a,?e po tylu latach b?dzie to kto? czyta?...a realia zmieni? si? bardzo.
Co si? za? tyczy ludzkich reakcji w danej epoce,to chyba nie mamy prawa twierdzi?,?e kiedy? tam to ludzie byli tacy i tacy....o nas te? by? mo?e kto? tak napisze i zastanawiam si? ile b?dzie w tym prawdy.
Ludzka mentalno?? zmienia si? przez wieki...dzi?ki temu jeste?my w staie rozró?nia? w ogóle jakie? epoki.Pami?ta? nale?y jednak o tym,?e mimo wszelkich konwenasów zasad itp ludzie zawsze byli lud?mi....a te uczucia w nowej P&P bardzo mnie urzek?y.Mo?e film jest troch? unowocze?niony,ale mi to nie przeszkadza.Przesz?o?? nie jest sta?a,zmienia si? w zale?no?ci od tego jak? mamy tera?niejszo??.

Zainteresowanym ?yciem prywatnym i tym jak si? ludzie kiedy? zachowywali polecam serie pod red P.Aries "Historia ?ycia prywatnego"....jest pomocna...ale có? ,nie wiem co by?y robili i tak nigdy nie uda nam si? wej?? w serca i umys?y ludzi z przesz?o?ci.A ka?da interpretacja jest ju? tylko interpretacj?:-) mo?e si? podoba? bardziej lub mniej.
Wybaczcie ten elaborat,pozdrawiam serdecznie:-)

#192 2006-01-29 10:52:09

Nastazja
Użytkownik

Simon Langton mia? ?wietny pomys? na serial.
Zrealizowa? go niczym satyr? teatraln?. Wi?kszo?? postaci by?a nakre?lona grub? krech?. Dekoracje by?y skromne,pozwolono skupi? si? na ludzkich emocjach - cz?sto t?umionych. Twórcy zachowali klimat powci?gliwo?ci.

To jedna z najlepszych produkcji telewizyjnych jakie ogl?da?am.

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#193 2006-01-29 10:55:50

Gabra
Użytkownik

Zgadzam si?,CF stworzy? ciekaw? kreacje aktorsk?,ale mowi?am te? o serialu jako o ca?o?ci.Skoro ma to wszystko by? wierne orygina?owi,epoce czy jeszcze czemu? to dlaczego mam wra?enie,?e nie jest.

To mo?e powiedzia?aby? co wed?ug Ciebie nie jest zgodne z ksi??k? lub realiami epoki, gdy? ja szczerze mówi?c nic takiego w tym serialu nie dostrzegam. Co do gry aktorskiej która jest twoim zdaniem marna to pozwol? si? nie zgodzi? - wed?ug mnie genialne by?y role pa?stwa Bennet, Lizzy czy cho?by panny Bingley - ale oczywi?cie wszystko zale?y od gustów.

#194 2006-01-29 11:44:31

Diana
Użytkownik

Kiedy dawno dawno temu obejrza?am serial P&P po raz pierwszy, to uzna?am, ?e jest to przede wszystkim serial kostiumowy. Po jakim? czasie doda?am jednak do tego okre?lenia przymiotnik "komediowy". To nie jest romans ani dramat obyczajowy( przynajmniej w moim mniemaniu), nigdy go jako takich nie traktowa?am. I w?a?nie za to tak bardzo go polubi?am. Z urywków wnosz?, i? film troch? ró?ni si? od serialu klimatem, ale tak jest dobrze! Mam tylko nadziej?, ?e nie jest zanadto powa?ny... wink

#195 2006-01-29 13:18:10

Anonymous
Gość

Prosz? nie traktujcie mnie tu jako inkwizytora:-)
Je?li chodzi o role to nie podoba?a mi si? matka...mia?a troch? zbyt mocno przerysowane kwestie.Lady Katarzyna zdecydowanie lepsza jest w filmie ni? w serialu.Judi Dench ma tak surowe spojrzenie,?e budzi respekt.Serialowa odpowiedniczka wygl?da raczej na star? poczciw? babcie.

Chyba w?a?nie ta teatralno?? serialu nie przypad?a mi do gustu.W filmie baaardzo ale to bardz dobra by?a muzyka!!!idealnie moim zdaniem pasowa?a.Je?li za? chodzi o komediowo??,to chyba bardziej u?mia?am si? na filmie.Zdecydowanie Pan Collins mnie zauroczy?...robi? takie miny przy tancu z Elizabeth wink w ogóle cudny ten aktor!!!

Na koniec.Z filmami kultowymi si? nie dyskutuje;-) taka prawda. To tak samo jakby kto? mi powiedzia?,?e Robin Hood z Costnerem jest lepszy od Robin of Sherwood z lat 80!Na pal bym wbi?a:-)
Ale jako? chcia?am swoj? opini? wyrazi?:-)
Pozdrawiam ciep?o!

#196 2006-01-29 13:32:25

Georginia
Użytkownik

To ja ju? chcia?am tak mniej anonimowo ze wszystkimi si? przywita?:-)

#197 2006-01-29 13:39:15

Alison
Użytkownik

Witamy Ci? Georginio big_smile
Chcia?am tylko doda? (nie krytykuj?c filmu bo mi si? podoba? z ma?ymi wyj?tkami), ?e w serialu by?o troch? w?tków komediowych zepchni?tych na dalszy plan. Ja np. przepadam za scenkami jak Mary wdzi?czy si? przecudnie do pana Collinsa, cho? to odbywa si? tak bardzo w tle, ?e mo?na tego nie zauwa?y? wink

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#198 2006-01-29 13:48:37

AineNiRigani
Użytkownik

Georgina - co do ca?o?ci Twoich wypowiedzi - zaprzecz? g?ównie stwierdzeniu, ?e nie mo?na ocenia? mentalno?ci ludzi z innej epoki. A raczej nie tyle zaprzecze, co moze spojrze na to z innej strony.
Mentalno?? i ludzie zawsze byli tacy sami. Pod tym wzgl?dem niczym nie ró?nimy si? od naszych antenatów sprzed 100-200 lat. Ró?ni? nas jedynie obyczaje, wychowanie i t?o polityczno-historyczne, a te ju? mo?na ocenia?, analizowa? i porównywa?.
Co do pani Bennet - uwa?am ?e jest rewelacyjna. Kocham j? s?ucha?. Zawsze mam przed oczami Terry'ego Jonesa jako matk? Briana i ogólnie we wszystkich pythonowskich postaciach kobiecych. A to by? majstersztyk big_smile

#199 2006-01-29 14:07:57

Alison
Użytkownik

Szczególnie jak mówi "ten thousands a year" z takim charakterystycznym wyrazem twarzy - te? j? ubóstwiam, albo jak na balu mówi "smile girls smile" smile

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#200 2006-01-29 15:07:03

AineNiRigani
Użytkownik

Jeszcze "Dear MR Bennet"

Stopka forum