Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#176 2006-01-28 20:21:12

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

sparafrazuję big_smile Dla mnie w sumie jest obojetne jaki rezyser i jaki aktor odtworzyliby film i głównego bohatera - wielu zagra tę postac tak samo lub lepiej niż Colin!!!
Dla mnie zawsze niesmiertelny B├│g i idol w┼Ťr├│d aktor├│w angielskich - Rupert Everett, Pierce Brosnan i kilku innych.
Jak juz wspominalam nie mam bardzo wysokiego zdania na temat sztuki aktorskiej w wykonaniu Boskiego C. Co do urody - nie w moim typie :twisted:

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#177 2006-01-28 20:23:13

Diana
U┐ytkownik

Moim zdaniem, Colin zagra┼é t─Ö posta─ç ┼Ťwietnie. Tak naprawd─Ö nie znam go ze zbyt wielu r├│l i dlatego nie chc─Ö si─Ö wypowiada─ç na temat jego aktorstwa w og├│lno┼Ťci, ale rozumiem, ┼╝e komu┼Ť mo┼╝e nie odpowiada─ç jego interpretacja Darcy'ego. Mi odpowiada- i to bardzo, wi─Öc podpisuj─Ö si─Ö pod tym, co napisa┼éa Kami. big_smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#178 2006-01-28 20:26:35

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ech Diana - wiem.
Moje wypowiedzie czesto sa prowokacyjne i zlo┼Ťliwe big_smile. A Boski "C" zagral Darcyego niezle. Co nadal nie zmienia mojego zdania ani o jego aktorstwie, ani o tym, ze mozna by bylo znalesc jeszcze kilku dobrych Darcych.
Boski "C" nie jest w tym przypadku niezastapiony big_smile

#179 2006-01-28 20:46:36

Diana
U┐ytkownik

Nikt nie jest niezast─ůpiony, to znana prawda i by┼éby ciekawy eksperyment, gdyby tak pozastanawia─ç si─Ö nad ewentualnymi innymi "Darcy'mi" (poza MM oczywi┼Ťcie, bo on ju┼╝ pokaza┼é, na co go sta─ç). Za pare lat pewnie znowu powstanie kolejna wersja powie┼Ťci JA i zobaczymy, kogo wtedy obsadz─ů w roli naszeo ulubie┼äca.

#180 2006-01-28 21:16:28

AineNiRigani
U┐ytkownik

he he Orlando Blooma :twisted: :twisted: :twisted:

#181 2006-01-28 21:18:22

Bonduelle
U┐ytkownik

Bo┼╝e uchowaj, wypluj to o____O Widz─Ö go tylko (ostatecznie) jako Wickhama. Johnny Depp, mimo ┼╝e nic do niego nie mam, te┼╝ by┼éby dla mnie wyj─ůtkowo "niestrawny" w tej roli neutral

#182 2006-01-28 21:20:04

AineNiRigani
U┐ytkownik

Bonduelle tam by┼é diabelski ┼Ťmiech :twisted:
Na szcz─Ö┼Ťcie za tych kilka lat Lovelas b─Ödzie ju┼╝ za stary big_smile
Ale pojawi─ů si─Ö kolejni i to mnie martwi...

#183 2006-01-28 21:22:48

Bonduelle
U┐ytkownik

Tak... choćby Daniel Radcliffe (Harry Potter tongue) jako Darcy - to by było ZłE!

#184 2006-01-28 21:26:17

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tak... choćby Daniel Radcliffe (Harry Potter tongue) jako Darcy - to by było ZłE!

Raczej okrutne wobec nas :cry: :cry:

#185 2006-01-28 21:28:15

Bonduelle
U┐ytkownik

Tak... wi─Öc id─ůc tym tropem mo┼╝emy sporz─ůdzi─ç list─Ö aktor├│w, kt├│rzy absolutnie nie mogliby zagra─ç Darcy'ego ;P

Moje propozycje: DiCaprio, Josh Hartnett, Ben Affleck.

#186 2006-01-28 21:32:28

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tak... wi─Öc id─ůc tym tropem mo┼╝emy sporz─ůdzi─ç list─Ö aktor├│w, kt├│rzy absolutnie nie mogliby zagra─ç Darcy'ego ;P
Moje propozycje: DiCaprio, Josh Hartnett, Ben Affleck.

Miodzo :twisted:
Proponuje zalozyc nowy watek w innym dziale big_smile
Mo┼╝e w pogaduchowni, albo aktorach?
POgaduchownia czesciej uczeszczana, chyba tam big_smile

#187 2006-01-28 21:37:57

Bonduelle
U┐ytkownik

Już założyłam smile

#188 2006-01-28 21:48:40

AineNiRigani
U┐ytkownik

Już założyłam smile

he he ja tez. Juz likwiduje big_smile

#189 2006-01-28 21:49:14

Bonduelle
U┐ytkownik

Ja w┼éa┼Ťnie zlikwidowa┼éam sw├│j tongue

#190 2006-01-28 21:50:35

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja w┼éa┼Ťnie zlikwidowa┼éam sw├│j tongue

Wlasnie zauwazylam, wiec sie wstrzymalam.
To przenosimy sie na POgaduchownie big_smile

#191 2006-01-29 10:21:05

Anonymous
GoŠ

No tak...ale opr├│cz za┼éo┼╝enia,┼╝e CF jest niezast─ůpiony,nie us┼éysza┼éam od was nic wi─Öcej....a mia┼éam te┼╝ zarzuty do wielu innych rzeczy.
Zgadzam si─Ö,CF stworzy┼é ciekaw─ů kreacje aktorsk─ů,ale mowi┼éam te┼╝ o serialu jako o ca┼éo┼Ťci.Skoro ma to wszystko by─ç wierne orygina┼éowi,epoce czy jeszcze czemu┼Ť to dlaczego mam wra┼╝enie,┼╝e nie jest.
Je┼Ťli chodzi o przesz┼éo┼Ť─ç to hmmm...sama Austen nie wysili┼éa si─Ö aby przybli┼╝y─ç nam pewne detale.Jako┼Ť jej nie winie,bo pisa┼éa ksi─ů┼╝ke o rzeczywisto┼Ťci jak─ů widzi...pewnie si─Ö nawet nie spodziewa┼éa,┼╝e po tylu latach b─Ödzie to kto┼Ť czyta┼é...a realia zmieni─ů si─Ö bardzo.
Co si─Ö za┼Ť tyczy ludzkich reakcji w danej epoce,to chyba nie mamy prawa twierdzi─ç,┼╝e kiedy┼Ť tam to ludzie byli tacy i tacy....o nas te┼╝ by─ç mo┼╝e kto┼Ť tak napisze i zastanawiam si─Ö ile b─Ödzie w tym prawdy.
Ludzka mentalno┼Ť─ç zmienia si─Ö przez wieki...dzi─Öki temu jeste┼Ťmy w staie rozr├│┼╝nia─ç w og├│le jakie┼Ť epoki.Pami─Öta─ç nale┼╝y jednak o tym,┼╝e mimo wszelkich konwenas├│w zasad itp ludzie zawsze byli lud┼║mi....a te uczucia w nowej P&P bardzo mnie urzek┼éy.Mo┼╝e film jest troch─Ö unowocze┼Ťniony,ale mi to nie przeszkadza.Przesz┼éo┼Ť─ç nie jest sta┼éa,zmienia si─Ö w zale┼╝no┼Ťci od tego jak─ů mamy tera┼║niejszo┼Ť─ç.

Zainteresowanym ┼╝yciem prywatnym i tym jak si─Ö ludzie kiedy┼Ť zachowywali polecam serie pod red P.Aries "Historia ┼╝ycia prywatnego"....jest pomocna...ale c├│┼╝ ,nie wiem co by┼Ťy robili i tak nigdy nie uda nam si─Ö wej┼Ť─ç w serca i umys┼éy ludzi z przesz┼éo┼Ťci.A ka┼╝da interpretacja jest ju┼╝ tylko interpretacj─ů:-) mo┼╝e si─Ö podoba─ç bardziej lub mniej.
Wybaczcie ten elaborat,pozdrawiam serdecznie:-)

#192 2006-01-29 10:52:09

Nastazja
U┐ytkownik

Simon Langton mia┼é ┼Ťwietny pomys┼é na serial.
Zrealizowa┼é go niczym satyr─Ö teatraln─ů. Wi─Ökszo┼Ť─ç postaci by┼éa nakre┼Ťlona grub─ů krech─ů. Dekoracje by┼éy skromne,pozwolono skupi─ç si─Ö na ludzkich emocjach - cz─Östo t┼éumionych. Tw├│rcy zachowali klimat powci─ůgliwo┼Ťci.

To jedna z najlepszych produkcji telewizyjnych jakie ogl─ůda┼éam.

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#193 2006-01-29 10:55:50

Gabra
U┐ytkownik

Zgadzam si─Ö,CF stworzy┼é ciekaw─ů kreacje aktorsk─ů,ale mowi┼éam te┼╝ o serialu jako o ca┼éo┼Ťci.Skoro ma to wszystko by─ç wierne orygina┼éowi,epoce czy jeszcze czemu┼Ť to dlaczego mam wra┼╝enie,┼╝e nie jest.

To mo┼╝e powiedzia┼éaby┼Ť co wed┼éug Ciebie nie jest zgodne z ksi─ů┼╝k─ů lub realiami epoki, gdy┼╝ ja szczerze m├│wi─ůc nic takiego w tym serialu nie dostrzegam. Co do gry aktorskiej kt├│ra jest twoim zdaniem marna to pozwol─Ö si─Ö nie zgodzi─ç - wed┼éug mnie genialne by┼éy role pa┼ästwa Bennet, Lizzy czy cho─çby panny Bingley - ale oczywi┼Ťcie wszystko zale┼╝y od gust├│w.

#194 2006-01-29 11:44:31

Diana
U┐ytkownik

Kiedy dawno dawno temu obejrza┼éam serial P&P po raz pierwszy, to uzna┼éam, ┼╝e jest to przede wszystkim serial kostiumowy. Po jakim┼Ť czasie doda┼éam jednak do tego okre┼Ťlenia przymiotnik "komediowy". To nie jest romans ani dramat obyczajowy( przynajmniej w moim mniemaniu), nigdy go jako takich nie traktowa┼éam. I w┼éa┼Ťnie za to tak bardzo go polubi┼éam. Z urywk├│w wnosz─Ö, i┼╝ film troch─Ö r├│┼╝ni si─Ö od serialu klimatem, ale tak jest dobrze! Mam tylko nadziej─Ö, ┼╝e nie jest zanadto powa┼╝ny... wink

#195 2006-01-29 13:18:10

Anonymous
GoŠ

Prosz─Ö nie traktujcie mnie tu jako inkwizytora:-)
Je┼Ťli chodzi o role to nie podoba┼éa mi si─Ö matka...mia┼éa troch─Ö zbyt mocno przerysowane kwestie.Lady Katarzyna zdecydowanie lepsza jest w filmie ni┼╝ w serialu.Judi Dench ma tak surowe spojrzenie,┼╝e budzi respekt.Serialowa odpowiedniczka wygl─ůda raczej na star─ů poczciw─ů babcie.

Chyba w┼éa┼Ťnie ta teatralno┼Ť─ç serialu nie przypad┼éa mi do gustu.W filmie baaardzo ale to bardz dobra by┼éa muzyka!!!idealnie moim zdaniem pasowa┼éa.Je┼Ťli za┼Ť chodzi o komediowo┼Ť─ç,to chyba bardziej u┼Ťmia┼éam si─Ö na filmie.Zdecydowanie Pan Collins mnie zauroczy┼é...robi┼é takie miny przy tancu z Elizabeth wink w og├│le cudny ten aktor!!!

Na koniec.Z filmami kultowymi si─Ö nie dyskutuje;-) taka prawda. To tak samo jakby kto┼Ť mi powiedzia┼é,┼╝e Robin Hood z Costnerem jest lepszy od Robin of Sherwood z lat 80!Na pal bym wbi┼éa:-)
Ale jako┼Ť chcia┼éam swoj─ů opini─Ö wyrazi─ç:-)
Pozdrawiam ciepło!

#196 2006-01-29 13:32:25

Georginia
U┐ytkownik

To ja już chciałam tak mniej anonimowo ze wszystkimi się przywitać:-)

#197 2006-01-29 13:39:15

Alison
U┐ytkownik

Witamy Ci─Ö Georginio big_smile
Chcia┼éam tylko doda─ç (nie krytykuj─ůc filmu bo mi si─Ö podoba┼é z ma┼éymi wyj─ůtkami), ┼╝e w serialu by┼éo troch─Ö w─ůtk├│w komediowych zepchni─Ötych na dalszy plan. Ja np. przepadam za scenkami jak Mary wdzi─Öczy si─Ö przecudnie do pana Collinsa, cho─ç to odbywa si─Ö tak bardzo w tle, ┼╝e mo┼╝na tego nie zauwa┼╝y─ç wink

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#198 2006-01-29 13:48:37

AineNiRigani
U┐ytkownik

Georgina - co do ca┼éo┼Ťci Twoich wypowiedzi - zaprzecz─Ö g┼é├│wnie stwierdzeniu, ┼╝e nie mo┼╝na ocenia─ç mentalno┼Ťci ludzi z innej epoki. A raczej nie tyle zaprzecze, co moze spojrze na to z innej strony.
Mentalno┼Ť─ç i ludzie zawsze byli tacy sami. Pod tym wzgl─Ödem niczym nie r├│┼╝nimy si─Ö od naszych antenat├│w sprzed 100-200 lat. R├│┼╝ni─ů nas jedynie obyczaje, wychowanie i t┼éo polityczno-historyczne, a te ju┼╝ mo┼╝na ocenia─ç, analizowa─ç i por├│wnywa─ç.
Co do pani Bennet - uwa┼╝am ┼╝e jest rewelacyjna. Kocham j─ů s┼éucha─ç. Zawsze mam przed oczami Terry'ego Jonesa jako matk─Ö Briana i og├│lnie we wszystkich pythonowskich postaciach kobiecych. A to by┼é majstersztyk big_smile

#199 2006-01-29 14:07:57

Alison
U┐ytkownik

Szczeg├│lnie jak m├│wi "ten thousands a year" z takim charakterystycznym wyrazem twarzy - te┼╝ j─ů ub├│stwiam, albo jak na balu m├│wi "smile girls smile" smile

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#200 2006-01-29 15:07:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

Jeszcze "Dear MR Bennet"

Stopka forum