Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#126 2005-04-10 20:01:01

fringilla
Użytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Hehe, je?li chcesz sie leczyc... Bo my chyba nie smile Dobrze nam z naszym uzaleznieniem wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#127 2005-04-10 22:36:44

kami
Użytkownik

Nawet nie wiem ile ju? razy widzia?am "D i U" z Colinem w roli g?ównej i teraz nie wyobrazam sobie po prostu innego Mr Darcy. Colin jest po prostu stworzony do tej roli. Gra? tam nie tylko wypowiadajac s?owa, ale przede wszystkim gra? mimik? ( te jego oczy roll ). Po prostu zakocha?am si? w panu Darcy'm wink

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#128 2005-04-11 11:46:13

dorotka
Użytkownik

Niedawno znowu sobie zrobi?am maraton z P&P. Nigdy mi si? nie znudzi i rzeczywi?cie, dobrze mi z tym uzale?nieniem wink

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#129 2005-04-11 14:07:42

fringilla
Użytkownik

Po prostu zakocha?am si? w panu Darcy'm wink

Zawsze by?am zdania, ?e zadurzenie w postaci postaci literackiej, albo postaci odtwarzanej przez aktora jest jeszcze zdrowsze ni? w samym aktorze. Mi?o?c idealnie platoniczna. wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#130 2005-04-30 23:18:33

kami
Użytkownik

Przyznam si? Wam , ?e dzi? z kumpelami zrobi?y?my sobie maraton z "Dum? i uprzedzeniem". Z ca?ej trójki tylko ja widzia?am ten serial, a dziewczyny dopiero dzi? zobaczy?y go pierwszy raz. I co? I s? oczarowane 8O Colinem ( którego zreszt? znaj? tylko z "Dziennika BJ"). Tan wi?c grono zakochanych w p. Darcym znowu si? powi?kszy?o wink

#131 2005-05-12 11:11:09

sister
Użytkownik

Taaaaak... ja te? musz? sobie zrobi? projekcj?, to dobrze zrobi mojej zn?kanej psychice smile

#132 2005-05-13 23:26:35

moniczek
Użytkownik

Taaaaaaaaak.... ja te? chc?..... to b?dzie cudowny odpoczynek po moim t?umaczeniu... Na razie przeczyta?am (w ramach odpoczynku ) Sanditon.
Ale teraz... ja chc? obejrze? Dum?!!!

#133 2005-05-18 07:56:38

Loana
Użytkownik

Ja równie? dawno nie ogl?da?am P&P, ale zrobi?am inny eksperyment - pu?ci?am "Dum?..." moim trzem kolegom i ch?opakowi. Wnioski z pokazu pierwszych dwóch odcinków: panowie przyszli g?ównie na ciasto tongue. Jeden ogl?da? z uwag?, trzech gada?o o wszystkim (te? o filmie) i stwierdzili jednog?o?nie, ?e wszystkim bohaterom chodzi o pieni?dze (nie mog? si? nie zgodzi? ;P). Na nast?pny pokaz zaprosz? tylko jednego koleg?, poniewa? on to naprawd? chcia? obejrze?. Natomiast wszyscy panowie, po pokazaniu im urywku B&P zgodnie stwierdzili, ?e to chc? zobaczy?. Jak tylko uda mi si? w ko?cu co? zorganizowa? (nie ma mnie te? na forum, bo teraz za du?o si? u mnie dzieje) to dam zna? jak by?o.
Pozdrawiam!

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#134 2005-05-20 20:18:21

kami
Użytkownik

Po tym seansie z ekranizacj? "D i U" w zwi?zku z tym ze mia?am ostanio troszk? wolnego czasu mog?am ( nie wiem juz który raz...) poczyta? sobie na nowo o losach Lizzie i p. Darcy'ego. Co za lektura... roll :oops:

#135 2005-05-21 17:34:06

dorotka
Użytkownik

Loana, fajnego masz koleg? big_smile Ja si? przyzwyczai?am, ?e z mojego otoczenia tylko mój kochany rodzic lubi P&P. Traktuj go jak okaz wink

Ehhhhh... jak ja chc? urz?dzi? sobie ma?y seansik... niech ci nauczyciele dadza mi spokój... :cry:

#136 2005-08-22 07:54:32

Luisa
Użytkownik

ula napisał:

Kochani dajmy im szans? wink
Mo?e to b?dzie najlepsza ekranizacja .......
ciekawe jaki by?by Colin Firth w roli pana Collinsa

lol Cuuudny z pewnoscia!

A tak na powaznie - moze po takim posunieciu obsadowym w koncu wszyscy przestaliby kojarzyc CF z postacia pana Darcy'ego. Biedaczek, ma tego najwyrazniej po dziurki w nosie!

Luisa

#137 2005-08-26 19:14:45

sister
Użytkownik

No nie zgadniecie!!!!!!!!!1

Mój w?asny, osobisty Brat zaskoczy? mnie niedawno czym? baaaaardzo...

Siedzieli?my sobie razem u mojego Brata w domu, pi?tkowy wieczur, gadamy, popijamy czerwone, hiszpa?skie winko (mmm...pycha...), mój Brat grzebie sobie przy jakich? komputerowych rzeczach, a na g?ównym monitorze (mój Brat - informatyk i programista ma ich kilka.....) leci sobie D&U. Oczywi?cie, poniewa? ja ogl?dam odcinek lub 2 raz na jaki? czas - w??czy??m sobie odcinek 4...

Generalnie mój Brat to komputerowy oszo?om, maniak po prostu, cz?sto gadam tylko z jego plecami i przekrzykuje klikanie klawiszy...

a tu prosz?, tak go zainteresowa?a ta D&U, ?e potem, z braku czasu na ogl?danie wszystkich odcinków od pocz?tku, musia?am opowiedzie? mu ca?? histori? od pocz?tku!!!!!!!!! Mój w?asny Brat zadawa? mi pytania, dlaczego te pacjentki na ekranie nosz? czepki, a dlaczego to, a dlaczego tamto...

I nie ?eby mój Brat sta? si? fanem JA od razu, ale jego zainteresowanie tematem naprawd? by?o fajne smilesmilesmile

#138 2005-09-15 13:48:51

Aga85
Użytkownik

No to fajnego masz brata big_smile
U mnie niestety nikt w domu, ani rodzice ani siostra w najmniejszym stopniu nie wykazuj? ?adnego zainteresowania moimi austenowsko-colinowskimi pasjami. No, jedynie jak kupuj? ksi??ki i p?yty DVD ( a ostatni troche tego by?o wink ), to oczywi?cie zaraz musze wys?uchac przemówienia, ?e wyrzucam pieni?dze. Ach, jak ja Ci zazdroszcz?, ?e masz w domu kogo?, kto wykazuje jakies zainteresowanie chocia?by tylko "Dum? i uprzedzeniem"... No ale do? tych smutków. Mam tutaj Was i to mnie pociesza. Dobrze, ?e jest takie forum, na którym fani powie?ci Jane Austen i ich ekranizacji, mog? ?mia?o pogadac o swych zainteresowaniach smile Brawa dla Kazika!!! Coraz bardziej podoba mi sie to miejsce i tylko ?a?uj?, ?e od pa?dziernika nie b?d? mog?a za cz?sto tu zagl?dac :cry: W mieszkaniu studenckim nie mam pod??czonego Netu i pozostan? mi tylko kafejki internetowe... No ale dobre i to
Pozdrawiam big_smile big_smile big_smile

#139 2005-09-26 10:42:26

sister
Użytkownik

No có?, mój Brat to ju? nie ca?kiem w domu... my?l?, ?e jego ?onie by sie to nie podoba?o...

ale powa?nie, u mnie w rodzinie jest taka niepisana zasada, ?e cho? ?arciki s? dozwolone, szanujemy nawzajem swoje zainteresowania i nawet je?li nas to nie interesuje, wykazujemy anielsk? cierpliwo?? w s?uchaniu o przedmiocie zainteresowania innego domownika, czasem odrzucamy równie? uprzedzenia i staramy si? pozna?/zrozumie? sprawy wa?ne dla innych cz?onków rodziny. To dobra rzecz, poniewa? oducza ignorancji, ?e je?li co? osobi?cie mnie nie interesuje, to jest napewno niewarte uwagi.

smile

#140 2005-09-30 22:07:15

Martika
Użytkownik

Ja te? urz?dzi?abym sobie maraton z P&P . Ale jest pewien problem :cry: moja ukochana jamniczka nienawidzi pana Darcyego . Za ka?dym razem gdy pojawia si? na ekranie ona w?ciekle ujada ....A mo?e w ten sposób wyra?a swój zachwyt i uwielbienie? :? hmm...sama nie wiem . Ale niezale?nie od przyczyny jej dziwacznej reakcji , u s?siadów nie wzbudza to entuzjazmu . No i nie ?atwo skupi? si? na ogl?daniu filmu , gdy pó?metrowej d?ugosci pies skacze na telewizor i robi przy tym okropny jazgot swoim szczekaniem ... Pozostaje mi mie? nadziej? , ?e z czasem jej to minie...albo ja si? przyzwyczaj? wink

#141 2005-10-01 10:34:45

dorotka
Użytkownik

lol lol lol lol lol lol

Kto by pomy?la?...

#142 2005-10-01 13:34:49

moniczek
Użytkownik

big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

Twoja jamniczka jest po prostu zazdrosna, kiedy widzi jak reagujesz na Darcy'ego... Mój m?? te? go nie lubi... chocia? on to nie szczeka i nie skacze na ekran wink No ciekawe jakby to wygl?da?o big_smile big_smile big_smile

#143 2005-10-02 15:10:17

AineNiRigani
Użytkownik

Twoja jamniczka jest po prostu zazdrosna, kiedy widzi jak reagujesz na Darcy'ego... Mój m?? te? go nie lubi... chocia? on to nie szczeka i nie skacze na ekran wink No ciekawe jakby to wygl?da?o big_smile big_smile big_smile

lol lol lol
Moje koty uwielbiaj? pana Darcyego. Nie wiem dlaczego, ale jak tylko puszczam P&P Felu? szybciutko umiejscawia si? na monitorze i zaczyna smacznie pochrapywa? z nog? seksownie wywieszon? przez po?owe monitora. Wszelkie próby nak?onienia go do zmiany pozycji ko?cz? si? ?mierteln? obraz?. ja naprawd? nie jestem w stanie tego wyja?ni?, ale ten scenariusz powtarza si? za ka?dym razem kiedy ogl?dam gdy jest w domu.
Bella zwykle ?pi na moim brzuchu. Nie znosi Bridget Jones big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#144 2005-10-03 10:07:10

agnes_13
Użytkownik

Dlatego ja ogl?dam P&P w samotno?ci zwykle w ?rodku nocy :oops:

Agnes

#145 2005-10-03 11:46:44

sister
Użytkownik

oj, moja sunia to uwielbia jak ja ogl?dam dum?, bo ogl?danie dumy = czekolada lub inne pyszno?ci, a ?e moja kitka jest amatork? wszelkich s?odko?ci - uwielbia te seanse smile

#146 2005-10-23 15:22:51

bazylkai
Użytkownik

Po prostu zakocha?am si? w panu Darcy'm wink

Zawsze by?am zdania, ?e zadurzenie w postaci postaci literackiej, albo postaci odtwarzanej przez aktora jest jeszcze zdrowsze ni? w samym aktorze. Mi?o?c idealnie platoniczna. wink

Tak trzyma?, ja te?.

#147 2005-10-24 10:50:34

agnes_13
Użytkownik

Chyba wszystkie tak mamy...... :oops:

Agnes

#148 2005-10-24 15:12:31

AineNiRigani
Użytkownik

I potem mo?na mówi? o tym, ?e si? prze?y?o mi?o?? tragiczn? i nieodwzajemnion? big_smile

#149 2005-10-24 17:44:50

agnes_13
Użytkownik

big_smile big_smile big_smile lol lol

I na staro?? b?dziemy mia?y co wspomina?...... wink

Agnes

#150 2005-10-24 20:27:55

AineNiRigani
Użytkownik

Oj b?dziemy: "Kocha?am si? kiedy? w przystojnym, tajemniczym Angliku. Ale on o?eni? si? z inn? big_smile"

Stopka forum