Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#126 2005-04-10 20:01:01

fringilla
U┐ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Hehe, je┼Ťli chcesz sie leczyc... Bo my chyba nie smile Dobrze nam z naszym uzaleznieniem wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#127 2005-04-10 22:36:44

kami
U┐ytkownik

Nawet nie wiem ile ju┼╝ razy widzia┼éam "D i U" z Colinem w roli g┼é├│wnej i teraz nie wyobrazam sobie po prostu innego Mr Darcy. Colin jest po prostu stworzony do tej roli. Gra┼é tam nie tylko wypowiadajac s┼éowa, ale przede wszystkim gra┼é mimik─ů ( te jego oczy roll ). Po prostu zakocha┼éam si─Ö w panu Darcy'm wink

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#128 2005-04-11 11:46:13

dorotka
U┐ytkownik

Niedawno znowu sobie zrobi┼éam maraton z P&P. Nigdy mi si─Ö nie znudzi i rzeczywi┼Ťcie, dobrze mi z tym uzale┼╝nieniem wink

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#129 2005-04-11 14:07:42

fringilla
U┐ytkownik

Po prostu zakochałam się w panu Darcy'm wink

Zawsze by┼éam zdania, ┼╝e zadurzenie w postaci postaci literackiej, albo postaci odtwarzanej przez aktora jest jeszcze zdrowsze ni┼╝ w samym aktorze. Mi┼éo┼Ťc idealnie platoniczna. wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#130 2005-04-30 23:18:33

kami
U┐ytkownik

Przyznam si─Ö Wam , ┼╝e dzi┼Ť z kumpelami zrobi┼éy┼Ťmy sobie maraton z "Dum─ů i uprzedzeniem". Z ca┼éej tr├│jki tylko ja widzia┼éam ten serial, a dziewczyny dopiero dzi┼Ť zobaczy┼éy go pierwszy raz. I co? I s─ů oczarowane 8O Colinem ( kt├│rego zreszt─ů znaj─ů tylko z "Dziennika BJ"). Tan wi─Öc grono zakochanych w p. Darcym znowu si─Ö powi─Ökszy┼éo wink

#131 2005-05-12 11:11:09

sister
U┐ytkownik

Taaaaak... ja te┼╝ musz─Ö sobie zrobi─ç projekcj─Ö, to dobrze zrobi mojej zn─Ökanej psychice smile

#132 2005-05-13 23:26:35

moniczek
U┐ytkownik

Taaaaaaaaak.... ja też chcę..... to będzie cudowny odpoczynek po moim tłumaczeniu... Na razie przeczytałam (w ramach odpoczynku ) Sanditon.
Ale teraz... ja chc─Ö obejrze─ç Dum─Ö!!!

#133 2005-05-18 07:56:38

Loana
U┐ytkownik

Ja r├│wnie┼╝ dawno nie ogl─ůda┼éam P&P, ale zrobi┼éam inny eksperyment - pu┼Ťci┼éam "Dum─Ö..." moim trzem kolegom i ch┼éopakowi. Wnioski z pokazu pierwszych dw├│ch odcink├│w: panowie przyszli g┼é├│wnie na ciasto tongue. Jeden ogl─ůda┼é z uwag─ů, trzech gada┼éo o wszystkim (te┼╝ o filmie) i stwierdzili jednog┼éo┼Ťnie, ┼╝e wszystkim bohaterom chodzi o pieni─ůdze (nie mog─Ö si─Ö nie zgodzi─ç ;P). Na nast─Öpny pokaz zaprosz─Ö tylko jednego koleg─Ö, poniewa┼╝ on to naprawd─Ö chcia┼é obejrze─ç. Natomiast wszyscy panowie, po pokazaniu im urywku B&P zgodnie stwierdzili, ┼╝e to chc─ů zobaczy─ç. Jak tylko uda mi si─Ö w ko┼äcu co┼Ť zorganizowa─ç (nie ma mnie te┼╝ na forum, bo teraz za du┼╝o si─Ö u mnie dzieje) to dam zna─ç jak by┼éo.
Pozdrawiam!

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#134 2005-05-20 20:18:21

kami
U┐ytkownik

Po tym seansie z ekranizacj─ů "D i U" w zwi─ůzku z tym ze mia┼éam ostanio troszk─Ö wolnego czasu mog┼éam ( nie wiem juz kt├│ry raz...) poczyta─ç sobie na nowo o losach Lizzie i p. Darcy'ego. Co za lektura... roll :oops:

#135 2005-05-21 17:34:06

dorotka
U┐ytkownik

Loana, fajnego masz kolegę big_smile Ja się przyzwyczaiłam, że z mojego otoczenia tylko mój kochany rodzic lubi P&P. Traktuj go jak okaz wink

Ehhhhh... jak ja chc─Ö urz─ůdzi─ç sobie ma┼éy seansik... niech ci nauczyciele dadza mi spok├│j... :cry:

#136 2005-08-22 07:54:32

Luisa
U┐ytkownik

ula napisa│:

Kochani dajmy im szans─Ö wink
Mo┼╝e to b─Ödzie najlepsza ekranizacja .......
ciekawe jaki byłby Colin Firth w roli pana Collinsa

lol Cuuudny z pewnoscia!

A tak na powaznie - moze po takim posunieciu obsadowym w koncu wszyscy przestaliby kojarzyc CF z postacia pana Darcy'ego. Biedaczek, ma tego najwyrazniej po dziurki w nosie!

Luisa

#137 2005-08-26 19:14:45

sister
U┐ytkownik

No nie zgadniecie!!!!!!!!!1

M├│j w┼éasny, osobisty Brat zaskoczy┼é mnie niedawno czym┼Ť baaaaardzo...

Siedzieli┼Ťmy sobie razem u mojego Brata w domu, pi─ůtkowy wieczur, gadamy, popijamy czerwone, hiszpa┼äskie winko (mmm...pycha...), m├│j Brat grzebie sobie przy jakich┼Ť komputerowych rzeczach, a na g┼é├│wnym monitorze (m├│j Brat - informatyk i programista ma ich kilka.....) leci sobie D&U. Oczywi┼Ťcie, poniewa┼╝ ja ogl─ůdam odcinek lub 2 raz na jaki┼Ť czas - w┼é─ůczy┼é─ům sobie odcinek 4...

Generalnie mój Brat to komputerowy oszołom, maniak po prostu, często gadam tylko z jego plecami i przekrzykuje klikanie klawiszy...

a tu prosz─Ö, tak go zainteresowa┼éa ta D&U, ┼╝e potem, z braku czasu na ogl─ůdanie wszystkich odcink├│w od pocz─ůtku, musia┼éam opowiedzie─ç mu ca┼é─ů histori─Ö od pocz─ůtku!!!!!!!!! M├│j w┼éasny Brat zadawa┼é mi pytania, dlaczego te pacjentki na ekranie nosz─ů czepki, a dlaczego to, a dlaczego tamto...

I nie żeby mój Brat stał się fanem JA od razu, ale jego zainteresowanie tematem naprawdę było fajne smilesmilesmile

#138 2005-09-15 13:48:51

Aga85
U┐ytkownik

No to fajnego masz brata big_smile
U mnie niestety nikt w domu, ani rodzice ani siostra w najmniejszym stopniu nie wykazuj─ů ┼╝adnego zainteresowania moimi austenowsko-colinowskimi pasjami. No, jedynie jak kupuj─Ö ksi─ů┼╝ki i p┼éyty DVD ( a ostatni troche tego by┼éo wink ), to oczywi┼Ťcie zaraz musze wys┼éuchac przem├│wienia, ┼╝e wyrzucam pieni─ůdze. Ach, jak ja Ci zazdroszcz─Ö, ┼╝e masz w domu kogo┼Ť, kto wykazuje jakies zainteresowanie chocia┼╝by tylko "Dum─ů i uprzedzeniem"... No ale do┼Ť tych smutk├│w. Mam tutaj Was i to mnie pociesza. Dobrze, ┼╝e jest takie forum, na kt├│rym fani powie┼Ťci Jane Austen i ich ekranizacji, mog─ů ┼Ťmia┼éo pogadac o swych zainteresowaniach smile Brawa dla Kazika!!! Coraz bardziej podoba mi sie to miejsce i tylko ┼╝a┼éuj─Ö, ┼╝e od pa┼║dziernika nie b─Öd─Ö mog┼éa za cz─Östo tu zagl─ůdac :cry: W mieszkaniu studenckim nie mam pod┼é─ůczonego Netu i pozostan─ů mi tylko kafejki internetowe... No ale dobre i to
Pozdrawiam big_smile big_smile big_smile

#139 2005-09-26 10:42:26

sister
U┐ytkownik

No c├│┼╝, m├│j Brat to ju┼╝ nie ca┼ékiem w domu... my┼Ťl─Ö, ┼╝e jego ┼╗onie by sie to nie podoba┼éo...

ale powa┼╝nie, u mnie w rodzinie jest taka niepisana zasada, ┼╝e cho─ç ┼╝arciki s─ů dozwolone, szanujemy nawzajem swoje zainteresowania i nawet je┼Ťli nas to nie interesuje, wykazujemy anielsk─ů cierpliwo┼Ť─ç w s┼éuchaniu o przedmiocie zainteresowania innego domownika, czasem odrzucamy r├│wnie┼╝ uprzedzenia i staramy si─Ö pozna─ç/zrozumie─ç sprawy wa┼╝ne dla innych cz┼éonk├│w rodziny. To dobra rzecz, poniewa┼╝ oducza ignorancji, ┼╝e je┼Ťli co┼Ť osobi┼Ťcie mnie nie interesuje, to jest napewno niewarte uwagi.

smile

#140 2005-09-30 22:07:15

Martika
U┐ytkownik

Ja te┼╝ urz─ůdzi┼éabym sobie maraton z P&P . Ale jest pewien problem :cry: moja ukochana jamniczka nienawidzi pana Darcyego . Za ka┼╝dym razem gdy pojawia si─Ö na ekranie ona w┼Ťciekle ujada ....A mo┼╝e w ten spos├│b wyra┼╝a sw├│j zachwyt i uwielbienie? :? hmm...sama nie wiem . Ale niezale┼╝nie od przyczyny jej dziwacznej reakcji , u s─ůsiad├│w nie wzbudza to entuzjazmu . No i nie ┼éatwo skupi─ç si─Ö na ogl─ůdaniu filmu , gdy p├│┼émetrowej d┼éugosci pies skacze na telewizor i robi przy tym okropny jazgot swoim szczekaniem ... Pozostaje mi mie─ç nadziej─Ö , ┼╝e z czasem jej to minie...albo ja si─Ö przyzwyczaj─Ö wink

#141 2005-10-01 10:34:45

dorotka
U┐ytkownik

lol lol lol lol lol lol

Kto by pomy┼Ťla┼é...

#142 2005-10-01 13:34:49

moniczek
U┐ytkownik

big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

Twoja jamniczka jest po prostu zazdrosna, kiedy widzi jak reagujesz na Darcy'ego... M├│j m─ů┼╝ te┼╝ go nie lubi... chocia┼╝ on to nie szczeka i nie skacze na ekran wink No ciekawe jakby to wygl─ůda┼éo big_smile big_smile big_smile

#143 2005-10-02 15:10:17

AineNiRigani
U┐ytkownik

Twoja jamniczka jest po prostu zazdrosna, kiedy widzi jak reagujesz na Darcy'ego... M├│j m─ů┼╝ te┼╝ go nie lubi... chocia┼╝ on to nie szczeka i nie skacze na ekran wink No ciekawe jakby to wygl─ůda┼éo big_smile big_smile big_smile

lol lol lol
Moje koty uwielbiaj─ů pana Darcyego. Nie wiem dlaczego, ale jak tylko puszczam P&P Felu┼Ť szybciutko umiejscawia si─Ö na monitorze i zaczyna smacznie pochrapywa─ç z nog─ů seksownie wywieszon─ů przez po┼éowe monitora. Wszelkie pr├│by nak┼éonienia go do zmiany pozycji ko┼äcz─ů si─Ö ┼Ťmierteln─ů obraz─ů. ja naprawd─Ö nie jestem w stanie tego wyja┼Ťni─ç, ale ten scenariusz powtarza si─Ö za ka┼╝dym razem kiedy ogl─ůdam gdy jest w domu.
Bella zwykle ┼Ťpi na moim brzuchu. Nie znosi Bridget Jones big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#144 2005-10-03 10:07:10

agnes_13
U┐ytkownik

Dlatego ja ogl─ůdam P&P w samotno┼Ťci zwykle w ┼Ťrodku nocy :oops:

Agnes

#145 2005-10-03 11:46:44

sister
U┐ytkownik

oj, moja sunia to uwielbia jak ja ogl─ůdam dum─Ö, bo ogl─ůdanie dumy = czekolada lub inne pyszno┼Ťci, a ┼╝e moja kitka jest amatork─ů wszelkich s┼éodko┼Ťci - uwielbia te seanse smile

#146 2005-10-23 15:22:51

bazylkai
U┐ytkownik

Po prostu zakochałam się w panu Darcy'm wink

Zawsze by┼éam zdania, ┼╝e zadurzenie w postaci postaci literackiej, albo postaci odtwarzanej przez aktora jest jeszcze zdrowsze ni┼╝ w samym aktorze. Mi┼éo┼Ťc idealnie platoniczna. wink

Tak trzyma─ç, ja te┼╝.

#147 2005-10-24 10:50:34

agnes_13
U┐ytkownik

Chyba wszystkie tak mamy...... :oops:

Agnes

#148 2005-10-24 15:12:31

AineNiRigani
U┐ytkownik

I potem mo┼╝na m├│wi─ç o tym, ┼╝e si─Ö prze┼╝y┼éo mi┼éo┼Ť─ç tragiczn─ů i nieodwzajemnion─ů big_smile

#149 2005-10-24 17:44:50

agnes_13
U┐ytkownik

big_smile big_smile big_smile lol lol

I na staro┼Ť─ç b─Ödziemy mia┼éy co wspomina─ç...... wink

Agnes

#150 2005-10-24 20:27:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

Oj b─Ödziemy: "Kocha┼éam si─Ö kiedy┼Ť w przystojnym, tajemniczym Angliku. Ale on o┼╝eni┼é si─Ö z inn─ů big_smile"

Stopka forum