Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#76 2004-11-15 17:04:11

ula
U┐ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

hi hi hi faktycznie znajomo┼Ťc niemieckiego by┼éa pora┼╝aj─ůca, ale to chyba wynika ze znajomo┼Ťci geofgrafii i miejsca po┼éo┼╝enia Niemiec na mapie hahahahahahahaha

no to
DARCY NA PREZYDENTA!!!

ps.
a mo┼╝e go ju┼╝ wybrali a my nic nie wiemy lol

#77 2004-11-15 21:43:39

moniczek
U┐ytkownik

No a szalony zjazd na nartach po br─ůzowy medal??? Przecie┼╝ by┼é extra!
A scena w aptece rzeczywi┼Ťcie rewelacja hahahahaha lol

I jeszcze raz: Darcy na prezydenta!!!

#78 2004-11-16 11:23:10

dorotka
U┐ytkownik

no tak, nie ma to jak umiej─Ötno┼Ťci narciarskie Bridget, nale┼╝a┼é jej si─Ö ten medal, ale ja bym da┼éa jej z┼éoty za oryginalny i jedyny w swoim rodzaju styl zjazdu. Szkoda, ┼╝e jeszcze nie wjecha┼éa ty┼ékiem na kamer─Ö, jak to ma w zwyczaju wink

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#79 2004-11-17 10:45:46

Loana
U┐ytkownik

Hej! Napiszcie jeszcze kilka szczeg├│┼é├│w, to ju┼╝ nie b─Öd─Ö musia┼éa tego ogl─ůda─ç, bo b─Öd─Ö zna┼éa wszystko co by┼éo tam ciekawe.... tongue
Ja si─Ö jako┼Ť nie mog─Ö zabra─ç za pierwsz─ů cz─Ö┼Ť─ç. Tzn ksi─ů┼╝k─Ö w ko┼äcu przeczyta┼éam, nawet mi si─Ö podoba┼éa, chocia┼╝ nie by┼éam specjalnie zachwycona, ale filmu jeszcze nie ruszy┼éam. I boj─Ö si─Ö obejrze─ç, ┼╝eby nie zepsu─ç sobie postaci Colina - po prostu nie wierz─Ö, jak taki inteligentny m─Ö┼╝czyzna mo┼╝e by─ç z tak─ů idiotk─ů... Nie przepadam za postaci─ů Bridget Jones, uosabia mi ona wszytskie dziewczyny, kt├│re psuj─ů opini─Ö reszcie kobiet przez swoje dziecinne i nielogiczne zachowanie (bosz, nawet dla mnie ona zachowuje si─Ö nielogicznie, wi─Öc musi ju┼╝ by─ç naprawd─Ö ┼║le). I kiedy pomy┼Ťl─Ö, ┼╝e taki wspania┼éy bohater jak Mr Darcy (bo mi ju┼╝ Colin zawsze si─Ö bedzi─Ö z nim kojarzy┼é) chce by─ç z Bridget...tongue
Troch─Ö przesadzam, bo wiem, ┼╝e przecie┼╝ ka┼╝da dziewczyna ma w sobie co┼Ť z Bridget, nawet ja, ale jako┼Ť nie mog─Ö do ko┼äca strawi─ç tej postaci. Mo┼╝e jak dorosn─Ö i przeczytam jeszcze raz ksi─ů┼╝ke i obejrze w ko┼äcu film... tongue
Pozdrawiam!

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#80 2004-11-17 12:34:50

dorotka
U┐ytkownik

on chyba sam nie wie za co j─ů kocha, ja zreszt─ů te┼╝. Bridget jest, jaka jest, ja nie wiem ile bym z ni─ů wytrzyma┼éa, a ju┼╝ z pewno┼Ťci─ů nie potrafi┼éabym z ni─ů pi─ç big_smile Ale jedno jest pewne - z niej mo┼╝na si─Ö nie┼║le po┼Ťmia─ç, wystarczy na ni─ů popatrze─ç. Jest kilka rzeczy, kt├│re mnie z ni─ů ┼é─ůcz─ů, ale chyba nie by┼éyby z nas dobre przyjaci├│┼éki smile

#81 2004-11-17 13:01:03

ula
U┐ytkownik

Loana, my┼Ťl─Ö, ┼╝e urok tego filmu polega na tym, ┼╝e powinno si─Ö go ogl─ůda─ç z przymr├│┼╝eniem oka i tylko wtedy nie b─Ödzie Ci przeszkadza┼éa g┼éupota i krety┼ästwo Bridget, a Darcy pozostanie Twoim idea┼éem wink
On na szcz─Ö┼Ťcie nie zni┼╝a si─Ö do poziomu Bridget, pozostaje sob─ů - wynios┼éy, dystyngowany, wspania┼éomyslny i uroczy
uchhh DARCY NA PREZYDENTA!!! wink
Musz─Ö Ci powiedzie─ç, ┼╝e ja nigdy nie chwyci┼éam za ksi─ů┼╝k─Ö bo zupe┼énie mnie nie poci─ůga fabu┼éa w kt├│rej i tu przepraszam za coklwiek niewyszukane s┼éownictwo - niedopieszczona, niedouczona i kompletnie g┼éupia pannica rozpaczliwie szuka faceta i opisuje to w pami─Ötnikach.....
Pierwsz─ů cz─Ö┼Ť─ç obejrza┼éam z czystej ciekawo┼Ťci - wiadomo dlaczego wink ale ten film na prawd─Ö warto zobaczy─ç - to po prostu ┼Ťwietna zabawa lol

#82 2004-11-17 20:56:50

moniczek
U┐ytkownik

no pewnie, ┼╝e warto!! Chocia┼╝by ze wzgl─Ödu na Collina... A naprawd─Ö jest tam so cute! Hmmm... Chyba wybior─Ö si─Ö jeszcze raz na film, bo na razie jeszcze nie da si─Ö ┼Ťci─ůgn─ů─ç z internetu (ja przynajmniej nigdzie nie znalaz┼éam).

#83 2004-11-17 20:59:26

moniczek
U┐ytkownik

A mo┼╝e kto┼Ť juz wie sk─ůd mo┼╝na ┼Ťci─ůgn─ůc Bridget...

#84 2004-11-17 22:34:43

fringilla
U┐ytkownik

Loana, obejrzyj koniecznie film! To jeden z niewielu przypadk├│w, kiedy film jest lepszy od ksi─ů┼╝ki. Filmowa Bridget budzi sympati─Ö, w przeciwie┼ästwie do ksi─ůzkowej. Ja tez po przeczytaniu ksi─ů┼╝ki nie mog┼éam zrozumie─ç jak taka kompletna idiotka, mog┼éa zdoby─ç takiego ┼Ťwietnego faceta? Ale im d┼éu┼╝ej zyje na tym ┼Ťwiecie tym bardziej utwierdzam si─Ö w przekonaniu ┼╝e TO SI─ś NAPRAWD─ś CZ─śSTO ZDARZA.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#85 2004-11-18 11:03:24

dorotka
U┐ytkownik

ja si─Ö ci─ůgle zastanawiam, jak ta idiotka potrafi prze┼╝y─ç z dnia na dzie┼ä - wsz─Ödzie gdzie p├│jdzie sieje zniszczenie. Na moje oko to ona nie zginie ┼Ťmierci─ů naturaln─ů - no chyba, ┼╝e Darcy b─Ödzie jej pilnowa┼é. Nie no - za co on j─ů kocha?!!! Wiem, ┼╝e przeciwie┼ästwa sie przyci─ůgaj─ů, ale to ju┼╝ chyba przesada.
W ka┼╝dym razie, wi─Öcej ksi─ů┼╝ek o Bridget nie b─Ödzie. Mo┼╝e to i lepiej. Helen Fielding powiedzia┼éa, ┼╝e nie chce odrywa─ç kupon├│w od popularno┼Ťci Bridget...

#86 2004-11-18 20:46:17

Loana
U┐ytkownik

I dzi─Öki Bogu, ┼╝e nie b─Ödzie kontunuacji...ile jeszcze mo┼╝na m─Öczy─ç Colina tak─ů partnerk─ů ┼╝yciow─ů, nawet w filmie tongue.
A tak off topic, tu jest kilka fajnych zdj─Ö─ç z 2 cz─Ö┼Ťci Bridget:
http://film.onet.pl/N,17237,0,1,0,0,galeriao.html

Pozdrawiam!!!

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#87 2004-11-19 11:08:24

demi
U┐ytkownik

nie mog─ůc na razie obejrzec kontunuacji Bridget zadowalam si─Ö innymi filmami z Colinem.i jednym z nich jest "To w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç". w┼éa┼Ťnie sobie znowu obejrza┼é─ům i odkry┼éam co┼Ť ciekawego, Colin gra tam faceta o nazwisku Bennett.!!!Niez┼éy zbieg okoliczno┼Ťci, no nie.

#88 2004-11-19 11:31:44

dorotka
U┐ytkownik

No ja nie wiem czy to by┼é zbieg okoliczno┼Ťci... ale on si─Ö chyba do tego przyzwyczai┼é smile Ale ta rola by┼éa taka kochana.Jamie by┼é taki nieporadny, ┼╝e a┼╝ si─Ö chcialo go poglaskac i przytuli─ç big_smile

#89 2004-11-27 00:47:09

demi
U┐ytkownik

Id─ůc za wasz─ů rad─ů obejrza┼éam sobie dzisiaj, bo w ko┼äcu uda┼éo m sie dosta─ç "Czedgo pragnie dziewczyna" Rzeczywi┼Ťcie Colin w sk├│rze to by┼éa rewelacja. Tylko ┼╝e znowu gra nad─Ötego nudziarza z wy┼╝szych sfer kt├│ry sie zmienia. On ma tego do┼Ť─ç, tak jak i tego ┼╝e wszyscy pamietaja go tylko dzi─Öku roli Pana Darcy`ego, ale jako┼Ť wydaje mi si─Ö ┼╝e wpad┼é do szufladki i dlugo stamt─ůd nnie wyjdzie.
Wiem,że w tych rolach jest słodki i kochany, ale dla niego jako aktora to chyba kiepsko

#90 2004-12-19 20:21:10

dorotka
U┐ytkownik

To ja tak lekko zmieniam temat. Co za bezsens, kuzynka mi w┼éa┼Ťnie napisa┼éa, ┼╝e we Francji puszczaj─ů znowu "Dum─Ö i uprzedzenie" i ona ogl─ůda, chocia┼╝ dziwnie si─Ö czuje ogl─ůdaj─ůc po francusku. Dlaczego u nas znowu nie puszcz─ů???

#91 2004-12-20 18:06:32

moniczek
U┐ytkownik

No w┼éa┼Ťnie!!! Ja te┼╝ si─Ö nad tym niedawno zastanawia┼éam... Gdyby pu┼Ťcili jeszcze raz w polskiej telewizji przynajmniej mia┼éabym pow├│d, ┼╝eby sobie bezkarnie obejrze─ç, nie nara┼╝aj─ůc si─Ö na dziwne spojrzenia i komentarze mojego ukochanego... wink

#92 2004-12-21 13:24:15

dorotka
U┐ytkownik

Mi przede wszystkim brakuje tych chwil, kiedy ca┼éa rodzina zbiera┼éa si─Ö w niedziel─Ö po po┼éudniu (czy kiedy to tam by┼éo), ┼╝eby obejrze─ç serial. To mia┼éo sw├│j urok, no nie? A teraz rodzice narzekaj─ů, ┼╝e film mam tylko z napisami, a ich podobno starczy wzrok nie nawyk┼é do czytania i ogl─ůdania jednocze┼Ťnie big_smile

#93 2004-12-21 15:57:59

moniczek
U┐ytkownik

To by┼éo w niedziel─Ö o 20:00... A ja zbiera┼éam si─Ö g┼é├│wnie z moj─ů mam─ů... Ale naprawd─Ö bardzo ch─Ötnie bym to powt├│rzy┼éa... hmmmm.... big_smile

#94 2004-12-22 19:30:18

dorotka
U┐ytkownik

No to prawie trafi┼éam big_smile Ale rzeczywi┼Ťcie, jeszcze jedn─ů zalet─ů emitowania "P&P" w telewizji by┼éby niez┼éy pretekst - cz─Ö┼Ť─ç moich znajomych nie rozumie co ja widz─Ö w tym filmie...

#95 2004-12-23 20:58:55

moniczek
U┐ytkownik

Je┼Ťli chodzi o mnie to wi─Ökszo┼Ť─ç moich znajomych, a nawet najbli┼╝szych :!: , nie rozumie co ja widz─Ö w tym filmie... :cry:

#96 2004-12-24 14:37:49

dorotka
U┐ytkownik

Toja korzystaj─ůc z forum zycz─Ö wszystkim weso┼éych ┼Ťwi─ůt i super zabawy na Sylwestra no i oczywi┼Ťcie czasu na obejrzenie "P&P" - mi na pewno by si─Ö te ┼╝yczenia przyda┼éy big_smile

#97 2004-12-31 13:38:18

sister
U┐ytkownik

Jaka by ta Bridget nie by┼éa (bo jak rozumiem nie jest lubiana przez wszystkie fanki Jane Austin) to trzeba jednak pami─Öta─ç, ┼╝e ma z nami co┼Ť wsp├│lnego, a mianowicie do┼Ť─ç poka┼║nego bzika big_smile na punkcie Pana Darcy'ego i jego mokrej koszuli lol mo┼╝na j─ů polubi─ç cho─çby dlatego...

#98 2004-12-31 15:29:47

dorotka
U┐ytkownik

No dobra tylko ja nadal nie wiem ci jest takiego fajnego w tej mokrej koszuli. Bridget si─Ö ┼Ťlini┼éa na jego widok, a ja uwa┼╝am, ┼╝e wygl─ůda┼é w niej... albo przemilcz─Ö, bo mnie zlinczujecie big_smile tylko powiem, ┼╝e w innych scenach wygl─ůda┼é normalniej

#99 2004-12-31 15:43:02

Marianna
U┐ytkownik

Ja lubi─Ö Bridget Jones, ale te┼╝ nie uwa┼╝am, ┼╝eby Firth by┼é jako┼Ť super seksowny w tej scenie. Wr─Öcz przeciwnie, jest mokry, rozczochrany i zm─Öczony. Na mnie nie robi wra┼╝enia (w tej scenie).

#100 2004-12-31 15:48:55

moniczek
U┐ytkownik

do┼é─ůczam si─Ö do "fanek" Bridget, te┼╝ j─ů lubi─Ö. Jest troch─Ö wkurzaj─ůca, w┼Ťcibska, ale na sw├│j spos├│b urocza. A co do sceny w mokrej koszuli - mnie te┼╝ Darcy nie powali┼é z n├│g (a powala w innych scenach... hmmm...)

Stopka forum