Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#501 2009-06-16 20:16:45

Tamara
U┐ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

No bo pow┼Ťci─ůgliwy nad wyraz by┼é wink , ale popatrz , jakie ma oczy , kiedy na ni─ů patrzy .

#502 2009-06-17 08:30:32

in_ka
U┐ytkownik

Albo po prostu troch─Ö sztywny, jak zreszt─ů przez ca┼éy czas. Chyba mniej by pasowa┼éo, jakby nagle sta┼é si─Ö zbyt wylewny.

Ostatnio edytowany przez in_ka (2009-06-17 08:33:30)

#503 2009-06-25 20:15:49

armalkolit
U┐ytkownik

Chodzi w┼éa┼Ťnie o to, ┼╝e ja w jego oczach nic nie widzia┼éam. Mo┼╝e co┼Ť dojrze jak obejrze kiedy┼Ť drugi raz wink
Oczywi┼Ťcie, ┼╝e nie powinnien te┼╝ stawa─ç si─Ö zbyt wylewnym. Ale po prostu jak cz┼éowiek jest szcz─Ö┼Ťliwy i zakochany to wydaje mi si─Ö, ┼╝e to po nim wida─ç. A po Darcym niczego nie widzia┼éam.
Mo┼╝e pasowa┼éo to do jego charakteru, ale mi troch─Ö zepsu┼éo film, bo przez ca┼éy film rozwija si─Ö ich uczucie, a gdy nareszcie przychodzi do niecierpliwie oczekiwanego, szcz─Ö┼Ťliwego zako┼äczenia to jest ono tak ma┼éo radosne.

Pan Bloch pisze r├│wnie┼╝ znakomite kr├│tkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy┼Ť, czy gatunek historii, kt├│ry tworzy, nie wywiera przypadkiem wp┼éywu na jego psychik─Ö, odpowiedzia┼é: "O, nie. Mam serce ma┼éego ch┼éopca (...) Trzymam je w s┼éoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

#504 2009-08-10 23:44:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

jest ta cudna scena gdy Lizzy gra w Pamberley - gdzie on sie jej przyglada z takimi blyszczacymi oczami...
A co do reszty - to kiedys nazwalam scene 2 oswiadczyn rozmowa o slimakach. Bez wyrazu. Im wiecej ogladam P&P tym bardziej mnie ta scena rozczarowywuje.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#505 2009-08-12 21:54:35

armalkolit
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

A co do reszty - to kiedys nazwalam scene 2 oswiadczyn rozmowa o slimakach. Bez wyrazu. Im wiecej ogladam P&P tym bardziej mnie ta scena rozczarowywuje.

Nie wiem czemu rozmow─ů o ┼Ťlimakach, ale podoba mi si─Ö to okre┼Ťlenie wink dok┼éadnie si─Ö zgadzam.

Pan Bloch pisze r├│wnie┼╝ znakomite kr├│tkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy┼Ť, czy gatunek historii, kt├│ry tworzy, nie wywiera przypadkiem wp┼éywu na jego psychik─Ö, odpowiedzia┼é: "O, nie. Mam serce ma┼éego ch┼éopca (...) Trzymam je w s┼éoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

#506 2009-08-14 11:53:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

a jakos tak mi wyszlo. To taki pasjonujacy temat...

#507 2009-08-14 12:08:06

villemo
U┐ytkownik

tak, jakos zako┼äczenia nie wychodz─ů w ekranizacjach najlepiej... za ka┼╝dym razem czuje jaki┼Ť niedosyt... a ta scena kt├│r─ů opisujecie to ju┼╝ wog├│le mnie rozczarowa┼éa... bardziej mi sie podoba┼éa scena we mgle z ekranizacji z 2005r by┼éo widac przynajmniej uczucie...
ale wiem, ┼╝e ma┼éo kto lubi t─ů ekranizacje.

"Wszystko mo┼╝na znie┼Ť─ç i wycierpie─ç, opr├│cz ma┼é┼╝e┼ästwa bez mi┼éo┼Ťci." - Jane Austen

#508 2009-08-16 00:02:36

Lukrecja
U┐ytkownik

Co do zako┼äczenia to zgodz─Ö si─Ö z villemo. Chocia┼╝ wersja z 2005 roku by┼éa gorsza od tej z 1995 to jednak scena ko┼äcowa w nowszej wersji by┼éa lepsza. Wzbogacona o nastr├│j, magie i ten ca┼éy romantyzm. No i co z tego, ze nie pokazano ┼Ťlubu, jak wiadomo, ┼╝e by┼é. Ja to pokazali pi─Ökn─ů scen─Ö ze wschodz─ůcym s┼éo┼äcem i dw├│jk─ů zakochanych w sobie ludzi. smile

"You must know. Surely you must know. It was all for you."

Niewielu jest ludzi, kt├│rych prawdziwie kocham, a jeszcze mniej takich, o kt├│rych mam dobre mniemanie. Im wi─Öcej poznaj─Ö ┼Ťwiat, tym mniej mi si─Ö podoba, a ka┼╝dy dzie┼ä utwierdza mnie w przekonaniu o ludzkiej niesta┼éo┼Ťci i o tym, jak ma┼éo mo┼╝na ufa─ç pozorom cnoty czy rozumu.

#509 2010-02-19 23:42:53

agnieszka
U┐ytkownik

wlasnie skonczylam dzisiaj ogladac owy serial i na poczatku baardzo mi sie nie podobalo, Jane, ktora miala byc piekna wydawala mi sie strasznie brzydka, Lizzy, ktora miala byc bardzo madra i majaca wlasne zdanie wydawala mi sie nijaka, a przede wszystkim pan Darcy... raz byl za bardzo gburowaty, raz za bardzo usmiechal sie do Lizzy... pomimo tego, ze sie przekonalam juz do serialu przy 2 odcinku, to stwierdzam, ze ekranizacja z 2005 roku jest o wiele 'przyjemniejsza'. Dodatkowo ciekawe jest to, jak mozna jedna ksiazke przedstawic na tak rozne sposoby!

#510 2010-02-28 18:57:13

AineNiRigani
U┐ytkownik

a ja wlasnie wczoraj ogladalam sobie wersje 2005. Myslalam, ze skoro mam tak dluga przerwe, lubie aktorow, moze wreszcie sie przekonam.
Przykro mi - na samotne drzewo i salomon nie nasika. W przeciwienstwie do filmu , serial ma przynajmniej ducha austenowskiego.

#511 2010-03-03 15:33:57

villemo
U┐ytkownik

pamietam, ze kiedys chciałam niektóre sceny z filmu'05 wstawić do serialu, powymieniać niektórych aktorów i sceny smile

wtedy było by idealnie smile pewnie tylko dla mnie smile

"Wszystko mo┼╝na znie┼Ť─ç i wycierpie─ç, opr├│cz ma┼é┼╝e┼ästwa bez mi┼éo┼Ťci." - Jane Austen

#512 2010-03-05 21:17:20

AineNiRigani
U┐ytkownik

Nie tylko - ja tez wolalabym mieszanke, ale chociaz jeszcze kilka lat temu nie przypuszczalam, ze to napisze - Colin to jedyny Darcy.

#513 2010-03-09 14:03:43

villemo
U┐ytkownik

chyba musze przyznac Ci racje smile

#514 2011-02-12 11:01:35

Agnieszka11
U┐ytkownik

Witajcie, mam pytanie, zada┼éam je ju┼╝ na filmwebie, ale jako┼Ť nie mog─Ö doczeka─ç si─Ö odpowiedzi, mo┼╝e wy mi odpowiecie.
Co m├│wi pan Darcy w scenie powrotu po nieudanych o┼Ťwiadczynach, gdy przypomina sobie s┼éowa Lizzy? Jej kwestia ko┼äczy si─Ö nazwiskiem pana Wickhama, pan Darcy zatrzymuje si─Ö na zewn─Ötrznych schodach, co┼Ť m├│wi, po czym z offu s┼éycha─ç tekst, kt├│ry przypomina sobie Elizabeth. Nie znam angielskiego, a te s┼éowa nie zosta┼éy przet┼éumaczone - i jestem bardzo ciekawa, co on tam z tak─ů z┼éo┼Ťci─ů m├│wi (chyba pada tam co┼Ť o rodzinie, wydaje mi si─Ö, ┼╝e s┼éycha─ç s┼éowo "family"), bo pozosta┼ée kwestie znam chyba na pami─Ö─çwink

#515 2011-02-18 12:54:50

Vasco
Administrator

Mniej wi─Öcej Akurat w tej sprawie mog─Ö si─Ö broni─ç. To dotyczy sprawy Wickama.

Fragment dotycz─ůcy rodziny brzmi Spodziewa┼éa si─Ö pani, ┼╝e ucieszy mnie nisko┼Ť─ç jej koneksji. ┼╗e pogratuluj─Ö sobie krewnych, kt├│rych pozycja ┼╝yciowa jest tak zdecydowanie ni┼╝sza od mojej? Ten fragment ju┼╝ jest przet┼éumaczony w wydaniu Epelpolu, wi─Öc pewnie chodzi┼éo Ci o to co wy┼╝ej.

Stopka forum