Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#476 2008-04-28 17:39:41

Tamara
Użytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Moja boi si? drabiny i w mniejszym stopniu metalowej suszarki do prania smile

#477 2008-04-28 17:41:39

Akaterine
Administrator

A mój uwielbia drabin?, zawsze gdy jest gdzie? roz?o?ona, w?azi na ni? i miauczy big_smile.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#478 2008-04-28 20:10:38

armalkolit
Użytkownik

Moje kotki niczego si? nie boj?, to raczej ja si? ich boj?, bo to dzikie bestie wink
Nie wiem jak reaguj? na drabin?, nie by?o okazji sprawdzi?, ale za to uwielbiaj? si? k?a?c na parapetach, nawet firanki ich nie powstrzymuj?.
I kochaj? pi? wod? z dziwnych miejsc np. od ?ó?wi. Kiedy? to si? ba?am, ?e im ?ó?wie j?zyki odgryz?, bo te ?ó?wie gryz? w palce jak je si? karmi wink

Pan Bloch pisze równie? znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy?, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wp?ywu na jego psychik?, odpowiedzia?: "O, nie. Mam serce ma?ego ch?opca (...) Trzymam je w s?oiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

#479 2008-04-28 20:29:05

Tamara
Użytkownik

Moja pije wod? wy??cznie z miseczki stoj?cej w zlewie , z pod?ogi za nic . I uwielbia w?azi? pod ko?dry , koce , narzuty itp. przykrycia ,?eby kota nie by?o wida? . Lub rozwala sie bezczelnie na ?rodku padaj?c nagle na bok , a wszyscy musz? przez ni? skaka? . I z premedytacj? podstawia pod nog? id?cego w?asny ogon - ?eby cz?owiek si? potkn?? , przewróci? i j? skl?? roll

#480 2008-04-28 21:26:11

Akaterine
Administrator

armalkolit napisał:

uwielbiaj? si? k?a?c na parapetach, nawet firanki ich nie powstrzymuj?.

Moje maj? na parapetach specjalne materacyki, by mog?y sobie wygodnie le?e? big_smile.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#481 2008-04-29 18:22:53

Tamara
Użytkownik

Moja mia?a legowisko na kaloryferze i parapecie na starym mieszkaniu , teraz kaloryfery za wysoko , a na parapetach za du?o kwiatków , ale pole?e? sobie mo?na smile

#482 2008-04-30 10:57:10

Ulka
Użytkownik

Zmieniamy tytu? w?tku? wink

"cierpliwo?? - spokój ?e przecie? si? stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#483 2008-04-30 19:38:20

AineNiRigani
Użytkownik

czy ja wiem? czesc z Was uwaza Colina za niezlego kociaka big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#484 2008-04-30 20:14:34

peja
Użytkownik

wracaj?c do g?ównego w?tku czy kto? z Was ma wersje ukochanego serialu z angielskimi napisami?

#485 2008-04-30 21:24:35

karotka
Użytkownik

Pejo ten serial jest do ?ci?gni?cia z programu Ares, jest tam 6 odcinków, napisy do nich mozesz pobra? ze strony napisy.info. Ja ten serial mam na p?ytach dvd do??czonych swego czasu do gazety przyjació?ka bodaj?e.
smile

#486 2008-05-01 12:32:01

peja
Użytkownik

dzieki sprawdze to:)ja mam p?ytki z empiku tyle ze tam nie ma opcji napisy oryginalne a na tym mi w?asnie bardzo zale?y

#487 2008-05-01 13:25:47

AineNiRigani
Użytkownik

ja mam DVD i opcje napisow i lektora do wyboru.

#488 2008-05-01 15:50:11

peja
Użytkownik

angielskie napisy?moge spytac co to za wersja?gdzie nabyta?

#489 2008-05-01 18:37:24

AineNiRigani
Użytkownik

w epelpolu - ale sprawdze, bo mogla mi sie pomyrdac z oryginalna z amazonu.

#490 2008-05-01 20:00:50

karotka
Użytkownik

Na napisy.info s? w?asnie angielskie napisy.

#491 2008-05-01 22:28:09

peja
Użytkownik

dzieki bardzo karotko o to mi w?asnie chodzi?osmile) swoj? drog? chyba po?wi?ce wi?ksz? sumk? na oryginaln? wersj? serialu ta angielszczyzna jest tego warta:)

#492 2008-05-02 10:42:08

AineNiRigani
Użytkownik

czyli sprawdzac nie musze? big_smile

#493 2008-05-02 20:13:35

Vasco
Administrator

Film w wersji z Epelpolu kosztuje bodaj 30 z?... wink

#494 2008-05-03 13:07:45

peja
Użytkownik

dzieki wszystkim za pomoc:)

#495 2008-05-03 22:26:16

karolinak
Użytkownik

Witam wszystkich!!!
Nie mia?am styczno?ci z twórczo?ci? Jane Austin od wielu lat, ale po niedawnym obejrzeniu serialu na TVN Style zakocha?am si? w na nowo!!!
Serial ogl?da?am jeszcze wiele razy, ksi??k? równie? no i oczywiscie film!!!
Jednak absolutnym liderem je?li chodzi o ekranizacj? jest dla mnie serial BBC!!!
Jak dla mnie absolutne mistrzostwo!!!
JE doskona?a no i oczywi?cie Collin!!! A je?li chodzi o rozwa?ania który P. Darcy by? lepszy, to ka?dy ma swoje zdanie ale dla mnie zdecydowanie number 1 to CF!!!
Pozdrawiam

#496 2008-05-04 19:06:21

pak4
Użytkownik

Witaj!
Twój wpis dotyczy kilku podejmowanych tematów. Od Przywitalni w Pogaduchowni rozpoczynaj?c smile Potem mo?na sie dopisa? w w?tku "Jak rozpocz??a si? Twoja przygoda z JA", podyskutowa? która ekranizacja i który Darcy jest lepszy. Wsz?dzie zapraszam!

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#497 2008-05-04 19:30:48

elxxa
Użytkownik

Co? dla wielbicieli tej wersji Dumy i Uprzedzenia smile)

http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=elxxa

#498 2008-05-04 21:08:14

karolinak
Użytkownik

Dzi?kuj? za przywitanie oraz informacje!!!
Postaram si? odwiedzi? wszystkie wymienione w?tki!!!
Pozdrawiam

#499 2008-07-19 11:26:21

Tamara
Użytkownik

sibia napisał:

Nie wiem, czy to dobry w?tek, ale po tytu?ach, to najbardziej tu mi pasuje temat, który chcia?abym poruszy?.
Obejrza?am sobie ostatnio znowu odcinek ze s?ynn? scen? skoku do wody.
No i nie mog?, nie mog? po prostu patrze? na to bez nerwów. Powód jest idiotyczny, ale zaburza mi odbiór.
Mo?e kto? mi rozja?ni mroki niewiedzy i oka?e si?, ?e si? czepiam bezpodstawnie.

Zatem. Zanim Darcy skacze do wody musi nad ni? dojecha? i galopuje na swoim siwym koniu. Po czym zsiada z niego i tu si? zaczynaj? moje nerwy. On tego konia zostawia luzem na zielonej trawie i idzie rozbiera? si? nad wod?. A ja zamiast kontemplowa? Darcy'ego, jak ?ci?ga ubranie gapi? si? na porzuconego luzem siwego konia - W SIODLE - który zaczyna skuba? traw?.
Jestem je?d?cem i czasem te? pracuj? jako instruktor jazdy. Ko? w siodle, z zapi?tym popr?giem nie ma prawa schyla? si? do ziemi, bo mo?e si? zapopr??y?, paskudna przypad?o??. Co wi?cej, absolutnie ka?dy znany mi ko?, znajduj?c si? po d?ugiej trasie w bezpo?redniej blisko?ci swojej stajni, maj?c rzucone luzem wodze natychmiast skierowa?by si? w kierunku swojego ??obu, nieogl?daj?c si? na je?d?ca. Zw?aszcza, ?e Darcy zsiada z niego po jednej stronie wody, a potem musi j? oblecie? kawa?ek dooko?a, bo gdy patrzy na okolic? widzi swojego konia po drugiej stronie wody (???).

No i nie wiem. W ksi??ce tej sceny nie ma, to pomys? scenarzysty. Mo?e jest tak, ?e kiedy? inaczej konstruowano siod?a i konie, wówczas powszechniejsze w codziennym u?ytkowaniu mog?y, dzi?ki temu, podjada? w trakcie pracy. Mo?e ewolucja u koni posz?a w z?ymi kierunku i konie w XIX wieku by?y bardziej karne i nie zwiewa?y je?d?com do stajni gdy tylko nadarza?a si? okazja.

Czy kto? ma moze wiedz? na ten temat i mo?e mnie uspokoi?, ?ebym mog?a wreszcie obejrze? ten odcinek patrz?c na Colina, a nie konia, który zaraz zrobi sobie krzywd??

Chyba znalaz?am wyja?nienie!!! Otó? ?aden szanuj?cy si? d?entelmen nie wyrusza? w d?u?sz? - w tym wypadku z Londynu - drog? bez s?u??cego czyli grooma , któren sobie w stosownej odleg?o?ci za panem pod??a? , w tym wypadku równie? konno . A ?e s?u?ba z Pemberley by?a dobrze u?o?ona , trzyma? si? w stosownej odleg?o?ci , coby nie w?azi? w kadr wink , wi?c konia Darcy'ego natychmiast z?apa? i na drug? stron? wody doprowadzi? , dyskretnie si? usuwaj?c big_smile A serio mówi?c , my?l? , ?e to prawdopodobne wyja?nienie , sprawa towarzysz?cej s?u?by nie by?a nigdzie opisywana , bo to by?a oczywisto?? od pewnego poziomu finansowego i spo?ecznego - gdyby nie dociekliwo?? lady Katarzyny , nie by?oby powiedziane , ?e wuj wy?le s?u??cego po El?biet? i Mari? , gdy wraca?y od Collinsów .

#500 2009-06-14 21:07:29

armalkolit
Użytkownik

snowdrop napisał:

Co do Colina si? troche rozczarowa?am (juz czuje z?o?? niektórych z osób), jako dumny i zarozumia?y Pan Darcy by? wspania?y. I faktycznie nikt oprócz niego nie nadaje si? do tej roli. To jak potraktowa? Collinsa by?o mistrzowskie. Te jego wynios?e spojrzenia. Ekstra. Ale potem ...... nie widzia?am w jego oczach az tak olbrzymiej mi?o?ci. Patrza? si? na Lizzy z u?miechem, nawet spuszcza? wzrok. Widac by?o ?e jego postepowanie si? zmieni?o. Ale gdzie ten ?ar w oczach który mia? MM.

Dopiero niedawno obejrza?am mini-serial i mia?am w?a?nie podobne wra?enia, cho? nie wiedzia?am za bardzo jak to ubra? w s?owa. Mam ten film na 5 p?ytach i najpierw chcia?am obejrze? tylko jedn?, ale tak mnie wci?gne?o, ?e obejrza?am wszystkie 5. I na pocz?tku by?am zachwycona, ale ko?cówka mnie zawiod?a. Brakowa?o mi w?a?nie jakiej? rado?ci, szcz??cia w Darcym. W ko?cu mia? o?eni? si? ze swoj? ukochan? a wygl?da? jakby si? tym w ogóle nie przej??. Po prostu nie by?o wida? jego mi?o?ci do Lizzy.

Pan Bloch pisze równie? znakomite krótkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy?, czy gatunek historii, który tworzy, nie wywiera przypadkiem wp?ywu na jego psychik?, odpowiedzia?: "O, nie. Mam serce ma?ego ch?opca (...) Trzymam je w s?oiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

Stopka forum