Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#476 2008-04-28 17:39:41

Tamara
U┐ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Moja boi si─Ö drabiny i w mniejszym stopniu metalowej suszarki do prania smile

#477 2008-04-28 17:41:39

Akaterine
Administrator

A m├│j uwielbia drabin─Ö, zawsze gdy jest gdzie┼Ť roz┼éo┼╝ona, w┼éazi na ni─ů i miauczy big_smile.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#478 2008-04-28 20:10:38

armalkolit
U┐ytkownik

Moje kotki niczego si─Ö nie boj─ů, to raczej ja si─Ö ich boj─Ö, bo to dzikie bestie wink
Nie wiem jak reaguj─ů na drabin─Ö, nie by┼éo okazji sprawdzi─ç, ale za to uwielbiaj─ů si─Ö k┼éa┼Ťc na parapetach, nawet firanki ich nie powstrzymuj─ů.
I kochaj─ů pi─ç wod─Ö z dziwnych miejsc np. od ┼╝├│┼éwi. Kiedy┼Ť to si─Ö ba┼éam, ┼╝e im ┼╝├│┼éwie j─Özyki odgryz─ů, bo te ┼╝├│┼éwie gryz─ů w palce jak je si─Ö karmi wink

Pan Bloch pisze r├│wnie┼╝ znakomite kr├│tkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy┼Ť, czy gatunek historii, kt├│ry tworzy, nie wywiera przypadkiem wp┼éywu na jego psychik─Ö, odpowiedzia┼é: "O, nie. Mam serce ma┼éego ch┼éopca (...) Trzymam je w s┼éoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

#479 2008-04-28 20:29:05

Tamara
U┐ytkownik

Moja pije wod─Ö wy┼é─ůcznie z miseczki stoj─ůcej w zlewie , z pod┼éogi za nic . I uwielbia w┼éazi─ç pod ko┼édry , koce , narzuty itp. przykrycia ,┼╝eby kota nie by┼éo wida─ç . Lub rozwala sie bezczelnie na ┼Ťrodku padaj─ůc nagle na bok , a wszyscy musz─ů przez ni─ů skaka─ç . I z premedytacj─ů podstawia pod nog─Ö id─ůcego w┼éasny ogon - ┼╝eby cz┼éowiek si─Ö potkn─ů┼é , przewr├│ci┼é i j─ů skl─ů┼é roll

#480 2008-04-28 21:26:11

Akaterine
Administrator

armalkolit napisa│:

uwielbiaj─ů si─Ö k┼éa┼Ťc na parapetach, nawet firanki ich nie powstrzymuj─ů.

Moje maj─ů na parapetach specjalne materacyki, by mog┼éy sobie wygodnie le┼╝e─ç big_smile.

"The more I know of the world, the more am I convinced that I shall never see a man whom I can really love."

#481 2008-04-29 18:22:53

Tamara
U┐ytkownik

Moja miała legowisko na kaloryferze i parapecie na starym mieszkaniu , teraz kaloryfery za wysoko , a na parapetach za dużo kwiatków , ale poleżeć sobie można smile

#482 2008-04-30 10:57:10

Ulka
U┐ytkownik

Zmieniamy tytu┼é w─ůtku? wink

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#483 2008-04-30 19:38:20

AineNiRigani
U┐ytkownik

czy ja wiem? czesc z Was uwaza Colina za niezlego kociaka big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#484 2008-04-30 20:14:34

peja
U┐ytkownik

wracaj─ůc do g┼é├│wnego w─ůtku czy kto┼Ť z Was ma wersje ukochanego serialu z angielskimi napisami?

#485 2008-04-30 21:24:35

karotka
U┐ytkownik

Pejo ten serial jest do ┼Ťci─ůgni─Öcia z programu Ares, jest tam 6 odcink├│w, napisy do nich mozesz pobra─ç ze strony napisy.info. Ja ten serial mam na p┼éytach dvd do┼é─ůczonych swego czasu do gazety przyjaci├│┼éka bodaj┼╝e.
smile

#486 2008-05-01 12:32:01

peja
U┐ytkownik

dzieki sprawdze to:)ja mam płytki z empiku tyle ze tam nie ma opcji napisy oryginalne a na tym mi własnie bardzo zależy

#487 2008-05-01 13:25:47

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja mam DVD i opcje napisow i lektora do wyboru.

#488 2008-05-01 15:50:11

peja
U┐ytkownik

angielskie napisy?moge spytac co to za wersja?gdzie nabyta?

#489 2008-05-01 18:37:24

AineNiRigani
U┐ytkownik

w epelpolu - ale sprawdze, bo mogla mi sie pomyrdac z oryginalna z amazonu.

#490 2008-05-01 20:00:50

karotka
U┐ytkownik

Na napisy.info s─ů w┼éasnie angielskie napisy.

#491 2008-05-01 22:28:09

peja
U┐ytkownik

dzieki bardzo karotko o to mi w┼éasnie chodzi┼éosmile) swoj─ů drog─ů chyba po┼Ťwi─Öce wi─Öksz─ů sumk─Ö na oryginaln─ů wersj─Ö serialu ta angielszczyzna jest tego warta:)

#492 2008-05-02 10:42:08

AineNiRigani
U┐ytkownik

czyli sprawdzac nie musze? big_smile

#493 2008-05-02 20:13:35

Vasco
Administrator

Film w wersji z Epelpolu kosztuje bodaj 30 zł... wink

#494 2008-05-03 13:07:45

peja
U┐ytkownik

dzieki wszystkim za pomoc:)

#495 2008-05-03 22:26:16

karolinak
U┐ytkownik

Witam wszystkich!!!
Nie mia┼éam styczno┼Ťci z tw├│rczo┼Ťci─ů Jane Austin od wielu lat, ale po niedawnym obejrzeniu serialu na TVN Style zakocha┼éam si─Ö w na nowo!!!
Serial ogl─ůda┼éam jeszcze wiele razy, ksi─ů┼╝k─Ö r├│wnie┼╝ no i oczywiscie film!!!
Jednak absolutnym liderem je┼Ťli chodzi o ekranizacj─Ö jest dla mnie serial BBC!!!
Jak dla mnie absolutne mistrzostwo!!!
JE doskona┼éa no i oczywi┼Ťcie Collin!!! A je┼Ťli chodzi o rozwa┼╝ania kt├│ry P. Darcy by┼é lepszy, to ka┼╝dy ma swoje zdanie ale dla mnie zdecydowanie number 1 to CF!!!
Pozdrawiam

#496 2008-05-04 19:06:21

pak4
U┐ytkownik

Witaj!
Tw├│j wpis dotyczy kilku podejmowanych temat├│w. Od Przywitalni w Pogaduchowni rozpoczynaj─ůc smile Potem mo┼╝na sie dopisa─ç w w─ůtku "Jak rozpocz─Ö┼éa si─Ö Twoja przygoda z JA", podyskutowa─ç kt├│ra ekranizacja i kt├│ry Darcy jest lepszy. Wsz─Ödzie zapraszam!

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#497 2008-05-04 19:30:48

elxxa
U┐ytkownik

Co┼Ť dla wielbicieli tej wersji Dumy i Uprzedzenia smile)

http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=elxxa

#498 2008-05-04 21:08:14

karolinak
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö za przywitanie oraz informacje!!!
Postaram si─Ö odwiedzi─ç wszystkie wymienione w─ůtki!!!
Pozdrawiam

#499 2008-07-19 11:26:21

Tamara
U┐ytkownik

sibia napisa│:

Nie wiem, czy to dobry w─ůtek, ale po tytu┼éach, to najbardziej tu mi pasuje temat, kt├│ry chcia┼éabym poruszy─ç.
Obejrza┼éam sobie ostatnio znowu odcinek ze s┼éynn─ů scen─ů skoku do wody.
No i nie mog─Ö, nie mog─Ö po prostu patrze─ç na to bez nerw├│w. Pow├│d jest idiotyczny, ale zaburza mi odbi├│r.
Mo┼╝e kto┼Ť mi rozja┼Ťni mroki niewiedzy i oka┼╝e si─Ö, ┼╝e si─Ö czepiam bezpodstawnie.

Zatem. Zanim Darcy skacze do wody musi nad ni─ů dojecha─ç i galopuje na swoim siwym koniu. Po czym zsiada z niego i tu si─Ö zaczynaj─ů moje nerwy. On tego konia zostawia luzem na zielonej trawie i idzie rozbiera─ç si─Ö nad wod─Ö. A ja zamiast kontemplowa─ç Darcy'ego, jak ┼Ťci─ůga ubranie gapi─Ö si─Ö na porzuconego luzem siwego konia - W SIODLE - kt├│ry zaczyna skuba─ç traw─Ö.
Jestem je┼║d┼║cem i czasem te┼╝ pracuj─Ö jako instruktor jazdy. Ko┼ä w siodle, z zapi─Ötym popr─Ögiem nie ma prawa schyla─ç si─Ö do ziemi, bo mo┼╝e si─Ö zapopr─Ö┼╝y─ç, paskudna przypad┼éo┼Ť─ç. Co wi─Öcej, absolutnie ka┼╝dy znany mi ko┼ä, znajduj─ůc si─Ö po d┼éugiej trasie w bezpo┼Ťredniej blisko┼Ťci swojej stajni, maj─ůc rzucone luzem wodze natychmiast skierowa┼éby si─Ö w kierunku swojego ┼╝┼éobu, nieogl─ůdaj─ůc si─Ö na je┼║d┼║ca. Zw┼éaszcza, ┼╝e Darcy zsiada z niego po jednej stronie wody, a potem musi j─ů oblecie─ç kawa┼éek dooko┼éa, bo gdy patrzy na okolic─Ö widzi swojego konia po drugiej stronie wody (???).

No i nie wiem. W ksi─ů┼╝ce tej sceny nie ma, to pomys┼é scenarzysty. Mo┼╝e jest tak, ┼╝e kiedy┼Ť inaczej konstruowano siod┼éa i konie, w├│wczas powszechniejsze w codziennym u┼╝ytkowaniu mog┼éy, dzi─Öki temu, podjada─ç w trakcie pracy. Mo┼╝e ewolucja u koni posz┼éa w z┼éymi kierunku i konie w XIX wieku by┼éy bardziej karne i nie zwiewa┼éy je┼║d┼║com do stajni gdy tylko nadarza┼éa si─Ö okazja.

Czy kto┼Ť ma moze wiedz─Ö na ten temat i mo┼╝e mnie uspokoi─ç, ┼╝ebym mog┼éa wreszcie obejrze─ç ten odcinek patrz─ůc na Colina, a nie konia, kt├│ry zaraz zrobi sobie krzywd─Ö?

Chyba znalaz┼éam wyja┼Ťnienie!!! Ot├│┼╝ ┼╝aden szanuj─ůcy si─Ö d┼╝entelmen nie wyrusza┼é w d┼éu┼╝sz─ů - w tym wypadku z Londynu - drog─Ö bez s┼éu┼╝─ůcego czyli grooma , kt├│ren sobie w stosownej odleg┼éo┼Ťci za panem pod─ů┼╝a┼é , w tym wypadku r├│wnie┼╝ konno . A ┼╝e s┼éu┼╝ba z Pemberley by┼éa dobrze u┼éo┼╝ona , trzyma┼é si─Ö w stosownej odleg┼éo┼Ťci , coby nie w┼éazi─ç w kadr wink , wi─Öc konia Darcy'ego natychmiast z┼éapa┼é i na drug─ů stron─Ö wody doprowadzi┼é , dyskretnie si─Ö usuwaj─ůc big_smile A serio m├│wi─ůc , my┼Ťl─Ö , ┼╝e to prawdopodobne wyja┼Ťnienie , sprawa towarzysz─ůcej s┼éu┼╝by nie by┼éa nigdzie opisywana , bo to by┼éa oczywisto┼Ť─ç od pewnego poziomu finansowego i spo┼éecznego - gdyby nie dociekliwo┼Ť─ç lady Katarzyny , nie by┼éoby powiedziane , ┼╝e wuj wy┼Ťle s┼éu┼╝─ůcego po El┼╝biet─Ö i Mari─Ö , gdy wraca┼éy od Collins├│w .

#500 2009-06-14 21:07:29

armalkolit
U┐ytkownik

snowdrop napisa│:

Co do Colina si─Ö troche rozczarowa┼éam (juz czuje z┼éo┼Ť─ç niekt├│rych z os├│b), jako dumny i zarozumia┼éy Pan Darcy by┼é wspania┼éy. I faktycznie nikt opr├│cz niego nie nadaje si─Ö do tej roli. To jak potraktowa┼é Collinsa by┼éo mistrzowskie. Te jego wynios┼ée spojrzenia. Ekstra. Ale potem ...... nie widzia┼éam w jego oczach az tak olbrzymiej mi┼éo┼Ťci. Patrza┼é si─Ö na Lizzy z u┼Ťmiechem, nawet spuszcza┼é wzrok. Widac by┼éo ┼╝e jego postepowanie si─Ö zmieni┼éo. Ale gdzie ten ┼╝ar w oczach kt├│ry mia┼é MM.

Dopiero niedawno obejrza┼éam mini-serial i mia┼éam w┼éa┼Ťnie podobne wra┼╝enia, cho─ç nie wiedzia┼éam za bardzo jak to ubra─ç w s┼éowa. Mam ten film na 5 p┼éytach i najpierw chcia┼éam obejrze─ç tylko jedn─ů, ale tak mnie wci─ůgne┼éo, ┼╝e obejrza┼éam wszystkie 5. I na pocz─ůtku by┼éam zachwycona, ale ko┼äc├│wka mnie zawiod┼éa. Brakowa┼éo mi w┼éa┼Ťnie jakiej┼Ť rado┼Ťci, szcz─Ö┼Ťcia w Darcym. W ko┼äcu mia┼é o┼╝eni─ç si─Ö ze swoj─ů ukochan─ů a wygl─ůda┼é jakby si─Ö tym w og├│le nie przej─ů┼é. Po prostu nie by┼éo wida─ç jego mi┼éo┼Ťci do Lizzy.

Pan Bloch pisze r├│wnie┼╝ znakomite kr├│tkie opowiadania z pogranicza grozy i fantasy, a zapytany kiedy┼Ť, czy gatunek historii, kt├│ry tworzy, nie wywiera przypadkiem wp┼éywu na jego psychik─Ö, odpowiedzia┼é: "O, nie. Mam serce ma┼éego ch┼éopca (...) Trzymam je w s┼éoiku na moim biurku".
Alfred Hitchcock
http://armalkolit.blog.pl

Stopka forum