Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#26 2004-11-02 09:40:24

fringilla
Użytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Wiez co, ja jeszcze nie jetem zbyt obyta na takim forum i nie moge znale?? Twojego adresu e-mail.
Najlepiej napisz do mnie na priva, ?eby ju? nie robi? ba?aganu na forum: agatadorota@o2.pl

Pozdr. Agata

Pozdr. Agata
gg 5739618

#27 2004-11-03 20:46:21

demi
Użytkownik

A ja my?le ze ka?da ekranizacja ma swój urok, choc tak ogólnie to jestem przeciwna kr?ceniu jakoegos filmu po raz drugi. Ale gdyby sie tego trzymac to Wersji z 1995 nigdy by nie by?o, bo pierwsza nakr?cili ju? w 1940 roku. A pana Darcego nie móg? zagra? nikt inny. big_smile

#28 2004-11-04 23:05:34

winter_person
Użytkownik

A tak jeszcz a propos Jennifer Ehle, to nie wiem, czy pami?tacie, ale gra?a te? Cynthi? Powell, przysz?? ?on? Johna Lennona w filmie Bakcbeat. Mia?a tam blond w?osy. Gra?a te? ?on? Oscara Wilde'a w filmie Wilde. Có?, ma scz??cie do ról poczciwych, ale niezbyt kochanych ?on ;-)

O tak, ale w Wilde troszk? dziwnie wygl?da?a. A czy ktos widzia? The Camomile Lawn z t? aktork?? Taki troch? hardcore, zw?aszcza, kiedy si? porówna z Dum?

#29 2004-11-04 23:48:06

demi
Użytkownik

A tak swoja drog? to mam wra?enie, ?e wszyscy aktorzy dobrze sie czuli w swoich rolach. Nie znam ich z innych filmów ale natek Lady Katarzyna by?a rewelacyjne, nie pozna?am jej na zdj?ciu z "cywilu"

#30 2004-11-05 10:57:51

ula
Użytkownik

Ja te? nie pozna?am m?odszych sióstr Lizzy. W rzeczywisto?ci wygl?daj? znacznie lepiej ni? ucharakteryzowane na królow? Wiktori? wink

#31 2004-11-05 13:16:11

fringilla
Użytkownik

A ja pozna?am wszystkich. Tylko nie wiem, czy to powód do dumy, czy raczej przes?anka,?e nale?y zacz?? leczenie?...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#32 2004-11-05 19:30:05

dorotka
Użytkownik

Spox ja te? wszystkich pozna?am, chyba jeszcze nie musimy si? leczy? wink

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#33 2004-11-06 16:59:58

demi
Użytkownik

ja tylko nie jestem pewna jednej rzeczy: czy aktorka która gra pani? Forster to ta sama co w Mansfield Park gra Mari? Bertram? bo tak mi sie jako? wydaje

#34 2004-11-06 22:41:50

fringilla
Użytkownik

Tak, w?asnie to sprawdzi?am. Nazywa sie Victoria Hamilton.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#35 2004-11-06 23:54:54

Anonymous
Gość

dzi?ki . okazuje si? ?e mam jednak pami?c do twarzy, a ostatnio straci?am w to wiar?

#36 2004-11-07 13:39:46

demi
Użytkownik

Postanowi?a sobie obejrzec po pewnej przerwie t? przewspania?? ekranizacj?. I z kazdym razem podoba mi si? coraz bardziej. Ale wiecie co zauwa?y?am? Pocz?tkowo ogl?da?am j? wersji z polskim lektorem a teraz z napisami. I dochodz? do wniosku ?e tak jest lepiej, poniewa? s?yszy sie prawdziwe emocje wyra?ane g?osem, nawet je?li nie rozumie si? s?ów. Przeciez nawet najlepszy lektor nie odda tragizmu w g?osie Pani Bennet p?acz?cej:"Ach moje nerwy".

#37 2004-11-07 14:20:56

fringilla
Użytkownik

To prawda, zazwyczaj jak ogl?dam w domu film wol? lektora, bo wiele rzeczy mnie rozprasza, a poza tym jetem krótkowidzem, ale Dum? wol? z napisami. Ju? g?os Colina jest wystarczaj?cym powodem, ale pa?stwo Bennetowie, pan Collins, w ogóle wszycy s? fantastyczni. Ja si? ?mieje, ?e doskonal? w ten sposób angielski porównuj?c, które t?umaczenie jest najbardziej wiarygodne, bo inne mam na video nagrane z tvp, inne by?o na BBC i inne mam w napisach na p?ytach.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#38 2004-11-08 15:36:03

dorotka
Użytkownik

nie znosz? tych szeptanek , musz? mie? napisy albo film w oryginale. Co to za przyjemno?? z ogl?dnia jak nie s?yszysz g?osu pana Darcy'ego... to znaczy Colina Firtha wink

#39 2004-11-09 20:04:10

Kaziuta
Użytkownik

Te? uwielbiam ten g?os, taki m?ski i miekki. Po prostu koj?cy. Piekny jest jeden z jego gestów który powtarza czesto nie tylko w Dumie. Jak przyk?ada zgi?t? d?on w pi??? z wyci?gni?tym palcem wskazuj?cym do ust. Taki gest zak?opotania, CUDNY!!!
W Dumie robi tak jak pociesza El?biete gdy dosta?a listy o ucieczce siostry. Tak samo w Briget J. gdy posz?a otworzy? drzwi swoim go?ciom,a on zosta? sam.

#40 2004-11-10 15:46:10

ula
Użytkownik

Je?li chodzi o to co mówi? w filmie i podpisy, to ja ogl?dam oryginaln? wersj? - bo tylko tak? mam. Raz w??czy?am napisy - angielskie i wiecie co ..... nie ma co si? martwi?, ?e czasem polskie t?umaczenie nie pasuje jak mówicie, bo w niektórych momentach nawet angielskie napisy ró?ni? si? od tego co mówi? aktorzy lol

#41 2004-11-10 16:29:58

dorotka
Użytkownik

To bez sensu, po co robi? napisy, które nie pasuj?, robota dla g?upich. A tak zmieniaj?c temat - dzi? premiera drugiej cz??ci Bridget Jones! Ja si? wybieram - jednym z powodów jest, rzecz jasna, Colin...

#42 2004-11-10 16:34:24

ula
Użytkownik

Fajnie Ci Dorotka, ja si? niestety nie mam jak teraz wyba?, ale miasto zrobi?o mi super niespodziank?. Powiesili mi za oknem biura ogromny plakat reklamuj?cy film - oczywi?cie z Colinem mi?dzy innymi smile

#43 2004-11-10 16:35:25

ula
Użytkownik

aaa jeszcze przypomnia?o mi si?, ?e jutro chyba na TVP2 po po?udniu jest jaki?film te? z Colinem, ale nie pami?tam tytu?u.

#44 2004-11-10 16:36:34

demi
Użytkownik

Film jest o 16:05 na TVP2 i ma tytu? "Zwi?zki rodzinne"

#45 2004-11-10 16:38:39

dorotka
Użytkownik

hej a czy kto? to ju? widzia?? warto obejrze??

#46 2004-11-10 16:43:10

fringilla
Użytkownik

Warto, przede wszystkim ze wzgl?du na aktorstwo. Ale film sympatyczny, a i Colin gra rol? troch? inn? niz zwykle.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#47 2004-11-10 16:44:08

ula
Użytkownik

Dorotka no co?Ty??? takie pytanie zadajesz, oczywi?cie ?e warto wink przecie? tam gra Colin wink

#48 2004-11-10 16:47:50

ula
Użytkownik

Qrcze obejrza?am w?a?nie fotki z filmu, ogl?da?am to kiedy?, ale za nic nie pami?tam jakie na mnie zrobi? wra?enie. Tam chyba gra te? panna Bates z Emmy smile ch?tnie jeszcze raz zobacz?. smile

#49 2004-11-10 16:51:07

dorotka
Użytkownik

hehe, ju? pomijaj?c fakt, ?e gra tam Colin, bo ka?da normalna dziewczyna chcia?aby go obejrze? - o czym jest film? bo nie mam za bardzo jak sprawdzi?. I czy CF gra w nim jak?? znacz?c? rol????

#50 2004-11-10 20:17:42

fringilla
Użytkownik

Film jest o arystokracie, ktory zakochuje si? w aktorce. Akcja rozgrywa si? w domu arstokraty do którego zadaje si? przywozi ukachan?. Matk? arystokraty gra Julie Andrwes, jego kuzyna Colin (przebywa na ekranie wystarczaj?co d?ugo by zadowoli? swoje fanki ;-) ). Przyje?d?a te? ex aktorki, którego gra William Baldwin. To kameralna komedia z zabawnymi charakterami, zderzenie angielskiej arystokracji z hollywoodzkimi gwiazdami. Polecam nie tylko ze wzgl?du na Colina ;-)

Pozdr. Agata
gg 5739618

Stopka forum