Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2004-11-02 09:40:24

fringilla
U┐ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Wiez co, ja jeszcze nie jetem zbyt obyta na takim forum i nie moge znale┼╝─ç Twojego adresu e-mail.
Najlepiej napisz do mnie na priva, żeby już nie robić bałaganu na forum: agatadorota@o2.pl

Pozdr. Agata

Pozdr. Agata
gg 5739618

#27 2004-11-03 20:46:21

demi
U┐ytkownik

A ja my┼Ťle ze ka┼╝da ekranizacja ma sw├│j urok, choc tak og├│lnie to jestem przeciwna kr─Öceniu jakoegos filmu po raz drugi. Ale gdyby sie tego trzymac to Wersji z 1995 nigdy by nie by┼éo, bo pierwsza nakr─Öcili ju┼╝ w 1940 roku. A pana Darcego nie m├│g┼é zagra─ç nikt inny. big_smile

#28 2004-11-04 23:05:34

winter_person
U┐ytkownik

A tak jeszcz a propos Jennifer Ehle, to nie wiem, czy pami─Ötacie, ale gra┼éa te┼╝ Cynthi─Ö Powell, przysz┼é─ů ┼╝on─Ö Johna Lennona w filmie Bakcbeat. Mia┼éa tam blond w┼éosy. Gra┼éa te┼╝ ┼╝on─Ö Oscara Wilde'a w filmie Wilde. C├│┼╝, ma scz─Ö┼Ťcie do r├│l poczciwych, ale niezbyt kochanych ┼╝on ;-)

O tak, ale w Wilde troszk─Ö dziwnie wygl─ůda┼éa. A czy ktos widzia┼é The Camomile Lawn z t─ů aktork─ů? Taki troch─Ö hardcore, zw┼éaszcza, kiedy si─Ö por├│wna z Dum─ů

#29 2004-11-04 23:48:06

demi
U┐ytkownik

A tak swoja drog─ů to mam wra┼╝enie, ┼╝e wszyscy aktorzy dobrze sie czuli w swoich rolach. Nie znam ich z innych film├│w ale natek Lady Katarzyna by┼éa rewelacyjne, nie pozna┼éam jej na zdj─Öciu z "cywilu"

#30 2004-11-05 10:57:51

ula
U┐ytkownik

Ja te┼╝ nie pozna┼éam m┼éodszych si├│str Lizzy. W rzeczywisto┼Ťci wygl─ůdaj─ů znacznie lepiej ni┼╝ ucharakteryzowane na kr├│low─ů Wiktori─Ö wink

#31 2004-11-05 13:16:11

fringilla
U┐ytkownik

A ja pozna┼éam wszystkich. Tylko nie wiem, czy to pow├│d do dumy, czy raczej przes┼éanka,┼╝e nale┼╝y zacz─ů─ç leczenie?...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#32 2004-11-05 19:30:05

dorotka
U┐ytkownik

Spox ja też wszystkich poznałam, chyba jeszcze nie musimy się leczyć wink

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#33 2004-11-06 16:59:58

demi
U┐ytkownik

ja tylko nie jestem pewna jednej rzeczy: czy aktorka kt├│ra gra pani─ů Forster to ta sama co w Mansfield Park gra Mari─Ö Bertram? bo tak mi sie jako┼Ť wydaje

#34 2004-11-06 22:41:50

fringilla
U┐ytkownik

Tak, własnie to sprawdziłam. Nazywa sie Victoria Hamilton.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#35 2004-11-06 23:54:54

Anonymous
GoŠ

dzięki . okazuje się że mam jednak pamięc do twarzy, a ostatnio straciłam w to wiarę

#36 2004-11-07 13:39:46

demi
U┐ytkownik

Postanowi┼éa sobie obejrzec po pewnej przerwie t─ů przewspania┼é─ů ekranizacj─Ö. I z kazdym razem podoba mi si─Ö coraz bardziej. Ale wiecie co zauwa┼╝y┼éam? Pocz─ůtkowo ogl─ůda┼éam j─ů wersji z polskim lektorem a teraz z napisami. I dochodz─Ö do wniosku ┼╝e tak jest lepiej, poniewa┼╝ s┼éyszy sie prawdziwe emocje wyra┼╝ane g┼éosem, nawet je┼Ťli nie rozumie si─Ö s┼é├│w. Przeciez nawet najlepszy lektor nie odda tragizmu w g┼éosie Pani Bennet p┼éacz─ůcej:"Ach moje nerwy".

#37 2004-11-07 14:20:56

fringilla
U┐ytkownik

To prawda, zazwyczaj jak ogl─ůdam w domu film wol─Ö lektora, bo wiele rzeczy mnie rozprasza, a poza tym jetem kr├│tkowidzem, ale Dum─Ö wol─Ö z napisami. Ju┼╝ g┼éos Colina jest wystarczaj─ůcym powodem, ale pa┼ästwo Bennetowie, pan Collins, w og├│le wszycy s─ů fantastyczni. Ja si─Ö ┼Ťmieje, ┼╝e doskonal─Ö w ten spos├│b angielski por├│wnuj─ůc, kt├│re t┼éumaczenie jest najbardziej wiarygodne, bo inne mam na video nagrane z tvp, inne by┼éo na BBC i inne mam w napisach na p┼éytach.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#38 2004-11-08 15:36:03

dorotka
U┐ytkownik

nie znosz─Ö tych szeptanek , musz─Ö mie─ç napisy albo film w oryginale. Co to za przyjemno┼Ť─ç z ogl─ůdnia jak nie s┼éyszysz g┼éosu pana Darcy'ego... to znaczy Colina Firtha wink

#39 2004-11-09 20:04:10

Kaziuta
U┐ytkownik

Te┼╝ uwielbiam ten g┼éos, taki m─Öski i miekki. Po prostu koj─ůcy. Piekny jest jeden z jego gest├│w kt├│ry powtarza czesto nie tylko w Dumie. Jak przyk┼éada zgi─Öt─ů d┼éon w pi─Ö┼Ť─ç z wyci─ůgni─Ötym palcem wskazuj─ůcym do ust. Taki gest zak┼éopotania, CUDNY!!!
W Dumie robi tak jak pociesza El┼╝biete gdy dosta┼éa listy o ucieczce siostry. Tak samo w Briget J. gdy posz┼éa otworzy─ç drzwi swoim go┼Ťciom,a on zosta┼é sam.

#40 2004-11-10 15:46:10

ula
U┐ytkownik

Je┼Ťli chodzi o to co m├│wi─ů w filmie i podpisy, to ja ogl─ůdam oryginaln─ů wersj─Ö - bo tylko tak─ů mam. Raz w┼é─ůczy┼éam napisy - angielskie i wiecie co ..... nie ma co si─Ö martwi─ç, ┼╝e czasem polskie t┼éumaczenie nie pasuje jak m├│wicie, bo w niekt├│rych momentach nawet angielskie napisy r├│┼╝ni─ů si─Ö od tego co m├│wi─ů aktorzy lol

#41 2004-11-10 16:29:58

dorotka
U┐ytkownik

To bez sensu, po co robi─ç napisy, kt├│re nie pasuj─ů, robota dla g┼éupich. A tak zmieniaj─ůc temat - dzi┼Ť premiera drugiej cz─Ö┼Ťci Bridget Jones! Ja si─Ö wybieram - jednym z powod├│w jest, rzecz jasna, Colin...

#42 2004-11-10 16:34:24

ula
U┐ytkownik

Fajnie Ci Dorotka, ja si─Ö niestety nie mam jak teraz wyba─ç, ale miasto zrobi┼éo mi super niespodziank─Ö. Powiesili mi za oknem biura ogromny plakat reklamuj─ůcy film - oczywi┼Ťcie z Colinem mi─Ödzy innymi smile

#43 2004-11-10 16:35:25

ula
U┐ytkownik

aaa jeszcze przypomnia┼éo mi si─Ö, ┼╝e jutro chyba na TVP2 po po┼éudniu jest jaki┼Ťfilm te┼╝ z Colinem, ale nie pami─Ötam tytu┼éu.

#44 2004-11-10 16:36:34

demi
U┐ytkownik

Film jest o 16:05 na TVP2 i ma tytu┼é "Zwi─ůzki rodzinne"

#45 2004-11-10 16:38:39

dorotka
U┐ytkownik

hej a czy kto┼Ť to ju┼╝ widzia┼é? warto obejrze─ç?

#46 2004-11-10 16:43:10

fringilla
U┐ytkownik

Warto, przede wszystkim ze wzgl─Ödu na aktorstwo. Ale film sympatyczny, a i Colin gra rol─Ö troch─Ö inn─ů niz zwykle.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#47 2004-11-10 16:44:08

ula
U┐ytkownik

Dorotka no co┼ŤTy??? takie pytanie zadajesz, oczywi┼Ťcie ┼╝e warto wink przecie┼╝ tam gra Colin wink

#48 2004-11-10 16:47:50

ula
U┐ytkownik

Qrcze obejrza┼éam w┼éa┼Ťnie fotki z filmu, ogl─ůda┼éam to kiedy┼Ť, ale za nic nie pami─Ötam jakie na mnie zrobi┼é wra┼╝enie. Tam chyba gra te┼╝ panna Bates z Emmy smile ch─Ötnie jeszcze raz zobacz─Ö. smile

#49 2004-11-10 16:51:07

dorotka
U┐ytkownik

hehe, ju┼╝ pomijaj─ůc fakt, ┼╝e gra tam Colin, bo ka┼╝da normalna dziewczyna chcia┼éaby go obejrze─ç - o czym jest film? bo nie mam za bardzo jak sprawdzi─ç. I czy CF gra w nim jak─ů┼Ť znacz─ůc─ů rol─Ö???

#50 2004-11-10 20:17:42

fringilla
U┐ytkownik

Film jest o arystokracie, ktory zakochuje si─Ö w aktorce. Akcja rozgrywa si─Ö w domu arstokraty do kt├│rego zadaje si─Ö przywozi ukachan─ů. Matk─Ö arystokraty gra Julie Andrwes, jego kuzyna Colin (przebywa na ekranie wystarczaj─ůco d┼éugo by zadowoli─ç swoje fanki ;-) ). Przyje┼╝d┼╝a te┼╝ ex aktorki, kt├│rego gra William Baldwin. To kameralna komedia z zabawnymi charakterami, zderzenie angielskiej arystokracji z hollywoodzkimi gwiazdami. Polecam nie tylko ze wzgl─Ödu na Colina ;-)

Pozdr. Agata
gg 5739618

Stopka forum