Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#326 2007-02-05 10:55:50

Nela
U┐ytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

No to ju┼╝ widzia┼éam serial. Niestety jestem ju┼╝ tak zaczarowana filmem, ┼╝e nie umiem si─Ö ni─ů zachwyci─ç. Mog─Ö jedynie wyr├│┼╝ni─ç poszczeg├│lnych bohater├│w. Of kors Pan Dacy jest super-cho─ç MM lepszy-tylko nie bijcie;) Za to kocham pana Collinsa. To juz postanwione!! Jest wspania┼éy! Uwielbiam:)

#327 2007-02-05 11:36:54

mara7
U┐ytkownik

Ja p├│jde na ┼é─ůtwizne i powiem ┼╝e mi sie podoba┼é w roli pana Darcego i MM i Colin big_smile tongue Na pocz─ůtku sie zastanawia┼éam co Wy widzicie w tym mini serialiku.Teraz to ju┼╝ wiem big_smile big_smile big_smile-m.in scena z mokr─ů koszula mmmm....

#328 2007-02-05 11:40:16

Nela
U┐ytkownik

Mara mi się podobały te spojrzenia na Lizzy. No tu Colin jest super. I jak ja złapał za rekę kiedy mówiła mu o tej nieszczęsnej Lidii.

#329 2007-02-05 13:16:32

lady_ania
U┐ytkownik

Nela napisa│:

Mara mi się podobały te spojrzenia na Lizzy. No tu Colin jest super. I jak ja złapał za rekę kiedy mówiła mu o tej nieszczęsnej Lidii.

Ten gest byl oszalamiajacy. Chyba pierwsze cieple uczucia jakie okazal Lizzy.

Czy ktos zauwazyl ze Lizzy w ostatniej scenie lapie Darcy'ego za noge? ;P

Jak kocha─ç to ksi─Öcia, jak kra┼Ť─ç to miliony!

#330 2007-02-05 16:09:24

AineNiRigani
U┐ytkownik

no jak w tej doro┼╝ce trzepa┼éo to musia┼éa sie czego┼Ť dzio┼észa przytrzyma─ç. A noga Darcego budzi┼éa pewnie uczucie stabilizacji i bezpiecze┼ästwa. big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#331 2007-02-05 19:52:19

Romy
U┐ytkownik

Nie przeczyta┼éam jeszcze wszystkich post├│w, nadrabiam zaleg┼éosci stopniowo, wi─Öc wybaczcie je┼╝eli dubluj─Ö co┼Ť, co ju┼╝ by┼éo. Ale musze napisac o czym┼Ť co mi si─Ö w tej wersji DiU nie podoba.
S─ů to buty Lizzy. Do bia┼éej sukni, bia┼éych po┼äczoch ci─Ö┼╝kie, czarne buty. Przypomina mi to mod─Ö na subtelne zwiewne sukienki i do tego sk├│rzane, sznurowane buty. Ale w tamtych czasach?

Aha,
to do AineNiR. - ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e noga Darcyego budzi┼éa jeszcze inne uczucia w Lizzy. smile

Ostatnio edytowany przez Romy (2007-02-05 19:53:01)

#332 2007-02-06 12:25:32

lady_ania
U┐ytkownik

Romy napisa│:

Aha,
to do AineNiR. - ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e noga Darcyego budzi┼éa jeszcze inne uczucia w Lizzy. smile

Zgadzam sie calkowicie ze ta noga to nie poczucie bezpieczenstwa budzila tylko przyjemniejsze uczucia. Poza tym kiedy Lizzy zlapala Darcy'ego za noge to powoz stal w miejscu. Dopiero potem ruszyl.... Wiec nie musiala sie niczego lapac...

#333 2007-02-06 13:40:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

A mo┼╝e on w┼éa┼Ťnie zda┼é sobie sprawe co zrobi┼é, w┼éa┼Ťnie do niego dotar┼éo... i chcia┼é uzewnetrznic te uczucia? big_smile
albo co gorsza - chcia┼é j─ů kopn─ů─ç a ona w ten spos├│b go powstrzyma┼éa?
Nie takie rzeczy sie ludziom zdarzaja na ┼Ťlubach big_smilebig_smilebig_smile

#334 2007-02-06 15:37:15

Nela
U┐ytkownik

big_smile big_smile big_smile

#335 2007-02-06 16:07:11

mara7
U┐ytkownik

Wy to zawsze co┼Ť dojrzycie hihihihih!! big_smile big_smile big_smile tongue

Ostatnio edytowany przez mara7 (2007-02-06 16:07:33)

#336 2007-02-06 18:51:22

AineNiRigani
U┐ytkownik

ja to tam zauwa┼╝y┼éam a raczej us┼éysza┼éam ptaszki ─çwierkaj─ůce nad ranem kiedy Colin ko┼äczy pisa─ç list. Dar┼éy si─Ö niemo┼╝ebnie...

#337 2007-02-08 09:22:03

lady_ania
U┐ytkownik

AineNiRigani napisa│:

ja to tam zauwa┼╝y┼éam a raczej us┼éysza┼éam ptaszki ─çwierkaj─ůce nad ranem kiedy Colin ko┼äczy pisa─ç list. Dar┼éy si─Ö niemo┼╝ebnie...

No niestety kiedy jestem wpatrzona w Darcy'ego to ptaszki malo mnie interesuja i pewnie dlatego ich nie doslyszalam. lollollol

AineNiRigani napisa│:

A mo┼╝e on w┼éa┼Ťnie zda┼é sobie sprawe co zrobi┼é, w┼éa┼Ťnie do niego dotar┼éo... i chcia┼é uzewnetrznic te uczucia? big_smile
albo co gorsza - chcia┼é j─ů kopn─ů─ç a ona w ten spos├│b go powstrzyma┼éa?
Nie takie rzeczy sie ludziom zdarzaja na ┼Ťlubach

Moj narzeczony mi powiedzial ze na podeszwach napisze help me jak bedziemy brali slub. Moze faktycznie Darcy chcial spanikowac a ona tym gestem powiedziala "za pozno kochaniutki. juz mi nie zwiejesz!!"cool

#338 2007-02-14 13:11:39

AineNiRigani
U┐ytkownik

to ja dodam, ┼╝e pierwszy raz (┼Ťwiadomie) ogladajac - r├│wnie┼╝ nie us┼éysza┼éam, ale za drugim razem, kiedy ogl─ůda si─Ö ju┼╝ uwa┼╝niej - mia┼éam s┼éuchawki na uiszach - matko!!! Jak te ptaki si─Ö tam wydzieraj─ů!!!
Teraz zawsze jak widze te scene słysze i ptaszki i muzykę big_smile

#339 2007-03-20 18:41:24

abigail
U┐ytkownik

Du┼╝o jest ju┼╝ na temat tego filmu w tym temacie, wi─Öc napisz─Ö tylko, ┼╝e jest to m├│j ulubiony film z wszystkich ekranizacji powie┼Ťci Austen, jakie dotychczas widzia┼éam. smile Czym wi─Öcej go ogl─ůdam tym bardziej mi si─Ö podoba. smile

Ostatnio edytowany przez abigail (2007-03-20 18:41:50)

#340 2007-03-20 19:17:15

Vasco
Administrator

Pozostaje mi si─Ö zgodzi─ç... Ju┼╝ nawet nabijanie si─Ö ┼╝ony mi nie przeszkadza wink

#341 2007-03-20 20:14:44

abigail
U┐ytkownik

Podoba mi si─Ö obsada tego filmu. smile Nawet jakie┼Ť epizodyczne role zagrane s─ů mistrzosko. smile Sceneria, wn─Ötrza, muzyka (cudo!), stroje. No i humor. smile

#342 2007-03-20 21:10:36

AineNiRigani
U┐ytkownik

no ja tez sie zgadzam, a co mam byc gorsza? big_smile
Ja lubie jeszcze Perswazje. Odczuwam sentyment do ekranizacji - to by┼éo moje pierwsze zetkniecie sie z JA, kilka jej wad przestalo mi przeszkadzac. Nie tylko ekranizacja mojej ukochanej powie┼Ťci JA, ale i spokojny, piekny i klimatyczny film.

#343 2007-03-29 08:22:34

pak4
U┐ytkownik

Znajomy (sic!) mi podesłał. A może już znacie:
http://www.youtube.com/watch?v=L4JGXxmzPHo

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#344 2007-03-29 11:50:01

AineNiRigani
U┐ytkownik

He he - ja tego nie widziałam big_smile

#345 2007-04-02 13:36:03

Dione
U┐ytkownik

Czaderskie!!!
Dzi─Öki pak.
I niech mi teraz kto┼Ť powie, ┼╝e Darcy by si─Ö nie dostosowa┼é do naszych czas├│w wink)

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#346 2007-04-23 11:03:18

abigail
U┐ytkownik

Zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego w necie roi si─Ö od fotek, wzdycha┼ä wink i fanklub├│w Firtha, natomiast po macoszemu traktuje si─Ö innych aktor├│w, kt├│rzy zagrali w tym serialu naprawd─Ö ┼Ťwietne role?
Jennifer Ehle to w końcu rola główna, a mówi się o niej bez porównania mniej - a zagrała w tym filmie po prostu rewelacyjnie. Bardzo lubię w tym serialu te wszystkie sytuacje kiedy toczy się "walka" i próba charakterów między Lizzy a Darcy'm (Boże, jak brakowało mi tego w wersji z 2005....). "Przeciwnicy" warci siebie! smile
Nie wiem, jak inni ale ja ogl─ůdaj─ůc ten serial kolejny raz wychwytuj─Ö takie drobnostki w grze aktorskiej, kt├│re umkn─Ö┼éy mi na pocz─ůtku, np. ma┼Ťlane oczy Mary do pana Collinsa, jej mizdrzenie si─Ö big_smile
Aktorowi graj─ůcemu Collinsa nale┼╝a┼éa si─Ö jaka┼Ť nagroda wink - ta rola to majstersztyk.
Kolejna naprawd─Ö dobrze zagrana rola to pan Bennet, Bingley (bardzo wiarygodny i sympatyczny, a gdy jest zak┼éopotany to jest uroczy wink - nie to co g┼éupkowaty Bingley z najnowszej wersji, ech), Jane (o niej pisa┼éam ju┼╝ kiedy┼Ť w temacie o niej, wi─Öc nie b─Öd─Ö dublowa─ç) i np. Lidia - zaskoczy┼éo mnie, ┼╝e aktorka j─ů graj─ůca mia┼éa bodaj┼╝e 27 lat (tyle co Ehle w tym czasie), a zagra┼éa ma┼éolat─Ö bardzo dobrze. Pani Bennet te┼╝ jest wyj─ůtkowa. wink Nawet pan Hurst - posta─ç epizodyczna i niezbyt rozmowna wink jest zagrana tak, ┼╝e zapada w pami─Öci. Nie przychodzi mi na my┼Ťl ┼╝adna s┼éabiej zagrana posta─ç.
Jedyne zastrze┼╝enia co do doboru obsady mam do Wickhama - i to nie do jego gry, bo zagra┼é szarmanckiego ┼éobuza rewelacyjnie!, ale do jego wieku, wida─ç, ┼╝e aktor dobiega czterdziestki, a powinien by─ç jednak z 15 lat m┼éodszy. wink No i wyeksponowanie urody panny Bingley - aktorka niebrzydka (pi─Ökne oczy!) a te jej kapelusiki i fryzura czyni─ů z niej troch─Ö karykaturaln─ů posta─ç, kt├│ra nie ma szans w por├│wnaniu z naturaln─ů Lizzy.
Innych zastrzeżeń nie mam smile - wspaniała obsada! Nie wiem, ale mam wrażenie, że aktorzy dobrze się bawili podczas kręcenia filmu. smile

Ostatnio edytowany przez abigail (2007-04-23 11:04:55)

#347 2007-04-23 11:23:07

Marija
U┐ytkownik

Co Ty, mamy wzdycha─ç do pana Collinsa? Albo pana Hursta?? yikes

#348 2007-04-23 17:57:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

strony robi─ů napalone fanki. A wszystkie s─ů napalone na pana Darcyego vel Colina Firtha. Z zasady napaleni panowie zwykle z tego wyrastaj─ů i zajmuja sie innymi rzeczami big_smile

#349 2007-04-23 18:46:05

Loana
U┐ytkownik

Ej, no co, ja jestem wielk─ů fank─ů pana Collinsa! smile Zakocha┼éam si─Ö w nim jak pomacha┼é Lizzy na po┼╝egnanie ;P. Pr├│bowa┼éam nauczy─ç si─Ö tego "u┼Ťmiechu", ale nie wychodzi mi tongue.
I zgadzam si─Ö, ┼╝e tylko z Colinem ten serial by┼éby cienki. Bo co mi po ma┼Ťlanych oczach Pana Darcego czy jego b┼éogim u┼Ťmiechu, je┼Ťli skierowane by┼éoby to do jakiej┼Ť marnej aktorki. Lizzy jak dla mnie rz─ůdzi!!! Jest wspania┼é─ů m┼éod─ů kobiet─ů - samodzieln─ů, ale jednocze┼Ťnie potrafi─ůc─ů czerpa─ç przyjemno┼Ť─ç ┼╝ycia z drobiazg├│w.
Bingleya też nie doceniałam, ale jak zobaczyłam wersję z 2005 i tego palanta tam, to po prostu polubiłam Bingleya z 1995r smile.
W wersji z 1995r. s─ů pewne drobiazgi, kt├│re mi nie pasuj─ů - np. dlaczego panna Bingley nosi kolorowe suknie, skoro ca┼éa czereda innych panien musia┼éa mie─ç jasne?
I jeszcze pani Bennet - nie mog┼éam si─Ö przestawi─ç, jak ogl─ůda┼éam dodatki, ┼╝e ta kobieta mo┼╝e by─ç zupe┼énie normaln─ů kobieta tongue - tak dobrze zagra┼éa, ┼╝e nie potrafi┼éam od┼é─ůczy─ç jej roli od rzeczywistej osoby tongue.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#350 2007-04-23 19:30:40

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ale┼╝ oczywi┼Ťcie - jednym z filarow filmu jest obsada. Bez niego wszystko by sie posypa┼éo - to fakt. natomiast chodzi┼éo raczej o wyja┼Ťnienie dlaczego tyle jest stron z Colinem a tak niewiele z reszt─ů. Mnie na przyk┼é─ůd zawsze zachwyca┼éa serialowa Lydia (Julia Sawalha)
Julie poza Hornblowerem - juz p├│┼║niej nie widzia┼éam, pania Bennet - w burzliwym poniedzia┼éku. Natomiast Bambera - bardzo czesto musze przyzna─ç - Danielu Derondzie, w Rzymie, Nie oddam zamku, To┼╝samo┼Ťci Burnye'a. Mign─ů┼é te┼╝ w Gangach NY (i wsz─Ödzie by┼é REWELACYJNY!!). Pana Benneta te┼╝ widzia┼éam kilkakrotnie, ale to nie zmienia faktu, ┼╝e Colin zrobi┼é najwi─Öksz─ů karier─Ö. Grywa nie tylko w produkcjach angielskich, ale i za oceanem. Jakby nie patrzec dotar┼é do wi─Ökszej ilo┼Ťci os├│b. Nic wi─Öc dziwnego, ┼╝e jest o nim najg┼éo┼Ťniej.

Stopka forum