Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#326 2007-02-05 10:55:50

Nela
Użytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

No to ju? widzia?am serial. Niestety jestem ju? tak zaczarowana filmem, ?e nie umiem si? ni? zachwyci?. Mog? jedynie wyró?ni? poszczególnych bohaterów. Of kors Pan Dacy jest super-cho? MM lepszy-tylko nie bijcie;) Za to kocham pana Collinsa. To juz postanwione!! Jest wspania?y! Uwielbiam:)

#327 2007-02-05 11:36:54

mara7
Użytkownik

Ja pójde na ??twizne i powiem ?e mi sie podoba? w roli pana Darcego i MM i Colin big_smile tongue Na pocz?tku sie zastanawia?am co Wy widzicie w tym mini serialiku.Teraz to ju? wiem big_smile big_smile big_smile-m.in scena z mokr? koszula mmmm....

#328 2007-02-05 11:40:16

Nela
Użytkownik

Mara mi si? podoba?y te spojrzenia na Lizzy. No tu Colin jest super. I jak ja z?apa? za rek? kiedy mówi?a mu o tej nieszcz?snej Lidii.

#329 2007-02-05 13:16:32

lady_ania
Użytkownik

Nela napisał:

Mara mi si? podoba?y te spojrzenia na Lizzy. No tu Colin jest super. I jak ja z?apa? za rek? kiedy mówi?a mu o tej nieszcz?snej Lidii.

Ten gest byl oszalamiajacy. Chyba pierwsze cieple uczucia jakie okazal Lizzy.

Czy ktos zauwazyl ze Lizzy w ostatniej scenie lapie Darcy'ego za noge? ;P

Jak kocha? to ksi?cia, jak kra?? to miliony!

#330 2007-02-05 16:09:24

AineNiRigani
Użytkownik

no jak w tej doro?ce trzepa?o to musia?a sie czego? dzio?sza przytrzyma?. A noga Darcego budzi?a pewnie uczucie stabilizacji i bezpiecze?stwa. big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#331 2007-02-05 19:52:19

Romy
Użytkownik

Nie przeczyta?am jeszcze wszystkich postów, nadrabiam zaleg?osci stopniowo, wi?c wybaczcie je?eli dubluj? co?, co ju? by?o. Ale musze napisac o czym? co mi si? w tej wersji DiU nie podoba.
S? to buty Lizzy. Do bia?ej sukni, bia?ych po?czoch ci??kie, czarne buty. Przypomina mi to mod? na subtelne zwiewne sukienki i do tego skórzane, sznurowane buty. Ale w tamtych czasach?

Aha,
to do AineNiR. - ja my?l?, ?e noga Darcyego budzi?a jeszcze inne uczucia w Lizzy. smile

Ostatnio edytowany przez Romy (2007-02-05 19:53:01)

#332 2007-02-06 12:25:32

lady_ania
Użytkownik

Romy napisał:

Aha,
to do AineNiR. - ja my?l?, ?e noga Darcyego budzi?a jeszcze inne uczucia w Lizzy. smile

Zgadzam sie calkowicie ze ta noga to nie poczucie bezpieczenstwa budzila tylko przyjemniejsze uczucia. Poza tym kiedy Lizzy zlapala Darcy'ego za noge to powoz stal w miejscu. Dopiero potem ruszyl.... Wiec nie musiala sie niczego lapac...

#333 2007-02-06 13:40:15

AineNiRigani
Użytkownik

A mo?e on w?a?nie zda? sobie sprawe co zrobi?, w?a?nie do niego dotar?o... i chcia? uzewnetrznic te uczucia? big_smile
albo co gorsza - chcia? j? kopn?? a ona w ten sposób go powstrzyma?a?
Nie takie rzeczy sie ludziom zdarzaja na ?lubach big_smilebig_smilebig_smile

#334 2007-02-06 15:37:15

Nela
Użytkownik

big_smile big_smile big_smile

#335 2007-02-06 16:07:11

mara7
Użytkownik

Wy to zawsze co? dojrzycie hihihihih!! big_smile big_smile big_smile tongue

Ostatnio edytowany przez mara7 (2007-02-06 16:07:33)

#336 2007-02-06 18:51:22

AineNiRigani
Użytkownik

ja to tam zauwa?y?am a raczej us?ysza?am ptaszki ?wierkaj?ce nad ranem kiedy Colin ko?czy pisa? list. Dar?y si? niemo?ebnie...

#337 2007-02-08 09:22:03

lady_ania
Użytkownik

AineNiRigani napisał:

ja to tam zauwa?y?am a raczej us?ysza?am ptaszki ?wierkaj?ce nad ranem kiedy Colin ko?czy pisa? list. Dar?y si? niemo?ebnie...

No niestety kiedy jestem wpatrzona w Darcy'ego to ptaszki malo mnie interesuja i pewnie dlatego ich nie doslyszalam. lollollol

AineNiRigani napisał:

A mo?e on w?a?nie zda? sobie sprawe co zrobi?, w?a?nie do niego dotar?o... i chcia? uzewnetrznic te uczucia? big_smile
albo co gorsza - chcia? j? kopn?? a ona w ten sposób go powstrzyma?a?
Nie takie rzeczy sie ludziom zdarzaja na ?lubach

Moj narzeczony mi powiedzial ze na podeszwach napisze help me jak bedziemy brali slub. Moze faktycznie Darcy chcial spanikowac a ona tym gestem powiedziala "za pozno kochaniutki. juz mi nie zwiejesz!!"cool

#338 2007-02-14 13:11:39

AineNiRigani
Użytkownik

to ja dodam, ?e pierwszy raz (?wiadomie) ogladajac - równie? nie us?ysza?am, ale za drugim razem, kiedy ogl?da si? ju? uwa?niej - mia?am s?uchawki na uiszach - matko!!! Jak te ptaki si? tam wydzieraj?!!!
Teraz zawsze jak widze te scene s?ysze i ptaszki i muzyk? big_smile

#339 2007-03-20 18:41:24

abigail
Użytkownik

Du?o jest ju? na temat tego filmu w tym temacie, wi?c napisz? tylko, ?e jest to mój ulubiony film z wszystkich ekranizacji powie?ci Austen, jakie dotychczas widzia?am. smile Czym wi?cej go ogl?dam tym bardziej mi si? podoba. smile

Ostatnio edytowany przez abigail (2007-03-20 18:41:50)

#340 2007-03-20 19:17:15

Vasco
Administrator

Pozostaje mi si? zgodzi?... Ju? nawet nabijanie si? ?ony mi nie przeszkadza wink

#341 2007-03-20 20:14:44

abigail
Użytkownik

Podoba mi si? obsada tego filmu. smile Nawet jakie? epizodyczne role zagrane s? mistrzosko. smile Sceneria, wn?trza, muzyka (cudo!), stroje. No i humor. smile

#342 2007-03-20 21:10:36

AineNiRigani
Użytkownik

no ja tez sie zgadzam, a co mam byc gorsza? big_smile
Ja lubie jeszcze Perswazje. Odczuwam sentyment do ekranizacji - to by?o moje pierwsze zetkniecie sie z JA, kilka jej wad przestalo mi przeszkadzac. Nie tylko ekranizacja mojej ukochanej powie?ci JA, ale i spokojny, piekny i klimatyczny film.

#343 2007-03-29 08:22:34

pak4
Użytkownik

Znajomy (sic!) mi podes?a?. A mo?e ju? znacie:
http://www.youtube.com/watch?v=L4JGXxmzPHo

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#344 2007-03-29 11:50:01

AineNiRigani
Użytkownik

He he - ja tego nie widzia?am big_smile

#345 2007-04-02 13:36:03

Dione
Użytkownik

Czaderskie!!!
Dzi?ki pak.
I niech mi teraz kto? powie, ?e Darcy by si? nie dostosowa? do naszych czasów wink)

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#346 2007-04-23 11:03:18

abigail
Użytkownik

Zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego w necie roi si? od fotek, wzdycha? wink i fanklubów Firtha, natomiast po macoszemu traktuje si? innych aktorów, którzy zagrali w tym serialu naprawd? ?wietne role?
Jennifer Ehle to w ko?cu rola g?ówna, a mówi si? o niej bez porównania mniej - a zagra?a w tym filmie po prostu rewelacyjnie. Bardzo lubi? w tym serialu te wszystkie sytuacje kiedy toczy si? "walka" i próba charakterów mi?dzy Lizzy a Darcy'm (Bo?e, jak brakowa?o mi tego w wersji z 2005....). "Przeciwnicy" warci siebie! smile
Nie wiem, jak inni ale ja ogl?daj?c ten serial kolejny raz wychwytuj? takie drobnostki w grze aktorskiej, które umkn??y mi na pocz?tku, np. ma?lane oczy Mary do pana Collinsa, jej mizdrzenie si? big_smile
Aktorowi graj?cemu Collinsa nale?a?a si? jaka? nagroda wink - ta rola to majstersztyk.
Kolejna naprawd? dobrze zagrana rola to pan Bennet, Bingley (bardzo wiarygodny i sympatyczny, a gdy jest zak?opotany to jest uroczy wink - nie to co g?upkowaty Bingley z najnowszej wersji, ech), Jane (o niej pisa?am ju? kiedy? w temacie o niej, wi?c nie b?d? dublowa?) i np. Lidia - zaskoczy?o mnie, ?e aktorka j? graj?ca mia?a bodaj?e 27 lat (tyle co Ehle w tym czasie), a zagra?a ma?olat? bardzo dobrze. Pani Bennet te? jest wyj?tkowa. wink Nawet pan Hurst - posta? epizodyczna i niezbyt rozmowna wink jest zagrana tak, ?e zapada w pami?ci. Nie przychodzi mi na my?l ?adna s?abiej zagrana posta?.
Jedyne zastrze?enia co do doboru obsady mam do Wickhama - i to nie do jego gry, bo zagra? szarmanckiego ?obuza rewelacyjnie!, ale do jego wieku, wida?, ?e aktor dobiega czterdziestki, a powinien by? jednak z 15 lat m?odszy. wink No i wyeksponowanie urody panny Bingley - aktorka niebrzydka (pi?kne oczy!) a te jej kapelusiki i fryzura czyni? z niej troch? karykaturaln? posta?, która nie ma szans w porównaniu z naturaln? Lizzy.
Innych zastrze?e? nie mam smile - wspania?a obsada! Nie wiem, ale mam wra?enie, ?e aktorzy dobrze si? bawili podczas kr?cenia filmu. smile

Ostatnio edytowany przez abigail (2007-04-23 11:04:55)

#347 2007-04-23 11:23:07

Marija
Użytkownik

Co Ty, mamy wzdycha? do pana Collinsa? Albo pana Hursta?? yikes

#348 2007-04-23 17:57:55

AineNiRigani
Użytkownik

strony robi? napalone fanki. A wszystkie s? napalone na pana Darcyego vel Colina Firtha. Z zasady napaleni panowie zwykle z tego wyrastaj? i zajmuja sie innymi rzeczami big_smile

#349 2007-04-23 18:46:05

Loana
Użytkownik

Ej, no co, ja jestem wielk? fank? pana Collinsa! smile Zakocha?am si? w nim jak pomacha? Lizzy na po?egnanie ;P. Próbowa?am nauczy? si? tego "u?miechu", ale nie wychodzi mi tongue.
I zgadzam si?, ?e tylko z Colinem ten serial by?by cienki. Bo co mi po ma?lanych oczach Pana Darcego czy jego b?ogim u?miechu, je?li skierowane by?oby to do jakiej? marnej aktorki. Lizzy jak dla mnie rz?dzi!!! Jest wspania?? m?od? kobiet? - samodzieln?, ale jednocze?nie potrafi?c? czerpa? przyjemno?? ?ycia z drobiazgów.
Bingleya te? nie docenia?am, ale jak zobaczy?am wersj? z 2005 i tego palanta tam, to po prostu polubi?am Bingleya z 1995r smile.
W wersji z 1995r. s? pewne drobiazgi, które mi nie pasuj? - np. dlaczego panna Bingley nosi kolorowe suknie, skoro ca?a czereda innych panien musia?a mie? jasne?
I jeszcze pani Bennet - nie mog?am si? przestawi?, jak ogl?da?am dodatki, ?e ta kobieta mo?e by? zupe?nie normaln? kobieta tongue - tak dobrze zagra?a, ?e nie potrafi?am od??czy? jej roli od rzeczywistej osoby tongue.

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#350 2007-04-23 19:30:40

AineNiRigani
Użytkownik

Ale? oczywi?cie - jednym z filarow filmu jest obsada. Bez niego wszystko by sie posypa?o - to fakt. natomiast chodzi?o raczej o wyja?nienie dlaczego tyle jest stron z Colinem a tak niewiele z reszt?. Mnie na przyk??d zawsze zachwyca?a serialowa Lydia (Julia Sawalha)
Julie poza Hornblowerem - juz pó?niej nie widzia?am, pania Bennet - w burzliwym poniedzia?ku. Natomiast Bambera - bardzo czesto musze przyzna? - Danielu Derondzie, w Rzymie, Nie oddam zamku, To?samo?ci Burnye'a. Mign?? te? w Gangach NY (i wsz?dzie by? REWELACYJNY!!). Pana Benneta te? widzia?am kilkakrotnie, ale to nie zmienia faktu, ?e Colin zrobi? najwi?ksz? karier?. Grywa nie tylko w produkcjach angielskich, ale i za oceanem. Jakby nie patrzec dotar? do wi?kszej ilo?ci osób. Nic wi?c dziwnego, ?e jest o nim najg?o?niej.

Stopka forum