Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#251 2006-06-29 23:28:35

angelo
Użytkownik

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

witaj agnes!!
z tego co si? orientuj? to ostatnia powtórka serialu DiU by?a w roku 2001 lub 2002 a potem cisza smile

#252 2006-06-30 00:10:18

agnes
Użytkownik

Hej!
Dzi?ki za mi?e przyj?cie na forum. Dopiero odkrywam t? stron? i jeszcze nie umiem zachowywa? si? w?a?ciciwie na salonach. Na przyk?ad dzisiaj odkry?am powitalni?, gdzie powinnam si? by?a przedstawi?. I dzi?kuj? za informacj?, ?e powtórka serialu by?a kilka lat temu. Dziwi? si? jak mog?am jej nie zauwa?y?. Przecie? ten serial wywar? wtedy na mnie wielkie wra?enie. Pyta?am, bo zastanawia?am si? sk?d niektóre bywalczynie salonów maj? nagrane seriale. Czy?by ju? przed emisj? w 1997 roku wiedzia?y, ?e film b?dzie fantastyczny. Teraz si? wyja?ni?o, dlaczego mia?y przygotowane sprz?ty.

#253 2006-06-30 08:47:14

Vasco
Administrator

DiU 95 jest na DVD i VCD. Kto zauwa?y? powtórk? TVP - pewnie nagrywa?. Jaki? czas temu serial by? wy?wietlany na dost?pnym u nas BBC Prime. O ripie z angielskiego DVD w dobie internetu chyba nie co nawet wspomina?.

#254 2006-06-30 19:39:14

Beata
Użytkownik

Dziewczyny!
Która z Was zrobi?a mi mi?? niespodziank??
Od miesi?ca poszukuj? Agnieszki z Katowic. Agnieszko odezwij si?, chcia?abym Ci podzi?kowa?...

Beata

#255 2006-07-01 01:26:00

angelo
Użytkownik

moja wersja kasetowa DiU to czysty przypadek, serialu nie zna?am ale zobaczy?am film Rozwa?na i Romantyczna tak bardzo mi si? spodoba? ?e jak by?a powtórka serialu DiU w 2001 roku to si? przygotowa?am stwierdzj?c od przybytku g?owa nie boli a nu? b?dzie tak fajny jak wspomniany RiR
No i po pierwszym odcinku a? fika?am ze szcz??cia ?e mnie o?wieci?o!!
a teraz oczywi?cie zaopatrzy?am si? w Przyjació?k? stwierdzaj?c Od przybytku...... dobrze mie? dwie kopie!!! big_smile

#256 2006-07-01 09:23:43

agnes
Użytkownik

nie uwa?acie, ?e odpowiednio "zrobiony" film, jak na przyk?ad w moim przypadku P&P moze sk?onic do zapoznania sie z twórczo?ci? Jane Austen. Tak w?a?nie u mnie by?o. Ogl?dane P&P w 1997 roku zach?ci?o mnie do przeczytania jej ksi??ek. Potem to zami?owanie troche wygas?o. obecnie powraca dzi?ki "Przyjació?ce". Nawiasem mówi?c ten kto zacznie od nowej ekranizacji Mansfield Park na pewno odczuje "poci?gu" do JA.

#257 2006-07-01 17:07:56

kas1a
Użytkownik

Witam, witam! big_smile Kocham bardzo Jane i wszystkie jej ksi??ki, ale zaczynam dopiero odkrywa? starsze ekraniezacje. Niestety nie zd??y?am na 3 pierwsze cz??ci Dumy w Przyjació?ce. :cry: Czy kto? ma pomys? jak je zdoby??? Nie s?dz?, ?eby w?ród fanów tu obecnych znalaz?by si? kto? kto chcia?by si? pozby? tego filmu, ale je?li taki przypadek by si? zdarzy?, by?abym wielce zobowi?zana smile Prosz? o pomoc, je?li kto? ma jaki? pomys?... :!: wink

gg:5910992

Do not delay joy

#258 2006-07-01 20:25:16

mara7
Użytkownik

Jejc!!Tak bbbbaaaaaaarrrdzzzo bym chcia?a ogladan?c wersje"Dumy..." z 1995r.!!! A nawet nie wiem kiedy b?dzie puszczona w TV i czy w ogóle j? dad?...O ja nieszczesna!Nawet nie obejrza?am jednego odcinak bo by?am za ma?a jak to lecia?o... :cry:

#259 2006-07-03 09:34:45

pak4
Użytkownik

Z trzech ogl?danych ekranizacji (2xBBC, i DiU z 2005), ta z CF i JE podoba?a mi si? najbardziej, cho? niektóre role drugoplanowe w nowszej produkcji (2005) s? mo?e lepsze (przynajmniej na Carolinie Bingley mo?na zawiesi? wzrok ;-) -- to nie m?ski szowinizm, po prostu o porównanie figur chodzi Carolinie w scenie przechadzki po salonie, gdy pan Darcy pisze list). Za to ciekawostk? okaza? si? pan Collins -- w nowszych realizacjach niski, a w starej -- taki misiowaty smile. Podobno (znajoma sprawdza?a), w?a?nie misiowaty jest u JA.

Ale mam jedno pytanie -- czy ja dobrze widz?, ?e w scenie ?lubu "t?o" ucharakteryzowane jest na zim? (szron na dachach, tak jak w scenie, gdy Lizzy czyta list od siostry z Londynu -- zreszt? bior?c pod uwag?, ?e bohaterowie zar?czyli si? wczesn? jesieni?, zimowy ?lub nie powinien dziwi?)? Jak na tak? pogod? Lizzy ma na swoim ?lubie troch? lekk? sukni?, z du?ym dekoltem... Przezi?bi si? biedaczka...

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#260 2006-07-03 12:17:39

elbereth
Użytkownik

Masz racj?, te? mi to tak troch? zimowo wygl?da...

Ja najpierw odl?da?am "Dum? i uprzedzenie" z 2005 roku (jako? przegapi?am emisj? serialu BBC w telewizji). Kiedy zobaczy?am zdj?cia z "Dumy..." 1995, co?, nie zbyt przyoad?y mi do gustu. Zw?aszcza uroda kilku postaci (Jane dla przyk?adu) jest w wersji BBC troch? dyskusyjna. Ale po obejrzeniu serialu... wspania?a gra aktorska, ciep?y klimat i wierno?? Austen... s?owem: zachwyci?am si?! No bo jak tu si? nie zachwyca?? :-)

Co nie zmniejszy?o mojego uznania dla walorów filmu z 2005 r., który w dalszym ci?gu uwielbiam.

?ona: Dlaczego zostawi?e? mnie sam?? Wida? kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M??: Ale? sk?d! Gdyby?cie oboje ton?li w rzece, ratowa?bym Ciebie!
?ona: Naprawd??
M??: Oczywi?cie! Jeste? dwa razy l?ejsza! big_smile

#261 2006-07-04 12:07:23

pak4
Użytkownik

Zw?aszcza uroda kilku postaci (Jane dla przyk?adu) jest w wersji BBC troch? dyskusyjna.

M?? mojej znajomej nazwa? Jane z tego filmu "Frodem", ze wzgl?du na ?udz?ce podobie?stwo smile

Ogl?da??m ostatnio troch? wi?cej realizacji BBC (Mansfield Park, Perswazje, Rozwa?n? i Romantyczn?) i niestety, przy wszystkich ich zaletach, uroda postaci pierwszoplanowych potrafi pozostawia? troch? do ?yczenia...

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#262 2006-07-04 12:22:20

megg
Użytkownik

o tak! zw?aszcza Eleonor w serialu "Rozwa?na i Romantyczna" z 1981 roku........rany.......

#263 2006-07-04 22:52:41

Kikita
Użytkownik

PAK4 napisa?a:
[Ale mam jedno pytanie -- czy ja dobrze widz?, ?e w scenie ?lubu "t?o" ucharakteryzowane jest na zim? (szron na dachach, tak jak w scenie, gdy Lizzy czyta list od siostry z Londynu -- zreszt? bior?c pod uwag?, ?e bohaterowie zar?czyli si? wczesn? jesieni?, zimowy ?lub nie powinien dziwi?)? Jak na tak? pogod? Lizzy ma na swoim ?lubie troch? lekk? sukni?, z du?ym dekoltem... Przezi?bi si? biedaczka...

Kobieto maj?c Darcego u boku wystartowa?abym w bikini w srodku zimy i wierz mi nawet marnego katarku bym nie mia?a. Jezu taki goracy facet a jej zimno mialo byc???!!!A zreszta s?oneczko mo?e grza?o,a mo?e obawa ?e mamuska znowu cos chlapnie troche ja rozgrza?a.No a juz ko?cowa scena w powozie to na pewno lol lol

#264 2006-07-05 00:32:39

mara7
Użytkownik

Kikita jak bed? nabory do nast?pnej emisji "Dumy i Uprzedzenia" to ty musisz KONIECZNIE byc Lizzy a z Colinem sie wynegocjuje zeby odgrywa? role pana Darce'ego w kolejnej wersji.Hihihih to dopiero b?dze "Duma i Uprzedzenie". tongue

#265 2006-07-05 10:42:03

pak4
Użytkownik

Kobieto maj?c Darcego u boku wystartowa?abym w bikini w srodku zimy i wierz mi nawet marnego katarku bym nie mia?a.

Nie jestem kobiet?, wi?c o tym zapomnia?em smile

Zreszt? Nietzsche naucza? (a ja te? zapomnia?em):

Zadowolenie chroni nawet przed przezi?bieniem. Czy kiedykolwiek przezi?bi?a si? kobieta, która mia?a poczucie, ?e jest dobrze ubrana? – Przyjmuj?, ?e by?a lekko ubrana.

Którego to zadowolenia wszystkim ?ycz? smile

Oddaj wierzbie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#266 2006-07-05 10:54:51

Kikita
Użytkownik

Kikita jak bed? nabory do nast?pnej emisji "Dumy i Uprzedzenia" to ty musisz KONIECZNIE byc Lizzy a z Colinem sie wynegocjuje zeby odgrywa? role pana Darce'ego w kolejnej wersji.Hihihih to dopiero b?dze "Duma i Uprzedzenie". tongue

Dozwolone od lat 18.Tylko do Lizzy to jestem podobna jak koza do organów,
ale Colina przygarne i bez kolejnej ekranizacji :oops: :twisted: lol

#267 2006-07-05 11:05:19

Kikita
Użytkownik

PAK4 napisa?
Nie jestem kobiet?, wi?c o tym zapomnia?em smile
Zreszt? Nietzsche naucza? (a ja te? zapomnia?em):

Zadowolenie chroni nawet przed przezi?bieniem. Czy kiedykolwiek przezi?bi?a si? kobieta, która mia?a poczucie, ?e jest dobrze ubrana? – Przyjmuj?, ?e by?a lekko ubrana.

Którego to zadowolenia wszystkim ?ycz? smile

Przepraszam naszego m?zczyzn? za pomy?ke w kwesji p?ci.Nietzche madrze powiedzia?, nie ulega w?tpliwosci. W takim razie jako p?ec przeciwna musisz przyzna? ,?e kobieta l?ej ubrana jest dla m?skiego oka milsza . wink wink lol

#268 2006-07-05 15:09:02

Marija
Użytkownik

Dzie? dobry,
jestem tu nowa, kilka dni temu odkry?am t? wspania?? - cudown? - niepowtarzaln? -stron?, no i jestem z Wami. Serial ogl?d??am raz w TV, dawno temu, potem bezskutecznie poszukiwa?am kaset itp., ale wreszcie MAM: sze?ciopak filmów, od soboty. Zd??y?am P&P obejrze? dwa razy, tudzie? du?o pojedynczych scen. Jestem niewyspana, ale strasznie szcz??liwa!!! lol

#269 2006-07-12 22:46:31

Areliee
Użytkownik

A ja sobie filmy zbieram powoli - z Przyjació?k? - ale wytrwale!

Mimo ?e ksi??k? czyta?am tylko raz (o rany, jaki wstyd! ale nadrobi? to, jak tylko sko?cz? aktualn? lektur?! wink), to zakocha?am si? w tej ksi??ce, a ?e moja mama te? lubi twórczo?? JA, to kupi?a Przyjació?k?, dzi?ki czemu pozna?am najlepszy film wszechczasów... Na razie si? nie wypowiem na temat wersji z '05, bo jej nie widzia?am, ale te? chc? to nadrobi?... Troch? du?o mam do nadrabiania... Ale nadrobi?! wink

#270 2006-07-15 16:28:59

cassandra
Użytkownik

A wi?c prostuj?: w Polsce mozna kupi? t? ekranizacj? ( na dwóch dyskach). Wchodzi w sk?ad 7-p?ytowej kolekcji ekranizacji powie?ci J. Austen, dokonanej przez BBC. Ca?o?c kosztuje niestety ok. 180 z? i mozna ja kupi? w EMPiKu, przynajmniej tym internetowym. Mi?ego ogl?dania big_smile

#271 2006-07-17 13:17:17

Dione
Użytkownik

Tym razem troszk? z innej beczki....
Chcia?abym si? z Wami podzieli? moimi wra?eniami po kolejnym ogl?daniu D&U z Jennifer i Colinem.
Do tej pory najbardziej lubi?am dwie sceny: pierwsze o?wiadczyny Darcy'ego i spotkanie nad jeziorem (Darcy w mokrej kolszuli ...mhm). Ostatnio jednakzafascynowa?a mnie kolacja w Pemberly, gdy El?bieta prezentuje niezwyk?e zak?opotanie, a Darcy patrzy na ni? z takim zachwytem w twarzy (cho? mam czasem wra?enie, ?e za chwil? wybuchnie ?miechem ..... lol ).
Jest jednak jeszcze jedna scena. Gdy ogl?da?am ten serial po raz pierwszy, zupe?nie nie zwróci?am na ni? uwagi. A zdecydowanie ma du?e znaczenie. Otó?: po odje?dzie El?biety i wujostwa po kolacji Darcy, w odpowiedzi na zaczepki panny Bingley, o?wiadcza, ?e uwa?a El?biet? za najpi?kniejsz? (czytaj "Kocham t? dziewczyn?!") i wychodzi. I tu w?a?nie pojawia si? przecudna scena, gdy Darcy idzie ze ?wiec? ciemnym korytarzem, wchodzi do pokoju i patrz?c na pianino wspomina w tym miejscu El?biet?. Nie wiem, czy zwróci?y?cie kiedykolwiek uwag? na wyraz jego twarzy. Ma min? cz?owieka tak absolutnie zadowolonego z samego siebie. Jest dumny z siebie, ?e potrafi? si? przyzna? do w?asnych uczu? i jest mu z tym ch...nie dobrze. A patrz?c na pianino ju? planuje, jak b?dzie sp?dza? wieczory z El?biet?, jako jego ?on?.
Je?li macie chwilk?, wró?cie do tego fragmentu. Co my?licie? Czy to nie jest najbardziej wyrazista, pod wzgl?dem okazanych uczu?, scena serialu?

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#272 2006-07-17 13:45:54

finka
Użytkownik

"kolacja w Pemberly, gdy El?bieta prezentuje niezwyk?e zak?opotanie,"
Dione, a gdzie tam by?o zak?opotanie? Tam by?o spojrzenie kobiety która wie czego chce, mimo ?e jeszcze si? do tego przyzna? sama przed sob? nie chce. wink

#273 2006-07-17 13:59:45

Dione
Użytkownik

"kolacja w Pemberly, gdy El?bieta prezentuje niezwyk?e zak?opotanie,"
Dione, a gdzie tam by?o zak?opotanie? Tam by?o spojrzenie kobiety która wie czego chce, mimo ?e jeszcze si? do tego przyzna? sama przed sob? nie chce. wink

A ta chwila, gdy tu? po ataku panny Bingley El?bieta dystkretnie spogl?da na Darcy'ego, jakby niepewna czy jest z niej dumny? Inaczej jak zak?opotaniem nie umiem tego okre?li?. A moment, gdy d?u?sz? chwil? patrz? sobie w oczy to ju?, masz racj?, zupe?ne okazanie uczu?, cho? ona ich jeszcze nie rozmunie.

#274 2006-07-17 14:09:28

Katarzyna
Użytkownik

"A ta chwila, gdy tu? po ataku panny Bingley El?bieta dystkretnie spogl?da na Darcy'ego, jakby niepewna czy jest z niej dumny?"
Ja uwa?am ?e robi to tak niepewnie poniewa? wie ?e Darcy na ni? patrzy i zastanawia sie czy spojrze? mu prosto w oczy, a nie dlatego, ?e jest niepewna czy jest z niej dumny. Obejrza?am jak poleci?a? t? scen? z fortepianem i mnie równiez bardzo si? podoba?a. big_smile

#275 2006-07-17 14:22:26

Dione
Użytkownik

Owszem wie, ?e na ni? patrzy, ale jest niepewna co zobaczy w jego spojrzeniu. Przecie?, gdy odrzuci?a jego o?wiadczyny, da?a mu do zrozumienia, ?e woli Wickhama. I zerkaj?c na niego sprawdza, czy zrozumia?, ?e Wickham nic dla niej nie znaczy i ?e zmarwi?o j? tylko zrobienie przykro?ci jego siostrze. Chcia?a sprawdzi? co my?li o tym, ?e tak szybko potrafi?a odwróci? uwag? od nag?ej reakcji Georgianny na to nazwisko, a zarazem unikn?? dalszych docieka? panny Bingley. O to mi chodzi?o, gdy napisa?am, ?e nie jest pewna czy jest z niej dumny. Czasem wybieram nie do ko?ca szcz??liwe wyra?enia wink

Stopka forum