Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2004-10-07 15:48:21

ula
U┐ytkownik

Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

A┼╝ si─Ö dziwi─Ö, ┼╝e jeszcze nikt tu nic nie napisa┼é smile) to moja (i ┼Ťmiem przypuszcza─ç, ┼╝e nie tylko moja:)))) ulubiona ekranizacja.
Mi┼éo┼Ťnik├│w talentu i urody Jennifer Ehle jednak delikatnie osrzegam przed filmem "Possession". No chyba ┼╝e komu┼Ť nie przeszkadza jaj wizerunek biseksualnej ekscentryczki kt├│ry znacznie odbiega od uroczeej Lizzy smile)

#2 2004-10-07 20:50:34

Kazik
(Admin)

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Jennifer można zobaczyć jeszcze w "Paradise Road". Gra tam Angielkę w japońskiej niewoli. No i ma swój naturalny kolor włosów czyli... blond. Film całkiem, całkiem. jest w wypożyczalniach

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#3 2004-10-21 14:39:15

Anonymous
GoŠ

Jennifer Ehle gra┼éa kiedy┼Ť w jednym z odcink├│w "Przyg├│g m┼éodego Indiany Jonesa". Ale za bardzo nie mia┼éa tam okazji ┼╝eby pokaza─ç sw├│j talent.

#4 2004-10-24 13:02:17

dorotka
U┐ytkownik

ja te┼╝ kocham t─Ö ksi─ů┼╝k─Ö i jej ekranizacj─Ö. Ten duet Firth+ Ehle jest nie do pobicia, naprawd─Ö dziwi─Ö si─Ö, ┼╝e kto┼Ť jeszcze chce robi─ç now─ů wersj─Ö. yikes

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#5 2004-10-25 08:44:14

Sylwia
U┐ytkownik

My┼Ťl─Ö ┼╝e i tak im si─Ö ta nowa ekranizacja nie uda, nikt nie pobije tej z 1995 roku. Poza tym wyobra┼╝acie sobie Keire Knightley w roli Elizabeth Bennet przecie┼╝ ona wog├│le do tej roli nie pasuje. :?

#6 2004-10-25 08:47:59

Kazik
(Admin)

Faktycznie, Keira chyba nie pasuje. Ale widzieli┼Ťcie "naturalne" zdj─Öcia Jennifer Ehle? Moim zdaniem ona to dopiero "z pozoru" nie pasuje. A przecie┼╝ po metamorfozie w brunetk─Ö zagra┼éa jak z nut.

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#7 2004-10-25 13:35:08

dorotka
U┐ytkownik

wygl─ůda tak jakby najl┼╝ejszy wiatr m├│g┼é j─ů przewr├│ci─ç. Poza tym chyba wszyscy ju┼╝ si─Ö przyzwyczaili do adaptacji z 1995. A co do koloru w┼éos├│w Ehle - to jej nie pozna┼éam w jasnych w┼éosach wink

#8 2004-10-25 13:45:03

ula
U┐ytkownik

Kochani dajmy im szans─Ö wink
Mo┼╝e to b─Ödzie najlepsza ekranizacja .......
ciekawe jaki byłby Colin Firth w roli pana Collinsa lol

#9 2004-10-25 14:30:08

Kazik
(Admin)

Oj Ula, waln─Ö┼éa┼Ť z grubej rury yikes To bo┼╝yszcze kobiet jako Collins? No, no, by┼éoby ciekawie.

#10 2004-10-25 14:48:51

ula
U┐ytkownik

hi hi hi w┼éa┼Ťnie dlatego ┼╝e bo┼╝yszcze lol
Gdyby si─Ö dobrze postara┼é, to mo┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç kobiet zmieni┼éaby zdanie o Panu Collinsie lol lol lol

#11 2004-10-25 15:02:28

Kazik
(Admin)

Albo o panu Colinie. Swoj─ů drog─ů to dobry aktor powinien umie─ç wszystko zagra─ç. Ale w przypadku pana Collinsa przydatna jest te┼╝ "w┼éa┼Ťciwa" fizjonomia - lekka pokraczno┼Ť─ç, ┼Ťmieszne ruchy, g┼éupi wyraz twarzy. Ale kto wie - jakby Colina odda─ç w r─Öce dobrych charatkteryzator├│w?

#12 2004-10-25 19:52:56

Anonymous
GoŠ

No to i ja sie dopisze. Colin jako Pan Collins? Czemu nie? A Jennifer Ehle mozna jeszcze zobaczyc w Sunshine (tez w ciemnej peruce), W This Year's Love (lecial przedwczoraj na jedynce) w dredach. Possession bylo fajne, mial tam podobno grac Colin Firth, ale nie poete.

#13 2004-10-26 12:16:12

dorotka
U┐ytkownik

Chcia┼éabym, ┼╝eby Colin zagra┼é pana Collinsa cho─çby po to, ┼╝eby go zobaczy─ç tak dziwnie ucharakteryzowanego. Przewa┼╝nie gra przystojniak├│w, niech wi─Öc zrobi wyj─ůtek. Mnie by to nie przeszkadza┼éo big_smile

#14 2004-10-26 12:36:44

ula
U┐ytkownik

dzi─Öki Dorotka big_smile ju┼╝ si─Ö obawia┼éam ┼╝e zostan─Ö zlinczowana przez damsk─ů cz─Ö┼Ť─ç klubu wink
oby tylko w tej wersji nowy Mr. Darcy by┼é w dalszym ci─ůgu przystojniejszy od Mr.Collinsa wink

#15 2004-10-26 13:48:23

dorotka
U┐ytkownik

oj tak, musi być przystojniejszy, bo inaczej wyszłaby z tego parodia "Dumy i uprzedzenia" big_smile

#16 2004-10-28 12:13:38

fringilla
U┐ytkownik

Niestety, Matthew Macfadyen, aktor, kt├│ry ma gra─ç pana Darcy'ego w nowej ekranizacji, jest... no c├│┼╝ do pi─Öt Colinowi nie si─Öga. Nie wiem, jakim jest aktorem, bo widzia┼éam go tylko w jednym filmie, ale nie wygl─ůda┼é tam zbyt dobrze. To by┼éy "Czasy, w kt├│rych przysz┼éo nam ┼╝y─ç", by┼é niedawno w TVP. Kto go jeszcze nie widzia┼é, tu jest fotka:

http://www.filmweb.pl/Person?id=47032

A ekranizacji BBC nic nie przebije przede wszytskim dlatego, ┼╝e jako serial jest bardzo dok┼éadna i wierna. Ja tylko nie mog─Ö od┼╝a┼éowa─ç, ┼╝e tak skr├│cili ko┼äc├│wk─Ö w stosunku do ksi─ů┼╝ki. Wiele bym da┼éa, ┼╝eby zobaczy─ç reakcj─Ö pani Bennet na wie┼Ť─ç o zar─Öczynach El┼╝biety, a tak┼╝e przekoma┼╝ania El┼╝biety i Darcy'ego po zar─Öczynach.

A tak a propos bardzo lubi─Ö w ksi─ůzkach Jane Austen to, ┼╝e wszystko jest dopowiedziane do ko┼äca.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#17 2004-10-28 12:22:46

Anonymous
GoŠ

czy ktos moglby mi udzielic informacji czy w Polsce wyszlo moze DVD z Duma i uprzedzeniem z 95?lub chociaz kaseta wideo?? i czy jest juz moze rowniez "Importance of being Ernest" z Colinem Firthem. Czy ktos moze juz widzial ten film i czy Colin jest rownie wspanialy jak w Dumie?? lol i musze bronic Possesion z J. Ehle, mimo tego ze gra tam biseksualna ekscentryczke, robi to wspaniale.

#18 2004-10-28 15:10:46

dorotka
U┐ytkownik

W Polsce nie ma niestety "Dumy i uprzedzenia" na DVD i VHS - a propos, co ci dystybutorzy sobie my┼Ťl─ů? Na pewno wiele os├│b chcia┼éoby mie─ç ten film w domu. Ja mam, ale nie do ko┼äca legaln─ů smile Tego filmu, o kt├│rym wspominasz nie widzia┼éam, ale jak ju┼╝ obejrzysz to daj zna─ç czy warto!

#19 2004-10-28 20:37:15

fringilla
U┐ytkownik

The Imnportance of being Ernest jest w wypozyczalniach pod tytu┼éem: B─ůd┼║my powa┼╝ni na serio. Colin tworzy tam wspoania┼é─ů par─Ö z Rupertem Everettem, wygl─ůda bosko, ┼Ťpiewaj─ů nawet piosenk─Ö! Zainteresowanym mog─Ö przes┼éa─ç mp3, jest naprwde extra. A filmem milosnicy Oscara Wilde'a i komedii pomy┼éek nie powinni byc zawiedzeni.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#20 2004-10-28 22:38:09

fringilla
U┐ytkownik

A tak jeszcz a propos Jennifer Ehle, to nie wiem, czy pami─Ötacie, ale gra┼éa te┼╝ Cynthi─Ö Powell, przysz┼é─ů ┼╝on─Ö Johna Lennona w filmie Bakcbeat. Mia┼éa tam blond w┼éosy. Gra┼éa te┼╝ ┼╝on─Ö Oscara Wilde'a w filmie Wilde. C├│┼╝, ma scz─Ö┼Ťcie do r├│l poczciwych, ale niezbyt kochanych ┼╝on ;-)

Pozdr. Agata
gg 5739618

#21 2004-10-30 18:02:14

dorotka
U┐ytkownik

ciekawe czemu Colin zrobi┼é tak─ů karier─Ö po "Dumie" a Jennnifer Ehle nie. Przecie┼╝ by┼éa urocza w roli Lizzy

#22 2004-10-30 22:02:22

fringilla
U┐ytkownik

W sumie nikt poza Colinem nie jest chyba zbyt znany poza Wielk─ů Brytani─ů. No mo┼╝e Kaczy Dzi├│b. Ostatnio widzia┼éam j─ů w filmie z Colinem, gdzie omal nie wysz┼éa za niego za m─ů┼╝. Znowu sie biedczace nie uda┼éo wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#23 2004-10-31 20:28:11

dorotka
U┐ytkownik

Kaczy Dzi├│b to panna Bingley? big_smile Fajna ksywka. W tym filmie "Czego pragnie dziewczyna" najbardziej mi si─Ö podoba┼éa scena, w kt├│rej Colin ma obcis┼ée sk├│rzane spodnie i udaje gitarzyst─Ö big_smile kr├│tko m├│wi─ůc: CUTE!

#24 2004-10-31 22:29:05

fringilla
U┐ytkownik

To ksywka z "Czterech wesel i pogrzebu".
A Colin w sorzanych portkach... Dla mnie bomba!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#25 2004-11-01 23:11:24

KatA
U┐ytkownik

Zainteresowanym mogę przesłać mp3, jest naprwde extra.

Jestem zainteresowana.

Stopka forum