Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2004-10-07 15:48:21

ula
Użytkownik

Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

A? si? dziwi?, ?e jeszcze nikt tu nic nie napisa? smile) to moja (i ?miem przypuszcza?, ?e nie tylko moja:)))) ulubiona ekranizacja.
Mi?o?ników talentu i urody Jennifer Ehle jednak delikatnie osrzegam przed filmem "Possession". No chyba ?e komu? nie przeszkadza jaj wizerunek biseksualnej ekscentryczki który znacznie odbiega od uroczeej Lizzy smile)

#2 2004-10-07 20:50:34

Kazik
(Admin)

Re: Ekranizacja z Colinem Firthem i Jennifer Ehle

Jennifer mo?na zobaczy? jeszcze w "Paradise Road". Gra tam Angielk? w japo?skiej niewoli. No i ma swój naturalny kolor w?osów czyli... blond. Film ca?kiem, ca?kiem. jest w wypo?yczalniach

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#3 2004-10-21 14:39:15

Anonymous
Gość

Jennifer Ehle gra?a kiedy? w jednym z odcinków "Przygóg m?odego Indiany Jonesa". Ale za bardzo nie mia?a tam okazji ?eby pokaza? swój talent.

#4 2004-10-24 13:02:17

dorotka
Użytkownik

ja te? kocham t? ksi??k? i jej ekranizacj?. Ten duet Firth+ Ehle jest nie do pobicia, naprawd? dziwi? si?, ?e kto? jeszcze chce robi? now? wersj?. yikes

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#5 2004-10-25 08:44:14

Sylwia
Użytkownik

My?l? ?e i tak im si? ta nowa ekranizacja nie uda, nikt nie pobije tej z 1995 roku. Poza tym wyobra?acie sobie Keire Knightley w roli Elizabeth Bennet przecie? ona wogóle do tej roli nie pasuje. :?

#6 2004-10-25 08:47:59

Kazik
(Admin)

Faktycznie, Keira chyba nie pasuje. Ale widzieli?cie "naturalne" zdj?cia Jennifer Ehle? Moim zdaniem ona to dopiero "z pozoru" nie pasuje. A przecie? po metamorfozie w brunetk? zagra?a jak z nut.

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#7 2004-10-25 13:35:08

dorotka
Użytkownik

wygl?da tak jakby najl?ejszy wiatr móg? j? przewróci?. Poza tym chyba wszyscy ju? si? przyzwyczaili do adaptacji z 1995. A co do koloru w?osów Ehle - to jej nie pozna?am w jasnych w?osach wink

#8 2004-10-25 13:45:03

ula
Użytkownik

Kochani dajmy im szans? wink
Mo?e to b?dzie najlepsza ekranizacja .......
ciekawe jaki by?by Colin Firth w roli pana Collinsa lol

#9 2004-10-25 14:30:08

Kazik
(Admin)

Oj Ula, waln??a? z grubej rury yikes To bo?yszcze kobiet jako Collins? No, no, by?oby ciekawie.

#10 2004-10-25 14:48:51

ula
Użytkownik

hi hi hi w?a?nie dlatego ?e bo?yszcze lol
Gdyby si? dobrze postara?, to mo?e wi?kszo?? kobiet zmieni?aby zdanie o Panu Collinsie lol lol lol

#11 2004-10-25 15:02:28

Kazik
(Admin)

Albo o panu Colinie. Swoj? drog? to dobry aktor powinien umie? wszystko zagra?. Ale w przypadku pana Collinsa przydatna jest te? "w?a?ciwa" fizjonomia - lekka pokraczno??, ?mieszne ruchy, g?upi wyraz twarzy. Ale kto wie - jakby Colina odda? w r?ce dobrych charatkteryzatorów?

#12 2004-10-25 19:52:56

Anonymous
Gość

No to i ja sie dopisze. Colin jako Pan Collins? Czemu nie? A Jennifer Ehle mozna jeszcze zobaczyc w Sunshine (tez w ciemnej peruce), W This Year's Love (lecial przedwczoraj na jedynce) w dredach. Possession bylo fajne, mial tam podobno grac Colin Firth, ale nie poete.

#13 2004-10-26 12:16:12

dorotka
Użytkownik

Chcia?abym, ?eby Colin zagra? pana Collinsa cho?by po to, ?eby go zobaczy? tak dziwnie ucharakteryzowanego. Przewa?nie gra przystojniaków, niech wi?c zrobi wyj?tek. Mnie by to nie przeszkadza?o big_smile

#14 2004-10-26 12:36:44

ula
Użytkownik

dzi?ki Dorotka big_smile ju? si? obawia?am ?e zostan? zlinczowana przez damsk? cz??? klubu wink
oby tylko w tej wersji nowy Mr. Darcy by? w dalszym ci?gu przystojniejszy od Mr.Collinsa wink

#15 2004-10-26 13:48:23

dorotka
Użytkownik

oj tak, musi by? przystojniejszy, bo inaczej wysz?aby z tego parodia "Dumy i uprzedzenia" big_smile

#16 2004-10-28 12:13:38

fringilla
Użytkownik

Niestety, Matthew Macfadyen, aktor, który ma gra? pana Darcy'ego w nowej ekranizacji, jest... no có? do pi?t Colinowi nie si?ga. Nie wiem, jakim jest aktorem, bo widzia?am go tylko w jednym filmie, ale nie wygl?da? tam zbyt dobrze. To by?y "Czasy, w których przysz?o nam ?y?", by? niedawno w TVP. Kto go jeszcze nie widzia?, tu jest fotka:

http://www.filmweb.pl/Person?id=47032

A ekranizacji BBC nic nie przebije przede wszytskim dlatego, ?e jako serial jest bardzo dok?adna i wierna. Ja tylko nie mog? od?a?owa?, ?e tak skrócili ko?cówk? w stosunku do ksi??ki. Wiele bym da?a, ?eby zobaczy? reakcj? pani Bennet na wie?? o zar?czynach El?biety, a tak?e przekoma?ania El?biety i Darcy'ego po zar?czynach.

A tak a propos bardzo lubi? w ksi?zkach Jane Austen to, ?e wszystko jest dopowiedziane do ko?ca.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#17 2004-10-28 12:22:46

Anonymous
Gość

czy ktos moglby mi udzielic informacji czy w Polsce wyszlo moze DVD z Duma i uprzedzeniem z 95?lub chociaz kaseta wideo?? i czy jest juz moze rowniez "Importance of being Ernest" z Colinem Firthem. Czy ktos moze juz widzial ten film i czy Colin jest rownie wspanialy jak w Dumie?? lol i musze bronic Possesion z J. Ehle, mimo tego ze gra tam biseksualna ekscentryczke, robi to wspaniale.

#18 2004-10-28 15:10:46

dorotka
Użytkownik

W Polsce nie ma niestety "Dumy i uprzedzenia" na DVD i VHS - a propos, co ci dystybutorzy sobie my?l?? Na pewno wiele osób chcia?oby mie? ten film w domu. Ja mam, ale nie do ko?ca legaln? smile Tego filmu, o którym wspominasz nie widzia?am, ale jak ju? obejrzysz to daj zna? czy warto!

#19 2004-10-28 20:37:15

fringilla
Użytkownik

The Imnportance of being Ernest jest w wypozyczalniach pod tytu?em: B?d?my powa?ni na serio. Colin tworzy tam wspoania?? par? z Rupertem Everettem, wygl?da bosko, ?piewaj? nawet piosenk?! Zainteresowanym mog? przes?a? mp3, jest naprwde extra. A filmem milosnicy Oscara Wilde'a i komedii pomy?ek nie powinni byc zawiedzeni.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#20 2004-10-28 22:38:09

fringilla
Użytkownik

A tak jeszcz a propos Jennifer Ehle, to nie wiem, czy pami?tacie, ale gra?a te? Cynthi? Powell, przysz?? ?on? Johna Lennona w filmie Bakcbeat. Mia?a tam blond w?osy. Gra?a te? ?on? Oscara Wilde'a w filmie Wilde. Có?, ma scz??cie do ról poczciwych, ale niezbyt kochanych ?on ;-)

Pozdr. Agata
gg 5739618

#21 2004-10-30 18:02:14

dorotka
Użytkownik

ciekawe czemu Colin zrobi? tak? karier? po "Dumie" a Jennnifer Ehle nie. Przecie? by?a urocza w roli Lizzy

#22 2004-10-30 22:02:22

fringilla
Użytkownik

W sumie nikt poza Colinem nie jest chyba zbyt znany poza Wielk? Brytani?. No mo?e Kaczy Dziób. Ostatnio widzia?am j? w filmie z Colinem, gdzie omal nie wysz?a za niego za m??. Znowu sie biedczace nie uda?o wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#23 2004-10-31 20:28:11

dorotka
Użytkownik

Kaczy Dziób to panna Bingley? big_smile Fajna ksywka. W tym filmie "Czego pragnie dziewczyna" najbardziej mi si? podoba?a scena, w której Colin ma obcis?e skórzane spodnie i udaje gitarzyst? big_smile krótko mówi?c: CUTE!

#24 2004-10-31 22:29:05

fringilla
Użytkownik

To ksywka z "Czterech wesel i pogrzebu".
A Colin w sorzanych portkach... Dla mnie bomba!

Pozdr. Agata
gg 5739618

#25 2004-11-01 23:11:24

KatA
Użytkownik

Zainteresowanym mog? przes?a? mp3, jest naprwde extra.

Jestem zainteresowana.

Stopka forum