Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#76 2006-04-25 21:52:39

Trzykrotka
Użytkownik

Re: gro??ce staropanie?stwo

Kole?anki, sezon ogródkowy si? zacz??!
Skoro ju? jaki? Wickham mi s?dzony, to - jak szale? to szale?. D?ugi weekend si? zbli?a, w mie?cie kochanym mym go sp?dzam i ju? si? ciesz? na wszystkich utracjuszów tego ?wiata. Weso?y hulaka - dla weso?ego singla - to co?, czego niektóre Trzykrotki potrzebuj? latem (Gunia, nie s?uchaj, za m?oda?!)

#77 2006-04-25 21:53:52

otherwaymistercollins
Użytkownik

[
A tak w ogole - faceci sa jak telefony - albo pomylka albo zajeci.

Dla mnie bomba
big_smile big_smile big_smile

Zebym to ja wymyslila big_smile ale mi sie to tez bardzo podoba...
aforyzm z innego zrodla
Z cyklu zlote mysli bezpaznokcianki - Na mnie leca tylko komary i deszcz big_smile

i jeszcze niedoszly ksi?dz big_smile

#78 2006-04-25 21:54:45

Trzykrotka
Użytkownik

Ze zlotych my?li: lubi? muchy, tylko one na mnie lec?.
A faceci s? te? jak miejsca na parkingu: albo zaj?ci albo dla inwalidów. Ale niektórzy s? jak kawa: mocni i pe?ni subtelnego aromatu... mmmmm

#79 2006-04-25 22:14:38

milosz
Użytkownik

To moja 16 opowiedzia?a mi:
faceci s? jak kibel: albo zas(?)ani albo zaj?ci!!
Mówi?am ?e trza by?o odda? do adopcji :evil:
Jak ja juz jaki facet zechce to b?dzie mia? przer?bane!

Alison bierz j? kochana - ona ma mieszkanie! wink Nawet funta do?o?? na fabryczk? dla zi?cia wink

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#80 2006-04-25 22:18:38

Trzykrotka
Użytkownik

No! czy ona tu zagl?da czasami? Ju? ja widz? jej min?!!
Alison, korzystaj, bo to fajna dziewczyna! Torty piecze i ma dobrze w g?owie, cho? jej si? Rysio nie podoba, tylko Zako?cielny.

#81 2006-04-25 23:12:23

ewa7
Użytkownik

Ech, mam wra?enie ?e jestem jaka? taka niedzisiejsza, ?e powinnam si? urodzi? w czasach pojedynków rycerskich, aby by? czyj?? dam? serca... No to si? troszk? pou?ala?am... sad

big_smilebig_smilebig_smile Tys mi bratnia dusza jest, zacna bialoglowo big_smile musimy sie trzymac razem... ja tez ciagle jecze na przemian z Otherwaymistercollins, ze powinnysmy sie urodzic co najmniej sto lat wczesniej! big_smile (najlepiej 200 lat wczesniej w Anglii... jakie wymagania hehe)

Dziewczyny co Wy sie tak martwicie
Tego towaru jest wbród
Trzeba sie tylko dobrze rozejrze?. Ale nie liczcie , ?e przyjedzie do Was rycerz na bia?ym koniu
Te konie tak jakos z czasem szarzej?

#82 2006-04-26 13:29:45

otherwaymistercollins
Użytkownik

Kolejny fragment S&S. Rozbawi?o mnie stanowisko Marianny big_smile Ja tam nie mia?abym nic przeciwko 35-letniemu m??czy?nie big_smile A co wy s?dzicie o ró?nicy wieku w zwi?zku?

“Mamma, you are not doing me justice. I know very well that Colonel Brandon is not old enough to make his friends yet apprehensive of losing him in the course of nature. He may live twenty years longer. But thirty-five has nothing to do with matrimony.”

“Perhaps,” said Elinor, “thirty-five and seventeen had better not have any thing to do with matrimony together. But if there should by any chance happen to be a woman who is single at seven and twenty, I should not think Colonel Brandon’s being thirty-five any objection to his marrying her.”

“A woman of seven and twenty,” said Marianne, after pausing a moment, “can never hope to feel or inspire affection again, and if her home be uncomfortable, or her fortune small, I can suppose that she might bring herself to submit to the offices of a nurse, for the sake of the provision and security of a wife. In his marrying such a woman therefore there would be nothing unsuitable. It would be a compact of convenience, and the world would be satisfied. In my eyes it would be no marriage at all, but that would be nothing. To me it would seem only a commercial exchange, in which each wished to be benefited at the expense of the other.”

“It would be impossible, I know,” replied Elinor, “to convince you that a woman of seven and twenty could feel for a man of thirty-five anything near enough to love, to make him a desirable companion to her

#83 2006-04-26 15:13:40

Trzykrotka
Użytkownik

Jak si? ma 17 lat, to ka?dy powy?ej 20 roku ?ycia wydaje si? zmursza?ym starcem. W filmie postarzyli pu?kownika Brandona, a swoj? m?sko?ci? i sex-appealem pobil wszystkich na g?ow?.
Gunia, no!

#84 2006-04-26 15:33:08

Trzykrotka
Użytkownik

no i masz, do czego literatura mo?e zaprowadzi? inteligentn? dziewczyn? wink
No dobrze, Sienkiewiczem mnie pokona?a? big_smile

#85 2006-04-26 19:59:27

Jeanne
Użytkownik

Sercem..... wink

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#86 2006-04-26 20:04:13

Jeanne
Użytkownik

K?ami? Guniu. Na pewno masz dobre serducho.... big_smile

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#87 2006-04-27 20:29:31

bezpaznokcianka
Użytkownik

Dziewczyny co Wy sie tak martwicie
Tego towaru jest wbród
Trzeba sie tylko dobrze rozejrze?. Ale nie liczcie , ?e przyjedzie do Was rycerz na bia?ym koniu
Te konie tak jakos z czasem szarzej?

TOWARU? - jak mozesz tak przedmiotowo podchodzic do sprawy. W sumie ja tez tak zawsze mysle o facetach i pewnie to powoduje moje nieustajace do nich uprzedzenie. Po prostu musze sobie zdac sprawe, ze facet tez czlowiek i tez jakies uczucia ma.
Zapomnijmy wiec o hasle Ligi - SAMIEC TWOJ WROG!

P.S. Nie licze na rycerza na bialym koniu tylko na pana Darcy'ego big_smile

#88 2006-04-27 20:34:42

GosiaJ
Użytkownik

Jak si? ma 17 lat, to ka?dy powy?ej 20 roku ?ycia wydaje si? zmursza?ym starcem. W filmie postarzyli pu?kownika Brandona, a swoj? m?sko?ci? i sex-appealem pobil wszystkich na g?ow?.
Gunia, no!

Pewnie ju? Wam to mówi?am? Moja uczennica na kó?ku teatralno-filmowym (wielbicielka Mateuszka) - "A wie pani, przeczyta?am, ?e on ma 32 lata, ale stary!". Ja do niej lodowato ;-) - "No, to niewiele lat starszy ode mnie".
Do dzi? jej to wypominam ;-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#89 2006-04-27 20:50:51

Alison
Użytkownik

Gosiulek, to Ty taki m?odzianek jeste?? ;-)
A ja my?la?am, ?e Ty z tym Thorntonem to tak? drug? m?odo?? prze?ywasz jak my z tamtym Gosiem. No to ci dopiero odkrycie..... ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#90 2006-04-27 20:55:25

Gosia
Użytkownik

Ja bym mogla powiedziec:
"On ma 32 lata? ale mlody!" wink

#91 2006-04-27 20:57:15

GosiaJ
Użytkownik

Gosiulek, to Ty taki m?odzianek jeste?? ;-)
A ja my?la?am, ?e Ty z tym Thorntonem to tak? drug? m?odo?? prze?ywasz jak my z tamtym Gosiem. No to ci dopiero odkrycie..... ;-)

No to teraz mi g?upio - pewnie ju? mnie nie lubicie, co? :cry:

#92 2006-04-27 20:57:41

Alison
Użytkownik

Ja bym mogla powiedziec:
"On ma 32 lata? ale mlody!" wink

Niesztety. Jak juz wspomina?am za moich czasów m?odszy ch?opak to by? obciach straszny i tak mi juz zosta?o :-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#93 2006-04-27 20:59:02

Gosia
Użytkownik

No to teraz mi g?upio - pewnie ju? mnie nie lubicie, co?

Nic, a nic! wink

#94 2006-04-27 20:59:45

Gosia
Użytkownik

Ale Armitage jest mlodszy, a i tak go kocham ...
.........to znaczy Thorntona wlasciwie wink

#95 2006-04-27 21:13:46

GosiaJ
Użytkownik

Ale Armitage jest mlodszy, a i tak go kocham ...
.........to znaczy Thorntona wlasciwie wink

No ja te?, a co! :-)
Co do wieku - wa?ne jest chyba samopoczucie i "czucie duchowe", a nie latka w kalendarzu. Jak z Wami rozmawiam, to mam wra?enie, ?e Wy smarkate bardzo jeste?cie, tyle w was entuzjazmu m?odzie?czego i rado?ci ?ycia lol
Gdyby nie to, ?e Ali si? tu z nastoletnim synem wygada?a, to nic a nic bym nie podejrzewa?a, podobnie zreszt? jest z innymi dziewczynami z forum :-)

#96 2006-04-27 21:17:46

Gosia
Użytkownik

Co do wieku - wa?ne jest chyba samopoczucie i "czucie duchowe", a nie latka w kalendarzu. Jak z Wami rozmawiam, to mam wra?enie, ?e Wy smarkate bardzo jeste?cie, tyle w was entuzjazmu m?odzie?czego i rado?ci ?ycia

Hmmm, to pewnie nienormalne, ale ja sie czuje jakbym miala 20 lat big_smile
A i nie wygladam podobno na swoj wiek big_smile

#97 2006-04-27 21:35:55

Alison
Użytkownik

Dziewczyny, na Interii jest fajny tekst o zjawisku staropanie?stwa w Polsce. Po?mia?am si?.
GosiakuJ jasne, ?e Ci? lubimy, m?odzi znajomi odm?adzaj?!
Cholera, i po co mi sie by?o z tym nastoletnim synem wygadywa?, ale to ju? od dawna tu wiadomo, ?e moje dzieci?tko ma 183 cm wzrostu mimo, ze dopiero co go w noside?ku pod kurtka puchow? taszczy?am po ró?nych górach ;-)

#98 2006-04-27 21:56:03

otherwaymistercollins
Użytkownik

Dziewczyny, na Interii jest fajny tekst o zjawisku staropanie?stwa w Polsce. Po?mia?am si?.

No ja tez si? z ch?ci? po?mieje ale problem ca?y czas pozostaje big_smile Ja to bym mog?am mie? nawet m?odszego faceta, , wystarczy ?eby by? NORMALNY. Dzi? prze?y?am kolejny wyk?ad mojego kolegi ze studiów na temat rozmiaru obuwia przeci?tnej Europejki. I mog? powiedzie? jedno: na moim wydziale NORMALNYCH facetów nie ma. Sami Marsjanie big_smile

#99 2006-04-27 21:58:25

Gosia
Użytkownik

Zawsze uwazalam, ze milosci wirtualne sa ciekawsze wink

#100 2006-04-27 22:00:55

Alison
Użytkownik

na moim wydziale NORMALNYCH facetów nie ma. Sami Marsjanie big_smile

?miem twierdzi?, ?e nie tylko na Twoim wydziale.
Generalnie normalni s? tylko w naszych g?owach, bo my wiemy jacy oni maja by?. Ale oni tacy nie s? i nie b?d?. Wi?c albo zakochasz si? na jaki? czas w jakim? Marsjaninie, albo powi?kszysz statystyk? ;-)

Stopka forum