Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#76 2006-05-04 20:33:23

Maryann
U┐ytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzg├│rza"

I to pono─ç za jego przyczyn─ů Sissi musia┼éa jecha─ç na Mader─Ö, ┼╝eby si─Ö kurowa─ç bynajmniej nie z suchot, tylko innej, bynajmniej nie "romantycznej" choroby.

#77 2006-05-04 22:57:12

Monika24
U┐ytkownik

Podobno, dowiedziawszy si─Ö o ┼Ťmierci Rudolfa El┼╝bieta rozkaza┼éa sprowadzi─ç ├│wczesn─ů przyjaci├│┼ék─Ö Franciszka J├│zefa, ┼╝eby ten mia┼é przy sobie kogo┼Ť bliskiego.
Z tego co czyta┼éam to El┼╝bieta wcale nie by┼éa niezadowolona ze swojej sytuacji, lubi┼éa samotno┼Ť─ç i wielomiesi─Öczne podr├│┼╝e, z dala od kraju i m─Ö┼╝a

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#78 2006-05-06 09:05:19

Maryann
U┐ytkownik

Szczeg├│lnie z dala od dworu i dworskich obowi─ůzk├│w. El┼╝bieta by┼éa nie┼Ťmia┼éa, a przy tym nigdy nie zdo┼éa┼éa si─Ö nauczy─ç regu┼é dworskiej etykiety i ci─ůgle pope┼énia┼éa gafy, a wtedy peszy┼éa si─Ö jeszcze bardziej. Ucieka┼éa wi─Öc od oficjalnych uroczysto┼Ťci pod byle pretekstem. W p├│┼║niejszych latach do┼é─ůczy┼éa si─Ö do tego jeszcze obsesja na punkcie wygl─ůdu - nie chcia┼éa, ┼╝eby kto┼Ť ogl─ůda┼é jej twarz.

#79 2006-05-06 10:30:45

monika_29_09
U┐ytkownik

dzi┼Ť kolejny odcinek smile o 11

m.

czy istnieje pi─Ökniejszy u┼Ťmiech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#80 2006-05-06 18:25:44

kami
U┐ytkownik

Ogl─ůda┼éam, zawsze to robi─Ö, jak puszczaja Ani─Ö i zawsze z takim samym zainteresowaniem j─ů ogladam, tak jakbym widzia┼éa pierwszy raz wink

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#81 2006-05-06 19:23:24

Maryann
U┐ytkownik

A widzia┼éy┼Ťcie t─Ö ostani─ů cz─Ö┼Ť─ç, kiedy Ania i Gilbert s─ů ju┼╝ po ┼Ťlubie i mieszkaj─ů w Nowym Jorku?

#82 2006-05-06 20:20:20

Diana
U┐ytkownik

Tam, gdzie jest I wojna ┼Ťwiatowa? Pi─Ökna scena, kiedy Ania i Glbert si─Ö odnajduj─ů, bo ona ┼Ťpiewa dla zebranych na placu ┼╝o┼énierzy i on poznaje j─ů po g┼éosie. Kiepsko to uj─Ö┼éam, ale chyba wiecie, o co mi chodzi┼éo? :?:

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#83 2006-05-06 21:43:19

Maryann
U┐ytkownik

To samo. ładne było, ale szkoda, że nie ma nic wspólnego z tym, co napisała L.M.Montgomery.
Ja bym wola┼éa ┼╝eby skupili si─Ö na ksi─ů┼╝kowym pierwowzorze. Szkoda, ┼╝e nie dane nam by┼éo zobaczy─ç panny Kornelii i kapitana Jima. No i historii Ewy i Owena. Czy┼╝by autorzy uznali, ┼╝e to za ma┼éo na scenariusz?

#84 2006-05-06 23:02:58

Jeanne
U┐ytkownik

A mo┼╝e im si─Ö nie chcia┼éo? Teraz mogliby zrobi─ç wszystkie 8 cz─Ö┼Ťci. Fajnie by by┼éo..... wink

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#85 2006-05-07 11:49:53

Maryann
U┐ytkownik

Zauwa┼╝, ┼╝e ju┼╝ w┼éa┼Ťciwie od momentu, kiedy Ania wyje┼╝d┼╝a z Avonlea film coraz bardziej zaczyna si─Ö rozje┼╝d┼╝a─ç z ksi─ů┼╝k─ů. To, ┼╝e scenarzysta wys┼éa┼é Ani─Ö od razu do pracy zamiast na uniwersytet i po┼é─ůczy┼é w jedn─ů osob─Ö Roberta Gardnera z ojcem ma┼éej El┼╝biety, to mi jeszcze tak bardzo nie przeszkadza┼éo - w ko┼äcu film jest kr├│tszy, a ca┼éo┼Ť─ç jako┼Ť trzyma┼éa si─Ö kupy. Natomiast ta ostatnia cz─Ö┼Ť─ç z ksi─ů┼╝k─ů nie ma ju┼╝ absolutnie nic wsp├│┼énego - gdyby nie imiona g┼é├│wnych bohater├│w, mog┼éaby mie─ç zupe┼énie inny tytu┼é, a nikt by si─Ö nie zorientowa┼é.
Ja te┼╝ chcia┼éabym zobaczy─ç adaptacj─Ö ca┼éo┼Ťci - a┼╝ do "Rilli ze Z┼éotego Brzegu". Szkoda, ┼╝e to raczej ma┼éo prawdopodobne, zw┼éaszcza w pierwotnej obsadzie.

#86 2006-05-07 12:23:34

Gitka
U┐ytkownik

A w┼éa┼Ťnie chcia┼éam Was zapyta─ç, kt├│ra cz─Ö┼Ť─ç Ani najbardziej Wam si─Ö podoba?
Bo ja uwielbiam "Rillę ze Złotego Brzegu"
Rilla, c├│rka doros┼éej ju┼╝ Ani z Zielonego Wzg├│rza i Gilberta, mimo zaledwie czternastu lat uwa┼╝a si─Ö za osob─Ö dojrza┼é─ů i odpowiedzialn─ů. Jednak jej beztroskie dzieci┼ästwo zostaje przerwane przez wybuch pierwszej wojny ┼Ťwiatowej. Gdy jej bracia zaci─ůgaj─ů si─Ö w szeregi wojsk alianckich, dziewczyna organizuje M┼éodzie┼╝owy Czerwony Krzy┼╝ i opiekuje si─Ö "wojennym dzieckiem". Czy zdo┼éa naprawd─Ö dorosn─ů─ç i zmieni─ç swoje dotychczasowe egoistyczne podej┼Ťcie do ┼╝ycia?

http://img231.imageshack.us/img231/9936/rilla3ym.jpg

#87 2006-05-07 13:40:31

Jeanne
U┐ytkownik

Ja Rilli nie lubi─Ö. Podoba┼éa mi si─Ö zawsze 1 cz─Ö┼Ť─ç, ale to oczywiste. Lubi─Ö te┼╝ "Ani─Ö na uniwersytecie" i "Ani─Ö z Szumi─ůcych Topoli", przepadam za powie┼Ťciami epistolarnymi. wink

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#88 2006-05-07 13:46:45

Maryann
U┐ytkownik

A w┼éa┼Ťnie chcia┼éam Was zapyta─ç, kt├│ra cz─Ö┼Ť─ç Ani najbardziej Wam si─Ö podoba?

Trudne pytania zadajesz! Chyba nie mam jakiej┼Ť ulubionej cz─Ö┼Ťci, ale jakby si─Ö tak zastanowi─ç, to chyba najmniej emocji wzbudzi┼éa we mnie "Ania ze Z┼éotego Brzegu" i "Dolina t─Öczy". Mo┼╝e dlatego, ┼╝e czyta┼éam je na ko┼äcu.
A w "Rilli" uwielbiam Zuzann─Ö.

#89 2006-05-07 16:18:39

Monika24
U┐ytkownik

Moim ulubionym jest "Wymarzony dom Ani", urz─ůdzanie pierwszego ich domu, pierwsza tragedia ale r├│wnie┼╝ szcz─Ö┼Ťliwe dni pierwszych lat ich ma┼é┼╝e┼ästwa.

A co do kontynuacji to chyba nawet chronologicznie nie jest zgodna z "Ani─ů", przecie┼╝ kiedy wybuch┼éa I wojna ┼Ťwiatowa Ania i Gilbert mieli ju┼╝ doros┼ée dzieci wink

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#90 2006-05-07 17:14:57

Admete
U┐ytkownik

Bardzo bym chcia┼éa zobaczy─ç serial na podstawie wszystkich ksi─ů┼╝ek o Ani - ca┼ékiem nowy i wierny powie┼Ťciom. To wcale nie takie nierealne.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#91 2006-05-07 17:36:49

Maryann
U┐ytkownik

Bez Megan Follows?

#92 2006-06-19 01:06:53

angelo
U┐ytkownik

Nie wyobra┼╝am sobie serialu Ania z Zielonego Wzg├│rza bez Megan tak samo jak nie moglam sobie wyobrazic DiU zagranego przez innego aktora nic Colin

lol Ania z Zielonego Wzg├│rza to by┼éa moja pierwsza najukocha┼äsza ksi─ů┼╝ka a jak w tv lecia┼éa pierwsza emisja serialu jeszcze na TVP1 to by┼éo ┼Ťwi─Öto! big_smile zreszt─ů jest tak do dzi┼Ť lol

#93 2006-06-20 14:54:37

Katarzyna
U┐ytkownik

Ja te┼╝ kocham Lucy Maud Montgomery. Kiedy┼Ť nie bardzo lubi┼éam czyta─ç ale kiedy wzi─Ö┼éam do r─Öki Anie wszystko sie zmieni┼éo. Najbarzdziej lubi─Ö Anie na Uniwersytecie ale bardzo podoba┼éa mi si─Ö r├│wnie┼╝ cz─Ö┼Ť─ç Wymarzony dom Ani, szczeg├│lnie ta historia z Ew─ů!!!

#94 2006-07-18 12:53:53

lady_kasiek
U┐ytkownik

Ogl─ůdne┼éam ten filmik co ktos linkiem rzuca┼é dzi─Ökuj─Ö big_smile a tam z boku s─ů jeszcze inne big_smilebig_smile i ─ůz mi si─Ö ciep┼éo robi big_smilebig_smile

Bardzo lubie Anie ┼Ťwietna ksi─ů┼╝ka szkoda ┼╝e m┼éodziez coraz mniej czyta

http://www.youtube.com/watch?v=UScChcYX … n%20gables

a to widzieli┼Ťcie?? s┼éodkie big_smile wie jkto┼Ť jaka tam muzyczka leci co to za piosnka?

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#95 2006-07-19 15:23:07

Gandzia
U┐ytkownik

Ania z zielonego wzg├│rza to m├│j ukochany film zaraz po nim jest DiU. Gilbert (Jonathan Crombie) jest po prostu idealnym m─Ö┼╝czyzn─ů zaraz obok boskiego Colina.

Richard Armitage chodz─ůcy idea┼é.

gg 8006519

#96 2006-07-19 16:13:05

lady_kasiek
U┐ytkownik

Oj tak Gilbert jest slodki ale w takich lu┼║nych kedziorkach jak mu w┼éosy przylizali to dziwnie wygl─ůda

musz─Ö znlae┼║─ç mia┼éam fajn─ů stron─Ö z ┼éadnymi zdj─Öciami z filmu big_smile

CULTURA POPULAR...

#97 2006-07-19 16:20:58

Gandzia
U┐ytkownik

Jsa szukam filmu ale nigdzie nie moge znale┼║─ç jak prosi┼éam brata ┼╝eby mi go ┼Ťci─ůgn─ů┼é to udawa┼é ┼╝e nie s┼éyszy jak napisa┼éam kartke z tytu┼éem to dziwnym trafem wszystkie gin─Ö┼éy jak tylko zamkn─Ö┼éam za soba drzwi. Ale chyba nigdzie si─Ö go nie kupi jedynie mozna ┼Ťci─ůgn─ů─ç. A Jonathan Crombie jest kawalerem wi─Öc jakby co to..... 8)

gg 8006519

#98 2006-07-19 17:41:23

lady_kasiek
U┐ytkownik

Tez szukałam w sieci ale nie znalazłam.
Brat na pewno nie jest taki zly smile

Kawaler ale nie jest chyba zbyt mlody jak dla mnie niestety

CULTURA POPULAR...

#99 2006-07-19 17:43:42

Gandzia
U┐ytkownik

Ja mam 21 lat wi─Öc dla mnie te┼╝ jest troche za dojrza┼éy (┼╝eby to ┼éadnie uj─ů─ç lol ) ale pomarzy─ç zawsze mozna :oops: :oops: :oops:

gg 8006519

#100 2006-07-19 17:50:36

lady_kasiek
U┐ytkownik

A on ile ma?
Wiem ze mlody nie jest no niestety wszyscy atraskcyjni faceci to nie moja epoka :cry:

CULTURA POPULAR...

Stopka forum