Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#76 2006-05-04 20:33:23

Maryann
Użytkownik

Re: "Ania z Zielonego Wzgórza"

I to pono? za jego przyczyn? Sissi musia?a jecha? na Mader?, ?eby si? kurowa? bynajmniej nie z suchot, tylko innej, bynajmniej nie "romantycznej" choroby.

#77 2006-05-04 22:57:12

Monika24
Użytkownik

Podobno, dowiedziawszy si? o ?mierci Rudolfa El?bieta rozkaza?a sprowadzi? ówczesn? przyjació?k? Franciszka Józefa, ?eby ten mia? przy sobie kogo? bliskiego.
Z tego co czyta?am to El?bieta wcale nie by?a niezadowolona ze swojej sytuacji, lubi?a samotno?? i wielomiesi?czne podró?e, z dala od kraju i m??a

'Ilekro? opar?em si? pokusie, by?o to pi?kne. Ilekro? pokusie uleg?em, by?o to stokro? pi?kniejsze' Heine

#78 2006-05-06 09:05:19

Maryann
Użytkownik

Szczególnie z dala od dworu i dworskich obowi?zków. El?bieta by?a nie?mia?a, a przy tym nigdy nie zdo?a?a si? nauczy? regu? dworskiej etykiety i ci?gle pope?nia?a gafy, a wtedy peszy?a si? jeszcze bardziej. Ucieka?a wi?c od oficjalnych uroczysto?ci pod byle pretekstem. W pó?niejszych latach do??czy?a si? do tego jeszcze obsesja na punkcie wygl?du - nie chcia?a, ?eby kto? ogl?da? jej twarz.

#79 2006-05-06 10:30:45

monika_29_09
Użytkownik

dzi? kolejny odcinek smile o 11

m.

czy istnieje pi?kniejszy u?miech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#80 2006-05-06 18:25:44

kami
Użytkownik

Ogl?da?am, zawsze to robi?, jak puszczaja Ani? i zawsze z takim samym zainteresowaniem j? ogladam, tak jakbym widzia?a pierwszy raz wink

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#81 2006-05-06 19:23:24

Maryann
Użytkownik

A widzia?y?cie t? ostani? cz???, kiedy Ania i Gilbert s? ju? po ?lubie i mieszkaj? w Nowym Jorku?

#82 2006-05-06 20:20:20

Diana
Użytkownik

Tam, gdzie jest I wojna ?wiatowa? Pi?kna scena, kiedy Ania i Glbert si? odnajduj?, bo ona ?piewa dla zebranych na placu ?o?nierzy i on poznaje j? po g?osie. Kiepsko to uj??am, ale chyba wiecie, o co mi chodzi?o? :?:

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#83 2006-05-06 21:43:19

Maryann
Użytkownik

To samo. ?adne by?o, ale szkoda, ?e nie ma nic wspólnego z tym, co napisa?a L.M.Montgomery.
Ja bym wola?a ?eby skupili si? na ksi??kowym pierwowzorze. Szkoda, ?e nie dane nam by?o zobaczy? panny Kornelii i kapitana Jima. No i historii Ewy i Owena. Czy?by autorzy uznali, ?e to za ma?o na scenariusz?

#84 2006-05-06 23:02:58

Jeanne
Użytkownik

A mo?e im si? nie chcia?o? Teraz mogliby zrobi? wszystkie 8 cz??ci. Fajnie by by?o..... wink

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#85 2006-05-07 11:49:53

Maryann
Użytkownik

Zauwa?, ?e ju? w?a?ciwie od momentu, kiedy Ania wyje?d?a z Avonlea film coraz bardziej zaczyna si? rozje?d?a? z ksi??k?. To, ?e scenarzysta wys?a? Ani? od razu do pracy zamiast na uniwersytet i po??czy? w jedn? osob? Roberta Gardnera z ojcem ma?ej El?biety, to mi jeszcze tak bardzo nie przeszkadza?o - w ko?cu film jest krótszy, a ca?o?? jako? trzyma?a si? kupy. Natomiast ta ostatnia cz??? z ksi??k? nie ma ju? absolutnie nic wspó?nego - gdyby nie imiona g?ównych bohaterów, mog?aby mie? zupe?nie inny tytu?, a nikt by si? nie zorientowa?.
Ja te? chcia?abym zobaczy? adaptacj? ca?o?ci - a? do "Rilli ze Z?otego Brzegu". Szkoda, ?e to raczej ma?o prawdopodobne, zw?aszcza w pierwotnej obsadzie.

#86 2006-05-07 12:23:34

Gitka
Użytkownik

A w?a?nie chcia?am Was zapyta?, która cz??? Ani najbardziej Wam si? podoba?
Bo ja uwielbiam "Rill? ze Z?otego Brzegu"
Rilla, córka doros?ej ju? Ani z Zielonego Wzgórza i Gilberta, mimo zaledwie czternastu lat uwa?a si? za osob? dojrza?? i odpowiedzialn?. Jednak jej beztroskie dzieci?stwo zostaje przerwane przez wybuch pierwszej wojny ?wiatowej. Gdy jej bracia zaci?gaj? si? w szeregi wojsk alianckich, dziewczyna organizuje M?odzie?owy Czerwony Krzy? i opiekuje si? "wojennym dzieckiem". Czy zdo?a naprawd? dorosn?? i zmieni? swoje dotychczasowe egoistyczne podej?cie do ?ycia?

http://img231.imageshack.us/img231/9936/rilla3ym.jpg

#87 2006-05-07 13:40:31

Jeanne
Użytkownik

Ja Rilli nie lubi?. Podoba?a mi si? zawsze 1 cz???, ale to oczywiste. Lubi? te? "Ani? na uniwersytecie" i "Ani? z Szumi?cych Topoli", przepadam za powie?ciami epistolarnymi. wink

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#88 2006-05-07 13:46:45

Maryann
Użytkownik

A w?a?nie chcia?am Was zapyta?, która cz??? Ani najbardziej Wam si? podoba?

Trudne pytania zadajesz! Chyba nie mam jakiej? ulubionej cz??ci, ale jakby si? tak zastanowi?, to chyba najmniej emocji wzbudzi?a we mnie "Ania ze Z?otego Brzegu" i "Dolina t?czy". Mo?e dlatego, ?e czyta?am je na ko?cu.
A w "Rilli" uwielbiam Zuzann?.

#89 2006-05-07 16:18:39

Monika24
Użytkownik

Moim ulubionym jest "Wymarzony dom Ani", urz?dzanie pierwszego ich domu, pierwsza tragedia ale równie? szcz??liwe dni pierwszych lat ich ma??e?stwa.

A co do kontynuacji to chyba nawet chronologicznie nie jest zgodna z "Ani?", przecie? kiedy wybuch?a I wojna ?wiatowa Ania i Gilbert mieli ju? doros?e dzieci wink

'Ilekro? opar?em si? pokusie, by?o to pi?kne. Ilekro? pokusie uleg?em, by?o to stokro? pi?kniejsze' Heine

#90 2006-05-07 17:14:57

Admete
Użytkownik

Bardzo bym chcia?a zobaczy? serial na podstawie wszystkich ksi??ek o Ani - ca?kiem nowy i wierny powie?ciom. To wcale nie takie nierealne.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#91 2006-05-07 17:36:49

Maryann
Użytkownik

Bez Megan Follows?

#92 2006-06-19 01:06:53

angelo
Użytkownik

Nie wyobra?am sobie serialu Ania z Zielonego Wzgórza bez Megan tak samo jak nie moglam sobie wyobrazic DiU zagranego przez innego aktora nic Colin

lol Ania z Zielonego Wzgórza to by?a moja pierwsza najukocha?sza ksi??ka a jak w tv lecia?a pierwsza emisja serialu jeszcze na TVP1 to by?o ?wi?to! big_smile zreszt? jest tak do dzi? lol

#93 2006-06-20 14:54:37

Katarzyna
Użytkownik

Ja te? kocham Lucy Maud Montgomery. Kiedy? nie bardzo lubi?am czyta? ale kiedy wzi??am do r?ki Anie wszystko sie zmieni?o. Najbarzdziej lubi? Anie na Uniwersytecie ale bardzo podoba?a mi si? równie? cz??? Wymarzony dom Ani, szczególnie ta historia z Ew?!!!

#94 2006-07-18 12:53:53

lady_kasiek
Użytkownik

Ogl?dne?am ten filmik co ktos linkiem rzuca? dzi?kuj? big_smile a tam z boku s? jeszcze inne big_smilebig_smile i ?z mi si? ciep?o robi big_smilebig_smile

Bardzo lubie Anie ?wietna ksi??ka szkoda ?e m?odziez coraz mniej czyta

http://www.youtube.com/watch?v=UScChcYX … n%20gables

a to widzieli?cie?? s?odkie big_smile wie jkto? jaka tam muzyczka leci co to za piosnka?

GRITAR?? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#95 2006-07-19 15:23:07

Gandzia
Użytkownik

Ania z zielonego wzgórza to mój ukochany film zaraz po nim jest DiU. Gilbert (Jonathan Crombie) jest po prostu idealnym m??czyzn? zaraz obok boskiego Colina.

Richard Armitage chodz?cy idea?.

gg 8006519

#96 2006-07-19 16:13:05

lady_kasiek
Użytkownik

Oj tak Gilbert jest slodki ale w takich lu?nych kedziorkach jak mu w?osy przylizali to dziwnie wygl?da

musz? znlae?? mia?am fajn? stron? z ?adnymi zdj?ciami z filmu big_smile

CULTURA POPULAR...

#97 2006-07-19 16:20:58

Gandzia
Użytkownik

Jsa szukam filmu ale nigdzie nie moge znale?? jak prosi?am brata ?eby mi go ?ci?gn?? to udawa? ?e nie s?yszy jak napisa?am kartke z tytu?em to dziwnym trafem wszystkie gin??y jak tylko zamkn??am za soba drzwi. Ale chyba nigdzie si? go nie kupi jedynie mozna ?ci?gn??. A Jonathan Crombie jest kawalerem wi?c jakby co to..... 8)

gg 8006519

#98 2006-07-19 17:41:23

lady_kasiek
Użytkownik

Tez szuka?am w sieci ale nie znalaz?am.
Brat na pewno nie jest taki zly smile

Kawaler ale nie jest chyba zbyt mlody jak dla mnie niestety

CULTURA POPULAR...

#99 2006-07-19 17:43:42

Gandzia
Użytkownik

Ja mam 21 lat wi?c dla mnie te? jest troche za dojrza?y (?eby to ?adnie uj?? lol ) ale pomarzy? zawsze mozna :oops: :oops: :oops:

gg 8006519

#100 2006-07-19 17:50:36

lady_kasiek
Użytkownik

A on ile ma?
Wiem ze mlody nie jest no niestety wszyscy atraskcyjni faceci to nie moja epoka :cry:

CULTURA POPULAR...

Stopka forum