Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-05-11 12:39:55

Trzykrotka
U┐ytkownik

Re: Najpi─Ökniejsze fragmenty ksi─ů┼╝ek i pi─Ökne sceny filmowe

No i ten wiecznie skwaszony Fleischman (czy tak się pisało jego nazwisko?), który też miał piękne chwile smile
Pami─Ötam, jak bardzo poruszyli mnie on i Maurice w odcinku, w kt├│rym Fleischman mia┼é zorganizowa─ç kadisz, ┼╝a┼éobn─ů modlitw─Ö za swgo wuja. Gwa┼étownie potrzebowa┼é 10 ┼╗yd├│w, bo tylko ┼╗ydzi moga odm├│wi─ç kadisz. Wtedy Maurice, kt├│ry na co dzie┼ä dar┼é koty z Joelem, wys┼éa┼é ludzi po ca┼éej Alasce, ┼╝eby tajkowych znale┼║li. To by┼é pierwszy pi─Ökny motyw. A drugi: Joel odm├│wi┼é kadisz w towarzystwie mieszka┼äc├│w Cicely: zrozumia┼é, ┼╝e po kilku latach pobytu w miasteczku to oni s─ů jego prawdziw─ů rodzin─ů, jego bra─çmi i to oni powinni by─ç z nim w tym szczeg├│lnym momencie.

#27 2006-05-11 13:10:16

Alison
U┐ytkownik

Podoba┼é mi si─Ö te┼╝ ten moment, kiedy on olewaj─ůc de facto Bo┼╝e Narodzenie, przepi─Öknie ubra┼é choink─Ö przed domem Maggie.
Mn├│stwo by┼éo tam takich fajnych ludzkich w─ůtk├│w. Lubi┼éam ten z nied┼║wiedziem przychodz─ůcym do Maggie, kt├│ry w jej wyobra┼║ni okazywa┼é si─Ö by─ç takim przystojniakiem w bia┼éym swetrze w warkocze ;-)
I ten sprzedawca r├│┼╝no┼Ťci, kt├│ry pojawia┼é si─Ö raz do roku i doskonale wiedzia┼é co dla kogo przeznaczy─ç, bo zna┼é gust i ukryte marzenia wszystkich mieszka┼äc├│w, lubi┼éam, ten odcinek o milcz─ůcym kruku (wtedy kiedy do Joela przyjechali rodzice i ta gadatliwa mama), Marylin ze swoj─ů milcz─ůc─ů m─ůdro┼Ťci─ů. Mog┼éabym ten film ogl─ůda─ç na okr─ůg┼éo. Niedawno go powtarzali na TVN ale o takiej krety┼äskiej porze, ze widzia┼éam chyba tylko 4 odcinki...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#28 2006-05-11 13:20:55

Trzykrotka
U┐ytkownik

Och, niedźwiedź był wspaniały! Podobałby się Aine, taki skandywawski typ big_smile
Maggie i Flaischmana dotyczy jeszcze jeden ┼Ťliczny moment: kiedy umiera jej ostatni narzeczony i wszyscy upewniaja si─Ö w przekonaniu, ┼╝e to ona ┼Ťci─ůga ┼Ťmier─ç na ka┼╝dego, kto j─ů pokocha, O'Connel siedzi sama w barez Hollinga i po┼éyka ┼ézy. Nikt do niej nie podchodzi. Jedynym jest Fleischman, kt├│ry prosi j─ů do ta┼äca - i ta┼äcz─ů razem w┼Ťr├│d zdumionych spojrze┼ä wszystkich Cyceli┼äczyk├│w. Ech...
Rzeczywi┼Ťcie, powt├│r─Ö dali w takim czasie, ┼╝e r─Öce opadaj─ů...

#29 2006-05-11 15:15:41

Alison
U┐ytkownik

Nikt do niej nie podchodzi. Jedynym jest Fleischman, kt├│ry prosi j─ů do ta┼äca - i ta┼äcz─ů razem w┼Ťr├│d zdumionych spojrze┼ä wszystkich Cyceli┼äczyk├│w. Ech...

Oj tak, to by┼é ┼Ťwietny moment, i taki nietypowo zaskakuj─ůcy je┼Ťli chodzi o w─ůtek Fleischman-O'Connel. W og├│le wtedy za pierwszym razem, nie ukrywam, ┼╝e mocno sie ekscytowa┼éam kiedy oni w ko┼äcu... A jak ju┼╝, to ona zaraz dosta┼éa amnezji i wypar┼éa wszystko z pami─Öci ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#30 2006-05-11 15:22:14

Trzykrotka
U┐ytkownik

big_smile big_smile big_smile big_smile
Pamietasz, jak oni o sobie m├│wili? "Spragnieni siebie, niekompatybilni"
Mimo, że bardzo kochałam Chrisa O Poranku, to nie pasował mi do O'Connel. Tylko Flaischman pasował.

#31 2006-05-11 15:26:50

Alison
U┐ytkownik

big_smile big_smile big_smile big_smile
Pamietasz, jak oni o sobie m├│wili? "Spragnieni siebie, niekompatybilni"
Mimo, że bardzo kochałam Chrisa O Poranku, to nie pasował mi do O'Connel. Tylko Flaischman pasował.

Jeszcze jak pasowa┼é! A pami─Ötasz na tym sympozjum lekarskim jaki by┼é napalony i jak go taka jeszcze bardziej napalona lekareczka zgasi┼éa. Jak ustala┼é z Maggie ┼╝eby mu nie przeszkadza┼éa jak on sobie jak─ů┼Ť lask─Ö sprowadzi, a potem... to ona nie mog┼éa sie op─Ödzi─ç od adorator├│w, a jego szlag trafi┼é, a jak wieczorem c├│┼Ť ten tego, to bidula mu ze zm─Öczenia zasn─Ö┼éa lol

#32 2006-05-11 15:34:28

milosz
U┐ytkownik

A swoj─ů drog─ů jak mi strasznie szkoda tego aktora jak odszed┼é z serialu bo go ci─ůg┼éo wielkie kino i co przepad┼é bez ma┼éa bez wie┼Ťci.

A ja strasznie lubiałam kosmonautę - bogatego jak Krezus wink imieniem Maurice (?)
i to on chyba chcia┼é , w kt├│rym┼Ť odcinku adoptowa─ç Chrisa smile

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#33 2006-05-11 15:41:16

Trzykrotka
U┐ytkownik

Było, było!! Pamiętam!!
A potem, po powrocie prawie uwiod┼éa go na kanapie, a kiedy biedny Flaischman by┼é juz got├│w na wszystko - zwia┼éa mu z r─ůk, bo - jak powiedzia┼éa - chcia┼éa si─Ö tylko przekona─ç, czy MO┼╗E go skusi─ç.

#34 2006-05-11 15:53:20

Trzykrotka
U┐ytkownik

Maurice, Maurice i jgo ukochana, Barbara, policjantka, przykład pary do wanny, Miłosz big_smile . wam jeszcze duuużo brakuje big_smile

#35 2006-05-11 16:02:12

milosz
U┐ytkownik

Maurice, Maurice i jgo ukochana, Barbara, policjantka, przykład pary do wanny, Miłosz big_smile . wam jeszcze duuużo brakuje big_smile

i na tym poprzestańmy wink

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#36 2006-05-11 16:58:10

Admete
U┐ytkownik

Nie przegapi┼éam ani jednego odcinka Przystanku. To magiczny serial. Na Jasminum bym si─Ö wybra┼éa,ale u mnie nie graj─ů :-(

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#37 2006-05-12 00:08:19

GosiaJ
U┐ytkownik

Ca┼ékowicie podzielam Wasz─ů fascynacj─Ö "Przystankiem...", wyj─ůtkowy serial! Wspania┼ée, zindywidualizowane postaci - opr├│cz tych, kt├│re wymieniacie, bardzo lubi┼éam jeszcze Eda. I t─ů ciep┼é─ů pani─ů prowadz─ůc─ů sklep - zapomnia┼éam jej imienia.

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#38 2006-05-12 00:09:41

Gosia
U┐ytkownik

A wiecie, ze tego w ogole nie ogladalam?

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#39 2006-05-12 00:27:43

Diana
U┐ytkownik

Ja niestety też nie widziałam specjalnie "Przystanku"; raz tylko popatrzyłam sobie, jak jeden z bohaterów zaopiekował się na czas krótki małym niedźwiadkiem.I tylko to kojarzę.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#40 2006-05-12 08:59:27

Kaziuta
U┐ytkownik

No to jeste┼Ťmy dwie. Nie widzia┼éam pierwszych odcink├│w, a potem jako┼Ť trudno mi by┼éo sie wci─ůgn─ů─ç.

#41 2006-05-12 11:39:38

Alison
U┐ytkownik

No to jeste┼Ťmy dwie. Nie widzia┼éam pierwszych odcink├│w, a potem jako┼Ť trudno mi by┼éo sie wci─ůgn─ů─ç.

Oj to naprawd─Ö du┼╝o straci┼éy┼Ťcie, bo jeden taki odcinek to moment w zupe┼énie innym, fajnym ┼Ťwiecie, taka chwila na oderwanie si─Ö od codzienno┼Ťci i zawsze jaka┼Ť fajna muzyka w fina┼éowej scenie. Bo┼╝e m├│j bardzo chcia┼éabym go mie─ç w swojej filmotece, ciekawe, czy gdzie┼Ť go mo┼╝na zdoby─ç...

#42 2006-05-12 11:50:50

Trzykrotka
U┐ytkownik

A przynajmniej pierwsz─ů seri─Ö! Pami─Ötam, ┼╝e ostatnia, ze ┼Ťladowym udzia┼éem Fleischmana by┼éa ju┼╝ niezbyt ciekawa i serial zrobi┼é si─Ö bardziej podobny do innych, szeregowych seriali.
Odej┼Ťcie Fleischmana zrobione by┼éo jednak w starym, dobrym stylu: pami─Ötacie wypraw─Ö z O'Connell na poszukiwanie "miasta z klejnot├│w" i odkrycie, ┼╝e tym miastem jest Nowy Jork? Po raz pierwszy wtedy zapar┼éo mi dech na widok NY: filmowany noc─ů, wygl─ůda┼é rzeczywi┼Ťcie jak miasto z klejnot├│w i ┼Ťwiat┼éa.

#43 2006-05-12 11:53:45

Alison
U┐ytkownik

A przynajmniej pierwsz─ů seri─Ö! Pami─Ötam, ┼╝e ostatnia, ze ┼Ťladowym udzia┼éem Fleischmana by┼éa ju┼╝ niezbyt ciekawa i serial zrobi┼é si─Ö bardziej podobny do innych, szeregowych seriali.
Odej┼Ťcie Fleischmana zrobione by┼éo jednak w starym, dobrym stylu: pami─Ötacie wypraw─Ö z O'Connell na poszukiwanie "miasta z klejnot├│w" i odkrycie, ┼╝e tym miastem jest Nowy Jork? Po raz pierwszy wtedy zapar┼éo mi dech na widok NY: filmowany noc─ů, wygl─ůda┼é rzeczywi┼Ťcie jak miasto z klejnot├│w i ┼Ťwiat┼éa.

"Nowy York to stan ┼Ťwiadomo┼Ťci..." ;-)

#44 2006-05-12 13:00:53

Admete
U┐ytkownik

Te┼╝ ogl─ůda┼éam Przystanek na dw├│jce, gdy emitowano go pierwszy raz i tez pora nadawania by┼é─ů dla mnie ┼Ťwi─Öta. Najpierw to by┼éy pi─ůtki, potem poniedzia┼éki. Mi┼éo wspominam wsp├│lne ogl─ůdanie serialu w Akademiku. W ten spos├│b ogl─ůda┼éam tez Archiwum X. Ale┼╝ to by┼éy prze┼╝ycia!

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#45 2006-05-12 17:03:37

Caitriona
U┐ytkownik

W ten spos├│b ogl─ůda┼éam tez Archiwum X. Ale┼╝ to by┼éy prze┼╝ycia!

Ooo!! Jak nadawali "Z archiwum x" to nie by┼éo zmi┼éuj. Siada┼éam przed TV i nich by ktokolwiek pr├│bowa┼é mi zak┼é├│ci─ç odbi├│r... Zgin─ů┼é by ┼Ťmierci─ů straszn─ů. Newet m├│j starszy brat nauczy┼é si─Ö za jak ja ogl─ůdam Muldera i Scully to ma by─ç cisza w domu. :twisted:

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Stopka forum