Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#26 2006-04-16 00:35:16

Ania
Użytkownik

Re: Przemin??o z wiatrem

Ja nie mog? strawic "Przemin??o z wiatrem". Zmusza?am si? kilka razy do obejrzenia i albo zasypia?am, albo na innym kanale lcia?o cos lepszego...
Co do ksi??ki to nie czyta?am. Ale mo?e spróbuj?, i kto wie - mo?e pójdzie mi lepiej ni? z filmem wink

My?l?, Cati, ze powinna? przemóc si? troch?. W ko?cu to klasyka i filmu i powie?ci (jak to zreszt? zawyrokowala Aine, a ja zgadzam si? z ni? w ca?ej rozci?g?o?ci). Nie po?a?ujesz, bo to film z naprawd? najwy?szej pólki. Ksi??ka te? niezla, ale ja na Twoim miejscu zacz?labym mimo wszystko od filmu. wink

#27 2006-04-16 11:02:39

beju
Użytkownik

ja bylam w jakos tak w polowie 2 tomu jak 1 raz zobaczylam film

#28 2006-04-19 16:15:20

otherwaymistercollins
Użytkownik

Przemin??o z wiatrem to mój ulubiony film z czasów dzieci?stwa, teraz cz?sto do niego wracam, w ko?cu to klasyka kina ameryka?skiego. Ksi??ke przeczyta?am maj?c 10 lat (dziwie si? ?e mi mama pozwoli?a, ja bym swojemu dziecku zabroni?a) i wydawa?a mi si? ciekawa, nawet opisów nie omija?am... Nigdy nie mog?am si? nadziwi? jak Scarlet mog?a kocha? tego nijakiego Ashleya, kiedy obok by? m?ski, charyzmatyczny Rhet

#29 2006-04-20 14:24:21

ewelinka
Użytkownik

Ko?cówke, kiedy w zasadzie wszystko si? Scarlett zawali?o na g?ow?, a ona mówi "Pomy?l? o tym jutro". To moja dewiza ?yciowa. Ja te? zawsze w takich chwilach my?lenie zostawiam na jakie? "jutro".

calkowicie sie z Toba zgadzam.Ja tez lubie ta scene.chociaz jest mi smutno,ze tak sie konczy,ale sama sie o to prosila. sad

#30 2006-04-20 15:57:55

Monika24
Użytkownik

Nigdy nie mog?am si? nadziwi? jak Scarlet mog?a kocha? tego nijakiego Ashleya, kiedy obok by? m?ski, charyzmatyczny Rhet

Zawsze chcemy tego czego mie? nie mo?emy.

A mi zawsze bardzo podoba?a si? Melania, taka spokojna i delikatna pi?kno??
http://www.geocities.com/Hollywood/Academy/5924/melly59.jpg

'Ilekro? opar?em si? pokusie, by?o to pi?kne. Ilekro? pokusie uleg?em, by?o to stokro? pi?kniejsze' Heine

#31 2006-04-20 18:34:50

bezpaznokcianka
Użytkownik

Ja nie wiem... ja to dopiero jestem dziwna. Nie moge sobie przypomniec kiedy ten film widzialam po raz pierwszy... Pamietam, ze bedac malym dzieckiem (lat 5) znalam te historie na pamiec(wiec kiedy ja to niby ogladalam? wiem ze w kolko to puszczalam, bo moj ojciec to nagral.. kaseta taka juz jest zjechana, ze kolorow nie ma). A film kultowy oczywiscie jest - Rhett Butler wspanialy i Scarlett O'Hara zachwycajaca.
Co do ksiazki to przyznam sie ze jak dla mnie to byla czysta formalnosc, bo wszystko juz wiedzialam (nawet o watkach, ktore zostaly pominiete w filmie). Ale historia tez dziwna. W podstawowce jeszcze (6 albo 7 klasa) przed wakacjami moja polonistka przyniosla mi pierwszy tom, mowiac, ze dwa kolejne pozyczy mi jutro, bo nie umiala znalezc. Ja jej ten tom oddalam nastepnego dnia, a dwa kolejne tomy przynioslam po kolejnych dwoch dniach. Pozarlam te ksiazke - inaczej tego nie moge okreslic. Jakiez bylo zdziwienie mojej polonistki, gdy oddalam jej te wszystkie tomiska przed wakacjami! Powiedziala mi tylko - "Ale ja ci to pozyczam na wakacje", bo myslala, ze nie przeczytalam, a chce jej oddac. Nic z tych rzeczy - siedzialam dniami i nocami i nie moglam sie oderwac. A scena oswiadczyn Rhetta... prawdziwa klasyka big_smile Ech duzo by pisac. I love it big_smile i tyle

#32 2006-04-20 18:39:30

bezpaznokcianka
Użytkownik

Nigdy nie mog?am si? nadziwi? jak Scarlet mog?a kocha? tego nijakiego Ashleya, kiedy obok by? m?ski, charyzmatyczny Rhet

Ja tez... neutral kto by tam patrzyl na Ashleya kiedy w poblizu byl Rhett. Ale moze to racja z tym, ze chcemy to, czego miec nie mozemy. Bo w sumie Scarlett mogla miec kazdego.. tylko wlasnie nie Ashleya.

#33 2006-07-17 17:47:33

lady_kasiek
Użytkownik

Moja mamuncia oglada?a ten film a ja dzieckiem bedac spogl?da?am. Potem majac mgliste wspomnienia przeczyta?am ksiazke a ostatnio sci?gn??am film ?wietbny!!
szkoda ?e sp?ycili tak melani? i zabrali tyle z postaci ELlen. A Rhett... fajny facet ale chyba nie ejst mym idea?em
Goraco polecam ksi??ke choc puierwsze pare stron czyta?am z niech?ci? ale potem polecia?oooo

GRITAR?? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#34 2006-10-18 09:06:31

Angel
Użytkownik

"Przemin??o z wiatrem" to jedna z moich ulubionych ksi??ek - ?wietnie napisana,szybko si? j? czyta. Film z 39 roku to te? arcydzie?o,chocia? troch? irytuje mnie w nim omini?cie wielu w?tków...

Angels falls down first...

#35 2006-10-18 09:53:04

AineNiRigani
Użytkownik

Film jest do?? d?ugi, przynajmniej na tyle, ?e dodanie kilkunastu pomini?tych w?tków wyd?u?y?oby go do 5-6 godzin. W tamtym czasie nie by?o ani DVD, ani VHS, wi?c nie mo?na by?o gdzie? wcisn?? "dodatków" i scen usuni?tych. A kto wytrzyma w kinie 5 godzin?
Przy ekranizacji tówrcy byli po prostu ZMUSZENI do ominiecia pewnych w?tków.

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#36 2006-10-20 19:34:40

Jeanne
Użytkownik

Ale film jest zrobiony jak na tamte czasy super. Chocia? dla mnie omini?cie 2 dzieci by?o do?? du?ym b??dem. To obraz braku mi?o?ci nawet tej macierzy?skiej u Scarlett.

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#37 2006-10-21 10:12:14

Angel
Użytkownik

Dok?adnie. Dla mnie to omini?cie jej dzieci by?o w?a?nie irytuj?ce.

#38 2006-10-21 10:37:54

kitty
Użytkownik

Pope?ni?am podstawowy b??d bo najpierw ogl?da?am film, a dopiero pó?niej przeczyta?am ksi??k? i wyobra?cie sobie moje zaskoczenie, gdy okaza?o si? ?e Scarlett ma wi?cej dzieci ni? tylko Bonnie 8O

#39 2006-10-21 12:21:42

Angel
Użytkownik

Domy?lam si? wink U mnie by?o podobnie - wcze?niej ogl?dn??am film (przez przypadek),a dwa dni pó?niej przeczyta?am ksi??k?. Na szcz??cie, moje zdziwienie nie by?o a? tak wielkie lol 8)

#40 2006-10-21 15:45:58

kitty
Użytkownik

w ogólne to niez?a ze Scarlett by?a matka :twisted:

#41 2006-10-21 18:12:56

Angel
Użytkownik

Tylko,?e dzieci si? jej ba?y lol :twisted:

#42 2006-10-21 18:22:47

lady_kasiek
Użytkownik

W?a?nie dlatego tak ci??ko by?o mi uwierzy? w obraz matki idealnej jaki jest nakre?lony kontynuacji.
Bo nie jestem pewna czy Scarlett kocha?a nawet Bonnie ona by?a o ni? zazdrosna zazdrosna o jej uczucia

CULTURA POPULAR...

#43 2006-10-21 19:54:04

Jeanne
Użytkownik

Kontynuacj? nie warto sobie g?owy zawraca?. (Tak na marginesie.) A mo?e po stracie Bonnie co? p?k?o w Scarlett? Mo?e zda?a sobie spraw? ze swoich b??dów?

#44 2006-10-21 21:41:42

lady_kasiek
Użytkownik

Z kontynuacjami sie zgadzam.

A tak o Scarlett to zastanawiam si? czy mo?na by? niezdolnym do kochania innej osoby tak prawdziwie.
I czy w?a?nie Scarlett by?a mo?e niezdolna do mi?o?ci. Czy kocha?a Rhetta? Czy tylko cierpia?? nad utrat? czego? co my?la?? ?e zdoby?a.

CULTURA POPULAR...

#45 2006-10-22 07:49:09

Angel
Użytkownik

Ja my?l?,?e Scarlett kocha?a Rhetta. Kocha?a go,chocia? pocz?tkowo wci?? t?skni?a za swoim niedo?cignionym idea?em - Ashley'em,który jednak okaza? si? cz?owiekiem s?abym.
Rhett by? do niej podobny - rozumia? j? i nie czyni? jej wyrzutów z powodu jej nieeleganckiego zachowania. I ona to zrozumia?a,ale by?o ju? za pó?no...

#46 2006-10-22 10:33:04

lady_kasiek
Użytkownik

A mmnie w???nie to rpzera?a ?e mo?na si? nie poznac nna tym co wa?ne a goni? za ma?o istotnym

CULTURA POPULAR...

#47 2006-10-22 15:06:16

Angel
Użytkownik

Taka jest w?a?nie ?lepota ludzka... ?atwiej jest nam ocenia? Scarlett z naszego punktu widzenia czytelnika. W rzeczywisto?ci,ta kobieta mia?a taki temperament,który by? mo?e nie pozwala? jej na widzenie czego?,co by?o wi?cej ni? widoczne.
Pami?tajmy te? o tym,?e ona ci?gle mia?a w pami?ci obraz Ashley'a Bez Skazy,co by?o g?ón? przyczyn? tego za?lepienia.

#48 2006-10-22 18:24:17

lady_kasiek
Użytkownik

no i w?a?nie tego si? boje ?e stworz? sobie jaki? fa?szywy obraz i przegapi? ten orgina?;/

CULTURA POPULAR...

#49 2006-10-22 18:43:01

Jeanne
Użytkownik

Nie martw si? Kasiu....mo?e spotkasz Retta, który w por? Tob? potrz??nie.... lol

#50 2006-10-22 18:59:26

lady_kasiek
Użytkownik

nie jestem pewna czy jaki? KArol mnie przygarnie smile

CULTURA POPULAR...