Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#226 2006-04-20 23:32:00

Gosia
U┐ytkownik

Re: Jaka jest Twoja ulubiona kwestia w filmie North&South?

Alison, przyznam, ze kwestie "You don't need Henry to explain" on mowi bardzo seksownym glosem big_smile

Ale jednak ..no trudno ... wole ta namietnosc z Proposal ... big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#227 2006-04-20 23:32:22

GosiaJ
U┐ytkownik

A tymczasem Armitage`owego zna pol swiata big_smile

Tak sie w┼éa┼Ťnie zastanawiam, na ile jest popularny i kojarzony? W Anglii na pewno, ale pewnie w wielu miejscach jest to popularno┼Ť─ç "elitarna" - na pewno w Polsce na razie. W ko┼äcu to nie Brad Pitt, kt├│rego znaj─ů chyba wszyscy - i dobrze. Brad jest ok, ale na pewno nie ma takich k├│┼éek r├│┼╝a┼äcowych wyznawc├│w ;-) Czasem czuj─Ö si─Ö jak cz┼éonkini jakiego┼Ť dziwacznego tajnego stowarzyszenia :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#228 2006-04-20 23:34:34

Gosia
U┐ytkownik

Na angielskie forum sa wejscia z wielu krajow, zreszta jest o tym mowa w tym artykule, co to go tlumacze od paru dni wink
Podobno sprzedali ten serial do wielu krajow, wiec to bedzie narastac big_smile

Z Południa na Północ:

#229 2006-04-20 23:37:05

Caitriona
U┐ytkownik

Czasem czuj─Ö si─Ö jak cz┼éonkini jakiego┼Ť dziwacznego tajnego stowarzyszenia :-)

Mam tak samo. I jest to moim zdaniem fantastyczne! big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#230 2006-04-20 23:38:35

GosiaJ
U┐ytkownik

Na angielskie forum sa wejscia z wielu krajow, zreszta jest o tym mowa w tym artykule, co to go tlumacze od paru dni wink

Szybciej ni┼╝ ptasia grypa ;-) Wcale si─Ö nie dziwi─Ö, obok tej roli nie da si─Ö przej┼Ť─ç oboj─Ötnie! Chyba dzi┼Ť nie p├│jd─Ö spa─ç, tylko b─Öd─Ö ogl─ůda─ç ca┼é─ů noc serial - a za chwil─Ö w┼é─ůcz─Ö sobie "You don't need Henry..." - Henrysia nie potrzebujemy, za to Rysia... lol I kocham Margaretk─Ö w tym serialu, i Higginsa, i Bessie, i pani─ů Thornton - ┼╝eby nie by┼éo :-)

#231 2006-04-20 23:52:54

Gosia
U┐ytkownik

Obejrzalam przed chwila 3 razy Train Station Scene, no jest FANTASTYCZNA big_smile
Przejdzie do historii kina, bez dwoch zdan big_smile
A jaki Thornton szczesliwy big_smile Ale ona tez jest swietna!
W zwolnionym tempie to tez robi wrazenie (A Henry out!)

Ja tam sie doskonale czuje jako "cz┼éonkini jakiego┼Ť dziwacznego tajnego stowarzyszenia " big_smile

Z Południa na Północ:

#232 2006-04-21 02:01:31

GosiaJ
U┐ytkownik

Obejrzalam przed chwila 3 razy Train Station Scene, no jest FANTASTYCZNA big_smile
Przejdzie do historii kina, bez dwoch zdan big_smile
A jaki Thornton szczesliwy big_smile Ale ona tez jest swietna!
W zwolnionym tempie to tez robi wrazenie (A Henry out!)
Ja tam sie doskonale czuje jako "cz┼éonkini jakiego┼Ť dziwacznego tajnego stowarzyszenia " big_smile

Me too :-)
Stanowczo scen─Ö na peronie mozna ogl─ůda─ç w k├│┼éko! Uwielbiam ten moment, kiedy ona wysiada z poci─ůgu, patrzy i my ju┼╝ wiemy, na kogo patrzy tak urzeczona, ale jeszcze kamera nie pokazuje obiektu jej pilnej obserwacji. A potem jest najazd kamery na zatrzymuj─ůcy si─Ö poci─ůg i wida─ç Johna, kt├│ry jeszcze nie widzi Margaret, ale za chwil─Ö j─ů dostrze┼╝e; jest taki zamy┼Ťlony, smutny, wygl─ůda na zm─Öczonego. A kiedy wysiada i j─ů dostrzega, id─ůc─ů jak zahipnotyzowana w jego kierunku, jego twarz rozja┼Ťnia delikatny u┼Ťmiech, kt├│ry zatychmiast pojawia si─Ö w jego oczach... A to dopiero pocz─ůtek tej sceny!
Jestem chora i dobrze mi z tym, co najgorsze :-)

#233 2006-04-21 06:01:09

Kika
U┐ytkownik

GosiuJ... sama piękniej nie potrafiłabym tej sceny opisać...

Ja tam sie doskonale czuje jako "cz┼éonkini jakiego┼Ť dziwacznego tajnego stowarzyszenia "

i ja r├│wnie┼╝.... ba co wi─Öcej jestem dumna, ┼╝e do niego nale┼╝─Ö.... wink

gg 2775021

#234 2006-04-21 07:02:50

Gosia
U┐ytkownik

O, tak Gosiu!

Ona w tej scenie tez wyglada jakos zupelnie inaczej. Pieknie!
Te jej oczy jakies zamglone, nieprzytomne, patrzy na niego jak zaczarowana.
I ten poczatek kiedy muzyka sie pojawia, a ona probuje zdjac z twarzy niesforne kosmyki, patrzac na ten pociag, ktory nadjezdza.
I jego twarz, ktora ze smutnej zamienia sie w czarujaco usmiechnieta.
I jego niedowierzanie, ze ona tam jest razem z nim, ze sie spotkali, ze moze na nia patrzec, i potem ze ona mowi te wszystkie slowa, ktore kiedys w jej uszach brzmialyby jak z kategorii "buy and selling", a ona sie teraz nimi posluguje, calkowicie pokonana przez milosc, ktorej juz nie moze zaprzeczyc.
I ten pocalunek taki z poczatku delikatny, niesmialy i czuly, a potem namietnie narastajacy ...
Jedna z najbardziej romantycznych scen w historii kina.

[URL=http://imageshack.us]http://img151.imageshack.us/img151/8227/41172615qf.jpg[/URL]

Z Południa na Północ:

#235 2006-04-21 08:25:26

Alison
U┐ytkownik

Gosie┼äko jak to oczko jest do mnie to wielkie sorki, ale wczoraj wylecia┼éo mi z glowy, wieczorkiem siedzia┼éam w domu Thornton├│w ;-). Dzi┼Ť mam znowu zaj─Öcia do 20.00, a wcze┼Ťniej latanie po urz─Ödach. Jutro tam zajrz─Ö, I swear!

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#236 2006-04-21 09:34:20

Gosia
U┐ytkownik

Nie Ali, to bylo takie oczko ogolne.
Jakzebym smiala Ci jakies wyrzuty czynic!
Ja naprawde obiecalam sobie, ze na razie dam Ci odpoczac. big_smile
Po prostu mam problemy z niektorymi kwestiami i szukam po roznych slownikach, bo w jednym jest jakies slowo, a w innych nie..
Wiesz takie straszne dylematy poczatkujacego tlumacza wink

Z Południa na Północ:

#237 2006-04-21 21:34:58

GosiaJ
U┐ytkownik

O, tak Gosiu!
Ona w tej scenie tez wyglada jakos zupelnie inaczej. Pieknie!
Te jej oczy jakies zamglone, nieprzytomne, patrzy na niego jak zaczarowana.
I ten poczatek kiedy muzyka sie pojawia, a ona probuje zdjac z twarzy niesforne kosmyki, patrzac na ten pociag, ktory nadjezdza.
I jego twarz, ktora ze smutnej zamienia sie w czarujaco usmiechnieta.
I jego niedowierzanie, ze ona tam jest razem z nim, ze sie spotkali, ze moze na nia patrzec, i potem ze ona mowi te wszystkie slowa, ktore kiedys w jej uszach brzmialyby jak z kategorii "buy and selling", a ona sie teraz nimi posluguje, calkowicie pokonana przez milosc, ktorej juz nie moze zaprzeczyc.
I ten pocalunek taki z poczatku delikatny, niesmialy i czuly, a potem namietnie narastajacy ...
Jedna z najbardziej romantycznych scen w historii kina.

Jak─ů Ty masz racj─Ö, jak to wszystko m├│wisz :-) Ogl─ůda┼éam dzi┼Ť t─Ö scen─Ö podczas herbatki u Hale'├│w, kiedy Margaret po raz kolejny zarzuca mu, ┼╝e poni┼╝a s┼éabszych itd. To ta, w kt├│rej m├│wi" "No, I do not" takim g┼éosem, ┼╝e ojej... Widac, jak w tej scenie pa┼ästwo Hale si─Ö ┼║le czuj─ů, nie by┼éo w zbyt dobrym tobie, by opowiada─ç prawie obcym ludziom o swoich problemach z przesz┼éo┼Ťci. Ale on tylko odpowiada na zarzuty Margaret, co zreszt─ů jej rodzice potem zaznaczaj─ů. Jest taki rzeczowy, a jednocze┼Ťnie smutny, tak bardzo chcia┼éby by─ç zrozumiany - a ona na koniec r─Öki mu odm├│wi┼éa (znaczy nie poda┼éa ;-) Okrutnica jedna! Kolejna scena pere┼éka :-)

#238 2006-04-21 21:42:04

Gosia
U┐ytkownik

No tak, bo on mowiac to wszystko mial nadzieje, ze ona go zrozumie.
A kiedy mu reki nie podala, to byl rozczarowany, ze tak sie nie stalo.
I nie wiem czy to ponowne wyrzucenie Stevensa (chodzi o koniec 1 odcinka i slowa skierowane do jej ojca) nie bylo jeszcze mocniejsze, bo byl zly na nia za to, ze mu tej reki nie podala.

Z Południa na Północ:

#239 2006-04-22 07:12:26

GosiaJ
U┐ytkownik

No tak, bo on mowiac to wszystko mial nadzieje, ze ona go zrozumie.
A kiedy mu reki nie podala, to byl rozczarowany, ze tak sie nie stalo.
I nie wiem czy to ponowne wyrzucenie Stevensa (chodzi o koniec 1 odcinka i slowa skierowane do jej ojca) nie bylo jeszcze mocniejsze, bo byl zly na nia za to, ze mu tej reki nie podala.

W og├│le ta scena ko┼äcowa jest bardzo emocjonalna - tak jakby mi─Ödzy pann─ů Hale i panem Thorntonem ur├│s┼é mur, kt├│ry bardzo trudno b─Ödzie zburzy─ç. Wida─ç to w jej spojrzeniu, kt├│re potwierdza, ┼╝e nie okaza┼é si─Ö d┼╝entelmenem po raz kolejny (i jeszcze w┼Ťcieka si─Ö na pana Hale). I w jego spojrzeniu, pe┼énym z┼éo┼Ťci, ale te┼╝ rozczarowania i chyba zdenerwowania na samego siebie. My┼Ťl─Ö, ┼╝e on naprawd─Ö ┼║le pokaza┼é si─Ö Margaret w tym pierwszym odcinku, ona przecie┼╝ nie wie, jak czu┼éy i opieku┼äczy jest dla najbli┼╝szych. I potem jeszcze podczas strajku nie wykazuje ┼╝adnego zrozumienia dla robotnik├│w, przed samymi o┼Ťwiadczynami jeszcze dorzuca, ┼╝e dostali to, na co zas┼éu┼╝yli - normalnie si─Ö pogr─ů┼╝y┼é facet kompletnie ;-)

#240 2006-04-22 08:55:48

ewa7
U┐ytkownik

Ojej
kto┼Ť g┼éosowa┼é tak jak ja big_smile
Na ten ledwie wydobywajacy si─Ö szept Johna

#241 2006-04-23 17:50:48

Gosia
U┐ytkownik

Chodzi o tego brata Evo? wink

Z Południa na Północ:

#242 2006-04-23 17:54:27

Gosia
U┐ytkownik

ta scena ko┼äcowa jest bardzo emocjonalna .......on naprawd─Ö ┼║le pokaza┼é si─Ö Margaret w tym pierwszym odcinku........normalnie si─Ö pogr─ů┼╝y┼é facet kompletnie

Po pierwszym odcinku, nie bylam taka zachwycona ani nim ani filmem, zwazywszy wlasnie na to zakonczenie - z wyrzuceniem Stevensa.
Ale juz w trakcie trwania drugiego odcinka - scena zamieszek, rozmowa z matka i oswiadczyny ... "moje uczucia zmienily sie diametralnie... tak ze sklonily mnie do przyjecia jego zapewnien" wink ale Margaret musiala poczekac do ostatniego odcinka big_smile

Z Południa na Północ:

#243 2006-04-23 20:19:24

GosiaJ
U┐ytkownik

Po pierwszym odcinku, nie bylam taka zachwycona ani nim ani filmem, zwazywszy wlasnie na to zakonczenie - z wyrzuceniem Stevensa.
Ale juz w trakcie trwania drugiego odcinka - scena zamieszek, rozmowa z matka i oswiadczyny ... "moje uczucia zmienily sie diametralnie... tak ze sklonily mnie do przyjecia jego zapewnien" wink ale Margaret musiala poczekac do ostatniego odcinka big_smile

Mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e moje uczucia rozwija┼éy si─Ö podobnie jak Margaretkowe, tylko szybciej :-) Tzn. od pocz─ůtku mnie zafascynowa┼é, od chwili pojawienia si─Ö w fabryce - w pierwszej scenie jest taki pos─ůgowy! A potem ze sceny na scen─Ö podoba┼é mi si─Ö bardziej. To, co zyska┼é podczas herbatki, zepsu┼é na ko┼äcu odcinka, ale ju┼╝ w drugim by┼éo lepiej i lepiej. My┼Ťl─Ö, ┼╝e w trakcie drugiego odcinka zakocha┼éam si─Ö w tej postaci :oops:
Tak mi si─Ö dzi┼Ť przypomnia┼éo, ┼╝e bardzo lubi─Ö t─Ö scen─Ö, kiedy John przychodzi do domu i m├│wi matce, ┼╝e p├│jdzie potem do Hale'├│w, tylko wr├│ci si─Ö przebra─ç. I jakby uprzedzaj─ůc pytania matki dodaje, ┼╝e panna Hale nie chce go z┼éapa─ç - ma taki s┼éodki niewinny u┼Ťmieszek w tej sekwencji... :-)

#244 2006-04-23 21:45:03

Gosia
U┐ytkownik

Oj niewinny, niewinny big_smile
On potrafi sie usmiechac na pare sposobow.

Z Południa na Północ:

#245 2006-04-23 21:54:02

GosiaJ
U┐ytkownik

Oj niewinny, niewinny big_smile
On potrafi sie usmiechac na pare sposobow.

Och, dok┼éadnie - to co, u┼Ťmiech Thorntona skarbem narodowym jak g┼éos? ;-)

#246 2006-04-23 22:33:13

Gosia
U┐ytkownik

Nie narodowym, niech go Anglicy nie przywlaszczaja .
Na liste UNESCO! big_smile

Z Południa na Północ:

#247 2006-04-23 22:48:41

GosiaJ
U┐ytkownik

Nie narodowym, niech go Anglicy nie przywlaszczaja .
Na liste UNESCO! big_smile

Wiesz, Gosiu, wrzućmy go od razu całego na listę UNESCO, co się będziem rozdrabniać :-) W stroju Thorntona of course ;-)

#248 2006-04-23 22:49:21

Gosia
U┐ytkownik

Indeed big_smile

Z Południa na Północ:

#249 2006-04-23 23:04:35

GosiaJ
U┐ytkownik

Indeed big_smile

A widzia┼éa┼Ť, kto┼Ť zag┼éosowa┼é na ca┼éy film, a si─Ö nie przyznaje :-)

#250 2006-04-23 23:09:35

Gosia
U┐ytkownik

To nie ja! big_smile Nie wiem kto, naprawde!

Z Południa na Północ:

Stopka forum