Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#126 2006-04-24 22:18:03

Gosia
U┐ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Świat według.. ..Richarda Armitage`a
Kilka wypowiedzi Richarda wybranych z wywiadów i artykułów (m.in ze strony Armitage Army):

1.Co poci─ůga Ci─Ö w p┼éci pi─Öknej?

Pierwszy pow├│d, dla ktorego zagaduje si─Ö do dziewczyny w barze to jej wygl─ůd.
Pierwszy pow├│d, dla kt├│rego si─Ö od niej odchodzi, to je┼Ťli ona nie potrafi skleci─ç zdania bez przeklinania.
Drugi pow├│d, ┼╝eby od niej odej┼Ť─ç, to kiedy dziewczyna nie ┼Ťmieje sie, gdy ty sie z siebie nabijasz, trzeci, je┼Ťli nie umie ┼Ťmia─ç si─Ö sama z siebie.
Poza tym powinna wcina─ç z apetytem wielk─ů kie┼ébas─Ö z rusztu z frytkami po czterech godzinach sp─Ödzonych na si┼éowni i czeka─ç na t─Ö chwil─Ö z niecierpliwo┼Ťcia!

2. ┼╗ycie aktora jest...
Pe┼éne przyg├│d i niebezpieczne. Musisz mie─ç cierpliwo┼Ťc i by─ç zdolnym odnajdywa─ç zadowolenie w niezadowoleniu. Spotyka Ci─Ö wiele niepowodze┼ä. Kiedy ogl─ůdasz ponownie swoj─ů interpretacj─Ö jakiej┼Ť roli, nigdy nie jeste┼Ť szcz─Ö┼Ťliwy, ale musisz by─ç zdolnym znale┼║─ç jakie┼Ť zadowolenie z tego, co zrobi┼ée┼Ť, albo nie b─Ödziesz m├│g┼é tego robi─ç.

3. Czego najbardziej si─Ö boisz?

G┼é─Öbokiej wody. Jedno z moich najwcze┼Ťniejszych wspomnie┼ä to jak wpad┼éem w w├│zku spacerowym do basenu mojego s─ůsiada.

4. Turniura czy gorset?

Zdecydowanie gorsety. One kr─Öpuj─ů ubrania i tam jest co┼Ť co czeka na to, by wystrzeli─ç. Torniura wygl─ůda jak zdeformowany ty┼éek. Nie jest sexy.

5. Co s─ůdzisz o malowaniu?

Tylko w damskich ciuchach. wink Jednak jako aktorowi make-up pozwala mi wej┼Ť─ç w rol─Ö. Je┼Ťli nie poznajesz siebie samego w lustrze, to u┼éatwia Ci dost─Öp do postaci, kt├│r─ů grasz.

6. Czy wierzysz w mi┼éo┼Ť─ç na zawsze?

Licz─Ö na to. Ale jak dot─ůd, nie mog─Ö tego potwierdzi─ç w ┼╝aden spos├│b.

7. Co powiesz na temat postaci Johna Standringa w "Sparkhouse":

On jest jak dojrza┼éy m─Ö┼╝czyzna na zewn─ůtrz, ale w rzeczywisto┼Ťci jest naiwny. Jest kompletnie niedo┼Ťwiadczony je┼Ťli chodzi o kobiety i nieprawdopodobnie nerwowy w kontaktach seksualnych. Wewn─ůtrz on jest niedo┼Ťwiadczonym ch┼éopcem, kt├│ry nie mo┼╝e wyrazi─ç siebie.

8. Co s─ůdzisz o por├│wnywaniu z Darcym:

Bardzo mi schlebia por├│wnanie do Darcy`ego, poniewa┼╝ Colin Firth stworzy┼é monumentaln─ů posta─ç. Mo┼╝na powiedzie─ç ┼╝e jestem takim industrialnym Darcym.

9. Co s─ůdzisz o legionach fanek, o Armitage Army:

Dobrze wiedzie─ç, ┼╝e je┼╝eli mam i┼Ť─ç na wojn─Ö, mam armi─Ö kobiet za sob─ů.

10. A je┼Ťli nic nie posz┼éoby po Twojej my┼Ťli w przysz┼éo┼Ťci?
M├│g┼ébym wr├│ci─ç do muzyki. Gram na wiolonczeli, gitarze i flecie – teraz nie tak ┼Ťwietnie jak kiedy┼Ť, jako ┼╝e nie robilem tego par─Ö lat, ale gra┼ébym w orkiestrze.

11. Północ czy południe?

Zdecydowanie p├│┼énoc. ┼╗y┼éem na po┼éudniu przez d┼éugi czas, ale moja rodzina pochodzi z p├│┼énocy i czuj─Ö si─Ö najlepiej w domu w┼Ťr├│d ludzi z p├│┼énocy, poniewa┼╝ oni m├│wi─ů jak jest (s─ů szczerzy). I surowy krajobraz – tak jak wrzosowiska Yorkshire - powoduje, ┼╝e bicie mojego serca przyspiesza.

12. Co s─ůdzisz o relacji mi─Ödzy Thorntonem i matk─ů

Posta─ç matki jest kluczowa dla ca┼éej historii, to dzi─Öki niej on jest taki jaki jest, ma wp┼éyw na to, jak on ocenia inne kobiety i czego oczekuje od zwi─ůzku z nimi. Jej oddanie i silne wi─Özi ┼é─ůcz─ůce ich dwoje pomaga┼éy im przetrwa─ç trudne chwile.

13. Jaka jest Twoja ulubiona scena w "N&S":

Moimi ulubionymi momentami s─ů sceny w ┼Ťniegu, i uj─Öcie Margaret na platformie w ostatniej scenie, ona wygl─ůda┼éa (patrzy┼éa) tak pi─Öknie (sic). Lubi─Ö jeszcze sceny mi─Ödzy Hale`ami na samym pocz─ůtku, gdy prawda o ich ucieczce si─Ö ujawnia.

14. Jaki jest sekret nami─Ötnego spojrzenia? (ewentualnie) Jak zagra─ç kogo┼Ť pe┼énego st┼éumionych uczu─ç, nami─Ötno┼Ťci i po┼╝─ůdania [tu jest problem: bo u┼╝yte zosta┼éo s┼éowo„smoulder”, kt├│re oznacza: tli─ç si─Ö, ale to tak┼╝e - silne t┼éumione uczucie, tu: po┼╝─ůdanie - dopisek tlumacza]

Patrzysz na kobiet─Ö, my┼Ťlisz o niej w najbardziej po┼╝─ůdliwy spos├│b, w jaki tylko zdo┼éasz, po czym dusisz to pragnienie w sobie, nic z tym nie robi─ůc. W r├│┼╝ny spos├│b mo┼╝na wyrazi─ç takie "po┼╝─ůdanie".
Czasem mo┼╝na je wyrazi─ç samymi plecami...
Nie by┼éo trudno gra─ç nami─Ötno┼Ť─ç [tu znowu jest s┼é├│wko: „smoulder”] w scenach z Daniel─ů, poniewa┼╝ jest tak nieprawdopodobnie pi─Ökna, patrzysz na jej twarz i po prostu chcesz j─ů ca┼éowa─ç.

Bardzo dziekuje za pomoc zwlaszcza w tlumaczeniu punktow 1, 6 i 14 oraz konsultacje: Alison, Caroline i GosiJ big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#127 2006-04-24 22:31:31

GosiaJ
U┐ytkownik

Świat według.. ..Richarda Armitage`a
Kilka wypowiedzi Richarda wybranych z wywiadów i artykułów (m.in ze strony Armitage Army):

Tak jak my┼Ťla┼éam - siedzi Gosia cichutko i cosik d┼éubie, i jaki┼Ť wywiadzik t┼éumaczy :-) Dzi─Öki - czyta┼éam troch─Ö na stronie, ale nie wszystko, wi─Öc fajnie, ┼╝e to przet┼éumaczy┼éa┼Ť. Podoba mi si─Ö ten tekst ze "smoulder", chyba oddaje istot─Ö rzeczy :-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#128 2006-04-24 22:52:25

Alison
U┐ytkownik

Go┼ŤkaJ, jeste┼Ť wielka, jak r├│┼╝owy s┼éo┼ä!
Przecudnie się to czytało!

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#129 2006-04-24 23:21:09

Alison
U┐ytkownik

Poza tym powinna wcina─ç z apetytem wielk─ů kie┼ébas─Ö z rusztu z frytkami po czterech godzinach sp─Ödzonych na si┼éowni i czeka─ç na t─Ö chwil─Ö z niecierpliwo┼Ťcia!

Romantyk z niego, niech go drzwi ┼Ťcisn─ů!

3. Czego najbardziej si─Ö boisz?

G┼é─Öbokiej wody. Jedno z moich najwcze┼Ťniejszych wspomnie┼ä to jak wpad┼éem w w├│zku spacerowym do basenu mojego s─ůsiada

Biedulinka nasza kochana. To w basenie p┼éywa w skrzyde┼ékach? A mo┼╝e w og├│le nie p┼éywa. A mia┼é tam jakie┼Ť zdj─Öcie z lekka nieprzyzwoite w k─ůpiel├│wkach zdaje si─Ö ;-)

4. Turniura czy gorset?

Zdecydowanie gorsety. One kr─Öpuj─ů ubrania i tam jest co┼Ť co czeka na to, by wystrzeli─ç. Torniura wygl─ůda jak zdeformowany ty┼éek. Nie jest sexy.

Jezus! Żeby facet wiedział co to jest turniura?! 8O
Nie wiem czy mi si─Ö to podoba... :?

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#130 2006-04-24 23:25:36

Gosia
U┐ytkownik

Żeby facet wiedział co to jest turniura?!

No przeciez gral w filmach kostiumowych, wiec wie!
a poza tym jest aktorem, gral w teatrze ... ucza ich takich rzeczy pewnie.

mia┼é tam jakie┼Ť zdj─Öcie z lekka nieprzyzwoite w k─ůpiel├│wkach zdaje si─Ö

Tam tez byl punkt o takich scenach, ale nie bylam w stanie przelozyc ...

Biedulinka nasza kochana. To w basenie pływa w skrzydełkach?

Mowa o glebokiej wodzie. I tu go rozumiem, bo sama sie boje glebokiej wody, i tez mam uraz z dziecinstwa.

Z Południa na Północ:

#131 2006-04-24 23:28:21

Alison
U┐ytkownik

Gosiu! Nic Ci─Ö nie jest w stanie zrazi─ç lol

A ja postanowi┼éam walczy─ç z t─ů g┼éupawk─ů, wi─Öc si─Ö strze┼╝cie :twisted:
Widzia┼éam w┼éa┼Ťnie film z dwoma niezwykle przystojnymi facetami i stwierdzi┼éam, ┼╝e nie ma co si─Ö tak ogranicza─ç na w┼éasne ┼╝yczenie. Howgh!

#132 2006-04-24 23:31:56

Gosia
U┐ytkownik

Poki co, nic! big_smile
A zreszta kto tu sie ogranicza? Ja sie dobrze z tym czuje big_smile

Z Południa na Północ:

#133 2006-04-24 23:34:43

Alison
U┐ytkownik

Poki co, nic! big_smile

No ja widz─Ö. Szczeg├│lnie Twoja pod┼Ťwiadomo┼Ť─ç ma si─Ö z tym ┼Ťwietnie ;-)
Ja już sie trochę zmęczyłam i szukam nowych wrażeń. Qrcze, chyba niestała w uczuciach jestem. Choć Colina to na zabój i wieki wieków, amen.

#134 2006-04-24 23:36:07

Gosia
U┐ytkownik

Wlasnie, wlasnie, kto tu niedawno mowil o stalosci, hehe wink

Z Południa na Północ:

#135 2006-04-24 23:36:56

Alison
U┐ytkownik

Wlasnie, wlasnie, kto tu niedawno mowil o stalosci, hehe wink

Przypomnij mi bo nie pamiętam co mówiłam! 8)

#136 2006-04-24 23:44:04

Gosia
U┐ytkownik

Qrcze, chyba niestała w uczuciach jestem.

A wczesniej bylo cos w stylu: "ja jestem stala w uczuciach".

I jeszcze bylas oburzona, ze zaniedbalam Colina wink

Z Południa na Północ:

#137 2006-04-24 23:52:02

Alison
U┐ytkownik

Qrcze, chyba niestała w uczuciach jestem.

A wczesniej bylo cos w stylu: "ja jestem stala w uczuciach".

I jeszcze bylas oburzona, ze zaniedbalam Colina wink

No bo moje uczucia do Colina, s─ů niezniszczalne. Czyli wszystko gra :-)

A poza tym jestem chyba sta┼éa w swojej niesta┼éo┼Ťci...
To pierwsze zdanie z filmu Possession ;-)

#138 2006-04-25 01:16:06

GosiaJ
U┐ytkownik

Poki co, nic! big_smile

Hłe hłe, i zostaniemy tu obie na straży, posiwiałe, zgrzybiałe, ostatnie wielbicielki Thorntona z "kółka różańcowego" ;-)

#139 2006-04-25 07:38:59

Kika
U┐ytkownik

Poki co, nic! big_smile

Hłe hłe, i zostaniemy tu obie na straży, posiwiałe, zgrzybiałe, ostatnie wielbicielki Thorntona z "kółka różańcowego" ;-)

my┼Ťl─Ö, ┼╝e nie b─Ödzie a┼╝ tak ┼║le... ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e mia┼éam to szcz─Ö┼Ťcie i zobaczy┼éam N&S... Thornton zarzuci┼é kotwic─Ö g┼é─Öboko w moje jestestwo... wiem ┼╝e b─Öd─Ö darzy┼éa go uczuciem do ko┼äca big_smile tak jak Darcego... to na razie dwie postacie literackie, kt├│re skuteczie wprowadzi┼éy zam─Öt w moim ┼╝yciu doczesnym wink

gg 2775021

#140 2006-04-25 07:47:45

Gosia
U┐ytkownik

Ja jak juz kocham to na zaboj! I zachlannie! I tylko jednego naraz!
Jest zawsze jeden taki ktos, kto panuje w moim sercu niepodzielnie.
I nie zdradzam go z innymi. W tym sensie jestem stala w uczuciach. wink
Na razie Colin zostal odstawiony na boczny tor,
dosc juz sie go nakochalam. wink

[URL=http://imageshack.us]http://img179.imageshack.us/img179/7213/armitagesign0if.jpg[/URL]

Z Południa na Północ:

#141 2006-04-25 07:53:37

Alison
U┐ytkownik

O Jezu, ale determinacja. I ta sta┼éo┼Ť─ç w uczuciach w zestawieniu Colin zosta┼é odstawiony na boczny tor. Kocham Ci─Ö Gosiu za to lol

#142 2006-04-25 07:58:23

Kika
U┐ytkownik

u mnie też Colinek na razie został odstawiony na bocznicę... ale sentyment pozostał...
wink

teraz Rysiek w┼éada moim sercem... o nim marz─Ö we ┼Ťnie i na jawie.... wink

Rysiek mimo, ┼╝e ma w─ůskie usta.. co zosta┼éo mu ju┼╝ nie raz zarzucone na tym forum... ma niez┼é─ů technik─Ö ca┼éowania, kt├│ra przyprawia o omdlenie...

gg 2775021

#143 2006-04-25 07:59:57

Alison
U┐ytkownik

To ja polec─Ö wierszem Marii P-J:

Zwr├│cono mi moje serce,
dane w ol┼Ťnieniu z┼éotem...
Wiem ju┼╝, ┼╝e nie jest ono truj─ůce jak szalej
ani wielkie, ani mocne jak serce orlicy,
że nie broni praw jego diabeł czarnolicy - ;-)
ale b─Öd─Ö nosi─ç je dalej,
szcz─Ö┼Ťliwa, ┼╝e zn├│w je dosta┼éam
z powrotem....

#144 2006-04-25 10:44:41

Gosia
U┐ytkownik

Wiersz bardzo ladny.
Jednak ja wole, zeby diabel czarnolicy poszalal jeszcze w moim sercu.
Tak jakos przyjemnie mi z tym .... big_smile
Na wiosne w sam raz taka szalona foolish passion!

Z Południa na Północ:

#145 2006-04-25 11:22:18

milosz
U┐ytkownik

u mnie też Colinek na razie został odstawiony na bocznicę... ale sentyment pozostał...
wink

teraz Rysiek w┼éada moim sercem... o nim marz─Ö we ┼Ťnie i na jawie.... wink

Rysiek mimo, ┼╝e ma w─ůskie usta.. co zosta┼éo mu ju┼╝ nie raz zarzucone na tym forum... ma niez┼é─ů technik─Ö ca┼éowania, kt├│ra przyprawia o omdlenie...

masz Kika napawaj się Ryskiem do bólu i łży ostatniej wink

http://richard-armitage.com/photo_album.htm

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#146 2006-04-26 02:01:44

GosiaJ
U┐ytkownik

my┼Ťl─Ö, ┼╝e nie b─Ödzie a┼╝ tak ┼║le... ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e mia┼éam to szcz─Ö┼Ťcie i zobaczy┼éam N&S... Thornton zarzuci┼é kotwic─Ö g┼é─Öboko w moje jestestwo... wiem ┼╝e b─Öd─Ö darzy┼éa go uczuciem do ko┼äca big_smile tak jak Darcego... to na razie dwie postacie literackie, kt├│re skuteczie wprowadzi┼éy zam─Öt w moim ┼╝yciu doczesnym wink

Dok┼éadnie moje s┼éowa :-) Od d┼éugiego czasu ┼╝adna historia, ┼╝adna posta─ç literacka mnie tak nie poruszy┼éa, nie wyzwoli┼éa we mnie takich pok┼éad├│w emocjonalnych, ┼╝e chcia┼éabym tylko o niej czyta─ç, ogl─ůda─ç j─ů na ekranie. Kiedy┼Ť pan Darcy - zosta┼éo :-) Teraz pan Thornton - te┼╝ zostanie, tak my┼Ťl─Ö. Rzadko pojawiaj─ů si─Ö tacy bohaterowie!

#147 2006-04-26 07:53:49

Gosia
U┐ytkownik

Rzadko pojawiaj─ů si─Ö tacy bohaterowie!

Tez tak mysle. Raz na wiele wiele lat!

Z Południa na Północ:

#148 2006-04-26 08:11:58

Kika
U┐ytkownik

Dok┼éadnie moje s┼éowa :-) Od d┼éugiego czasu ┼╝adna historia, ┼╝adna posta─ç literacka mnie tak nie poruszy┼éa, nie wyzwoli┼éa we mnie takich pok┼éad├│w emocjonalnych, ┼╝e chcia┼éabym tylko o niej czyta─ç, ogl─ůda─ç j─ů na ekranie. Kiedy┼Ť pan Darcy - zosta┼éo :-) Teraz pan Thornton - te┼╝ zostanie, tak my┼Ťl─Ö. Rzadko pojawiaj─ů si─Ö tacy bohaterowie!

powt├│rz─Ö za tob─ů ... DOK┼éADNIE MOJE S┼éOWA.... wink
ciesz─Ö si─Ö ┼╝e nie tylko ja mam hopla

gg 2775021

#149 2006-04-26 18:49:26

GosiaJ
U┐ytkownik

powt├│rz─Ö za tob─ů ... DOK┼éADNIE MOJE S┼éOWA.... wink
ciesz─Ö si─Ö ┼╝e nie tylko ja mam hopla

Jest nas tu przynajmniej kilka, chocia┼╝ niekt├│re pr├│buj─ů si─Ö leczy─ç ;-) Ja tam nie mam zamiaru, mnie z tym dobrze, zreszt─ů z mi┼éo┼Ťci do pana Darcy'ego te┼╝ si─Ö nie leczy┼éam. Nie wiem, czy dobrze na tym wysz┼éam, ale po co byc do ko┼äca normalnym? ;-)
Jednym z objaw├│w szale┼ästwa jest to, ┼╝e jak wchodz─Ö do antykwariatu i widz─Ö wydanie "Dumy i uprzedzenia", kt├│rego nie mam, to chc─Ö kupowa─ç od razu! Na szcz─Ö┼Ťcie dzi┼Ť uda┼éo mi si─Ö nie kupi─ç, bo ju┼╝ mia┼éabym trzeci─ů. Za to widzia┼éam "Eleonor─Ö i Mariann─Ö" za 7 z┼éotych - kusi┼éo mnie przez chwil─Ö, by naby─ç i wystawi─ç drogo na allegro ;-)

#150 2006-04-26 18:51:13

Gosia
U┐ytkownik

kusiło mnie przez chwilę, by nabyć i wystawić drogo na allegro ;-)

Ty spekulancie! wink

Z Południa na Północ:

Stopka forum