Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#101 2006-04-23 23:14:38

Gosia
Użytkownik

Re: Artyku?y na temat North & South

wlasnie, chyba rozmowa zmierza w niepozadanym ... to znaczy bardzo POZADANYM kierunku wink

#102 2006-04-23 23:20:56

Alison
Użytkownik

wlasnie, chyba rozmowa zmierza w niepozadanym ... to znaczy bardzo POZADANYM kierunku wink

Ten brak polskich liter u Gosi, jednak troch? nas kryje ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#103 2006-04-23 23:23:27

Gosia
Użytkownik

Moge uzywac polskich, ale wtedy moge wyleciec za sianie rozpusty wsrod mlodziezy wink a tak ... jakos sie udaje.... wink

#104 2006-04-23 23:29:09

Alison
Użytkownik

Moge uzywac polskich, ale wtedy moge wyleciec za sianie rozpusty wsrod mlodziezy wink a tak ... jakos sie udaje.... wink

No wi?c lepiej nie u?ywaj. B?dziemy sobie rozprawia? o "pozadaniu domowym" ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#105 2006-04-23 23:29:20

GosiaJ
Użytkownik

Rozpusta, mówisz... I jeszcze _siano_ Hmmm, jest z Tob? coraz gorzej, ale si? nie dziwi? w sumie, zwa?aj?c na przedmiot dyskusji i zachwytów lol lol

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#106 2006-04-23 23:37:30

Gosia
Użytkownik

Czasem tylko jak patrze na to swoje zdjecie po lewej, to troche mam wyrzuty sumienia, ze jakos moje wypowiedzi koliduja z tym jakze niewinnym zdjeciem wink
Ale w rzeczywistosci ja tak jak na tym zdjeciu... te oczy niewinne .... i w ogole o czym my rozmawiamy? big_smile

#107 2006-04-23 23:39:37

GosiaJ
Użytkownik

Ale w rzeczywistosci ja tak jak na tym zdjeciu... te oczy niewinne .... i w ogole o czym my rozmawiamy? big_smile

A wiesz, ?e jak pisa?am poprzedniego posta, to o tym samym pomy?la?am? O tych ocz?tach niewinnie wzniesionych do góry, co to ca?e sob? mówi?, ?e nie wiedz?, o czym mówi? ;-)
I tylko jak si? gdzie? banner Moniki pojawi, to oczki jako? tak na bok uciekaj? :-)

#108 2006-04-23 23:41:49

Gosia
Użytkownik

Hehe, a bo to mozna zapanowac nad swoimi oczami? wink

a tak swoja droga, to czasem sama nie wiem o czym mowie wink

#109 2006-04-24 13:13:33

Gosia
Użytkownik

A jeszcze wracajac do tego artykulu tj. listu producentki

Tam jest:
"The ‘train station finale’ scene was filmed about six weeks into the shoot at Bluebell Railway in Sussex."

Czy to oznacza, ze ta cene krecili 6 tygodni???
To chyba niemozliwe!
To oni przez 6 tygodni sie calowali? wink
No to sie nie dziwie, ze Daniela miala chwilami w tej scenie
takie rozmigdalone oczy wink

#110 2006-04-24 13:22:04

Kika
Użytkownik

To chyba niemozliwe!

Daniela mog?a si? z nim tygodniami ca?owa?... wink a my teraz mo?emy t? scene miesi?cami ogl?da?.... wink chocia? tyle na pocieszenie

gg 2775021

#111 2006-04-24 13:34:56

Alison
Użytkownik

A jeszcze wracajac do tego artykulu tj. listu producentki

Tam jest:
"The ‘train station finale’ scene was filmed about six weeks into the shoot at Bluebell Railway in Sussex."

To chyba niemozliwe!

O Mamo z?ota! Ale by by?o! Chyba by inny czas musieli zastosowa? jakby to tyle trwa?o, jaki? progressive z ko?cówk? "ing" ;-)

#112 2006-04-24 13:36:39

Gosia
Użytkownik

Mow do mnie po polsku wink
Ale w takim razie dlaczego tam jest weeks , a nie week?

#113 2006-04-24 13:45:30

Alison
Użytkownik

Mow do mnie po polsku wink
Ale w takim razie dlaczego tam jest weeks , a nie week?

Nie, no wyg?upiam si?. Ale swoja drog? nie bardzo wiem o co tu chodzi. A co jest w poprzednim zdaniu? Bo mo?e w sumie zabra?o im 6 tygodni ca?e przygotowanie tej sceny, dokr?tki tych odje?d?aj?cych i przyje?d?aj?cych poci?gów, tych go?ci z kuferkami, wmiksowanie Henryczka itp.;-)
Jakby si? 6 tygodni ca?owali, to by chyba ca?owania mieli dosy? do ko?ca dni swoich. Chocia?...repetitio est mater studiorum dzi?ki temu doszli do takiej perfekcji wink

#114 2006-04-24 13:50:58

Gosia
Użytkownik

I dobrze mowisz o tej matce wink
Tez pomyslalam, ze musieli te stacje przygotowac, cale otoczenie, rozlozyc sie ze sprzetem, pomalowac co trzeba, zebrac rekwizyty itd.
Wymyslec jak ma wygladac cala ta scena, jak podchodzic, jak wysiadac ..... jak calowac... jak odchodzic itd.... no to troche musialo zajac. Z poprzednich zdan nie wynika nic, co by moglo pomoc w interpretacji tej wypowiedzi.
Calosc zdaje sie krecili 12 tygodni, o ile dobrze zrozumialam.

#115 2006-04-24 13:54:01

Alison
Użytkownik

Calosc zdaje sie krecili 12 tygodni, o ile dobrze zrozumialam.

Ca?o?? filmu?! To jedn? scene 6 a reszt? te? 6? to mi sie co? wierzy? nie chce...

#116 2006-04-24 13:57:11

Gosia
Użytkownik

To mnie tez zaskoczylo. Moze jeszcze gdzies znajde info.
A! Zdaje sie, ze GosiaJ tlumaczy jeszcze ten list Sandy Welch i tam jej zostal fragment o "train station scene", moze cos tam bedzie na ten temat.
Gosia!!!

#117 2006-04-24 13:58:21

Alison
Użytkownik

Gosia!!! T?umacz pr?dzej, bo my tu mamy probleeeem!!!!!!

#118 2006-04-24 16:01:40

GosiaJ
Użytkownik

Gosia!!! T?umacz pr?dzej, bo my tu mamy probleeeem!!!!!!

Dopiero przylaz?am, maturzyst? na konsultacjach tylko pogoni? z robot?, a potem ju? siadam do t?umaczenia :-) Bo te? niepotrzebnie zajmowa?am si? dzi? w autobusie panem Bellem, trzeba by?o od "train station scene"... Ech, ja durna!
I nic nie narzekam, bo prawdziwym bogiem i tytanem pracy wszelakiej jest Alison, przed któr? chyl? czo?a!

#119 2006-04-24 16:27:07

Alison
Użytkownik

Tylko zeby Ci si? w glowie od tego pochylania czola nie zakr?cilo ;-)

#120 2006-04-24 16:29:26

GosiaJ
Użytkownik

Tylko zeby Ci si? w glowie od tego pochylania czola nie zakr?cilo ;-)

Pr?dzej od tego upa?u, który mnie jednak bardzo cieszy :-) Tylko nie wiem, czy jak jest ciep?o, to mozna "N&S" ogl?da?, czy to ju? nadmiar wra?en i gor?ca? ;-)

#121 2006-04-24 20:14:57

GosiaJ
Użytkownik

A na mi?y wieczór - co? zabawnego ;-) Ze strony foolishpassion.com:

Rosings Rose Bowl Steeplechase czyli...
Wy?cig na D?ugim Dystansie o Puchar Ró?y z Rosings

Przez ostatnie dziesi?? lat Darcy pokonywa? wszystkich wspó?uczestników w zawodach, ale tegoroczny gor?cy fabrykant, JT, o oczach miotaj?cych b?yskawice i silnych ramionach, podniós? nieco temperatur? na wcze?niejszych odcinkach i ma widoki na d?ugotrwa?? karier? zdobywcy trofeum. Do??czamy do wy?cigu w jego finalnym etapie wraz z naszym komentatorem, Billie Yardem.

Billie: Dzi?ki Dennis. Wyra?ne prowadzenie Darcy’ego si? zako?czy?o, ale rozg?os i wysoka ogl?dalno?? w po??czeniu ze znan? histori? trzymaj? go na prowadzeniu. To trwa do dwóch ostatnich p?otków... i Darcy prowadzi o d?ugo??, kiedy jego ko? skacze do wody i... Nie, on pozostaje, a Darcy wstaje, ociekaj?cy wod?. Pomruki i krzyki t?umu, jakie? ciche j?ki i kilka omdle?. Po raz pierwszy s? konieczne sole trze?wi?ce.
JT zdo?a? pokona? wod? majestatycznym skokiem swych cudownych nóg –wspomnieli?my, ?e on biegnie piechot?? Pozwólmy sobie po prostu podziwia? wdzi?k i si?? jego techniki, pi?knie odmierzany krok, stale rosn?ce tempo. Zaczyna si? robi? gor?co. Spójrzcie na elegancki szelest jego surduta, kiedy go zdejmuje. Przyspiesza... i rozlu?nia halsztuk... Zrobi? to, upuszcza go! Po raz kolejny niezb?dne s? sole trze?wi?ce! Westchnienia s? coraz wyra?niejsze. Ma rozpi?ty ko?nierzyk! Darcy zerka w stron? pianina... Zerka w stron? pianina i zwraca na siebie uwag? Lizzy! Czas si? prawie zatrzyma?, wszystko odbywa si? jakby w zwolnionym tempie. JT zerwa? ?ó?t? ró?? na ko?cowej przeszkodzie, kiedy Darcy i Lizzy wyznaj? sobie uczucia; Darcy jest nadal na czele, ale ju? ledwo ledwo. JT si? zbli?a, a Darcy w powozie ca?uje Lizzie – westchnienia, omdlenia – on jest prawie na linii, ale JT daje Margaret ró??... JT wyprzedza! Darcy jest przyro?ni?ty do miejsca, a JT bierze r?k? Margaret, patrzy w jej oczy i... ona ca?uje jego d?o?! Westchnienia, j?ki, przerywane oddechy, ludzie przecieraj? oczy – on pochyla si? i ca?uje j?... raz... drugi... Luzak Henry Lennox wbiega na tor... i trzeci... i czwarty... i pi?ty... Z ka?dym poca?unkiem JT powi?ksza sw? przewag?... a ona wraca z nim do domu i – on pierwszy przekracza met?! Publiczno?? siada, u?miechni?ta i og?uszona, poci?gaj?c nosem. Nigdy nie widzia?em czego? takiego! Zbiorowe omdlenie! Jakie dr?enie to spowodowa?o! Czy to trz?sienie ziemi? To nie by?a ?adna meksyka?ska fala! To Thornton-?omot!

Dzi?ki, Billy. Co za wy?cig! Nowe zjawisko objawi?o si? naszym oczom. Fantastyczne!

#122 2006-04-24 20:18:41

caroline
Użytkownik

Nie lubi? takich postów, ale dzi? sobie pozwol?:
big_smile big_smile big_smile
Dzi?ki GosiuJ wink

#123 2006-04-24 20:19:27

Gosia
Użytkownik

Hehe smile

"Z ka?dym poca?unkiem JT powi?ksza sw? przewag?... "
To jest dobre! big_smile

Ty nam tu oczu nie zamydlaj! A co z Train station scene? wink

#124 2006-04-24 20:22:23

GosiaJ
Użytkownik

Hehe smile
"Z ka?dym poca?unkiem JT powi?ksza sw? przewag?... "
To jest dobre! big_smile
Ty nam tu oczu nie zamydlaj! A co z Train station scene? wink

Robiem, robiem, proszem nie krzycze? :-)

#125 2006-04-24 20:23:35

Gosia
Użytkownik

Bo my sie meczymy z tym problemem, co wiesz ...

Stopka forum