Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#76 2006-04-23 00:48:04

GosiaJ
Użytkownik

Re: Artyku?y na temat North & South

Wracajac do wywiadu z Radia Five, ktory sobie wlasnie wlaczylam, to faktycznie ladnie Richard mowi o tych swoich fankach, "nice ladies" i ze dobrze jest miec taka armie za soba. Tak sie smieje przy tym, ale w bardzo mily sposob, z duza sympatia dla swoich fanel i AA.

Ach, tego wywiadu mozna s?ucha? i s?ucha? w kó?ko :-) Tego ?miechu... W?a?nie widzia?am trailer "Impresjonistów" - rzeczywi?cie RA ma?o tam poci?gaj?cy, ale nie dziwi? mu si?, ?e chce gra? ró?ne role i niekoniecznie by? zawsze superatrakcyjnym. Inna sprawa, ?e s?ysza?am w trailerze G?os i... Glos ma nadal :-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#77 2006-04-23 00:50:35

GosiaJ
Użytkownik

Gosiu, wielkie dzieki za takie piekne zakonczenie dnia i lekture na dobranoc. Z duzym zainteresowaniem przeczytalam ta sekwencje.
Jednak od scenarzysty mozna sie wiele dowiedziec big_smile
Czy to juz koniec listu Sandy Welch, czy cos zostalo?

Jeszcze troch? zosta?o na temat postaci pana Bella i na temat ostatniej sceny i co? tam jeszcze... Jutro si? za to wezm? :-)

#78 2006-04-23 00:51:23

Gosia
Użytkownik

Oki, dzieki jeszcze raz.
Dobranoc, do jutra big_smile

[URL=http://imageshack.us]http://img179.imageshack.us/img179/7213/armitagesign0if.jpg[/URL]

Ach, ten g?os wink

#79 2006-04-23 08:52:58

ewa7
Użytkownik

Gosiu J
Jaki przyjemny poranek z kawk? i artyku?em Dzi?kuj?

#80 2006-04-23 09:52:56

Gitka
Użytkownik

Ja te? serdecznie dzi?kuj? za artyku?y lol

#81 2006-04-23 12:42:17

GosiaJ
Użytkownik

Ja te? serdecznie dzi?kuj? za artyku?y lol

Dzi?ki, wspania?e kobiety, to wy mnie inspirujecie i dajecie motywacj? :-) Oprócz "N&S" i Mr. Thorntona oczywi?cie lol
Gitko, ju? dawno Ci? mia?am zapyta? - Twój pi?kny avatar to fragment jakiego? obrazu? Przepraszam za moj? ignorancj? w tej kwestii sad

PS. Z serii - "Rysio porysowany i zrzucany z piedesta?u" ;-) Z wywiadu po?wi?conego g?ównie "Golden Hour", temu serialowi o lekarzach: Czy jeste? przewra?liwony? Do?? zabawne, ale na widok w?asnej krwi tak, na widok cudzej - nie. Je?li si? zrani? i widz? krew, mam zawroty g?owy i musz? usia?? na chwil?.
No tak, typowy facet, rzec by mo?na ;-) Panie, trzeba by? w pogotowiu i ratowa?, jakby co!

#82 2006-04-23 14:05:55

Alison
Użytkownik

Gosiu, podzi?kowanie! Fajnie si? to czyta, to jak od kuchni wygl?da?o to, co dla nas jest tak? niemal idealnie dopracowan? ca?o?ci?. Czekam na ci?g dalszy, a jednocze?nie ciesz? si?, ?e si? Dziewczynki rozkr?ci?y?cie z tymi t?umaczeniami. Nie b?d? mia?a wyrzutów zostawiaj?c Was za jaki? czas, bo niestety wzywa mnie las i milion rzeczy zwi?zanych z zako?czeniem roku akademickiego i rozpocz?ciem sezonu wegetacyjnego ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#83 2006-04-23 14:25:31

Gosia
Użytkownik

Dziewczynki rozkr?ci?y?cie z tymi t?umaczeniami. Nie b?d? mia?a wyrzutów zostawiaj?c Was za jaki? czas, bo niestety wzywa mnie las i milion rzeczy zwi?zanych z zako?czeniem roku akademickiego i rozpocz?ciem sezonu wegetacyjnego

No wiesz! Przeciez my Tu popelnimy zbiorowe sepuku :cry:
I Bedziesz nas miala na sumieniu.
Zostawisz swoje male dzieci same, Matko Przedluzona?! 8O
A co bedzie z tlumaczonkami powiesci? wink

#84 2006-04-23 15:19:29

Alison
Użytkownik

Powie?? jeszcze postaramy si? z Karolci? sko?czy?, ale potem to ju? b?d? musia?a Was opu?ci?. Powysy?a? Was dziecka moje na kolonie, obozy i inne takie, a ja niestety do pracy rodacy. Mo?e wróc? wraz z gawronami, albo ju? jak si? bociany zbior? do odlotu ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#85 2006-04-23 20:02:43

GosiaJ
Użytkownik

Gosiu, podzi?kowanie! Fajnie si? to czyta, to jak od kuchni wygl?da?o to, co dla nas jest tak? niemal idealnie dopracowan? ca?o?ci?. Czekam na ci?g dalszy, a jednocze?nie ciesz? si?, ?e si? Dziewczynki rozkr?ci?y?cie z tymi t?umaczeniami. Nie b?d? mia?a wyrzutów zostawiaj?c Was za jaki? czas, bo niestety wzywa mnie las i milion rzeczy zwi?zanych z zako?czeniem roku akademickiego i rozpocz?ciem sezonu wegetacyjnego ;-)

Ali, ale nawet je?li nie b?dziesz mie? czasu t?umaczy?, nie zostawisz nas tak ca?kiem i b?dziesz tu zagl?da?? :-( Ja te? b?d? mie? makabrycznie du?o roboty, w?a?ciwie ju? mam, ale mimo to nie chc? rezygnowa? z tego uzale?nienia, jakim si? staje dla mnie forum :-) Najwy?ej b?d? mniej spa? i ode?pi? w wakacje, trudno. Ali, pami?taj, ?e musisz nas tu pilnowa?, wi?c powinna? przynajmniej od czasu do czasu mie? nas nas oko, bo si? okropnie rozbrykamy ;-)
Dzi?ki Ci za mi?e s?owa, dzi?ki Wam wszystkim, dziewczynki. Nie zas?uguj? na nie, bo moje t?umaczenia s? piewszymi próbkami i s? bardzo niedoskona?e, ale je?li mog?am komu? sprawi? nimi rado?? - ciesz? si? niezmiernie :-)

#86 2006-04-23 21:58:55

Gosia
Użytkownik

No dziewczynki kolejna porcja - list producenta N&S:

The following is the text of a letter received from Kate Bartlett, producer of North and South, in response to a set of questions submitted by the members of the BBC North and South message board early in 2005.
Dear Sharon,
Thank you so much for your lovely letter and your very kind compliments about “North and South”. I have been completely overwhelmed by how well the drama has been received and the level of interest on the message boards has been outstanding! I also have to thank everyone who petitioned for the release of the DVD because it was down to all of you that it is now being released in April, which I’m thrilled about.
I’m more than happy to answer the questions that you sent me and for you to post my replies on the “North and South” message board. So below are my answers:
LOCATIONS
1. Once we start pre-production, a Location Manager is hired and following discussions with the director, the production designer and myself, the Location Manager sets off to find locations. He or she will come back with photos and have a selection of places for any one location that we need to find. For example, for the exterior cotton mill we looked at about 4 different old mills before deciding on the one in Keighley as the best exterior for us.
We knew from the beginning that the hardest and most important location that we had to find was the exterior of Thornton’s Mill, as it is almost the dramatic heart of the narrative. The decision as to which locations to use is one decided by the director, the production designer and myself.
2. We filmed the exterior Hale House scenes in Edinburgh in our first week of filming and then the interior of the house was filmed 2 months later in Ealing Studios. All departments – costume, make-up, design, camera etc – will be aware of continuity problems when filming like this and do everything they can to ensure the continuity is correct. Also, we would sometimes refer to the rushes of the exterior shots to make sure the continuity was fine for when characters would ultimately be seen walking off the street and into the house.
PRODUCTION SCHEDULE
3. Sandy Welch was working on the scripts of “North and South” for a couple of years before I came on board the project as Producer in the summer of 2003. We started 10 week pre-production period at the beginning of February and then filming began at the end of April for just over 12 weeks. We started filing in Edinburgh, then moved to Keighley and Burnley and then came down to London and surrounding areas for the rest of the shoot. The proposal scene was filmed very near the end of the shoot as all the interior Hale house scenes were filmed on our set in Ealing Studios, in our final weeks of filming. The ‘train station finale’ scene was filmed about six weeks into the shoot at Bluebell Railway in Sussex. I think that for both Richard and Daniela it was good that they filmed both these key scenes after they had been filming together for a few weeks and therefore knew each other well. The post-production period went right up until the first episode of ‘North and South’ went out.
PRODUCTION PACKAGE/BUDGET
4. “North and South” did not have any co-producers or third-party investors but this was primarily because American companies, who used to always help fund BBC Costume Dramas, are now not likely to do so. I don’t think that the apparent obscurity of Mrs Gaskells novel and previous commercial performance of ‘Wives and Daughters’ had any effect on potential investors. The four episode length of the drama was decided at the development stage. Worldwide invested some money into “North and South” and we re-cut each of the episodes into 50 minutes for them and they will try to sell it abroad.
CASTING
5 & 6. The casting of a drama is always an exciting part of pre-production and we had a brilliant Casting Director in Jill Trevellick. We knew that it was essential that we get the right chemistry between whoever played Margaret and Thornton and therefore we saw an enormous amount of actors for both of these parts. Daniela originally read for the role of Fanny, which she was brilliant at. However, her acting was so good that I suggested she came back to read for Margaret. This she did and we knew immediately that we had our Margaret. As Richard himself has said, he was the first person we auditioned for the role of Thornton and then we did go down other avenues until we re-looked at his audition tape and realised that we had possibly overlooked our perfect Thornton! We recalled him with Daniela and the chemistry we had been looking for was completely obvious. We secretly hoped that he might become an ‘industrial Darcy’, but none of us were prepared for how successfully he was received!
LIGHTING AND DESIGN
7. The discussions about lighting took place early on in pre-production, firstly with myself and the director Brian, and then with the DoP, Peter Greenhalgh. We thought it was essential to have different looks for the North and the South and to make the flashbacks to Helstone appear vividly colourful in Margaret’s mind. Brian was very keen to find beauty within locations and situations that could often be perceived as grim, and we used lighting and production design to try and achieve this. We also wanted the light to feel realistic and authentic, rather than lit like a studio. Therefore, we were all slightly aware that the interior of the Higgins house had a Vermeer quality to the lighting!
MUSIC
8. Martin Phipps has composed a beautiful score for “North and South” and the credit must go to him for this. We had discussions initially about central music themes in the drama, for example, the love theme for Margaret and Thornton and music to work with the machines of the cotton mill. Martin would play us a selection of ideas in his studio and we’d discuss these until we all agreed on what the main themes, and incidental music, would be.
AUDIENCE RESPONSE
9. We had absolutely no idea of the incredible response that “North and South” would receive! I think we all felt that we were making a high quality drama and we hoped it would do well and be well received but none of us ever thought it would have the impact that it has. We have all been looking at the message boards and are still astounded by the amount of interest and ongoing discussions. I also have to say a huge thank you to everyone who campaigned successfully for the DVD release. Unfortunately as a Producer I have no say in whether a drama is released and so I cannot thank you enough for putting the pressure on to get “North and South” released. [..]
Best wishes,
Kate Bartlett, Producer "

#87 2006-04-23 22:11:16

Gosia
Użytkownik

Tlumaczenie listu napisanego do angielskich fanów przez redaktora "North & South" Kate Bartlett. By?y to odpowiedzi na pytania stawiane przez fanow serialu. Znalazlam ten list na angielskim forum:

Poni?szy tekst to list otrzymany od Kate Bartlett, realizatora „North & South”, napisany w odpowiedzi na pytanie postawione przez cz?onków forum BBC po?wi?conego N&S na pocz?tku 2005 r.

Droga Sharon
Dzi?kuj? bardzo za Twój list i te bardzo mi?e komplementy na temat serialu. By?am ca?kowicie oszo?omiona tak dobrym przyj?ciem tego filmu i stopniem zainteresowania przejawianym na forum. Musz? podzi?kowa? ka?demu, kto prosi? o wydanie DVD.[..]
Jestem wi?cej ni? wdzi?czna odpowiadaj?c na pytania, które wys?ali?cie i prosz? o umieszczenie odpowiedzi na forum N&S.
Oto moje odpowiedzi:

Plenery, lokalizacja
Odk?d zacz?li?my okres przygotowawczy, kierownik odpowiedzialny za lokalizacj? dyskutowa? z re?yserem, kierownikiem produkcji i mn?, postanowili?my znale?? odpowiednie plenery. Przygotowane zdj?cia pos?u?y?y za baz?, na której postawie wybrano miejsca ka?dego uj?cia, które mieli?my wykona?. Na przyk?ad, ?eby wybra? odpowiedni plener dla uj??, które rozgrywa?y si? na zewn?trz prz?dzalni bawe?ny, obejrzeli?my 4 ró?ne stare fabryki, zanim zdecydowali?my si? na t? w Keightley jako najbardziej odpowiedni? dla naszych celów.
Wiedzieli?my od pocz?tku, ?e najtrudniejsze i najwa?niejsze miejsce, które musimy wybra?, to wn?trze fabryki Thorntona jako najistotniejsze dla ca?ej narracji.
Kr?cili?my sceny rozgrywaj?ce si? w domu Hale`ów w Edynburgu w pierwszym tygodniu zdj?ciowym, a sceny rozgrywaj?ce si? wewn?trz ich domu 2 miesi?ce pó?niej w Ealing Studios. Wszystkie dzia?y produkcji: kostiumolodzy, charakteryzatorzy, dekoratorzy, zdj?ciowcy, itd. musieli by? ?wiadomi problemów, które mog? si? zdarzy? w czasie kr?cenia scen, wszystko musi przebiega? prawid?owo.
Poza tym, korzystali?my z kopii roboczych, aby zapewni? p?ynn? kontynuacj? scen, kiedy postaci przemieszczaj? si? i z ulicy wchodz? do pomieszcze?.

Plan produkcji
Sandy Welch pracowa?a nad scenariuszem „North & South” par? lat, zanim trafi? on na biurko realizatora latem 2003 roku. Wystartowalismy z 10-tygodniowym okresem przedprodukcyjnym na pocz?tku lutego, film zacz?li?my kr?ci? pod koniec kwietnia, zdj?cia trwa?y 12 tygodni. Zacz?li?my od Edynburga, potem przenie?li?my si? do Keightley i Burnley, a nast?pnie zjechali?my do Londynu i jego okolic na reszt? uj??.
Scena o?wiadczyn zosta?a sfilmowana blisko ko?ca zdj??, tak samo jak wszystkie uj?cia kr?cone wewn?trz domu Hale`ów, na planie w Ealing Studios, podczas ostatnich tygodni zdj?ciowych. Fina?owa scena „train station” by?a filmowana oko?o 6 tygodni (lub oko?o 6 tygodnia?) na sesji zdj?ciowej w Bluebell Railway w Sussex. My?l?, ?e dobrze si? sta?o, ?e Richard i Daniela kr?cili obie kluczowe sceny po tym, jak byli razem na planie przez par? tygodni i zd??yli si? dobrze pozna?. [..]

Produkcja/Bud?et
„North & South” nie mia? ?adnego koproducenta, ale to dlatego, ?e przede wszystkim ameryka?skie firmy, które pomaga?y znale?? fundusze dla kostiumowych dramatów realizowanych przez BBC nie chcia?yby zdecydowa? si? na to. Nie s?dz?, by ma?a popularno?? Pani Gaskell i wcze?niejsza adaptacja „Wives and Daughters” wp?yn??a na potencjalnych inwestorów. 4 odcinki tego serialu zadecydowa?y o wielko?ci planu. [..] przyci?li?my ka?dy odcinek do 50 minut i b?dziemy próbowa? sprzeda? serial za granic?.

Casting
Casting do filmu jest zawsze ekscytuj?cym elementem procesu produkcyjnego, my mieli?my znakomitego kierownika castingu w osobie Jill Trevellick. Wiedzieli?my, ?e to istotne, by by?a chemia mi?dzy osobami, które b?d? gra?y Margaret i Thorntona i dlatego przes?uchali?my ogromn? liczb? aktorów do obu tych g?ownych ról. Daniela pocz?tkowo czyta?a rol? Fanny, w której by?a znakomita. Jednak?e jej gra by?a tak dobra, ?e zasugerowa?am, ?eby czyta?a partie Margaret. Zrobi?a to i natychmiast wiedzieli?my, ?e mamy nasz? Margaret. Richard sam powiedzia?, ?e by? pierwsz? osob?, któr? przes?uchali?my do roli Thorntona. Kiedy wyczerpali?my wszystkie inne mo?liwo?ci, powtórnie przejrzeli?my nagrane na kasecie jego przes?uchanie i u?wiadomili?my sobie, ?e przeoczyli?my naszego doskona?ego Thorntona. Zaprosili?my ich oboje z Daniel? i chemia, któr? ujrzeli?my mi?dzy nimi, by?a dla nas oczywista. W duchu mieli?my nadziej?, ?e on mo?e sta? si? „industrialnym Darcym”, ale ?adne z nas nie by?o przygotowane na to, ?e z takim powodzeniem zostanie przyj?ty!

?wiat?o i scenografia
Dyskusje na temat ?wiat?a mia?y miejsce w okresie przedprodukcyjnym, g?ównie mi?dzy mn? i re?yserem Brianem i Peterem Greenhalghem. Uwa?ali?my to za bardzo wa?ne, ?eby by?y ró?ne spojrzenia na Pó?noc i Po?udnie i ?eby zrobi? migawki z Helstone pojawiaj?ce si? wyra?nie, w pe?ni barw, w g?owie Margaret. Brian pragn?? znale?? urod? w miejscach i sytuacjach, które mog?yby cz?sto by? postrzegane jako ponure, wi?c u?yli?my ?wiat?a i scenografii, aby spróbowa? osi?gn?? ten efekt. Potrzebowali?my wi?c ?wiat?a autentycznego, nie studyjnego. Dlatego u?miadomili?my sobie, ?e wn?trze domu Higginsa ma vermeerowsk? jako?? o?wietlenia!

Muzyka
Martin Phipps skomponowa? pi?kn? ?ci??k? dzwi?kow? do „N&S” i chwa?a mu za to. Dyskutowali?my pocz?tkowo o g?ównych tematach muzycznych w filmie, na przyk?ad, temacie mi?osnym dla Margaret i Thorntona i muzyce towarzysz?cej pracy maszyn w prz?dzalni bawe?ny. Martin móg? pokaza? nam pomys?y we w?asnym studiu i omawiali?my je, a? zgodzili?my si? na g?ówny temat i poboczne.

Reakcja publiczno?ci
Absolutnie nie przypuszczali?my, ?e tak nieprawdopodobna b?dzie reakcja na „N&S”. S?dz?, ?e wszyscy czuli?my, ?e tworzymy film wysokiej jako?ci, mieli?my nadziej?, ?e b?dzie dobrze przyj?ty i odbierany. Ale ?adne z nas nie my?la?o, ?e to b?dzie tak wygl?da?o. Ogl?dali?my forum i jeste?my wci?? zdumieni tak ogromnym zainteresowaniem i wci?? trwaj?cymi dyskusjami. Musz? powiedzie?, ?e bardzo dzi?kuj? ka?demu, kto uczestniczy? w kampanii na rzecz wydania DVD. Nieszcz??liwie, jako producent nie mam nic do powiedzenia w tej kwestii, czy film zostanie wydany na DVD, wi?c musz? podzi?kowa? za wywarcie presji w sprawie wydania „N&S” na DVD.

Najlepsze ?yczenia
Kate Bartlett, Producent"

#88 2006-04-23 22:23:52

Kika
Użytkownik

Dzi?kuj? Ma?gosiu.... czytaj?c ten artyku? ca?y czas si? u?miecha?am.... big_smile Strasznie si? ciesz?, ?e ten film powsta?....

Sandy Welch pracowa?a nad scenariuszem „North & South” par? lat, zanim trafi? on na biurko realizatora latem 2003 roku.

jej trud si? op??ci? i warto by?o czeka?....

„North & South” nie mia? ?adnego koproducenta, ale to dlatego, ?e przede wszystkim ameryka?skie firmy, które pomaga?y znale?? fundusze dla kostiumowych dramatów realizowanych przez BBC nie chcia?yby zdecydowa? si? na to.

i tutaj wychodzi ignorancja amerykanów.... teraz maj? czego ?a?owa?.... i dobrze..... wink

gg 2775021

#89 2006-04-23 22:24:55

Gosia
Użytkownik

Pozwole sobie skomentowac krotko ten tekst.

1. Sprawa castingu - jest bardzo ciekawa, bo pojawia sie po raz drugi w tych artykulach (wczesniej w wywiadzie z Armitagem). Zaskoczylo mnie to, ze Margaret miala poczatkowo grac Fanny! Moze uwazali, ze faktycznie jest zbyt okragla jak na Margaret. Szybko okazalo sie jak bardzo jej nie doceniali.
Co do Richarda, jak widac, pierwsze przesluchanie ich nie oczarowalo, no jesli Richard przyszedl tak jak chodzi czasem prywatnie, to wcale mnie to nie dziwi wink ale nikt nie byl lepszy od niego i w koncu postanowili sprobowac z nim. Potwierdza sie to co Richard mowi o "chemii" miedzy nim a Daniela, co jest jednak niezbedne, by uczucie laczace bohaterow bylo wiarygodne.
Ciekawe jaka scene czytali na tym przesluchaniu ;...)

2. Sprawa oswietlenia, juz o tym pisalam, ze bardzo mi sie podobaja sceny w biurze Thorntona i w domu Higginsa ze wzgledu na nastroj i swiatlo (dopiero ogladajac zdjecia z filmu przy przygotowywaniu wygaszacza, zauwazylam jak piekne sa te ujecia), a w tym liscie mamy potwierdzenie - dom Higginsa ma oswietlenie vermeerowskie!
Uwielbiam to zdjecie z lampa zawieszona na scianie u Higginsa - zupelnie jak obraz!

3. Bardzo ciekawa kwestia kolejnosci krecenia scen. to w ogole trudne dla aktora, bo czasem trzeba krecic na poczatku scene, ktora w filmie znajduje sie na koncu. Tu tak nie bylo, na szczescie i dobrze.
Okazuje sie, ze scene oswiadczyn i finalowa krecili pod koniec zdjec, co wyszlo na dobre filmowi.

#90 2006-04-23 22:29:55

Kika
Użytkownik

sama lepiej bym tego nie skomentowa?a

gg 2775021

#91 2006-04-23 22:35:52

caroline
Użytkownik

Gosiu, Ty nasz ma?y Tytanie. Dzi?ki! big_smile

#92 2006-04-23 22:44:05

Gosia
Użytkownik

E tam, co tam ja? wink
Wasze tlumaczenia to dopiero!!

Nie moge sie powstrzymac, zeby nie zamiescic tych trzech zdjec, ktore tak kocham, w ktorych swiat?o jest fantastyczne. Pierwsze to wnetrze domu Higginsa, dwa nastepne biuro Thorntona

[URL=http://img78.imageshack.us/my.php?image=3945cq.jpg]http://img78.imageshack.us/img78/534/3945cq.th.jpg[/URL]
[URL=http://img515.imageshack.us/my.php?image=536b1eo.jpg]http://img515.imageshack.us/img515/2830/536b1eo.th.jpg[/URL]
[URL=http://img515.imageshack.us/my.php?image=539b4bg.jpg]http://img515.imageshack.us/img515/7286/539b4bg.th.jpg[/URL]

#93 2006-04-23 22:58:39

GosiaJ
Użytkownik

E tam, co tam ja? wink
Wasze tlumaczenia to dopiero!!
Nie moge sie powstrzymac, zeby nie zamiescic tych trzech zdjec, ktore tak kocham, w ktorych swiat?o jest fantastyczne. Pierwsze to wnetrze domu Higginsa, dwa nastepne biuro Thorntona

Poezja, Gosiu, czysta poezja, ja te? kocham pi?kne "malarskie" uj?cia w kinie. Na tym jest "dodatkowo" TEN cz?owiek, wi?c nic wi?cej do szcz??cia mi niepotrzebne :-)

#94 2006-04-23 23:01:52

Alison
Użytkownik

Pozwole sobie skomentowac krotko ten tekst.

1. Sprawa castingu - jest bardzo ciekawa, bo pojawia sie po raz drugi w tych artykulach (wczesniej w wywiadzie z Armitagem). Zaskoczylo mnie to, ze Margaret miala poczatkowo grac Fanny! Moze uwazali, ze faktycznie jest zbyt okragla jak na Margaret. Szybko okazalo sie jak bardzo jej nie doceniali.

Daniela pasuje mi do tej roli, bo ma "niezb?dny" temperament, natomiast z opisu ksi??kowego zupe?nie. Ksi??kowa Margaret jest pos?gowa, ma szlachetn? postaw?, wielokrotnie powtarzaj? si? opisy jak nieskaziteln? form? tworz? linie jej cia?a, a ta nasza Danielka, to taka za?ywna pyza mazowiecka, ale mi?a i odpowiednio pewna siebie. W sumie podoba mi sie nawet bardziej ni? ta ksi??kowa piekno??.

#95 2006-04-23 23:05:26

Gosia
Użytkownik

ta nasza Danielka, to taka za?ywna pyza mazowiecka

big_smile dokladnie podobnie sobie pomyslalam big_smile ale naprawde lubie ja w tym filmie. Choc jak widzialam ja w tym klipie (co to porownywal N&S do DiU 2005) pomyslalam: I to ma byc: amantka?
Okazuje sie, ze moze byc i to jeszcze jaka!

#96 2006-04-23 23:06:51

Alison
Użytkownik

No i jak usta podaje do zagarni?cia!!! ;-)

#97 2006-04-23 23:07:36

Gosia
Użytkownik

Jak rasowa amantka big_smile

#98 2006-04-23 23:09:23

Alison
Użytkownik

Jak rasowa amantka big_smile

Wiesz, jak kto? TAK zagarnia, to juz chyba za wiele umiej?tno?ci nie trzeba, bo samo jako? idzie ;-)

#99 2006-04-23 23:10:49

Gosia
Użytkownik

Masz racje! Moglby mi troche pozagarniac, sama bym mu podala wink

#100 2006-04-23 23:13:37

GosiaJ
Użytkownik

Masz racje! Moglby mi troche pozagarniac, sama bym mu podala wink

Och, panie, panie, na wieczór, widz?, my?li Wasze nieprzyzwoitym torem id? :-)

Stopka forum