Ogród Jane Austen

Strona po¶wiecona Jane Austen

Nie jeste¶ zalogowany.

Og³oszenie

#76 2006-04-23 00:48:04

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Wracajac do wywiadu z Radia Five, ktory sobie wlasnie wlaczylam, to faktycznie ladnie Richard mowi o tych swoich fankach, "nice ladies" i ze dobrze jest miec taka armie za soba. Tak sie smieje przy tym, ale w bardzo mily sposob, z duza sympatia dla swoich fanel i AA.

Ach, tego wywiadu mozna słuchać i słuchać w kółko :-) Tego śmiechu... Właśnie widziałam trailer "Impresjonistów" - rzeczywiście RA mało tam pociągający, ale nie dziwię mu się, że chce grać różne role i niekoniecznie być zawsze superatrakcyjnym. Inna sprawa, że słyszałam w trailerze Głos i... Glos ma nadal :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#77 2006-04-23 00:50:35

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Gosiu, wielkie dzieki za takie piekne zakonczenie dnia i lekture na dobranoc. Z duzym zainteresowaniem przeczytalam ta sekwencje.
Jednak od scenarzysty mozna sie wiele dowiedziec big_smile
Czy to juz koniec listu Sandy Welch, czy cos zostalo?

Jeszcze trochę zostało na temat postaci pana Bella i na temat ostatniej sceny i coś tam jeszcze... Jutro się za to wezmę :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#78 2006-04-23 00:51:23

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Oki, dzieki jeszcze raz.
Dobranoc, do jutra big_smile

[URL=http://imageshack.us]http://img179.imageshack.us/img179/7213/armitagesign0if.jpg[/URL]

Ach, ten głos wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#79 2006-04-23 08:52:58

ewa7
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Gosiu J
Jaki przyjemny poranek z kawką i artykułem Dziękuję

Offline

 

#80 2006-04-23 09:52:56

Gitka
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Ja też serdecznie dziękuję za artykuły lol

Offline

 

#81 2006-04-23 12:42:17

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Ja też serdecznie dziękuję za artykuły lol

Dzięki, wspaniałe kobiety, to wy mnie inspirujecie i dajecie motywację :-) Oprócz "N&S" i Mr. Thorntona oczywiście lol
Gitko, już dawno Cię miałam zapytać - Twój piękny avatar to fragment jakiegoś obrazu? Przepraszam za moją ignorancję w tej kwestii sad

PS. Z serii - "Rysio porysowany i zrzucany z piedestału" ;-) Z wywiadu poświęconego głównie "Golden Hour", temu serialowi o lekarzach: Czy jesteś przewrażliwony? Dość zabawne, ale na widok własnej krwi tak, na widok cudzej - nie. Jeśli się zranię i widzę krew, mam zawroty głowy i muszę usiaść na chwilę.
No tak, typowy facet, rzec by można ;-) Panie, trzeba być w pogotowiu i ratować, jakby co!


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#82 2006-04-23 14:05:55

Alison
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Gosiu, podziękowanie! Fajnie się to czyta, to jak od kuchni wyglądało to, co dla nas jest taką niemal idealnie dopracowaną całością. Czekam na ciąg dalszy, a jednocześnie cieszę się, że się Dziewczynki rozkręciłyście z tymi tłumaczeniami. Nie będę miała wyrzutów zostawiając Was za jakiś czas, bo niestety wzywa mnie las i milion rzeczy związanych z zakończeniem roku akademickiego i rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#83 2006-04-23 14:25:31

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Dziewczynki rozkręciłyście z tymi tłumaczeniami. Nie będę miała wyrzutów zostawiając Was za jakiś czas, bo niestety wzywa mnie las i milion rzeczy związanych z zakończeniem roku akademickiego i rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego

No wiesz! Przeciez my Tu popelnimy zbiorowe sepuku :cry:
I Bedziesz nas miala na sumieniu.
Zostawisz swoje male dzieci same, Matko Przedluzona?! 8O
A co bedzie z tlumaczonkami powiesci? wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#84 2006-04-23 15:19:29

Alison
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Powieść jeszcze postaramy się z Karolcią skończyć, ale potem to już będę musiała Was opuścić. Powysyłać Was dziecka moje na kolonie, obozy i inne takie, a ja niestety do pracy rodacy. Może wrócę wraz z gawronami, albo już jak się bociany zbiorą do odlotu ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#85 2006-04-23 20:02:43

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Gosiu, podziękowanie! Fajnie się to czyta, to jak od kuchni wyglądało to, co dla nas jest taką niemal idealnie dopracowaną całością. Czekam na ciąg dalszy, a jednocześnie cieszę się, że się Dziewczynki rozkręciłyście z tymi tłumaczeniami. Nie będę miała wyrzutów zostawiając Was za jakiś czas, bo niestety wzywa mnie las i milion rzeczy związanych z zakończeniem roku akademickiego i rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego ;-)

Ali, ale nawet jeśli nie będziesz mieć czasu tłumaczyć, nie zostawisz nas tak całkiem i będziesz tu zaglądać? :-( Ja też będę mieć makabrycznie dużo roboty, właściwie już mam, ale mimo to nie chcę rezygnować z tego uzależnienia, jakim się staje dla mnie forum :-) Najwyżej będę mniej spać i odeśpię w wakacje, trudno. Ali, pamiętaj, że musisz nas tu pilnować, więc powinnaś przynajmniej od czasu do czasu mieć nas nas oko, bo się okropnie rozbrykamy ;-)
Dzięki Ci za miłe słowa, dzięki Wam wszystkim, dziewczynki. Nie zasługuję na nie, bo moje tłumaczenia są piewszymi próbkami i są bardzo niedoskonałe, ale jeśli mogłam komuś sprawić nimi radość - cieszę się niezmiernie :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#86 2006-04-23 21:58:55

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

No dziewczynki kolejna porcja - list producenta N&S:

The following is the text of a letter received from Kate Bartlett, producer of North and South, in response to a set of questions submitted by the members of the BBC North and South message board early in 2005.
Dear Sharon,
Thank you so much for your lovely letter and your very kind compliments about “North and South”. I have been completely overwhelmed by how well the drama has been received and the level of interest on the message boards has been outstanding! I also have to thank everyone who petitioned for the release of the DVD because it was down to all of you that it is now being released in April, which I’m thrilled about.
I’m more than happy to answer the questions that you sent me and for you to post my replies on the “North and South” message board. So below are my answers:
LOCATIONS
1. Once we start pre-production, a Location Manager is hired and following discussions with the director, the production designer and myself, the Location Manager sets off to find locations. He or she will come back with photos and have a selection of places for any one location that we need to find. For example, for the exterior cotton mill we looked at about 4 different old mills before deciding on the one in Keighley as the best exterior for us.
We knew from the beginning that the hardest and most important location that we had to find was the exterior of Thornton’s Mill, as it is almost the dramatic heart of the narrative. The decision as to which locations to use is one decided by the director, the production designer and myself.
2. We filmed the exterior Hale House scenes in Edinburgh in our first week of filming and then the interior of the house was filmed 2 months later in Ealing Studios. All departments – costume, make-up, design, camera etc – will be aware of continuity problems when filming like this and do everything they can to ensure the continuity is correct. Also, we would sometimes refer to the rushes of the exterior shots to make sure the continuity was fine for when characters would ultimately be seen walking off the street and into the house.
PRODUCTION SCHEDULE
3. Sandy Welch was working on the scripts of “North and South” for a couple of years before I came on board the project as Producer in the summer of 2003. We started 10 week pre-production period at the beginning of February and then filming began at the end of April for just over 12 weeks. We started filing in Edinburgh, then moved to Keighley and Burnley and then came down to London and surrounding areas for the rest of the shoot. The proposal scene was filmed very near the end of the shoot as all the interior Hale house scenes were filmed on our set in Ealing Studios, in our final weeks of filming. The ‘train station finale’ scene was filmed about six weeks into the shoot at Bluebell Railway in Sussex. I think that for both Richard and Daniela it was good that they filmed both these key scenes after they had been filming together for a few weeks and therefore knew each other well. The post-production period went right up until the first episode of ‘North and South’ went out.
PRODUCTION PACKAGE/BUDGET
4. “North and South” did not have any co-producers or third-party investors but this was primarily because American companies, who used to always help fund BBC Costume Dramas, are now not likely to do so. I don’t think that the apparent obscurity of Mrs Gaskells novel and previous commercial performance of ‘Wives and Daughters’ had any effect on potential investors. The four episode length of the drama was decided at the development stage. Worldwide invested some money into “North and South” and we re-cut each of the episodes into 50 minutes for them and they will try to sell it abroad.
CASTING
5 & 6. The casting of a drama is always an exciting part of pre-production and we had a brilliant Casting Director in Jill Trevellick. We knew that it was essential that we get the right chemistry between whoever played Margaret and Thornton and therefore we saw an enormous amount of actors for both of these parts. Daniela originally read for the role of Fanny, which she was brilliant at. However, her acting was so good that I suggested she came back to read for Margaret. This she did and we knew immediately that we had our Margaret. As Richard himself has said, he was the first person we auditioned for the role of Thornton and then we did go down other avenues until we re-looked at his audition tape and realised that we had possibly overlooked our perfect Thornton! We recalled him with Daniela and the chemistry we had been looking for was completely obvious. We secretly hoped that he might become an ‘industrial Darcy’, but none of us were prepared for how successfully he was received!
LIGHTING AND DESIGN
7. The discussions about lighting took place early on in pre-production, firstly with myself and the director Brian, and then with the DoP, Peter Greenhalgh. We thought it was essential to have different looks for the North and the South and to make the flashbacks to Helstone appear vividly colourful in Margaret’s mind. Brian was very keen to find beauty within locations and situations that could often be perceived as grim, and we used lighting and production design to try and achieve this. We also wanted the light to feel realistic and authentic, rather than lit like a studio. Therefore, we were all slightly aware that the interior of the Higgins house had a Vermeer quality to the lighting!
MUSIC
8. Martin Phipps has composed a beautiful score for “North and South” and the credit must go to him for this. We had discussions initially about central music themes in the drama, for example, the love theme for Margaret and Thornton and music to work with the machines of the cotton mill. Martin would play us a selection of ideas in his studio and we’d discuss these until we all agreed on what the main themes, and incidental music, would be.
AUDIENCE RESPONSE
9. We had absolutely no idea of the incredible response that “North and South” would receive! I think we all felt that we were making a high quality drama and we hoped it would do well and be well received but none of us ever thought it would have the impact that it has. We have all been looking at the message boards and are still astounded by the amount of interest and ongoing discussions. I also have to say a huge thank you to everyone who campaigned successfully for the DVD release. Unfortunately as a Producer I have no say in whether a drama is released and so I cannot thank you enough for putting the pressure on to get “North and South” released. [..]
Best wishes,
Kate Bartlett, Producer "


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#87 2006-04-23 22:11:16

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Tlumaczenie listu napisanego do angielskich fanów przez redaktora "North & South" Kate Bartlett. Były to odpowiedzi na pytania stawiane przez fanow serialu. Znalazlam ten list na angielskim forum:

Poniższy tekst to list otrzymany od Kate Bartlett, realizatora „North & South”, napisany w odpowiedzi na pytanie postawione przez czÅ‚onków forum BBC poÅ›wiÄ™conego N&S na poczÄ…tku 2005 r.

Droga Sharon
Dziękuję bardzo za Twój list i te bardzo miłe komplementy na temat serialu. Byłam całkowicie oszołomiona tak dobrym przyjęciem tego filmu i stopniem zainteresowania przejawianym na forum. Muszę podziękować każdemu, kto prosił o wydanie DVD.[..]
Jestem więcej niż wdzięczna odpowiadając na pytania, które wysłaliście i proszę o umieszczenie odpowiedzi na forum N&S.
Oto moje odpowiedzi:

Plenery, lokalizacja
Odkąd zaczęliśmy okres przygotowawczy, kierownik odpowiedzialny za lokalizację dyskutował z reżyserem, kierownikiem produkcji i mną, postanowiliśmy znaleźć odpowiednie plenery. Przygotowane zdjęcia posłużyły za bazę, na której postawie wybrano miejsca każdego ujęcia, które mieliśmy wykonać. Na przykład, żeby wybrać odpowiedni plener dla ujęć, które rozgrywały się na zewnątrz przędzalni bawełny, obejrzeliśmy 4 róźne stare fabryki, zanim zdecydowaliśmy się na tą w Keightley jako najbardziej odpowiednią dla naszych celów.
Wiedzieliśmy od początku, że najtrudniejsze i najważniejsze miejsce, które musimy wybrać, to wnętrze fabryki Thorntona jako najistotniejsze dla całej narracji.
Kręciliśmy sceny rozgrywające się w domu Hale`ów w Edynburgu w pierwszym tygodniu zdjęciowym, a sceny rozgrywające się wewnątrz ich domu 2 miesiące później w Ealing Studios. Wszystkie działy produkcji: kostiumolodzy, charakteryzatorzy, dekoratorzy, zdjęciowcy, itd. musieli być świadomi problemów, które mogą się zdarzyć w czasie kręcenia scen, wszystko musi przebiegać prawidłowo.
Poza tym, korzystaliśmy z kopii roboczych, aby zapewnić płynną kontynuację scen, kiedy postaci przemieszczają się i z ulicy wchodzą do pomieszczeń.

Plan produkcji
Sandy Welch pracowaÅ‚a nad scenariuszem „North & South” parÄ™ lat, zanim trafiÅ‚ on na biurko realizatora latem 2003 roku. Wystartowalismy z 10-tygodniowym okresem przedprodukcyjnym na poczÄ…tku lutego, film zaczÄ™liÅ›my krÄ™cić pod koniec kwietnia, zdjÄ™cia trwaÅ‚y 12 tygodni. ZaczÄ™liÅ›my od Edynburga, potem przenieÅ›liÅ›my siÄ™ do Keightley i Burnley, a nastÄ™pnie zjechaliÅ›my do Londynu i jego okolic na resztÄ™ ujęć.
Scena oÅ›wiadczyn zostaÅ‚a sfilmowana blisko koÅ„ca zdjęć, tak samo jak wszystkie ujÄ™cia krÄ™cone wewnÄ…trz domu Hale`ów, na planie w Ealing Studios, podczas ostatnich tygodni zdjÄ™ciowych. FinaÅ‚owa scena „train station” byÅ‚a filmowana okoÅ‚o 6 tygodni (lub okoÅ‚o 6 tygodnia?) na sesji zdjÄ™ciowej w Bluebell Railway w Sussex. MyÅ›lÄ™, że dobrze siÄ™ staÅ‚o, że Richard i Daniela krÄ™cili obie kluczowe sceny po tym, jak byli razem na planie przez parÄ™ tygodni i zdążyli siÄ™ dobrze poznać. [..]

Produkcja/Budżet
„North & South” nie miaÅ‚ żadnego koproducenta, ale to dlatego, że przede wszystkim amerykaÅ„skie firmy, które pomagaÅ‚y znalećć fundusze dla kostiumowych dramatów realizowanych przez BBC nie chciaÅ‚yby zdecydować siÄ™ na to. Nie sÄ…dzÄ™, by maÅ‚a popularność Pani Gaskell i wczeÅ›niejsza adaptacja „Wives and Daughters” wpÅ‚ynęła na potencjalnych inwestorów. 4 odcinki tego serialu zadecydowaÅ‚y o wielkoÅ›ci planu. [..] przyciÄ™liÅ›my każdy odcinek do 50 minut i bÄ™dziemy próbować sprzedać serial za granicÄ™.

Casting
Casting do filmu jest zawsze ekscytujÄ…cym elementem procesu produkcyjnego, my mieliÅ›my znakomitego kierownika castingu w osobie Jill Trevellick. WiedzieliÅ›my, że to istotne, by byÅ‚a chemia miÄ™dzy osobami, które bÄ™dÄ… graÅ‚y Margaret i Thorntona i dlatego przesÅ‚uchaliÅ›my ogromnÄ… liczbÄ™ aktorów do obu tych gÅ‚ownych ról. Daniela poczÄ…tkowo czytaÅ‚a rolÄ™ Fanny, w której byÅ‚a znakomita. Jednakże jej gra byÅ‚a tak dobra, że zasugerowaÅ‚am, żeby czytaÅ‚a partie Margaret. ZrobiÅ‚a to i natychmiast wiedzieliÅ›my, że mamy naszÄ… Margaret. Richard sam powiedziaÅ‚, że byÅ‚ pierwszÄ… osobÄ…, którÄ… przesÅ‚uchaliÅ›my do roli Thorntona. Kiedy wyczerpaliÅ›my wszystkie inne możliwoÅ›ci, powtórnie przejrzeliÅ›my nagrane na kasecie jego przesÅ‚uchanie i uÅ›wiadomiliÅ›my sobie, że przeoczyliÅ›my naszego doskonaÅ‚ego Thorntona. ZaprosiliÅ›my ich oboje z DanielÄ… i chemia, którÄ… ujrzeliÅ›my miÄ™dzy nimi, byÅ‚a dla nas oczywista. W duchu mieliÅ›my nadziejÄ™, że on może stać siÄ™ „industrialnym Darcym”, ale żadne z nas nie byÅ‚o przygotowane na to, że z takim powodzeniem zostanie przyjÄ™ty!

Światło i scenografia
Dyskusje na temat światła miały miejsce w okresie przedprodukcyjnym, głównie między mną i reżyserem Brianem i Peterem Greenhalghem. Uważaliśmy to za bardzo ważne, żeby były różne spojrzenia na Północ i Południe i żeby zrobić migawki z Helstone pojawiające się wyraźnie, w pełni barw, w głowie Margaret. Brian pragnął znaleźć urodę w miejscach i sytuacjach, które mogłyby często być postrzegane jako ponure, więc użyliśmy światła i scenografii, aby spróbować osiągnąć ten efekt. Potrzebowaliśmy więc światła autentycznego, nie studyjnego. Dlatego uśmiadomiliśmy sobie, że wnętrze domu Higginsa ma vermeerowską jakość oświetlenia!

Muzyka
Martin Phipps skomponowaÅ‚ piÄ™knÄ… Å›ciężkÄ™ dzwiÄ™kowÄ… do „N&S” i chwaÅ‚a mu za to. DyskutowaliÅ›my poczÄ…tkowo o głównych tematach muzycznych w filmie, na przykÅ‚ad, temacie miÅ‚osnym dla Margaret i Thorntona i muzyce towarzyszÄ…cej pracy maszyn w przÄ™dzalni baweÅ‚ny. Martin mógÅ‚ pokazać nam pomysÅ‚y we wÅ‚asnym studiu i omawialiÅ›my je, aż zgodziliÅ›my siÄ™ na główny temat i poboczne.

Reakcja publiczności
Absolutnie nie przypuszczaliÅ›my, że tak nieprawdopodobna bÄ™dzie reakcja na „N&S”. SÄ…dzÄ™, że wszyscy czuliÅ›my, że tworzymy film wysokiej jakoÅ›ci, mieliÅ›my nadziejÄ™, że bÄ™dzie dobrze przyjÄ™ty i odbierany. Ale żadne z nas nie myÅ›laÅ‚o, że to bÄ™dzie tak wyglÄ…daÅ‚o. OglÄ…daliÅ›my forum i jesteÅ›my wciąż zdumieni tak ogromnym zainteresowaniem i wciąż trwajÄ…cymi dyskusjami. MuszÄ™ powiedzieć, że bardzo dziÄ™kujÄ™ każdemu, kto uczestniczyÅ‚ w kampanii na rzecz wydania DVD. Nieszczęśliwie, jako producent nie mam nic do powiedzenia w tej kwestii, czy film zostanie wydany na DVD, wiÄ™c muszÄ™ podziÄ™kować za wywarcie presji w sprawie wydania „N&S” na DVD.

Najlepsze życzenia
Kate Bartlett, Producent"


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#88 2006-04-23 22:23:52

Kika
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Dziękuję Małgosiu.... czytając ten artykuł cały czas się uśmiechałam.... big_smile Strasznie się cieszę, że ten film powstał....

Sandy Welch pracowaÅ‚a nad scenariuszem „North & South” parÄ™ lat, zanim trafiÅ‚ on na biurko realizatora latem 2003 roku.

jej trud się opłącił i warto było czekać....

„North & South” nie miaÅ‚ żadnego koproducenta, ale to dlatego, że przede wszystkim amerykaÅ„skie firmy, które pomagaÅ‚y znalećć fundusze dla kostiumowych dramatów realizowanych przez BBC nie chciaÅ‚yby zdecydować siÄ™ na to.

i tutaj wychodzi ignorancja amerykanów.... teraz mają czego żałować.... i dobrze..... wink


gg 2775021

Offline

 

#89 2006-04-23 22:24:55

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Pozwole sobie skomentowac krotko ten tekst.

1. Sprawa castingu - jest bardzo ciekawa, bo pojawia sie po raz drugi w tych artykulach (wczesniej w wywiadzie z Armitagem). Zaskoczylo mnie to, ze Margaret miala poczatkowo grac Fanny! Moze uwazali, ze faktycznie jest zbyt okragla jak na Margaret. Szybko okazalo sie jak bardzo jej nie doceniali.
Co do Richarda, jak widac, pierwsze przesluchanie ich nie oczarowalo, no jesli Richard przyszedl tak jak chodzi czasem prywatnie, to wcale mnie to nie dziwi wink ale nikt nie byl lepszy od niego i w koncu postanowili sprobowac z nim. Potwierdza sie to co Richard mowi o "chemii" miedzy nim a Daniela, co jest jednak niezbedne, by uczucie laczace bohaterow bylo wiarygodne.
Ciekawe jaka scene czytali na tym przesluchaniu ;...)

2. Sprawa oswietlenia, juz o tym pisalam, ze bardzo mi sie podobaja sceny w biurze Thorntona i w domu Higginsa ze wzgledu na nastroj i swiatlo (dopiero ogladajac zdjecia z filmu przy przygotowywaniu wygaszacza, zauwazylam jak piekne sa te ujecia), a w tym liscie mamy potwierdzenie - dom Higginsa ma oswietlenie vermeerowskie!
Uwielbiam to zdjecie z lampa zawieszona na scianie u Higginsa - zupelnie jak obraz!

3. Bardzo ciekawa kwestia kolejnosci krecenia scen. to w ogole trudne dla aktora, bo czasem trzeba krecic na poczatku scene, ktora w filmie znajduje sie na koncu. Tu tak nie bylo, na szczescie i dobrze.
Okazuje sie, ze scene oswiadczyn i finalowa krecili pod koniec zdjec, co wyszlo na dobre filmowi.


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#90 2006-04-23 22:29:55

Kika
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

sama lepiej bym tego nie skomentowała


gg 2775021

Offline

 

#91 2006-04-23 22:35:52

caroline
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Gosiu, Ty nasz mały Tytanie. Dzięki! big_smile

Offline

 

#92 2006-04-23 22:44:05

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

E tam, co tam ja? wink
Wasze tlumaczenia to dopiero!!

Nie moge sie powstrzymac, zeby nie zamiescic tych trzech zdjec, ktore tak kocham, w ktorych swiatło jest fantastyczne. Pierwsze to wnetrze domu Higginsa, dwa nastepne biuro Thorntona

[URL=http://img78.imageshack.us/my.php?image=3945cq.jpg]http://img78.imageshack.us/img78/534/3945cq.th.jpg[/URL]
[URL=http://img515.imageshack.us/my.php?image=536b1eo.jpg]http://img515.imageshack.us/img515/2830/536b1eo.th.jpg[/URL]
[URL=http://img515.imageshack.us/my.php?image=539b4bg.jpg]http://img515.imageshack.us/img515/7286/539b4bg.th.jpg[/URL]


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#93 2006-04-23 22:58:39

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

E tam, co tam ja? wink
Wasze tlumaczenia to dopiero!!
Nie moge sie powstrzymac, zeby nie zamiescic tych trzech zdjec, ktore tak kocham, w ktorych swiatło jest fantastyczne. Pierwsze to wnetrze domu Higginsa, dwa nastepne biuro Thorntona

Poezja, Gosiu, czysta poezja, ja też kocham piękne "malarskie" ujęcia w kinie. Na tym jest "dodatkowo" TEN człowiek, więc nic więcej do szczęścia mi niepotrzebne :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

#94 2006-04-23 23:01:52

Alison
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Pozwole sobie skomentowac krotko ten tekst.

1. Sprawa castingu - jest bardzo ciekawa, bo pojawia sie po raz drugi w tych artykulach (wczesniej w wywiadzie z Armitagem). Zaskoczylo mnie to, ze Margaret miala poczatkowo grac Fanny! Moze uwazali, ze faktycznie jest zbyt okragla jak na Margaret. Szybko okazalo sie jak bardzo jej nie doceniali.

Daniela pasuje mi do tej roli, bo ma "niezbędny" temperament, natomiast z opisu książkowego zupełnie. Książkowa Margaret jest posągowa, ma szlachetną postawę, wielokrotnie powtarzają się opisy jak nieskazitelną formę tworzą linie jej ciała, a ta nasza Danielka, to taka zażywna pyza mazowiecka, ale miła i odpowiednio pewna siebie. W sumie podoba mi sie nawet bardziej niż ta książkowa piekność.


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#95 2006-04-23 23:05:26

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

ta nasza Danielka, to taka zażywna pyza mazowiecka

big_smile dokladnie podobnie sobie pomyslalam big_smile ale naprawde lubie ja w tym filmie. Choc jak widzialam ja w tym klipie (co to porownywal N&S do DiU 2005) pomyslalam: I to ma byc: amantka?
Okazuje sie, ze moze byc i to jeszcze jaka!


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#96 2006-04-23 23:06:51

Alison
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

No i jak usta podaje do zagarnięcia!!! ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#97 2006-04-23 23:07:36

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Jak rasowa amantka big_smile


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#98 2006-04-23 23:09:23

Alison
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Jak rasowa amantka big_smile

Wiesz, jak ktoś TAK zagarnia, to juz chyba za wiele umiejętności nie trzeba, bo samo jakoś idzie ;-)


Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyną, swoja, własna, niczyja, nie znana nikomu...

Offline

 

#99 2006-04-23 23:10:49

Gosia
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Masz racje! Moglby mi troche pozagarniac, sama bym mu podala wink


Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

Offline

 

#100 2006-04-23 23:13:37

GosiaJ
U¿ytkownik

Re: Artykuły na temat North & South

Masz racje! Moglby mi troche pozagarniac, sama bym mu podala wink

Och, panie, panie, na wieczór, widzę, myśli Wasze nieprzyzwoitym torem idą :-)


Thorntonmania... nieustające apogeum uzależnienia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB