Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#76 2006-09-05 20:52:20

lemonick
Użytkownik

Re: Quiz: Któr? bohaterk? ksi??ek Jane Austen jeste??

Pu?kownik Kolonel Kristofer Brandon...

jak to pi?knie brzmi...
ciekawe jak tak naprawd? brzmia?o imi? Wickhama? Jerry? no bo w mojej ksi??ce by? przet?umaczony jako "Jerzy Wickham", a ja nigdy nie by?am dobra w t?umaczeniu imion z angielskiego na polski... mo?e George? prosto z drzewa? (przepraszam, nie mog?am si? powstrzyma?)

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste?, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#77 2006-09-05 22:28:03

AineNiRigani
Użytkownik

Angielski odpowiednik Jerzego to George (st?d te? u?ywa si? zamiennie Jerzy Waszyngton lum George Washington).
A ja ostatnio spotka?am si? z innym Georgem Wickhamem. Wredcn? kreatur?, przy której austenowski to taki grzeczny ch?opczyk by?. I w tym samym okresie egzystowa?... big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#78 2006-09-05 22:48:19

megg
Użytkownik

O, to ciekawe big_smile A któ? to taki?
A swoj? drog?, ja te? jak zaczyna?am czyta? JA, to mia?am wra?enie, ?e faceci zamiast imion maj? przed nazwiskiem "pan", "pu?kownik", "kapitan", "sir", itd. albo po prostu nazwisko-Wickham to Wickham, a Willoughby to Willoughby smile Przed nimi nigdy si? jako? nie stawia "pan"....A z imienia to chyba tylko Edmund,Tom, Edward...

#79 2006-09-05 22:54:36

AineNiRigani
Użytkownik

George Wickham, ?o?nierz, wredny. W zasadzie wszystko si? zgadza.
Ach on te? jest postaci? fikcyjn? w filmie. Podejrzewam, ze to jaki? uk?on re?ysera w strone Jane big_smile

#80 2006-09-06 08:27:18

Marija
Użytkownik

Ja w?a?ciwie te? Krzysia najmniej lubi?a. Sadysta. Cyta?a? t? analiz? psychologiczno-psychiatryczn? mieszka?ców stumiolowego Lasu? big_smile
Ale imi? jako-takie zawsze bardzo mi si? podoba?o.

Gdzie to mo?na namierzy??? 8O

#81 2006-09-06 23:04:33

AineNiRigani
Użytkownik

jak szukam to nie mog? znale?c - jak zawsze. znalaz?am tylko streszczenie:D
Krzy? to ekshibicjonista (s?ucha bajek w wannie) i sadysta( ciagnie misia po schodach,a jego biedna g?ówka podskakuje na stopniach).Prosiaczek to wyl?kniony gej:"... Prosiaczek nie s?ucha?, tylko czeka? z upragnienia, aby zobaczy? niebieskie szelki Krzysia... Prosiaczek ju? je kiedy? widzia? przedtem, jeden jedyny raz. Ale by? wtedy o wiele m?odszy i tak by? przej?ty ich widokiem, ?e musia? pój?? do ?ó?eczka o pó? godziny wcze?niej ni? zwykle. I od tego czasu zastanawia? si? zawsze, czy by?y one tak niebieskie i tak napi?te, jak mu si? wtedy wydawa?o". Jest równie? paskudnym hedonist? (wci?? czeka na ma?e co nieco).
K?apouchy cierpi na kompleks kastralny (utrata "ogonka"). Królik uprawia kazirodztwo z krewnymi i znajomymi.Sowa to erotoman gaw?dziarz, Tygrys-playboyowaty bawidamek (zamieszka? u Kangurzycy). Male?stwo dzi?i takim wzorom b?dzie zupe?nie zdeprawowane...

#82 2006-09-07 13:24:43

Dione
Użytkownik

Tej analizy niestety jeszcze w swoje niecierpliwe pazurki nie dosta?am, ale w tym miejscu przypomina si? polska komedia "Cia?o". Swoj? drog? ca?kiem niez?a. W tym filmie bohaterowie prowadzili dyskusj? nad pytaniem: Kto jest ojcem "male?stwa" kangurzycy?

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#83 2006-09-09 21:55:15

lemonick
Użytkownik

moze Malenstwo nie mialo ojca, bo pojechal na wojne?? walczyc w obronie Misi Koala. albo Kangurzyca brykala sobie jak Tygrysek (dlatego teraz go tak lubi) i pewnej nocy, gdy pobrykiwala do domu, wpadla na jakiegos tajemniczego kangura... on j? "ztegesowa?" i zrobi? jej Male?stwo...

Aine, to twoje streszczenie czy sciagniete z jakiejs strony?? bo tam jest chyba b??d. to Puchatek czekal na Ma?e Conieco, i chyba to on "z niecierpliwoscia czekal na napiete >>szelki<< Krzysia"

Paulo Coelho

#84 2006-09-19 12:25:17

Dione
Użytkownik

Mo?e troch? porobi? za czarny charakter :twisted: i grzecznie poprosz? (colta trzymam wymierzonego w ekran lol ) do powrotu do tematu. Troszk? jeste?my offtopic....

#85 2006-09-19 15:57:39

NieVe
Użytkownik

George Wickham, ?o?nierz, wredny. W zasadzie wszystko si? zgadza.
Ach on te? jest postaci? fikcyjn? w filmie. Podejrzewam, ze to jaki? uk?on re?ysera w strone Jane big_smile

a jaki to film je?li moge spyta??? :twisted:

gg 6516634
"Dobra ksi??a to rodzaj alkoholu - te? idzie do g?owy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#86 2006-09-19 16:13:24

AineNiRigani
Użytkownik

Sharpe (ten odcinek, kiedy wróci? do Yorkshire)

#87 2006-09-19 16:55:43

Robert_Benett
Użytkownik

Do analizy psychologicznej mieszka?ców stumilowego lasu doda?bym jeszcze syndrom sztokholmski Kubusia -odczuwa? przecie? wi?? ze swoim oprawc? Krzysiem

Kwitn?ce irysy
U moich stóp -
Sanda?y sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#88 2006-09-28 22:12:12

lemonick
Użytkownik

w?a?nie, a tak pierwotnie to jaki temat by? pierwotny? ?ycie JA? có?, Janinka by?a, jest i b?dzie najlepsza wink

Paulo Coelho

#89 2006-09-28 22:23:26

AineNiRigani
Użytkownik

w?a?nie, a tak pierwotnie to jaki temat by? pierwotny? ?ycie JA? )

Pud?o.

#90 2006-09-28 22:38:22

lemonick
Użytkownik

zagubi?am si? (spojrza?am w gór?- faktycznie, nie. to komentarze do kwizu)... có?, tak to jest- jedna osoba napisze co? nie na temat i potem mo?na si? pogubi?.... bywa i tak wink

Aine, czuj?, ?e jeste? moim "stró?em-inkwizytorem" tongue jesli mo?na to tak nazwa?... widac, ?e jeste? nauczycielk?... oni maj? we krwi/w genach czepianie si? o ka?dy ?le postawiony przecinek... bez obrazy i kolejnych komentarzy, please smile

Paulo Coelho

#91 2006-09-28 23:34:54

AineNiRigani
Użytkownik

czy ci sie podoba czy nie, i tak odpowiem big_smile
Czepiam sie, bo jestem czepialska. Od urodzenia.
Nigdy nie czepiam si? ani o przecinki, ani nawet o ortografy. Ale je?li piszesz autorytarnie niedoczytawszy temat, to b?d? pewna ?e zawsze sie doczepie*. Tak samo, jak do nieprzemy?lanej wypowiedzi o podobnym charakterze. Aczkolwiek tym razem napisa?am tylko jeden wyraz. I nawet bez podtekstu big_smile Jak to si? mówi? Uderz w stó? ...? Ja nawet nie uderzy?am, a no?yce si? odezwa?y big_smile Ma?o tego, nigdy si? do Ciebie nie odezwa?am wulgarnie, nigdy nie obrazi?am, nie przezywa?am. Jedynie wykaza?am b??dy w rozumowaniu. Reszt? dopisa?a Twoja ura?ona duma i ambicja. Nie b?d? tego komentowa?, bo znowu dodasz 2 do 2 i wyjdzie Ci 5.

*I zgodnie z t? regu??. W genach mog? mie? jedyni ci, którzy maj? rodziców nauczycieli. U innych krew/geny odpadaj? big_smile

#92 2006-09-29 20:49:18

lemonick
Użytkownik

hmm... umiem liczy?, niczego sobie nie dopowiadam i ee... có?, ze starszymi tak to ju? jest- m?odsi nie umiej? si? porozumie? z nimi, w szczególno?ci ludzie "czepialscy". i prosze, ja sie nie obrazam, i nie urazi?a? mojej dumy (nie jestem panem d., którego duma jest wielko?ci wie?y Eifla)... i prosze Ci?, we? pod uwag?, ?e jestem od Ciebie par? lat m?odsza i g?upsza o par? lat nauki.... zreszt?, niewa?ne....

Paulo Coelho

#93 2006-10-03 00:46:29

AineNiRigani
Użytkownik

lemoniku przeczytaj bardzo uwa?nie mój post i swój. I postaraj si? go zanalizowa? pod k?tem
a) szybko?ci odpowiedzi. Czy aby za ka?dym razem dok?adnie czytasz to co ja poisze i przemy?lisz to co piszesz
b) czy ja odnosi?am si? do stanu Twojej wiedzy

Twój ostatni post jest bez ?adu i sk?adu. Domy?lam si?, ?e zastosowa?a? jaki? skrót my?lowy. Po raz kolejny. Nie bierzesz jednak pod uwag? tego, ?e skróty my?lowe stosuje si? tylko wobec ludzi z którymi rozumie si? bez s?ów, którzy nie potrzebuj? t?umaczy, dekoderów i innych.
Z Twojej wypowiedzi wynika, ?e ludzie m?odzi, szczególnie czepialscy nie moga sie dogada? ze starszymi - podejrzewam, ?e nie o to Ci chodzi?o.

Có?, musze Ci? rozczarowa?. Mam bardzo du?o znajomych (w tym kilku bardzo bliskich, z którymi bardzo cz?sto rozmawiam) du?o m?odszych od Ciebie (gimnazjalistów) czy ciute?k? starszych (zesz?orocznych maturzystów). Z jedn? z takich osób przegada?am niemal 2 tygodnie. Bez przerwy. Nie wyczerpa?y mi si? tematy, jako? ani ja si? specjalnie nie czepia?am, ani oni na to zwracali uwag?. Ale ka?dy z nich rozumia? to co ja do nich mówi? bez dopowiadania sobie czego? czego nie ma, a ja rozmia?am ich.
To nie kwestia wieku, niestety...

#94 2006-10-03 23:00:58

lemonick
Użytkownik

ja ogólnie mam charakter "wariatki, obrazaj?cej si? o byle g**no, gadaj?cej du?o, ale bez ?adu i sk?adu"

wi?c- zwracam honory, i powiedzmy, ?e "to si? wytnie".

to kolejny dowód na to, ?e wykraczam poza poziom Gimnazjum.. o 2 lata wstecz tongue si? nazywa skromno??... a na niektóre rzeczy reaguj? zbyt gwa?townie, to fakt. i troche nie czytam tego, co wcze?niej napisa?am, dlatego...
i nie odnosi?a? si? do stanu mojej wiedzy, która zmniejszy?a si? kolosalnie przez okres wakacji (tzw cofni?cie, jak to okre?li?a s?awetna pani od matematyki). jeszcze nie z?apa?am p?du szkolnego, nie ?api? zbyt szybko i za du?o rzeczy bior? na serio i do siebie. wi?c- przepraszam smile

Paulo Coelho

#95 2006-10-03 23:10:41

AineNiRigani
Użytkownik

lemonick dobra rada: zmie? ilo?? na jako??. I zanim wy?lesz wiadomo?? przeczytaj j? tak ze 2-3 razy.

#96 2006-10-10 20:41:00

lemonick
Użytkownik

dobrze, nie ma problemu (2 razy przeczytane) wink

Paulo Coelho

#97 2007-11-13 10:52:16

Ika74
Użytkownik

Pchana ciekawo?ci? i ja przebrn??am przez te?cik i ku mojemu zaskoczeniu okaza?o si? ?a najbli?ej mi do Mariane Dashwood from _Sense & Sensibility_ , a nast?pnie Catherine from _Northanger Abbey_
Nie?le, najpierw wewn?trznie oprotestowa?am wynik, ale po g??bszym przemy?leniu musz? przyzna?, ?e chyba jednak co? w tym jest ... kurcze, jak to cz?owiek sam siebie s?abo zna wink

#98 2007-11-13 11:11:51

pak4
Użytkownik

Hm... sugerujesz, ?eby jak rozmawiamy o Karolinie, Darcym, Eleonorze, czy Mariannie, wzi?? te? na tapet? Ik?74? wink big_smile Na pewno ?wietnie by? pozna?a swój charakter big_smile

Oddaj wierzbie
Ca?? nienawi??, ca?e po??danie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#99 2007-11-13 11:22:10

Ika74
Użytkownik

czemu nie, par? lat min??o, a ja wci?? tylu rzeczy o sobie nie wiem ... wink a Wy tu dobrzy ludzie jeste?cie, jak ju? co? mówiecie to ze szczerego serca i w dobrej wierze ... mam nadziej? wink
no i mam nast?pny wynik - tym razem Edward Ferrars, Colonel Christopher Brandon i ciut Lucy Steele ... co Wy na to?

#100 2007-11-14 16:29:13

Dione
Użytkownik

O matko! Edzio i Brandon rozumiem, mog? si? odrobin? miesza?, ale Lucy? Ciebie nie podmieli przy tym te?cie, co?

A tak wogóle, ja jestem Darsik wink

Ostatnio edytowany przez Dione (2007-11-14 16:30:00)

Stopka forum