Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#76 2006-09-05 20:52:20

lemonick
U┐ytkownik

Re: Quiz: Kt├│r─ů bohaterk─ů ksi─ů┼╝ek Jane Austen jeste┼Ť?

Pułkownik Kolonel Kristofer Brandon...

jak to pi─Öknie brzmi...
ciekawe jak tak naprawd─Ö brzmia┼éo imi─Ö Wickhama? Jerry? no bo w mojej ksi─ů┼╝ce by┼é przet┼éumaczony jako "Jerzy Wickham", a ja nigdy nie by┼éam dobra w t┼éumaczeniu imion z angielskiego na polski... mo┼╝e George? prosto z drzewa? (przepraszam, nie mog┼éam si─Ö powstrzyma─ç)

-Co to jest prawdziwe JA? (...)
-To kim jeste┼Ť, a nie to, co z Ciebie zrobiono.
Paulo Coelho

#77 2006-09-05 22:28:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

Angielski odpowiednik Jerzego to George (st─ůd te┼╝ u┼╝ywa si─Ö zamiennie Jerzy Waszyngton lum George Washington).
A ja ostatnio spotka┼éam si─Ö z innym Georgem Wickhamem. Wredcn─ů kreatur─ů, przy kt├│rej austenowski to taki grzeczny ch┼éopczyk by┼é. I w tym samym okresie egzystowa┼é... big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#78 2006-09-05 22:48:19

megg
U┐ytkownik

O, to ciekawe big_smile A kt├│┼╝ to taki?
A swoj─ů drog─ů, ja te┼╝ jak zaczyna┼éam czyta─ç JA, to mia┼éam wra┼╝enie, ┼╝e faceci zamiast imion maj─ů przed nazwiskiem "pan", "pu┼ékownik", "kapitan", "sir", itd. albo po prostu nazwisko-Wickham to Wickham, a Willoughby to Willoughby smile Przed nimi nigdy si─Ö jako┼Ť nie stawia "pan"....A z imienia to chyba tylko Edmund,Tom, Edward...

#79 2006-09-05 22:54:36

AineNiRigani
U┐ytkownik

George Wickham, żołnierz, wredny. W zasadzie wszystko się zgadza.
Ach on te┼╝ jest postaci─ů fikcyjn─ů w filmie. Podejrzewam, ze to jaki┼Ť uk┼éon re┼╝ysera w strone Jane big_smile

#80 2006-09-06 08:27:18

Marija
U┐ytkownik

Ja w┼éa┼Ťciwie te┼╝ Krzysia najmniej lubi┼éa. Sadysta. Cyta┼éa┼Ť t─ů analiz─Ö psychologiczno-psychiatryczn─ů mieszka┼äc├│w stumiolowego Lasu? big_smile
Ale imię jako-takie zawsze bardzo mi się podobało.

Gdzie to mo┼╝na namierzy─ç?? 8O

#81 2006-09-06 23:04:33

AineNiRigani
U┐ytkownik

jak szukam to nie mog─Ö znale┼Ťc - jak zawsze. znalaz┼éam tylko streszczenie:D
Krzy┼Ť to ekshibicjonista (s┼éucha bajek w wannie) i sadysta( ciagnie misia po schodach,a jego biedna g┼é├│wka podskakuje na stopniach).Prosiaczek to wyl─Ökniony gej:"... Prosiaczek nie s┼éucha┼é, tylko czeka┼é z upragnienia, aby zobaczy─ç niebieskie szelki Krzysia... Prosiaczek ju┼╝ je kiedy┼Ť widzia┼é przedtem, jeden jedyny raz. Ale by┼é wtedy o wiele m┼éodszy i tak by┼é przej─Öty ich widokiem, ┼╝e musia┼é p├│j┼Ť─ç do ┼é├│┼╝eczka o p├│┼é godziny wcze┼Ťniej ni┼╝ zwykle. I od tego czasu zastanawia┼é si─Ö zawsze, czy by┼éy one tak niebieskie i tak napi─Öte, jak mu si─Ö wtedy wydawa┼éo". Jest r├│wnie┼╝ paskudnym hedonist─ů (wci─ů┼╝ czeka na ma┼ée co nieco).
Kłapouchy cierpi na kompleks kastralny (utrata "ogonka"). Królik uprawia kazirodztwo z krewnymi i znajomymi.Sowa to erotoman gawędziarz, Tygrys-playboyowaty bawidamek (zamieszkał u Kangurzycy). Maleństwo dzięi takim wzorom będzie zupełnie zdeprawowane...

#82 2006-09-07 13:24:43

Dione
U┐ytkownik

Tej analizy niestety jeszcze w swoje niecierpliwe pazurki nie dosta┼éam, ale w tym miejscu przypomina si─Ö polska komedia "Cia┼éo". Swoj─ů drog─ů ca┼ékiem niez┼éa. W tym filmie bohaterowie prowadzili dyskusj─Ö nad pytaniem: Kto jest ojcem "male┼ästwa" kangurzycy?

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#83 2006-09-09 21:55:15

lemonick
U┐ytkownik

moze Malenstwo nie mialo ojca, bo pojechal na wojne?? walczyc w obronie Misi Koala. albo Kangurzyca brykala sobie jak Tygrysek (dlatego teraz go tak lubi) i pewnej nocy, gdy pobrykiwala do domu, wpadla na jakiegos tajemniczego kangura... on j─ů "ztegesowa┼é" i zrobi┼é jej Male┼ästwo...

Aine, to twoje streszczenie czy sciagniete z jakiejs strony?? bo tam jest chyba b┼é─ůd. to Puchatek czekal na Ma┼ée Conieco, i chyba to on "z niecierpliwoscia czekal na napiete >>szelki<< Krzysia"

Paulo Coelho

#84 2006-09-19 12:25:17

Dione
U┐ytkownik

Mo┼╝e troch─Ö porobi─Ö za czarny charakter :twisted: i grzecznie poprosz─Ö (colta trzymam wymierzonego w ekran lol ) do powrotu do tematu. Troszk─Ö jeste┼Ťmy offtopic....

#85 2006-09-19 15:57:39

NieVe
U┐ytkownik

George Wickham, żołnierz, wredny. W zasadzie wszystko się zgadza.
Ach on te┼╝ jest postaci─ů fikcyjn─ů w filmie. Podejrzewam, ze to jaki┼Ť uk┼éon re┼╝ysera w strone Jane big_smile

a jaki to film je┼Ťli moge spyta─ç?? :twisted:

gg 6516634
"Dobra ksi─ů┼╝a to rodzaj alkoholu - te┼╝ idzie do g┼éowy" - MAGDALENA SAMOZWANIEC

#86 2006-09-19 16:13:24

AineNiRigani
U┐ytkownik

Sharpe (ten odcinek, kiedy wrócił do Yorkshire)

#87 2006-09-19 16:55:43

Robert_Benett
U┐ytkownik

Do analizy psychologicznej mieszka┼äc├│w stumilowego lasu doda┼ébym jeszcze syndrom sztokholmski Kubusia -odczuwa┼é przecie┼╝ wi─Ö┼║ ze swoim oprawc─ů Krzysiem

Kwitn─ůce irysy
U moich st├│p -
Sandały sznurowane na niebiesko.(Basho Matsuo )

#88 2006-09-28 22:12:12

lemonick
U┐ytkownik

w┼éa┼Ťnie, a tak pierwotnie to jaki temat by┼é pierwotny? ┼╝ycie JA? c├│┼╝, Janinka by┼éa, jest i b─Ödzie najlepsza wink

Paulo Coelho

#89 2006-09-28 22:23:26

AineNiRigani
U┐ytkownik

w┼éa┼Ťnie, a tak pierwotnie to jaki temat by┼é pierwotny? ┼╝ycie JA? )

Pudło.

#90 2006-09-28 22:38:22

lemonick
U┐ytkownik

zagubi┼éam si─Ö (spojrza┼éam w g├│r─Ö- faktycznie, nie. to komentarze do kwizu)... c├│┼╝, tak to jest- jedna osoba napisze co┼Ť nie na temat i potem mo┼╝na si─Ö pogubi─ç.... bywa i tak wink

Aine, czuj─Ö, ┼╝e jeste┼Ť moim "str├│┼╝em-inkwizytorem" tongue jesli mo┼╝na to tak nazwa─ç... widac, ┼╝e jeste┼Ť nauczycielk─ů... oni maj─ů we krwi/w genach czepianie si─Ö o ka┼╝dy ┼║le postawiony przecinek... bez obrazy i kolejnych komentarzy, please smile

Paulo Coelho

#91 2006-09-28 23:34:54

AineNiRigani
U┐ytkownik

czy ci sie podoba czy nie, i tak odpowiem big_smile
Czepiam sie, bo jestem czepialska. Od urodzenia.
Nigdy nie czepiam si─Ö ani o przecinki, ani nawet o ortografy. Ale je┼Ťli piszesz autorytarnie niedoczytawszy temat, to b─ůd┼║ pewna ┼╝e zawsze sie doczepie*. Tak samo, jak do nieprzemy┼Ťlanej wypowiedzi o podobnym charakterze. Aczkolwiek tym razem napisa┼éam tylko jeden wyraz. I nawet bez podtekstu big_smile Jak to si─Ö m├│wi? Uderz w st├│┼é ...? Ja nawet nie uderzy┼éam, a no┼╝yce si─Ö odezwa┼éy big_smile Ma┼éo tego, nigdy si─Ö do Ciebie nie odezwa┼éam wulgarnie, nigdy nie obrazi┼éam, nie przezywa┼éam. Jedynie wykaza┼éam b┼é─Ödy w rozumowaniu. Reszt─Ö dopisa┼éa Twoja ura┼╝ona duma i ambicja. Nie b─Öd─Ö tego komentowa─ç, bo znowu dodasz 2 do 2 i wyjdzie Ci 5.

*I zgodnie z t─ů regu┼é─ů. W genach mog─ů mie─ç jedyni ci, kt├│rzy maj─ů rodzic├│w nauczycieli. U innych krew/geny odpadaj─ů big_smile

#92 2006-09-29 20:49:18

lemonick
U┐ytkownik

hmm... umiem liczy─ç, niczego sobie nie dopowiadam i ee... c├│┼╝, ze starszymi tak to ju┼╝ jest- m┼éodsi nie umiej─ů si─Ö porozumie─ç z nimi, w szczeg├│lno┼Ťci ludzie "czepialscy". i prosze, ja sie nie obrazam, i nie urazi┼éa┼Ť mojej dumy (nie jestem panem d., kt├│rego duma jest wielko┼Ťci wie┼╝y Eifla)... i prosze Ci─Ö, we┼║ pod uwag─Ö, ┼╝e jestem od Ciebie par─Ö lat m┼éodsza i g┼éupsza o par─Ö lat nauki.... zreszt─ů, niewa┼╝ne....

Paulo Coelho

#93 2006-10-03 00:46:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

lemoniku przeczytaj bardzo uwa┼╝nie m├│j post i sw├│j. I postaraj si─Ö go zanalizowa─ç pod k─ůtem
a) szybko┼Ťci odpowiedzi. Czy aby za ka┼╝dym razem dok┼éadnie czytasz to co ja poisze i przemy┼Ťlisz to co piszesz
b) czy ja odnosiłam się do stanu Twojej wiedzy

Tw├│j ostatni post jest bez ┼éadu i sk┼éadu. Domy┼Ťlam si─Ö, ┼╝e zastosowa┼éa┼Ť jaki┼Ť skr├│t my┼Ťlowy. Po raz kolejny. Nie bierzesz jednak pod uwag─Ö tego, ┼╝e skr├│ty my┼Ťlowe stosuje si─Ö tylko wobec ludzi z kt├│rymi rozumie si─Ö bez s┼é├│w, kt├│rzy nie potrzebuj─ů t┼éumaczy, dekoder├│w i innych.
Z Twojej wypowiedzi wynika, że ludzie młodzi, szczególnie czepialscy nie moga sie dogadać ze starszymi - podejrzewam, że nie o to Ci chodziło.

C├│┼╝, musze Ci─Ö rozczarowa─ç. Mam bardzo du┼╝o znajomych (w tym kilku bardzo bliskich, z kt├│rymi bardzo cz─Östo rozmawiam) du┼╝o m┼éodszych od Ciebie (gimnazjalist├│w) czy ciute┼äk─Ö starszych (zesz┼éorocznych maturzyst├│w). Z jedn─ů z takich os├│b przegada┼éam niemal 2 tygodnie. Bez przerwy. Nie wyczerpa┼éy mi si─Ö tematy, jako┼Ť ani ja si─Ö specjalnie nie czepia┼éam, ani oni na to zwracali uwag─Ö. Ale ka┼╝dy z nich rozumia┼é to co ja do nich m├│wi─Ö bez dopowiadania sobie czego┼Ť czego nie ma, a ja rozmia┼éam ich.
To nie kwestia wieku, niestety...

#94 2006-10-03 23:00:58

lemonick
U┐ytkownik

ja og├│lnie mam charakter "wariatki, obrazaj─ůcej si─Ö o byle g**no, gadaj─ůcej du┼╝o, ale bez ┼éadu i sk┼éadu"

wi─Öc- zwracam honory, i powiedzmy, ┼╝e "to si─Ö wytnie".

to kolejny dow├│d na to, ┼╝e wykraczam poza poziom Gimnazjum.. o 2 lata wstecz tongue si─Ö nazywa skromno┼Ť─ç... a na niekt├│re rzeczy reaguj─Ö zbyt gwa┼étownie, to fakt. i troche nie czytam tego, co wcze┼Ťniej napisa┼éam, dlatego...
i nie odnosi┼éa┼Ť si─Ö do stanu mojej wiedzy, kt├│ra zmniejszy┼éa si─Ö kolosalnie przez okres wakacji (tzw cofni─Öcie, jak to okre┼Ťli┼éa s┼éawetna pani od matematyki). jeszcze nie z┼éapa┼éam p─Ödu szkolnego, nie ┼éapi─Ö zbyt szybko i za du┼╝o rzeczy bior─Ö na serio i do siebie. wi─Öc- przepraszam smile

Paulo Coelho

#95 2006-10-03 23:10:41

AineNiRigani
U┐ytkownik

lemonick dobra rada: zmie┼ä ilo┼Ť─ç na jako┼Ť─ç. I zanim wy┼Ťlesz wiadomo┼Ť─ç przeczytaj j─ů tak ze 2-3 razy.

#96 2006-10-10 20:41:00

lemonick
U┐ytkownik

dobrze, nie ma problemu (2 razy przeczytane) wink

Paulo Coelho

#97 2007-11-13 10:52:16

Ika74
U┐ytkownik

Pchana ciekawo┼Ťci─ů i ja przebrn─Ö┼éam przez te┼Ťcik i ku mojemu zaskoczeniu okaza┼éo si─Ö ┼╝a najbli┼╝ej mi do Mariane Dashwood from _Sense & Sensibility_ , a nast─Öpnie Catherine from _Northanger Abbey_
Nie┼║le, najpierw wewn─Ötrznie oprotestowa┼éam wynik, ale po g┼é─Öbszym przemy┼Ťleniu musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e chyba jednak co┼Ť w tym jest ... kurcze, jak to cz┼éowiek sam siebie s┼éabo zna wink

#98 2007-11-13 11:11:51

pak4
U┐ytkownik

Hm... sugerujesz, ┼╝eby jak rozmawiamy o Karolinie, Darcym, Eleonorze, czy Mariannie, wzi─ů─ç te┼╝ na tapet─Ö Ik─Ö74? wink big_smile Na pewno ┼Ťwietnie by┼Ť pozna┼éa sw├│j charakter big_smile

Oddaj wierzbie
Ca┼é─ů nienawi┼Ť─ç, ca┼ée po┼╝─ůdanie
Twego serca.

Basho (1644-1695)

#99 2007-11-13 11:22:10

Ika74
U┐ytkownik

czemu nie, par─Ö lat min─Ö┼éo, a ja wci─ů┼╝ tylu rzeczy o sobie nie wiem ... wink a Wy tu dobrzy ludzie jeste┼Ťcie, jak ju┼╝ co┼Ť m├│wiecie to ze szczerego serca i w dobrej wierze ... mam nadziej─Ö wink
no i mam nast─Öpny wynik - tym razem Edward Ferrars, Colonel Christopher Brandon i ciut Lucy Steele ... co Wy na to?

#100 2007-11-14 16:29:13

Dione
U┐ytkownik

O matko! Edzio i Brandon rozumiem, mog─ů si─Ö odrobin─Ö miesza─ç, ale Lucy? Ciebie nie podmieli przy tym te┼Ťcie, co?

A tak wog├│le, ja jestem Darsik wink

Ostatnio edytowany przez Dione (2007-11-14 16:30:00)

Stopka forum