Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2005-01-02 12:56:43

dorotka
Użytkownik

Quiz: Któr? bohaterk? ksi??ek Jane Austen jeste??

Wczoraj wesz?am na stron?, gdzie znajdowa? si? ten quiz. Jest w j?zyku angielskim i w sumie mo?na ?atwo odgadn?? która odpowied? pasuje do której bohaterki, wi?c musia?am si? d?ugo zastanawia? przed wyborem.
Jestem ciekawa, czy kto? z was robi? sobie ten quiz. Link znajduje si? w dziale linków ró?nych.
Mój wynik podobno jest zgodny z prawd?, przynajmniej tak twierdzi moja mama. Wysz?o, ?e przypominam Lizzy... no nie wiem. Mo?e nie jestem do ko?ca taka jak ona, ale jest wiele podobie?stw (nie pytajcie jakich big_smile ) a poza tym z pozosta?ymi opcjami (czyt. bohaterkami) nie mam wiele wspólnego.
Przepraszam za tak dziwny temat, ale nowy rok nastroi? mnie jako? filozoficznie roll

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#2 2005-01-06 14:23:51

KatA
Użytkownik

Re: Quiz: Któr? bohaterk? ksi??ek Jane Austen jeste??

Czy mozesz podac link o tej strony?
A moze zaadaotowac go na nasza strone?

#3 2005-01-06 16:12:21

dorotka
Użytkownik

Link znalaz?am w?a?nie na tej stronie wink O ile dobrze pami?tam, jest w dziale ró?ne, czy te? inne i znajduje sie na ostatnim miejscu na drugiej stronie - sorki za takie opisy, ale jestem wzrokowcem i pami?tam gdzie le?y a nie jak si? nazywa big_smile

#4 2005-01-07 10:54:56

Marianna
Użytkownik

Robi?am go jaki? czas temu. Wysz?o mi ?e jestem ...Katarzyn? Morland sad sad sad. Ma?o trafny wynik hmm. Oczywi?cie nie twierdz?, ?e chcia?abym by? Lizzy, bo tak naprawd? to chyba do ?adnej z bohaterek nie jestem podobna.
Odpowiadaj?c na pytania zbyt ?atwo przewidzie?, kto ukrywa si? za dan? odpowiedzi?, a to sprawia, ?e test jest nieobiektywny.

#5 2005-01-07 16:11:05

dorotka
Użytkownik

Mia?am to samo uczucie. Musia?am si? strasznie wysila?, ?eby nie my?le? co chwila: "To Emma...to Lizzy" i tak w kó?ko. Nad ka?d? odpowiedzi? m?czy?am si? par? minut... ten, kto wymysli? ten quiz móg?by si? troszk? bardziej wysili? wink

#6 2005-01-09 10:59:28

sister
Użytkownik

Uuuuu
mi wysz?o, ?e jestem Elinor Dashwood. To pewnie bariera j?zykowa :mrgreen:
bo o sobie mog? powiedzie? wiele, ale nie to, .?e jestem do niej podobna... jak odj?? troch? ironii Lizzy to chyba bym ni? mog?a by? ze wszystkich bohaterek JA. wink

#7 2005-01-09 12:28:24

dorotka
Użytkownik

No a ja w?a?nie ze wzgl?du na ironi? pasuj? na Lizzy, tylko, ?e zazwyczaj staram si? zachowa? z?o?liwe uwagi dla siebie. Moi znajomi ju? si? przyzwyczaili, ale co by by?o gdybym zacz??a publicznie nabija? si? z obcych ludzi? wink
Co prawda urod? to mam zdecydowanie inn? ni? Lizzy w serialu, ale w innej ekranizacji by?a blondynk?, co mnie pociesza...

#8 2005-01-09 13:42:33

sister
Użytkownik

No, ironii to ja te? mam sporo, ale nie zawsze moje uwagi s? tak trafne, jak stwierdzenia Lizzy. ale równie bardzo razi mnie ludzka g?upota i duma. No i nie jestem chyba a? tak dobrze wychowana i u?o?ona jak Lizzy...

#9 2005-01-09 14:50:16

dorotka
Użytkownik

He he, podobno uwa?ano Lizzy za impertynenck?... i za to j? lubi?, gdyby by?a taka ug?askana i anielska jak Jane to bym z ni? nie wytrzyma?a. Jakmo?na my?le? dobrze o wszystkich?! To zatraca o komun?

#10 2005-01-09 15:15:09

sister
Użytkownik

Wiecie co? ja rozumiem, ?e niektórym ta posta? wydaje si? zbyt md?a... ale ja j? strasznie szanuj?. A co do aktorki, graj?cej Jane w serialu P&P to naprawd? bardzo mi sie podoba?a. I prosz?, nie zlinczujcie mnie za to, ale uwa?am, ?e to pi?kna kobieta, ?e ucharakteryzowali j? doskonale, klasyczne pi?kno po prostu, jej twarz, sylwetka, wszystko doskona?a... i czasami mam problem ze stwierdzeniem, która z sióstr jest ?adniejsza, Jane czy Lizzy....

#11 2005-03-24 16:52:11

Gabra
Użytkownik

Tu s? kolejne testy typu którym z bohaterów jeste?. W pierwszym wysz?a mi Lizzy a w drugim Edward Ferrars, ale to oczywiste bo tacy s? do siebie podobni :?

http://www.selectsmart.com/FREE/select. … babyviolet

http://www.selectsmart.com/FREE/select.php?client=sands

#12 2005-08-05 23:34:57

AineNiRigani
Użytkownik

Mnie wysz?o dok?adnie po jednej odpowiedzi charakterystycznej dla ka?dego bohatera. Jestem ka?dym z nich. Albo ?adnym big_smilebig_smilebig_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#13 2005-09-15 13:00:28

Aga85
Użytkownik

Heh, a mnie w tym jednym quizie wysz?a niez?a mieszanka Marianne z Elinor, no a jak dodac, ?e mam jakies cechy Lizzy ( tylko jakie?! ), to chyba nie jest za mn? tak ?le wink
No a na tej stronie 'Sense & Sensibility' wiecie co mi wysz?o?! Tym razem okaza?o sie, ?e ze mnie Edward Ferrars z domieszk? Elinor Dashwood big_smile Naprawd? niez?? mia?am zabaw? 8) Fajne to smile Macie jeszcze co? podobnego?

#14 2005-09-16 15:14:43

agnes_13
Użytkownik

lol lol lol
A mi wysz?o ze jestem miesznk? Anny Elliot ( I yhink it's true 8) )
i Katarzyny z "Opactwa..."
Niez?e!!
Aga

Agnes

#15 2006-03-23 10:02:37

frycia
Użytkownik

z testu wysz?o, ?e jestem podobna do Anne Elliot z Perswazji. Jeszce nie czyta?am tej ksia?ki wi?c trudno mi okre?l? czy to prawda ale w domu sobie zrobie ten test jeszcze raz ale tym razem juz ze slownikiem:)

,, ?ycie to ?art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#16 2006-03-23 18:03:27

Gosia
Użytkownik

Ja potrzebuje tlumaczenia sad

#17 2006-03-23 20:39:54

Bonduelle
Użytkownik

Hm, mnie w podobnych testach wychodzi Lizzy lub Jane Bennet, a w tym z ksi??ki "Randkowanie wg Jane austen" (polecam!) mia?am Ann? Elliot. Gdzie tu sens, gdzie logika? :?

#18 2006-03-24 15:12:06

Jeanne
Użytkownik

Jeste? wybuchow? mieszank? Bonduelle... big_smile

"Lasy by?y doko?a. I po?ó?k?e li?cie
Jak blade meteory przez pó?mrok spada?y."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#19 2006-03-24 15:36:36

Bonduelle
Użytkownik

Czy mieszanka Anny Elliot z czymkolwiek mo?e by? w ogóle wybuchowa? wink

(Mo?e mam rozdwojenie ja?ni, ot i wszystko ;P)

#20 2006-04-09 22:40:35

ewelinka
Użytkownik

Wczoraj wesz?am na stron?, gdzie znajdowa? si? ten quiz. Jest w j?zyku angielskim i w sumie mo?na ?atwo odgadn?? która odpowied? pasuje do której bohaterki, wi?c musia?am si? d?ugo zastanawia? przed wyborem.
Jestem ciekawa, czy kto? z was robi? sobie ten quiz. Link znajduje si? w dziale linków ró?nych.
Mój wynik podobno jest zgodny z prawd?, przynajmniej tak twierdzi moja mama. Wysz?o, ?e przypominam Lizzy... no nie wiem. Mo?e nie jestem do ko?ca taka jak ona, ale jest wiele podobie?stw (nie pytajcie jakich big_smile ) a poza tym z pozosta?ymi opcjami (czyt. bohaterkami) nie mam wiele wspólnego.
Przepraszam za tak dziwny temat, ale nowy rok nastroi? mnie jako? filozoficznie roll

A czy mo?esz mim poda? t? stron? gdzie by? tan test?

#21 2006-07-21 18:32:35

lady_kasiek
Użytkownik

w I wysz?o mi ?e jestem Marianna a w II ?e p?k Brandonem :oops:

GRITAR?? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#22 2006-07-22 16:23:54

konstancja
Użytkownik

U mnie wysz?o : Anna Elliot i Edward, czy by?by Kto? tak mi?y i przybli?y? mi sylwetk? tej bohaterki, niestety nie mam dost?pu do ksi?zki. By?abym bardzo wdzi?czna smile

#23 2006-07-24 12:56:36

Dione
Użytkownik

A mnie wynik zaskoczy? :idea: Wyobra?cie sobie, ?e jestem ?e?skim wcieleniem Darcy'ego wink Szkoda, ?e nie jestem facetem wink

Mój ch?opak si? w?a?nie o?eni?....

#24 2006-07-24 19:34:59

Areliee
Użytkownik

AAA! To oszukuje! Buu... B?d? p?aka?! tongue
W tym pierwszym (wszystkie postaci z ksi??ek JA) wysz?a mi... Katarzyna z ON... AAA! Tylko si? utopi?...
A w drugim (RiR) jestem Edwardem... :?
Zawsze wiedzia?am, ?e co? ze mn? nie tak. wink

#25 2006-07-25 11:34:21

elbereth
Użytkownik

Nie przejmuj si? Areliee... to znaczy... te? nie znam nikogo, kto by lubi? Katarzyn? tongue ale jak b?dziesz mia?a szcz??cie, to spotkasz na swojej drodze kilku bezgranicznie oddanych panów Collinsów :twisted:

?ona: Dlaczego zostawi?e? mnie sam?? Wida? kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M??: Ale? sk?d! Gdyby?cie oboje ton?li w rzece, ratowa?bym Ciebie!
?ona: Naprawd??
M??: Oczywi?cie! Jeste? dwa razy l?ejsza! big_smile

Stopka forum