Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2005-01-02 12:56:43

dorotka
U┐ytkownik

Quiz: Kt├│r─ů bohaterk─ů ksi─ů┼╝ek Jane Austen jeste┼Ť?

Wczoraj wesz┼éam na stron─Ö, gdzie znajdowa┼é si─Ö ten quiz. Jest w j─Özyku angielskim i w sumie mo┼╝na ┼éatwo odgadn─ů─ç kt├│ra odpowied┼║ pasuje do kt├│rej bohaterki, wi─Öc musia┼éam si─Ö d┼éugo zastanawia─ç przed wyborem.
Jestem ciekawa, czy kto┼Ť z was robi┼é sobie ten quiz. Link znajduje si─Ö w dziale link├│w r├│┼╝nych.
M├│j wynik podobno jest zgodny z prawd─ů, przynajmniej tak twierdzi moja mama. Wysz┼éo, ┼╝e przypominam Lizzy... no nie wiem. Mo┼╝e nie jestem do ko┼äca taka jak ona, ale jest wiele podobie┼ästw (nie pytajcie jakich big_smile ) a poza tym z pozosta┼éymi opcjami (czyt. bohaterkami) nie mam wiele wsp├│lnego.
Przepraszam za tak dziwny temat, ale nowy rok nastroi┼é mnie jako┼Ť filozoficznie roll

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#2 2005-01-06 14:23:51

KatA
U┐ytkownik

Re: Quiz: Kt├│r─ů bohaterk─ů ksi─ů┼╝ek Jane Austen jeste┼Ť?

Czy mozesz podac link o tej strony?
A moze zaadaotowac go na nasza strone?

#3 2005-01-06 16:12:21

dorotka
U┐ytkownik

Link znalaz┼éam w┼éa┼Ťnie na tej stronie wink O ile dobrze pami─Ötam, jest w dziale r├│┼╝ne, czy te┼╝ inne i znajduje sie na ostatnim miejscu na drugiej stronie - sorki za takie opisy, ale jestem wzrokowcem i pami─Ötam gdzie le┼╝y a nie jak si─Ö nazywa big_smile

#4 2005-01-07 10:54:56

Marianna
U┐ytkownik

Robi┼éam go jaki┼Ť czas temu. Wysz┼éo mi ┼╝e jestem ...Katarzyn─ů Morland sad sad sad. Ma┼éo trafny wynik hmm. Oczywi┼Ťcie nie twierdz─Ö, ┼╝e chcia┼éabym by─ç Lizzy, bo tak naprawd─Ö to chyba do ┼╝adnej z bohaterek nie jestem podobna.
Odpowiadaj─ůc na pytania zbyt ┼éatwo przewidzie─ç, kto ukrywa si─Ö za dan─ů odpowiedzi─ů, a to sprawia, ┼╝e test jest nieobiektywny.

#5 2005-01-07 16:11:05

dorotka
U┐ytkownik

Mia┼éam to samo uczucie. Musia┼éam si─Ö strasznie wysila─ç, ┼╝eby nie my┼Ťle─ç co chwila: "To Emma...to Lizzy" i tak w k├│┼éko. Nad ka┼╝d─ů odpowiedzi─ů m─Öczy┼éam si─Ö par─Ö minut... ten, kto wymysli┼é ten quiz m├│g┼éby si─Ö troszk─Ö bardziej wysili─ç wink

#6 2005-01-09 10:59:28

sister
U┐ytkownik

Uuuuu
mi wyszło, że jestem Elinor Dashwood. To pewnie bariera językowa :mrgreen:
bo o sobie mog─Ö powiedzie─ç wiele, ale nie to, .┼╝e jestem do niej podobna... jak odj─ů─ç troch─Ö ironii Lizzy to chyba bym ni─ů mog┼éa by─ç ze wszystkich bohaterek JA. wink

#7 2005-01-09 12:28:24

dorotka
U┐ytkownik

No a ja w┼éa┼Ťnie ze wzgl─Ödu na ironi─Ö pasuj─Ö na Lizzy, tylko, ┼╝e zazwyczaj staram si─Ö zachowa─ç z┼éo┼Ťliwe uwagi dla siebie. Moi znajomi ju┼╝ si─Ö przyzwyczaili, ale co by by┼éo gdybym zacz─Ö┼éa publicznie nabija─ç si─Ö z obcych ludzi? wink
Co prawda urod─Ö to mam zdecydowanie inn─ů ni┼╝ Lizzy w serialu, ale w innej ekranizacji by┼éa blondynk─ů, co mnie pociesza...

#8 2005-01-09 13:42:33

sister
U┐ytkownik

No, ironii to ja te┼╝ mam sporo, ale nie zawsze moje uwagi s─ů tak trafne, jak stwierdzenia Lizzy. ale r├│wnie bardzo razi mnie ludzka g┼éupota i duma. No i nie jestem chyba a┼╝ tak dobrze wychowana i u┼éo┼╝ona jak Lizzy...

#9 2005-01-09 14:50:16

dorotka
U┐ytkownik

He he, podobno uwa┼╝ano Lizzy za impertynenck─ů... i za to j─ů lubi─Ö, gdyby by┼éa taka ug┼éaskana i anielska jak Jane to bym z ni─ů nie wytrzyma┼éa. Jakmo┼╝na my┼Ťle─ç dobrze o wszystkich?! To zatraca o komun─Ö

#10 2005-01-09 15:15:09

sister
U┐ytkownik

Wiecie co? ja rozumiem, ┼╝e niekt├│rym ta posta─ç wydaje si─Ö zbyt md┼éa... ale ja j─ů strasznie szanuj─Ö. A co do aktorki, graj─ůcej Jane w serialu P&P to naprawd─Ö bardzo mi sie podoba┼éa. I prosz─Ö, nie zlinczujcie mnie za to, ale uwa┼╝am, ┼╝e to pi─Ökna kobieta, ┼╝e ucharakteryzowali j─ů doskonale, klasyczne pi─Ökno po prostu, jej twarz, sylwetka, wszystko doskona┼éa... i czasami mam problem ze stwierdzeniem, kt├│ra z si├│str jest ┼éadniejsza, Jane czy Lizzy....

#11 2005-03-24 16:52:11

Gabra
U┐ytkownik

Tu s─ů kolejne testy typu kt├│rym z bohater├│w jeste┼Ť. W pierwszym wysz┼éa mi Lizzy a w drugim Edward Ferrars, ale to oczywiste bo tacy s─ů do siebie podobni :?

http://www.selectsmart.com/FREE/select. … babyviolet

http://www.selectsmart.com/FREE/select.php?client=sands

#12 2005-08-05 23:34:57

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mnie wyszło dokładnie po jednej odpowiedzi charakterystycznej dla każdego bohatera. Jestem każdym z nich. Albo żadnym big_smilebig_smilebig_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#13 2005-09-15 13:00:28

Aga85
U┐ytkownik

Heh, a mnie w tym jednym quizie wysz┼éa niez┼éa mieszanka Marianne z Elinor, no a jak dodac, ┼╝e mam jakies cechy Lizzy ( tylko jakie?! ), to chyba nie jest za mn─ů tak ┼║le wink
No a na tej stronie 'Sense & Sensibility' wiecie co mi wysz┼éo?! Tym razem okaza┼éo sie, ┼╝e ze mnie Edward Ferrars z domieszk─ů Elinor Dashwood big_smile Naprawd─Ö niez┼é─ů mia┼éam zabaw─Ö 8) Fajne to smile Macie jeszcze co┼Ť podobnego?

#14 2005-09-16 15:14:43

agnes_13
U┐ytkownik

lol lol lol
A mi wysz┼éo ze jestem miesznk─ů Anny Elliot ( I yhink it's true 8) )
i Katarzyny z "Opactwa..."
Niezłe!!
Aga

Agnes

#15 2006-03-23 10:02:37

frycia
U┐ytkownik

z testu wysz┼éo, ┼╝e jestem podobna do Anne Elliot z Perswazji. Jeszce nie czyta┼éam tej ksia┼╝ki wi─Öc trudno mi okre┼Ťl─ç czy to prawda ale w domu sobie zrobie ten test jeszcze raz ale tym razem juz ze slownikiem:)

,, ┼╝ycie to ┼╝art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#16 2006-03-23 18:03:27

Gosia
U┐ytkownik

Ja potrzebuje tlumaczenia sad

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#17 2006-03-23 20:39:54

Bonduelle
U┐ytkownik

Hm, mnie w podobnych testach wychodzi Lizzy lub Jane Bennet, a w tym z ksi─ů┼╝ki "Randkowanie wg Jane austen" (polecam!) mia┼éam Ann─Ö Elliot. Gdzie tu sens, gdzie logika? :?

#18 2006-03-24 15:12:06

Jeanne
U┐ytkownik

Jeste┼Ť wybuchow─ů mieszank─ů Bonduelle... big_smile

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#19 2006-03-24 15:36:36

Bonduelle
U┐ytkownik

Czy mieszanka Anny Elliot z czymkolwiek mo┼╝e by─ç w og├│le wybuchowa? wink

(Mo┼╝e mam rozdwojenie ja┼║ni, ot i wszystko ;P)

#20 2006-04-09 22:40:35

ewelinka
U┐ytkownik

Wczoraj wesz┼éam na stron─Ö, gdzie znajdowa┼é si─Ö ten quiz. Jest w j─Özyku angielskim i w sumie mo┼╝na ┼éatwo odgadn─ů─ç kt├│ra odpowied┼║ pasuje do kt├│rej bohaterki, wi─Öc musia┼éam si─Ö d┼éugo zastanawia─ç przed wyborem.
Jestem ciekawa, czy kto┼Ť z was robi┼é sobie ten quiz. Link znajduje si─Ö w dziale link├│w r├│┼╝nych.
M├│j wynik podobno jest zgodny z prawd─ů, przynajmniej tak twierdzi moja mama. Wysz┼éo, ┼╝e przypominam Lizzy... no nie wiem. Mo┼╝e nie jestem do ko┼äca taka jak ona, ale jest wiele podobie┼ästw (nie pytajcie jakich big_smile ) a poza tym z pozosta┼éymi opcjami (czyt. bohaterkami) nie mam wiele wsp├│lnego.
Przepraszam za tak dziwny temat, ale nowy rok nastroi┼é mnie jako┼Ť filozoficznie roll

A czy możesz mim podać tę stronę gdzie był tan test?

#21 2006-07-21 18:32:35

lady_kasiek
U┐ytkownik

w I wyszło mi że jestem Marianna a w II że płk Brandonem :oops:

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#22 2006-07-22 16:23:54

konstancja
U┐ytkownik

U mnie wysz┼éo : Anna Elliot i Edward, czy by┼éby Kto┼Ť tak mi┼éy i przybli┼╝y┼é mi sylwetk─Ö tej bohaterki, niestety nie mam dost─Öpu do ksi─ůzki. By┼éabym bardzo wdzi─Öczna smile

#23 2006-07-24 12:56:36

Dione
U┐ytkownik

A mnie wynik zaskoczył :idea: Wyobraźcie sobie, że jestem żeńskim wcieleniem Darcy'ego wink Szkoda, że nie jestem facetem wink

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#24 2006-07-24 19:34:59

Areliee
U┐ytkownik

AAA! To oszukuje! Buu... Będę płakać! tongue
W tym pierwszym (wszystkie postaci z ksi─ů┼╝ek JA) wysz┼éa mi... Katarzyna z ON... AAA! Tylko si─Ö utopi─ç...
A w drugim (RiR) jestem Edwardem... :?
Zawsze wiedzia┼éam, ┼╝e co┼Ť ze mn─ů nie tak. wink

#25 2006-07-25 11:34:21

elbereth
U┐ytkownik

Nie przejmuj si─Ö Areliee... to znaczy... te┼╝ nie znam nikogo, kto by lubi┼é Katarzyn─Ö tongue ale jak b─Ödziesz mia┼éa szcz─Ö┼Ťcie, to spotkasz na swojej drodze kilku bezgranicznie oddanych pan├│w Collins├│w :twisted:

┼╗ona: Dlaczego zostawi┼ée┼Ť mnie sam─ů? Wida─ç kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M─ů┼╝: Ale┼╝ sk─ůd! Gdyby┼Ťcie oboje ton─Öli w rzece, ratowa┼ébym Ciebie!
┼╗ona: Naprawd─Ö?
M─ů┼╝: Oczywi┼Ťcie! Jeste┼Ť dwa razy l┼╝ejsza! big_smile

Stopka forum