Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1526 2006-05-11 17:10:40

GosiaJ
U┐ytkownik

Re: N&S cd.

mnie prosze dopisa─ç!

A wiesz, ┼╝e mam Ci─Ö na li┼Ťcie, tylko zapomnia┼éam wymieni─ç :-) Przepraszam.

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#1527 2006-05-11 17:10:56

ewa7
U┐ytkownik

Gosieńko J dzieki za wpis na listę big_smile
Musze zdobyć ten nowy kawałek , zeby zapomnieć o Panu Remoncie ( miał to zrobić w dwa dni a siedzi już 3 i to nie koniec. ) Zaraz oszaleję

#1528 2006-05-11 17:12:33

GosiaJ
U┐ytkownik

Migotko czy jeste┼Ť mo┼╝e w posiadaniu drugiej cze┼Ťci dobranocki dla doros┼éych?

Ewo, mam Ci─Ö na li┼Ťcie subskrybentek ;-). Je┼Ťli jeszcze nie dosta┼éa┼Ť, daj mi zna─ç na maila, ja Twojego nie mam.

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#1529 2006-05-11 17:28:00

Gosia
U┐ytkownik

chyba po to ┼╝eby p├│j┼Ťc szybciej do ┼éo┼╝ka

To tez, ale tez dlatego, zeby byl blizej wink

Ile rozpustnic na tym forum
To przechodzi ludzkie pojecie! 8O

Gosi─Ö (to si─Ö rozumie samo przez si─Ö)

Tylko sprobowalbys mi nie wyslac! big_smile wink

Ja si─Ö narazie nie dopisuj─Ö, ale obiecaj mi, ┼╝e za rok, kiedy sko┼äcz─Ö 18 wy┼Ťlesz mi swoje dzie┼éo( bo podobno nie jest ono przeznaczone dla panien poni┼╝ej tej lini wieku

Margarett, podziwiam Twoje samozaparcie i jestem pelna uznania dla Twojej prawdomownosci. Czapki z glow! big_smile

Sanjana, jestem pewna, ze lektura tamtego watku jest pasjonujaca big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#1530 2006-05-11 17:44:28

Margarett
U┐ytkownik

Ja si─Ö narazie nie dopisuj─Ö, ale obiecaj mi, ┼╝e za rok, kiedy sko┼äcz─Ö 18 wy┼Ťlesz mi swoje dzie┼éo( bo podobno nie jest ono przeznaczone dla panien poni┼╝ej tej lini wieku

Margarett, podziwiam Twoje samozaparcie i jestem pelna uznania dla Twojej prawdomownosci. Czapki z glow! big_smile

oj zawstydzasz mnie :oops: :oops: :oops:

Marzenia prze┼╝ywane pod wp┼éywem chwili trac─ů ca┼éy urok przy ich roztrz─ůsaniu

#1531 2006-05-11 18:01:43

Gosia
U┐ytkownik

Najlepsze dopiero przed Toba big_smile

Z Południa na Północ:

#1532 2006-05-11 18:22:28

izek
U┐ytkownik

"Kobieta, kt├│ra z┼éapie m─ů┼╝czyzn─Ö za serce, powinna by─ç dla niego pe┼éna dobra, czu┼éo┼Ťci. Powinna mie─ç co┼Ť, co fascynuje i pozwala mu oderwa─ç od niej spojrzenia. Co┼Ť, co powoduje, ┼╝e cz┼éowiek dotkniety przez inn─ů kobiete poczu┼éby si─Ö zgwa┼écony"

to i doko┼äczenie tego cytatu troch─Ö jednak mi tr─ůci mi przerzucaniem odpowiedzialno┼Ťci za ogl─ůdanie si─Ö facet├│w za innymi babami na kobiet─Ö.. :evil:
ale mo┼╝e nie w sosie jestem (to fakt :? ) i dlatego nie widz─Ö tu jedynie romantyzmu

gg 5425654

#1533 2006-05-11 18:22:35

caroline
U┐ytkownik

Zazwyczaj nie lubię fanficków, ale jeszcze bardziej nie lubię nie wiedzieć o czym mówicie, ja też poproszę Gosieńko smile

#1534 2006-05-11 18:23:27

caroline
U┐ytkownik

to i doko┼äczenie tego cytatu troch─Ö jednak mi tr─ůci mi przerzucaniem odpowiedzialno┼Ťci za ogl─ůdanie si─Ö facet├│w za innymi babami na kobiet─Ö.. :evil:

Ja te┼╝ mia┼éam takie wra┼╝enie Izu┼Ť. To nie kwestia sosu.

#1535 2006-05-11 18:47:00

ewa7
U┐ytkownik

Ruszyła w stronę ognia i wanny........

Czy┼╝by chcia┼é ja upiec i zje┼Ť─ç?
wink

#1536 2006-05-11 18:49:06

ewa7
U┐ytkownik

„Jeste┼Ť bogini─ů... Afrodyta mi si─Ö objawi┼éa...”

On chaba nie czytał Platona z panem Hale , ale mity greckie

#1537 2006-05-11 18:57:22

izek
U┐ytkownik

Poza tym jako ch─Ötne na "paczki od ciotki z Ameryki" ;-) zapisa┼éam: Izka, Trzykrotk─Ö, Nary─Ö, Kaziut─Ö, Monik─Ö24, Ew─Ö7, Aragonte, Kik─Ö, Caiti, Mi┼éosza, Gosi─Ö (to si─Ö rozumie samo przez si─Ö), i oczywi┼Ťcie nasz─ů Mam─Ö Przed┼éu┼╝on─ů, Ali :-) Aine, czy Ty te┼╝ chcesz paczuszki?
Je┼Ťli kogo┼Ť pomin─Ö┼éam, to mo┼╝e si─Ö tutaj dopisze z adresem?

dzi─Öki kochana GosiuJ big_smile
jestem d┼║wi─Öczna niczym dzwoneczek wink

RA especially for you big_smile
http://richard-armitage.com/images/coldfeet2.jpg

gg 5425654

#1538 2006-05-11 18:57:33

Gosia
U┐ytkownik

Zazwyczaj nie lubi─Ö fanfick├│w, ale jeszcze bardziej nie lubi─Ö nie wiedzie─ç o czym m├│wicie, ja te┼╝ poprosz─Ö

Kazdy pretekst jest dobry wink

Z Południa na Północ:

#1539 2006-05-11 19:00:05

izek
U┐ytkownik

Ja te┼╝ mia┼éam takie wra┼╝enie Izu┼Ť. To nie kwestia sosu.

uff smile

gg 5425654

#1540 2006-05-11 19:02:07

izek
U┐ytkownik

Wybaczcie, ┼╝e ja tak troch─Ö poza tematem, ale musz─Ö si─Ö podzieli─ç z Wami tym co wyczyta┼éam lub znalaz┼éam w archiwum (bo przecie┼╝ Wy tego nie znacie :oops: wink ), na kt├│rej┼Ť z pierwszych stron jest podany link do stronki gdzie ┼Ťci─ůgn─Ö┼éam sobie dwa filmiki i jeden zrobi┼é na mnie wra┼╝enie.....co tu du┼╝o m├│wi─ç PRZESTRASZY┼éAM SI─ś 8O , bardzo mroczny filmik...ale kto┼Ť mia┼é wizj─Ö :idea: -podziwiam. S─ů tam same "upiorne" momenty z N&S+ mroczna muzyka. John T w roli wampira, rodzina i znajomi pomocnik├│w a Margaret biednej ofiary :twisted: :twisted: -Fajny ten filmik big_smile

hmmm a na kt├│rej to stronce??

gg 5425654

#1541 2006-05-11 19:06:53

AineNiRigani
U┐ytkownik

Po┼Ťrednicz─Ö w przes┼éaniu kolejnych s┼éodko┼Ťci. T┼éumaczenie: Caroline,

Bessy i Higgins cz.2 (Rozdział XXVIII, Comfort in sorrow, s. 258)

to ciacho bez krzak├│w i dziwactw na stronie 65 tego w─ůtku

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#1542 2006-05-11 19:32:58

Caitriona
U┐ytkownik

Marudz─Ö, ale kt├│ry to z tych filmik├│w?

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#1543 2006-05-11 19:37:53

izek
U┐ytkownik

stawiam na ten z muzyk─ů z Dw├│ch Wie┼╝ - to chyba najmroczniejsza muza z wszystkich tamtejszych podk┼éad├│w

gg 5425654

#1544 2006-05-11 19:39:50

Monika24
U┐ytkownik

stawiam na ten z muzyk─ů z Dw├│ch Wie┼╝ - to chyba najmroczniejsza muza z wszystkich tamtejszych podk┼éad├│w

Moja ulubiona muza big_smile Zakocha┼éam si─Ö w tym utworze obejrzawszy "Requiem dla snu". Jest mroczna, ale fascynuj─ůca, to narastaj─ůce napi─Öcie i scenki z N&S bardzo do siebie pasuj─ů.

Ale ale, tam nie ma ┼╝adnych wampir├│w :?

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#1545 2006-05-11 19:40:55

Alison
U┐ytkownik

Ainusiu, spr├│buj to wklei─ç jeszcze raz, a tamto skasowa─ç, bo s─ů tam jakies powt├│rzone fragmenty i w┼éa┼Ťciwie nie wiadomo, co jest po czym.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#1546 2006-05-11 19:46:32

Gosia
U┐ytkownik

Z tego fragmentu tlumaczenia wynika troche sprzecznosci w zachowaniu Margaret.
Z jednej strony waha sie, czy pojsc zobaczyc zmarl─ů Bessy, z drugiej jest nieslychanie odwazna w tej scenie z Higginsem.
Ale z pewnoscia niezwykla dziewczyna, niezwykla jak na tamte wiktorianskie czasy.

Z Południa na Północ:

#1547 2006-05-11 19:57:58

izek
U┐ytkownik

Tak m├│wi─Ö o tym filmiku z muzyk─ů z Dw├│ch Wie┼╝....robi wra┼╝enie :twisted: :twisted:

robi na pewno, ca┼éy czas czeka┼éam a┼╝ sk─ůd┼Ť wypadnie na nich stado rozz┼éoszczonych orgk├│w :twisted: jaki┼Ť thriller si─Ö z tego zrobi┼é albo horror nawet

bez urazy Moni i Sanjana, ale to nie jest moja ulubiona muza i do tego filmu tak mi jako┼Ť :?

gg 5425654

#1548 2006-05-11 20:00:21

izek
U┐ytkownik

Z tego fragmentu tlumaczenia wynika troche sprzecznosci w zachowaniu Margaret.
Z jednej strony waha sie, czy pojsc zobaczyc zmarl─ů Bessy, z drugiej jest nieslychanie odwazna w tej scenie z Higginsem.
Ale z pewnoscia niezwykla dziewczyna, niezwykla jak na tamte wiktorianskie czasy.

waha┼éa si─Ö, ale jak ju┼╝ powiedzia┼éa A to ... zreszt─ů nie tylko w tym w─ůtku taka konsekwentna jest... i nie zawsze jej na dobre to wychodzi...

gg 5425654

#1549 2006-05-11 20:11:54

Gosia
U┐ytkownik

Obejrzalam wiele klipow muzycznych z N&S, wlasciwie jak sie pojawi cos nowego, to zaraz to sciagam.
Najwieksze wrazenie zrobil na mnie ten zamieszczony na stronie:
http://wildswanspond.com/wildswan/vids3.html
Music: In the Deep by Bird York
Doskonale polaczenie muzyki (jest swietna!) i obrazu.
Polecam ta wieksza wersje - pelnoekranowa.

Ta muzyka chodzila za mna przez pare ladnych dni.
Zreszta to ten klip wywolal u mnie krotkotrwala depresje, bo mnie tak rozmarzyl, ze ciezko bylo mi wrocic do normalnego swiata i codziennego zycia ...

Z Południa na Północ:

#1550 2006-05-11 20:30:22

Caitriona
U┐ytkownik

A mi najbardziej do gustu przypadły te:
"What If" - Kate Winslet, "I'll Pick A Rose For My Rose" - Marv Johnson, "Take Your Mama" - Scissor Sisters
z tej strony: http://www.yorkshirewench.co.uk/north.htm
[te dwa ostatnie takie bardziej dynamiczne s─ů wink]

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

Stopka forum