Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2006-04-13 14:38:19

Alison
Użytkownik

Re: Muzyka

I mam pytanie z innej beczki...czysta ciekawo??...z jakiej dzielnicy Katowic jeste??

Mieszkam ko?o TV Katowice ;-) ale po prawdzie administracyjnie to ju? nie Katowice jeno Siemianowice. Ludzie "st?d" wiedz? gdzie to, ale ludziom z Polski zawsze mówi?, ?e jestem z Katowic, bo to chyba ?atwiej kojarz?. Mieszkam w takim miejscy, ze jak zrobi? 4 kroki to jestem w Chorzowie, jak 2 w Katowicach, a ?pi? w Siemianowicach :-) Poza tym z urodzenia i pracy jestem katowiczanka ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#52 2006-04-13 16:23:09

Margarett
Użytkownik

Mieszkam ko?o TV Katowice ;-) ale po prawdzie administracyjnie to ju? nie Katowice jeno Siemianowice. Ludzie "st?d" wiedz? gdzie to, ale ludziom z Polski zawsze mówi?, ?e jestem z Katowic, bo to chyba ?atwiej kojarz?. Mieszkam w takim miejscy, ze jak zrobi? 4 kroki to jestem w Chorzowie, jak 2 w Katowicach, a ?pi? w Siemianowicach :-) Poza tym z urodzenia i pracy jestem katowiczanka ;-)

oj to wiem mniej wi?cej gdzie. Ja jestem z samego centrum ul. Ligonia, je?eli Ci to co? mówi:)...obok Radia Katowice

Marzenia prze?ywane pod wp?ywem chwili trac? ca?y urok przy ich roztrz?saniu

#53 2006-04-13 16:33:00

Alison
Użytkownik

oj to wiem mniej wi?cej gdzie. Ja jestem z samego centrum ul. Ligonia, je?eli Ci to co? mówi:)...obok Radia Katowice

Wiem, wiem. Ja pracuj? na s?siedniej ulicy, na Jagiello?skiej :-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#54 2006-04-13 16:34:33

Margarett
Użytkownik

Oj to milusie...tylko ulice ni?ej:)...

#55 2006-04-13 17:12:16

AineNiRigani
Użytkownik

Dziewczyny, to mo?e do Was dojad? kiedy? i si? umówimy na kawe?

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#56 2006-04-13 20:00:56

GosiaJ
Użytkownik

I ja te?, i ja te?, centrum Katowic znam jak kiesze? w?asn?, studiowa?am tam i bardzo lubi? to miasto :-) Wiem, gdzie Ligonia i Jagiello?ska, bo mój wydzia? by? na Placu Sejmu ?l. zaraz obok.
Te? chc? na kaw? z Wami (chocia? kawy nie pijam, zadowol? si? herbatk?).

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#57 2006-04-13 20:02:51

GosiaJ
Użytkownik

A tak przy okacji wiesz, ?e Guns'n' Roses graj? tego lata w Warszawie:)?

Wiem - ale w?a?ciwie tylko Axl ju? zosta? w sk?adzie. Nawet Slasha nie ma - a ci dwaj byli dla mnie podstaw? Gn'R. Boj? si? rozczarowania - dlatego chyba si? nie wybior?.

#58 2006-04-13 20:04:31

GosiaJ
Użytkownik

A tak przy okazji, w?a?nie s?ucham Franka Sinatry(za co zosta?abym zlinczowana przez znajomych)...przy "Blue Moon" odp?ywam...

Ech, Franu? wspania?y. Kocham jego duet z Bono i "Stranger..." i "New York"... Nikt jak on nie potrafi wykonywa? takich standardów.

#59 2006-04-13 21:10:19

Margarett
Użytkownik

A tak przy okazji, w?a?nie s?ucham Franka Sinatry(za co zosta?abym zlinczowana przez znajomych)...przy "Blue Moon" odp?ywam...

Ech, Franu? wspania?y. Kocham jego duet z Bono i "Stranger..." i "New York"... Nikt jak on nie potrafi wykonywa? takich standardów.

Oh...dzisiaj "New Yorkuje" ca?y dzie?...spó?ni?am si? do domu godzine bo tak fantastycznie mi si? sz?o i nuci?o. Zawsze jak zamykam oczy przy s?uchaniu tej piosenki wyobra?am sobie, ?e jestem w Nowym Yorku...spaceruje ulicami w?ród jarz?cych si? wielkich napisów...i trafiam na koncert Sinatry

#60 2006-04-13 21:12:11

Margarett
Użytkownik

A tak przy okacji wiesz, ?e Guns'n' Roses graj? tego lata w Warszawie:)?

Wiem - ale w?a?ciwie tylko Axl ju? zosta? w sk?adzie. Nawet Slasha nie ma - a ci dwaj byli dla mnie podstaw? Gn'R. Boj? si? rozczarowania - dlatego chyba si? nie wybior?.

Ja te? si? nie wybieram...za to bardzo chcia?abym i?? na Rolling Stonesów

#61 2006-04-13 21:14:19

Margarett
Użytkownik

nie ?miem nawet marzy?

#62 2006-04-13 22:21:57

Caitriona
Użytkownik

Kocham jego duet z Bono i "Stranger..." i "New York"... Nikt jak on nie potrafi wykonywa? takich standardów.

O, Franek ju? od jakiego? czasu jest u mnie cz?stym go?ciem wink
A jego duet z Bono, no po prostu jest ?wietny, co tu du?o mówi?!

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#63 2006-04-13 22:37:57

AineNiRigani
Użytkownik

nie ?miem nawet marzy?

To zacznij. To jedynie kwestia dogrania si? big_smile
Ja moge dojecha? we wtorki i niektóre weekendy. Proponuje przeniesc sie kiedys na czacik i dograc szczegoly (zeby forum nie zasmiecac).

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#64 2006-04-13 23:16:24

Margarett
Użytkownik

To zacznij. To jedynie kwestia dogrania si? big_smile
Ja moge dojecha? we wtorki i niektóre weekendy. Proponuje przeniesc sie kiedys na czacik i dograc szczegoly (zeby forum nie zasmiecac).

propozycja jak najbardziej przyj?ta.Mnie odpowiada ten wtorek:)...tylko nie wiem czy dorównam towarzystwu poziomem

#65 2006-04-15 19:56:57

Diana
Użytkownik

Kochane, a ze staroci- to czy s?uchacie ABBY? Ja uwielbiam, zacz??o si? tak jako? kilka lat temu, jak w TV powtórzyli ich koncert w Studiu 2 (chyba tak to si? nazywa?o). Nie znam, oczywi?cie, wszystkich utworów, ale np. lubi? "Mamma mia", "Waterloo" i "Knowing me, knowing you".
I w ogóle kocham muzyk? ze Skandynawii: AHA, The Rasmus, Roxet...

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#66 2006-04-20 16:52:20

Kaziuta
Użytkownik

Powracam do w?tku muzycznego bo jestem ostatnio pod ogromnym wra?eniem oratorium Piotra Rubika "Tu es Petrus".
Cudo, cudo!!!
Wiem ?e utwór nie jest nowy bo premiera by?a w maju ubieg?ego roku, ale dopiero teraz mia?am okazje wys?ucha? ca?ego i w skupieniu.
Nie mam s?ów podziwu zarówno dla kompozytora, autora s?ów jak i wszystkich wykonawców.
Naby?am ostatnio MP3 i s?ucham w drodze do pracy. Dobrze ,?e ?wieci s?o?e i mam ciemne okulary bo nie wida? ?ez, które same cisn? si? do oczu.
Z ca?ego serca poolecam.

#67 2006-04-20 18:55:50

Diana
Użytkownik

Kaziuta, ja np. bardzo lubi? "Strumie?". Pani Olga ma pi?kny g?os! big_smile

Aha, i jeszcze podobaj? mi si? ostatnio 2 piosenki Fort Minor (nie wiem, czy dobrze pisz?). Te promuj?ce p?yt?.

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#68 2006-04-20 22:33:08

Kaziuta
Użytkownik

Ja nie potrafi? wybra?. Podoba mi si? totalnie wszystko. Ka?dy takt, ka?da nutka, ka?de s?owo.
Dostaj? g?siej skórki przy "Ecce homo" i przy takim pi?knym utworze prawie pod koniec o zdradzie, który ?piewa Maciej Miecznikowski z "Leszczy". Pi?kny g?os!
W?a?nie przed chwila sko?czy?am ogl?danie na DVD.
Równie wspania?e i przejmuj?ce.

#69 2006-04-21 16:47:38

milosz
Użytkownik

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#70 2006-04-22 09:16:56

monika_29_09
Użytkownik

s?ucham bardzo ró?nej muzyki. Zale?nie od nastroju, jak pewnie wi?kszo?? z Was.

W poniedzia?ek wybieram si? na wyczekany koncert Sikorowski - Turnau (Pasjans dla dwojga). Obu panów bardzo lubi?. Jak zreszt? wi?kszo?? Krainy ?agodno?ci.

m.

czy istnieje pi?kniejszy u?miech? smile
http://foto.onet.pl/upload/43/98/_592621_n.jpg

#71 2006-04-22 10:01:36

ewa7
Użytkownik

A ja w?a?nie przy okazji ?ci?gania filmików z N&S us?ysza?am kawa?ek cudnego utworu- bo?e jak tam brzmi? wspaniale smyczki!!!
Jak mog?am o tym zapomnie?-Canon Johhana Pachelbela
Uwielbiam muzyk? barokow? ach zreszt? lubi? wszystko

#72 2006-04-22 12:38:46

Alison
Użytkownik

Kiedy? komu? powiedzia?am, ?e ten kanon mog?abym ze sob? zabra? na bezludn? wysp?. Mam go nagrany w kó?ko na kasecie 90min i s?ucham w samochodzie jak gdzie? daleko jad?, po oko?o 20min zawsze chce mi si? p?aka? z zachwytu. Ten motyw by? kiedy? wykorzystany w takim filmie (nie pami?tam tytu?u oczywi?cie) o lotniku, który zakocha? si? w m??atce, której m?? (bardzo krótko znany zreszt? ) by? gdzie? daleko na wojnie. Gra? tam Russel Crow. Smutno si? ko?czy, film pi?kny o smutnej mi?o?ci, muzyka - ACH!

#73 2006-04-22 13:04:19

ewa7
Użytkownik

A mój m?? ju? wyci?gn?? skrzypki i zagra? mi taki kawa?ek
Czasami ma t? wy?szo?? nad Thortonem

#74 2006-04-22 13:05:24

Gosia
Użytkownik

Zeby mi ktos gral na skrzypcach ....

#75 2006-04-22 13:06:23

caroline
Użytkownik

A mój m?? ju? wyci?gn?? skrzypki i zagra? mi taki kawa?ek
Czasami ma t? wy?szo?? nad Thortonem

Chyba przede wszystkim ma t? wy?szo??, ?e nie jest zbiorkiem pikselków na monitorze wink

Stopka forum