Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2006-04-07 01:16:30

GosiaJ
Użytkownik

Jaki taniec na balu w Netherfield?

No w?a?nie, mi?e panie, czy orientujecie si?, jak si? nazywa taniec, który ta?cz? Elizabeth i pan Darcy na balu w Netherfield? I jaki jest tytu? tego utworu na ?cie?ce d?wi?kowej?
Dzi?ki z góry za pomoc :-)
Powiem jedno - po tym, jak od kilku dni zaczynam ten taniec "rozpracowywa?" z uczniami, mam jeszcze wi?cej szacunku dla aktorów, którzy tak pi?knie si? poruszaj?. Ciekawe tylko, jak d?ugo ?wiczyli? :-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#2 2006-04-07 08:17:19

Alraune
Użytkownik

Re: Jaki taniec na balu w Netherfield?

Jak si? nazywa taniec, nie mam poj?cia smile , ale na ?cie?ce d?wi?kowej utwór nosi tytu? "A Postcard to Henry Purcell".

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#3 2006-04-08 17:13:15

frycia
Użytkownik

jak si? nazywa nie mam poj?cia. Co do nauki tego ta?ca to czyta?am kiedy? wywiad z Keira gdzie sie mówia ze nauka takiego tanca jest bradzo trudna i miala z tym problemy.szczególnie kiedy równoczesnie musiala tanczyc i rozmawiac z darcym big_smile ?ycz? powodzenia big_smile

,, ?ycie to ?art i wszystko temu dowodzi" (GG)

#4 2006-04-08 22:54:56

GosiaJ
Użytkownik

Dzi?ki, dzi?ki dziewczyny. Chocia? musz? si? przyzna?, ?e jestem nieprecyzyjna i nie doda?am, ?e chodzi o taniec z serialu z 1995 - wzorujemy si? na nim, bo jest dok?adniej pokazany.
Na szcz??cie moi uczniowie nie musz? prowadzi? wytwornej konwersacji podczas ta?ca - sami gadaj?, bo chc?, chc?, nawet wtedy, kiedy nie trzeba ;-)

#5 2006-04-08 23:40:55

Magda
Użytkownik

tamta melodia to Mr. Beveridge's Maggot. te? bym sobie tak pota?czy?a... wink

#6 2006-04-08 23:50:21

Gosia
Użytkownik

Byla taka strona... ale nie moge jej znalezc sad

#7 2006-04-09 12:14:57

Maryann
Użytkownik

#8 2006-04-09 13:23:51

Gosia
Użytkownik

Chyba wlasnie o ta strone mi chodzilo smile

#9 2006-04-09 17:39:28

Maryann
Użytkownik

A pami?tacie ten taniec w wydaniu Emmy i pana Knightleya?

#10 2006-04-09 22:20:57

GosiaJ
Użytkownik

Dziewczyny kochane, dzi?ki Wam za pomoc :-)

#11 2006-04-10 10:31:25

Maryann
Użytkownik

Polecamy si? na przysz?o??.

#12 2006-04-10 11:36:35

Trzykrotka
Użytkownik

Emma i pan Knightley ta?czyli za bardzo baletowo moim zdaniem, a pan Knightley by? podejrzanie dobrym tancerzem jak na m??czyzn?, który nie chadza? na bale. No ale uczyni? mi?? innowacj?: w pierwszej figurze nie podawa? Emmie r?ki, tylko od razu obejmowa? j? w talii. Mo?e dlatego móg? to zrobi?, ?e byli prawie rodze?stwem ("prawie" czyni wielk? ró?nic?).
Uwielbiam scen? ta?ca z DiU 1995.

#13 2006-04-12 16:56:20

GosiaJ
Użytkownik

Uwielbiam scen? ta?ca z DiU 1995.

Och, ja te? - a ?e ostatnio j? "zaje?d?am" w kó?ko, znam j? ju? chyba na pami?? - wszystkie sk?ony g?owy, przej?cia, kroki :-)

#14 2006-04-12 18:12:57

Diana
Użytkownik

Ale tak jak patrz? na te wszystkie ta?ce np. w DIU 1995, to mam takie wra?enie, ?e one by?y strasznie nieskomplikowane; tancerze w?a?ciwie tylko chodzili i okr??ali si? nawzajem. Oczywi?cie, by?a trudno?? w zapami?taniu np. w któr? stron? skr?ci? (z czym problem mia? pan Collins), ale kroki by?y raczej pro?ciutkie. A pan Lucas tak si? zachwyca? eleganckim ta?cem Lizzy I Darcy'ego na balu! Przyznam, ?e te fragmenty mnie ?miesz?.
Ale ju? pierwszy taniec w filmie z 2005 roku, to zupe?nie inna para kaloszy. Jest bardziej ?ywio?owy i skoczny; muzyka te? fajna, a? si? samemu chce ruszy? w tan i przytupuje si? odruchowo nog?.

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#15 2006-04-12 18:16:45

GosiaJ
Użytkownik

Ale tak jak patrz? na te wszystkie ta?ce np. w DIU 1995, to mam takie wra?enie, ?e one by?y strasznie nieskomplikowane; tancerze w?a?ciwie tylko chodzili i okr??ali si? nawzajem.

Hmmm... Te? tak my?la?am, dopóki nie zacz??am tego ?wiczy? z uczniami :-) Rzeczywi?cie to taki "chodzony", ale trudno?? polega w?a?nie na po?apaniu tych kroków, kolejno?ci itd.

#16 2006-04-12 18:33:25

Diana
Użytkownik

Pewnie masz racj?. Ciekawe, jak oni wcze?niej opracowywali te uk?ady taneczne? Od razu przy tworzeniu muzyki rozplanowywali co, gdzie i jak? Chodzi mi o kompozytorów tych ta?ców. No i przecie? trzeba chyba by?o zawsze uwzgl?dnia? ilo?? par, jakie mog?y w danym ta?cu bra? udzia?.
A pewnie, jak ju? wszystko by?o zorganizowane, to te babki musia?y si? bardzo cieszy?, jak taniec wypad? wspaniale i one wzi??y w tym "widowisku" udzia?. big_smile

#17 2006-04-13 08:36:02

Trzykrotka
Użytkownik

Wiesz, Diano, te ta?ce z 2005 naprawd? przypomina?y ?ywio?owe podskakiwanie w stodole, a nie zgromadzenie eleganckiego towarzystwa z okolicy. Przy TAKIM ta?cu na pewno Lizzy nie musia?aby nak?ania? pana Darcy do rozmowy, bo nie mieliby do tego tchu. S?dz?, ?e ta elegancja i wytworno?? objawia?a si? w?a?nie w wytwornych ruchach r?k, g?owy, calego cia?a. W jednym z komentarzy do ta?ca 1995 nawet podkre?lano, ?e rosn?ce negatywne emocje pana Darcy wida? po tym, ?e na pocz?tku porusza si? lekko, unosi na palce itd, w miar? rozmowy z Lizzy jego ruchy staj? sie mniej kontrolowane, krok ci??szy.
Mnie osobi?cie kr?ci si? w g?owie od samej próby zapami?tania kolejno?ci kroków, obrotów itd. Nie?atwa to by?a sztuka - takie pl?sy!

#18 2006-04-13 11:42:51

Diana
Użytkownik

Mnie osobi?cie kr?ci si? w g?owie od samej próby zapami?tania kolejno?ci kroków, obrotów itd. Nie?atwa to by?a sztuka - takie pl?sy!

St?d te? ciekawi mnie, gdzie oni to wcze?niej ?wiczyli! :?:
Pami?tam taki film kostiumowy o królowej angielskiej (nie pami?tam której), któr? gra?a Romy Schneider. I tam g?ównej bohaterce dostarczono nuty walca- ta?ca, który dopiero wtedy wkracza? na salony. I ona ta?czy?a wraz z ukochanym m??czyzn? tego walca; nie wiem, czemu tak pami?tam t? scen?, w sumie nie by?o w niej nic takiego nadzwyczajnego. Ale walc to dla mnie jeden z najpi?kniejszych ta?ców ?wiata; taki lekki, kiedy wykonuje si? go z pasj?!

#19 2006-04-13 12:01:40

Trzykrotka
Użytkownik

St?d te? ciekawi mnie, gdzie oni to wcze?niej ?wiczyli!

Pewnie nale?a?o to do zasobu wykszta?cenia ówczesnych dam i d?entelmenów smile Ciekawe te?, ?e oni od razu wiedzieli, jakie kroki przyporz?dkowa? jakiej melodii!

#20 2006-04-13 19:41:00

GosiaJ
Użytkownik

Pewnie nale?a?o to do zasobu wykszta?cenia ówczesnych dam i d?entelmenów smile Ciekawe te?, ?e oni od razu wiedzieli, jakie kroki przyporz?dkowa? jakiej melodii!

Czy podejrzewasz, ?e PAN DARCY móg?by nie zna? kroków do jakiegokolwiek ta?ca???
;-)

#21 2006-04-14 00:06:06

ewelinka
Użytkownik

Ja my?le,?e pan Darcy to napewno zna? wszystkie kroki,ale nie s?dz? ,?e wszyscy tak dobrze ta?czyli wink

#22 2006-05-01 21:57:49

megg
Użytkownik

nie wiem, czy to gdzie? by?o, ale tutaj s? wszystkie ta?ce z obu filmów ('95 i '05) z opisem "teoretycznym"smile te? co nieco o historii danych kompozycji....

http://www.earthlydelights.com.au/english3.htm

poza tym w ogóle du?o fajnych rzeczy o epoce regencji, o obyczajach, strojach itd.....smile

#23 2006-05-04 16:28:12

GosiaJ
Użytkownik

nie wiem, czy to gdzie? by?o, ale tutaj s? wszystkie ta?ce z obu filmów ('95 i '05) z opisem "teoretycznym"smile te? co nieco o historii danych kompozycji....
http://www.earthlydelights.com.au/english3.htm
poza tym w ogóle du?o fajnych rzeczy o epoce regencji, o obyczajach, strojach itd.....smile

Megg, serdecznie dzi?kuj? :-) Ju? to widzia?am, ale i tak ch?tnie sobie przypomnia?am.

#24 2008-07-04 21:03:40

elbereth
Użytkownik

A ja si? musze pochwali?... W?a?nie wróci?am z balu, na którym razem z ukochanym ta?czyli?my tego samego kontredansa, co Elizabeth i Darcy w Netherfield ^_^

Ostatnio edytowany przez elbereth (2008-07-04 21:04:11)

?ona: Dlaczego zostawi?e? mnie sam?? Wida? kochasz swojego przyjaciela bardziej ode mnie...
M??: Ale? sk?d! Gdyby?cie oboje ton?li w rzece, ratowa?bym Ciebie!
?ona: Naprawd??
M??: Oczywi?cie! Jeste? dwa razy l?ejsza! big_smile

#25 2008-07-04 21:56:53

Dorfi
Użytkownik

Szcz??ciara smile

Stopka forum