Strona po¶wiecona Jane Austen
Nie jeste¶ zalogowany.
Najlepszych facetów wymyśliły kobiety. Z akcentem na WYMYŚLIłY.![]()
Takie przynajmniej mam wrażenie patrząc na nasze forum.
Piszesz jakbyś sama była facetem. A może Ty Karol jesteś?.....
JakieÅ› alter ego Kazika......
No, no coÅ› tu nie gra,....
Offline
Piszesz jakbyś sama była facetem. A może Ty Karol jesteś?.....
JakieÅ› alter ego Kazika......
No, no coÅ› tu nie gra,....
ładnie, ładnie, posądzaj naszego admina o schizofrenię i hermafrodytyzm, zaraz nożyczki pójdą w ruch i to na pewno nie moje.
Alison, poszłam przejrzeć się w lustrze, na wszelki wypadek spytałam kilka postronnych osób, zapewniam Cię, płci żeńskiej jestem.
Poza tym co takiego męskiego jest w tym co napisałam, to są raczej słowa zgorzkniałej baby. No i powiedz, czy nie mam racji, Darcy, Thornton, pan Rochester, cała austenowska reszta. Takie połączenie mądrości, szlachetności, męstwa, uczuciowości, czułości, inteligencji w jednym, tylko kobieta mogła wypreparować ze swojej podświadomosci takie cudo
Offline
Piszesz jakbyś sama była facetem. A może Ty Karol jesteś?.....
JakieÅ› alter ego Kazika......
No, no coś tu nie gra,....ładnie, ładnie, posądzaj naszego admina o schizofrenię i hermafrodytyzm, zaraz nożyczki pójdą w ruch i to na pewno nie moje.
Misunderstanding...nic takiego nie mialam na myśli :-)
A po "męsku" zabrzmiała mi ta uwaga końcowa o patrzeniu na to nasze forum..
Może Ty też masz męski mózg, tylko jeszcze o tym nie wiesz. O tym zazwyczaj zawiadamiają osoby postronne, bo człowiek ma się za 100% babki w babce, a tu Ci nagle ktoś strzela taką rewelacyjką. Znam to z autopsji ;-)
Offline
Może Ty też masz męski mózg, tylko jeszcze o tym nie wiesz. O tym zazwyczaj zawiadamiają osoby postronne, bo człowiek ma się za 100% babki w babce, a tu Ci nagle ktoś strzela taką rewelacyjką. Znam to z autopsji ;-)
Muszę wobec tego wybrać sobie jakiś brodaty avatarek
Offline
Muszę wobec tego wybrać sobie jakiś brodaty avatarek
Możesz nie mieć innego wyjścia. Są rzeczy i sprawy, na które nie mamy wpływu choć byśmy bardzo chciały...
Offline
A ten Tobey to grał też w Bondzie z Rosamundą Pike
Bardzo lubie Jane Eyre i bardzo mi sie podobała wersja z Wiliamem Hurtem, szczególnie ze względu na tę dziewczynę -córkę Serge'a Gainsbourga i Jane Birkin, Charlott. Znakomita była ..
Offline
szczególnie ze względu na tę dziewczynę -córkę Serge'a Gainsbourga i Jane Birkin, Charlott. Znakomita była ..
To była ich córka?! 8O
No tak, nazwisko przecież... Nie skojarzyłam, a ona taka do tatusia podobna... cały czas miałam wrażenie, że skądś znam te twarz.
Offline
Takie połączenie mądrości, szlachetności, męstwa, uczuciowości, czułości, inteligencji w jednym, tylko kobieta mogła wypreparować ze swojej podświadomosci takie cudo.
To prawda, niestety.
Offline
jest do kupienia na allegro biografia sióstr Bronte
http://www.allegro.pl/item99302666_siostry_bronte.html
Oooo, a już myślałam, że "Na plebanii w Hawthorne" :-(
Offline
A wiecie, że Gaskell napisała książkę o Charlottcie?
Mam nawet ebooka "The life of Charlotte Bronte"
Offline
Offline
http://www.bbc.co.uk/pressoffice/pressreleases/stories/2006/04_april/18/janeeyre.shtml
Nie znam żadnego z aktorów, a Wy? :?:
Offline
http://www.bbc.co.uk/pressoffice/pressreleases/stories/2006/04_april/18/janeeyre.shtml
Nie znam żadnego z aktorów, a Wy? :?:
Toby Stephens - jego znam z "Wieczoru Trzech Króli" z 1996 roku.
Offline
Ja też z Wieczoru Trzech Króli.
Ale ciekawie siÄ™ zapowiada
Offline
A ma ktoś tę wersję Jane Eyre z Hurtem? Bardzo bym chciala to dodac do swojej kolekcji filmów.
Offline
Może z lekka nie na temat... ale nie mogę.. Rozwaliło mnie haslo mojego brata (które zaświadcza niestety o PRZERAŻAJĄCEJ ignorancji). Zaczęłam mu robić wywody na temat sióstr Bronte. On słuchał całkiem cierpliwie. Wreszcie mu mówię - chciałabym być czwartą z sióstr Bronte, bo one takimi świetnymi pisarkami były. Ale trzecia Anna jest prawie nieznana w Polsce. A on na to - To one istniały naprawdę? Myślał, że ja cały czas mówiłam o jakimś filmie na podstawie jakiejś powieści w sylu JA. 8O :? :? :? :?
Offline
Nie ma jak facet.......
Offline
http://www.granthamtoday.co.uk/ViewArti … ID=1488779
tu można poczytać o nowej Jane
a swojÄ… drogÄ… czy ma ktoÅ› wersjÄ™ Jane z Wilamem Hurtem?
i w sekrecie dodam, że moja Julka rozkochała się w tej historii (roomantyczka)
i jeszcze taka stronkę znalazłam
http://bronteblog.blogspot.com/2006/02/ … -cast.html
Offline
Jest jeszcze taka wersja Jane Eyre z 1970, Rochestera gra George C. Scott
(wspaniały aktor, niezpomniany Patton)
http://www.filmweb.pl/Jane,Eyre,%281970 … lm,id=6544
oglądał ktoś?
Offline
Nowa wersja Jane Eyre
http://www.yorkshiretoday.co.uk/ViewArt … ID=1502989
nowy Rochester
Offline
Tylko tu go widziałam:
A, i jest synem Maggie Smith (jak ja jÄ… lubiÄ™!).
Offline
Cairionko, zabacz on grał w Opętaniu
http://www.filmweb.pl/Person?id=10097
i jeszcze w tym
http://www.filmweb.pl/Oniegin,%281999%2 … lm,id=1427
bardzo bym chciała zobaczyć Oniegina.
Offline
A ja chciałabym zobaczyć i "Onegina" i "Opętanie"...
Dzięki.
Offline
wielkie pytanie do MONIKA24. z jakiego filmu ten avatarek??!!
a ja skaknęłam z radości pod samiuśki suficik ^^ jane eyre znam prawie na pamięć... jeszcze trochę mi brakuje ^^
Offline