Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2006-03-31 21:36:02

Kazik
(Admin)

Czy staro?? to rado???

Znowu takie ciemne, renesansowe suknie. O butkach nie wspomn? - kr?c? to w Laponii?
W ogóle sobie nie tak wyobra?a?am Jane :-(

U?miejecie si?, ale kiedy?, zanim zainteresowa?em si? jej twórczo?ci?, to Jane Austen kojarzy?a mi si? ze staruszk? ubran? na czarno (jakby w ?a?obie). ?mieszne tym bardziej, ?e ona przecie? nie do?y?a staro?ci.

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#2 2006-03-31 22:23:51

Alison
Użytkownik

Re: Czy staro?? to rado???

U?miejecie si?, ale kiedy?, zanim zainteresowa?em si? jej twórczo?ci?, to Jane Austen kojarzy?a mi si? ze staruszk? ubran? na czarno (jakby w ?a?obie). ?mieszne tym bardziej, ?e ona przecie? nie do?y?a staro?ci.

Bóg Ci zap?a? Kaziku, bo ja w?a?nie do?y?am wieku Jane i ju? sobie my?la?am, ?e do?y?am staro?ci ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#3 2006-03-31 22:37:13

Kazik
(Admin)

"Gdy jest si? w moim wieku to jest tak jak z samochodem. Najpierw ?apiesz gum?, ale to mo?na ?atwo naprawi?. Potem wysiada reflektor - i to te? da si? naprawi?. Ale pewnego dnia przyje?d?asz do warsztatu i mechanik ci mówi: Bardzo mi przykro, ale takich cz??ci ju? nie produkuj?." (Katherine Hepburn)

P.S. Tylko nie bierz tego do siebie smile

Ja za to do siebie bior? inne:
"Wiek ?redni: siedzisz w domu w sobotni wieczór, dzwoni telefon, a ty masz nadziej?, ?e to nie do ciebie" (Ogden Nash)

(kurcze, ja - gro?ny admin - offtopikuj?. Zaraz mnie utopi?...)

"Barbarzy?cami nazywamy tych, których zwyczaje ró?ni? si? od naszych" (Benjamin Franklin)

#4 2006-03-31 22:51:14

Gosia
Użytkownik

" Najpierw ?apiesz gum?, ale to mo?na ?atwo naprawi?.

Nie zawsze wink

"Wiek ?redni: siedzisz w domu w sobotni wieczór, dzwoni telefon, a ty masz nadziej?, ?e to nie do ciebie" (Ogden Nash)

To ja juz chyba jestem w wieku srednim wink

(kurcze, ja - gro?ny admin - offtopikuj?. Zaraz mnie utopi?..

Przyganial kociol ...
Zreszta jaki tam grozny... ze czasem klapsa da ... wink

#5 2006-03-31 22:57:43

Ania
Użytkownik

O. Wilde: "Staro?? we wszystko wierzy. Wiek ?redni we wszystko w?tpi. M?odo?? wszystko wie". Na którym etapie jeste?cie? wink

#6 2006-04-01 09:01:01

milosz
Użytkownik

O. Wilde: "Staro?? we wszystko wierzy. Wiek ?redni we wszystko w?tpi. M?odo?? wszystko wie". Na którym etapie jeste?cie? wink

Gdzie? pomi?dzy m?odo?ci? a wiekiem ?rednim wink

A moja kole?nka ostanio za?amana mówi: "wiesz zacz??y mi si? robi? zmarszczki na palcach u stóp" i wiecie zacz??am ogl?da? swoje i stwierdzi?am, ?e te nogi to ju? nie taki jak kiedy? wink

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#7 2006-04-01 09:17:55

milosz
Użytkownik

M?odo?? si? che?pi, ?e wszystko otrzyma, staro?? jest nieub?agana.

autor: Jean De La Fontaine

Ma?o kto umie by? starym.- Francois de la Rochefoucauld

Nale?y ka?dego dnia pos?ucha? krótkiej pie?ni, przeczyta? dobry wiersz, zobaczy? wspania?y obraz i - je?li by?oby to mo?liwe - wypowiedzie? kilka rozs?dnych s?ów.
autor: Johann Wolfgang Goethe

No i per?a w?ród powiedze? moi pa?stwo:

Naprawd? starym jest si? wówczas, kiedy si? to powie o sobie w towarzystwie, a nikt si? nie ?mieje i nie zaprzecza.
autor: Magdalena Samozwaniec

#8 2006-04-01 09:18:43

milosz
Użytkownik

i jeszcze takie:

Staro?? jest okresem, gdy ko?cz? si? obowi?zki, gdy ko?cz? si? rozterki mi?osne i ?wiatopogl?dowe, gdy ko?czy si? walka i mo?na w spokoju konsumowa? przyzwoicie przebyte ?ycie. I mo?na tak jak za m?odu cieszy? si? wiosn?, s?o?cem, zapachem kwitn?cego bzu i muzyk?, i widokiem tych, których si? kocha.
autor: Nadzieja Drucka

#9 2006-04-01 09:29:49

milosz
Użytkownik

a tu na deser Sara jesica Parker alczy ze staro?ci?:

http://film.onet.pl/0,0,1299425,plotki.html

#10 2006-04-01 10:17:18

Gosia
Użytkownik

No to ja tez sytuuuje sie gdzies miedzy wiekim srednim a mlodoscia, moze z przechylem na watpienie wink

#11 2006-04-01 10:38:29

Alison
Użytkownik

"Gdy jest si? w moim wieku to jest tak jak z samochodem. Najpierw ?apiesz gum?, ale to mo?na ?atwo naprawi?. Potem wysiada reflektor - i to te? da si? naprawi?. Ale pewnego dnia przyje?d?asz do warsztatu i mechanik ci mówi: Bardzo mi przykro, ale takich cz??ci ju? nie produkuj?." (Katherine Hepburn)

P.S. Tylko nie bierz tego do siebie smile

No wi?c u mnie to ju? chyba staro??, bo ja ju? prawie nic nie bior? do siebie, tak mi ju? przestaje zale?e?, co sobie inni o mnie pomy?l?, a kiedy?, Bo?e cz?owiek pó? nocy nie spa?, jak gdzie? co? paln?? jak go??b na parapet....

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#12 2006-04-01 17:14:55

Gosia
Użytkownik

No ja to jeszcze biore do siebie takie rzeczy, niestety, ale wolabym zeby mnie to juz nie ruszalo...

#13 2006-04-01 18:14:54

Ania
Użytkownik

No wi?c u mnie to ju? chyba staro??, bo ja ju? prawie nic nie bior? do siebie, tak mi ju? przestaje zale?e?, co sobie inni o mnie pomy?l?, a kiedy?, Bo?e cz?owiek pó? nocy nie spa?, jak gdzie? co? paln?? jak go??b na parapet....

To nie tak, Ali po prostu jeste? prawdziw? gwiazd? wink Wed?ug M. Brando w?a?nie "Gwiazdorem jest taki cz?owiek, którego nie interesuje opinia innych", a mimo wszystko go kochaj?... lol lol

#14 2006-04-01 18:52:33

AineNiRigani
Użytkownik

Kole?anki ze szko?y hotelarskiej jak si? dowiedzia?y ile mam lat stwierdzi?y "To ty stara d... jeste?". :twisted: :twisted: :twisted:

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#15 2006-04-01 22:33:07

Kaziuta
Użytkownik

Zawsze przy tego typu dyskusjach przypomina mi sie scena z polskie komedii "Dzieci i ryby" (w rolach g?ównych A.Romantowska i K.Stroi?ski) gdzie jeden z bohaterów grany przez Jana Nowickiego wzi?? sobie kolejn? m?odsz? "przyjació?k?", a troch? oburzony tym kolega (Jan Frycz) pyta go:
- Stary za par? lat ona b?dzie mia?a 28 a ty 68 i co wtedy zrobisz?
- Jak to co? Pogoni? staruch?.

Jak wida? wiek poj?cie wzgl?dne.

#16 2006-04-01 23:56:07

Ania
Użytkownik

Tak zdecydowanie staro?? jest poj?ciem wzgl?dnym. Mieli?my w rodzinie wspania?aego dziadka. Zmar? w wieku 93 lat, a gdy w ostatnich latach, ju? czego? tam nie mógl zrobi? mawia?, jakby t?umacz?c si? ze swojej niedyspozycji, ?e on ju? nie ma 90 lat.

#17 2006-04-02 09:27:25

Irish
Użytkownik

Dobrym sposobem wg. mnie b?dzie unikanie mechanika wink wtedy nie us?yszy si? nic nieprzyjemnego. smile

#18 2006-04-02 17:33:07

Alison
Użytkownik

To nie tak, Ali po prostu jeste? prawdziw? gwiazd? wink Wed?ug M. Brando w?a?nie "Gwiazdorem jest taki cz?owiek, którego nie interesuje opinia innych", a mimo wszystko go kochaj?... lol lol

Jestem nawet Gwiazd? nad gwiazdami...
Mam to na pi?mie.
Nad moim avatarkiem ;-)

#19 2006-04-02 23:13:37

Ania
Użytkownik

No w?a?nie o tym mówi?, Ali!

#20 2006-04-03 21:06:43

Kazik
(Admin)

No widzicie, ile wasz admin produkuje gwiazd? Czuj? si? jak jaki? Metro-Goldwyn-Meyer, albo inny Spielberg wink

#21 2006-04-04 14:30:18

Ania
Użytkownik

Jeste? Wielki, Kaziku! B?dziemy postulowa? do Akademii o honorowego Oskarka dla Ciebie!!!

#22 2006-04-04 14:55:41

AineNiRigani
Użytkownik

E tam bedziemy postulowa?.
Same przyznamy:

http://img119.imageshack.us/img119/9525/oscar0ia.jpg

#23 2006-04-04 23:48:04

izek
Użytkownik

Nawiasem mówi?c Aine zbli?a si? do kolejnego jubileuszu - 2000 8)

gg 5425654

#24 2006-04-05 00:10:26

AineNiRigani
Użytkownik

Co? za szybko mi to idzie...

#25 2006-04-05 00:17:51

Alison
Użytkownik

No widzicie, ile wasz admin produkuje gwiazd? Czuj? si? jak jaki? Metro-Goldwyn-Meyer, albo inny Spielberg wink

Przepraszam, ?e oblej? Admina kube?kiem. Ale my si? tu za przeproszeniem same produkujemy. Co prawda za Adminowym pozwole?stwem, ale jednak samotrze? ;-)

Stopka forum