Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-04-10 15:34:41

Margarett
U┐ytkownik

Re: ┼╗ony i c├│rki Wives and Daughters (1999)

hej...to jak mo┼╝e dziewczyny dostan─ů to kt├│ra┼Ť b─Ödzie tak kochana, ┼╝e wy┼Ťle i mi

Marzenia prze┼╝ywane pod wp┼éywem chwili trac─ů ca┼éy urok przy ich roztrz─ůsaniu

#27 2006-04-10 17:19:45

Monika24
U┐ytkownik

Czyli w swoim "notesiku zamówień" dopisuję Migotkę i Kikę wink

jestes wielka!!!

Przez grzeczno┼Ť─ç nie zaprzecz─Ö wink

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#28 2006-04-10 23:35:28

Margarett
U┐ytkownik

nie ma sprawy , ja nagrywark─Ö mam;)

będę niesłychanie dźwięczna

Marzenia prze┼╝ywane pod wp┼éywem chwili trac─ů ca┼éy urok przy ich roztrz─ůsaniu

#29 2006-04-11 07:16:53

Kika
U┐ytkownik

Jak ja już będę miała ten film, to też mogę..... wink

gg 2775021

#30 2006-04-13 23:24:12

Caitriona
U┐ytkownik

Gitka - dzi─Öki, ju┼╝ dotar┼é do mnie serial. Jednak jeszcze nie obejrza┼éam, t─ů przyjemno┼Ť─ç pozostawiam sobie na wieczory ┼Ťwi─ůteczne. Jak obejrz─Ö to podziele si─Ö wrazeniami. Jeszcze raz dzi─Öki! big_smile

Gosia - to co? Ma┼ée spotkanie po ┼Ťwi─Ötach? wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#31 2006-04-13 23:50:39

Gosia
U┐ytkownik

To do mnie? wink
Czy mowa o zonach i corkach?
Jasne, spotkanko po swietach. big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#32 2006-04-14 01:59:05

Caitriona
U┐ytkownik

To do mnie? wink
Czy mowa o zonach i corkach?
Jasne, spotkanko po swietach. big_smile

Jasne, ┼╝e do Ciebie. smile
Chcia┼éa┼Ť ten serial, a ja go ju┼╝ mam big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#33 2006-04-14 08:53:34

Gitka
U┐ytkownik

A mnie najbardziej podoba sie pan Preston (niezwykle męski) i panna Harriet (nasza słodka Jane z D&U 2005).

Dla Alison pan Preston wink

http://img102.imageshack.us/img102/3318/mrpreston5fn.jpg

#34 2006-04-14 08:55:44

Alison
U┐ytkownik

A mnie najbardziej podoba sie pan Preston (niezwykle męski) i panna Harriet (nasza słodka Jane z D&U 2005).

Dla Alison pan Preston wink

http://img102.imageshack.us/img102/3318/mrpreston5fn.jpg

Och Giteczko, Ty to zawsze pomy┼Ťlisz, ┼╝eby mi jak─ů┼Ť przyjemno┼Ť─ç sprawi─ç, a ja dzi┼Ť nie mam nic dla Ciebie do czytania sad
Ale si─Ö poprawi─Ö. 8)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#35 2006-04-14 09:20:21

Gosia
U┐ytkownik

Chcia┼éa┼Ť ten serial, a ja go ju┼╝ mam big_smile

Trzeba pomyslec o rewanzu big_smile

Z Południa na Północ:

#36 2006-04-16 21:31:16

Caitriona
U┐ytkownik

Po pierwsze: Giteczko bardzo gor─ůco dzi─Ökuj─Ö Ci za udost─Öpnienie mi tego serialu. Dzi─Öki Tobie mog┼éam zobaczy─ç wspania┼éy film i jestem Ci za to bardzo wdzi─Öczna. Nie ma w nim mo┼╝e tak pasjonuj─ůcej i poci─ůgaj─ůcej historii mi┼éosnej (a to lubimy najbardziej wink) jak w "Pride & Prejudice" czy w "North & South", ale i tak ten serial mnie bardzo urzek┼é i wci─ůgn─ů┼é na tyle, ┼╝e zrobi┼éam sobie maratonik. "Wives & Daughters" ma po prostu swoje tempo i klimat, kt├│ry mi odpowiada.
Scenariuszem zaj─ů┼é si─Ö Andrew Davies i wierz─Ö, ┼╝e wyszed┼é mu on dobrze. Nie mog─Ö por├│wna─ç serialu do ksi─ů┼╝ki, bo tej ostatniej nie czyta┼éam. Ale ca┼éa historia mi si─Ö podoba┼éa.
Je┼Ťli chodzi o zdj─Öcia, muzyk─Ö, scenografi─Ö i sceneri─Ö to wszystkie te rzeczy s─ů w tym filmie bardzo dobre. Podobnie jak kostiumy, kt├│re sta┼éy na wysokim poziomie i mi si─Ö bardzo podoba┼éy.
To co podoba┼éo mi si─Ö najbardziej to obsada i same postacie. Przed obejrzeniem zna┼éam tylko Toma Hollandera i Rosamund Pike ("P&P"'05) oraz Michaela Gambona ("Gosford Park"). Odtw├│rcy g┼é├│wnych r├│l: Molly i Rogera s─ů moim zdaniem sympatyczni i od razu poczu┼éam do nich sympati─Ö. Mo┼╝e Howell nie jest tak przystojny i czaruj─ůcy jak Firth czy Armitage, ale ze swojego zadania, moim zdaniem wywiaza┼é si─Ö bardzo dobrze.
http://i3.photobucket.com/albums/y88/skylark29/wivesdaughters4.gif
Jednak moimi faworytami s─ů Hollander w┼éa┼Ťnie i Gambon. R├│wnie┼╝ Keeley Hawes wypad┼éa bardzo przekonywuj─ůco, a Francesca Annis to popisowa rola (w scenach w kt├│rych wyst─Öpowa┼éa czasami mia┼éam mordercze my┼Ťli typu: Ukatrupi┼éabym natychmiast! Co za babasztyl?!).
Tak jak powiedzia┼éam: bardzo dobry serial o mi┼éo┼Ťci i nie tylko, z dobr─ů obsad─ů, ciekawymi postaciami i porz─ůdnym zapleczem technicznym.
Po drugie: dziewcz─Öta, moim zdaniem film godny polecenia! Co niniejszym czyni─Ö wink

#37 2006-04-16 21:39:12

Alison
U┐ytkownik

Ja si─Ö przy┼é─ůczam. Obejrza┼éam go ju┼╝ kilka dni temu, ale dzi┼Ť ca┼éy dzie┼ä ┼éapa┼éam si─Ö na tym, ┼╝e snuj─Ö mi si─Ö po g┼éowie obrazy z tego filmu i zostaje jakie┼Ť takie przywi─ůzanie do bohater├│w, do atmosfery ich dom├│w. Takie samo przywi─ůzanie mia┼éam do Bennet├│w czy do mieszka┼äc├│w Serbinowa w "Nocach i dniach". Cz┼éowiek przesi─ůka ich sprawami, k┼éopotami, rado┼Ťciami, a potem troch─Ö za nimi t─Öskni.
W tym filmie bardzo polubiłam postać dziedzica, ojca obu braci. Chwilami bywał okrutny, ale tak niesłychanie szczery i otwarty w okazywaniu uczuć, że nie mozna go nie kochać.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#38 2006-04-16 21:40:43

Caitriona
U┐ytkownik

W tym filmie bardzo polubiłam postać dziedzica, ojca obu braci. Chwilami bywał okrutny, ale tak niesłychanie szczery i otwarty w okazywaniu uczuć, że nie mozna go nie kochać.

No po prostu cudowny by┼é! Nawet jak w┼Ťciek┼é si─Ö to potrafi┼é potem przeprosi─ç.

#39 2006-04-16 21:46:21

Alison
U┐ytkownik

No po prostu cudowny by┼é! Nawet jak w┼Ťciek┼é si─Ö to potrafi┼é potem przeprosi─ç.

Wstrz─ůsaj─ůca jest ta scena po ┼Ťmierci Osborne'a...
Kiedy niesie go na rękach jak maleńkie dziecko, a potem przy łóżku...
Bardzo się tam wzruszyłam...
A jaki by┼é kochany udaj─ůc samolot (chyba jeszcze wtedy nie by┼éo samolot├│w ;-)) chc─ůc rozbawi─ç wnuczka :-)

#40 2006-04-17 12:37:56

Admete
U┐ytkownik

Podoba┼éo mi si─Ö to, ze stary pan Hamley doceni┼é Molly szybciej niz jego w┼éasny syn, to by┼éo takie rozczulaj─ůce, gdy pr├│bowa┼é "nam├│wi─ç" Rogera do ubiegania si─Ö o jej r─Ök─Ö. Historia Molly przypomina mi czasem dzieje naszej Madzi Brzeskiej z "Emancypantek".

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#41 2006-04-19 12:36:07

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Czy mo┼╝ecie mnie poinformowa─ç sk─ůd ┼Ťci─ůgacie te wszystkie seriale?? Ja zainstalowa┼éam sobie Kazee ale nic, poza Dum─ů z 1995 roku, kt├│r─ů zreszt─ů ju┼╝ mam, nie moge znale┼║─ç...

#42 2006-04-19 14:07:08

Gosia
U┐ytkownik

My je kupujemy big_smile

Z Południa na Północ:

#43 2006-04-19 15:24:14

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

No ja niestety nie mog─Ö sobie kupi─ç bom za biedna. Mam tylko 50 funt├│w rocznego dochodu...

#44 2006-04-19 16:46:12

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

No nie wiem, mo┼╝e masz 30.000 funt├│w posagu tak jak Georgiana Darcy?

#45 2006-04-19 16:54:26

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Ale mo┼╝esz na siebie zarobi─ç big_smile

#46 2006-04-29 20:59:57

Admete
U┐ytkownik

Jest w tym serialu niewinno┼Ť─ç. Mimo r├│znych tragedii, bohaterom udaje si─Ö ocali─ç najwa┼╝niejsze uczucia. Dla mnie to jak wej┼Ťcie w inny swiat - bez po┼Ťpiechu i wielkich miast.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#47 2006-04-29 23:10:35

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Mo┼╝e mnie kto┼Ť doinformowa─ç: Ile ten serial ma odcink├│w? Z g├│ry dziekuj─Ö

#48 2006-04-30 08:20:25

Kika
U┐ytkownik

cztery...

gg 2775021

#49 2006-04-30 09:45:33

Gitka
U┐ytkownik

Czas trwania 301 minut.
Ilustracja do ksi─ů┼╝ki "Wives and Daughters" Elizabeth Gaskell

http://img95.imageshack.us/img95/1856/gaskellwivesdaughters5hl.jpg

#50 2006-05-01 11:54:12

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Dzi─Öki za informacje big_smile

Stopka forum