Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-03-31 09:06:20

Gitka
U┐ytkownik

┼╗ony i c├│rki Wives and Daughters (1999)

Dziewczyny w┼éa┼Ťnie obejrza┼éam pierwszy odcinek tego serialu na podstawie powie┼Ťci Elizabeth Cleghorn Gaskell (tej samej kt├│ra napisa┼éa
North and South)
Pi─Öknie si─Ö zaczyna i ile tam znanych aktor├│w z ekranizacji Dumy i uprzedznia.
Mamy tu
Barbara Leigh-Hunt Lady Katarzyna de Bourgh serial 1995
Tom Hollander pan Collins Duma 2005
Rosamund Pike Jane Bennet Duma 2005
http://www.filmweb.pl/%AFony,i,c%F3rki, … ,id=103173
http://img88.imageshack.us/img88/3931/pzony8ec.jpg

#2 2006-03-31 09:29:15

milosz
U┐ytkownik

Re: ┼╗ony i c├│rki Wives and Daughters (1999)

Gitka ale gdzie to obejrza┼éa┼Ť?

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#3 2006-03-31 09:35:14

Kika
U┐ytkownik

te┼╝ zapytam.... gdzie to mo┼╝na zobaczy─ç???

gg 2775021

#4 2006-03-31 09:38:14

Gitka
U┐ytkownik

Dziewczyny Monika ┼Ťci─ůgn─Ö┼éa to osio┼ékiem i wys┼éa┼éa mnie, napisy mo┼╝na znale┼╝─ç w internecie (ja mam z internetu).
http://intimelyfashion.com/film/images/wivesdaughters-cover.jpg

#5 2006-03-31 21:40:43

Admete
U┐ytkownik

Posiadanie tego serialu to moje marzenie. Czy mogłabym prosić? Mój mail jest podany u dołu. Byłabym dozgonnie wdzięczna.
Gra tam r├│wnie┼╝ Michael Gambon odtwarzajacy rol─Ö Dumbledora w III i IV cz─Ö┼Ťci HP. Natomiast Justine Waddel czyli Molly Gibson gra┼éa w nieudanej ekranizacji Mansfield Park - by┼éa Juli─ů. Keeley Hawes czyli Cynthia Kirkpatrick to prywatnie ┼╝ona Matthew MacFadyen'a.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#6 2006-04-01 07:57:23

Gitka
U┐ytkownik

Admete wysłałam Tobie e-mail.

#7 2006-04-04 19:48:34

Lizzy
U┐ytkownik

czy ja rowniez moglabym sie zalapac na Wives and Daughters?W zamian moge zaoferowac pare fajnych filmow i plyte z dodatkami ze wszystkich ekranizacji JA, soundracki,ikony,tapety i wiele itp.itd

Liz

#8 2006-04-04 19:53:30

Gitka
U┐ytkownik

Wy┼Ťlij mi e-mail, ale troch─Ö musisz poczeka─ç (mam wi─Öcej ch─Ötnych)
gitka.sz@wp.pl

Wys┼éa┼éam paru dziewczynom ten serial, mo┼╝e one te┼╝ troch─Ö mnie obci─ů┼╝─ů...
http://img330.imageshack.us/img330/2476/molly8wy.jpg

#9 2006-04-04 19:55:43

Caitriona
U┐ytkownik

Gitka - wys┼éa┼éam do Ciebie maila z pro┼Ťb─ů o ten serial. Ale mo┼╝e w┼éa┼Ťnie kt├│ra┼Ť ze szcz─Ö┼Ťliwych posiadaczek mi pomo┼╝e, ┼╝eby odci─ů┼╝y─ç Gitk─Ö? ┼éadnie prosz─Ö big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#10 2006-04-04 20:09:52

Margarett
U┐ytkownik

Ja te┼╝ ch─Ötnie za┼éapi─Ö si─Ö na film je┼Ťli tylko kt├│ra┼Ť z posiadaczek zechce mi wys┼éa─ç

Marzenia prze┼╝ywane pod wp┼éywem chwili trac─ů ca┼éy urok przy ich roztrz─ůsaniu

#11 2006-04-04 20:11:48

Gitka
U┐ytkownik

Dziewczyny jeszcze tylko Caitriona i na razie wi─Öcej nie dam rady, przepraszam.
P┼éyt mi brakuje, ┼Ťwi─Öta za pasem, wyp┼éata daleko...

#12 2006-04-04 20:30:44

Gosia
U┐ytkownik

A czy to cos ....ten ....tego..... o milosci jest? wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#13 2006-04-04 21:07:31

Caitriona
U┐ytkownik

Dziewczyny jeszcze tylko Caitriona i na razie wi─Öcej nie dam rady, przepraszam.

Wielkie dzi─Öki Gitka!
Oczywi┼Ťcie jak dostan─Ö p┼éytke w swoje r─Öce to moge udost─Öpni─ç nast─Öpnym.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#14 2006-04-04 21:18:53

Gosia
U┐ytkownik

Caitrionko, pamietaj o mnie wink wink

Z Południa na Północ:

#15 2006-04-04 21:35:02

Caitriona
U┐ytkownik

Caitrionko, pamietaj o mnie wink wink

Ba! Sie wie!! big_smile big_smile

#16 2006-04-05 10:05:43

Diana
U┐ytkownik

Guniu, fascynuje Ci─Ö mo┼╝e tw├│rczo┼Ť─ç Agathy Christie? Zw┼éaszcza te jej bardziej "krwawe" powie┼Ťci? big_smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#17 2006-04-09 08:34:01

Alison
U┐ytkownik

No i jakie macie zdanie na temat tego serialu?
Mnie to jako┼Ť dziwnie przypomina "Mansfield Park". Jest taka mi┼éa i uczynna, ale m─ůdra i rozs─ůdna szara myszka, kt├│ra okolicznej arystokracji jest niezb─Ödna do zycia, s─ů braterskie uczucia przeradzaj─ůce si─Ö w nami─Ötno┼Ť─ç, jest trzpiotka-idiotka, w kt├│rej zakochuje si─Ö ka┼╝dy mijany palant, paskudna macocha, syn dobry i m─ůdry, i syn marnotrawny itd, itd. A mnie najbardziej podoba sie pan Preston (niezwykle m─Öski) i panna Harriet (nasza s┼éodka Jane z D&U 2005). Harriet przypomina mi z kolei jako posta─ç, ale i te┼╝ spos├│b zagrania tej roli - pann─Ö Rit─Ö Szeli┼╝ank─Ö zagran─ů przez Gabriel─Ö Kownack─ů, z ekranizacji Hoffmana Tr─Ödowatej. Taka pi─Ökno┼Ť─ç maj─ůca wszystko, pozostaj─ůca poza wszelkimi konwenansami. Ogl─ůda sie to cudnie. Jest do ostatniego szczeg├│┼éu angielskie, ┼Ťliczne wn─Ötrza, przepi─Ökne angielskie rezydencje, ┼éadne stroje, nie jestem znawc─ů ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e ┼Ťwietnie oddano charakter epoki. Jak to zwykle w serialach BBC, doskonale dobrana obsada, czlowiek natychmiast przywi─ůzuje sie do wszystkich bohater├│w. Brakuje tylko tego szalonego romansu, za kt├│ry pokocha┼éyby┼Ťmy ten film mi┼éo┼Ťci─ů pierwsz─ů ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#18 2006-04-09 08:47:15

Gosia
U┐ytkownik

Brakuje tylko tego szalonego romansu, za kt├│ry pokocha┼éyby┼Ťmy ten film mi┼éo┼Ťci─ů pierwsz─ů

Eeee, to szkoda sad

Z Południa na Północ:

#19 2006-04-09 10:54:13

Gitka
U┐ytkownik

Mnie bardzo podoba┼éy si─Ö dialogi i ci─Öte riposty Pana Gibsona do swej ┼╝ony (gdy ju┼╝ j─ů przejrza┼é).
To prawda tak wielkiej mi┼éo┼Ťci nie ma i stroje maj─ů ca┼ékiem inne (ach te szerokie r─Ökawach)
A nasz Colin z Dumy 2005 jest tu uważany za bardzo przystojnego (mimo małego wzrostu, nic to)
http://img132.imageshack.us/img132/7552/osborne0mc.jpg
Ale mimo wszystko serial jest wspania┼éy - p┼éynie swoim powolnym rytmem zabieraj─ůc nasz do innego ┼Ťwiata.

#20 2006-04-09 17:30:16

Monika24
U┐ytkownik

Nie ma tu mo┼╝e takich pasjonuj─ůcych moment├│w jak np w "North and South" ale ogl─ůda si─Ö ┼Ťwietnie, taki prawdziwie angielski, pe┼éen klimatu serial. I nasz wspania┼éy, znany scenarzysta big_smile .
I te┼╝ rzuci┼éo mi si─Ö w oczy jak podobny jest ten serial do "Mansfield Park", ale przyznam, ┼╝e mi┼éo┼Ť─ç Rogera do Molly przekona┼éa mnie bardziej ni┼╝ Edmunda do Fanny.
A Keeley Hawes jako Cynthia jest naprawd─Ö ┼Ťliczna, widzia┼éam jej zdj─Öcia z innych film├│w i tam mnie nie zachwyci┼éa za bardzo jej uroda.

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#21 2006-04-09 20:06:28

Admete
U┐ytkownik

Mam wyrzuty sumienia, ze nie jestem w stanie nikomu tego serialu wyslac :-( Nie mam nagrywarki dvd. Znam tylko jedn─ů osob─Ö z tak─ů nagrywark─ů, ale nie mog─Ö jej zbyt cz─Östo prosi─ç o przegrywanie :-(
Co do serialu to kocham go inaczej ni┼╝ N&S, ale r├│wnie g┼é─Öboko. To moze nie nami─Ötno┼Ť─ç, ale szczere przywi─ůzanie. :-) Szalenie podoba mi si─Ö posta─ç pani Gibson - taka pretensjonalna i dziwaczna, sam urok ;-) Molly Gibson przypomina mi Madzi─Ö Brzesk─ů z Emancypantek - tak samo dobra i naiwna. Na dodatek te┼╝ c├│rka lekarza i te┼╝ ludzie bior─ů j─ů na j─Özyki, chocia┼╝ jest niewinna jak anio┼é ;-) I Rogera polubi┼éam, mimo jego zauroczenia Cynthi─ů. Jedn─ů z najsmutniejszych scen w tym serialu jest dla mnie scena, w kt├│rej Molly gra na pianinie i bezg┼éo┼Ťnie p┼éacze, bo wie, ┼╝e w┼éa┼Ťnie straci┼éa mi┼éo┼Ťc swego ┼╝ycia.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#22 2006-04-10 09:37:14

Monika24
U┐ytkownik

och, amozesz przegra─ç?

Migotko, mog─Ö przegra─ç, ale dopiero po ┼Ťwi─Ötach. Co Ty na to,
mo┼╝e by─ç? wink

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#23 2006-04-10 10:00:38

Kika
U┐ytkownik

Moniko czy ja te┼╝ mog─Ö si─Ö do┼é─ůczy─ç do zam├│wienia Migotki? smile

gg 2775021

#24 2006-04-10 10:28:23

Monika24
U┐ytkownik

Czyli w swoim "notesiku zamówień" dopisuję Migotkę i Kikę wink

#25 2006-04-10 10:35:56

Kika
U┐ytkownik

dzi─Öki dzi─Öki big_smile

gg 2775021

Stopka forum