Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-03-28 13:49:34

milosz
U┐ytkownik

Europa, Europa KanałTV

Poniewaz uwa┼╝am ten kana┼é za taka pere┼ék─Ö w┼Ťr├│d kana┼éow wink to polece Wam w sobot─Ö 1 kwietnia o 20.00 " Na ostrzu szpady" - ekranizacj─Ö do┼Ťc zabawnej powie┼Ťc "Kawaler de Lgrader" - w re┼╝yserii Philipa de Broci wink ( z moim ukochanym Danielem Autillem ale te┼╝ z Vincentem Perezem)

Wielbicielki kostiumowego kina tu s─ů - historia toczy si─Ö w roku 1699 wink
Wi─Öc polecam...

A o p├│lnocy "Anio┼éy i owady" z Kristin Scott Thomas - hmmmm - streszczenie z filmweba: "Film jest studium ┼╝ycia arystokratycznej rodziny w Wiktoria┼äskiej Angli. William Adamson jest m┼éodym naukowcem zafascynowanym owadami. ┼╗eni si─Ö ze starsz─ů z si├│str pochodz─ůc─ů z arystokratycznej rodziny Alabastr├│w. Swoje badania prowadzi w ogrodzie za rodzinna will─ů. Jego dziwne zachowania - wed┼éug arystokracji - przeplataj─ů si─Ö naprzemiennie z jego niepowodzeniami, fiaskami i pasj─ů, kt├│r─ů tak kocha."
mo┼╝e by─ç ciekawie

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#2 2006-03-28 14:40:25

Caitriona
U┐ytkownik

Re: Europa, Europa KanałTV

Poniewaz uwa┼╝am ten kana┼é za taka pere┼ék─Ö w┼Ťr├│d kana┼éow wink to polece Wam w sobot─Ö 1 kwietnia o 20.00 " Na ostrzu szpady" - ekranizacj─Ö do┼Ťc zabawnej powie┼Ťc "Kawaler de Lgrader" - w re┼╝yserii Philipa de Broci wink ( z moim ukochanym Danielem Autillem ale te┼╝ z Vincentem Perezem)

Dzi─Öki za informacj─Ö. Ja tak┼╝e lubi─Ö Daniela A. i ch─Ötnie zobacz─Ö ten film. big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#3 2006-03-28 14:49:36

Diana
U┐ytkownik

Dzięki za informację; czytałam "Anioły i owady" i już nie mogę się doczekać filmu.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#4 2006-04-05 14:23:39

Caitriona
U┐ytkownik

9 IV w niedziel─Ö na kanale Europa, Europa wyemituj─ů film "Kr├│lowa Margot" (Isabelle Adjani, Daniel Auteuil, Vincent Perez).
Moim zdaniem warto.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#5 2006-04-05 14:46:28

GosiaJ
U┐ytkownik

9 IV w niedziel─Ö na kanale Europa, Europa wyemituj─ů film "Kr├│lowa Margot" (Isabelle Adjani, Daniel Auteuil, Vincent Perez).
Moim zdaniem warto.

Jasne, ┼╝e warto - ┼Ťwietny film, doskona┼éa rola Adjani (pi─Ökna z niej kobieta) i innych aktor├│w, cudowna muzyka Bregovica - polecam, jesli kto┼Ť jeszcze nie widzia┼é!

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#6 2006-04-05 22:22:12

Gosia
U┐ytkownik

Dzis Milosc kibica z Colinem, zaraz sie zaczyna big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#7 2006-04-06 15:12:54

milosz
U┐ytkownik

a 22.04 taki pasztet:

23:25 Biały aligator - thriller, Francja/USA 1996
01 01:05 Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek - komediodramat, Francja/Holandia/Wlk. Bryt. 1989

w pierwszym filmie gra Aragorn wink
a drugi poprostu polecam lol

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#8 2006-04-06 20:48:36

Trzykrotka
U┐ytkownik

Obejrza┼éam Mi┼éo┼Ť─ç kibica big_smile
Chyba tego mi by┼éo trzeba na dzisiejszy humor pod zdech┼éym Azorkiem: widoku pan├│w Darcy i Knightley w kolorach klubowych rycz─ůcych ze szcz─Ö┼Ťcia po strzelonej przez Arsenal bramce i tarzaj─ůcych si─Ö po dywanie. To zdecydowanie film NIE o kobiecych emocjach. Nie dziwi─Ö si─Ö, ┼╝e Bridget Jones maj─ůc przepyta─ç Colina Firtha o Fever Pitch skr─Öcila w stron─Ö sposob├│w moczenia koszuli big_smile
Wida─ç w tym filmie wyra┼║nie syndrom Janka Kosa.
A Mark Strong na łyso jest baaardzo przystojny. :oops:

#9 2006-04-07 14:41:28

Diana
U┐ytkownik

Trzykrotko, czy mog┼éaby┼Ť wyt┼éumaczy─ç, co to jest syndrom J. Kosa? :?:

#10 2006-04-07 15:02:44

Trzykrotka
U┐ytkownik

Juz t┼éumacz─Ö: Janusz Gajos po zagraniu Janka Kosa zosta┼é zaklasyfikowany do r├│l pi─Öknych amant├│w, dostawa┼é tylko takie propozycje filmowe. ┼╗eby si─Ö od tego odci─ů─ç, celowo zmieni┼é wygl─ůd, przyty┼é i zrobi┼é wszystko, ┼╝eby si─Ö NIE kojarzy─ç z chwackim czo┼égist─ů. Uda┼éo si─Ö! Po latach zosta┼é zaklasyfikowany jako wo┼║ny Turecki. big_smile I ca┼éa zabawa zacz─Ö┼éa si─Ö od nowa.
Colin naprawd─Ö cierpia┼é na skutek Darcymanii. My sobie chyba nawet nie zdajemy sprawy, jaki to mia┼éo zasi─Ög w UK i poza granicami te┼╝. Skar┼╝y┼é si─Ö, ┼╝e ka┼╝da rola, kt├│r─ů mu proponowano zak┼éada┼éa chodzenie w spodniach do konnej jazdy i halsztuku. Robi┼é wi─Öc wszystko, ┼╝eby odci─ů─ç si─Ö od wizerunku pana Darcy, naczelnego amanta kraju. To w┼éa┼Ťnie nazywam syndromem Janka Kosa.

#11 2006-04-07 17:29:31

Gosia
U┐ytkownik

A Mark Strong na łyso jest baaardzo przystojny:

Trzykrotko, a ja wlasnie sie zastanawialam czy to naprawde byl Mark Strong 8O bo na to mi wygladalo, ale wole go jednak takim jak w Emmie.

Z Południa na Północ:

#12 2006-04-07 22:40:07

Trzykrotka
U┐ytkownik

Gosiu, ja go w og├│le nie rozpozna┼éam, tylko sobie my┼Ťlalam, ┼╝e sk─ůd┼Ť tego ┼éysola znam. Napisy ko┼äcowe mi pomog┼éy.
Też go wolę w Emmie, był tam taki wielkopański i godny, a przy tym ciepły. Ob u panów wolę w wersji od Jane Austen big_smile

#13 2006-04-07 22:44:54

Gosia
U┐ytkownik

Ja tez, bo Mark Strong z tymi dluzszymi nieco wlosami i wysokim czolem (no i tymi swoimi swidrujacymi oczami), byl naprawde pociagajacy.
O Colinie juz nie wspominam, bo to sie rozumie same przez sie, ze nie ma to jak w DiU.

Z Południa na Północ:

#14 2006-04-08 00:43:38

Diana
U┐ytkownik

Gosiu, ostatnie zdanie dos┼éownie wyj─Ö┼éa┼Ť mi z ust! wink

#15 2006-04-08 09:37:43

Trzykrotka
U┐ytkownik

M├│wi─Ö Wam, Colin ewidentnie cierpia┼é na syndrom Janka Kosa. Wida─ç to jak na dloni. Zasada: stan─Ö na g┼éowie ┼╝eby tylko NIE PRZYPOMMINA─ć nikogo o nazwisku zaczynaj─ůcym si─Ö na "D". Tu i tak jeszcze by┼é smuk┼éy - a potem ten plumpy wizerunek z Angielskiego pacjenta i Zakochanego Szekspira mnie marszczy┼é sk├│re ze zgrozy. Chwa┼éa Bogu, przysz┼éa Bridget Jones, obowi─ůzkowe odchudzanie - i znowu Colin jest jak nowy, a dzi─Öki MM juz si─Ö nie kojarzy li i jedynie z "D" slowem. lol

#16 2006-04-08 09:40:28

Gosia
U┐ytkownik

Dzieki Bridget znowu jest Darcym, tyle ze Markiem wink

Z Południa na Północ:

#17 2006-04-08 09:49:16

Trzykrotka
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie. Bogu dzi─Öki, ┼╝e Colina ubawi┼éa koncepcja pow├│rzenia swojego bohatera i ┼╝e wszed┼é w ni─ů jak w mas┼éo. Nie by┼éoby chyba sensu w robieniu filmu bez niego, skoro sama pani Fielding przyznawa┼éa sie do swojej bezwstydnej fascynacji. Pami─Ötam, ┼╝e si─Ö troch─Ö obawia┼éam zanim zobaczy┼éam film o to, jak Colin mo┼╝e w nim wygl─ůda─ç, ale jednak dieta i motywacja czyni─ů cuda. A propos: wiecie, ┼╝e Matthew ta┼╝ si─Ö odchudza┼é do roli pana Darcy?

#18 2006-04-08 23:21:39

GosiaJ
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie. Bogu dzi─Öki, ┼╝e Colina ubawi┼éa koncepcja pow├│rzenia swojego bohatera i ┼╝e wszed┼é w ni─ů jak w mas┼éo. Nie by┼éoby chyba sensu w robieniu filmu bez niego, skoro sama pani Fielding przyznawa┼éa sie do swojej bezwstydnej fascynacji. Pami─Ötam, ┼╝e si─Ö troch─Ö obawia┼éam zanim zobaczy┼éam film o to, jak Colin mo┼╝e w nim wygl─ůda─ç, ale jednak dieta i motywacja czyni─ů cuda. A propos: wiecie, ┼╝e Matthew ta┼╝ si─Ö odchudza┼é do roli pana Darcy?

Pierwsze primo - i s┼éusznie, ┼╝e si─Ö Colin odchudzi┼é, bo jako Mark Darcy wygl─ůda bosko! Bosko, s┼éodko, cudnie - a jak si─Ö u┼Ťmiecha! A┼╝ ┼╝al, ┼╝e nie ma niekt├│rych nieprzyzwoitych scen, kt├│re opisywa┼éa Fielding, bo wierne fanki mog┼éyby wi─Öcej "Colina Blue" poogl─ůda─ç :-)
Drugie primo - a z czego się Matthew odchudzał, dyć w "Spooksach" też raczej chudziutki? ;-)

#19 2006-04-10 09:23:41

Trzykrotka
U┐ytkownik

W Spooksach on chodzi w takich troche "kryj─ůcych" ciuchach i tam akurat nie zaszkodzi mu jak troszk─Ö b─Ödzie mu sie brzuszek wylewa┼é z d┼╝ins├│w. A w DiU w ko┼äcu filmowali go przez minut─Ö en face id─ůcego w nasz─ů stron─Ö w cienkiej koszuli i bardzo obcis┼éych spodniach. Matthew przed filmem ┼╝ywi┼é si─Ö sushi.
A Colin - o rany, Gosiu! Jemu tez jest dobrze w niebieskim: mia┼é tak─ů lazurow─ů koszul─Ö w senie - mojej ukochanej - o┼Ťwiadczania si─Ö Aurelii w "Love Actually: I by┼é taki pi─Ökny...

#20 2006-04-10 17:20:32

GosiaJ
U┐ytkownik

W Spooksach on chodzi w takich troche "kryj─ůcych" ciuchach i tam akurat nie zaszkodzi mu jak troszk─Ö b─Ödzie mu sie brzuszek wylewa┼é z d┼╝ins├│w. A w DiU w ko┼äcu filmowali go przez minut─Ö en face id─ůcego w nasz─ů stron─Ö w cienkiej koszuli i bardzo obcis┼éych spodniach. Matthew przed filmem ┼╝ywi┼é si─Ö sushi.

A┼╝ sobie z wra┼╝enia stosown─ů scen─Ö w┼é─ůczy┼éam :-) Sushi, biedactwo!

A Colin - o rany, Gosiu! Jemu tez jest dobrze w niebieskim: mia┼é tak─ů lazurow─ů koszul─Ö w senie - mojej ukochanej - o┼Ťwiadczania si─Ö Aurelii w "Love Actually: I by┼é taki pi─Ökny...

Pi─Ökna scena, to fakt. Ale w tym sweterku, kiedy pisa┼é ksi─ů┼╝k─Ö, te┼╝ wspaniale wygl─ůda┼é. Zreszt─ů to ┼Ťwietna scena, kiedy on je jakiego┼Ť rogalika i m├│wi, ┼╝e nie musi si─Ö martwi─ç o lini─Ö, a Aurelia po portugalsku stwierdza, ┼╝e musi uwa┼╝a─ç, bo zaczyna si─Ö zaokr─ůgla─ç ;-)
I jeszcze w niebieskich koszulach w "Bridget..." wygl─ůda pi─Öknie :-) Ale te┼╝ w ciemnym golfie na ko┼äcu pierwszej cz─Ö┼Ťci...

#21 2006-04-11 08:56:34

Trzykrotka
U┐ytkownik

Dzisiaj na obudzenie sobie a┼╝ zapuszcz─Ö po raz n-ty w─ůtek Colina Z Love Act. big_smile
Dzi─Öki Tobie Gosiu mia┼éam wczoraj upojny wiecz├│r z Matthew (i jego plecami big_smile ). Dzi─Ökuj─Ö! Dzi┼Ť dalszy ci─ůg.

#22 2006-04-17 11:55:32

Gosia
U┐ytkownik

Dzis w :"Europie" polecam film "Carrington" z Emma Thompson. g. 21.55
(Alison - polecam Tobie w szczegolnosci)

A na TVP Kultura (kto ma) "Gilda" z Rita Haywort i Glennem Fordem.g. 20.30.

Z Południa na Północ:

#23 2006-04-17 12:32:13

Alison
U┐ytkownik

Dzis w :"Europie" polecam film "Carrington" z Emma Thompson. g. 21.55
(Alison - polecam Tobie w szczegolnosci)

A na TVP Kultura (kto ma) "Gilda" z Rita Haywort i Glennem Fordem.g. 20.30.

Dzięki, ale nie mam kablówki. Jako jedyna i ostatnia w bloku oparłam się, bo juz bym chyba nigdy na nic nie miała czasu ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#24 2006-04-17 13:02:35

Gosia
U┐ytkownik

A to takie piekne filmy! Tyle tracisz, kochana sad
Ale troche Cie rozumiem..

Z Południa na Północ:

#25 2006-05-05 11:08:44

Diana
U┐ytkownik

Dzi┼Ť o 20.00 na kanale Europa Europa film "Szale┼ästwo kr├│la Jerzego"; wyst. m. in. Ian Holm oraz Rupert Everett.

Stopka forum