Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#26 2005-01-15 17:24:34

dorotka
Użytkownik

Re: Biografie Austen

Ja mam neostrad?, ale nie wiem gdzie to si? niby zmienia, od takich rzeczy ma si? qmpli wink

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#27 2005-01-16 11:50:17

sister
Użytkownik

Hmmm...

Jak która? z Was co? b?dzie wiedzia? na temat tych nr IP to niech da zna?, ja mog? sobie klika? nawet po par? razy dziennie...

#28 2005-01-16 18:23:27

ula
Użytkownik

hmmm no to spróbuj? wyja?ni? po naszemu smile
ka?dy komputer ma swój unikalny adres (IP) - to co? jakby grupa krwi, albo nie, raczej kod DNA - to lepszy przyk?ad. Przeci?tnemu u?ytkownikowi nie jest on do niczego potrzebny, jednak w sieci kto? kto ma wi?ksz? troch? wiedz?, mo?e sprawdzi? na podstawie np wys?anego pryey nas e-maila albo wiadomo?ci z komunikatora, albo za pomoc? innego programu adres naszego komputera czyli wasnie IP.
Kazik te? mo?e nas kontrolowa? wink Dopoki nie robi tego haker to nasze komputery sa w miare bezpieczne.
A jesli chodzi o neostrade to tak jak wspominalam telekomunikacja dla ochrony uyztkownikow, zapewniala, ze kazd uruchomienie neostrady, bedzie powodowac zmiane IP.... ale z tego co obserwowalam w firmie, to nie dotrzymuja slowa. Wiec reasumujac mzsle, ze klikanie z tego samego komputera mija sie z celem, bo informacje jakie dostaje wzdawnictwo sa na pewno opatrzone adresem IP.

#29 2005-01-16 18:59:31

dorotka
Użytkownik

A to ja w takim razie popróbuj? z ró?nych stanowisk w szkole wink
Dzi?ki Ula, nawet ja zrozumia?am o co chodzi, ale nie chce mi sie jakos docieka?, czy neostrada zmienia IP czy nie

#30 2005-01-16 19:48:22

sister
Użytkownik

Uuuu to szkoda, bo ja w?a?nie mam neostrad? sad my?la?am, ?e sobie poklikam w s?usznej sprawie... szkoda sad

#31 2005-01-16 20:44:36

dorotka
Użytkownik

Spoko, przekup znajomych, nie wiem, powiedz ?e im szarlotke w zamian upieczesz wink

#32 2005-01-16 21:49:50

sister
Użytkownik

No faktycznie, to jest pomys? Dorotko smilesmilesmile

jeszcze zwerbuj? brata i bratow?, w domu i w pracy to im wychodzi po kilka komputerów na ?ebka, jutro poklikam na laptopie swoim...
DAMY RADE!!!!

#33 2005-01-17 14:34:40

dorotka
Użytkownik

Jutro mam informatyk?, jako? to cichcem zorganizuj?, a co! wink

#34 2005-01-22 00:01:30

sister
Użytkownik

Hmmm... czy która? z Was dziewczyny identyfikuje si? na allegro nickiem 'ula69_2005'??? tak z ciekawo?ci tylko pytam, bo ta osoba licytuje wszystkie ciekawe pozycje zwi?zane z JA.
smile

#35 2005-01-30 18:40:14

sister
Użytkownik

Mam ju? pewno??, ?e w neostradzie za ka?dym po??czeniem ma si? inny nr IP. Sprawdzi?am to. Jednak niestety na nic si? to ju? zda, bo ze strony na której si? klka?o o wznowienie ( www.proszynski.pl ) znikn??y niestety te 'cosie' do klkania.....

czemu???

czy?by si? kapn?li, ?e to jaka? zorganizowana akcja by?a???

:evil:

#36 2005-01-31 19:04:21

dorotka
Użytkownik

No to ?adnie...
Mam nadziej?, ?e to nie by? sabota??! :evil:

#37 2005-02-07 13:55:30

Anonymous
Gość

a moze wiecie do jakiej epoki literackie sie zalicza twórczos Jane? poniewaz zgadywanie na podstawie daty jej zycia jest zbyt ryzykowno biorac pod uwage plynnosc epok literackich w poszczegolnych krajache europejskich, z gory dzieki za info

#38 2005-02-08 10:48:10

ula
Użytkownik

Sister rozpracowa?a? mnie wink na allegro to ja, i faktycznie licytuje co ?adniejsze wydania albo unikat w postaci "listy potraw wg. Jane Austen" ale jak na razie uda?o mi si? tylko zakupi? ?adne wydanie P&P, wszystko inne sprz?taj? mi sprzed nosa sad
Co do Prószy?skiego to faktycznie dziwne ?e nie pojawia si? przycisk z pro?b?o wznowienie edycji, ale mo?e trzeba sprawdza? od czasu do czasu zapowiedzi mo?e si? z?amali smile
A na razie to za kilka dni wyjdzie ksi??ka nawi?zuj?ca (przynajmniej tytu?em) do Jane Austen : Stateczna i Postrzelona - Moniki Szwai, smile mo?e by? ciekawa smile
Przepraszam, ?e ostatnio nie pojawiam si? tak cz?sto na forum, ale sezon w turystyce zacz?? si? w tym roku za wcze?nie ... oj baaardzo wcze?nie ......... sad

#39 2005-02-08 12:20:21

fringilla
Użytkownik

a moze wiecie do jakiej epoki literackie sie zalicza twórczos Jane? poniewaz zgadywanie na podstawie daty jej zycia jest zbyt ryzykowno biorac pod uwage plynnosc epok literackich w poszczegolnych krajache europejskich, z gory dzieki za info

W Anglii za czasów Jane Austen mozna juz mówi? o epoce romantyzmu, w Polsce jeszcze w tym czasie dominowa?y idee o?wiecenioiwe. Zazwyczaj jej twórczo?c jest wspominana i w podr?cznikach do o?wiecenia i romantyzmu, jako preromantyczna. Jednak zdecydowanie wymyka si? klasyfikacjom. Mo?na by doszukiwac sie elementów romantycznych i owieceniowych, zreszt? wci?? tocz? sie spory na temat: rozwazna czy romantyvzna? Ja w ka?dym razie mia?am pisa? o niej prace w zak?adzie romantyzmu.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#40 2005-02-09 09:53:14

sister
Użytkownik

Tak my?la?am Ula, ?e to kto? z obecnych tu fanów JA smilesmilesmile
postaram si? nie wchodzi? Ci cz?sto w drog? smile

#41 2005-02-10 18:37:50

dorotka
Użytkownik

Przepraszam, ?e jak zwykle nie w tym temacie co trzeba, ale czy kto? z was czyta? "Emma i inni" Joan Austen-Leigh? W?a?nie j? znalaz?am i ch?tnie bym przeczyta?a, ale nasz kochany polonista stwierdzi?, ?e co si? bedziemy przez ferie obija? i zada? "Imi? ró?y" :cry:

#42 2005-02-11 09:48:17

sister
Użytkownik

Dorotko, ja nie jestem zwolenniczk? zamieniania czytania ksi??ek na ogl?danie ekranizacji, ale w przypadku "Imienia ró?y" polecam Ci jednak film... big_smile

Ja tam niestety nic nie wiem o kontynuacjach ksi??ek JA... wi?c nie pomog?...

#43 2005-02-11 11:43:54

Anonymous
Gość

W Anglii za czasów Jane Austen mozna juz mówi? o epoce romantyzmu, w Polsce jeszcze w tym czasie dominowa?y idee o?wiecenioiwe. Zazwyczaj jej twórczo?c jest wspominana i w podr?cznikach do o?wiecenia i romantyzmu, jako preromantyczna. Jednak zdecydowanie wymyka si? klasyfikacjom. Mo?na by doszukiwac sie elementów romantycznych i owieceniowych, zreszt? wci?? tocz? sie spory na temat: rozwazna czy romantyvzna? Ja w ka?dym razie mia?am pisa? o niej prace w zak?adzie romantyzmu.

mnie sie Duma i uprzedzenie bardzo podobala, a ze wlasnie mam zamiar napisac prace na ustna mature pt. slynni kochankowie , pomyslalam ze przyjemniej mi bedzie pisaac o ksiazce ktora mi sie podobla niz nap nuzacych mnie strasznie "dziadach" dzieki za odpowiedz, teraz nasuwa sie pytanie czy elzbiete i darsego z dumy i uprzedzenia mozna nazwac slynnymi :?:

#44 2005-02-11 17:46:54

dorotka
Użytkownik

Heh, jasne, ?e mo?na big_smile
No i b?dziesz oryginalna, a kochani profesorowie nie b?d? si? kolejny raz m?czy? z Romeo i Juli? czy Tristanem i Izold?
wink
Sister dzi?ki za rad?, chyba rzeczywi?cie tak zrobi?, bo zabieram si? za czytanie tej ksi??ki jak Tom Hanks w "Masz wiadomo??" za P&P wink

#45 2005-02-11 19:55:37

fringilla
Użytkownik

Z ca?? pewno?ci? mo?na Elzbiete i Darcy'ego nazwa? s?ynn? par?, nawet je?li DiU nie przez wszystkich uznawana jest za literatur? wysok?, to z ca?? pewno?ci? nale?y do klasyki literatury ?wiatowej.
Jednak s? tu pewne pu?apki, je?li sama podejmujesz jakis temat, to musisz by? przygotowana na to, ?e komisja zapyta Cie o rózne jego aspekty. Na przyk?ad czy mi?o?c Drcy'ego i Elzbiety by?a romantyczna, a tak?e o elamenty romantyczne i nieromantyczne w tej ksi??ce i w twórczo?ci Jane Austen w ogóle.
Dobrymi przyk?adami s?ynnych kochnaków s? tez Heatcliff i Cathy z Wichrowych Wzgórz - tu juz mi?o?c romantyczna bez dwóch zda?.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#46 2005-02-11 20:13:00

Anonymous
Gość

no to sie ciesze ze uznajecie ich za slynna pare i chetnie to wykorzystam big_smile( jesli chodzi o te aspektyczy to para tromantyczna czy ni to dam rad jak mnie o to zapytaja:D) mysllam ttez o wichrowych wzgorzach ale nie wiem czy uda mis sie zdobyc ksiazke jesli tak to z pewnosci ich tez wykorzystma :: dzieki ludzie za rade big_smile

#47 2005-02-11 21:11:14

sister
Użytkownik

Nie ma sprawy Dorotko smile
ten film powinien by? w ka?dej wi?kszej wypo?yczalni wideo.

A "masz wiadomo??" ogl?da?am par? razy, ale nie potrafi? sobie przypomnie? incydentu z P&P...

#48 2005-02-12 09:18:40

dorotka
Użytkownik

Bo to chyba nie jest a? tak wa?na scena, po prostu mi zapad?a w pami??, bo ogl?da?am to z koleg?, który stwierdzi?, ?e pewnie te? by si? tak zabiera? za babsk? ksi??k? i w ko?cu si? po?arli?my o "szufladkowanie" ksi??ek...
Dlatego mi si? to przypomnia?o wink
Chyba si? wybior? w najbli?szych dniach do wypo?yczalni. Póki co czytam drog? eliminacji - omijam d?u?sze akapity, które wydaj? mi si? g?upie big_smile

#49 2005-02-12 15:08:10

sister
Użytkownik

Jak b?d? ogl?da?a ten film ponownie to postaram si? wy?apa? ten moment smile

ja drog? eliminacji czyta?am Mickiewicza i inne bzdury polskich alkoholików i narkomanów... znaczy si? czyta?am tytu?, spis tre?ci i jakie? streszczenie lol 8) tongue szkoda mi by?o czasu i nerwów na te wypociny...

#50 2005-02-13 21:40:38

dorotka
Użytkownik

Mo?e te? bym tak mog?a, gdyby nie mój drobiazgowy i pedantyczny polonista - chyba ju? si? domy?lasz wszystkiego...
Mog? to stre?ci? w dwóch s?owach - mam przechlapane :cry:
A wracaj?c do czego? bardziej zwi?zanego z tematem, to ta scena jest na pocz?tku filmu, mog? poda? nawet dok?adnie, bo mam ?ci?gni?ty big_smile

Stopka forum