Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2005-01-15 17:24:34

dorotka
U┐ytkownik

Re: Biografie Austen

Ja mam neostrad─Ö, ale nie wiem gdzie to si─Ö niby zmienia, od takich rzeczy ma si─Ö qmpli wink

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#27 2005-01-16 11:50:17

sister
U┐ytkownik

Hmmm...

Jak kt├│ra┼Ť z Was co┼Ť b─Ödzie wiedzia┼é na temat tych nr IP to niech da zna─ç, ja mog─Ö sobie klika─ç nawet po par─Ö razy dziennie...

#28 2005-01-16 18:23:27

ula
U┐ytkownik

hmmm no to spr├│buj─Ö wyja┼Ťni─ç po naszemu smile
ka┼╝dy komputer ma sw├│j unikalny adres (IP) - to co┼Ť jakby grupa krwi, albo nie, raczej kod DNA - to lepszy przyk┼éad. Przeci─Ötnemu u┼╝ytkownikowi nie jest on do niczego potrzebny, jednak w sieci kto┼Ť kto ma wi─Öksz─ů troch─Ö wiedz─Ö, mo┼╝e sprawdzi─ç na podstawie np wys┼éanego pryey nas e-maila albo wiadomo┼Ťci z komunikatora, albo za pomoc─ů innego programu adres naszego komputera czyli wasnie IP.
Kazik te┼╝ mo┼╝e nas kontrolowa─ç wink Dopoki nie robi tego haker to nasze komputery sa w miare bezpieczne.
A jesli chodzi o neostrade to tak jak wspominalam telekomunikacja dla ochrony uyztkownikow, zapewniala, ze kazd uruchomienie neostrady, bedzie powodowac zmiane IP.... ale z tego co obserwowalam w firmie, to nie dotrzymuja slowa. Wiec reasumujac mzsle, ze klikanie z tego samego komputera mija sie z celem, bo informacje jakie dostaje wzdawnictwo sa na pewno opatrzone adresem IP.

#29 2005-01-16 18:59:31

dorotka
U┐ytkownik

A to ja w takim razie popr├│buj─Ö z r├│┼╝nych stanowisk w szkole wink
Dzięki Ula, nawet ja zrozumiałam o co chodzi, ale nie chce mi sie jakos dociekać, czy neostrada zmienia IP czy nie

#30 2005-01-16 19:48:22

sister
U┐ytkownik

Uuuu to szkoda, bo ja w┼éa┼Ťnie mam neostrad─Ö sad my┼Ťla┼éam, ┼╝e sobie poklikam w s┼éusznej sprawie... szkoda sad

#31 2005-01-16 20:44:36

dorotka
U┐ytkownik

Spoko, przekup znajomych, nie wiem, powiedz ┼╝e im szarlotke w zamian upieczesz wink

#32 2005-01-16 21:49:50

sister
U┐ytkownik

No faktycznie, to jest pomysł Dorotko smilesmilesmile

jeszcze zwerbuj─Ö brata i bratow─ů, w domu i w pracy to im wychodzi po kilka komputer├│w na ┼éebka, jutro poklikam na laptopie swoim...
DAMY RADE!!!!

#33 2005-01-17 14:34:40

dorotka
U┐ytkownik

Jutro mam informatyk─Ö, jako┼Ť to cichcem zorganizuj─Ö, a co! wink

#34 2005-01-22 00:01:30

sister
U┐ytkownik

Hmmm... czy kt├│ra┼Ť z Was dziewczyny identyfikuje si─Ö na allegro nickiem 'ula69_2005'??? tak z ciekawo┼Ťci tylko pytam, bo ta osoba licytuje wszystkie ciekawe pozycje zwi─ůzane z JA.
smile

#35 2005-01-30 18:40:14

sister
U┐ytkownik

Mam ju┼╝ pewno┼Ť─ç, ┼╝e w neostradzie za ka┼╝dym po┼é─ůczeniem ma si─Ö inny nr IP. Sprawdzi┼éam to. Jednak niestety na nic si─Ö to ju┼╝ zda, bo ze strony na kt├│rej si─Ö klka┼éo o wznowienie ( www.proszynski.pl ) znikn─Ö┼éy niestety te 'cosie' do klkania.....

czemu???

czy┼╝by si─Ö kapn─Öli, ┼╝e to jaka┼Ť zorganizowana akcja by┼éa???

:evil:

#36 2005-01-31 19:04:21

dorotka
U┐ytkownik

No to ładnie...
Mam nadzieję, że to nie był sabotaż?! :evil:

#37 2005-02-07 13:55:30

Anonymous
GoŠ

a moze wiecie do jakiej epoki literackie sie zalicza tw├│rczos Jane? poniewaz zgadywanie na podstawie daty jej zycia jest zbyt ryzykowno biorac pod uwage plynnosc epok literackich w poszczegolnych krajache europejskich, z gory dzieki za info

#38 2005-02-08 10:48:10

ula
U┐ytkownik

Sister rozpracowa┼éa┼Ť mnie wink na allegro to ja, i faktycznie licytuje co ┼éadniejsze wydania albo unikat w postaci "listy potraw wg. Jane Austen" ale jak na razie uda┼éo mi si─Ö tylko zakupi─ç ┼éadne wydanie P&P, wszystko inne sprz─ůtaj─ů mi sprzed nosa sad
Co do Pr├│szy┼äskiego to faktycznie dziwne ┼╝e nie pojawia si─Ö przycisk z pro┼Ťb─ůo wznowienie edycji, ale mo┼╝e trzeba sprawdza─ç od czasu do czasu zapowiedzi mo┼╝e si─Ö z┼éamali smile
A na razie to za kilka dni wyjdzie ksi─ů┼╝ka nawi─ůzuj─ůca (przynajmniej tytu┼éem) do Jane Austen : Stateczna i Postrzelona - Moniki Szwai, smile mo┼╝e by─ç ciekawa smile
Przepraszam, ┼╝e ostatnio nie pojawiam si─Ö tak cz─Östo na forum, ale sezon w turystyce zacz─ů┼é si─Ö w tym roku za wcze┼Ťnie ... oj baaardzo wcze┼Ťnie ......... sad

#39 2005-02-08 12:20:21

fringilla
U┐ytkownik

a moze wiecie do jakiej epoki literackie sie zalicza tw├│rczos Jane? poniewaz zgadywanie na podstawie daty jej zycia jest zbyt ryzykowno biorac pod uwage plynnosc epok literackich w poszczegolnych krajache europejskich, z gory dzieki za info

W Anglii za czas├│w Jane Austen mozna juz m├│wi─ç o epoce romantyzmu, w Polsce jeszcze w tym czasie dominowa┼éy idee o┼Ťwiecenioiwe. Zazwyczaj jej tw├│rczo┼Ťc jest wspominana i w podr─Öcznikach do o┼Ťwiecenia i romantyzmu, jako preromantyczna. Jednak zdecydowanie wymyka si─Ö klasyfikacjom. Mo┼╝na by doszukiwac sie element├│w romantycznych i owieceniowych, zreszt─ů wci─ů┼╝ tocz─ů sie spory na temat: rozwazna czy romantyvzna? Ja w ka┼╝dym razie mia┼éam pisa─ç o niej prace w zak┼éadzie romantyzmu.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#40 2005-02-09 09:53:14

sister
U┐ytkownik

Tak my┼Ťla┼éam Ula, ┼╝e to kto┼Ť z obecnych tu fan├│w JA smilesmilesmile
postaram si─Ö nie wchodzi─ç Ci cz─Östo w drog─Ö smile

#41 2005-02-10 18:37:50

dorotka
U┐ytkownik

Przepraszam, ┼╝e jak zwykle nie w tym temacie co trzeba, ale czy kto┼Ť z was czyta┼é "Emma i inni" Joan Austen-Leigh? W┼éa┼Ťnie j─ů znalaz┼éam i ch─Ötnie bym przeczyta┼éa, ale nasz kochany polonista stwierdzi┼é, ┼╝e co si─Ö bedziemy przez ferie obija─ç i zada┼é "Imi─Ö r├│┼╝y" :cry:

#42 2005-02-11 09:48:17

sister
U┐ytkownik

Dorotko, ja nie jestem zwolenniczk─ů zamieniania czytania ksi─ů┼╝ek na ogl─ůdanie ekranizacji, ale w przypadku "Imienia r├│┼╝y" polecam Ci jednak film... big_smile

Ja tam niestety nic nie wiem o kontynuacjach ksi─ů┼╝ek JA... wi─Öc nie pomog─Ö...

#43 2005-02-11 11:43:54

Anonymous
GoŠ

W Anglii za czas├│w Jane Austen mozna juz m├│wi─ç o epoce romantyzmu, w Polsce jeszcze w tym czasie dominowa┼éy idee o┼Ťwiecenioiwe. Zazwyczaj jej tw├│rczo┼Ťc jest wspominana i w podr─Öcznikach do o┼Ťwiecenia i romantyzmu, jako preromantyczna. Jednak zdecydowanie wymyka si─Ö klasyfikacjom. Mo┼╝na by doszukiwac sie element├│w romantycznych i owieceniowych, zreszt─ů wci─ů┼╝ tocz─ů sie spory na temat: rozwazna czy romantyvzna? Ja w ka┼╝dym razie mia┼éam pisa─ç o niej prace w zak┼éadzie romantyzmu.

mnie sie Duma i uprzedzenie bardzo podobala, a ze wlasnie mam zamiar napisac prace na ustna mature pt. slynni kochankowie , pomyslalam ze przyjemniej mi bedzie pisaac o ksiazce ktora mi sie podobla niz nap nuzacych mnie strasznie "dziadach" dzieki za odpowiedz, teraz nasuwa sie pytanie czy elzbiete i darsego z dumy i uprzedzenia mozna nazwac slynnymi :?:

#44 2005-02-11 17:46:54

dorotka
U┐ytkownik

Heh, jasne, ┼╝e mo┼╝na big_smile
No i b─Ödziesz oryginalna, a kochani profesorowie nie b─Öd─ů si─Ö kolejny raz m─Öczy─ç z Romeo i Juli─ů czy Tristanem i Izold─ů
wink
Sister dzi─Öki za rad─Ö, chyba rzeczywi┼Ťcie tak zrobi─Ö, bo zabieram si─Ö za czytanie tej ksi─ů┼╝ki jak Tom Hanks w "Masz wiadomo┼Ť─ç" za P&P wink

#45 2005-02-11 19:55:37

fringilla
U┐ytkownik

Z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů mo┼╝na Elzbiete i Darcy'ego nazwa─ç s┼éynn─ů par─ů, nawet je┼Ťli DiU nie przez wszystkich uznawana jest za literatur─Ö wysok─ů, to z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů nale┼╝y do klasyki literatury ┼Ťwiatowej.
Jednak s─ů tu pewne pu┼éapki, je┼Ťli sama podejmujesz jakis temat, to musisz by─ç przygotowana na to, ┼╝e komisja zapyta Cie o r├│zne jego aspekty. Na przyk┼éad czy mi┼éo┼Ťc Drcy'ego i Elzbiety by┼éa romantyczna, a tak┼╝e o elamenty romantyczne i nieromantyczne w tej ksi─ů┼╝ce i w tw├│rczo┼Ťci Jane Austen w og├│le.
Dobrymi przyk┼éadami s┼éynnych kochnak├│w s─ů tez Heatcliff i Cathy z Wichrowych Wzg├│rz - tu juz mi┼éo┼Ťc romantyczna bez dw├│ch zda┼ä.

Pozdr. Agata
gg 5739618

#46 2005-02-11 20:13:00

Anonymous
GoŠ

no to sie ciesze ze uznajecie ich za slynna pare i chetnie to wykorzystam big_smile( jesli chodzi o te aspektyczy to para tromantyczna czy ni to dam rad jak mnie o to zapytaja:D) mysllam ttez o wichrowych wzgorzach ale nie wiem czy uda mis sie zdobyc ksiazke jesli tak to z pewnosci ich tez wykorzystma :: dzieki ludzie za rade big_smile

#47 2005-02-11 21:11:14

sister
U┐ytkownik

Nie ma sprawy Dorotko smile
ten film powinien by─ç w ka┼╝dej wi─Ökszej wypo┼╝yczalni wideo.

A "masz wiadomo┼Ť─ç" ogl─ůda┼éam par─Ö razy, ale nie potrafi─Ö sobie przypomnie─ç incydentu z P&P...

#48 2005-02-12 09:18:40

dorotka
U┐ytkownik

Bo to chyba nie jest a┼╝ tak wa┼╝na scena, po prostu mi zapad┼éa w pami─Ö─ç, bo ogl─ůda┼éam to z koleg─ů, kt├│ry stwierdzi┼é, ┼╝e pewnie te┼╝ by si─Ö tak zabiera┼é za babsk─ů ksi─ů┼╝k─Ö i w ko┼äcu si─Ö po┼╝arli┼Ťmy o "szufladkowanie" ksi─ů┼╝ek...
Dlatego mi się to przypomniało wink
Chyba si─Ö wybior─Ö w najbli┼╝szych dniach do wypo┼╝yczalni. P├│ki co czytam drog─ů eliminacji - omijam d┼éu┼╝sze akapity, kt├│re wydaj─ů mi si─Ö g┼éupie big_smile

#49 2005-02-12 15:08:10

sister
U┐ytkownik

Jak b─Öd─Ö ogl─ůda┼éa ten film ponownie to postaram si─Ö wy┼éapa─ç ten moment smile

ja drog─ů eliminacji czyta┼éam Mickiewicza i inne bzdury polskich alkoholik├│w i narkoman├│w... znaczy si─Ö czyta┼éam tytu┼é, spis tre┼Ťci i jakie┼Ť streszczenie lol 8) tongue szkoda mi by┼éo czasu i nerw├│w na te wypociny...

#50 2005-02-13 21:40:38

dorotka
U┐ytkownik

Mo┼╝e te┼╝ bym tak mog┼éa, gdyby nie m├│j drobiazgowy i pedantyczny polonista - chyba ju┼╝ si─Ö domy┼Ťlasz wszystkiego...
Mog─Ö to stre┼Ťci─ç w dw├│ch s┼éowach - mam przechlapane :cry:
A wracaj─ůc do czego┼Ť bardziej zwi─ůzanego z tematem, to ta scena jest na pocz─ůtku filmu, mog─Ö poda─ç nawet dok┼éadnie, bo mam ┼Ťci─ůgni─Öty big_smile

Stopka forum