Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2006-03-26 22:30:35

Jeanne
U┐ytkownik

Re: A jakie kobiety...?

Zobaczymy czy zapanuje i drugi..... :twisted: Ju┼╝ nied┼éugo 2 cz─Ö┼Ť─ç "Nagiego instynktu".

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#52 2006-03-26 22:53:44

Gosia
U┐ytkownik

Chetnie ja obejrze.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#53 2006-03-26 22:54:11

Alraune
U┐ytkownik

Po dzisiejszej emisji "Mgieł Avalonu" przypomniałam sobie, jak uwielbiam Anjelicę Huston... Jako Viviana w "Mgłach..." i jako Morticia w "Rodzinie Adamsów" jest bezkonkurencyjna.
Poza tym lubi─Ö Natalie Portman - g┼é├│wnie za rol─Ö w "Leonie", Angelin─Ö Jolie - za wszystko, cho─ç szczeg├│lnie za "Przerwan─ů lekcj─Ö muzyki", Charlize Theron (widzia┼éy┼Ťcie "S┼éodki listopad"?), Ashley Judd - bo mi┼éo na nie popatrze─ç; Rachel Weisz, Winon─Ö Ryder, Susan Sarandon i Meryl Streep - bo s─ů ┼Ťwietnymi aktorkami. Nicole Kidman lubi─Ö z czas├│w, gdy by┼éa jeszcze piegowatym rudzielcem. Meg Ryan jest milutka, cho─ç w ka┼╝dym filmie, jaki z ni─ů widzia┼éam, gra tak samo. Kate Winslet by┼éa wspania┼é─ů Ofeli─ů. Juliette Binoche jest przekonuj─ůca w ka┼╝dej roli. I uwielbiam Jeanne Moreau - ta kobieta pi─Öknieje z wiekiem. Ostatnio te┼╝ polubi┼éam Keir─Ö Knightley - za "Dum─Ö" i "The Jacket". Nie mog─Ö te┼╝ pomin─ů─ç Juliette Lewis - za "Urodzonych morderc├│w".
Poza tym ceni─Ö mn├│stwo innych aktorek, kt├│rych teraz nie potrafi─Ö wymieni─ç smile . A Cichopekom, Mroczkom i innym pseudoaktorom m├│wi─Ö zdecydowane NIE!

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#54 2006-03-28 09:16:46

milosz
U┐ytkownik

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#55 2006-03-28 09:22:08

Alraune
U┐ytkownik

O rany, Jessica Simpson? Przecie┼╝ ona jest wykonana z plastiku :?

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#56 2006-03-28 17:46:57

Jeanne
U┐ytkownik

Jessica przed Keir─ů? 8O Wida─ç czytelnicy lubi─ů lalki Barbie....

#57 2006-03-28 19:54:54

Ania
U┐ytkownik

A ja w┼éa┼Ťnie obejrza┼éam sobie Lepiej by─ç nie mo┼╝e i stwierdzam, ze Helen Hunt, cho─ç wida─ç wyra┼║nie, ze nie jest najm┼éodsza jest, w dalszym ci─ůgu robi wra┼╝enie szczeg├│lnie jako miss mokrego podkoszulka lol

#58 2006-03-29 19:55:54

ewelinka
U┐ytkownik

Ja również lubie Meg Ryan. Zwłaszcza za komedie romantyczne smile
Lubi─Ö te┼╝ Jennifer Love hewitt i Kate Holmes.

#59 2006-04-02 10:09:55

milosz
U┐ytkownik

Hm a mnie przypomniała mi sie jeszcze Susan Sarandon ( generalnie nie przepadam) ale w jednym filmie ja uwielbiam "Biały pałac" z Jamesem Spiderem.

"Max, pracownik agencji reklamowej i jego m┼éoda ┼╝ona Janey uchodz─ů za idealn─ů par─Ö. Ich szcz─Ö┼Ťcie ko┼äczy si─Ö, kiedy Janey ginie w wypadku samochodowym. Po tej tragedii Max popada w skrajn─ů depresj─Ö. Zrozpaczony, zaczyna topi─ç smutek w alkoholu, przesiaduj─ůc w obskurnym barze pod d┼║wi─Öczn─ů nazw─ů "Bia┼éy Pa┼éac". Tu w┼éa┼Ťnie pracuje czterdziestoletnia Nora (Susan Sarandon), kobieta "po przej┼Ťciach", kt├│ra niedawno straci┼éa ukochanego syna i ┼╝yje z dnia na dzie┼ä, balansuj─ůc na kraw─Ödzi rozpaczy. Pewnego wieczoru poznaje m┼éodszego od siebie o siedemna┼Ťcie lat Maxa. Dwoje rozbitk├│w ┼╝yciowych, szukaj─ůcych na o┼Ťlep uczucia zaczyna ┼é─ůczy─ç najpierw alkohol, potem seks, a┼╝ wreszcie zwi─ůzek zrodzony z pragnienia zaspokojenia uczuciowych potrzeb - wbrew wszelkim przeszkodom... "

Matko cudowni byli w tym filmie - a ja chyba doszłam do etapu kiedy temat strsza pani i nieco (!?) młodszy pan mocno mnie rajcuje :mrgreen:

#60 2006-04-02 17:52:03

Diana
U┐ytkownik

Mi┼éosz, by┼é te┼╝ taki inny film, tak┼╝e ze zwi─ůzkiem ch┼éopaka z dojrza┼é─ů kobiet─ů (gra┼éa j─ů Marisa Tomei). ┼Üwietny, z tym, ┼╝e jego szybko do┼Ť─ç zabi┼é by┼éy tej babki. A potem tata tego ch┼éopca zem┼Ťci┼é si─Ö na tamtym mordercy, kt├│rego wcze┼Ťniej uniewinnili. Nie pami─Ötam tytu┼éu filmu, ale dramat by┼é pi─Ökny!

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#61 2006-04-02 18:04:09

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja kiedy┼Ť ogl─ůda┼éam ┼Ťwietny film o zbli┼╝onej tematyce.
Kochaj─ůca si─Ö para, ona starsza o jakie┼Ť 10-15 lat. Mimo ┼╝e piekna, ci─ůgle odczuwa kompleksy na punkcie swojego wieku. W tajemnicy przed swoim partnerem poddaje si─Ö eksperymentalnej kuracji odm┼éadzaj─ůcej. Wstrzykuje sobie jaki┼Ť specyfik, kt├│ry odm┼éadza j─ů o 15 lat. Zaznaczone ma tylko, ze je┼Ťli ju┼╝ zacznie - nie ma odwrotu. Organizm si─Ö uzaleznia i nie mo┼╝e funkcjonowa─ç bez kolejnej dawki. Nie tylko cofa swoje efekty, ale i je pog┼é─Öbia, a po kilku godzinach nastepuje ┼Ťmier─ç.
Ona si─Ö decyduje. Pozoruje swoj─ů ┼Ťmier─ç i po kilku miesi─ůcach kuracji wraca do niego pod innym nazwiskiem. On si─Ö m┼éod─ů "Ni─ů" bardzo iunteresuje, zostaj─ů razem. Ale okazuje si─Ö ┼╝e jedynym powodem dla kt├│rego zwroci┼éa jego uwag─Ö jest to, ┼╝e jest podobna do tamtej, kt├│r─ů utraci┼é. Ci─ůgle wraca my┼Ťlami do tamtej, ci─ůgle tamt─ů kocha. Ona zrozpaczona wraca do kliniki, aby cofn─ů─ç kuracj─Ö, i przypominaj─ů jejm ┼╝e nie mo┼╝e. Postanawia odrzuci─ç specyfik. W mi─Ödzyczasie on sie dowiaduje ┼╝e ona dla niego podda┼éa si─Ö tej kuracji i pr├│buje j─ů szuka─ç. Znajduj─Ö j─ů martw─ů, zniszczon─ů na pla┼╝y.
Film zrobił na mnie ol;brzymie wrażenie.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#62 2006-04-02 18:25:47

Diana
U┐ytkownik

Uuu, fajne! smile Nieco przypomina mi oczywi┼Ťcie "Ze ┼Ťmierci─ů jej do twarzy", ale tamto to by┼éa czarna komedia...

#63 2006-04-02 18:32:47

AineNiRigani
U┐ytkownik

Pod wzgl─Ödem psychologicznym - ┼Ťwietnie zrobione.
ja bym bardziej porównało do Vertigo Hitchcoca.

#64 2006-04-02 19:33:12

Jeanne
U┐ytkownik

A mnie jeszcze wpad┼éa na my┼Ťl Jodie Foster. Jak mog┼éy┼Ťmy o niej zapomnie─ç? Jest jedn─ů z najlepszych aktorek, ma zdolno┼Ť─ç wybierania prawie zawsze dobrych r├│l. "Milczenie owiec" najs┼éynniejsza rola moja ulubiona zreszt─ů. "Azyl" te┼╝ bardzo mi si─Ö podoba┼é. big_smile

#65 2006-04-02 19:37:14

caroline
U┐ytkownik

Du┼╝o fajnych kobiet si─Ö przewin─Ö┼éo, ja dodam Kathy Bates do galerii kobiet z charakterem i ciekaw─ů filmografi─ů.

#66 2006-04-02 19:47:48

Diana
U┐ytkownik

Masz racj─Ö, Caroline, Kathy jest ┼Ťwietna- szczeg├│lnie w "Misery", ale nie tylko.

#67 2006-04-02 19:51:56

caroline
U┐ytkownik

Taaak, jeszcze w "Dolores Claiborne"
"czasami kobieta po prostu musi by─ç j─Ödz─ů" wink

#68 2006-04-07 12:27:51

milosz
U┐ytkownik

Audrey Hepburn zajęła pierwsze miejsce w najnowszym rankingu najpiękniejszych kobiet wszechczasów.

Hollywoodzka gwiazda, która zmarła w 1993 roku w wieku 63 lat, pokonała m.in. Grace Kelly i supermodelkę Cindy Crawford. W ankiecie przeprowadzonej przez brytyjski magazyn 'New Woman' wzięło udział 5 tysięcy czytelników.

Oto pierwsza dziesi─ůtka najpi─Ökniejszych kobiet wszech czas├│w:

1. Audrey Hepburn
2. Grace Kelly
3. Cindy Crawford
4. Sophia Loren
5. Marilyn Monroe
6. Angelina Jolie
7. Catherine Zeta-Jones
8. Diana, Ksi─Ö┼╝na Walii
9. Halle Berry
10. Scarlett Johansson

#69 2006-04-07 14:29:10

Diana
U┐ytkownik

Pozycja 2 i 7- absolutnie TAK! big_smile

#70 2006-04-07 14:47:30

Alraune
U┐ytkownik

Jak dla mnie, Cindy Crawford, ksi─Ö┼╝na Diana i Sophia Loren powinny znikn─ů─ç z pierwszej dziesi─ůtki. Pierwsze dwa miejsca - absolutnie popieram.

#71 2006-04-07 15:28:45

AineNiRigani
U┐ytkownik

Jak dla mnie, Cindy Crawford, ksi─Ö┼╝na Diana i Sophia Loren powinny znikn─ů─ç z pierwszej dziesi─ůtki. Pierwsze dwa miejsca - absolutnie popieram.

Dla mnie Zo┼Ťka zostaje, a Cindy i Diana znikaj─ů.

#72 2006-04-07 17:43:34

Kaziuta
U┐ytkownik

Jak dla mnie znika 6, 9 i 10. A pod numerem 1 podpisuje sie obiema r─Ökami i moimi obiema st├│pkami

#73 2006-04-07 22:29:20

Justyna
U┐ytkownik

Z wi─Ökszo┼Ťci─ů nazwisk zgadzam si─Ö,a zw┼éaszcza z Natalie Portman,Zet─ů-Jones(moja faworytk─ů),Salm─ů Hayek,oczywi┼Ťcie mi┼éo┼Ť─ç mojego ┼╝ycia czyli Audreyka,jedno nazwisko tworzy dysonans,oczywi┼Ťcie dla mnie,Sharon Stone.Nie znosze baby i juz.Meryl Streep.Wspania┼éa.
Ale dorzuci┼éabym Holly Hunter za "Fortepian"( i nie tylko),Ellen Barkin za "Morze mi┼éo┼Ťci","Miasto na luzie"(i nie tylko),Julie Ormond i Juliet Binoche.A propos "Czekolady", Carrie Anne-Moss to┼╝e samo.
A z polskich Kinga Preis.

Elisa: Signor Conte calmatevi,
Conte: Eh, Signori, il Conte Ristori vuole questa donna... Che scandalo!!! La verità Elisa...... la verità,

#74 2006-04-07 22:44:40

AineNiRigani
U┐ytkownik

A z polskich Kinga Preis.

Zgodz─Ö si─Ö, ┼╝e Kinga jest rewelacyjn─ů aktork─ů (uwielbiam ten jej zez w ty┼é w Nigdy w ┼╝yciu jak przychodzi do Judyty i chce j─ů gdzie┼Ť wyci─ůgn─ů─ç, a tutaj zjawia si─Ö dr.Burski big_smile)
Ale czy naj┼éadniejsza? Z polskich kr├│luje dla mnie Anna Dymna, bryluje Barbara Brylska. Z tych z m┼éodszego pokolenia jako┼Ť ci─Özko jest mi tak rzuci─ç nazwiskiem ot tak, z r─Ökawa.

#75 2006-04-07 23:13:36

Justyna
U┐ytkownik

O Kindze nie pisa┼éam w kategorii "naj┼éadniejsza"bo do tego tytu┼éu ,niestety du┼╝o jej brakuje,ale "najlepsza" przynajmniej dla mnie .A z tych najnowszych,to chyba jednak Grochowska z "Warszawy".Gruszka jest niebrzydka,ale mnie jako┼Ť nie le┼╝y.No i moja ulubiona Tryba┼éa.

Elisa: Signor Conte calmatevi,
Conte: Eh, Signori, il Conte Ristori vuole questa donna... Che scandalo!!! La verità Elisa...... la verità,

Stopka forum