Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-03-25 21:20:39

Ania
U┐ytkownik

Ulubione komedie

Gdy pisa┼éam odpowied┼║ na posta nasun─ů┼é mi si─Ö nowy temat. Lubicie odstresowa─ç si─Ö dobr─ů komedi─ů romantyczn─ů? Jaka najbardziej na Was dzia┼éa? Kt├│ra jest najlepszym lekarstwem?

#2 2006-03-25 21:28:57

GosiaJ
U┐ytkownik

Re: Ulubione komedie

Nie lubi─Ö komedii w stylu "G┼éupi i g┼éupszy". Je┼Ťli mam si─Ö odpr─Ö┼╝y─ç, wol─Ö filmy w typie "Love actually" (chyba moja ukochana), "Notting Hill" czy "Bridget Jones". Czyli takie ┼Ťmieszno-smutne komedie. Ewentualnie co┼Ť kompletnie absurdalnego w typie "Monty Pythona i ┼Üwi─Ötego Graala".

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#3 2006-03-25 21:41:42

Bonduelle
U┐ytkownik

Zdecydowanie moh─ů ukochan─ů komedi─ů romantyczn─ů jest "Love Actually", ogl─ůdam co roku przed ┼Ťwi─Ötami i zawsze daje mi tyle nadziei, rado┼Ťci i optymizmu ^^

#4 2006-03-25 21:43:12

Margarett
U┐ytkownik

Zdecydowanie moh─ů ukochan─ů komedi─ů romantyczn─ů jest "Love Actually", ogl─ůdam co roku przed ┼Ťwi─Ötami i zawsze daje mi tyle nadziei, rado┼Ťci i optymizmu ^^

podpisuj─Ö si─Ö

Marzenia prze┼╝ywane pod wp┼éywem chwili trac─ů ca┼éy urok przy ich roztrz─ůsaniu

#5 2006-03-25 21:48:01

Ania
U┐ytkownik

Tak, obejrzalam j─ů po raz pierwszy ca┼ékiem niedawno i uwa┼╝am, ┼╝e to kawa┼éek swietnego ┼éamacza pod┼éych nastroj├│w. " Notting Hill te┼╝ bardzo lubi─Ö, ale zawsze z przyjemno┼Ťci─ů wracam te┼╝ do starego dobrego Pretty woman

#6 2006-03-25 21:51:58

Ania
U┐ytkownik

"Love Actually", ogl─ůdam co roku przed ┼Ťwi─Ötami i zawsze daje mi tyle nadziei, rado┼Ťci i optymizmu ^^

Zaraz zaraz. Wydawa┼éo mi sie, ┼╝e to ca┼ékiem ┼Ťwie┼╝y film. Ile mo┼╝e mie─ç lat, skoro ogl─ůdasz go co roku?

#7 2006-03-25 21:53:32

Bonduelle
U┐ytkownik

Nie no, widziałam raptem 3 razy wink

#8 2006-03-25 22:03:09

Ania
U┐ytkownik

A co powiecie na Bridget Jones? My mi┼éo┼Ťniczki Darcy'ego nie mo┼╝emy sie z ni─ů nie identyfikowa─ç wink lol

#9 2006-03-25 22:04:09

Bonduelle
U┐ytkownik

Ja chyba jestem za młoda, ale się nie identyfikuję wink

#10 2006-03-25 22:09:44

Ania
U┐ytkownik

ok. Przesadzi┼éam z t─ů identyfikacj─ů w ogole. Chodzi┼éo mi o szczeg├│┼éy (Darcy, walka z wiatrakami typu tusza, na┼éogi) no i oczywi┼Ťcie o niezl─ů w sumie zabaw─Ö podczas ogladania wink

#11 2006-03-25 22:24:02

Alison
U┐ytkownik

Lubi─Ö wszystkie z Meg Ryan - Kiedy Harry spotka┼é Sally, Masz wiadomo┼Ť─ç, Francuski poca┼éunek. "To w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç" jako┼Ť nie zaliczy┼éabym do komedii romantycznych, bo ja na tym filmie i smiej─Ö si─Ö i p┼éacz─Ö, ale za nim przepadam. Bardzo lubi─Ö te┼╝ "Ja ci─Ö kocham a ty ┼Ťpisz". Nie wiem kt├│r─ů najbardziej. Uwielbiam Notting Hill, a Spike jest moim najukocha┼äszym filmowym brzydalem. Spadam z krzes┼éa za ka┼╝dym razem kiedy myli majonez z jogurtem, chodzi po domu w piance i masce do nurkowania, a ju┼╝ kiedy pr─Ö┼╝y si─Ö przed lustrem w szarych gaciuszkach wyg┼éaszj─ůc s┼éynne "girls love grrreys" to ja jestem gotowa.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#12 2006-03-25 22:34:36

Bonduelle
U┐ytkownik

Spike jest cudowny.... Tekst o puszce Pandory xD xD xD
Jego pierwsze pojawienie si─Ö w filmie zawsze mnie zbija z n├│g wink

Co ciekawe, ten sam aktor zagra┼é Dobbina w "Targowisku Pr├│┼╝no┼Ťci".

#13 2006-03-25 22:39:23

Kaziuta
U┐ytkownik

Alison pod wszystkimi kt├│re wymieni┼éa┼Ť podpisuj─Ö si─Ö obiema r─Ökami.
Dodałabym również "Czego pragna kobiety" z Melem Gibsonem (taniec ala Fred Aster uroczy), "Rzymskie wakacje" i "Sabrine".
Z rodzimych produkcji "Mi─Ödzy ustami, a brzegiem pucharu". Mo┼╝e to nie do ko┼äca komedia romantyczna, ale czy┼╝ rola ┼Ťp. Henryka Bisty nie by┼éa fantastycznie komediowa. Poza tym mimo wielu s┼é├│w krytyki podoba┼éo mi si─Ö "Tylko mnie kochaj".

#14 2006-03-25 22:47:16

Ania
U┐ytkownik

Tak, tak Spike dodaje koloru tej komedyjce. Natomiast my┼Ťl─Ö, ze Love aktuelly jest jak najbardziej komedi─ů romantyczn─ů, Ali. to ju┼╝ taki gatunek filmu, ┼╝e ma w r├│wnej mierze ┼Ťmieszy─ç, co wzrusza─ç. Ja bardzo lubi─Ö angielskie komedie - Od Czterech wesel pocz─ůwszy, przez Notting Hill, Bridget Jones,(itd. itp) a┼╝ do "Love..." i to wcale nie ze wzgl─Ödu na Hugh. Bardzo odpowiada mi taki rodzaj humoru

#15 2006-03-25 22:50:32

Alison
U┐ytkownik

Mo┼╝e to nie do ko┼äca komedia romantyczna, ale czy┼╝ rola ┼Ťp. Henryka Bisty nie by┼éa fantastycznie komediowa. Poza tym mimo wielu s┼é├│w krytyki podoba┼éo mi si─Ö "Tylko mnie kochaj".

Ja te┼╝ si─Ö podpisuj─Ö. Bista super - panie hrabio, mo┼╝e by┼Ťmy... wink
Nie s┼éysza┼éam o krytykach "Tylko mnie kochaj" - mnie sie bardzo ten film podoba┼é, by┼é max nierealny, ale tak uroczy do ogl─ůdania, a ta malusia taka s┼éodka, ┼╝e jak sie uka┼╝e na DVD, to go sobie na pewno kupie na chandry jesienne...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#16 2006-03-25 22:59:23

Kaziuta
U┐ytkownik

Alison też sobie kupię "Tylko mnie kochaj" ale nie tylko dla malutkiej. Jedne duży tez mi sie podobał.

#17 2006-03-25 23:01:49

Kaziuta
U┐ytkownik

Przypomnia┼éo mi si─Ö jak to dok┼éadnie by┼éo z Bist─ů:
- Panie hrabio mamy zaproszenie na wesele.
- Franc to znaczy, ┼╝e ja tez jestem zaproszony?

#18 2006-03-25 23:07:23

Alison
U┐ytkownik

Przypomnia┼éa mi si─Ö jeszcze jedna fajna komedia romantyczna pt. „Pozew o mi┼éo┼Ť─ç” z Julianne Moore i Piercem Brosnanem. Graj─ů par─Ö rywalizuj─ůcych prawnik├│w, specjalizuj─ůcych si─Ö w sprawach rozwodowych. Na trze┼║wo si─Ö nienawidz─ů (tzn. po prawdzie to ona jego), a „po pijaku” l─ůduj─ů ze sob─ů w ┼é├│┼╝ku, a nawet bior─ů romantyczny fikcyjny ┼Ťlub, z kt├│rego fikcyjno┼Ťci, d┼éugo nie zdaj─ů sobie sprawy. Oczywi┼Ťcie wszystko ko┼äczy si─Ö – ┼╝yli d┼éugo i szcz─Ö┼Ťliwie, czyli tak jak lubimy ;-)

#19 2006-03-25 23:10:53

Caitriona
U┐ytkownik

Moje typy: Ja Ci─Ö kocham, a ty ┼Ťpisz, To w┼éa┼Ťnie mi┼éo┼Ť─ç, Dziennik B.J., Francuski poca┼éunek. big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#20 2006-03-25 23:26:20

Ania
U┐ytkownik

A Ameli─Ö lubicie? Ja pasjami. lol lol

#21 2006-03-25 23:28:08

Caitriona
U┐ytkownik

Amelii nie widzia┼éam. Ale kto┼Ť (chyba Ania) w innym w─ůtku przypomnia┼é mi o filmie "Mi┼éo┼Ť─ç ma dwie twarze"; bardzo go lubi─Ö.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#22 2006-03-25 23:36:52

AineNiRigani
U┐ytkownik

wszystko z Meg, szczegolnie Kiedy Harry poznał Sally
do tego M─ů┼╝ idelany (wielbiam Wilde'a, chociaz important... chyba najmniej)
zebra z klasa
shreki
To9 własnie miłosc
Bridget
4 wesela...
Pod Słońcem Toskanii
a przede wszystkim serial M.A.S.H. Kiedys lecial, mam nawet nagrane na video, ale nie potrafie tego wrzucic na DVD lub divixa.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#23 2006-03-25 23:40:03

Ania
U┐ytkownik

Bo─ç to kawa┼éek naprawd─Ö niezlej komedii Caiti- z gwiazdorsk─ů obsad─ů i ca┼é─ů kup─ů niez┼éych pomys┼é├│w (cho─çby wspominany ww─ůtku o kobietach doskonaly k─Ös wink )

#24 2006-03-25 23:43:27

Ania
U┐ytkownik

Shreki te┼╝ niew─ůtpliwie sa komedia romantyczn─ů - jakby na to nie spojrze─ç!!!

#25 2006-03-26 10:13:06

Diana
U┐ytkownik

Ja trawi─Ö tylko angielskie komedie romant. Nieromantyczne za┼Ť to m. in.:
"Tajemnica morderstwa na Manhatanie"
fr. "Plotka"
"Brunet wieczorow─ů por─ů" i in. Barei.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

Stopka forum