Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#101 2006-04-17 18:23:22

Alison
U┐ytkownik

Re: Kwiaty, porcelana i ...

Ja lubie konwalie, ale nie znosze perfum o tym zapachu. Perfumy konwaliowe, jasminowe i mocnokwiatowe przyprawiaja mnie o bol glowy niestety.

Ja te┼╝ nie cierpie perfum o kwiatowych nutach. Sama u┼╝ywam tylko owocowych, ewentualnie na wiecz├│r, co┼Ť z pi┼╝mem, paczul─ů i wanili─ů, ale musz─Ö mie─ç nastr├│j, bo to do┼Ť─ç ci─Ö┼╝kie zapachy. Lubie takie gorzkawe zapachy cytrusowe - grapefruit z pomara┼äcz─ů i limonk─ů.
Natomiast od perfum konwaliowo-bzowych robi mi sie niedobrze. Natomiast w─ůchanie tych┼╝e w naturze, mmmmm, pasjami - tak jak czeremch─Ö, maciejk─Ö, hiacynty czy gardenie.

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#102 2006-04-17 21:21:48

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja te┼╝ nie cierpie perfum o kwiatowych nutach. Sama u┼╝ywam tylko owocowych, ewentualnie na wiecz├│r, co┼Ť z pi┼╝mem, paczul─ů i wanili─ů, ale musz─Ö mie─ç nastr├│j, bo to do┼Ť─ç ci─Ö┼╝kie zapachy. Lubie takie gorzkawe zapachy cytrusowe - grapefruit z pomara┼äcz─ů i limonk─ů.
Natomiast od perfum konwaliowo-bzowych robi mi sie niedobrze.

jak juz tak offtopicujemy ... big_smile
Ja na wieczor lubie cos cynamonowo-korzennego. A na co dzien rowniez lekkie, owocowe, chociaz i niektore nuty kwiatowe mi sie podobaja (Today, Gucci Rush itp. )

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#103 2006-04-18 09:03:47

Gitka
U┐ytkownik

Na moj─ů Migotko, niestety te┼╝ nie :cry:

#104 2006-04-18 10:02:58

ewa7
U┐ytkownik

A ja niestety mam pewn─ů s┼éabo┼Ť─ç
Perfumy musz─Ö mie─ç tzn staram si─Ö mie─ç
Ale nie lubi─Ö , ┼╝adnych ci─Ö┼╝kich zapach├│w typu SAMSARA
Wszelkie nuty orientalne s─ů nie dla mnie
Lubi─Ö perfumy o nucie owocowej - mam nawet swoje ulubione o nucie grapefruita i teraz z jeszcze trawy
Mo┼╝e s─ů to zapachy na letni─ů por─Ö, ale zim─ů te┼╝ przypominaj─ů mi o ciep┼éym lecie
Jest mi wtedy przyjemniej

#105 2006-04-18 11:04:47

GosiaJ
U┐ytkownik

Dziewczyny mi┼ée, nie odzywam si─Ö w tym w─ůtku, ale z przyjemno┼Ťci─ů ogl─ůdam to, co tutaj wklejacie - to najbardziej wiosenny w─ůtek na forum! Uwielbiam tulipany, r├│┼╝e, konwalie. Mo┼╝e si─Ö komu┼Ť nara┼╝─Ö (mojej mamie bym si─Ö narazi┼éa na pewno ;-)), ale wol─Ö kwiaty ci─Öte ni┼╝ doniczkowe - mo┼╝e dlatego, ┼╝e s─ů takie kruche, a jednocze┼Ťnie doskona┼ée.

Uwielbiam perfumy... Ostatnio szczeg├│lnie Narciso Rodriguez For Her - kocham ten zapach, jest g┼é─Öboki, z pomara┼äcz─ů, pi┼╝mem, wanili─ů. Cudowny. Chocia┼╝ na co dzie┼ä wol─Ö lekkie w typie YR The Vert albo Kenzo Parfum D'Ete. Ok, ju┼╝ nie przed┼éu┼╝am... ;-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#106 2006-04-18 11:08:34

AineNiRigani
U┐ytkownik

A ja kupuje perfumy nalewane. S─ů odrobine gorszej jakosci od oryginalow, ale za to na moja kieszen big_smile

#107 2006-04-18 11:17:48

GosiaJ
U┐ytkownik

A ja kupuje perfumy nalewane. S─ů odrobine gorszej jakosci od oryginalow, ale za to na moja kieszen big_smile

Z tymi nalewanymi to r├│┼╝nie bywa - mia┼éam takie, kt├│re by┼éy tylko mniej trwa┼ée, a poza tym bardzo podobne, mia┼éam takie, kt├│re po kr├│tkim czasie zacz─Ö┼éy dos┼éownie ┼Ťmierdzie─ç :-) A te perfumy, kt├│re posiadam, to prezenty. Wcale nie uwa┼╝am, ┼╝e trzeba makabrycznie du┼╝o zap┼éaci─ç, by pi─Öknie pachnie─ç. Wody toaletowe w Yves Rocher, szczeg├│lnie w r├│┼╝nych promocjach, s─ů w bardzo przyzwoitych cenach :-)
A co do zdj─Ö─ç - te bzy wklejone tutaj s─ů niesamowicie pi─Ökne, t─Öskni─Ö za takimi, kiedy wreszcie zakwitn─ů?

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#108 2006-04-18 11:40:36

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja akurat do nalewanych jeszcze sie specjalnie nie rozczarowalam, ale racja. Mozna kupic fajne perfumy, czy wody toaletowe za calkiem nieduze pieniadze. Szczegolnie ze w firmach typu Avon, Yves Rocher, Oriflame, mozna kupic w komplecie perfumowane mleczko do ciala o tej samej nucie zapachowej big_smile

#109 2006-04-18 11:51:01

ewa7
U┐ytkownik

A mnie z perfumami zdrzy┼éa sie ┼Ťmieszna cho─ç niemi┼éa historia
Bardzo podoba┼éy mi si─Ö perfumy Eliabeth Arden S┼éoneczniki Sunflowers i kiedy ju┼╝ zosta┼éam szcz─Ö┼Ťliw─ů ich posiadaczk─ů i wypachniona zjawi┼éam si─Ö w pracy nagle us┼éysza┼éam kole┼╝ank─Ö
--...chyba zwymiotuj─Ö , co tak smierdzi........
I tyle mia┼éam z tej przyjemno┼Ťci big_smile

#110 2006-04-18 12:48:29

Narya
U┐ytkownik

Ja gustuj─Ö w lekkich kwiatowych zapachach. Za to nie toleruj─Ö zupe┼énie zapach├│w owocowych i pudrowych... Moja klasyka to Lancome - Miracle i Dior - J'a dore. Jednak ostatnio zakocha┼éam si─Ö w Lanvin - Eclat d'aparge. Zapach cudny, ale nie mog─Ö znale┼Ť─ç go w┼Ťr├│d perfum rozlewanych - orginalne s─ů wyj─ůtkowo drogie sad Ale zbli┼╝aj─ů si─Ö moje urodziny - mo┼╝e dostan─Ö w prezencie wink
Na co dzie┼ä u┼╝ywam wspomnianych ju┼╝ perfum Yves Rocher - Bez. I mam ca┼éy zestaw - perfumy, ┼╝el pod prysznic i mleczko do cia┼éa. Kupione w ┼Ťwi─ůtecznej promocji wink

#111 2006-04-18 14:25:56

Caitriona
U┐ytkownik

Ja podobnie jak ewa7 mam s┼éabo┼Ťc do perfum i w├│d toaletowych. Kupuj─Ö je sama lub dostaj─Ö w prezencie. Ostatnio uzale┼╝ni┼éam si─Ö od Truth Calvina Kleina. Poza tym Flower by Kenzo, Daring Isabella Rosellini. A tak to bodobaj─ů mi si─Ö naprawd─Ö r├│┼╝ne zapachy (cho─ç chyba najmniej cytrusowe). Na wiecz├│r uwielbiam Gabriel─Ö Sabatini albo Dolce Vita (Christian Dior).

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#112 2006-04-18 14:30:03

Kika
U┐ytkownik

ja z kolei uzale┼╝ni┼éam si─Ö od LIGHT BLUE Dolce & Gabbana..... podobaj─ů mi si─Ö te┼╝ inne, ale ta minie obezw┼éadnia....

gg 2775021

#113 2006-04-18 14:31:19

AineNiRigani
U┐ytkownik

Blonde Versace (i ogolnie zapachy Versace), Gucci Rusch, mialam kiedys jeszcze cos Armaniego - mocne ale przepiekne (nie moglam sie doczytac nazwy glupia czcionka bylo napisane)

#114 2006-04-18 14:33:21

ewa7
U┐ytkownik

To ja polecam Pamplelun─Ö ( grapefruit) i Herba Fresc─Ö ( trawy) Guerlain'a
Jest te┼╝ Mentafolia z tej serii- cudnie pachnie

#115 2006-04-18 15:05:49

Gosia
U┐ytkownik

Bardzo lubie Gabriel─Ö Sabatini, ale t─ů klasyczn─ů fioletow─ů.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#116 2006-04-18 15:10:36

Caitriona
U┐ytkownik

Bardzo lubie Gabriel─Ö Sabatini, ale t─ů klasyczn─ů fioletow─ů.

big_smile Zaraz po Truth CK jest to m├│j ulubiony zapach.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#117 2006-04-18 15:25:56

Gosia
U┐ytkownik

No to Truth powinnam chyba sprawdzic big_smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#118 2006-04-18 15:38:43

Caitriona
U┐ytkownik

No to Truth powinnam chyba sprawdzic big_smile

Jest inne, l┼╝ejsze - ale kto wie? Mo┼╝e Ci si─Ö spodoba wink

#119 2006-04-18 16:05:00

Alison
U┐ytkownik

Z perfumami, to jakos tak dziwnie bywa, ┼╝e pierwsze serie pachn─ů troch─Ö inaczej (czyt. lepiej) ni┼╝ p├│┼║niejsze. Przekona┼éa sie juz kilkakrotnie.
Pami─Ötam pierwsz─ů seri─Ö Indian Summer Priscilli Presley, jak si─Ö nimi wypachni┼éam, to gdzie nie wesz┼éam wszyscy sie jakos tak rozpromieniali, poci─ůgali nosami m├│wi─ůc - ojej co to tak cudnie pachnie, mandarynki kto┼Ť jad┼é?
Potem kupowałam to jeszcze 2 razy, ale nigdy juz tak samo nie pachniało, i zapach był duzo mniej trwały. Teraz mam niebieskie Indian Summer, lubię je, bo pachnie tak troche sportowo, ale to juz nie to co tamte wrażenia....
Mam od paru lat tak─ů ma┼é─ů buteleczke perfum kupionych u Fragonarda, w fabryce perfum w Gras, nazywa si─Ö Eau Fantasque, ma ┼Ťliczny gorzkawy cierpki zapach i jest niesamowicie trwa┼éy, ale z rozpacz─ů stwierdzam, ┼╝e nied┼éugo mi si─Ö sko┼äczy :cry: :cry: :cry:

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#120 2006-04-18 22:19:21

ewa7
U┐ytkownik

Ja w tej samej fabryce nie byłam wstanie nic kupic. Wszystkie zapachy wymieszały mi się w nosie
Wszędzie rozchodził się zapach wody różanej
Ale pamietam przywioz┼éam sobie ( chyba je nawet dosta┼éam) kilka saszetek z chusteczkami nasaczonymi wod─ů r├│┼╝an─ů i dopiero w domu doceni┼éam ten zapach . Mia┼éam je w szafie bardzo d┼éugo i to ci─ůgle pachnia┼éo
Ja nie potrafi─Ö zdecydowa─ç si─Ö na perfumy szybko i w pospiechu. Dojrzewam do kupna . Robi─Ö podchody kilka razy w perfumerii i zawsze musi to by─ç tylko jeden zapach nigdy nie mieszam zapach├│w

#121 2006-04-18 22:24:05

Narya
U┐ytkownik

Ja te┼╝ mam ma┼é─ů butleczk─Ö perfum z Fragonarda, ale z Pary┼╝a. Mam j─ů od ponad roku i bardzo oszcz─Ödzam. Zapach to "Etoile du sud". Jest cudowny i ju┼╝ p┼éaka─ç mi si─Ö chce na my┼Ťl o tym, ┼╝e mi si─Ö sko┼äczy :cry:

#122 2006-04-18 22:26:05

Alison
U┐ytkownik

Ja w tej samej fabryce nie byłam wstanie nic kupic. Wszystkie zapachy wymieszały mi się w nosie
Wszędzie rozchodził się zapach wody różanej
Ale pamietam przywioz┼éam sobie ( chyba je nawet dosta┼éam) kilka saszetek z chusteczkami nasaczonymi wod─ů r├│┼╝an─ů i dopiero w domu doceni┼éam ten zapach . Mia┼éam je w szafie bardzo d┼éugo i to ci─ůgle pachnia┼éo
Ja nie potrafi─Ö zdecydowa─ç si─Ö na perfumy szybko i w pospiechu. Dojrzewam do kupna . Robi─Ö podchody kilka razy w perfumerii i zawsze musi to by─ç tylko jeden zapach nigdy nie mieszam zapach├│w

Ja wytrzymuję trzy, dalej przestaję rozróżniać. Nie mogłabym być zapachowym kiperem? ;-)

#123 2006-04-19 08:28:32

AineNiRigani
U┐ytkownik

i ┼Ťwie┼╝ego siana big_smile
i maciejki letimi wieczorami.
Si─ů┼Ť─ç wczesnym wieczorem na werandzie i wdycha─ç zapach ┼Ťwie┼╝o zaparzonej herbaty, maciejki i sianka (u mnie zawsze le┼╝y big_smile)

#124 2006-04-19 08:51:13

Gitka
U┐ytkownik

Tak zapach kawy ...
http://img113.imageshack.us/img113/477/dama6xk.jpg

#125 2006-04-19 09:33:28

Kika
U┐ytkownik

dla mnie osza┼éamiaj─ůcym jest zapach kwitn─ůcego rzepaku.... uwielbiam go.... tak po porannej rosie, kiedy s┼éoneczko zaczyna rozgrzewa─ç powietrze... boski
wink
poza tym kwiaty... bez, konwalia, r├│┼╝e ogodowe... maciejka... wszystkie

gg 2775021

Stopka forum