Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#76 2005-11-23 21:19:54

AineNiRigani
U┐ytkownik

Re: Sanditon

na pewno nie on. Za młody. Ale na Darcyego - w sam raz big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#77 2005-11-23 21:48:20

Diana
U┐ytkownik

A ci─ůgle wypisuj─ů, ┼╝e B.Szyc taki ┼Ťwietny, jakby nie by┼éo innych zdolnych, interesuj─ůcych i przystojniejszych aktor├│w. Wci─ů┼╝ tylko te same g─Öby na polskim ekranie roll

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#78 2005-11-23 22:05:22

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ale┼╝ Szyc jest ┼Ťwietny. Nie wiem czy przystojny, ale osobowo┼Ť─ç dodaje mu olbrzymiego uroku i seksapilu.
W sumie racja - ci─ůgle te same g─Öpy na ekranie. Ale to logiczne. Reszta w reklamach big_smile

#79 2005-11-24 00:47:18

aire
U┐ytkownik

A ja sie tylko zastanawiam co wszyscy,wszystkie znaczy sie,widz─ů w tym ca┼éym Szycu hmm ja tam wol─Ö Chyrusia wink
a co powiecie na "nowego lowelasa" polskiego ekranu - Zako┼Ťcielnego?swoje zdanie wyra┼╝e kr├│tkim "ble"...
Nie macie wra┼╝enia,┼╝e w polskim kinie nie ma wcale gwiazd z prawdziwego zdarzenia?Kiedy┼Ť by┼é Holoubek...┼éomnicki...by┼éo do kogo wzdycha─ç...a propos...ma mo┼╝e kt├│ra┼Ť z was nagranie(chodzi mi o sam d┼║wi─Ök) z Dziad├│w wg Dejmka?wsz─Ödzie tego szukam sad

#80 2005-11-24 08:36:36

Kazik
(Admin)

Offtopic warning!
Dziewczyny, tak bardzo zboczy┼éy┼Ťcie z kursu ┼╝e to ju┼╝ nie to morze po kt├│rym p┼éyn─Ö┼éy┼Ťcie pierwotnie...

"Barbarzy┼äcami nazywamy tych, kt├│rych zwyczaje r├│┼╝ni─ů si─Ö od naszych" (Benjamin Franklin)

#81 2005-11-24 09:49:45

Diana
U┐ytkownik

Wi─Öc wracaj─ůc do "Sanditon"...To fajna powie┼Ť─ç r├│wnie┼╝ ze wzgl─Ödu na miejsce rozgrywania si─Ö akcji-ju┼╝ nie dworki czy rezydencje wielmo┼╝├│w( w mniejszym stopniu) lecz nadmorski kurort. To by┼éa pewnie nowo┼Ť─ç w tamtych czasach w Anglii, i sporo si─Ö o tym m├│wi, ale to nadaje specyficznego klimatu tej powie┼Ťci. Te kabiny k─ůpielowe, rysowanie wodorost├│w; w wodzie siedzie─ç mo┼╝na by┼éo co najwy┼╝ej 15 minut by si─Ö nie zazi─Öbi─ç! smile Pami─Ötam, ┼╝e czyta┼éam t─Ö powie┼Ť─ç zim─ů lub jesieni─ů i tak strasznie ┼╝a┼éowa┼éam, i┼╝ nie jest mi dane chocia┼╝ te kilkana┼Ťcie minut w wodzie. sad Wi─Öc mi tak┼╝e wydaje si─Ö, ┼╝e druga autorka "Sanditon" sprawi┼éa si─Ö ┼Ťwietnie, skoro potrafi┼éa tak ciekawie odda─ç atmosfer─Ö nadmorskiego k─ůpieliska! smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#82 2005-11-24 15:54:20

aire
U┐ytkownik

Kajam sie....to moja wina.... :oops:
a co do Marie Dobbs to rzeczywi┼Ťcie, sprawi┼éa si─Ö b.dobrze kontynuuj─ůc te raptem 72 strony napisane przez JA...
pozdrawiam wracaj─ůc do tematu - aire :twisted:

#83 2005-11-28 14:11:05

aga
U┐ytkownik

Jane Austen to mia┼éa talent! Potrafi┼éa wsz─Ödzie umie┼Ťci─ç akcj─Ö, i w bogatych salonach , w biednych domach, w gospodach, a w "Sanditon"
w samym kurorcie, na 100 lat przed er─ů turystyki! A┼╝ straci┼éam poczucie
czasu, nie miałam w ogóle wrażenia, że to było 200 lat temu!
Nawet bohaterowie, co prawda z tych skromnych 11 rozdzia┼é├│w, wydaj─ů
mi si─Ö zadziwiaj─ůco wsp├│┼écze┼Ťni! A kt├│┼╝ dzi┼Ť nie narzeka na zdrowie!
A┼╝ mi si─Ö chce TAM pojecha─ç!

#84 2005-12-31 19:17:51

caroline
U┐ytkownik

Eeeeee, wrzuc─Ö troch─Ö marudzenia.
1. Czy Jane Austen wstawi┼éaby do powie┼Ťci dialog m─Ö┼╝czyzny i kobiety o d┼éugo┼Ťci halek albo o rozpadaniu si─Ö gorset├│w w tropikach?
2. Nie podoba┼éo mi si─Ö zako┼äczenie, by┼éo efektowne przyznaj─Ö, ale niezbyt w stylu Jane, w jej powie┼Ťciach rozwi─ůzanie spraw mi─Ödzy g┼é├│wnymi bohaterami przebiega┼éo spokojnie, niemal niezauwa┼╝alnie, bez ┼╝adnych fajerwerk├│w, a tu przez chwil─Ö mia┼éam wra┼╝enie, ┼╝e czytam harlequina stylizowanego na powie┼Ť─ç z epoki.
Poza tym zgadzam si─Ö, ┼╝e kontynuacja jest bardzo udana, przej┼Ťcie mi─Ödzy Austen a Dobbs niezauwa┼╝alne, wyb├│r scenerii fantastyczny, co tylko powi─Öksza ┼╝al, ┼╝e Jane nie napisa┼éa wi─Öcej ksi─ů┼╝ek, wida─ç, ┼╝e rozwija┼éa si─Ö jako pisarka i nie brakowa┼éo jej pomys┼é├│w. Szkoda.

#85 2006-02-12 22:16:53

arydno
U┐ytkownik

[/img][/i]Ja rowniez doceniam M. Dobbs. Dzieki obu autorkom ukonczonej wersji, Sanditon to moja ulubiona ksiazka. Jest w niej jakas lekkosc, przymruzenie oka...moze to magia Sydneya Parkera? Ktorego, nawiasem mowiac, widzialabym w skorze Juda Lawa... :mrgreen:

#86 2006-03-27 14:16:04

kasia_n
U┐ytkownik

Czy ktos moze mnie oswiecic- co dzieje sie w ksiazce pomiedzy304 a 321 strona- tych w mojej ksiazce brakuje!!! Dokladnie pomiedzy momentem, kiedy Charlotta jedzie odebrac kuzynke Elizabeth Brereton i spotyka Sir Edwarda, a pomiedzy tym jak Sidney oswiadcza sie Charlotcie. Domyslam sie z rozmow ze sir Edwart zrobil cos glupiego???

Wlasnie wczoraj przeczytalam "Sandition" po raz pierwszy. Nie wiem dlaczego, ale nigdy nie bralam tej powiesci jakos na serio, a teraz mam mieszane odczucia. podobnie jak "Carolione", nie do konca podoba mi sie styl kontynuacji- mi tez troche odczucia Charlotty przypominaja soft-harlequina (dotknal jej reki i przeszedl ja dreszcz , spojrzal nie spojrzal- Jane Austen wyrazilaby to NA PEWNO inaczej)

Ale i tak w sumie jest ok.

#87 2006-03-31 03:31:25

Marianna
U┐ytkownik

Kto┼Ť Ci wyrwa┼é najlepszy kawa┼éek sad tzn. najzabawniejszy, bo jak na m├│j gust, te┼╝ nie bardzo w stylu JA. W tym miejscu sir Edward porywa Charlott─Ö do "domku" swojego przyjaciela, Opactwa Willingden ( o kt├│rym wspomina┼é wcze┼Ťniej). Niestety pech chcia┼é, ┼╝e dom przyjaciela sir Edwarda znajduje si─Ö niedaleko domu rodzinnego Charlotty, kt├│ra po drodze po prostu wysiada z wolno jad─ůcego gigu, zagajaj─ůc przy tym do przechodz─ůcych znajomych farmer├│w. Dzi─Ökuj─ůc panu E. za podwiezienie kieruje si─Ö w stron─Ö domu, a biedak-porywacz nie mo┼╝e nic zrobi─ç z powodu obecno┼Ťci farmer├│w. Sytuacja do┼Ť─ç komiczna o ile pami─Ötam, ale chyba za ma┼éo subtelna (wi─Ökszy dure┼ä ni┼╝ pan Collins, to posta─ç na m├│j gust zbyt fantastyczna, ma┼éo wiarygodna) (oczywi┼Ťcie chodzi mi o g┼éupot─Ö tak malownicz─ů, bo w prawdziwym ┼╝yciu spotyka sie pewnie wi─Ökszych jeszcze idiot├│w, ale niestety nie s─ů tak zabawni)

#88 2006-06-29 12:54:31

Gandzia
U┐ytkownik

Witam.
Jak mo┼╝na zdoby─ç ksi─ů┼╝k─Ö JA pt.Sandition? czyta┼éam ju┼╝ wszystkie ale tej akurat nigdzie nie moge dosta─ç wiem ┼╝e na pewno juz jej nie sprzedaj─ů ale tak zale┼╝y mi na jej przeczytaniu.U mnie w bibliotekach te┼╝ jej nie maj─ů. Prosz─Ö POM├ô┼╗CIE!!!!!!!!!

Richard Armitage chodz─ůcy idea┼é.

gg 8006519

#89 2006-06-29 13:13:10

AineNiRigani
U┐ytkownik

a) szuka─ç na Allegro
b) poczeka─ç cierpliwie a┼╝ wr├│ce z wakacji, zrobi─Ö porz─ůdek na dysku i znajd─Ö ebooka.

#90 2006-06-29 14:39:55

beju
U┐ytkownik

naszukalam sie w necie, ale w koncu mam! podaj maila to Ci wysle

#91 2006-06-29 15:45:38

Gandzia
U┐ytkownik

m├│j mail to

Ostatnio edytowany przez Gandzia (2012-09-10 13:22:21)

gg 8006519

#92 2006-06-29 18:11:48

Gandzia
U┐ytkownik

Chc─Ö oficjalnie podzi─Ökowa─ç BEJU za przes┼éanie mi ksi─ů┼╝ki. DZI─śKUJ─ś big_smile

gg 8006519

#93 2006-06-29 20:03:13

beju
U┐ytkownik

nie ma problemu, ja te┼╝ otrzyma┼éam pomoc od os├│b z tego forum wi─Öc mi┼éo b─Ödzie cho─ç raz zrobi─ç malutk─ů przys┼éug─Ö komu┼Ť (cho─ç raz nie bior─Ö a daj─Ö hehe)

#94 2006-07-04 10:08:41

Dione
U┐ytkownik

Przyznam, ┼╝e Sanditon to chyba jedyna ksi─ů┼╝ka JA, kt├│rej nie czyta┼éam. Musz─Ö si─Ö za ni─ů rozejrze─ç po ksi─Ögarniach. Nie wiecie jakie wydawnictwo j─ů wyda┼éo??

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#95 2006-07-04 10:40:06

Katarzyna
U┐ytkownik

Uff, ale sie naszukałam.
Sanditon
Austen Jane
PRÓSZYŃSKI i S-KA

Znalazłam to na www.bookservice.pl

#96 2006-07-04 10:48:54

Dione
U┐ytkownik

Katarzyno, składam Ci w hołdzie podziękowania big_smile big_smile

M├│j ch┼éopak si─Ö w┼éa┼Ťnie o┼╝eni┼é....

#97 2006-07-04 15:19:20

Gandzia
U┐ytkownik

A Ja znalaz┼éam dzisiaj co┼Ť takiego: http://www.quovadisbooks.net/ksiazka.ph … %d=ks*od=0
to rozumiem ┼╝e t─ů ksi─ů┼╝k─Ö mo┼╝na jeszcze kupi─ç za granic─ů w j─Özyku polskim nie? roll

gg 8006519

Stopka forum