Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#51 2005-09-17 18:10:22

Aga85
U┐ytkownik

Re: Sanditon

big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile Dobra, dzi─Öki big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile
Jak ju┼╝ b─Ödziesz co┼Ť wiedziec, to daj znac wink

#52 2005-09-19 16:55:04

agnes_13
U┐ytkownik

No no no dyskusja si─Ö rozwin─Ö┼éa. Jestem ┼Ťwie┼╝o po ksi─ů┼╝ce. HMM.. Tak pozastanowieniu rzeczywi┼Ťcie JDepp nie by┼é najszcz─Ö┼Ťliwszym typem ( ale stanowczo protestuj─Ö : MA SZELMOWSKI U┼ÜMIECH!!! :twisted: ), ale w sobot─Ö ogl─ůda┼éam "Jak straci─ç ch┼éopaka w 10 dni" i powiem wam ┼╝e Matthew McConaughey ma wystarczaj─ůco szelmowski u┼Ťmiech, blond "loki" i to co┼Ť. No mo┼╝e nie w 200% ale z 99% bym mu da┼éa.
Co wy na to?? big_smile

Rzeczywi┼Ťcie zapomnia┼éam o szarych oczach Charlotty. Co do urody, nie uwa┼╝am by JA opisa┼éa j─ů jako brzydk─ů lub pospolit─ů. To raczej sama Charlotta za tak─ů si─Ö uwa┼╝a┼éa. Ale nad tym typem musz─Ö pomy┼Ťle─ç d┼éu┼╝ej.

Ci─ůgle chodzi mi po g┼éowie Sir Edward... Kt├│┼╝ mo┼╝e by─ç r├│wnie antypatyczny??? Hugh Grant??? Za stary??? wink

Na Boga tylko nie DiCaprio....Brrrrrr! roll

Aga

Agnes

#53 2005-09-19 17:14:37

Aga85
U┐ytkownik

Mnie te┼╝ DiCaprio si─Ö nie podoba. Nie lubi─Ö go, ale "szelmowski u┼Ťmiech" ma. Jednak i z tym u┼Ťmiechem i tak nie widzia┼éabym go w roli Sydney'a. A Matthew McConaughey uwa┼╝am, ze jest OK. Mimo to, nie wiem czemu, ale ja widzia┼éabym w roli Sidney'a jakiego┼Ť mniej znanego aktora. Na przyk┼éad Matthew Macfadyen przed "D&U" nie by┼é wcale zbyt znany. No moze w Wielkiej Brytanii, ale u nas w Polsce, to nie wiele os├│b o nim wcze┼Ťniej s┼éysza┼éo sad . A teraz? Ja ju┼╝ np. nie wyobra┼╝am sobie aby w nowej wersji "D&U" Pana Darcy'ego m├│g┼é grac kto┼Ť inny. Matthew coraz bardziej mi sie podoba :oops: . Szczeg├│lnie po obejrzeniu tych filmik├│w o produkcji "D&U" co s─ů na stronie: www.keiraweb.com , mam o nim jak najlepsze zdanie big_smile Jezeli kto┼Ť ich jeszcze nie ogl─ůda┼é, to zach─Öcam, bo s─ů ┼Ťwietne. Tak sobie my┼Ťl─Ö, ┼╝e pewnie daj─ů je - ju┼╝ jako ca┼éo┼Ťc - jeden prawie p├│┼égodzinny filmik w dodatkach specjalnych na DVD. Ale skoro ju┼╝ s─ů do ┼Ťci─ůgni─Öcia, to nie warto czekac nie wiadomo ile miesi─Öcy, ┼╝eby je obejrzec na DVD. Najlepiej ┼Ťci─ůgn─ůc od razu wink

#54 2005-09-20 10:00:37

agnes_13
U┐ytkownik

Masz racj─Ö co do nieznach aktor├│w, ale skoro s─ů nieznani to jak mam ich typowa─ç??? lol wink

A tak na serio : po zastanowieniu pomy┼Ťla┼éam ┼╝e N.Portman mog┼éaby by─ç Klar─ů.... 8O

Co do Charlotty to my┼Ťl─Ö intensywnie .... nadal.... lol
Aga

Agnes

#55 2005-09-20 13:31:53

agnes_13
U┐ytkownik

Moje mysli p─Ödz─ů jak u Pana Bingley'a i zn├│w o czym┼Ť zapomnia┼éam.
Na Sir Edwarda proponuj─Ö Hugh ...., ale Jackmana. Niesamowicie przystojny i mysl─Ö ┼╝e potrafi┼éby odda─ç pokr─Öcon─ů osobowo┼Ť─ç baroneta. roll
Aga

Agnes

#56 2005-09-21 16:30:46

Aga85
U┐ytkownik

Przecie┼╝ ja nie twierdz─Ö, ┼╝e mamy typowac jakich┼Ť nieznanych czy nawet ma┼éo znanych aktor├│w. Tylko tak sobie my┼Ťl─Ö, ┼╝e fajnie by┼éoby zobaczyc jak z rol─ů Sidney'a radzi sobie kto┼Ť nowy, a nie ┼╝aden hollywoodzki gwiazdor wink
Hmm, Hugh Jackman na Sir Edwarda? Całkiem całkiem. Chyba nie mam nic przeciwko big_smile big_smile big_smile

#57 2005-09-21 21:31:37

AineNiRigani
U┐ytkownik

Jestem za!!!

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#58 2005-09-22 14:46:20

agnes_13
U┐ytkownik

Do Aga85 : ale┼Ť mnie zruga┼éa wink

oczywi┼Ťcie masz racje ale na to potrzeba czasu ┼╝eby "przebrn─ů─ç" przez jak─ůkolwiek list─Ö np. na filmweb etc.

Ja juz się wysiliłam teraz czas na was lol

Agnes

#59 2005-09-24 15:12:38

Admete
U┐ytkownik

Doko┼äczenie Sanditon jest jedynym dobrym tekstem zwi─ůzanym z tw├│rczo┼Ťci─ů Jane Austen, inne s─ů na ┼╝enuj─ůcym poziomie. To ju┼╝ niekt├│re fanfiki s─ů lepsze. Genialn─ů powie┼Ťci─ů, kt├│ra powsta┼éa z fanfika w┼éa┼Ťnie jest "Fitzwiliam Darcy, Gentelman". Sk┼éada si─Ö z trzech cz─Ö┼Ťci: "An Assambly Such as This", "Duty And Desire", "And These Three Remain". Zanim ksi─ů┼╝ka zosta┼éa wydana autorka umieszcza┼éa j─ů w Internecie - uda┼éo mi sie przeczyta─ç cz─Ö┼Ť─ç pierwsz─ů i drug─ů oraz po┼éow─Ö trzeciej. Niestety ostatnio strona autorki nie dzia┼éa. Tu podaj─Ö link do Amazonu - mo┼╝na sobie tam obejrze─ç ksi─ů┼╝k─Ö i przeczyta─ç rezenzje.
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/de … mp;s=books

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#60 2005-11-22 13:49:39

Diana
U┐ytkownik

Co do tej obsady, cho─ç pewnie to z mojej strony przesada, to widzia┼éby mi si─Ö w roli Sidneya aktor polski np. Piotr Adamczyk. Nie wiem czemu; mo┼╝e wydaje mi si─Ö, ┼╝e po prostu ten artysta ma w sobie nieujawnione jeszcze do ko┼äca pok┼éady talentu komediowego... No i jak sobie poczyta┼éam Wasze sugestie co do ewentualnej obsady Sanditon, to te┼╝ zacz─Ö┼éam traktowa─ç posta─ç Sidneya jako blondyna(cho─ç wcze┼Ťniej o tym nie my┼Ťla┼éam). Poza tym, p. Adamczyk ma chyba ca┼ékiem niez┼éy angielski akcent. Ale to pewnie i tak nierealny pomys┼é! sad Co do g┼é├│wnej bohaterki to jest taka aktorka, brunetka o du┼╝ych oczach, zagra┼éa w filmie "Ksi─Ö┼╝niczka Caraboo", kt├│rego akcja toczy si─Ö mniej wi─Öcej w czasach J. Austen(poznaj─Ö po kieckach). My┼Ťl─Ö, ┼╝e to by┼éby niez┼éy typ, moim skromnym zdaniem. smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#61 2005-11-22 18:58:15

aire
U┐ytkownik

A pamiętam, że jak zaproponowałam blondyna, to rozpętała się burza :twisted:
Co do aktorki z "Ksi─Ö┼╝niczki" to czy ona czasem nie jest ZBYT ┼éadna? wink jak dla mnie g┼é├│wna bohaterka winna by─ç ┼éadna,ale tak─ů "spokojn─ů" urod─ů,u know what i mean?
A Adamczyk ma zbyt poczciw─ů bu┼║k─Ö, bez tego b┼éysku i zawiadactwa,wg mnie oczywi┼Ťcie :twisted:
pozdrawiam - aire

#62 2005-11-22 20:38:47

AineNiRigani
U┐ytkownik

Aire - racja. Księżniczka (Phoebe Cates) za ładna, Adamczyk zbyt wołkowaty

Pozornie zmienie temat. Mam polskiego pana Darcy'ego!!!!!

#63 2005-11-22 21:39:52

Diana
U┐ytkownik

Podkre┼Ťlam! Ja te┼╝ nie mam 100 procentowej (ani nawet 50 procentowej) pewno┼Ťci, czy P. Adamczyk sprawdzi┼éby si─Ö hipotetycznie w tego typu roli. Ja jedynie chcia┼éabym zobaczy─ç go w nieco innej kreacji od jego dotychczasowych, takich powa┼╝nych i podnios┼éych. To tylko moja sugestia. Co do ┼╝e┼äskiej bohaterki, to kto wie? Mo┼╝na i ┼éadn─ů aktork─Ö tak ufryzowa─ç i ucharakteryzowa─ç, ┼╝e rodzona matka jej nie pozna. smile Nie mam po prostu ┼╝adnej wizji wygl─ůdu zewn─Ötrznego tej postaci, a PC rzeczywi┼Ťcie jest ┼Ťliczna.

#64 2005-11-22 22:13:10

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ona jest ┼Ťliczna i ┼Ťliczn─ů pozostanie. Jak ogl─ůdam te tzw. przemiany - zawsze mnie ┼Ťmiesz─ů. Bo zamiast z brzydkiej dziewzyny zrobi─ç ┼éadn─ů, zawsze szpec─ů t─Ö ┼éadn─ů, a i tak wychodzi im z marnym skutkiem (wyj─ůtek stanowi jedynie moje wielkie greckie wesele i pamietnik ksiezniczki).
Ale Phoebe wyklucza nie tylko uroda, ale wyraz oczu. Ona ma po prostu "begierki" w oczach. A tego ju┼╝ zatuszowa─ç si─Ö nie da.

#65 2005-11-22 22:35:32

Diana
U┐ytkownik

big_smile I tak troch─Ö czasu minie zanim Angolom przyjdzie do g┼éowy zekranizowa─ç Sanditon, wi─Öc im zostawiam problem zgromadzenia obsady do tego filmu. Chyba, ┼╝e wcze┼Ťniej kinematografia indyjska zainteresuje si─Ö takowym projektem, a tak ju┼╝ z nimi bywa┼éo. Natomiast re┼╝yserzy z WB cz─Östokro─ç decyduj─ů si─Ö obsadzi─ç ma┼éo znanych aktor├│w w swych rodzimych produkcjach, chocia┼╝by nowy pan Darcy czy nowy agent 007.

#66 2005-11-22 22:42:39

aire
U┐ytkownik

Aine - KTOOOOOO??!!!???!???Ten polski Darcy?!?!?!?
Aha...cosik cz─Östo u┼╝ywasz pewnego sformuowania....znasz mo┼╝e doktora W. ...literaturoznawce... :twisted:
On jest bardzo :twisted: wołkowaty :twisted:
A Charlize Theron w Monsterze??No i Nicole Kidman w Godzinach...wyszły całkiem brzydko roll

#67 2005-11-22 22:51:19

AineNiRigani
U┐ytkownik

1. Nie znam. To kto┼Ť jeszcze go u┼╝ywa? My┼Ťla┼éam ┼╝e jestem jedynym autorem big_smile
2. Theron i Kidman mia┼éy wyj┼Ťc tak jak wysz┼éy. Nie gra┼éy brzydkich kacz─ůtek. Zwykle w takich filmach my┼Ťl─ů, ┼╝e jak na┼éo┼╝─ů babce okulary i ubior─ů w workowate ciuchy - staje si─Ö brzydka. A cz─Östo to nie wystarczy
3. Jestem ┼Ťwie┼╝o po RH+ Go┼Ť─ç graj─ůcy Szymona (chyba ┼╗o┼é─Ödziewski) by┼éby REWELACYJNYM Darcy'm. Ma wszystko: prezencj─Ö, dystans, to co┼Ť w oczach, tajemniczo┼Ť─ç, mroczno┼Ť─ç. S┼éowem - idea┼é!!!

#68 2005-11-22 23:06:08

aire
U┐ytkownik

U┼╝ywaj─ů go ludzie z mojego roku...bo doktor Wu jest w┼éa┼Ťnie taki...wo┼ékowaty big_smile ale jak najbardziej kochany :twisted:
to m├│wimy o brzydkich kacz─ůtkach? roll oj─ç...oki,to nie pasuj─ů...a panna z Pami─Ötnika ksi─Ö┼╝niczki...rzeczywi┼Ťcie ┼éadnie ukryli jej "┼éadno┼Ť─ç" wink Lec─Ö oblooka─ç jakie┼Ť zdj─Öcia tego go┼Ťcia, o kt├│rym m├│wisz... :arrow:
A propos bonda...to co s─ůdzicie o tym nowym?dla mnie jest:wstr─Ötny,asexowny,oble┼Ťny,pfuj.i ble. i NIE b─Ödzie dobrym Bondem...eh...gdzie┼╝ s─ů faceci jak Sean Connery....no GDZIEEE :?: :!:
pozdrawiam i dobranoc - aire :twisted:

#69 2005-11-22 23:16:28

AineNiRigani
U┐ytkownik

Przyznaj─Ö, ┼╝e ten "nowy" jaki┼Ť taki bardzo angielski si─Ö wydaje. Jednak co Celtowie, to Celtowie big_smilebig_smilebig_smile

#70 2005-11-22 23:22:58

AineNiRigani
U┐ytkownik

Je┼Ťli chodzi o polskiego Darcego, mog─Ö Ci podes┼éa─ç RH+, boz dj─Öcia nie oddaj─ů wiele. A naprawd─Ö warto!!!
Mnie szcz─Öka opad┼éa i musia┼éam szuka─ç gdzie┼Ť pod ┼é├│zkiem.

#71 2005-11-23 13:43:05

Diana
U┐ytkownik

Robert ┼╗o┼é─Ödziewski wg mnie tak┼╝e ca┼ékiem ca┼ékiem. Przynajmniej z wygl─ůdu, bo nie widzia┼éam go w ┼╝adnej z r├│l. Przy M.Figurskim wyr├│┼╝nia si─Ö, i to zdecydowanie.

#72 2005-11-23 15:08:50

aire
U┐ytkownik

Na Filmwebie jest tylko jedno jego zdj─Öcia, na kt├│re,owszem, ca┼ékiem mi┼éo popatrze─ç...ale na http://www.polishfilmla.org/people/robe … ewski.html
gorzej wink

#73 2005-11-23 18:47:24

Maryann
U┐ytkownik

Genialn─ů powie┼Ťci─ů, kt├│ra powsta┼éa z fanfika w┼éa┼Ťnie jest "Fitzwiliam Darcy, Gentelman". Sk┼éada si─Ö z trzech cz─Ö┼Ťci: "An Assambly Such as This", "Duty And Desire", "And These Three Remain". Zanim ksi─ů┼╝ka zosta┼éa wydana autorka umieszcza┼éa j─ů w Internecie - uda┼éo mi sie przeczyta─ç cz─Ö┼Ť─ç pierwsz─ů i drug─ů oraz po┼éow─Ö trzeciej. Niestety ostatnio strona autorki nie dzia┼éa.

Zgadzam si─Ö ca┼ékowicie - ksi─ů┼╝ka jest ┼Ťwietna. A strona nie tyle nie dzia┼éa, tyle ┼╝e autorka zako┼äczy┼éa ju┼╝ pisanie trzeciej cz─Ö┼Ťci i jest ona do kupienia - m.in. w Amazonie.

#75 2005-11-23 20:10:49

Diana
U┐ytkownik

Podobno facet grał w Plebanii...
Jak nagrywali "Nigdy w ┼╗yciu", kt├│ry podobno mia┼é by─ç polsk─ů odpowiedzi─ů na "Dziennik BJ", to mogli go zaanga┼╝owa─ç. Teraz zdaje si─Ö kr─Öc─ů drug─ů cz─Ö┼Ť─ç przyg├│d Judyty. Nie wiem, kto zagra partnera g┼é├│wnej bohaterki, ale w─ůtpi─Ö, czy nasz "pan Darcy" sad sad

Stopka forum