Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#51 2005-09-17 18:10:22

Aga85
Użytkownik

Re: Sanditon

big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile Dobra, dzi?ki big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile
Jak ju? b?dziesz co? wiedziec, to daj znac wink

#52 2005-09-19 16:55:04

agnes_13
Użytkownik

No no no dyskusja si? rozwin??a. Jestem ?wie?o po ksi??ce. HMM.. Tak pozastanowieniu rzeczywi?cie JDepp nie by? najszcz??liwszym typem ( ale stanowczo protestuj? : MA SZELMOWSKI U?MIECH!!! :twisted: ), ale w sobot? ogl?da?am "Jak straci? ch?opaka w 10 dni" i powiem wam ?e Matthew McConaughey ma wystarczaj?co szelmowski u?miech, blond "loki" i to co?. No mo?e nie w 200% ale z 99% bym mu da?a.
Co wy na to?? big_smile

Rzeczywi?cie zapomnia?am o szarych oczach Charlotty. Co do urody, nie uwa?am by JA opisa?a j? jako brzydk? lub pospolit?. To raczej sama Charlotta za tak? si? uwa?a?a. Ale nad tym typem musz? pomy?le? d?u?ej.

Ci?gle chodzi mi po g?owie Sir Edward... Któ? mo?e by? równie antypatyczny??? Hugh Grant??? Za stary??? wink

Na Boga tylko nie DiCaprio....Brrrrrr! roll

Aga

Agnes

#53 2005-09-19 17:14:37

Aga85
Użytkownik

Mnie te? DiCaprio si? nie podoba. Nie lubi? go, ale "szelmowski u?miech" ma. Jednak i z tym u?miechem i tak nie widzia?abym go w roli Sydney'a. A Matthew McConaughey uwa?am, ze jest OK. Mimo to, nie wiem czemu, ale ja widzia?abym w roli Sidney'a jakiego? mniej znanego aktora. Na przyk?ad Matthew Macfadyen przed "D&U" nie by? wcale zbyt znany. No moze w Wielkiej Brytanii, ale u nas w Polsce, to nie wiele osób o nim wcze?niej s?ysza?o sad . A teraz? Ja ju? np. nie wyobra?am sobie aby w nowej wersji "D&U" Pana Darcy'ego móg? grac kto? inny. Matthew coraz bardziej mi sie podoba :oops: . Szczególnie po obejrzeniu tych filmików o produkcji "D&U" co s? na stronie: www.keiraweb.com , mam o nim jak najlepsze zdanie big_smile Jezeli kto? ich jeszcze nie ogl?da?, to zach?cam, bo s? ?wietne. Tak sobie my?l?, ?e pewnie daj? je - ju? jako ca?o?c - jeden prawie pó?godzinny filmik w dodatkach specjalnych na DVD. Ale skoro ju? s? do ?ci?gni?cia, to nie warto czekac nie wiadomo ile miesi?cy, ?eby je obejrzec na DVD. Najlepiej ?ci?gn?c od razu wink

#54 2005-09-20 10:00:37

agnes_13
Użytkownik

Masz racj? co do nieznach aktorów, ale skoro s? nieznani to jak mam ich typowa???? lol wink

A tak na serio : po zastanowieniu pomy?la?am ?e N.Portman mog?aby by? Klar?.... 8O

Co do Charlotty to my?l? intensywnie .... nadal.... lol
Aga

Agnes

#55 2005-09-20 13:31:53

agnes_13
Użytkownik

Moje mysli p?dz? jak u Pana Bingley'a i znów o czym? zapomnia?am.
Na Sir Edwarda proponuj? Hugh ...., ale Jackmana. Niesamowicie przystojny i mysl? ?e potrafi?by odda? pokr?con? osobowo?? baroneta. roll
Aga

Agnes

#56 2005-09-21 16:30:46

Aga85
Użytkownik

Przecie? ja nie twierdz?, ?e mamy typowac jakich? nieznanych czy nawet ma?o znanych aktorów. Tylko tak sobie my?l?, ?e fajnie by?oby zobaczyc jak z rol? Sidney'a radzi sobie kto? nowy, a nie ?aden hollywoodzki gwiazdor wink
Hmm, Hugh Jackman na Sir Edwarda? Ca?kiem ca?kiem. Chyba nie mam nic przeciwko big_smile big_smile big_smile

#57 2005-09-21 21:31:37

AineNiRigani
Użytkownik

Jestem za!!!

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#58 2005-09-22 14:46:20

agnes_13
Użytkownik

Do Aga85 : ale? mnie zruga?a wink

oczywi?cie masz racje ale na to potrzeba czasu ?eby "przebrn??" przez jak?kolwiek list? np. na filmweb etc.

Ja juz si? wysili?am teraz czas na was lol

Agnes

#59 2005-09-24 15:12:38

Admete
Użytkownik

Doko?czenie Sanditon jest jedynym dobrym tekstem zwi?zanym z twórczo?ci? Jane Austen, inne s? na ?enuj?cym poziomie. To ju? niektóre fanfiki s? lepsze. Genialn? powie?ci?, która powsta?a z fanfika w?a?nie jest "Fitzwiliam Darcy, Gentelman". Sk?ada si? z trzech cz??ci: "An Assambly Such as This", "Duty And Desire", "And These Three Remain". Zanim ksi??ka zosta?a wydana autorka umieszcza?a j? w Internecie - uda?o mi sie przeczyta? cz??? pierwsz? i drug? oraz po?ow? trzeciej. Niestety ostatnio strona autorki nie dzia?a. Tu podaj? link do Amazonu - mo?na sobie tam obejrze? ksi??k? i przeczyta? rezenzje.
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/de … mp;s=books

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#60 2005-11-22 13:49:39

Diana
Użytkownik

Co do tej obsady, cho? pewnie to z mojej strony przesada, to widzia?by mi si? w roli Sidneya aktor polski np. Piotr Adamczyk. Nie wiem czemu; mo?e wydaje mi si?, ?e po prostu ten artysta ma w sobie nieujawnione jeszcze do ko?ca pok?ady talentu komediowego... No i jak sobie poczyta?am Wasze sugestie co do ewentualnej obsady Sanditon, to te? zacz??am traktowa? posta? Sidneya jako blondyna(cho? wcze?niej o tym nie my?la?am). Poza tym, p. Adamczyk ma chyba ca?kiem niez?y angielski akcent. Ale to pewnie i tak nierealny pomys?! sad Co do g?ównej bohaterki to jest taka aktorka, brunetka o du?ych oczach, zagra?a w filmie "Ksi??niczka Caraboo", którego akcja toczy si? mniej wi?cej w czasach J. Austen(poznaj? po kieckach). My?l?, ?e to by?by niez?y typ, moim skromnym zdaniem. smile

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#61 2005-11-22 18:58:15

aire
Użytkownik

A pami?tam, ?e jak zaproponowa?am blondyna, to rozp?ta?a si? burza :twisted:
Co do aktorki z "Ksi??niczki" to czy ona czasem nie jest ZBYT ?adna? wink jak dla mnie g?ówna bohaterka winna by? ?adna,ale tak? "spokojn?" urod?,u know what i mean?
A Adamczyk ma zbyt poczciw? bu?k?, bez tego b?ysku i zawiadactwa,wg mnie oczywi?cie :twisted:
pozdrawiam - aire

#62 2005-11-22 20:38:47

AineNiRigani
Użytkownik

Aire - racja. Ksi??niczka (Phoebe Cates) za ?adna, Adamczyk zbyt wo?kowaty

Pozornie zmienie temat. Mam polskiego pana Darcy'ego!!!!!

#63 2005-11-22 21:39:52

Diana
Użytkownik

Podkre?lam! Ja te? nie mam 100 procentowej (ani nawet 50 procentowej) pewno?ci, czy P. Adamczyk sprawdzi?by si? hipotetycznie w tego typu roli. Ja jedynie chcia?abym zobaczy? go w nieco innej kreacji od jego dotychczasowych, takich powa?nych i podnios?ych. To tylko moja sugestia. Co do ?e?skiej bohaterki, to kto wie? Mo?na i ?adn? aktork? tak ufryzowa? i ucharakteryzowa?, ?e rodzona matka jej nie pozna. smile Nie mam po prostu ?adnej wizji wygl?du zewn?trznego tej postaci, a PC rzeczywi?cie jest ?liczna.

#64 2005-11-22 22:13:10

AineNiRigani
Użytkownik

Ona jest ?liczna i ?liczn? pozostanie. Jak ogl?dam te tzw. przemiany - zawsze mnie ?miesz?. Bo zamiast z brzydkiej dziewzyny zrobi? ?adn?, zawsze szpec? t? ?adn?, a i tak wychodzi im z marnym skutkiem (wyj?tek stanowi jedynie moje wielkie greckie wesele i pamietnik ksiezniczki).
Ale Phoebe wyklucza nie tylko uroda, ale wyraz oczu. Ona ma po prostu "begierki" w oczach. A tego ju? zatuszowa? si? nie da.

#65 2005-11-22 22:35:32

Diana
Użytkownik

big_smile I tak troch? czasu minie zanim Angolom przyjdzie do g?owy zekranizowa? Sanditon, wi?c im zostawiam problem zgromadzenia obsady do tego filmu. Chyba, ?e wcze?niej kinematografia indyjska zainteresuje si? takowym projektem, a tak ju? z nimi bywa?o. Natomiast re?yserzy z WB cz?stokro? decyduj? si? obsadzi? ma?o znanych aktorów w swych rodzimych produkcjach, chocia?by nowy pan Darcy czy nowy agent 007.

#66 2005-11-22 22:42:39

aire
Użytkownik

Aine - KTOOOOOO??!!!???!???Ten polski Darcy?!?!?!?
Aha...cosik cz?sto u?ywasz pewnego sformuowania....znasz mo?e doktora W. ...literaturoznawce... :twisted:
On jest bardzo :twisted: wo?kowaty :twisted:
A Charlize Theron w Monsterze??No i Nicole Kidman w Godzinach...wysz?y ca?kiem brzydko roll

#67 2005-11-22 22:51:19

AineNiRigani
Użytkownik

1. Nie znam. To kto? jeszcze go u?ywa? My?la?am ?e jestem jedynym autorem big_smile
2. Theron i Kidman mia?y wyj?c tak jak wysz?y. Nie gra?y brzydkich kacz?tek. Zwykle w takich filmach my?l?, ?e jak na?o?? babce okulary i ubior? w workowate ciuchy - staje si? brzydka. A cz?sto to nie wystarczy
3. Jestem ?wie?o po RH+ Go?? graj?cy Szymona (chyba ?o??dziewski) by?by REWELACYJNYM Darcy'm. Ma wszystko: prezencj?, dystans, to co? w oczach, tajemniczo??, mroczno??. S?owem - idea?!!!

#68 2005-11-22 23:06:08

aire
Użytkownik

U?ywaj? go ludzie z mojego roku...bo doktor Wu jest w?a?nie taki...wo?kowaty big_smile ale jak najbardziej kochany :twisted:
to mówimy o brzydkich kacz?tkach? roll oj?...oki,to nie pasuj?...a panna z Pami?tnika ksi??niczki...rzeczywi?cie ?adnie ukryli jej "?adno??" wink Lec? oblooka? jakie? zdj?cia tego go?cia, o którym mówisz... :arrow:
A propos bonda...to co s?dzicie o tym nowym?dla mnie jest:wstr?tny,asexowny,oble?ny,pfuj.i ble. i NIE b?dzie dobrym Bondem...eh...gdzie? s? faceci jak Sean Connery....no GDZIEEE :?: :!:
pozdrawiam i dobranoc - aire :twisted:

#69 2005-11-22 23:16:28

AineNiRigani
Użytkownik

Przyznaj?, ?e ten "nowy" jaki? taki bardzo angielski si? wydaje. Jednak co Celtowie, to Celtowie big_smilebig_smilebig_smile

#70 2005-11-22 23:22:58

AineNiRigani
Użytkownik

Je?li chodzi o polskiego Darcego, mog? Ci podes?a? RH+, boz dj?cia nie oddaj? wiele. A naprawd? warto!!!
Mnie szcz?ka opad?a i musia?am szuka? gdzie? pod ?ózkiem.

#71 2005-11-23 13:43:05

Diana
Użytkownik

Robert ?o??dziewski wg mnie tak?e ca?kiem ca?kiem. Przynajmniej z wygl?du, bo nie widzia?am go w ?adnej z ról. Przy M.Figurskim wyró?nia si?, i to zdecydowanie.

#72 2005-11-23 15:08:50

aire
Użytkownik

Na Filmwebie jest tylko jedno jego zdj?cia, na które,owszem, ca?kiem mi?o popatrze?...ale na http://www.polishfilmla.org/people/robe … ewski.html
gorzej wink

#73 2005-11-23 18:47:24

Maryann
Użytkownik

Genialn? powie?ci?, która powsta?a z fanfika w?a?nie jest "Fitzwiliam Darcy, Gentelman". Sk?ada si? z trzech cz??ci: "An Assambly Such as This", "Duty And Desire", "And These Three Remain". Zanim ksi??ka zosta?a wydana autorka umieszcza?a j? w Internecie - uda?o mi sie przeczyta? cz??? pierwsz? i drug? oraz po?ow? trzeciej. Niestety ostatnio strona autorki nie dzia?a.

Zgadzam si? ca?kowicie - ksi??ka jest ?wietna. A strona nie tyle nie dzia?a, tyle ?e autorka zako?czy?a ju? pisanie trzeciej cz??ci i jest ona do kupienia - m.in. w Amazonie.

#75 2005-11-23 20:10:49

Diana
Użytkownik

Podobno facet gra? w Plebanii...
Jak nagrywali "Nigdy w ?yciu", który podobno mia? by? polsk? odpowiedzi? na "Dziennik BJ", to mogli go zaanga?owa?. Teraz zdaje si? kr?c? drug? cz??? przygód Judyty. Nie wiem, kto zagra partnera g?ównej bohaterki, ale w?tpi?, czy nasz "pan Darcy" sad sad

Stopka forum