Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2005-02-22 19:40:48

aire
U┐ytkownik

Re: Sanditon

Dziewczyny!Jest kt├│ra┼Ť z Warszawki?
Je┼Ťli tak, to mam cynk na Sandition....Biblioteka na Solidarno┼Ťci(Wola) big_smile wersja "doko┼äczona" i wog├│le b.sympatyczna (cho─ç na razie le┼╝y u mnie na biurku wink )
Pozdrawiam big_smile

#27 2005-03-04 11:18:01

angelix
U┐ytkownik

W┼éA┼ÜNIE ZA RAD─ä DAMY ┼ÜCI─äGN─ś┼éAM SOBIE SANDINTON, LADY SUSAN, ZE STRONY PORTALU :LITERATURA.PL
W┼éA┼ÜNIE ZACZ─ś┼éAM CZYTA─ć WI─śC NADRABIAM MOJE ZALEG┼éO┼ÜCI
NIESTETY TO WERSJA Z 12 ROZDZIA┼éAMI , WI─śC PEWNIE SI─ś ZDENERWUJ─ś :evil: ┼╗E W─äTEK URWIE MI SI─ś W PO┼éOWIE
NO CÓŻ TRUDNO
A TAK W KWESTI ZAPYTANIA: CZY TO KTÓRAŚ Z WAS WYLICYTOWAłA PEMBERLEY NA ALLEGRO ZA :!: :!: 44 ZL :!: :!:
JEŚLI NIE , TO CHYBA JAKIŚ KOLEJNY ZWARIOWANY:!: :!: WIELBICIEL :!: :!: NASZYCH KSIĄŻEK
BEATA

#28 2005-03-04 12:32:00

Loana
U┐ytkownik

44 zl???!! Ktos sie naprawde napalil. Widzialam aukcje jak cena osiagnela 35 zl i stwierdzilam, ze niektorzy za malo na necie siedza i nie czytaja wiadomosci tongue.
A swoja droga, ciagle sie zastanawiam, czy zamiast kserowac wyslac ktorejs z Was oryginalna ksiazke do przepisania?
BTW, jesli chodzi o druga czesc kontynuacji - ciagle nie mam jednej czesci (Justynka zdaje sie, ze mi nie oddala, brakuje rozdzialow od 18 czesciowo do 28). Mam na kompie 3 fragmenty, a w domu mam tylko JEDNO KSERO z powrotem. Co z reszta kser? To byla moja wersja ksiazki tongue.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#29 2005-03-04 12:52:04

ula
U┐ytkownik

Szybko spiesz─Ö wyja┼Ťni─ç, ┼╝e to nie ja kupi┼éam Pemberly za tak─ů cen─Ö... i chyba nawet bym jej nie kupi┼éa za ┼╝adn─ů inn─ů. Po ostatniej akcji Loany z przepisywaniem ksi─ůzki Emmy Tennant, wyrobi┼éam sobie z┼ée zdanie o tej autorce a ostatnio po obejrzebiu biografii JA na BBC PRIME, gdzie Emma Tennant mia┼éa swoje 5 minut, tylko utwierdzi┼éam si─Ö w przekonaniu, ┼╝e nie lubi─Ö ani jej ani jej ksi─ů┼╝ek!
Co nie znaczy Loanko , ┼╝e nie przy┼é─ůcz─Ö si─Ö do kolejnej akcji jakby co smile
Czego si─Önie robi dla dobra wi─Ökszo┼Ťci wink

#30 2005-03-04 22:31:20

karolcia
U┐ytkownik

mam dostep do swietnej biblioteki dlaczego jeszcze tam nie bylam? mam zbyt malo czasu by siedziec tam godzinami,ale w poniedzialek pojde

┼╗yj rozs─ůdnie, a ┼╝ycie b─Ödzie pi─Ökniejsze.

#31 2005-03-22 14:04:32

aga
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie po raz kolejny przeczyta┼éam "Sanditon" /wyd.Pr├│szy┼äski 1999/
z kontynuacj─ů niejakiej Marii Dobbs. Mam te┼╝ wersj─Ö angielsk─ů z ciekaw─ů przedmow─ů, kt├│r─ů potem przepisz─Ö Wam w formie artyku┼éu. Dodam tylko, ┼╝e JA b─Öd─ůc ┼Ťmiertelnie chor─ů du┼╝o uwagi po┼Ťwi─Öci┼éa kwestii zdrowia, st─ůd
np.rodze┼ästwo Parker├│w / Susan, Diana i Artur/ s─ů hipochondrykami, bo te┼╝ i JA jako satyryczka nie omieszka┼éa zarazem zakpi─ç z tych, kt├│rzy nadmiernie 'dbaj─ů' o swe zdrowie.
Mnie osobi┼Ťcie bardzo si─Ö spodoba┼éa forma kontynuacji autorstwa M.Dobbs, delikatna i bez wymy┼Ťlnych zwrot├│w akcji, a za to subtelnie kre┼Ťl─ůca poszczeg├│lne sylwetki. A najbardziej g┼é├│wnego bohatera, Sidneya Parkera, kolejnego brata w/w rodze┼ästwa. Zwr├│─çcie uwag─Ö, ┼╝e w oryginale JA okre┼Ťli┼éa go jako cz┼éowieka z wielkim poczuciem humoru, a takiego w og├│le brak w innych utworach JA! I M.Dobbs ┼Ťwietnie rozwin─Ö┼éa ten aspekt, za co jej dzi─Öki! Sidney potrafi┼é prze┼éama─ç nadmierne 'zasady' g┼é├│wnej bohaterki Charlotty Heywood, ale to ju┼╝ osobny temat.

#32 2005-08-27 12:59:30

Aga85
U┐ytkownik

Czy kto┼Ť z Was ma "Sanditon" - wersj─Ö doko┼äczon─ů przez Marie Dobbs i m├│g┼éby mi jako┼Ť udost─Öpnic, np. po┼╝yczyc? Szuka┼éam tej ksi─ů┼╝ki dos┼éownie wsz─Ödzie: w antykwariatach, na Allegro, ale nigdzie nie ma. W mojej gminnej bibliotece te┼╝ nie :cry: Niech mi kto┼Ť pomo┼╝e, b┼éagam!!!

#33 2005-09-16 14:26:16

agnes_13
U┐ytkownik

Ja wypożyczyłam z biblioteki, więc nie mogę Ci jej dać sad
A mo┼╝e mi zginie :oops: Ale┼╝ mam grzeszne my┼Ťli wink

Ale ale nikt nie napisał kogo chciałby widzieć w ekranizacji!!!

Zastan├│wmy si─Ö: Mo┼╝e Colina Firtha??? :twisted: Jako Sir Edwarda. :twisted:

Aga

Agnes

#34 2005-09-16 14:36:53

Aga85
U┐ytkownik

Nawet zapomnia┼éam o tym po┼Ťcie. Ale to i tak ju┼╝ nieaktualne. Od jakiego┼Ť czasu jestem po lekturze "Sanditon" big_smile i naprawde uwa┼╝am, ┼╝e ksi─ů┼╝ka jest ┼Ťwietna. W og├│le nie widac r├│┼╝nicy mi─Ödzy rozdzia┼éami napisanymi przez Jane Austen a tymi, kt├│re napisa┼éa Marie Dobbs. Rewelacyjna ksi─ů┼╝ka. A Sidney jest po prostu uroczy wink

#35 2005-09-16 15:07:01

agnes_13
U┐ytkownik

OK to ┼Ťwietnie
ale ale...gdzie propozycje??? Mo┼╝e na Sidneya by┼Ťmy wzi─Ö┼éy Johny Depp'a. Bardzo mi si─Ö podoba┼é w "Czekoladzie", w "Piratach z Karaib├│w" by┼é po prostu REWELACYJNY. Ciekawam jak by si─Ö sprawdzi┼é w takiej roli kostiumowej. :? Musz─Ö si─Ögn─ů─ç do ksi─ů┼╝ki bo wog├│le nie pami─Ötam czy pasowa┼éby do opisu : :cry:

A na Pannę Charlottę... Hmmm! Podoba mi się typ urody Natalie Portman. Myslę że odnalazłaby się w tej roli.

PROSZ─ś O INNE TYPY!!!

Aga

Agnes

#36 2005-09-16 17:14:07

Aga85
U┐ytkownik

No nie wiem, mnie Johnny Depp w og├│le jako┼Ť na Sidney'a nie pasuje :? . Tak na zawo┼éanie nie podam Ci teraz ┼╝adnego nazwiska, ale obiecuj─Ö, ┼╝e si─Ö nad kwesti─ů obsady g┼é─Öboko zastanowi─Ö wink Jedno jest pewne, Sidney musi miec "to co┼Ť". Musi reprezentowac sob─ů wszystkie cechy cz┼éowieka ┼Ťwiatowego a przy tym byc nieprzewidywalny, energiczny. Aktor mia┼éby nie┼éatwe zadanie. Musia┼éby przekonac widza, ┼╝e jest w stanie tak jak Sidney narzucic ka┼╝demu swoj─ů wol─Ö, a przy tym - co bardzo istotne - miec ten uroczy "szelmowski u┼Ťmiech", na widok kt├│rego topniej─ů niewie┼Ťcie serca. Ach, czy jest kto┼Ť taki..? :oops:

#37 2005-09-16 21:44:41

aire
U┐ytkownik

Podzielam zdanie Agi, dla mnie Depp ma zbyt "cyga┼äsk─ů" urod─Ö smile Nie wiem czemu, nie pami─Ötam ju┼╝ opisu Sidney'a,ale zawsze wyobra┼╝a┼éam go sobie jako blondyna :? sama nie wiem czemu...przecie┼╝ nie lubi─Ö blondyn├│w wink A co powiecie na Juliana Sandsa? daj─Ö linka: http://www.imdb.com/name/nm0001696/
Co do Charlotty my┼Ťl─Ö, ┼╝e Portman jest zbyt... ┼éadna wink pasowa┼éaby mi jaka┼Ť aktorka o bardziej stonowanej urodzie...wiecie o co mi chodzi? Pozdrawiam i pokombinuj─Ö jeszcze :twisted:

#38 2005-09-16 22:32:14

Aga85
U┐ytkownik

Ja jak na razie nic nie wykombinowa┼éam ( nie mia┼éam za bardzo czasu sad ), ale Natalie Portman faktycznie jest zbyt ┼éadna jak na Charlott─Ö. Tu potrzeba aktorki z niewyszukana urod─ů i "szarymi ┼Ťmiej─ůcymi si─Ö oczami", jak to powiedzia┼é Sidney. Cytuj─Ö, bo jestem na ┼Ťwie┼╝o po przeczytaniu wink A Julian Sands? Hmm, nie my┼Ťlcie, ze jestem znowu taka wybredna, ale nie b─Öde ukrywac, ┼╝e na Sidney'a mi on nie pasuje. A gdzie u niego "szelmowski u┼Ťmiech"? Sidney musi go miec i basta!!! wink big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile Ach, jak ja lubi─Ö t─ů ksi─ů┼╝k─Ö, a Sidney jest po Panu Darcy'm chyba moj─ů ulubion─ů m─Ösk─ů postaci─ů z powie┼Ťci JA big_smile

#39 2005-09-17 11:38:40

aire
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie, ┼╝e jeste┼Ť wybredna wink ale mo┼╝e masz racje, Julian wygl─ůda na zbyt melancholijnego... :?
uwaga, wymieniam aktor├│w, kt├│rzy w moim mniemaniu maj─ů szelmowski u┼Ťmiech:
-Harrison Ford (kt├│ry odpada - pr├│cz szelmowskiego u┼Ťmiechu i 63 lat nie ma w sobie nic z Sidney'a wink poza tym amerykaniec )
-Jason Isaac (dla mnie to nie ten typ urody....znaczy na Sidney'a nie ten)
-Ewan McGregor ... zbyt ograny,ale.. :twisted:
-Sean Pertwee ( :twisted: )
i...nikt więcej w tym momencie nie przychodzi mi do głowy sad
pozdrawiam
aha, wiem, ┼╝e by┼é ju┼╝ taki w─ůtek,ale teraz mi si─Ö przypomnia┼éo...macie mo┼╝e dziewczynki Sanditon w wersji elektornicznej?? bo z ch─Öci─ů bym sobie odsie┼╝y┼éa,a do poniedzia┼éku taaaaki kawa┼é czaaaau.... macie??

#40 2005-09-17 11:48:54

Aga85
U┐ytkownik

A mo┼╝esz dac jakie┼Ť linki do stron gdzie s─ů zdj─Öcia tych aktor├│w? Niestety nie wszystkich kojarz─Ö sad
A "Sanditon", ale tylko cz─Ö┼Ťc napisan─ů przez Jane Austen mozesz ┼Ťci─ůgn─ůc ze strony: http://www.literatura.net.pl/
W wyszukiwarce wystarcz pisac: Sanditon
Niestety w formie e-booka nie ukaza┼éa si─Ö ca┼éo┼Ťc, tj. wersja doko┼äczona przez Marie Dobbs, a szkoda :cry:

#41 2005-09-17 14:54:29

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mo┼╝e di Caprio? Nie przepadam za nim, ale ten szelmowski u┼Ťmieszek i b┼éysk w oku - zdecydowanie posiada. Chodzia┼╝ chyba bardziej mi si─Ö widzi Sean Patrick Flanery. Z przyczyn czysto nieobiektywnych big_smile
Co do aktorki - sprawa trudniejsza. Na razie w głowie pustka
:?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#42 2005-09-17 16:10:46

Aga85
U┐ytkownik

Ty to masz g┼éow─Ö!!! wink No fakt, DiCaprio ma i "szelmowski u┼Ťmiech" i b┼éysk w oku. Jednak podobnie jak Ty, ja za nim nie przepadam sad No ale ju┼╝ jaki┼Ť typ jest. Tyle tylko, ┼╝e teraz to ja ju┼╝ nie wiem, czemu my szukamy blondyna?! Jane Austen napisa┼éa, ze on by┼é blondynem? Ja nic takiego nie pami─Ötam, a zreszt─ů to do niej nie podobne. Rzadko opisuje wygl─ůd zewn─Ötrzny bohater├│w. A mo┼╝e teraz poszukamy w┼Ťr├│d brunet├│w lub szatyn├│w? Co Wy na to? wink

#43 2005-09-17 16:12:45

Aga85
U┐ytkownik

A Sean Patrick Flanery jest ca┼ékiem ca┼ékiem big_smile , ale mnie on ju┼╝ chyba zawsze b─Ödzie sie kojarzy┼é z Indian─ů Jonsem.

#44 2005-09-17 16:17:20

AineNiRigani
U┐ytkownik

Mnie po ogl─ůdni─Öciu ┼Üwi─Ötych z Bostonu - ju┼╝ nie big_smile

#45 2005-09-17 16:23:08

Aga85
U┐ytkownik

Hmm, nie ogl─ůda┼éam tego filmu :? O czym on jest? I fajny chocia┼╝?

#46 2005-09-17 16:45:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

Moim zdaniem rewlacja. Nie powiem "faki" id─ů non stop, du┼╝o strzelaniny, krwi itp. ale z du┼╝ym poczuciem humoru i niebanalne. No i doskona┼éa gra aktorska: Flanery i Reedus jako bracia "walcz─ůcy ze z┼éem", Dafoe jako cholernie inteligentny policjant z dylematem moralnym (kogo ma ┼éapa─ç: cz┼éonk├│w mafii, czy tych, kt├│rzy ich sukcesywnie eliminuj─ů). ┼Üwietne dialogi i humor sytuacyjny. Nie znosz─Ö strzelanek, ale ten film uwarzam za majstersztyk
Zajrzyj na:
http://film.onet.pl/8158,film.html

Mog─Ö przegra─ç big_smile

#47 2005-09-17 17:04:31

Aga85
U┐ytkownik

Te┼╝ og├│lnie nie przepadam za strzelankami, ale zawsze od regu┼éy s─ů jakies wyj─ůtki big_smile Ja np. uwielbiam "Bez twarzy" z Cagem i Travolt─ů i "Twierdz─Ö" z Cagem i Connerym. Hmm, przeczyta┼éam opis tego filmu na onecie i filmwebie i chyba rzeczywi┼Ťcie co┼Ť w nim jest, bo widzia┼éam same pochlebne opinie na jego temat smile Zastanowi─Ö si─Ö nad Twoj─ů propozycj─ů przegrania. Na razie i tak nie za bardzo mam czas na ogl─ůdanie film├│w. Mam kilka nowych, kt├│rych i tak nie zd─ů┼╝y┼éam jeszcze obejrzec sad Ostatnio kupi┼éam po niskiej cenie "Femme fatale" z Colinem. Nie wiem czy to fajne, ale poniewa┼╝ niewiele kosztowa┼éo, a gra w tym Colin, to wzi─Ö┼éam. Ogl─ůda┼éas to mo┼╝e? Te┼╝ jaka┼Ť sensacja...

#48 2005-09-17 17:26:32

AineNiRigani
U┐ytkownik

Niestety nie ogl─ůda┼éam :cry: Tak jak i kilku innych film├│w z naszym panem D.
Ale ┼Ťwi─Ötych polecam. Ja mam wersj─Ö VCD (kt├│ra mog─Ö przegra─ç), ale mam te┼╝ dost─Öp do wersji avi.

#49 2005-09-17 17:33:42

Aga85
U┐ytkownik

A mog┼éaby┼Ť mi przes┼éac na maila t─ů wersj─Ö avi? Czy to jest DivX z polskimi napisami? Wiesz... mam bardzo wolny transfer i u siebie tego nie ┼Ťci─ůgn─Ö, ale w weekendy mam mo┼╝liwo┼Ťc skorzystania z innego komputera i wtedy mog─Ö ┼Ťci─ůgac i zapisywac pliki na CD-R. Wi─Öc je┼Ťli mog┼éaby┼Ť mi to podes┼éac, to by┼éoby fajnie big_smile

#50 2005-09-17 17:39:08

AineNiRigani
U┐ytkownik

Je┼Ťli chodzi o ch─Öci nie by┼éoby problemu, ale w przypadku mo┼╝liwo┼Ťci - obawiam si─Ö, ┼╝e te┼╝ mam zbyt wolnego neta. Ale postaram si─Ö co┼Ť wykombinowa─ç (g┼é. przy pomocy brata, bo w sprawach technicznych, to ja typow─ů blondynk─ů jestem big_smile)

Stopka forum