Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2004-12-27 05:07:53

Marianna
Użytkownik

Sanditon

Co my?licie o powie?ci "Sanditon"? Tylko 11 rozdzia?ów (z 30) napisa?a Jane.Pracowa?a nad ni? tu? przed ?mierci?, na pocz?tku 1817 r. Jej prac? kontynuowa?a Mary Dobbs, pisarka i dziennikarka i w 1975r. wydano uko?czon? powie??, która moim zdaniem wpasowuje si? w klimat powie?ci Austen i ja osobi?cie nie zauwa?y?am momentu, w którym ko?czy si? pióro Jane a zaczyna Mary.Bardzo lubi? t? powie?? i traktuj? j? na równi z innymi dzie?ami Austen.Co wy o niej s?dzicie i jak wyobra?acie sobie obsad? ekranizacji?? :?:

#2 2004-12-27 13:42:55

dorotka
Użytkownik

Re: Sanditon

Tak w ogóle to witaj na forum! Jeszcze nie czyta?am Sanditon, ksi??ki Jane Austen s? rozchwytywane w naszej bibliotece i nie zawsze mo?na dosta?. Ale mo?e korzystaj?c z ferii ?wi?tecznych wreszcie sobie przeczytam i nadrobi? wszystkie zaleg?o?ci - trzeba wierzy? w cuda pomimo wszystko wink

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2004-12-30 00:56:38

fringilla
Użytkownik

Ja uwa?am, ?e kontynuacja wypad?a ca?kiem nie?le. Autorka naprawd? stara?a si? wyj?? w styl Jane Austen i pozna? realia i klimat epoki, czego nie mo?na powiezie? o paniach pisz?cych dalsze ci?gi. Niestety ju? min??o kilka lat, o kiedy ostatni raz czyta?am saniton, i nie mam go "na ?wierzo", wi?c o ewentyalnej obsadzie sie nie wypowiadam. Szkoa ?e ta pani nie poj??a si? oko?czenia Watsonów, zapowiada?o si? ciekawie. Mo?e za ma?o zosta?o napisane prze Jane?

Pozdr. Agata
gg 5739618

#4 2004-12-31 12:51:03

demi
Użytkownik

czesc
ja pamietam ta powiesc dokonale i tez musze przyznac ze nie zauwazylam kiedy zaczal ja pisac ktos inny.ale niestety nie podoba mi sie ona tak do konca bo w pewnym momencie nastepuje zbyt wielkie kopiowanie watkow z innych powiesci i rozbudowywanie postaci, ktorych poczatkowo prawie nie bylo.

#5 2005-02-02 15:23:49

Loana
Użytkownik

Wspania?a powie??!!! smile W?a?nie wczoraj przeczyta?am (Agatek, dzi?kuj? za po?yczenie smile ). Jest bardzo pozytywna. I, czym by?am po prostu zachwycona, nareszcie komu? uda?o si? napisa? dobr? kontynuacj?!!! W ogóle nie zauwa?y?am, kiedy ko?cz? si? s?owa J.A.! Dopiero pó?niej mo?na by?o uchwyci? zmian?, w zmianie zachowania bohaterów, ale to stopniowo.

Jakie? pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#6 2005-02-08 15:00:17

ula
Użytkownik

Dziewczyny po?yczcie mi t? ksi??k? pleaseeee

#7 2005-02-09 09:42:17

sister
Użytkownik

Cze?? Dzi?wcz?ta, witam po ci??kiej sesji zako?czonej absolutoruim smilesmilesmile

Ja mam wersj? Sanditon z 12oma rozdzia?ami... gdziem mo?na dosta? t? z 30oma rozdzia?ami???

I czy dywagacje o obsadzie to tylko tak prowadzicie, czy faktycznie szykuje si? jaka? ekranizacja?

#8 2005-02-09 10:38:24

Loana
Użytkownik

Po?yczy?abym, ale ksi??ka któr? czyta?am kole?anka po?yczy?a z biblioteki sad. Ale je?li kiedy? uda mi si? za?atwi? orygina? to Ci pode?l?, bo naprawd? fajna jest ta ksi??ka. Mo?e bohaterowie troszk? odbiegaj? w pó?niejszych rozdzia?ach do typowych z powie?ci JA, ale naprawd? podobali mi si? smile. Niespodziank? by?a posta? m?ska, prawie w ca?o?ci stworzona przez autork? wspó?czesn? smile. Warto przeczyta?! Dlatego poszukuj? ksi??ki na Allegro - prosz? mnie nie przelicytowywa? ;P.
BTW, widzia?am w ksi?garni z ta?szymi ksi??kami kilka egzamplarzy kontynuacji Emmy Tennant "Zakochana Emma", za 4,5 z? sztuka (jak kupowa?am, to by?y jeszcze 3). Je?li kto? jest zainteresowany mog? mu kupi? je?li zd??? smile. Pozdrawiam!!!

#9 2005-02-09 11:15:32

ula
Użytkownik

Dziewczyny, mam pro?b?, podajmy swoje nicki na allegro, wtedy b?dziemy wiedzia?y komu w razie czego nie podbija? ceny wink

#10 2005-02-09 11:20:17

ula
Użytkownik

Jeszcze raz ja. Otó? wczoraj znalaz?am Sanditon w ksi?garni internetowej na stronie www.szuflandia.pl Nie wiem czy to nie jaki? kant, i czy faktycznie to maj?, ale zamówienie przyj?li. Zobaczymy co z tego bedzie. P?aci si? przy odbiorze, wi?c nie ma kosztów w razie co?. Jest tam te? "Ksi?ga potraw wed?ug Jane Austen".

#11 2005-02-09 15:48:52

sister
Użytkownik

Loanko, mog?aby? kupi? jeden egzemplarz dla mnie?

Wys?a?abym Ci pieni??ki przelewem, je?li pode?lesz mi numer konta na mój mail jbujnowska@wp.pl

mój nick na allegro to sister000 smilesmilesmile

#12 2005-02-10 18:32:26

dorotka
Użytkownik

Ula, ja te? mam nadziej?, ?e to nie ?aden kant, bo w?a?nie sama zamówi?am big_smile Ju? si? ciesz? na t? ksi??k?, bo nie ma nigdzie w naszych bibliotekach, tylko to z 12 rozdzia?ami

#13 2005-02-11 09:54:22

sister
Użytkownik

Wiecie co???

teraz to si? wkurzy?am.......

w tej ca?ej szuflandii zabrak?o ju? Sanditon.......

uhhhh :evil:

#14 2005-02-11 12:47:50

ula
Użytkownik

Sister nie martw si?, bo pewnie dawno nikt tego nie zamawia? i dopiero jak chcieli dla nas zrealizowa? przesy?k? to dopiero si? zreflektowali ?e wcale tego nie maj? ... wi?c pewnie ani ja ani dorotka tego nie dostaniemy sad(
no to szukamy dalej smile

#15 2005-02-11 17:41:11

dorotka
Użytkownik

Jak to zabrak?o?
Niech oni mnie nie denerwuj?, przecie? dosta?am w?a?nie potwierdzenie mailem, ?e wysy?aj?. Wrrrr! B?d? gry??!

#16 2005-02-11 21:14:03

sister
Użytkownik

Mo?e po prostu wykupi?y?cie ju? wszystkie ich dost?pne egzemplarze???

no có?, tak czy inaczej ju? jej nie ma...

szkoda... sad

#17 2005-02-12 09:12:53

dorotka
Użytkownik

Spokojnie sister, co? wykombinujemy. Nie zostawimy ci? na g?odzie, pod warunkiem, ?e b?dziemy mia?y t? ksi??k? wink

#18 2005-02-12 15:04:01

sister
Użytkownik

Dorotko, jeste? przemi?a smilesmilesmile

pewnie w ko?cu uda mi si? kupi? gdzie? te wszystkie ksi??ki tak czy inaczej smile

szkoda tylko, ?e nie maj? ich wi?cej w tej szuflandii...

ale mo?e jeszcze b?d? smile

#19 2005-02-14 10:45:48

Loana
Użytkownik

Sister, kupilam Ci "Emme". napisze potem maila. A Szuflandia mnie olala, tez zamowilam, ale nie dostalam zadnej wiadomosci, ani ze maja, ani ze nie maja sad. Normalnie czuje sie ignorowana, bo to nie pierwszy taki incydent jak cos chce netem zamowic ;_;.

#20 2005-02-15 10:47:56

sister
Użytkownik

Loanko, jeste? Z?ota Dziewczyna!!!

czekam na info, gdzie przes?a? pieni??ki i w jakiej kwocie smilesmilesmile

dzi?kuj?, dzi?kuj?, dzi?kuj? smilesmilesmilesmilesmilesmile

#21 2005-02-15 11:47:18

Loana
Użytkownik

Obrazilam sie na Szuflandie. Zamowilam dwie ksiazki przed Dorotka (bo Ty chyba zamiawialas 10, a ja 9 lutego przed poludniem) i dopiero wczoraj raczyli do mnie zadzwonic! Po moim mailu i po moim telefonie! I oczywiscie powiadomili mnie, ze nie ma juz Sandition i czy chce druga ksiazke. No coz, jak oni mnie olali, to ja nie bede korzystala z takiej firmy.
No, wylalam swoje zale tongue. Szkoda, ze nie udalo mi sie trafic na ksiazke, bede musiala na nia polowac na Allegro. Gdyby ktoras z Was zamawiala jeszcze cos z tej ksiegarni, moze moglaby zamowic dla mnie "Ksiazke Kucharska JA"? Bo nie oplaca mi sie dla tej jednej pozycji ponosic takich kosztow wysylki. Pozdrawiam!
sister, juz pisze maila. sorki za opieszalosc...

#22 2005-02-15 12:13:28

ula
Użytkownik

no to czekajcie jeszcze jest nadzieja we mnie z t? szuflandi?.
Ja zamówi?am 8 i jeszcze do mnie nie dzwonili z t? rewelacj?. Pewnie nic z tego nie b?dzie jak ju?pisa?am, ale jeszcze poczekam i dam Wam zna?.

#23 2005-02-15 12:39:14

sister
Użytkownik

To jaka? fajna ksi?garnia w ogóle.......

Jakby która? z Was jednak co? tam zamawia?a, to ja równie? pisa?abym si? na Ksi??k? KUcharsk? smilesmilesmile

Loanko, przelew dla Ciebie poszed? w eter smile

#24 2005-02-22 09:01:46

sister
Użytkownik

Oficjalne, Wielkie Dzi?ki Dla LOANKI za pomoc w zdobyciu "Zakochanej Emmy" (a raczej za bezpo?rednie zdobycie jej dla mnie...) smilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmile

Gdyby która? z Was trafi?a gdzie? na inne ksi??eczki-dajcie zna? :!:

#25 2005-02-22 09:07:18

ula
Użytkownik

A propos tych oszustów z szuflandii, to chyba jednak nie polecam. Do tej pory nie odezwali si? do mnie i chyba ju ztego nie zrobi? a ja nie mam ochoty jeszcze do nich dop?aca? i dzwoni?.... tak wi?c moje Sanditon posz?o si? buja? niestety :cry: có? szukamy dalej

Stopka forum