Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2004-12-27 05:07:53

Marianna
U┐ytkownik

Sanditon

Co my┼Ťlicie o powie┼Ťci "Sanditon"? Tylko 11 rozdzia┼é├│w (z 30) napisa┼éa Jane.Pracowa┼éa nad ni─ů tu┼╝ przed ┼Ťmierci─ů, na pocz─ůtku 1817 r. Jej prac─Ö kontynuowa┼éa Mary Dobbs, pisarka i dziennikarka i w 1975r. wydano uko┼äczon─ů powie┼Ť─ç, kt├│ra moim zdaniem wpasowuje si─Ö w klimat powie┼Ťci Austen i ja osobi┼Ťcie nie zauwa┼╝y┼éam momentu, w kt├│rym ko┼äczy si─Ö pi├│ro Jane a zaczyna Mary.Bardzo lubi─Ö t─Ö powie┼Ť─ç i traktuj─Ö j─ů na r├│wni z innymi dzie┼éami Austen.Co wy o niej s─ůdzicie i jak wyobra┼╝acie sobie obsad─Ö ekranizacji?? :?:

#2 2004-12-27 13:42:55

dorotka
U┐ytkownik

Re: Sanditon

Tak w og├│le to witaj na forum! Jeszcze nie czyta┼éam Sanditon, ksi─ů┼╝ki Jane Austen s─ů rozchwytywane w naszej bibliotece i nie zawsze mo┼╝na dosta─ç. Ale mo┼╝e korzystaj─ůc z ferii ┼Ťwi─ůtecznych wreszcie sobie przeczytam i nadrobi─Ö wszystkie zaleg┼éo┼Ťci - trzeba wierzy─ç w cuda pomimo wszystko wink

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#3 2004-12-30 00:56:38

fringilla
U┐ytkownik

Ja uwa┼╝am, ┼╝e kontynuacja wypad┼éa ca┼ékiem nie┼║le. Autorka naprawd─Ö stara┼éa si─Ö wyj┼Ť─ç w styl Jane Austen i pozna─ç realia i klimat epoki, czego nie mo┼╝na powiezie─ç o paniach pisz─ůcych dalsze ci─ůgi. Niestety ju┼╝ min─Ö┼éo kilka lat, o kiedy ostatni raz czyta┼éam saniton, i nie mam go "na ┼Ťwierzo", wi─Öc o ewentyalnej obsadzie sie nie wypowiadam. Szkoa ┼╝e ta pani nie poj─Ö┼éa si─Ö oko┼äczenia Watson├│w, zapowiada┼éo si─Ö ciekawie. Mo┼╝e za ma┼éo zosta┼éo napisane prze Jane?

Pozdr. Agata
gg 5739618

#4 2004-12-31 12:51:03

demi
U┐ytkownik

czesc
ja pamietam ta powiesc dokonale i tez musze przyznac ze nie zauwazylam kiedy zaczal ja pisac ktos inny.ale niestety nie podoba mi sie ona tak do konca bo w pewnym momencie nastepuje zbyt wielkie kopiowanie watkow z innych powiesci i rozbudowywanie postaci, ktorych poczatkowo prawie nie bylo.

#5 2005-02-02 15:23:49

Loana
U┐ytkownik

Wspania┼éa powie┼Ť─ç!!! smile W┼éa┼Ťnie wczoraj przeczyta┼éam (Agatek, dzi─Ökuj─Ö za po┼╝yczenie smile ). Jest bardzo pozytywna. I, czym by┼éam po prostu zachwycona, nareszcie komu┼Ť uda┼éo si─Ö napisa─ç dobr─ů kontynuacj─Ö!!! W og├│le nie zauwa┼╝y┼éam, kiedy ko┼äcz─ů si─Ö s┼éowa J.A.! Dopiero p├│┼║niej mo┼╝na by┼éo uchwyci─ç zmian─Ö, w zmianie zachowania bohater├│w, ale to stopniowo.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#6 2005-02-08 15:00:17

ula
U┐ytkownik

Dziewczyny po┼╝yczcie mi t─ů ksi─ů┼╝k─Ö pleaseeee

#7 2005-02-09 09:42:17

sister
U┐ytkownik

Cze┼Ť─ç Dzi─Öwcz─Öta, witam po ci─Ö┼╝kiej sesji zako┼äczonej absolutoruim smilesmilesmile

Ja mam wersj─Ö Sanditon z 12oma rozdzia┼éami... gdziem mo┼╝na dosta─ç t─ů z 30oma rozdzia┼éami???

I czy dywagacje o obsadzie to tylko tak prowadzicie, czy faktycznie szykuje si─Ö jaka┼Ť ekranizacja?

#8 2005-02-09 10:38:24

Loana
U┐ytkownik

Po┼╝yczy┼éabym, ale ksi─ů┼╝ka kt├│r─ů czyta┼éam kole┼╝anka po┼╝yczy┼éa z biblioteki sad. Ale je┼Ťli kiedy┼Ť uda mi si─Ö za┼éatwi─ç orygina┼é to Ci pode┼Ťl─Ö, bo naprawd─Ö fajna jest ta ksi─ů┼╝ka. Mo┼╝e bohaterowie troszk─Ö odbiegaj─ů w p├│┼║niejszych rozdzia┼éach do typowych z powie┼Ťci JA, ale naprawd─Ö podobali mi si─Ö smile. Niespodziank─ů by┼éa posta─ç m─Öska, prawie w ca┼éo┼Ťci stworzona przez autork─Ö wsp├│┼éczesn─ů smile. Warto przeczyta─ç! Dlatego poszukuj─Ö ksi─ů┼╝ki na Allegro - prosz─Ö mnie nie przelicytowywa─ç ;P.
BTW, widzia┼éam w ksi─Ögarni z ta┼äszymi ksi─ů┼╝kami kilka egzamplarzy kontynuacji Emmy Tennant "Zakochana Emma", za 4,5 z┼é sztuka (jak kupowa┼éam, to by┼éy jeszcze 3). Je┼Ťli kto┼Ť jest zainteresowany mog─Ö mu kupi─ç je┼Ťli zd─ů┼╝─Ö smile. Pozdrawiam!!!

#9 2005-02-09 11:15:32

ula
U┐ytkownik

Dziewczyny, mam pro┼Ťb─Ö, podajmy swoje nicki na allegro, wtedy b─Ödziemy wiedzia┼éy komu w razie czego nie podbija─ç ceny wink

#10 2005-02-09 11:20:17

ula
U┐ytkownik

Jeszcze raz ja. Ot├│┼╝ wczoraj znalaz┼éam Sanditon w ksi─Ögarni internetowej na stronie www.szuflandia.pl Nie wiem czy to nie jaki┼Ť kant, i czy faktycznie to maj─ů, ale zam├│wienie przyj─Öli. Zobaczymy co z tego bedzie. P┼éaci si─Ö przy odbiorze, wi─Öc nie ma koszt├│w w razie co┼Ť. Jest tam te┼╝ "Ksi─Öga potraw wed┼éug Jane Austen".

#11 2005-02-09 15:48:52

sister
U┐ytkownik

Loanko, mog┼éaby┼Ť kupi─ç jeden egzemplarz dla mnie?

Wys┼éa┼éabym Ci pieni─ů┼╝ki przelewem, je┼Ťli pode┼Ťlesz mi numer konta na m├│j mail jbujnowska@wp.pl

m├│j nick na allegro to sister000 smilesmilesmile

#12 2005-02-10 18:32:26

dorotka
U┐ytkownik

Ula, ja te┼╝ mam nadziej─Ö, ┼╝e to nie ┼╝aden kant, bo w┼éa┼Ťnie sama zam├│wi┼éam big_smile Ju┼╝ si─Ö ciesz─Ö na t─Ö ksi─ů┼╝k─Ö, bo nie ma nigdzie w naszych bibliotekach, tylko to z 12 rozdzia┼éami

#13 2005-02-11 09:54:22

sister
U┐ytkownik

Wiecie co???

teraz to się wkurzyłam.......

w tej całej szuflandii zabrakło już Sanditon.......

uhhhh :evil:

#14 2005-02-11 12:47:50

ula
U┐ytkownik

Sister nie martw si─Ö, bo pewnie dawno nikt tego nie zamawia┼é i dopiero jak chcieli dla nas zrealizowa─ç przesy┼ék─Ö to dopiero si─Ö zreflektowali ┼╝e wcale tego nie maj─ů ... wi─Öc pewnie ani ja ani dorotka tego nie dostaniemy sad(
no to szukamy dalej smile

#15 2005-02-11 17:41:11

dorotka
U┐ytkownik

Jak to zabrakło?
Niech oni mnie nie denerwuj─ů, przecie┼╝ dosta┼éam w┼éa┼Ťnie potwierdzenie mailem, ┼╝e wysy┼éaj─ů. Wrrrr! B─Öd─Ö gry┼║─ç!

#16 2005-02-11 21:14:03

sister
U┐ytkownik

Mo┼╝e po prostu wykupi┼éy┼Ťcie ju┼╝ wszystkie ich dost─Öpne egzemplarze???

no c├│┼╝, tak czy inaczej ju┼╝ jej nie ma...

szkoda... sad

#17 2005-02-12 09:12:53

dorotka
U┐ytkownik

Spokojnie sister, co┼Ť wykombinujemy. Nie zostawimy ci─Ö na g┼éodzie, pod warunkiem, ┼╝e b─Ödziemy mia┼éy t─Ö ksi─ů┼╝k─Ö wink

#18 2005-02-12 15:04:01

sister
U┐ytkownik

Dorotko, jeste┼Ť przemi┼éa smilesmilesmile

pewnie w ko┼äcu uda mi si─Ö kupi─ç gdzie┼Ť te wszystkie ksi─ů┼╝ki tak czy inaczej smile

szkoda tylko, ┼╝e nie maj─ů ich wi─Öcej w tej szuflandii...

ale mo┼╝e jeszcze b─Öd─ů smile

#19 2005-02-14 10:45:48

Loana
U┐ytkownik

Sister, kupilam Ci "Emme". napisze potem maila. A Szuflandia mnie olala, tez zamowilam, ale nie dostalam zadnej wiadomosci, ani ze maja, ani ze nie maja sad. Normalnie czuje sie ignorowana, bo to nie pierwszy taki incydent jak cos chce netem zamowic ;_;.

#20 2005-02-15 10:47:56

sister
U┐ytkownik

Loanko, jeste┼Ť Z┼éota Dziewczyna!!!

czekam na info, gdzie przes┼éa─ç pieni─ů┼╝ki i w jakiej kwocie smilesmilesmile

dzi─Ökuj─Ö, dzi─Ökuj─Ö, dzi─Ökuj─Ö smilesmilesmilesmilesmilesmile

#21 2005-02-15 11:47:18

Loana
U┐ytkownik

Obrazilam sie na Szuflandie. Zamowilam dwie ksiazki przed Dorotka (bo Ty chyba zamiawialas 10, a ja 9 lutego przed poludniem) i dopiero wczoraj raczyli do mnie zadzwonic! Po moim mailu i po moim telefonie! I oczywiscie powiadomili mnie, ze nie ma juz Sandition i czy chce druga ksiazke. No coz, jak oni mnie olali, to ja nie bede korzystala z takiej firmy.
No, wylalam swoje zale tongue. Szkoda, ze nie udalo mi sie trafic na ksiazke, bede musiala na nia polowac na Allegro. Gdyby ktoras z Was zamawiala jeszcze cos z tej ksiegarni, moze moglaby zamowic dla mnie "Ksiazke Kucharska JA"? Bo nie oplaca mi sie dla tej jednej pozycji ponosic takich kosztow wysylki. Pozdrawiam!
sister, juz pisze maila. sorki za opieszalosc...

#22 2005-02-15 12:13:28

ula
U┐ytkownik

no to czekajcie jeszcze jest nadzieja we mnie z t─ů szuflandi─ů.
Ja zam├│wi┼éam 8 i jeszcze do mnie nie dzwonili z t─ů rewelacj─ů. Pewnie nic z tego nie b─Ödzie jak ju┼╝pisa┼éam, ale jeszcze poczekam i dam Wam zna─ç.

#23 2005-02-15 12:39:14

sister
U┐ytkownik

To jaka┼Ť fajna ksi─Ögarnia w og├│le.......

Jakby kt├│ra┼Ť z Was jednak co┼Ť tam zamawia┼éa, to ja r├│wnie┼╝ pisa┼éabym si─Ö na Ksi─ů┼╝k─Ö KUcharsk─ů smilesmilesmile

Loanko, przelew dla Ciebie poszedł w eter smile

#24 2005-02-22 09:01:46

sister
U┐ytkownik

Oficjalne, Wielkie Dzi─Öki Dla LOANKI za pomoc w zdobyciu "Zakochanej Emmy" (a raczej za bezpo┼Ťrednie zdobycie jej dla mnie...) smilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmile

Gdyby kt├│ra┼Ť z Was trafi┼éa gdzie┼Ť na inne ksi─ů┼╝eczki-dajcie zna─ç :!:

#25 2005-02-22 09:07:18

ula
U┐ytkownik

A propos tych oszust├│w z szuflandii, to chyba jednak nie polecam. Do tej pory nie odezwali si─Ö do mnie i chyba ju ztego nie zrobi─ů a ja nie mam ochoty jeszcze do nich dop┼éaca─ç i dzwoni─ç.... tak wi─Öc moje Sanditon posz┼éo si─Ö buja─ç niestety :cry: c├│┼╝ szukamy dalej

Stopka forum