Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2006-03-23 09:58:34

milosz
Użytkownik

Hallmark i Szekspir

Na kanale Hallmark od soboty 25.03 (potem 1.04) o godzinie20.15 b?d? "lecia?y"
brytyjskie, uwspólcze?nione wersje dramatów i komedii Szekspira - na pocz?tek "Wiele ha?asu o nic" potem "Makbet"

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#2 2006-03-23 10:34:34

Alraune
Użytkownik

Re: Hallmark i Szekspir

Mocno uwspó?cze?nione?
Tak czy siak, b?d? ogl?da?. Dzi?ki za informacj? smile

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#3 2006-03-26 18:08:53

milosz
Użytkownik

"Wiele ha?asu" do odstrza?u!!!!!
Za tydzie? "Makbet" - ale a? si? boj? telewizor w??cza? wink Cho? Makbeta ma gra? (chyba) pan Tumnus z "Opowie?ci z Nrnii"...

#4 2006-03-26 22:31:03

Alraune
Użytkownik

"Wiele ha?asu" do odstrza?u!!!!!
Za tydzie? "Makbet" - ale a? si? boj? telewizor w??cza? wink Cho? Makbeta ma gra? (chyba) pan Tumnus z "Opowie?ci z Nrnii"...

Do odstrza?u? To mo?e i dobrze, ?e nie mia?am czasu tego obejrze?. W sumie odstraszy? mnie opis - akcja dzia?a si? w jakiej? agencji reklamowej...? Ciekawe, gdzie umiejscowi? 'Makbeta'.

Dzi? o dzikiej porze, tj. o drugiej w nocy na TVP1 jest 'Pancernik Potiomkin' ze s?ynn? scen? na schodach w Odessie. I wreszcie po pi?ciu latach oczekiwania na ten film mam szans? go obejrze? big_smile

He's more myself than I am... Whatever our souls are made of, his and mine are the same.

#5 2006-03-27 19:20:20

Trzykrotka
Użytkownik

Ciekawe, gdzie umiejscowi? 'Makbeta'.

Hehe, w ?yciu nie zgad?aby?: oto sterszczenie z Super TV: Joe jest szefem kuchni w restauracji Duncana. Pewniego dnia spotyka tajemniczych ?mieciarzy, którzy przepowaidaj? mu przysz?o??

Miodzio. Ile? kuchennych mozliwo?ci mordowania...
Szkoda, ?e nie mam Hallmarku.
Dobrze zrobiony Szekspir mo?e by? nawet przeniesiony w czasie i przestrzeni: popatrzcie na filmy Kennetha Branagha. Zakocha?am sie juz w Henryku V, potem a Hamlecie (XIX wiek), w Straconych zachodach mi?o?ci, a Wiele ha?asu o nic uwa?am za arcydzie?o - od wiersza czytanego przez siedz?c? na pniu oliwki Emm? Thompson, do ostatniego ta?ca w wiruj?cych p?atkach kwiatów. Widz?, ?e zrobi? te? Jak wam sie podoba - premiera w 2006 roku - kupowa?, kupowa?!
Bardzo podoba? mi si? tez powtarzany przez ALE KINO Wieczór Trzech Króli z Helen? Bohnam-Carter w roli Olivii i wspania?? Imogene Stubss w roli Violi-Cesaria. Grali jeszcze Imelda Staunton, Nigel Hawthorne i Ben Kingsley, panowie nosili mundury, Imogene by?a pi?kn? dziewczyn? i bardzo ch?opi?cym ch?opcem, ca?o?? klimatyczna i urocza. Równie? wiek XiX.

#6 2006-03-27 20:14:58

Admete
Użytkownik

Zazdroszcz? Ci, ze ogl?da?a? Wieczór Trzech Króli, a na Jak wam si? podoba ch?tnie posz?abym do kina. Uwielbiam te? Wiele ha?asu o nic - gdyby jaka? tv powtórzy?a.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#7 2006-03-27 20:17:37

milosz
Użytkownik

Wszystrko fajne co Trzykrotka pisze - ale w hallmarku z Szekspira nie zosta?o nic sad W ekranizacjach Branagha tekst jest Szekspira a w tym na Hallmarku (nawiasem mówi?c produkcja BBC) j?zyk rodem z MTV i g?upawych seriali (Jakich pe?no na swiecie). Cha?a.

Na Makbeta mo?e zerkn? cho?by z powodu pana Tumnusa wink

Adzi? w TV - "Juliusz Cezar" a Galerii Handlowej :mrgreen: ( no ale za to w re?yserii Englerta!)

#8 2006-03-27 20:27:39

GosiaJ
Użytkownik

Wszystrko fajne co Trzykrotka pisze - ale w hallmarku z Szekspira nie zosta?o nic sad W ekranizacjach Branagha tekst jest Szekspira a w tym na Hallmarku (nawiasem mówi?c produkcja BBC) j?zyk rodem z MTV i g?upawych seriali (Jakich pe?no na swiecie). Cha?a.

Jestem w stanie przyj?? uwspó?cze?nione ekranizacje Szekspira, na czele nawet z "Romeo i Juli?" Luhrmanna, ale pod warunkiem, ?e zachowuje si? j?zyk szekspirowski. Bo je?li tego zabraknie, to co zostaje? Nienawidz? przeróbek w stylu MTV klasyki literackiej, typu "O" (to podobno "Otello"), ?e ju? nie wspomn? wspó?czesnej wersji "Dumy...".

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#9 2006-03-27 21:36:02

Caitriona
Użytkownik

Bardzo podoba? mi si? tez powtarzany przez ALE KINO Wieczór Trzech Króli z Helen? Bohnam-Carter w roli Olivii i wspania?? Imogene Stubss w roli Violi-Cesaria. Grali jeszcze Imelda Staunton, Nigel Hawthorne i Ben Kingsley, panowie nosili mundury, Imogene by?a pi?kn? dziewczyn? i bardzo ch?opi?cym ch?opcem, ca?o?? klimatyczna i urocza. Równie? wiek XiX.

O, bardzo, ale to bardzo mi si? ten film podoba?! Helena by?a naprawd? ?wietna. Wogóle ca?a obsada by?a bardzo dobra. Jeden z moich ulubionych... wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#10 2006-03-27 22:10:49

Margarett
Użytkownik

Hehe, w ?yciu nie zgad?aby?: oto sterszczenie z Super TV: Joe jest szefem kuchni w restauracji Duncana. Pewniego dnia spotyka tajemniczych ?mieciarzy, którzy przepowaidaj? mu przysz?o??

Urzekli mnie Ci ?mieciarze big_smile

Marzenia prze?ywane pod wp?ywem chwili trac? ca?y urok przy ich roztrz?saniu

#11 2006-03-27 23:13:58

Trzykrotka
Użytkownik

A propos "Wiele ha?asu..." - czy wydali ten film na dvd? Bo mo?e znalaz?by si? w jakim? koszu w Geancie? Na Wieczór Trzech Króli" szans nie ma, a mnie si? podoba? ten film tak, ?e ogl?da?am go ile razy mog?am, czyli w sumie z 5 - bo inne projekcje by?y o ?wicie albo w ?rodku nocy. Piekne piosenki spiewa? tam Kingsley- B?azen. Mam nadziej?, ?e znajdzie si? dystrybutor na "Jak wam sie podoba".
Mi?osz, gdyby? jednak obejrza?a tajemniczych ?mieciarzy, to koniecznie opowiedz, jak by?o.

#12 2006-03-28 00:04:24

Admete
Użytkownik

Wydali - tutaj jest link, nawet nie bardzo drogi, ale na razie mnie nie sta?.
http://www.vivid.pl/szukaj.php3?pp=1&am … 3asu+o+nic

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#13 2006-03-28 00:08:02

Trzykrotka
Użytkownik

Dzi?ki za link Admete, sprawdz?, czy jest do kupienia nie wysy?kowo.

#14 2006-03-28 09:18:44

milosz
Użytkownik

Je?li chodzi o takie filmy to trzeba tez pyta? w wypozyczalniach - czasami czyszcza sobie pólki i wyprzedaja za grosze....

#15 2006-04-03 11:48:46

milosz
Użytkownik

Sobota 8.04 "Sen nocy letniej"

"Dumni rodzice Theo i Polly Moonowie wydaj? przyj?cie w le?nym ustroniu i centrum aktywno?ci Dreamparks, by uczci? zar?czyny ich córki Hermii z jej ukochanym Jamesem. Gdy go?cie maj? wznie?? toast za szcz??liw? par?, na przyj?cie z impetem wkracza m?ody cz?owiek i zmusza Hermi? do obwieszczenia wszystkim, ?e kocha innego" (Bill Paterson, Imelda Staunton, Lennie James, Sharon Small)

Sobota 15.04 "Poskromienie z?o??nicy"

"Kate jest bystra i utalentowana. Jednak jej zapalczywy, szorstki charakter sprawia, ?e nie ma powodzenia w mi?o?ci. Kate nawi?zuje romans z ekscentrycznym Petruchio. Po pewnym czasie przyjmuje jego o?wiadczyny. ?lub staje si? grotesk? za spraw? pana m?odego, który pojawia si? na ceremonii w kobiecym ubraniu. Kate jest w?ciek?a, czuje si? upokorzona, ale to dopiero pocz?tek problemów. Miesi?c miodowy to pasmo ci?g?ej walki o dominacj? w zwi?zku. "

A "makbeta" kto? widzia??

#16 2006-04-22 22:30:57

milosz
Użytkownik

Oddzia? duchów (1)
The Ghost Squad
Serial kryminalny, Wielka Brytania 2005
czas 60 minut

Re?yseria: Charles Palmer
Scenariusz: Tom Grieves
Zdj?cia: Nick Dance
Muzyka: Ben Bartlett

Obsada:
Elaine Cassidy - detektyw Amy Harris
Emma Fielding - detektyw Carole McKay
Jonas Armstrong - Pete Maitland

Hallmark: Sobota 22:00

nowy brytyjski serial od 29.04.

Amy Harris jest podejrzana o zabójstwo, które dokonano w komisariacie. Funkcjonariuszka próbuje dowie??, ?e dowody s? spreparowane, a w spraw? zamieszani s? skorumpowani koledzy. Detektyw Carol McKay postanawia zwerbowa? Amy do "oddzia?u duchów". Niegdy? by?a to jednostka sformowana w celu kontrolowania organów ?cigania, ale po protestach policjantów postanowiono j? zlikwidowa?. Nikt nie wie, ?e grupa w dalszym ci?gu funkcjonuje, a jej zadaniem jest wymierzanie sprawiedliwo?ci tym, którzy zha?bili odznak? policyjn?.

#17 2006-04-22 22:53:39

beju
Użytkownik

tyle jest to zobaczenia a tu zaraz matura, i jak ja mam sie uczyc?!

#18 2006-04-24 10:15:09

Trzykrotka
Użytkownik

Mi?osz, ja nie mog?! Co za avatarelk! A gdzie upiór??

#19 2006-04-24 11:25:11

milosz
Użytkownik

Mi?osz, ja nie mog?! Co za avatarelk! A gdzie upiór??

Prosiaczek to moja mi?o?? wink

Normalnie na moje przepastne serce awatarków by brak?o :mrgreen:

Stopka forum