Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-03-18 13:08:46

ewelinka
U┐ytkownik

Wiosenne porz─ůdki

Nied┼éugo ju┼╝ ┼Ťwi─Öta Wielkanocne.Jak ten czas szybko leci smile A co si─Ö z nimi wi─ů┼╝e wiosenne porz─ůdki.Nie lubi─Ö tego , ale w tym roku b─Öd─Ö mia┼éa ma┼é─ů pomocnice.Moja c├│reczka jest pierwsza do sprz─ůtania.
A co wy s─ůdzicie o tym?

#2 2006-03-18 13:26:18

Jeanne
U┐ytkownik

Re: Wiosenne porz─ůdki

Ja przymierzam si─Ö na moj─ů du┼╝─ů szaf─Ö. Musz─Ö wywali─ç po┼éow─Ö ubra┼ä, kt├│rych nie albo kt├│re s─ů za ma┼ée. big_smile

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#3 2006-03-18 17:23:29

Kaziuta
U┐ytkownik

Ja strasznie przepraszam, ┼╝e si─Ö czepiam ale - porz─ůdki, a nie po┼╝─ůdki.
Zdaje sobie spraw─Ö, ┼╝e mog─ů si─Ö nam zdarzy─ç b┼é─Ödy (te┼╝ nie jestem bez winy) bo sie spieszymy, co by my┼Ťli nie uciek┼éy, ale to troszeczk─Ö mnie ten b┼é─ůd razi.

#4 2006-03-18 17:49:20

caroline
U┐ytkownik

Porz─ůdek musi by─ç wink wink

#5 2006-03-18 21:06:35

ewelinka
U┐ytkownik

PRZEPRASZAM PRZEPRASZAM NIE WIEM JAK MOG┼éAM POPE┼éNI─ć TAKI B┼é─äD :oops:

#6 2006-03-18 22:32:28

Kaziuta
U┐ytkownik

Porz─ůdki nawet lubi─Ö, a to tylko dlatego, ┼╝e jestem z natury osob─ů pouk┼éadan─ů i porz─ůdn─ů. Nie robie ba┼éaganu, wszystko odk┼éadam na swoje miejsce, bo u mnie wszystko ma swoje miejsce, wiec wiosenne porz─ůdki niejednokrotnie sprowadzaja sie do wytarcia kurzu.
Co do opr├│┼╝niania szaf, to lubie i moge pom├│c tym co maj─ů sentyment do zb─Ödnych rzeczy. Wyrzucam bez znieczulenia.
Aha, jeszcze co┼Ť. Wy┼╝ej wymienione czynno┼Ťci nie wp┼éywaj─ů na m├│j charaker. Nie jestem upierdliwie pedantyczna!!!

#7 2006-03-18 23:17:18

AineNiRigani
U┐ytkownik

A ja wszystko musze zrobic sama bez pomocy sad
Jedynie gotowanie mi odpada.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#8 2006-03-19 10:02:08

Diana
U┐ytkownik

Jak ka┼╝dy chyba lubi─Ö porz─ůdek, ale sumienna w sprz─ůtaniu, niestety, nie jestem. K┼éaki (sier┼Ť─ç kota), kt├│re czepiaj─ů si─Ö dywan├│w to istna zmora!
Wywalanie z szaf r├│┼╝nych rzeczy mo┼╝e by─ç ciekawe- znajduje si─Ö tyle staroci!

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#9 2006-03-19 13:42:30

Alison
U┐ytkownik

Porz─ůdki nawet lubi─Ö, a to tylko dlatego, ┼╝e jestem z natury osob─ů pouk┼éadan─ů i porz─ůdn─ů. Nie robie ba┼éaganu, wszystko odk┼éadam na swoje miejsce, bo u mnie wszystko ma swoje miejsce, wiec wiosenne porz─ůdki niejednokrotnie sprowadzaja sie do wytarcia kurzu.
Co do opr├│┼╝niania szaf, to lubie i moge pom├│c tym co maj─ů sentyment do zb─Ödnych rzeczy. Wyrzucam bez znieczulenia.
Aha, jeszcze co┼Ť. Wy┼╝ej wymienione czynno┼Ťci nie wp┼éywaj─ů na m├│j charaker. Nie jestem upierdliwie pedantyczna!!!

To o czym piszesz jest dla mnie absolutnie nieosi─ůgalne, jestem totalnie roztrzepana, nigdy nie wiem gdzie co mam (kiedy┼Ť taka nie by┼éam, to mi jako┼Ť z wiekiem, albo przepracowaniem przysz┼éo), w moim domu ju┼╝ 15 min po generalnych porz─ůdkach jest tak jak przed porz─ůdkami, do czego walnie przyczynia si─Ö nieskoordynowana dzia┼éalno┼Ť─ç mojego synusia. Niczego nie potrafi─Ö wyrzuci─ç bo "wszystko mo┼╝e sie kiedy┼Ť przyda─ç", obrastam w graty momentalnie. Z ka┼╝dego wyjazdu przywo┼╝─Ö jakie┼Ť pi├│rko, korzonek albo kamyczek i to wszystko gdzie┼Ť musi si─Ö rozlokowa─ç. Jedynym wyj┼Ťciem dla mnie s─ů cz─Öste przeprowadzki. jakbym mia┼éa tak─ů Kaziutk─Ö na wy┼é─ůczno┼Ť─ç to moje ┼╝ycie uleg┼éoby znacznej dekomplikacji ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#10 2006-03-19 15:43:41

Gosia
U┐ytkownik

Alison, zupelnie jakbym o sobie czytala big_smile Wypisz wymaluj Gosia smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#11 2006-03-19 15:48:31

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ech Kaziutka, to o czym piszesz, to dla mnie rzecz nieosi─ůgalna. Lubi─Ö nawet sprz─ůta─ç, ale nie umiem porzadku zachowa─ç. Za du┼╝o mam ksi─ů┼╝ek, kartek, karteczek, fiszek. Ubrania, kt├│re jako┼Ť same wychodz─ů z szafy co ranek. Wszystko zaraz robi si─Ö od nowa.
Wsz─Ödzie furgaj─ů kocie i psie k┼éaki, szczeg├│lnie Bella dostarcza nam tego puszku mimo regularnego czesania. A na wiosne, przy zmianie futra - mamma mia. Pe┼éno tego!!

#12 2006-03-19 15:51:42

Gosia
U┐ytkownik

Ja tez lubie porzadek, ale co z tego jak za dlugo to on jakos mi sie nie utrzymuje.

Z Południa na Północ:

#13 2006-03-19 16:13:58

Kaziuta
U┐ytkownik

Gosie┼äko przecie┼╝ ty jeste┼Ť jako i ja spod Raka wie─ç skrupulatno┼Ťc i pracowito┼Ťc tudzie┼╝ porz─ůdek mamy wpisane w znak.
Kota i psa nie posiadam co w znacznym stopniu usprawnia moje porz─ůdki. Karteczki w du┼╝ych ilo┼Ťciach po prostu maja swoje miejsce.
Wyjmowane rzeczy z szafy po u┼╝yciu wracaj─ů na swoje miejsce wi─Öc si┼é─ů rzeczy porz─ůdek robi si─Ö sam.
Zbieram pami─ůtki z wakacji i r├│┼╝nych podr├│┼╝y ale s─ů to z regu┼éy ogromne ilo┼Ťci zdj─Ö─ç (podobno niez┼éych) lub tzw. rzeczy u┼╝yteczne np. buty, parasolki, apaszki, etc. Bibelot├│w nie lubi─Ö.
Opróżnianie szafy ze zbędnych ciuchów to komedia w kilku aktach. Co stary ciuch to odzielny akt. Często się zastanawiam jak mogłam to na siebie włożyć?
W razie trudno┼Ťci porz─ůdkowych s┼éu┼╝─Ö pomoc─ů. Zainteresowany na ten czas wynosi si─Ö z domu. Reklamacji nie uwzgl─Ödnia si─Ö.

#14 2006-03-19 16:24:14

Gosia
U┐ytkownik

Hehe, wiesz Kaziuta, ze mna o tyle jest problem, ze bylam sie urodzilam na przelomie dwoch znakow: Blizniaka i Raka, z tym ze jednak bardziej sie czuje Rakiem, bo i przyszlam na swiat, kiedy ten znak sie wlasnie zaczyna. W efekcie mam cechy mieszane.
Jednym slowem przypadek skomplikowany wink
Jesli chodzi o wyrzucanie zbednych ciuchow, toz to tragedia ... sad
Natomiast jestem dokladna w pracy i czesto dokladam sobie jeszcze roboty. Choc i bywam roztrzepana ...
Misz masz big_smile

Z Południa na Północ:

#15 2006-03-19 16:29:26

Alison
U┐ytkownik

Gosie┼äko przecie┼╝ ty jeste┼Ť jako i ja spod Raka wie─ç skrupulatno┼Ťc i pracowito┼Ťc tudzie┼╝ porz─ůdek mamy wpisane w znak.
Kota i psa nie posiadam co w znacznym stopniu usprawnia moje porz─ůdki. Karteczki w du┼╝ych ilo┼Ťciach po prostu maja swoje miejsce. .

Ale ja te┼╝ generalnie wszystko odk┼éadam na miejsce (czasem zapominam gdzie jest to "miejsce", bo je czasem zmieniam, nie lubi─Ö jak co┼Ť przez d┼éu┼╝szy czas jest takie samo, wi─Öc przestawiam, przenosz─Ö, przemalowuj─Ö i bywa, ┼╝e sama staj─Ö si─Ö ofiar─ů tych przemian i jak wiewi├│ra zapominam gdzie schowa┼éam orzeszek). M├│j problem polega na tym, ze nie mieszkam sama, a ci co tu mieszkaj─ů maj─ů g┼éeboko, to ┼╝e lubi─Ö mie─ç czysto i na miejscu, i w dodatku s─ů w tych sprawach nieedukowalni. No nie, sk┼éama┼éabym, pies np. nauczy┼é si─Ö odnosi─ç mi wylizane kubeczki po jogurtach, nie porzuca ich nigdzie, natomiast ju┼╝ m├│j synek robi to z wielka pasj─ů. Jak zostaj─Ö sama w domu, to o m├│j Bo┼╝e jak ja mam niespotykanie czysto ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#16 2006-03-19 16:30:42

Kaziuta
U┐ytkownik

Ja te┼╝ si─Ö urodzi┼éam kiedy znak si─Ö dopiero zacz─ů┼é (25.06) ale widocznie co┼Ť tam w niebie namieszali i obci─ů┼╝yli mnie typowymi cechami raka (tak mi si─Ö prznajmniej wydaje). Musz─Ö sprawdzi─ç dok┼éadniej te bli┼║ni─Öta.

#17 2006-03-19 16:33:17

Gosia
U┐ytkownik

Ja 21. I w niektorych horoskopach jestem Blizniakiem, w innych Rakiem, ale czuje sie na pewno bardziej Rakiem.

Z Południa na Północ:

#18 2006-03-19 17:13:33

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ech kaziutka, porzadek ma wpisany w znak Panna. Ale rak i waga s─ů w s─ůsiedztwie, wi─Öc ┼éapi─ů niekt├│re cechy (szczeg├│lnie ludzie urodzeni w I lub III dekadzie).
Ja jestem urodzonym, typowym baranem. Nawet choroby mam zodiakalne big_smile. I chocia┼╝ chaos to moje drugie imie, porz─ůdek mam zawsze. Bo porz─ůdek nie jest w├│wczas gdy wszystko jest sterylne i pochowane, ale w├│wczas gdy niczego sie nie szuka, bo wiadomo gdzie jest. Ja zwykle taki ba┼éagan mam po zrobieniu "porzadk├│w". Nigdy niczego nie mog─Ö znale┼Ť─ç.

Ale wiecie co, najdziwniejsze jest to, ┼╝e kasety i filmy ma opisane pedantycznie. ┼é─ůcznie z list─ů katalogow─ů, streszczeniem, obsad─ů i re┼╝yserem. Full wypas big_smile Przy pracy magisterskiej te┼╝ wszystkie fiszki (kilkaset) mia┼éam w idealnym porz─ůdku, wiecznie pouk┼éadane.

#19 2006-03-19 19:42:00

Irish
U┐ytkownik

Ja mam psa w domu i si┼é─ů rzeczy musz─Ö sprz─ůta─ç codziennie, jakbym tego nie robi┼éa to bym zaros┼éa w sier┼Ťci. Co do reszty porz─ůdk├│w to czekam na dodatnie temperatury ┼╝eby umy─ç okna. Czyste szyby s─ů dla mnie oznak─ů ┼╝e wiosna nadchodzi a ja widz─Ö jej poczynania za oknem. big_smile

#20 2006-03-19 20:37:59

ewelinka
U┐ytkownik

Ja rónież jestem z pod znaku raka a raczej końcówki ( 21 lipiec ) ale co do cech przypisywanych temu zodniakowi to niekoniecznie pasuję.

#21 2006-03-19 21:08:25

AineNiRigani
U┐ytkownik

Bo ty bardziej panienk─ů jeste┼Ť big_smile

#22 2006-03-20 00:12:24

Kaziuta
U┐ytkownik

Moja siostra to te┼╝ panienka, ale z t─ů przypisan─ů jej pedanteri─ů dalece odbiega od wszelkich norm. Co┼Ť z tymi znakami wzgl─Ödem porz─ůdk├│w jest nie tak.

#23 2006-03-20 05:28:14

AineNiRigani
U┐ytkownik

Bo pedanteria nie zawsze idzie w parze z porz─ůdkami big_smile
Wszystkie panny jakie znam d─ů┼╝─ů do doskona┼éo┼Ťci w tym co jest dla nich wa┼╝ne.

#24 2006-03-20 12:04:55

Kaziuta
U┐ytkownik

Fakt. W tym co┼Ť jest i to nawet w odniesieniu do porz─ůdk├│w. Bo jak nie sprz─ůta to przez tydzie┼ä, ale jak si─Ö we┼║mie to wymiecie z najmniejszego k─ůcika.

#25 2006-03-20 18:36:07

caroline
U┐ytkownik

A znacie horoskop negatywny autorstwa zdaje się Hanny Bakuły tongue tongue
Hehe

http://wizard.ae.krakow.pl/~walcza2j/horoskop.htm

Stopka forum