Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#1 2004-12-27 03:09:51

Marianna
Użytkownik

Valmont

Co my?licie o Colinie Firthcie w roli Valmonta? Ja filmu nie ogl?da?am, ale chcia?abym. Niedawno widzia?am go w Empiku w promocji.Czy mo?na go sk?d? ?ci?gn???? Kto film ogl?da?, niech napisze czy warto (no, oczywi?cie dla samego Firtha na pewno warto, taki tam m?ody i frywolny-troch? to nie w stylu pana Darcy'ego, ale to by?o jeszcze przed panem Darcym).Czyta?am Niebezpieczne Zwi?zki i musz? przyzna?, ?e gdyby hrabia Valmont wygl?da? jak Firth, to na miejscu pani Tourvel te? bym straci?a dla niego g?ow? (i to o wiele szybciej ni? ona). wink

#2 2004-12-27 03:11:53

Marianna
Użytkownik

Re: Valmont

Mo?e to troch? w nieodpowiednim miejscu umie?ci?am, ale co tam, jestem nowa. Wybaczcie wink

#3 2004-12-28 10:37:48

moniczek
Użytkownik

Moim zdaniem film warto obejrze?. No a Colin jest jak zwykle rewelacyjny. Taki m?ody... hmmm...
Mia?am kiedy? ten film na kasecie video, ale niestety nienajlepsza kopia, wi?c pewnie lepiej go sk?d? ?ci?gn??...

#4 2004-12-28 13:17:20

Marianna
Użytkownik

Jakby kto? wiedzia? sk?d mo?na ten film ?ci?gn??, to prosz? o informacje. big_smile {Firth to zupe?nie inny Valmont ni? John Malkovic, chyba mniej zepsuty i bezwzgl?dny. Mam tak? ochot? to obejrze?!}

#5 2004-12-28 17:57:04

moniczek
Użytkownik

W?a?nie sprawdzi?em osio?ka - mo?na ?ci?gn?? 3 wersje (z eMule): dwie dwup?ytowe i jedna jednop?ytowa. Staram si? ?ci?gn??, ale kiepsko mi idzie , bo mam w?a?nie s?aby transfer (przekroczy?am limit ju? na pocz?tku miesi?ca :oops: )
Powodzenia smile

#6 2004-12-28 21:09:42

MartyK
Użytkownik

hehe:P ale Marianna i?ci?ganie filmikówt to 2 zupe?nie odleg?e sprawy, bo jej komp zalicza reseta po wiekszosci wiekszych sciagniec:/

#7 2004-12-29 01:47:08

Marianna
Użytkownik

Ale zawsze mo?na poprosi? kogo? z lepszym sprz?tem o ?ci?gni?cie 8)

#8 2004-12-30 00:27:10

fringilla
Użytkownik

Mi "Valmont" bardziej si? podoba? niz "Niebezpieczne zwi?zki", cho? z pewno?ci? Meg Tilly by?a gorsza od Michelle Pfeiffer. Colin rzeczywi?cie uroczy, m?ody, szczup?y. Jako Valmont bardziej niefrasobliwy niz zepsuty. Je?li lubisz te powie?? warto mie? film. A propos, po ile by? w Empiku?

Pozdr. Agata
gg 5739618

#9 2004-12-30 12:26:03

Anonymous
Gość

W Empiku kosztowa?, o ile dobrze pami?tam ok.35 z?

#10 2004-12-30 12:42:45

Marianna
Użytkownik

NO i prosz?, wpisa?am posta bez zalogowania. Ja chc? ju? by? gwiazd? na salonach, a ci?gle tylko bywam .....wrrrrrrr :x .... big_smile

#11 2004-12-30 15:24:06

dorotka
Użytkownik

spoko, jestem pewna, ?e pobijesz rekord je?li chodzi o szybko?? zostania gwiazd? - ja tu jestem ju? kilka ?adnych miesi?cy...
co do filmu to nie widzia?am u mnie w empiku :cry:

Normalnie zacz??am wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#12 2004-12-31 00:19:30

Marianna
Użytkownik

Ja widzia?am w Empiku w Krakowie.Do?? dawno, ze dwa miesi?ce temu.A kiedy? widzia?am te? w jakim? hipermarkecie. Mogliby t? p?ytk? do??czy? do jakiej? gazety. Na pewno bym kupi?a.

#13 2005-01-02 16:20:50

moniczek
Użytkownik

?ci?gam Valmonta. Mam ju? ok. 70 %. Jutro albo pojutrze powinnam mie?!!! Mam tylko nadziej?, ?e dobra kopia i ?e to w?a?nie ten film (ju? mi si? zdarzy?o ?ci?gn?? inny film ni? g?osi? tytu?...wrrrr...). Niestety nie mog? skorzysta? z opcji "preview" - nie wiem czemu :-(

#14 2005-01-06 23:02:56

demi
Użytkownik

Hej.
Ja ogl?da?am Valmonta i to tylko dlatego ze chcia?am obejrzec jak najwi?cej fimów z Colinem. I...no có?...
Colin owszem niczego sobie ale szczerze mówi? to film mi sie nie podoba?.
Wersja z Malkovizem i Pffiefer bardziej mi si? podoba?a dlatego ze jest bli?sza orgina?owi literckiemu.Jestem po prostu zolenniczk? jak najbardziej wiernych ekranizacji powie?ci. A ten z Colinem jest po prostu za s?odki,Valmont nie jest takim dranim jakim jest w ksi??ce.Mo?e dlatego ze Colin nie da?by rady chyba zagra? takiego drania

#15 2005-01-07 16:06:24

dorotka
Użytkownik

A ja my?l?, ?e da?by rad? zagra? drania big_smile By? mo?e koncepcja tego filmu by?a nieco inna od "Niebezpiecznych zwi?zków", trudno mi powiedzie?, bo nie ogl?da?am Valmonta.
I co Moniczek, ?ci?gn??a? ten film???

#16 2005-01-07 22:13:35

fringilla
Użytkownik

Mo?e dlatego ze Colin nie da?by rady chyba zagra? takiego drania

Czy ja wiem? Przypomnijcie sobie Zakochanego Szekspira. Tam by? napraw? oypachaj?cy. Mo?e to przez ten kolcztk wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#17 2005-01-07 22:16:12

fringilla
Użytkownik

Ach, zapomnia?am, przedwczoraj ogl?da?am z nim film Ostatczene rozwi?zanie, gdzie gra? Dr Wilhelma Stuckarta, Ministra Spraw Wewn?trznych Rzeszy, cho? przyzna? trzeba ?e by? jednym z najprzyzwoitszych nazustów.
I z tego co pamietam w Tysi?cu akrów te? nie by? zbyt symaptyczny...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#18 2005-01-08 10:44:23

dorotka
Użytkownik

Co do przyzwoitych nazistów wczoraj ogl?da?am "List? Schindlera"... ojej...
Czy Colin nosi? w tym filmie mundur? Chcia?abym zobaczy? kiedy? jak si? prezentuje po ?o?niersku wink

#19 2005-01-08 22:42:46

fringilla
Użytkownik

Nie, gra? cywila. By? w garniturze, w którym prezentowa? si? jak zwykle ?wietnie wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#20 2005-01-10 21:26:23

moniczek
Użytkownik

A ja my?l?, ?e da?by rad? zagra? drania big_smile By? mo?e koncepcja tego filmu by?a nieco inna od "Niebezpiecznych zwi?zków", trudno mi powiedzie?, bo nie ogl?da?am Valmonta.
I co Moniczek, ?ci?gn??a? ten film???

Owszem ?ci?gn??am, ale nie da sie dopasowa? idealnie napisów - s? spó?nione... :cry:

#21 2005-01-11 17:27:27

sister
Użytkownik

Moniczko, przecie? w wi?kszo?ci programów jest opcja przesuwania napisów wzgl?dem filmu... proponuj? ?ci?gn?? sobie programik o nazwie BEST FILM, tam mo?na to robi? napewno smile

#22 2005-01-11 20:58:37

moniczek
Użytkownik

:oops: ...chyba tak nie umiem...Próbowa?am, ale mi jako? nie wychodzi. Tym zajmuje si? zawsze moja druga po?owa, ale nie ?miem go prosi?, bo jest "uczulony" na wszystko zwi?zane z JA... No i ma pretensje, ?e za du?o wolnego czasu (a mam go naprawd? niewiele sad ) po?wi?cam JA... Chyba ma troch? racji... :oops: St?d moja ostatnia "nieobecno??" na forum... Mo?e spróbuje z BEST FILM... wink

#23 2005-01-12 08:26:14

sister
Użytkownik

Ja nie wiem, mo?e da?abym rad? Ci to wys?a? mailem, bo to nie jest du?y program, ale musz? pokombinowa?...

jak nie dasz rady znale??, to daj zna?, pomy?li si? co z tym zrobi? smile

#24 2005-01-12 10:26:37

Anonymous
Gość

A ja tez mysle, ze Valmont jest nienajlepszy.Moze dlatego, ze uwielbiam wersje z Malkovichem i Michell Pfeifer. Nie mowie, ze adaptacja musi byc zawsze wierna ksiazce ale ta ksiazka jest tak genialna, ze jak w Valmoncie wprowadzili poprawki, to sypnela sie zupelnie kompozycja i film stracil na dramatyzmie. Niebezpieczne zwiazki z Malkovichem to dla mnie jeden z naprawde rzadkich przypadkow, gdzie film prawie ze dorwnuje ksiazce.A widzieliscie te wersje dla nastolatkow (szkola uwodzenia czy cos takiego?)?

#25 2005-01-12 18:49:01

sister
Użytkownik

Ja widzia?am Szko?? Uwodzenia, obie cz??ci i musz? powiedzie?, ?e to zupe?nie inna bajka. To jak z lataj?cego dywanu zrobi? wycieraczk? :mrgreen:

nie polecam tych filmów nikomu, kto ceni dobr? literatur?

a ekranizacja z Malkovichem faktycznie jest dobra, ale czy lepsza to mo?naby sie k?óci?...

Stopka forum