Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2004-12-27 03:09:51

Marianna
U┐ytkownik

Valmont

Co my┼Ťlicie o Colinie Firthcie w roli Valmonta? Ja filmu nie ogl─ůda┼éam, ale chcia┼éabym. Niedawno widzia┼éam go w Empiku w promocji.Czy mo┼╝na go sk─ůd┼Ť ┼Ťci─ůgn─ů─ç?? Kto film ogl─ůda┼é, niech napisze czy warto (no, oczywi┼Ťcie dla samego Firtha na pewno warto, taki tam m┼éody i frywolny-troch─Ö to nie w stylu pana Darcy'ego, ale to by┼éo jeszcze przed panem Darcym).Czyta┼éam Niebezpieczne Zwi─ůzki i musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e gdyby hrabia Valmont wygl─ůda┼é jak Firth, to na miejscu pani Tourvel te┼╝ bym straci┼éa dla niego g┼éow─Ö (i to o wiele szybciej ni┼╝ ona). wink

#2 2004-12-27 03:11:53

Marianna
U┐ytkownik

Re: Valmont

Mo┼╝e to troch─Ö w nieodpowiednim miejscu umie┼Ťci┼éam, ale co tam, jestem nowa. Wybaczcie wink

#3 2004-12-28 10:37:48

moniczek
U┐ytkownik

Moim zdaniem film warto obejrzeć. No a Colin jest jak zwykle rewelacyjny. Taki młody... hmmm...
Mia┼éam kiedy┼Ť ten film na kasecie video, ale niestety nienajlepsza kopia, wi─Öc pewnie lepiej go sk─ůd┼Ť ┼Ťci─ůgn─ů─ç...

#4 2004-12-28 13:17:20

Marianna
U┐ytkownik

Jakby kto┼Ť wiedzia┼é sk─ůd mo┼╝na ten film ┼Ťci─ůgn─ů─ç, to prosz─Ö o informacje. big_smile {Firth to zupe┼énie inny Valmont ni┼╝ John Malkovic, chyba mniej zepsuty i bezwzgl─Ödny. Mam tak─ů ochot─Ö to obejrze─ç!}

#5 2004-12-28 17:57:04

moniczek
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie sprawdzi┼éem osio┼éka - mo┼╝na ┼Ťci─ůgn─ů─ç 3 wersje (z eMule): dwie dwup┼éytowe i jedna jednop┼éytowa. Staram si─Ö ┼Ťci─ůgn─ů─ç, ale kiepsko mi idzie , bo mam w┼éa┼Ťnie s┼éaby transfer (przekroczy┼éam limit ju┼╝ na pocz─ůtku miesi─ůca :oops: )
Powodzenia smile

#6 2004-12-28 21:09:42

MartyK
U┐ytkownik

hehe:P ale Marianna i┼Ťci─ůganie filmik├│wt to 2 zupe┼énie odleg┼ée sprawy, bo jej komp zalicza reseta po wiekszosci wiekszych sciagniec:/

#7 2004-12-29 01:47:08

Marianna
U┐ytkownik

Ale zawsze mo┼╝na poprosi─ç kogo┼Ť z lepszym sprz─Ötem o ┼Ťci─ůgni─Öcie 8)

#8 2004-12-30 00:27:10

fringilla
U┐ytkownik

Mi "Valmont" bardziej si─Ö podoba┼é niz "Niebezpieczne zwi─ůzki", cho─ç z pewno┼Ťci─ů Meg Tilly by┼éa gorsza od Michelle Pfeiffer. Colin rzeczywi┼Ťcie uroczy, m┼éody, szczup┼éy. Jako Valmont bardziej niefrasobliwy niz zepsuty. Je┼Ťli lubisz te powie┼Ť─ç warto mie─ç film. A propos, po ile by┼é w Empiku?

Pozdr. Agata
gg 5739618

#9 2004-12-30 12:26:03

Anonymous
GoŠ

W Empiku kosztował, o ile dobrze pamiętam ok.35 zł

#10 2004-12-30 12:42:45

Marianna
U┐ytkownik

NO i prosz─Ö, wpisa┼éam posta bez zalogowania. Ja chc─Ö ju┼╝ by─ç gwiazd─ů na salonach, a ci─ůgle tylko bywam .....wrrrrrrr :x .... big_smile

#11 2004-12-30 15:24:06

dorotka
U┐ytkownik

spoko, jestem pewna, ┼╝e pobijesz rekord je┼Ťli chodzi o szybko┼Ť─ç zostania gwiazd─ů - ja tu jestem ju┼╝ kilka ┼éadnych miesi─Öcy...
co do filmu to nie widziałam u mnie w empiku :cry:

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#12 2004-12-31 00:19:30

Marianna
U┐ytkownik

Ja widzia┼éam w Empiku w Krakowie.Do┼Ť─ç dawno, ze dwa miesi─ůce temu.A kiedy┼Ť widzia┼éam te┼╝ w jakim┼Ť hipermarkecie. Mogliby t─Ö p┼éytk─Ö do┼é─ůczy─ç do jakiej┼Ť gazety. Na pewno bym kupi┼éa.

#13 2005-01-02 16:20:50

moniczek
U┐ytkownik

┼Üci─ůgam Valmonta. Mam ju┼╝ ok. 70 %. Jutro albo pojutrze powinnam mie─ç!!! Mam tylko nadziej─Ö, ┼╝e dobra kopia i ┼╝e to w┼éa┼Ťnie ten film (ju┼╝ mi si─Ö zdarzy┼éo ┼Ťci─ůgn─ů─ç inny film ni┼╝ g┼éosi┼é tytu┼é...wrrrr...). Niestety nie mog─Ö skorzysta─ç z opcji "preview" - nie wiem czemu :-(

#14 2005-01-06 23:02:56

demi
U┐ytkownik

Hej.
Ja ogl─ůda┼éam Valmonta i to tylko dlatego ze chcia┼éam obejrzec jak najwi─Öcej fim├│w z Colinem. I...no c├│┼╝...
Colin owszem niczego sobie ale szczerze m├│wi─ů to film mi sie nie podoba┼é.
Wersja z Malkovizem i Pffiefer bardziej mi si─Ö podoba┼éa dlatego ze jest bli┼╝sza orgina┼éowi literckiemu.Jestem po prostu zolenniczk─ů jak najbardziej wiernych ekranizacji powie┼Ťci. A ten z Colinem jest po prostu za s┼éodki,Valmont nie jest takim dranim jakim jest w ksi─ů┼╝ce.Mo┼╝e dlatego ze Colin nie da┼éby rady chyba zagra─ç takiego drania

#15 2005-01-07 16:06:24

dorotka
U┐ytkownik

A ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e da┼éby rad─Ö zagra─ç drania big_smile By─ç mo┼╝e koncepcja tego filmu by┼éa nieco inna od "Niebezpiecznych zwi─ůzk├│w", trudno mi powiedzie─ç, bo nie ogl─ůda┼éam Valmonta.
I co Moniczek, ┼Ťci─ůgn─Ö┼éa┼Ť ten film???

#16 2005-01-07 22:13:35

fringilla
U┐ytkownik

Może dlatego ze Colin nie dałby rady chyba zagrać takiego drania

Czy ja wiem? Przypomnijcie sobie Zakochanego Szekspira. Tam by┼é napraw─Ö oypachaj─ůcy. Mo┼╝e to przez ten kolcztk wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#17 2005-01-07 22:16:12

fringilla
U┐ytkownik

Ach, zapomnia┼éam, przedwczoraj ogl─ůda┼éam z nim film Ostatczene rozwi─ůzanie, gdzie gra┼é Dr Wilhelma Stuckarta, Ministra Spraw Wewn─Ötrznych Rzeszy, cho─ç przyzna─ç trzeba ┼╝e by┼é jednym z najprzyzwoitszych nazust├│w.
I z tego co pamietam w Tysi─ůcu akr├│w te┼╝ nie by┼é zbyt symaptyczny...

Pozdr. Agata
gg 5739618

#18 2005-01-08 10:44:23

dorotka
U┐ytkownik

Co do przyzwoitych nazist├│w wczoraj ogl─ůda┼éam "List─Ö Schindlera"... ojej...
Czy Colin nosi┼é w tym filmie mundur? Chcia┼éabym zobaczy─ç kiedy┼Ť jak si─Ö prezentuje po ┼╝o┼éniersku wink

#19 2005-01-08 22:42:46

fringilla
U┐ytkownik

Nie, gra┼é cywila. By┼é w garniturze, w kt├│rym prezentowa┼é si─Ö jak zwykle ┼Ťwietnie wink

Pozdr. Agata
gg 5739618

#20 2005-01-10 21:26:23

moniczek
U┐ytkownik

A ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e da┼éby rad─Ö zagra─ç drania big_smile By─ç mo┼╝e koncepcja tego filmu by┼éa nieco inna od "Niebezpiecznych zwi─ůzk├│w", trudno mi powiedzie─ç, bo nie ogl─ůda┼éam Valmonta.
I co Moniczek, ┼Ťci─ůgn─Ö┼éa┼Ť ten film???

Owszem ┼Ťci─ůgn─Ö┼éam, ale nie da sie dopasowa─ç idealnie napis├│w - s─ů sp├│┼║nione... :cry:

#21 2005-01-11 17:27:27

sister
U┐ytkownik

Moniczko, przecie┼╝ w wi─Ökszo┼Ťci program├│w jest opcja przesuwania napis├│w wzgl─Ödem filmu... proponuj─Ö ┼Ťci─ůgn─ů─ç sobie programik o nazwie BEST FILM, tam mo┼╝na to robi─ç napewno smile

#22 2005-01-11 20:58:37

moniczek
U┐ytkownik

:oops: ...chyba tak nie umiem...Pr├│bowa┼éam, ale mi jako┼Ť nie wychodzi. Tym zajmuje si─Ö zawsze moja druga po┼éowa, ale nie ┼Ťmiem go prosi─ç, bo jest "uczulony" na wszystko zwi─ůzane z JA... No i ma pretensje, ┼╝e za du┼╝o wolnego czasu (a mam go naprawd─Ö niewiele sad ) po┼Ťwi─Öcam JA... Chyba ma troch─Ö racji... :oops: St─ůd moja ostatnia "nieobecno┼Ť─ç" na forum... Mo┼╝e spr├│buje z BEST FILM... wink

#23 2005-01-12 08:26:14

sister
U┐ytkownik

Ja nie wiem, może dałabym radę Ci to wysłać mailem, bo to nie jest duży program, ale muszę pokombinować...

jak nie dasz rady znale┼║─ç, to daj zna─ç, pomy┼Ťli si─Ö co z tym zrobi─ç smile

#24 2005-01-12 10:26:37

Anonymous
GoŠ

A ja tez mysle, ze Valmont jest nienajlepszy.Moze dlatego, ze uwielbiam wersje z Malkovichem i Michell Pfeifer. Nie mowie, ze adaptacja musi byc zawsze wierna ksiazce ale ta ksiazka jest tak genialna, ze jak w Valmoncie wprowadzili poprawki, to sypnela sie zupelnie kompozycja i film stracil na dramatyzmie. Niebezpieczne zwiazki z Malkovichem to dla mnie jeden z naprawde rzadkich przypadkow, gdzie film prawie ze dorwnuje ksiazce.A widzieliscie te wersje dla nastolatkow (szkola uwodzenia czy cos takiego?)?

#25 2005-01-12 18:49:01

sister
U┐ytkownik

Ja widzia┼éam Szko┼é─Ö Uwodzenia, obie cz─Ö┼Ťci i musz─Ö powiedzie─ç, ┼╝e to zupe┼énie inna bajka. To jak z lataj─ůcego dywanu zrobi─ç wycieraczk─Ö :mrgreen:

nie polecam tych film├│w nikomu, kto ceni dobr─ů literatur─Ö

a ekranizacja z Malkovichem faktycznie jest dobra, ale czy lepsza to możnaby sie kłócić...

Stopka forum