Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2006-03-17 13:01:03

Alison
U┐ytkownik

Re: Ja Wam pokaze!

Mnie się podoba jak się oburza, kiedy ona wspomina o jego poskładanych w kostkę majtkach ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#27 2006-03-17 18:59:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

Chyba zabrak┼éo polotu dialogowego ┼éebkowskiej. Podobno strasznie sie pok┼é├│ci┼éy z Grochol─ů przy kreceniu II cze┼Ťci, i Grochola powiedzia┼éa, ┼╝e III zrobi sama i sama wybierze sobie scenarzyst─Ö big_smile No i jej nie wysz┼éo.

Mnie osobiscie Grochola strasznie rozczarowa┼éa. uwa┼╝am, ┼╝e jest przereklamowana. Ale Film Nigdy w ┼╝yciu uwielbiam. Osobi┼Ťcie uwa┼╝am Stenk─Ö za jedn─ů z najlepszych polskich aktorek, o ile nie najlepsz─ů. By┼éam kiedy┼Ť na Makbecie z ni─ů jako lady Macbeth (jego samego gra┼é Domagarow). Bomba. Da┼éa jej tyle ┼╝ycia, tyle energii, seksualno┼Ťci i zmys┼éowo┼Ťci, ┼╝e nikogo nie wdziwi┼éo, ┼╝e Macbeth zata┼äczy┼é tak jak ona mu zagra┼éa.
NA filmy z ni─ů id─Ö w ciemno, tak samo je┼Ťli ma to byc tylko dubbing. Bia┼éa Czarownica w kronikach Narnii to majstersztyk.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#28 2006-03-17 20:23:51

Kaziuta
U┐ytkownik

┼Üwi─Öte s┼éowa Aine, ┼Ťwi─Öte s┼éowa.
Grochola jest stanowczo przereklamowana.
Nigdy w ┼╝yciu ┼Ťwietne!!
I nie wiem czy wiecie, ale pierwsze kroki na scenie D.Stenka stawia┼éa w┼éa┼Ťnie w Szczecinie w Teatrze Wsp├│┼éczesnym, do kt├│rego jak m├│wi wraca do dzi┼Ť z wielkim sentymentem.

#29 2006-03-17 21:16:05

Alison
U┐ytkownik

Ja czytałam tylko tę jej trylogię i bardzo dobrze mi się to czytało. Nie wiem czemu się czepiacie. Film "Nigdy w życiu" generalnie mi się podobał, choć niektóre dowcipasy wydawały mi się nieco wymuszone. Na "ja wam pokażę" chyba się nie zdecyduję, bo juz po zajawkach było mi niedobrze....

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#30 2006-03-17 21:26:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

A ja uwazam ze najlepsze co Grochola napisala - to felietony w Wysokich Obcasach i opowiadania

#31 2006-03-18 01:11:17

ewelinka
U┐ytkownik

W┼éa┼Ťnie w mia┼éam sie wybra─ç z m─Ö┼╝em jutro na ten film, ale po waszych recenzjach mog─Ö ┼Ťmia┼éo stwierdzi─ç,┼╝e zmarnujemy tylko czas.
A my┼Ťla┼éam,┼╝e jest wart obejrzenia.

#32 2006-03-18 01:20:46

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ewelinko, ka┼╝dy p[owinien wyrobi─ç sobie zdanie sam, prawda? Mo┼╝e Ci si─Ö spodoba?

#33 2006-03-18 01:56:54

GosiaJ
U┐ytkownik

By┼éam kiedy┼Ť na Makbecie z ni─ů jako lady Macbeth (jego samego gra┼é Domagarow). Bomba. Da┼éa jej tyle ┼╝ycia, tyle energii, seksualno┼Ťci i zmys┼éowo┼Ťci, ┼╝e nikogo nie wdziwi┼éo, ┼╝e Macbeth zata┼äczy┼é tak jak ona mu zagra┼éa.

By┼éam r├│wnie┼╝ i mia┼éam dok┼éadnie takie same odczucia. Tak zawsze postrzega┼éam zwi─ůzek Makbeta i Lady Makbet - jako pe┼éen nami─Ötno┼Ťci, ┼╝aru, w kt├│rym on zrobi dla niej wszystko, bo jest ni─ů kompletnie op─Ötany - dlatego ta wizja sceniczna mnie zachwyci┼éa. Stenka jest rzeczywi┼Ťcie rewelacyjna, powiem nawet, ┼╝e jak wino - im starsza, tym lepsza :-) Chocia┼╝ Domogarow te┼╝ idealnie wpasowa┼é si─Ö w rol─Ö w przedstawieniu - by┼é bardzo zmys┼éowym, ognistym, a potem pora┼╝onym nieszcz─Ö┼Ťciem Makbetem.

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

Stopka forum