Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-03-15 21:32:49

Gosia
U┐ytkownik

Ja Wam pokaze!

Obejrzalam pare dni temu "Ja wam pokaze!".
Mam mieszane uczucia. Ogladalam oczywiscie "Nigdy w zyciu" i mi sie ten film podobal.
Wiedzialam, ze w kontynuacji jest zmieniona obsada, ale bylam pelna nadziei, tym bardziej, ze Delaga wlasciwie lubie (podobal mi sie w "Tygrysach Europy"), a i o Wolszczak mialam dotad dobre zdanie.
Niestety przez prawie polowe filmu, no moze 2/3, nudzilam sie, bo niewiele sie dzialo, dopiero pozniej zrobilo sie troche lepiej.
Nie wiem po co angazuja do co drugiego filmu Czarka Pazure, bo ja go nie znosze. Tu jeszcze tak bardzo sie nie wyglupial, ale i tak byl drazniacy.
Kolezanke glownej bohaterki niestety nie gra znana z poprzedniego filmu Joanna Brodzik, ale Agnieszka Pilaszewska, ktorej sie chyba ostatnio nieco przytylo. Niestety ta zmiana nie wyszla na dobre, bo wypada nijako.
Dialogi banalne. Glowni bohaterowie nie sprostali zadaniu, a moze to kwestia scenariusza? Akcji nie za wiele bylo. Delag emocji nie pokazuje zbyt wiele przez wlasciwie caly film. Scena z czesciowym neglizem Judyty niesmaczna moim zdaniem. Wolszczak chyba najlepiej wypada w scenach depresji wink
W pierwszej czesci byly fajne zdjecia, a tu nic takiego nie zauwazylam. Uroczy dom z pierwszej czesci, pieknie polozony, zamienil sie w jakas niezbyt ciekawa dacze w lesie, a jeziora w ogole nie widac bylo (bo to i gdzie indziej krecone bylo pewnie).
Dobrze ze wprowadzono watek tego chlopaka, bo byloby naprawde nudno.
W "Nigdy..." reklamowano przez caly film RadioZet, a teraz RMF FM, oraz Danone i Actimel, mnie te reklamy bardzo denerwuja w filmach.

Ale motyw przewodni czyli piosenka Piotra Rubika ladna smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#2 2006-03-15 22:38:53

Kaziuta
U┐ytkownik

Re: Ja Wam pokaze!

Nie napisze tak wiele jak moja poprzedniczka, bo bym się popwtarzała,
Nuda, Nuda, i jeszcze raz nuda. Je┼╝eli siedz─ůc w kinie patrz─Ö na zegarek to znaczy, ┼╝e film jest z┼éy, a tu zdarzy┼éo mi sie to niejednokrotnie.
Lepszy w─ůtek to w─ůtek rodzic├│w Judyty.
Po co te zmiany? Inni aktorzy i jakie┼Ť inne charakterki g┼é├│wnych bohater├│w. C├│rka jak nie c├│rka, przyjaci├│┼éka jak nie przyjaci├│┼éka.
Nikomu nie polecam. Szkoda pieni─Ödzy. Lepiej i┼Ťc jeszcze raz na "DiU"
Po powrocie z kina pu┼Ťci┼éam sobie "Nigdy w ┼╝yciu".
Bez por├│wnania!!!

#3 2006-03-15 22:45:52

GosiaJ
U┐ytkownik

Filmu nie widzia┼éam, wi─Öc wypowiem si─Ö troch─Ö "obok tematu". Zastanawiam si─Ö, jaki sens ma robienie sequelu filmu z kompletnie zmieniona obsad─ů? Wyobra┼╝acie sobie np. "Dziennik Bridget Jones" (w ko┼äcu Grochol─Ö nazywa si─Ö polsk─ů Helen Fielding, moim zdaniem na wyrost) bez Renee Zellweger? Mo┼╝na j─ů lubi─ç albo nie, ale nie wyobra┼╝am sobie, ┼╝eby w drugiej cz─Ö┼Ťci zagra┼éa j─ů inna aktorka, skoro w pierwszej by┼éa to Renee. Nie b─Öd─Ö tutaj wspomina─ç o innych "atutach obsadowych" tego filmu :-) Na drugie cz─Ö┼Ťci cz─Östo chodzi si─Ö w┼éa┼Ťnie m.in. z powodu sympatii dla aktor├│w.

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#4 2006-03-15 22:48:47

Gosia
U┐ytkownik

No bo jaka by byla przyjemnosc z ogladania filmu, jakby w drugiej czesci Marka Darcy zagral kto inny wink

Z Południa na Północ:

#5 2006-03-15 22:52:24

GosiaJ
U┐ytkownik

No bo jaka by byla przyjemnosc z ogladania filmu, jakby w drugiej czesci Marka Darcy zagral kto inny wink

No w┼éa┼Ťnie, nie chcia┼éam ju┼╝ tego podkre┼Ťla─ç, wiadomo, o co chodzi. Tym bardziej, ┼╝e w drugiej cz─Ö┼Ťci ma takie cudne sceny i "momenty" ;-)

#6 2006-03-15 22:55:15

Trzykrotka
U┐ytkownik

big_smile No w┼éa┼Ťnie! Czy mia┼éby takie cud-sweterki z ba┼éwankami na przyk┼éad?
Pami─Ötam jaki┼Ť wywiad z Colinem kiedy jeszcze nie by┼éo decyzji o kr─Öceniu sequela. Na pytanie czy zagra┼éby po raz drugi Marka Dacy odpowiedzia┼é, ┼╝e tak, ale w powie┼Ťci wyst─Öpuje te┼╝ Colin Firth we w┼éasnej osobie. Wi─Öc do tej roli b─Öd─ů musieli zaangazowa─ç Russela Crowe lol Wida─ç by┼éo, ┼╝e si─Ö ┼Ťwietnie bawi ca┼é─ů sytuacj─ů.

#7 2006-03-15 22:58:47

Caitriona
U┐ytkownik

Jejku - musz─Ö w ko┼äcu obejrze─ç drug─ů cz─Ö┼Ť─ç Dziennika... Tak o nim piszecie...
A na 'Ja wam pokaz─Ö' sie nie wybiera┼éam. Teraz po tym co pisa┼éy┼Ťcie, to ju┼╝ nic mnie nie zmusi ┼╝eby p├│j┼Ť─ç na to do kina. Ot co!

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#8 2006-03-15 23:08:45

Trzykrotka
U┐ytkownik

Caitriona, kto to jest ten drugi pan (bardziej niebieski) na Twoim avatarze?

#9 2006-03-15 23:11:25

Caitriona
U┐ytkownik

Caitriona, kto to jest ten drugi pan (bardziej niebieski) na Twoim avatarze?

Ten bardziej niebieski pan ( lol ) to John Thornton (R. Armitage) z "North & South". Jest to serial produkcji BBC.
Jest zreszt─ů w─ůtek o tym cudownym serialu w Pogduchowni

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#10 2006-03-15 23:16:16

Trzykrotka
U┐ytkownik

Ja chyba nie ogl─ůda┼éam :cry: Dzi─Öki, zajrze do pogaduchowni.

#11 2006-03-15 23:16:37

Alison
U┐ytkownik

Colin obok niego jeszcze ładniejszy ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#12 2006-03-15 23:17:54

Caitriona
U┐ytkownik

Colin obok niego jeszcze ładniejszy ;-)

Tylko zdj─Öcie takie nieostre... Ale ja si─Ö nie znam na grafice komputerowej, wi─Öc jest jak jest...

#13 2006-03-15 23:20:33

Alison
U┐ytkownik

Ja tam mam w oczach i sercu filtr wyostrzaj─ůcy co trzeba i zaciemniaj─ůcy czego nie potrzeba. Ogl─ůda─ç. ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#14 2006-03-15 23:20:50

GosiaJ
U┐ytkownik

big_smile No w┼éa┼Ťnie! Czy mia┼éby takie cud-sweterki z ba┼éwankami na przyk┼éad?

W┼éa┼Ťnie - a dodam do tego jeszcze pi─Ökne u┼Ťmiechy w wielu momentach :-) Bardzo lubi─Ö fragment, kiedy Bridget dzwoni do niego, wspominaj─ůc ich poprzedni─ů wsp├│lna noc, a on siedzi z jakimi┼Ť oficjelami i ma w┼é─ůczony g┼éo┼Ťnik w telefonie - ale┼╝ ma wtedy min─Ö :-))

#15 2006-03-15 23:21:41

Caitriona
U┐ytkownik

Ja tam mam w oczach i sercu filtr wyostrzaj─ůcy co trzeba i zaciemniaj─ůcy czego nie potrzeba. Ogl─ůda─ç. ;-)

Dobra rzecz taki filtr big_smile big_smile

#16 2006-03-15 23:22:10

Trzykrotka
U┐ytkownik

Colin i jego THE LOOK. Pamietam jedn─ů wypowiedx z forum na temat DiU - serialu na imdb, gdzie dziewczyna napisa┼éa: w┼éa┼Ťciwie nie mia┼éabym nic przeciwko temu, ┼╝eby obejrze─ç 6-godzinny serial pt. Colin Firth siedzi na sofie i rzuca THE LOOK Jennifer Ehle big_smile Mam tak samo!

#17 2006-03-15 23:22:46

GosiaJ
U┐ytkownik

Jejku - musz─Ö w ko┼äcu obejrze─ç drug─ů cz─Ö┼Ť─ç Dziennika... Tak o nim piszecie...

Koniecznie zobacz - przyjemno┼Ť─ç gwarantowana :-) Jakby co, s┼éu┼╝─Ö kopi─ů.

#18 2006-03-15 23:24:09

Kaziuta
U┐ytkownik

A ja mog┼éabym tak jak Briget patrze─ç na Niego jak ┼Ťpi. I co z tego,┼╝e by mnie beszta┼é. Za┼Ťpiewa┼éabym mu jak I.Kwiatkowska "Katuj, tratuj ja wybacz─Ö wszystko ci jak bratu,mecz mnie, dr─Öcz mnie r─Öcznie ..."

#19 2006-03-15 23:26:04

Caitriona
U┐ytkownik

Koniecznie zobacz - przyjemno┼Ť─ç gwarantowana :-) Jakby co, s┼éu┼╝─Ö kopi─ů.

No musz─Ö, musz─Ö! Dzi─Ökuj─Ö za propozycj─Ö, ale chyba Aine mnie zaopatrzy w ten film w najbli┼╝szym czasie wink Dzi─Öki! big_smile

#20 2006-03-15 23:30:12

Caitriona
U┐ytkownik

Ja chyba nie ogl─ůda┼éam :cry: Dzi─Öki, zajrze do pogaduchowni.

Moja droga - jak zajrzysz do pogaduchowni i Ci si─Ö serial, a raczej to co o nim tam jest, spodoba to mail m├│j jest podany wink

#21 2006-03-15 23:41:53

Gosia
U┐ytkownik

W Bridget 2 Colin ma pare scen bardzo fajnych.
Dwojka w zupelnosci dorownuje jedynce.

Z Południa na Północ:

#22 2006-03-16 18:53:24

GosiaJ
U┐ytkownik

W Bridget 2 Colin ma pare scen bardzo fajnych.
Dwojka w zupelnosci dorownuje jedynce.

Zgadzam si─Ö, wiele - np. jak pi─Öknie patrzy i si─Ö u┼Ťmiecha, le┼╝─ůc w ┼é├│┼╝ku i patrz─ůc na Bridget. Kt├│ra kobieta nie chcia┼éaby, ┼╝eby TAKI facet akceptowa┼é j─ů ca┼ékowicie, z wszystkimi niedoskona┼éo┼Ťciami i jeszcze si─Ö tak do tego u┼Ťmiecha┼é :-)

#23 2006-03-16 21:52:07

Trzykrotka
U┐ytkownik

"Lubi─Ö ci─Ö tak─ů, jaka jeste┼Ť" Marzenie!!

#24 2006-03-16 23:03:42

Caitriona
U┐ytkownik

"Lubi─Ö ci─Ö tak─ů, jaka jeste┼Ť" Marzenie!!

Mogłabym tego słuchać non-stop!! Moja ulubiona scena i kwestia w całym filmie big_smile

#25 2006-03-17 11:46:33

Gosia
U┐ytkownik

łoj, to takie piekne. Moglby tez tak do mnie mowic. big_smile
To takie pociagajace i rozczulajace.....

Choc ja tez lubie jak mowi, zupelnie nieoczekiwanie w pewnej scenie (mowa o Bridget2) :
"Ale to nie twoj plaszcz" wink ale to ma inny calkiem oddzwiek niz to pierwsze, choc scena jest super.
No i moment kiedy mowi jej: "Nie interesuje mnie twoje zycie seksualne". Mocne! Biedna Bridget .... co za cios!
Ale pozniej ....hmmmm, ta ostatnia scena, kedy wychodza z kosciola i on ja tak pieknie caluje .....hmmmm...... i ta piosenka leci .....

Z Południa na Północ:

Stopka forum