Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-03-15 11:20:02

Alison
U┐ytkownik

"Okruchy dnia"

Dziewczynki, w poniedzia┼éek na Jedynce zaraz po Wiadomo┼Ťciach b─Öd─ů "Okruchy dnia" z Emm─ů Thompson i Anthony Hopkinsem. Pi─Ökny, wzruszaj─ůcy, wyciszony film o dojrza┼éej mi┼éo┼Ťci i o tym, ┼╝e uczu─ç nie wolno ukrywa─ç, lekcewa┼╝y─ç i odk┼éada─ç na p├│┼║niej...
Kto nie widzia┼é, to BARDZO polecam jakem Alison mi┼éo┼Ťciwie Wam panuj─ůca Matka Przed┼éu┼╝ona :-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#2 2006-03-15 11:28:15

Caitriona
U┐ytkownik

Re: "Okruchy dnia"

Dzi─Öki!
Nie widziałam, więc chętnie obejrzę - tym bardziej, że lubię i Emmę i Hopkinsa smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#3 2006-03-15 11:34:18

Gosia
U┐ytkownik

Ja tez bardzo polecam smile

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#4 2006-03-15 15:49:37

Alison
U┐ytkownik

Niestety odbywa si─Ö kosztem dawnych wspania┼éych spektakli w Teatrze TV, ale teraz ju┼╝ nikt nie chce ogl─ůda─ç teatru :-((

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#5 2006-03-15 17:42:12

Alison
U┐ytkownik

Ale przecie┼╝ nie wszystko by┼éo ci─Ö┼╝kie. By┼éy wspania┼ée komedie Fredro, Ba┼éucki, Zapolska czy Szekspir. Bardzo mi szkoda tamtych spektakli. Cyrano de Bergerac, Romeo i Julia, Medea, Trzy Siostry, Wujaszek Wania. Nie mog─Ö uwierzy─ç, ┼╝e nagle to co gromadzi┼éo milionow─ů publiczno┼Ť─ç kompletnie straci┼éo ogl─ůdalno┼Ť─ç. :cry:

#6 2006-03-15 17:57:34

Gosia
U┐ytkownik

Bo nie robi sie spektakli kostiumowych (np. boski "Cyrano"), tylko jakies faktycznie ciezkawe i dlatego chyba. Choc moze faktycznie widzowie wola latwizne, a wiec filmy.
Wspolczesne spektakle tez bywaly bardzo dobre, pamietam dobry spektakl z Janda z muzyka Vaya Con Dios, nie pomne tytulu.
Z tych lekkich ja uwielbiam spektakle Drdy "Zapomniany diabel" i "Igraszki z diablem" . Majstersztyk. Bo i obsada! The best!

Z Południa na Północ:

#7 2006-03-15 18:08:48

Alison
U┐ytkownik

Bo nie robi sie spektakli kostiumowych (np. boski "Cyrano"), tylko jakies faktycznie ciezkawe i dlatego chyba.!

Ale przecie┼╝ mogliby powtarza─ç te stare dobre spektakle. Pami─Ötasz takie fantastyczne "Poskromienie z┼éo┼Ťnicy" z Zawadzk─ů i ┼éomnickim? Cudne to by┼éo. Niedawno powtarzali "Mieszczanin szlachcicem", po prostu p┼éaka┼éam nad tym cudnym Kobiel─ů - nadu ┼éadu kij do zadu, karakaka mamamuczi. A Fredro w re┼╝yserii Olgi Lipi┼äskiej - Pokora jako Papkin, ┼Üwiderski jako Cze┼Ťnik, Wo┼é┼éejko jako Rejent. Mog┼éabym to ogl─ůda─ç w k├│┼éko. A Damy i Huzary z Hanin, Kuc├│wn─ů i Szaflarsk─ů? Nikt mi nie powie, ┼╝e to ci─Özki kaliber sztuki, ale ┼╝e sztuka to ponad wszelk─ů w─ůtpliwo┼Ť─ç.

Wspolczesne spektakle tez bywaly bardzo dobre, pamietam dobry spektakl z Janda z muzyka Vaya Con Dios, nie pomne tytulu.!

Masz na my┼Ťli to z Kondratem? To chyba by┼éy "Rozmowy ma┼é┼╝e┼äskie" czy co┼Ť takiego. ┼Üwietne to by┼éo.

Z tych lekkich ja uwielbiam spektakle Drdy "Zapomniany diabel" i "Igraszki z diablem" . Majstersztyk. Bo i obsada! The best!

Aaach, pami─Ötam jake┼Ťmy po "Igraszkach z diab┼éem" na nudniejszych wyk┼éadach chcieli grywa─ç w maryjaszka ;-)

#8 2006-03-15 18:48:05

Gosia
U┐ytkownik

Pami─Ötasz takie fantastyczne "Poskromienie z┼éo┼Ťnicy" z Zawadzk─ů i ┼éomnickim? Cudne to by┼éo.

Pamietam, choc to dawno bylo.

Niedawno powtarzali "Mieszczanin szlachcicem", po prostu p┼éaka┼éam nad tym cudnym Kobiel─ů

Ogladalam, to fakt. Bomba, i ta rozpacz, ze on nie wiedzial, ze cale zycie mowi proza wink

Ja pamietam tez swietny spektakl "Dwie blizny" wg Fredry z Gajosem (jakby inaczej?), Kryszakiem, Barszczewska (bardzo ja lubie)

Masz na my┼Ťli to z Kondratem? To chyba by┼éy "Rozmowy ma┼é┼╝e┼äskie" czy co┼Ť takiego. ┼Üwietne to by┼éo.

Nie jestem pewna, moze to byla "Kobieta zawiedziona"?

Z Południa na Północ:

#9 2006-03-15 18:53:40

Alison
U┐ytkownik

"Kobieta zawiedziona" nie leciala w TV. By┼éam na niej 2 razy w teatrze. A nie, masz racj─Ö, by┼éa w TV, ale z Kolbergerem, ale to by┼éo max do d... w por├│wnaniu z wersja teatraln─ů, a muzyka (w wersji teatralnej) to by┼éy piosenki francuskie: Aznavour, Brel, Gilbert Becaud itp. Miodek, profesor po prostu!

#10 2006-03-15 19:25:17

Gosia
U┐ytkownik

No to juz nie wiem. Nie pamietam tytulu, ani innych aktorow poza Janda. No i pamietam muzyke Vaya Con Dios wink

Z Południa na Północ:

#11 2006-03-15 22:14:26

Kaziuta
U┐ytkownik

Nie zgadzam si─Ö, ┼╝e nie ma ch─Ötnych na ogl─ůdanie teatr├│w telewizji. Napewno jest i to mn├│stwo, ale tak jak stwierdzi┼éy┼Ťcie to ju┼╝ nie te teatry co kiedy┼Ť. Mnie osobi┼Ťcie dra┼╝ni r├│wnie┼╝ spos├│b nakr─Öcania tatru. Niejednorkotnie jest to film, a nie teatr. Teatr nagrywany w plenerze, w prawdziwych wn─Ötrzach, kamer─ů filow─ů nie jest teatrem.
A pamiętacie "Księcia Hoffburg" (nie wiem czy dobrze napisałam) z G.Holoubkiem i Markiem Bukowskim. Cudo!!!
A "Lukrecje Borgie" z m┼éodziutk─ů M.Zawadzka i J.Englertem (w wersji czarno-bia┼éej), a "Napoleona VSOP", w kt├│rym Anna Seniuk robi┼éa babe. Super!! itd, itd, itd.
Mo┼╝e otworzymy w pogaduchowni nowy w─ůtek. S─ů filmy kostiumowe czemu nie mo┼╝e byc teatr├│w.

#12 2006-03-15 22:29:59

Gosia
U┐ytkownik

"Napoleona VSOP" pamietam.
A i jeszcze sztuke z Pietraszakiem i Wisniewska, tytul zdaje sie "Firma" wg Hemara. Bardzo zabawna chwilami byla.

Z Południa na Północ:

#13 2006-03-15 22:38:18

Trzykrotka
U┐ytkownik

Co za swietny w─ůtek stworzy┼éy┼Ťcie! A┼╝ dosta┼éam wypiek├│w z wra┼╝enia. Ja po prostu nie moge od┼╝a┼éowa─ç dawnych poniedzia┼ék├│w w teatrem TV. Od Igraszek z diab┼éem po Szekspira. Po Igraszkach by┼é jeszcze Zapomniany diabe┼é z Gajosem i Seniuk, po prostu koncert! A ile Fredry! I nawet Molier - chyba ostatni spektakl jaki pami─Ötam to ┼Üwi─Ötoszek w rezyserii Seweryna, z Cieleck─ů, Kolbergerem i rewelacyjnie graj─ůcym ┼╗ebrowskim. Z ┼╗ebrowskim jeszcze Mi┼éo┼Ť─ç i gniew i Dziady oczywi┼Ťcie. I ten Bukowski! Ksi─ů┼╝─Ö Hofburg i Dwaj panowie z Werony (Kruk├│wna, Kr├│likowski, Jungowska)... Mog┼éabym wylicza─ç i wylicza─ç Szkoda, ┼╝e Marek Bukowski zrezygnowa┼é z aktorstwa, uwielbialam go.

#14 2006-03-15 22:43:02

Trzykrotka
U┐ytkownik

W Teatrze im S┼éowackiego w Krakowie s─ů w poniedzia┼éki projekcje najlepszych spektakli teatru TV, z wolnym wst─Öpem. Mo┼╝na sprawdzi─ç tu:
http://www.slowacki.krakow.pl/

#15 2006-03-15 22:57:54

Kaziuta
U┐ytkownik

Co ciekawsze spektakle mo┼╝na jeszcze obejrze─ç w czwartki w TV Polonia.
Ostatnio był np. "Dom otwarty" M.Bałuckiego.
Fantastyczny by┼é spektakl z M.Komorowsk─ů i M.Bonaszewskim. Ona by┼éa jego ciotk─ů on malarzem bez pieni─Ödzy. Ona wrobi┼éa go w ilustrowanie ksi─ů┼╝ek i wysz┼éa za emerytowanego kapitana (to taka tre┼Ťc w skr├│cie) Niestety nie pami─Ötam tytu┼éu.
Mo┼╝e napiszemy wsp├│ln─ů petycje do telewizji, aby powt├│rzono wszystkie teatry TV jakie s─ů w magazynie. W ko┼äcu rosna nowe pokolenia, niech zobacz─ů co ogl─ůdali ich rodzice.

#16 2006-03-15 23:06:20

Trzykrotka
U┐ytkownik

Mo┼╝e napiszemy wsp├│ln─ů petycje do telewizji, aby powt├│rzono wszystkie teatry TV jakie s─ů w magazynie

Jestem za!!

#17 2006-03-15 23:10:10

Alison
U┐ytkownik

Mo┼╝e napiszemy wsp├│ln─ů petycje do telewizji, aby powt├│rzono wszystkie teatry TV jakie s─ů w magazynie

Jestem za!!

Popieram!!!

#18 2006-03-16 00:08:31

Diana
U┐ytkownik

Spektakle, kt├│re mi si─Ö podoba┼éy to: "Akwizytorom dzi─Ökujemy", "Pos┼éuszna wdowa" i "Od czasu do czasu". Ogl─ůda┼éy┼Ťcie kt├│ry┼Ť?

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#19 2006-03-16 14:52:28

Caitriona
U┐ytkownik

Takim spektaklem, który mi się bardzo podobał był "Klub kawalerów". Komedia Michała Bałuckiego w reżyserii Jandy. Obsada była fantastyczna: Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda, Zbigniew Zamachowski, Edyta Jungowska, Cezary Pazura i Marcin Dorociński. No po prostu cudo! big_smile

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#20 2006-03-16 15:08:38

Alison
U┐ytkownik

Mnie si─Ö podoba┼éy te┼╝ ┼Üluby panie┼äskie w re┼╝yserii Jandy. Ona gra┼éa tam pani─ů Dobr├│jsk─ů tak fajnie, ┼╝e w og├│le odnotowa┼éam fakt, ┼╝e jest w tej sztuce taka posta─ç. Tak si─Ö cudnie wdzi─Öczy┼éa do Guciowego stryjca ;-)

#21 2006-03-16 21:30:10

Trzykrotka
U┐ytkownik

Prawda, ┼Ťwietne dwa spektakle - chyba oba Jandy? W tym Klubie taki kwiat m─Öski aktorstwa polskiego, ┼╝e kl─Ökajcie narody! I Doroci┼äski niezgu┼éowaty. Echchch... szkoda.

#22 2006-03-17 22:22:29

Nastazja
U┐ytkownik

Teatr TV pojawia si─Ö sporadycznie - wielka szkoda.
Marzę,aby Barbara Sass pokazała "Idiotę" w wykonaniu aktorów "Słowaka".
Tylko jedno słowo oddaje atmosferę na scenie :magia.

NIe lubi─Ö wymy┼Ťla─ç sobie r├│l - to rodzi czasem frustracje. ALE je┼Ťli mia┼éabym szans─Ö,aby zagra─ç Nastazj─Ö..by┼éabym wniebowzi─Öta. big_smile

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#23 2006-03-20 11:34:57

Alison
U┐ytkownik

Zrobi┼éo si─Ö teatralnie, a ja przypominam zgodnie z tytu┼éem w─ůtku - dzi┼Ť o 20.15 w Jedynce "Okruchy dnia". Zjedzcie wcze┼Ťniej kolacj─Ö, umyjcie z─ůbki, odpu┼Ť─çcie wiosenne porz─ůdki i obejrzyjcie, bo naprawd─Ö warto!

Stopka forum