Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-03-13 12:35:53

Caitriona
U┐ytkownik

"Kropla słońca" z Jennifer Ehle

W czwartek (16 III) o zabójczej godzinie 0:10 TVP1 wyemituje film "Kropla słońca". W potrójnej roli głównej Ralph Fiennes. Partneruje mu m.in. Jennifer Ehle.
Ja już ten film widziałam i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobał.

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#2 2006-03-13 13:07:22

Alison
U┐ytkownik

Re: "Kropla słońca" z Jennifer Ehle

Proponuj─Ö zorganizowa─ç akcj─Ö wbicia na pal tego kogo┼Ť czy tych co ustalaj─ů ram├│wk─Ö w TV. Mog─Ö robi─ç za srogiego Lu┼Ťni─Ö, bo dla takich kretyn├│w, nie mam lito┼Ťci!!!

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#3 2006-03-13 16:03:55

Alison
U┐ytkownik

a kogo to obchodzi , ┼╝e ludzie chca oglada─ç FILMY a nie pseudofilmy???

W┼éa┼Ťnie tych kt├│rych to nie obchodzi b─Ödziem przerabia─ç na szasz┼éyki :-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#4 2006-03-13 17:39:43

Jeanne
U┐ytkownik

:twisted: Szaszłyki??? Jestem za, ale to tak trochę delikatnie.....może na pasztecik? :twisted:

"Lasy by┼éy doko┼éa. I po┼╝├│┼ék┼ée li┼Ťcie
Jak blade meteory przez półmrok spadały."

[img]http://img232.imageshack.us/img232/821/kjykpa8.jpg[/img]

#5 2006-03-13 19:43:19

Trzykrotka
U┐ytkownik

Proponuj─Ö zorganizowa─ç akcj─Ö wbicia na pal tego kogo┼Ť czy tych co ustalaj─ů ram├│wk─Ö w TV

Oj tak, Alison, tak!! Mo┼╝e zr├│bmy jaki┼Ť mailing albo co┼Ť, bo czasami ju┼╝ r─Öce opadaj─ů. I dzi─Öki za wiadomo┼Ť─ç o "Kropli s┼éo┼äca"! Widzia┼éam kiedy┼Ť JE w jakim┼Ť innym filmie kostiumowym i chcia┼éabym j─ů zobaczy─ç w czym┼Ť wsp├│┼éczesnym. Czy to wla┼Ťnie taki film, Catriona?

#6 2006-03-13 19:47:13

Gosia
U┐ytkownik

TVP1 wyemituje film "Kropla słońca". W potrójnej roli głównej Ralph Fiennes.

Gra trzy krople? wink

Ale ja tez bym chetnie ten film zobaczyla, i dla Fiennesa i dla Ehle. ...

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#7 2006-03-13 19:49:07

Gosia
U┐ytkownik

Znalazlam opis. to film Istvana Szabo

http://www.filmweb.pl/FilmDescriptions?id=9876#9876

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#8 2006-03-13 19:52:35

Trzykrotka
U┐ytkownik

To warto b─Ödzie zobaczy─ç, je┼╝eli Szabo, Finnes i Ehle. Tylko ta pora, ta pora!

#9 2006-03-13 19:55:54

Gosia
U┐ytkownik

#10 2006-03-13 20:17:35

Alison
U┐ytkownik

Czy to nie jest przypadkiem taki film o ┼╝ydowskiej rodzinie, w kt├│rej kuzynka (JE) zakochuje sie w kuzynie, potajemnie odwiedza go kiedy on jest na studiach, potem sie pobieraj─ů, obydwaj bracia chyba si─Ö chrzcz─ů i zmieniaj─ů nazwisko na mniej ┼╝ydowskie, potem jeden jest lekarzem z lekka komunizujacym a drugi politykiem wiernym monarchii? Na tym tle dochodzi do bardzo silnego rozd┼║wi─Öku w rodzinie, ma┼ézonkowie si─Ö rozchodz─ů w bardzo trudnym momencie dla rodziny i kraju.... Co┼Ť mi tak ┼Ťwita pi─ůte przez dziesi─ůte... To chyba lecia┼éo niedawno w TV chyba te┼╝ o jakim┼Ť ┼Ťwicie bladym, tyle, ┼╝e w okolicy ┼Ťwi─ůt, wi─Öc mozna by┼éo nie pospa─ç... Je┼Ťli to to, to naprawd─Ö warto zarwa─ç kawa┼éek nocy i poogl─ůda─ç, bo to taki film o ludzkich wyborach i ich konsekwencjach...

#11 2006-03-14 14:00:19

Caitriona
U┐ytkownik

Czy to nie jest przypadkiem taki film o ┼╝ydowskiej rodzinie, w kt├│rej kuzynka (JE) zakochuje sie w kuzynie, potajemnie odwiedza go kiedy on jest na studiach, potem sie pobieraj─ů, obydwaj bracia chyba si─Ö chrzcz─ů i zmieniaj─ů nazwisko na mniej ┼╝ydowskie, potem jeden jest lekarzem z lekka komunizujacym a drugi politykiem wiernym monarchii? Na tym tle dochodzi do bardzo silnego rozd┼║wi─Öku w rodzinie, ma┼ézonkowie si─Ö rozchodz─ů w bardzo trudnym momencie dla rodziny i kraju.... Co┼Ť mi tak ┼Ťwita pi─ůte przez dziesi─ůte...

Powiedzmy, ┼╝e tak wink Tak ten film si─Ö zaczyna, a potem s─ů przedstawione jeszcze dwie historie: z II wojny ┼Ťwiatowej i zaraz po niej.

To chyba lecia┼éo niedawno w TV chyba te┼╝ o jakim┼Ť ┼Ťwicie bladym, tyle, ┼╝e w okolicy ┼Ťwi─ůt, wi─Öc mozna by┼éo nie pospa─ç... Je┼Ťli to to, to naprawd─Ö warto zarwa─ç kawa┼éek nocy i poogl─ůda─ç, bo to taki film o ludzkich wyborach i ich konsekwencjach...

Tak rzeczywi┼Ťcie by┼éo - ja w┼éa┼Ťnie wtedy ten film ogl─ůda┼éam. I te┼╝ by┼é o nieludzkiej porze...

Gra trzy krople? wink

Mo┼╝na tak powiedzie─ç big_smile wink

The person, be it gentlemen or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid - Northanger Abbey

#12 2006-03-14 15:29:55

Alison
U┐ytkownik

Powiedzmy, ┼╝e tak wink Tak ten film si─Ö zaczyna, a potem s─ů przedstawione jeszcze dwie historie: z II wojny ┼Ťwiatowej i zaraz po niej.
[...]
Tak rzeczywi┼Ťcie by┼éo - ja w┼éa┼Ťnie wtedy ten film ogl─ůda┼éam. I te┼╝ by┼é o nieludzkiej porze...

big_smile To pewnie podsypia┼éam cz─Östo g─Östo i dlatego mia┼éam percepcj─Ö ograniczon─ů i zapami─Öta┼éam tylko wyj─ůtki z pocz─ůtkowych w─ůtk├│w ;-)

#13 2006-03-14 17:48:00

Caitriona
U┐ytkownik

big_smile To pewnie podsypia┼éam cz─Östo g─Östo i dlatego mia┼éam percepcj─Ö ograniczon─ů i zapami─Öta┼éam tylko wyj─ůtki z pocz─ůtkowych w─ůtk├│w ;-)

I wszystko jasne! wink
Teraz masz, moja droga, mo┼╝liwo┼Ť─ç nadrobienia strat smile

#14 2006-03-16 17:59:34

Caitriona
U┐ytkownik

Tak ku przypomnieniu smile
Emisja ju┼╝ dzisiaj.

#15 2006-03-16 20:21:55

AineNiRigani
U┐ytkownik

Tiaa, a ja wstaje 4:50 Bosko!!!
Mo┼╝e wcale nie p├│jd─Ö spa─ç?

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#16 2006-03-16 23:05:41

Caitriona
U┐ytkownik

Eeee...dla chc─ůcego nic trudnego?...

Ale nie zazdroszcz─Ö tej 4:50!

Stopka forum