Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#26 2004-12-27 21:10:10

Marianna
U┐ytkownik

Re: Ad. Okey! Holiday

Porozgl─ůdam si─Ö najpierw po ksi─Ögarniach j─Özykowych.Cz─Östo maj─ů du┼╝y wyb├│r powie┼Ťci , chocia┼╝ niestety g┼é. po angielsku. A tak a propos, z┼éo┼Ťci mnie, ┼╝e wiele dzie┼é literatury brytyjskiej nie ma polskich przek┼éad├│w.Kiedy chodze po ksi─Ögarniach i widz─Ö ca┼ée stosy fajnych ksi─ů┼╝ek wydanych w serii Pinguin, kt├│re nie doczeka┼éy si─Ö polskich t┼éumacze┼ä, to mnie szlag trafia. sad :x :cry:

#27 2004-12-28 18:36:27

moniczek
U┐ytkownik

He, he... Wiesz Dorotka, że ja też dostałam "Dumę..." na Gwiazdkę... Prószyński i s-ka. A Ty?? smile big_smile lol

#28 2004-12-29 12:27:10

dorotka
U┐ytkownik

Ja te┼╝!!! lol

Normalnie zaczęłam wirtualny ekshibicjonizm big_smile
Mam bloga tongue Kto nie wierzy, niech sprawdzi big_smile

#29 2004-12-29 22:11:34

moniczek
U┐ytkownik

Capital! Capital! wink

#30 2004-12-30 01:25:41

fringilla
U┐ytkownik

A ja "Perswazje" i "Mansfiel Park" big_smile

Pozdr. Agata
gg 5739618

#31 2004-12-30 11:13:38

dorotka
U┐ytkownik

No to fantastycznie, nasze rodziny ju┼╝ uwa┼╝aj─ů, ┼╝e mamy totalnego bzika wink Ale chyba nieszkodliwego, skoro sami nam kupuj─ů...

#32 2004-12-30 12:39:47

Marianna
U┐ytkownik

A ja już wszystko dawno nabyłam i nic nie dostaję sad
Kto ogl─ůda┼é wczoraj na BBC program o JA??

#33 2004-12-30 12:41:30

Loana
U┐ytkownik

Ha, ale Wam dobrze, u mnie rodzina nie zwraca uwagi na moje zainteresowania, zreszt─ů jestem znana z tego, ┼╝e jak co┼Ť chc─Ö, to sobie to sama za┼éatwiam (mo┼╝na liczy─ç tylko na siebie tongue). Do pe┼énej kolekcji ksi─ů┼╝ek JA brakuje mi Watson├│w i Sanditiona, bo zbieram tylko wydania z Pr├│szy┼äskiego (te naj┼éadniejsze tongue). Natomiast jak z┼éapie osob─Ö, kt├│ra mnie na Allegro przelicytowuje...to musz─Ö od niej po┼╝yczy─ç co zlicytowa┼éa tongue. Bo kontynuacje s─ů naprawd─Ö s┼éabe, tzn. te co znam. W┼éa┼Ťnie przeczyta┼éam jedn─ů i jestem za┼éamana...(szczeg├│┼éy podam w artykule, jak napisz─Ö recenzj─Ö tongue).

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#34 2004-12-30 12:45:54

Loana
U┐ytkownik

Co do OkeyHoliday, to to nie zas┼éuguje nawet na miano szmat┼éawiec ;P. O ile film dali ciekawy, to sama gazetka roi si─Ö od b┼é─Öd├│w, a merytorycznie powala na kolana swoim poziomem (trzeba si─Ö dostosowa─ç do tak niskiego ;P). Natomiast szczeg├│lnie NIE PODOBA MI SI─ś streszczenie P&P!!! Przecie┼╝ to co┼Ť okropnego! Omija tyle wa┼╝nych spraw, nie jest nawet w minimalnym stopniu dobrym oddaniem ksi─ů┼╝ki...mogliby sobie to odpu┼Ťci─ç. Ale pomys┼é z filmem jest fajny smile. Mogliby nawet inne, trudne do zdobycia ekranizacje dawa─ç tongue.

Jakie┼Ť pytanko do mnie? loana@go2.pl
http://joanna-loana.deviantart.com/

#35 2004-12-30 15:30:41

dorotka
U┐ytkownik

A ja w końcu sobie nie obejrzałam tego programu. Czekałam na niego do późna, aż wreszcie mama powiedziała z politowaniem: "Przecież kablówka już nie puszcza BBC Prime!" Wrrrr!
Ale tak si─Ö zastanawiam - czy to by┼éa ta biografia, w kt├│rej wypowiada si─Ö m.in. Helen Fielding i Norah Ephron??? Bo by mi ul┼╝y┼éo, gdybym ju┼╝ to ogl─ůda┼éa big_smile

#36 2004-12-31 00:28:13

Marianna
U┐ytkownik

Nie, w tym programie wypowiada┼éy si─Ö min. Emma Tennant i Valerie Grosvenor Myer (ta, kt├│ra napisa┼éa "Niez┼éomne serce"),(w ka┼╝dym razie na pewno nie by┼éo Helen Fielding). By┼éy te┼╝ fragmenty kilku ekranizacji, kt├│rych nie widzia┼éam (Opactwa Northanger z '86,DiU z 79, Rozwa┼╝nej i Romantycznej z 85).Og├│lnie program do┼Ť─ç ciekawy, ale nie powalaj─ůcy.

#37 2004-12-31 12:25:33

dorotka
U┐ytkownik

Czyli ja ogl─ůda┼éam inny. Kiedy┼Ť lecia┼é taki program, natrafi┼éam na niego przez przypadek jak przeskakiwa┼éam z kana┼éu na kana┼é. Tam by┼éa ca┼éa biografia JA, mn├│stwo fragment├│w ekranizacji, ale te┼╝ filmy powi─ůzane z tematyk─ů Jane Austen (np. "Masz wiadomo┼Ť─ç"). Szkoda, ┼╝e nie widzia┼éam tego ostatniego programu...

#38 2005-01-07 10:23:31

sister
U┐ytkownik

Co za zbieg okoliczno┼Ťci smile
ja te┼╝ dosta┼éam na gwiazdk─Ö ksi─ů┼╝k─Ö "Duma i uprzedzenie" wydawnictwa Pr├│szy┼äski i sp├│┼éka big_smile chyba mieli niez┼ée obroty w tym roku dzi─Öki nam lol

#39 2005-01-07 16:23:26

dorotka
U┐ytkownik

Obstawiamy co dostan─Ö na urodziny??? Mam za jakie┼Ť 2 tygodnie lol

#40 2005-01-08 11:18:06

sister
U┐ytkownik

A masz ju┼╝ wszystkie ksi─ů┼╝ki JA? bo ja bym stawia┼éa na jak─ů┼Ť jej powie┼Ť─ç, alboo co┼Ť o niej smile
ostatnio widzia┼éam w necie ksi─ů┼╝k─Ö pt: M─ůdro┼Ť─ç i dowcip Jane Austen. Takie co┼Ť to i ja bym chcia┼éa smile

#41 2005-01-08 20:22:46

Maryann
U┐ytkownik

Czyli ja ogl─ůda┼éam inny. Kiedy┼Ť lecia┼é taki program, natrafi┼éam na niego przez przypadek jak przeskakiwa┼éam z kana┼éu na kana┼é. Tam by┼éa ca┼éa biografia JA, mn├│stwo fragment├│w ekranizacji, ale te┼╝ filmy powi─ůzane z tematyk─ů Jane Austen (np. "Masz wiadomo┼Ť─ç"). Szkoda, ┼╝e nie widzia┼éam tego ostatniego programu...

Czy masz na my┼Ťli film o "Dumie i uprzedzeniu", jaki kiedy┼Ť nadawano na Discovery w cyklu "wielkie powie┼Ťci"? By┼éo tam sporo informacji na temat JA, wiele migawek z "Dumy", chocia┼╝ nie z ostatniej adaptacji, wypowiedzi m.in. Helen Fielding i wielu fan├│w Jane.

#42 2005-01-09 12:36:03

dorotka
U┐ytkownik

A wiesz, że to chyba było to? Tak się zastanawiałam ,gdzie ja to widziałam. Problem w tym, że mam chyba z 6 różnych Discovery - po co tyle tego, to nie wiem. Ale się cieszyłam, że trafiłam na ten program :!: big_smile
Co do prezentu - nie mam wszystkich ksi─ů┼╝ek JA, wi─Öc kto wie... chocia┼╝ ze strony mamy spodziewam si─Ö jak zwykle czego┼Ť praktyczniejszego. Ach, te gospodynie domowe... wink

#43 2005-01-09 13:44:33

sister
U┐ytkownik

Dorotko!
Koniecznie pochwal si─Ö po urodzinach, czy to co┼Ť z JA!!!
i z góry urodzinowe życzenia spełnienia marzeń!!!
big_smile

#44 2005-01-09 14:58:03

dorotka
U┐ytkownik

Dzi─Ökuj─Ö pi─Öknie big_smile
Mam przeczucie, ┼╝e rodzinka b─Ödzie kontynuowa┼éa pomys┼é z JA i zape┼énieniem wszelkich p├│┼éek w moim pokoju ksi─ů┼╝kami... ale cicho, nie chc─Ö zapesza─ç wink

#45 2005-03-29 13:30:51

aga
U┐ytkownik

Po ukazaniu si─Ö "O'key Holiday" z "Emm─ů" wys┼éa┼éam emaila do redaktorki z zapytaniem, czy wydadz─ů kolejne filmy DVD z ekranizacjami wg Jane Austen. Odpowiedziano mi tylko tyle, ┼╝e zale┼╝y to od licencji, i nie podano mi ┼╝adnych konkret├│w. Jak dot─ůd wydano jakies b┼éahe filmy, a obiecywano filmy wg wybitnych powie┼Ťci. No, zobaczymy. Ale zaczynam by─ç rozczarowana. Poziom tego czasopisma faktycznie nie najlepszy.

Stopka forum