Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#176 2006-05-10 21:26:28

Gosia
U┐ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapami─Ötany i oczekiwany

Chyba bym sie ze wstydu spalila :oops: :oops: :oops:

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#177 2006-05-10 21:31:45

Alison
U┐ytkownik

Chyba bym sie ze wstydu spalila :oops: :oops: :oops:

No wiesz! Jak rozrabiać to z całym dobrodziejstwem inwentarza, a nie tak na Galla Anonima, cwaniaczku ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#178 2006-05-10 21:34:58

Gosia
U┐ytkownik

Na Anonima najprzyjemniej big_smile
Hulaj dusza, piekla nie ma! wink

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#179 2006-05-10 21:50:05

Admete
U┐ytkownik

Aragonte by─ç mo┼╝e jeste┼Ťmy w podobnym wieku :-) Mary i Mason - tak w┼éa┼Ťnie si─Ö nazywali! :-) Jak teraz sobie przypomn─Ö, ┼╝e ogl─ůda┼éam te tesiamce ;-D Ostatni─ů telenowel─ů jak─ů ogl─ůda┼éam by┼é jaki┼Ť brazylijski serial, kt├│rego bohaterami byli dziennkarze. Nie pami─Ötam tytu┼éu, kilka lata temu ( mo┼╝e 5 - 6 ) emitowa┼é go Polsat. Nie ogl─ůda┼éam ca┼éo┼Ťci,ale bawi┼éy mnie niekt├│re odcinki, bo kilka w─ůtk├│w potraktowano z przymr├│┼╝eniem oka. Potem nie obejrza┼éam ju┼╝ ┼╝adnego tasiemca.
Pogadam ze znajom─ů - ona juz kiedy┼Ť pisa┼éa o jednym forum - tolkienowskim :-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#180 2006-06-26 15:17:47

Kikita
U┐ytkownik

Był kiedys taki włoski serial .On nazywał się Ottorino.
Kocha┼é ja, nie on jeden bo na ko┼äcu ona skacze z wie┼╝y w przepa┼Ť─ç bo ┼║le mysla┼éa,┼╝e ja chce zniewolic jakis stary.Co to by┼é za seial nie pamietam ale rycza┼éam jak g┼éupia, na ko┼äcu!

S┼éoneczko,ten serial to byl "Marco Visconti".Marco-starszy szlachcic zakocha┼é sie w m┼éodej Bicze,ale ona wola┼éa jego syna to by┼é w┼éasnie Ottorino.Z tej ska┼éy to sie rzyci┼éa niepotrzebnie bo Ottorino by┼é ju┼╝ po szczerej rozmowie z ojcem (kt├│ry ust─ůpi┼é pola synowi) i jecha┼é do niej,ale ona s┼éysza┼éa,┼╝e zblizaj─ů si─Ö ludzie Marka i skoczy┼éa.Tragicznie sie to sko┼äczy┼éo.Pami─Ötam polskie s┼éowa refrenu piosenki ko┼äcowej"lec do niej,le─ç do niej lecz b─Öd┼╝ ostro┼╝na jasko┼éko ma,le─ç do niej,lec do niej,lec do niej przez ten wojenny czas.Letni─ů nock─ů wspomina┼éa jak sie ze mna calowa┼éa a gdy przyszed┼é czas jesieni dom rodzinny sta┼é sie dla niej wi─Özieniem.." Kurcze zadziwiaj─ůce jakie figle pami─Ö─ç nam p┼éata .
Dzieki,że mi o tym filmie przypomniałas,fajny był lol

#181 2006-06-26 16:19:40

Kikita
U┐ytkownik

"Magiego.
Kiedy┼Ť by┼é te┼╝ taki film fabularny 2-cze┼Ťciowy-"Harem" o angielce uprowadzonej do haremu, spod r─Öki angielskiego narzeczonego.....
pami─Ötam ostatni─ů scen─Ö jak ona , uratowana ma wsiada─ç z tym narzeczonym do poci─ůgu, kiedy zjawia si─Ö jej kochanek i oboje na koniku odje┼╝d┼╝aj─ů w blasku zachodz─ůcego s┼éo┼äca- nie wiem jak teraz bym to ocenia┼éa, wtedy baaardzo mi si─Ö podoba┼é wink [/url napisa│:

On najpierw j─ů porwa┼é,potem sprzedal do haremu,w mi─Ödzyczasie sie zakochal, wszed┼é do haremu jako( fa┼észywy) eunuch.I ko┼äcowa scena pierwszej cz─Ö┼Ťci kiedy nios─ů j─ů do su┼étana ,on mi─Ödzy s┼éu┼╝b─ů ona go zauwa┼╝y┼éa i ten jego wzrok - ooooo jejku-te jego czarne oczy- spojrza┼é prawie jak Darcy (rozmarzy┼éam si─Ö ,ju┼╝ takie romantyczne ze mnie babsko).
A w ko┼äcowej scenie on nadje┼╝d┼╝a przerazony,┼╝e jej juz nie zobaczy i pyta ..co mam zrobi─ç aby┼Ť ze mna zosta┼éa.. a ona odpowiada..
zapytaj mnie.. Wsadza ja na konika i ponownie odwozi sprzed nosa narzeczonemu .Art Malik jako Tarik Pasza-przyw├│dca rebeliant├│w jest ┼Ťwietny. tongue

#182 2006-06-27 20:35:46

Beata
U┐ytkownik

A pami─Ötacie "Panie na Mogadorze"? To by┼é serial - chyba BBC kostiumowy o mi┼éo┼Ťci. Ale to by┼éo baardzo dawno...

Beata

#183 2006-06-28 10:08:31

Kikita
U┐ytkownik

A pami─Ötacie "Panie na Mogadorze"? To by┼é serial - chyba BBC kostiumowy o mi┼éo┼Ťci. Ale to by┼éo baardzo dawno...

Dzisiaj 23,35 TVP3(Telewizja Katowice ) leci własnie pierwszy odcinek.

#184 2006-06-29 20:06:36

Beata
U┐ytkownik

Wielkie dzi─Öki!!!
Gdyby nie Ty, przegapi┼éabym, a tak ... wspaniale, wspaniale. Czy to nie u┼Ťmiech losu? I na dodatek zd─ů┼╝y┼éam nagra─ç.

Beata

#185 2006-06-29 22:43:56

Kikita
U┐ytkownik

Cieszę się,że mogłam pomóc .

Tak przy okazji ,do┼éaczy┼éo do mojej kolekcji pare film├│w i musze przyzna─ç,┼╝e bez przekonania zabra┼éam sie do ogl─ůdania(nie wiem dlaczego) s─ů to"Wzg├│rze nadziei" z N.Kidman i "Oniegin" z Liv Tyler .Dziewczynki moje
jestem zachwycona,pop┼éaka┼éam sie jak b├│br . A potem zabra┼éam sie za ogl─ůdanie 2-cz─Ösciowego filmu "Prawdziwe kobiety". Zauroczy┼é mnie totalnie.Jest to film opowiadaj─ůcy o walkach o niepodleg┼éo┼Ťc Taksasu , o wojnie secesyjnej, mi┼éosci,lojalno┼Ťci, bohaterstwie , film o kobietach i o tamtych czasach ale widzianych oczami kobiet.Wprawdzie przez pierwsze 15 min. co┼Ť mi g┼éos na p┼éycie"warcza┼é" ale warto by┼éo przeczekac.
Twarde ze mnie babsko a tu znowu przyszło mi sie "poryczeć".
Polecam,naprawd─Ö polecam bo wart obejrzenia(┼Ťwietna rola Angeliny Jolie).

#186 2006-07-01 19:20:34

mara7
U┐ytkownik

Była jeszcze saga rodu Foresterów lol ...tylko że niestey wink nie ma starych odcinków,tylko te nowe....hihihihi żartuje tongue

#187 2006-07-01 20:00:08

Kikita
U┐ytkownik

Maro czy ty myslisz o tym tasiemcu co to ma 5000 odcink├│w? Ha.ha no my┼Ťl─Ö,┼╝e ┼╝artujesz(chocia┼╝ o zgrozo moja mama toto ogl─ůda)
wink
Takie cosik to potrafi─ů nakreci─ç a "Sanditon" le┼╝y od┼éogiem,no chyba zostanie nam ju┼╝ tylko Stra┼╝nika Teksasu ogl─ůda─ç. lol lol lol

#188 2006-07-02 15:19:58

mara7
U┐ytkownik

Spoksik Kikita ┼╝artuje.Ogl─ůda go moja babcia ,m├│wi sie ┼╝e "Wszystko ma sw├│j koniec tylko nie Moda na sukces". hihihihi i to prawda, bo ten serial leccci i leeeci i ko┼äca nie wida─ç big_smile lol

#189 2006-07-17 21:07:21

lady_kasiek
U┐ytkownik

Bardzo lubie film Sissi ale nie moge sci─ůgna─ç
podobał mi się też bardzo film Sophie młodsza siostra Sissi ale też nie mogłam znaleźć filmu kostiumi w Sissi sa cudne

GRITAR─é? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#190 2006-09-21 15:02:42

kami
U┐ytkownik

Dziewczyny, o┼Ťmielam si─Ö i na tym forum zreanimowa─ç w─ůtek zapomnianego serialu z 1986 r. produkcji francuskiej pt. "Katarzyna" opowiadajacego o losach pi─Öknej dziewczyny i jej ukochanego Arnauda (emisja u nas mia┼éa miejsce w 1989 r. jesieni─ů). Na forum N&S okaza┼éo si─Ö ┼╝e mn├│stwo os├│b go pami─Öta i bardzo mile wspomina, a jak jest tutaj??? Czy kt├│ra┼Ť z forumowiczek ma jakie┼Ť zwi─ůzane z nim wspomnienia...

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#191 2006-09-21 16:24:24

AineNiRigani
U┐ytkownik

Ja chyba nie musze si─Ö wypowiada─ç big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#192 2006-09-21 19:02:37

kami
U┐ytkownik

Ja chyba nie musze si─Ö wypowiada─ç big_smile

Jasne ┼╝e wiem o tym Aine big_smile (i ciesz─Ö si─Ö ┼╝e mamu na temat tego serialu podobne odczucia). Interesuje mnie natomiast czy opr├│cz nas kto┼Ť w og├│le s┼éysza┼é o tym serialu. Pewnie nie... sad

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#193 2006-09-21 19:24:15

AineNiRigani
U┐ytkownik

Podejrzewam, ┼╝e w obecnym sk┼é─ůdzie niekoniecznie. W zasadzie dominuje tutaj bra─ç studencka lub licealna. Ja sama pami─Ötam nie tyle sam─ů tre┼Ť─ç, co jedynie wra┼╝enia i uczucia (w┼éasne big_smile).
Mo┼╝e panowie b─Öd─ů pami─Öta─ç, Dione i Marija.

#194 2006-09-21 19:25:23

AineNiRigani
U┐ytkownik

dodam jeszcze że na tym forum też już Ktarzyna była obgadana big_smile

#195 2006-09-21 20:30:17

Vasco
Administrator

Ja zupełnie nie kojarzę tego serialu.

#196 2006-09-30 13:57:57

Elentari
U┐ytkownik

Bardzo ciekawy w─ůtek, wi─Öc pozwalam sobie na wpis. Wpis nieco podsumowuj─ůcy. "Isaura" - pami─Ötam, a jak┼╝e. Tylko do dzisiaj nie mog─Ö zrozumie─ç dlaczego kobietom podoba┼é si─Ö Leoncio. "Katarzyna" - oooo, to si─Ö ogl─ůda┼éo! Arnaud wygl─ůda┼é w filmie du┼╝o lepiej ni┼╝ na zdj─Öciu umieszczonym na forum. Przynajmniej tak to pami─Ötam. Zaskoczy┼éy┼Ťcie mnie "Paniami na Mogadorze" - ogl─ůda┼éam jeszcze na czarno-bialym telewizorze, nic nie pami─Ötam; tylko tyle, ┼╝e g┼é├│wna bohaterka bardzo ┼éadna by┼éa. "Marco Visconti" - Jezu, ┼╝e te┼╝ to jeszcze kto┼Ť pami─Öta. Ja pami─Ötam tylko, ┼╝e ostani odcinek ogl─ůda┼éam u cioci, bo nasz telewizor si─Ö popsu┼é. "Dalekie pawilony" - serial du┼╝o lepszy ni┼╝ film (film to by┼é taki poskracany serial, zreszt─ů nie tak dawno emitowany). I jedn─ů z r├│l gra┼é tam te┼╝ Art Malik (mmmm... te czarne ocz─Öta skrzywdzonej ┼éani). Mam te┼╝ ksi─ů┼╝k─Ö, mo┼╝ecie mi zazdro┼Ťci─ç - ksi─ů┼╝ka o niebo lepsza od serialu wink

#197 2006-10-08 01:46:31

AineNiRigani
U┐ytkownik

a ja jestem pod wra┼╝eniem mindszypmena Horatio Hornblowera. Zintrygowa┼éa mnie jedna rzecz. M├│wi─ůc godziny, kapitan i marynarze operuj─ů szklankami "Dwie szklanki" "Na 3 szklanki" itd. W zasadzie pojawiaj─ů si─Ö tam klepsydry i zastanawiam si─Ö. Czyta┼éam gdzie┼Ť, ┼╝e jedn─ů ze wzgl─Ödu na pojemno┼Ť─ç nazwano szklank─ů. Nie wiem jak─ů odleglo┼Ť─ç czasow─ů odmierza┼éa, ale zak┼éadaj─ůc, ┼╝e szklanka to kwadrans, mo┼╝na przyja─ç, ┼╝e 3 szklanki to 3 kwadranse?
Czy kto┼Ť wie o co chodzi w tych szklankach?

#198 2006-10-09 01:16:25

Ulka
U┐ytkownik

o tak, Horatio jest wspania┼éy smile serial ┼Ťwietny. w zasadzie to chyba byly filmy tv, jeszcze nie wszystko zekranizowano. mam nadzieje ze kiedys to sfilmuj─ů oczywiscie z Ioanem Gruffuddem w roli tytulowej smile
czy nasza tv kiedys to pokaze?
udalo mi sie dobrac do serii ksi─ů┼╝ek o Hornblowerze (wykorzystalam ostatnie tygodnie korzystania z biblioteki uniwersyteckiej lol ) i bardzo zaskoczyl mnie sposob pisania ich przez Forestera. nie dosc ze jakby od srodka historii zycia Hornblowera, to jeszcze z calym pietyzmem ukladal jego biografie przez wiele lat...az w koncu inny "maniak" wink napisal o Horny`m monografie...tak jakby on istnial...z tlem historycznym, portretami, drzewem genealogicznym, mapami.... rewelacja! lol
jakby kogos interesowalo to proponuje http://www.republika.pl/hornblower/hornblower.htm
http://www.hornblower.prv.pl/
a o filmach na www.filmweb.pl na przyklad

jesli chodzi o szklanki-tez tego do konca nie rozumiem, takie okreslenie marynarskie. znalalam tylko cos takiego:
"Szklanka – od wiek├│w na ┼╝aglowcach wybijano godziny na dzwonach okr─Ötowych. W dawnych czasach zegar zast─Öpowa┼éa szklana klepsydra. Piasek przesypywa┼é si─Ö co p├│┼é godziny i wtedy pilnuj─ůcy jej marynarz odwraca┼é klepsydr─Ö i wybija┼é na okr─Ötowym dzwonie tak zwan─ů szklank─Ö (jedno uderzenie). Mimo powszechnego dzi┼Ť stosowania zegar├│w tradycja przetrwa┼éa i jest ┼╝ywa na ┼╝aglowcach. Co ciekawe bicie szklanek przechodzi┼éo historyczne przemiany i tak na przyk┼éad godzin─Ö 24:00 obwieszcza 8 szklanek a 00:30 jedna szklanka. Liczba wybijanych szklanek wzrasta o jedna co p├│┼é godziny tak wi─Öc o godzinie 04:00 zn├│w bite jest 8 szklanek i tak dalej przez ca┼éy dzie┼ä." (cyt. za www.oceanarium.org.pl/zaglowce_pojecia.htm ) w innym miejscu pisz─ů ze
sa to uderzenia w dzwon okrętowy co pół godziny, 8 szklanek na 4 godziny.
niewiele to co prawda wyjasnia czemu wlasnie szklanka...
lol

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#199 2006-10-09 01:17:51

Ulka
U┐ytkownik

o tak, Horatio jest wspania┼éy smile serial ┼Ťwietny. w zasadzie to chyba byly filmy tv, jeszcze nie wszystko zekranizowano. mam nadzieje ze kiedys to sfilmuj─ů oczywiscie z Ioanem Gruffuddem w roli tytulowej smile
czy nasza tv kiedys to pokaze?
udalo mi sie dobrac do serii ksi─ů┼╝ek o Hornblowerze (wykorzystalam ostatnie tygodnie korzystania z biblioteki uniwersyteckiej lol ) i bardzo zaskoczyl mnie sposob pisania ich przez Forestera. nie dosc ze jakby od srodka historii zycia Hornblowera, to jeszcze z calym pietyzmem ukladal jego biografie przez wiele lat...az w koncu inny "maniak" wink napisal o Horny`m monografie...tak jakby on istnial...z tlem historycznym, portretami, drzewem genealogicznym, mapami.... rewelacja! lol
jakby kogos interesowalo to proponuje http://www.republika.pl/hornblower/hornblower.htm
http://www.hornblower.prv.pl/
a o filmach na www.filmweb.pl na przyklad

jesli chodzi o szklanki-tez tego do konca nie rozumiem, takie okreslenie marynarskie. znalalam tylko cos takiego:
"Szklanka – od wiek├│w na ┼╝aglowcach wybijano godziny na dzwonach okr─Ötowych. W dawnych czasach zegar zast─Öpowa┼éa szklana klepsydra. Piasek przesypywa┼é si─Ö co p├│┼é godziny i wtedy pilnuj─ůcy jej marynarz odwraca┼é klepsydr─Ö i wybija┼é na okr─Ötowym dzwonie tak zwan─ů szklank─Ö (jedno uderzenie). Mimo powszechnego dzi┼Ť stosowania zegar├│w tradycja przetrwa┼éa i jest ┼╝ywa na ┼╝aglowcach. Co ciekawe bicie szklanek przechodzi┼éo historyczne przemiany i tak na przyk┼éad godzin─Ö 24:00 obwieszcza 8 szklanek a 00:30 jedna szklanka. Liczba wybijanych szklanek wzrasta o jedna co p├│┼é godziny tak wi─Öc o godzinie 04:00 zn├│w bite jest 8 szklanek i tak dalej przez ca┼éy dzie┼ä." (cyt. za www.oceanarium.org.pl/zaglowce_pojecia.htm ) w innym miejscu pisz─ů ze
sa to uderzenia w dzwon okrętowy co pół godziny, 8 szklanek na 4 godziny.
niewiele to co prawda wyjasnia czemu wlasnie szklanka...
lol

"cierpliwo┼Ť─ç - spok├│j ┼╝e przecie┼╝ si─Ö stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#200 2006-10-09 02:25:39

AineNiRigani
U┐ytkownik

Wielkie dzieki Ulka. I za linki i za informacje.
Z tego wynika┼éoby, ┼╝e liczenie odbywa sie do 8 szklanek i od nowa. I to by sie zgadza┼éo. W filmie jest taki fragment, gdzie kapitan Pellew m├│wi jakiemus l─ůdowemu, ┼╝eby wr├│ci┼é na okret na 3 szklanki i Horatio t┼éumaczy, ┼╝e chodzi o 9:30.
Ostatnio kupi┼éam sobie nawet ksi─ů┼╝ke C.Northcote Parkinsona "Horatio Hornblower jego ┼╝ycie i czasy". Czekam a┼╝ przyjdzie i zobaczymy co i jak mi dalej wyja┼Ťni, czy dopowie.

Mnie w serialu troszk─Ö zastanowi┼éo jedynie to, ┼╝e nie charakteryzowali Gruffudda. Niby min─Ö┼éo mu na morzu 15 lat, a on nietkni─Öty czasem i nadal m┼éody szczawik. Nasza kochana Lydia z P&P 95 wygl─ůda raczej jak jego ciocia. jako┼Ť tak to niedobrane mi si─Ö wyda┼éo (aczkolwiek mi┼éo by┼éo j─ů znowu zobacze─ç big_smile). Podoba┼éa mi si─Ö natomiast gra Ioana. Taka surowa i nieprzerysowana (zreszt─ů jak na razie przekona┼é mnie w ka┼╝dej swojej roli). bardzo lubi─Ö taki spos├│b gry, gdzie wszystko jest oddane z prostot─ů i klas─ů, bez chaosu i roztrzepania.

Stopka forum