Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#176 2006-05-10 21:26:28

Gosia
Użytkownik

Re: Serial kostiumowy zapami?tany i oczekiwany

Chyba bym sie ze wstydu spalila :oops: :oops: :oops:

#177 2006-05-10 21:31:45

Alison
Użytkownik

Chyba bym sie ze wstydu spalila :oops: :oops: :oops:

No wiesz! Jak rozrabia? to z ca?ym dobrodziejstwem inwentarza, a nie tak na Galla Anonima, cwaniaczku ;-)

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn?, swoja, w?asna, niczyja, nie znana nikomu...

#178 2006-05-10 21:34:58

Gosia
Użytkownik

Na Anonima najprzyjemniej big_smile
Hulaj dusza, piekla nie ma! wink

#179 2006-05-10 21:50:05

Admete
Użytkownik

Aragonte by? mo?e jeste?my w podobnym wieku :-) Mary i Mason - tak w?a?nie si? nazywali! :-) Jak teraz sobie przypomn?, ?e ogl?da?am te tesiamce ;-D Ostatni? telenowel? jak? ogl?da?am by? jaki? brazylijski serial, którego bohaterami byli dziennkarze. Nie pami?tam tytu?u, kilka lata temu ( mo?e 5 - 6 ) emitowa? go Polsat. Nie ogl?da?am ca?o?ci,ale bawi?y mnie niektóre odcinki, bo kilka w?tków potraktowano z przymró?eniem oka. Potem nie obejrza?am ju? ?adnego tasiemca.
Pogadam ze znajom? - ona juz kiedy? pisa?a o jednym forum - tolkienowskim :-)

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#180 2006-06-26 15:17:47

Kikita
Użytkownik

By? kiedys taki w?oski serial .On nazywa? si? Ottorino.
Kocha? ja, nie on jeden bo na ko?cu ona skacze z wie?y w przepa?? bo ?le mysla?a,?e ja chce zniewolic jakis stary.Co to by? za seial nie pamietam ale rycza?am jak g?upia, na ko?cu!

S?oneczko,ten serial to byl "Marco Visconti".Marco-starszy szlachcic zakocha? sie w m?odej Bicze,ale ona wola?a jego syna to by? w?asnie Ottorino.Z tej ska?y to sie rzyci?a niepotrzebnie bo Ottorino by? ju? po szczerej rozmowie z ojcem (który ust?pi? pola synowi) i jecha? do niej,ale ona s?ysza?a,?e zblizaj? si? ludzie Marka i skoczy?a.Tragicznie sie to sko?czy?o.Pami?tam polskie s?owa refrenu piosenki ko?cowej"lec do niej,le? do niej lecz b?d? ostro?na jasko?ko ma,le? do niej,lec do niej,lec do niej przez ten wojenny czas.Letni? nock? wspomina?a jak sie ze mna calowa?a a gdy przyszed? czas jesieni dom rodzinny sta? sie dla niej wi?zieniem.." Kurcze zadziwiaj?ce jakie figle pami?? nam p?ata .
Dzieki,?e mi o tym filmie przypomnia?as,fajny by? lol

#181 2006-06-26 16:19:40

Kikita
Użytkownik

"Magiego.
Kiedy? by? te? taki film fabularny 2-cze?ciowy-"Harem" o angielce uprowadzonej do haremu, spod r?ki angielskiego narzeczonego.....
pami?tam ostatni? scen? jak ona , uratowana ma wsiada? z tym narzeczonym do poci?gu, kiedy zjawia si? jej kochanek i oboje na koniku odje?d?aj? w blasku zachodz?cego s?o?ca- nie wiem jak teraz bym to ocenia?a, wtedy baaardzo mi si? podoba? wink [/url napisał:

On najpierw j? porwa?,potem sprzedal do haremu,w mi?dzyczasie sie zakochal, wszed? do haremu jako( fa?szywy) eunuch.I ko?cowa scena pierwszej cz??ci kiedy nios? j? do su?tana ,on mi?dzy s?u?b? ona go zauwa?y?a i ten jego wzrok - ooooo jejku-te jego czarne oczy- spojrza? prawie jak Darcy (rozmarzy?am si? ,ju? takie romantyczne ze mnie babsko).
A w ko?cowej scenie on nadje?d?a przerazony,?e jej juz nie zobaczy i pyta ..co mam zrobi? aby? ze mna zosta?a.. a ona odpowiada..
zapytaj mnie.. Wsadza ja na konika i ponownie odwozi sprzed nosa narzeczonemu .Art Malik jako Tarik Pasza-przywódca rebeliantów jest ?wietny. tongue

#182 2006-06-27 20:35:46

Beata
Użytkownik

A pami?tacie "Panie na Mogadorze"? To by? serial - chyba BBC kostiumowy o mi?o?ci. Ale to by?o baardzo dawno...

Beata

#183 2006-06-28 10:08:31

Kikita
Użytkownik

A pami?tacie "Panie na Mogadorze"? To by? serial - chyba BBC kostiumowy o mi?o?ci. Ale to by?o baardzo dawno...

Dzisiaj 23,35 TVP3(Telewizja Katowice ) leci w?asnie pierwszy odcinek.

#184 2006-06-29 20:06:36

Beata
Użytkownik

Wielkie dzi?ki!!!
Gdyby nie Ty, przegapi?abym, a tak ... wspaniale, wspaniale. Czy to nie u?miech losu? I na dodatek zd??y?am nagra?.

Beata

#185 2006-06-29 22:43:56

Kikita
Użytkownik

Ciesz? si?,?e mog?am pomóc .

Tak przy okazji ,do?aczy?o do mojej kolekcji pare filmów i musze przyzna?,?e bez przekonania zabra?am sie do ogl?dania(nie wiem dlaczego) s? to"Wzgórze nadziei" z N.Kidman i "Oniegin" z Liv Tyler .Dziewczynki moje
jestem zachwycona,pop?aka?am sie jak bóbr . A potem zabra?am sie za ogl?danie 2-cz?sciowego filmu "Prawdziwe kobiety". Zauroczy? mnie totalnie.Jest to film opowiadaj?cy o walkach o niepodleg?o?c Taksasu , o wojnie secesyjnej, mi?osci,lojalno?ci, bohaterstwie , film o kobietach i o tamtych czasach ale widzianych oczami kobiet.Wprawdzie przez pierwsze 15 min. co? mi g?os na p?ycie"warcza?" ale warto by?o przeczekac.
Twarde ze mnie babsko a tu znowu przysz?o mi sie "porycze?".
Polecam,naprawd? polecam bo wart obejrzenia(?wietna rola Angeliny Jolie).

#186 2006-07-01 19:20:34

mara7
Użytkownik

By?a jeszcze saga rodu Foresterów lol ...tylko ?e niestey wink nie ma starych odcinków,tylko te nowe....hihihihi ?artuje tongue

#187 2006-07-01 20:00:08

Kikita
Użytkownik

Maro czy ty myslisz o tym tasiemcu co to ma 5000 odcinków? Ha.ha no my?l?,?e ?artujesz(chocia? o zgrozo moja mama toto ogl?da)
wink
Takie cosik to potrafi? nakreci? a "Sanditon" le?y od?ogiem,no chyba zostanie nam ju? tylko Stra?nika Teksasu ogl?da?. lol lol lol

#188 2006-07-02 15:19:58

mara7
Użytkownik

Spoksik Kikita ?artuje.Ogl?da go moja babcia ,mówi sie ?e "Wszystko ma swój koniec tylko nie Moda na sukces". hihihihi i to prawda, bo ten serial leccci i leeeci i ko?ca nie wida? big_smile lol

#189 2006-07-17 21:07:21

lady_kasiek
Użytkownik

Bardzo lubie film Sissi ale nie moge sci?gna?
podoba? mi si? te? bardzo film Sophie m?odsza siostra Sissi ale te? nie mog?am znale?? filmu kostiumi w Sissi sa cudne

GRITAR?? QUE ARDAN LAS BANDERAS POR LA FRATERNIDAD
QUE CAIGA EL PATRIOTISMO Y LA HOSTILIDAD RACIAL
CULTURA POPULAR...
Gran Derby dla Realu :!: :!:

#190 2006-09-21 15:02:42

kami
Użytkownik

Dziewczyny, o?mielam si? i na tym forum zreanimowa? w?tek zapomnianego serialu z 1986 r. produkcji francuskiej pt. "Katarzyna" opowiadajacego o losach pi?knej dziewczyny i jej ukochanego Arnauda (emisja u nas mia?a miejsce w 1989 r. jesieni?). Na forum N&S okaza?o si? ?e mnóstwo osób go pami?ta i bardzo mile wspomina, a jak jest tutaj??? Czy która? z forumowiczek ma jakie? zwi?zane z nim wspomnienia...

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#191 2006-09-21 16:24:24

AineNiRigani
Użytkownik

Ja chyba nie musze si? wypowiada? big_smile

Nawet kojot na kamieniu mo?e dosta? wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#192 2006-09-21 19:02:37

kami
Użytkownik

Ja chyba nie musze si? wypowiada? big_smile

Jasne ?e wiem o tym Aine big_smile (i ciesz? si? ?e mamu na temat tego serialu podobne odczucia). Interesuje mnie natomiast czy oprócz nas kto? w ogóle s?ysza? o tym serialu. Pewnie nie... sad

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#193 2006-09-21 19:24:15

AineNiRigani
Użytkownik

Podejrzewam, ?e w obecnym sk??dzie niekoniecznie. W zasadzie dominuje tutaj bra? studencka lub licealna. Ja sama pami?tam nie tyle sam? tre??, co jedynie wra?enia i uczucia (w?asne big_smile).
Mo?e panowie b?d? pami?ta?, Dione i Marija.

#194 2006-09-21 19:25:23

AineNiRigani
Użytkownik

dodam jeszcze ?e na tym forum te? ju? Ktarzyna by?a obgadana big_smile

#195 2006-09-21 20:30:17

Vasco
Administrator

Ja zupe?nie nie kojarz? tego serialu.

#196 2006-09-30 13:57:57

Elentari
Użytkownik

Bardzo ciekawy w?tek, wi?c pozwalam sobie na wpis. Wpis nieco podsumowuj?cy. "Isaura" - pami?tam, a jak?e. Tylko do dzisiaj nie mog? zrozumie? dlaczego kobietom podoba? si? Leoncio. "Katarzyna" - oooo, to si? ogl?da?o! Arnaud wygl?da? w filmie du?o lepiej ni? na zdj?ciu umieszczonym na forum. Przynajmniej tak to pami?tam. Zaskoczy?y?cie mnie "Paniami na Mogadorze" - ogl?da?am jeszcze na czarno-bialym telewizorze, nic nie pami?tam; tylko tyle, ?e g?ówna bohaterka bardzo ?adna by?a. "Marco Visconti" - Jezu, ?e te? to jeszcze kto? pami?ta. Ja pami?tam tylko, ?e ostani odcinek ogl?da?am u cioci, bo nasz telewizor si? popsu?. "Dalekie pawilony" - serial du?o lepszy ni? film (film to by? taki poskracany serial, zreszt? nie tak dawno emitowany). I jedn? z ról gra? tam te? Art Malik (mmmm... te czarne ocz?ta skrzywdzonej ?ani). Mam te? ksi??k?, mo?ecie mi zazdro?ci? - ksi??ka o niebo lepsza od serialu wink

#197 2006-10-08 01:46:31

AineNiRigani
Użytkownik

a ja jestem pod wra?eniem mindszypmena Horatio Hornblowera. Zintrygowa?a mnie jedna rzecz. Mówi?c godziny, kapitan i marynarze operuj? szklankami "Dwie szklanki" "Na 3 szklanki" itd. W zasadzie pojawiaj? si? tam klepsydry i zastanawiam si?. Czyta?am gdzie?, ?e jedn? ze wzgl?du na pojemno?? nazwano szklank?. Nie wiem jak? odleglo?? czasow? odmierza?a, ale zak?adaj?c, ?e szklanka to kwadrans, mo?na przyja?, ?e 3 szklanki to 3 kwadranse?
Czy kto? wie o co chodzi w tych szklankach?

#198 2006-10-09 01:16:25

Ulka
Użytkownik

o tak, Horatio jest wspania?y smile serial ?wietny. w zasadzie to chyba byly filmy tv, jeszcze nie wszystko zekranizowano. mam nadzieje ze kiedys to sfilmuj? oczywiscie z Ioanem Gruffuddem w roli tytulowej smile
czy nasza tv kiedys to pokaze?
udalo mi sie dobrac do serii ksi??ek o Hornblowerze (wykorzystalam ostatnie tygodnie korzystania z biblioteki uniwersyteckiej lol ) i bardzo zaskoczyl mnie sposob pisania ich przez Forestera. nie dosc ze jakby od srodka historii zycia Hornblowera, to jeszcze z calym pietyzmem ukladal jego biografie przez wiele lat...az w koncu inny "maniak" wink napisal o Horny`m monografie...tak jakby on istnial...z tlem historycznym, portretami, drzewem genealogicznym, mapami.... rewelacja! lol
jakby kogos interesowalo to proponuje http://www.republika.pl/hornblower/hornblower.htm
http://www.hornblower.prv.pl/
a o filmach na www.filmweb.pl na przyklad

jesli chodzi o szklanki-tez tego do konca nie rozumiem, takie okreslenie marynarskie. znalalam tylko cos takiego:
"Szklanka – od wieków na ?aglowcach wybijano godziny na dzwonach okr?towych. W dawnych czasach zegar zast?powa?a szklana klepsydra. Piasek przesypywa? si? co pó? godziny i wtedy pilnuj?cy jej marynarz odwraca? klepsydr? i wybija? na okr?towym dzwonie tak zwan? szklank? (jedno uderzenie). Mimo powszechnego dzi? stosowania zegarów tradycja przetrwa?a i jest ?ywa na ?aglowcach. Co ciekawe bicie szklanek przechodzi?o historyczne przemiany i tak na przyk?ad godzin? 24:00 obwieszcza 8 szklanek a 00:30 jedna szklanka. Liczba wybijanych szklanek wzrasta o jedna co pó? godziny tak wi?c o godzinie 04:00 znów bite jest 8 szklanek i tak dalej przez ca?y dzie?." (cyt. za www.oceanarium.org.pl/zaglowce_pojecia.htm ) w innym miejscu pisz? ze
sa to uderzenia w dzwon okr?towy co pó? godziny, 8 szklanek na 4 godziny.
niewiele to co prawda wyjasnia czemu wlasnie szklanka...
lol

"cierpliwo?? - spokój ?e przecie? si? stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#199 2006-10-09 01:17:51

Ulka
Użytkownik

o tak, Horatio jest wspania?y smile serial ?wietny. w zasadzie to chyba byly filmy tv, jeszcze nie wszystko zekranizowano. mam nadzieje ze kiedys to sfilmuj? oczywiscie z Ioanem Gruffuddem w roli tytulowej smile
czy nasza tv kiedys to pokaze?
udalo mi sie dobrac do serii ksi??ek o Hornblowerze (wykorzystalam ostatnie tygodnie korzystania z biblioteki uniwersyteckiej lol ) i bardzo zaskoczyl mnie sposob pisania ich przez Forestera. nie dosc ze jakby od srodka historii zycia Hornblowera, to jeszcze z calym pietyzmem ukladal jego biografie przez wiele lat...az w koncu inny "maniak" wink napisal o Horny`m monografie...tak jakby on istnial...z tlem historycznym, portretami, drzewem genealogicznym, mapami.... rewelacja! lol
jakby kogos interesowalo to proponuje http://www.republika.pl/hornblower/hornblower.htm
http://www.hornblower.prv.pl/
a o filmach na www.filmweb.pl na przyklad

jesli chodzi o szklanki-tez tego do konca nie rozumiem, takie okreslenie marynarskie. znalalam tylko cos takiego:
"Szklanka – od wieków na ?aglowcach wybijano godziny na dzwonach okr?towych. W dawnych czasach zegar zast?powa?a szklana klepsydra. Piasek przesypywa? si? co pó? godziny i wtedy pilnuj?cy jej marynarz odwraca? klepsydr? i wybija? na okr?towym dzwonie tak zwan? szklank? (jedno uderzenie). Mimo powszechnego dzi? stosowania zegarów tradycja przetrwa?a i jest ?ywa na ?aglowcach. Co ciekawe bicie szklanek przechodzi?o historyczne przemiany i tak na przyk?ad godzin? 24:00 obwieszcza 8 szklanek a 00:30 jedna szklanka. Liczba wybijanych szklanek wzrasta o jedna co pó? godziny tak wi?c o godzinie 04:00 znów bite jest 8 szklanek i tak dalej przez ca?y dzie?." (cyt. za www.oceanarium.org.pl/zaglowce_pojecia.htm ) w innym miejscu pisz? ze
sa to uderzenia w dzwon okr?towy co pó? godziny, 8 szklanek na 4 godziny.
niewiele to co prawda wyjasnia czemu wlasnie szklanka...
lol

"cierpliwo?? - spokój ?e przecie? si? stanie"
(Ks. J. Twardowski)

#200 2006-10-09 02:25:39

AineNiRigani
Użytkownik

Wielkie dzieki Ulka. I za linki i za informacje.
Z tego wynika?oby, ?e liczenie odbywa sie do 8 szklanek i od nowa. I to by sie zgadza?o. W filmie jest taki fragment, gdzie kapitan Pellew mówi jakiemus l?dowemu, ?eby wróci? na okret na 3 szklanki i Horatio t?umaczy, ?e chodzi o 9:30.
Ostatnio kupi?am sobie nawet ksi??ke C.Northcote Parkinsona "Horatio Hornblower jego ?ycie i czasy". Czekam a? przyjdzie i zobaczymy co i jak mi dalej wyja?ni, czy dopowie.

Mnie w serialu troszk? zastanowi?o jedynie to, ?e nie charakteryzowali Gruffudda. Niby min??o mu na morzu 15 lat, a on nietkni?ty czasem i nadal m?ody szczawik. Nasza kochana Lydia z P&P 95 wygl?da raczej jak jego ciocia. jako? tak to niedobrane mi si? wyda?o (aczkolwiek mi?o by?o j? znowu zobacze? big_smile). Podoba?a mi si? natomiast gra Ioana. Taka surowa i nieprzerysowana (zreszt? jak na razie przekona? mnie w ka?dej swojej roli). bardzo lubi? taki sposób gry, gdzie wszystko jest oddane z prostot? i klas?, bez chaosu i roztrzepania.

Stopka forum