Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#126 2006-04-22 07:22:44

GosiaJ
U┐ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapami─Ötany i oczekiwany

Jeny┼Ťciewy, jaki on myd┼ékowaty!!!!!!
Tragedia!!!
I TO mi si─Ö kiedy┼Ť podoba┼éo.
Lubie blondi, ale bez perwersji!!!

W┼éa┼Ťnie te┼╝ si─Ö zastanawia┼éam, czy to ten, do kt├│rego wzdycha┼éam jako smarkula z podstaw├│wki ;-)

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#127 2006-04-22 08:29:51

Gitka
U┐ytkownik

Szkoda burzy─ç nasze wspomnienia tymi paroma nieprzychylnymi zdaniami.
Wspomnienia s─ů przecie┼╝ dla Nas tak cenne tongue

#128 2006-04-22 17:32:01

Maryann
U┐ytkownik

Jako┼Ť w filmie wydawa┼é mi si─Ö bardziej atrakcyjny... A mo┼╝e mi si─Ö tylko wydaje?

#129 2006-04-22 22:36:06

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

Pami─Ötam jak w lecie 1996 roku nadano "DiU" z Jennifer i Colinem. Pewna 10-letnia dziewczynka wink niecierpliwie odlicza┼éa minuty,sekundy. Ka┼╝d─ů scen─Ö prze┼╝ywa┼éam z wypiekami na twarzy.

Tez pamietam, przezywalam to dokladnie tak samo! Pamietam z jakim zalem dowiedzialam sie, ze odcienk 6 bedzie odcinkiem ostatnim! big_smile Pamietam tez ze mialam zawsze na kasetach nagrany taki polski serial "Z biegiem lat, z biegiem dni" i ze zawsze mnie od tego odrzucalo. Ale jak sie przemoglam to bardzo mi sie spodobalo - kazdy odcinek na podstawie paru sztuk (nawet Moralnosc pani Dulskiej sie pojawila!)
"Droge do Avonlea" tez ogladalam, ale teraz juz nic z tego nie pamietam ;/

#130 2006-04-23 14:53:53

kami
U┐ytkownik

C├│┼╝ dziewczyny - mo┼╝e to faktycznie by┼éa "wina" naszego m┼éodego wieku, a mo┼╝e to by┼éo co┼Ť innego... wink Mnie Pierre-Marie Escourrou bardzo si─Ö wtedy podoba┼é w roli gwa┼étownego Arnolda i m├│wcie co chcecie, nawet to ┼╝e nie jest zbyt m─Öski. Ja zawsze lubi┼éam takie typy i za┼éowa┼éam ┼╝e nie urodzi┼éam si─Ö gdzie┼Ť w Skandynawi, np. Finlandia, aby na co dzie┼ä spotyka─ç takie blond- niebieskookie cuda... Ech, rozmarzy┼éam si─Ö... A wracaj─ůc do filmu- to dopiero teraz po latach czytaj─ůc "Katarzyn─Ö" Juliette Benzoni uswiadomi┼éam sobie,┼╝e ksi─ů┼╝kowy Arnold by┼é brunetem... C├│┼╝ w ekranizacjach wszystko jest mo┼╝liwe...

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#131 2006-04-23 17:52:13

Maryann
U┐ytkownik

C├│┼╝ dziewczyny - mo┼╝e to faktycznie by┼éa "wina" naszego m┼éodego wieku, a mo┼╝e to by┼éo co┼Ť innego... wink Mnie Pierre-Marie Escourrou bardzo si─Ö wtedy podoba┼é w roli gwa┼étownego Arnolda i m├│wcie co chcecie, nawet to ┼╝e nie jest zbyt m─Öski.

Mnie też się baaardzo podobał - zewnętrznie. Bo "charakterologicznie" miałam ochotę chwilami go zamordować.

A wracaj─ůc do filmu- to dopiero teraz po latach czytaj─ůc "Katarzyn─Ö" Juliette Benzoni uswiadomi┼éam sobie,┼╝e ksi─ů┼╝kowy Arnold by┼é brunetem... C├│┼╝ w ekranizacjach wszystko jest mo┼╝liwe...

Faktycznie - ca┼ékiem zapomnia┼éam. Ale i tak Pierre ┼Ťwietnie pasowa┼é do ksi─ů┼╝kowego Arnolda.
W og├│le czytaj─ůc p├│┼║niej t─Ö ksi─ů┼╝k─Ö stwierdzi┼éam, ┼╝e serial by┼é zrobiony wyj─ůtkowo wiernie. A najlepszy ze wszystkich by┼é doktor Abou.

#132 2006-04-23 18:49:43

aragonte
U┐ytkownik

Maryann w┼éa┼Ťnie o ten serial mi chodzi┼éo - t─Ö ksi─Ö┼╝niczk─Ö gra┼éa chyba Amy Irving. Szuka┼éam powie┼Ťci - wydano j─ů w latach 90 i niestety nie mo┼╝na jej nigdzie kupi─ç ani po┼╝yczy─ç. Podobnie jest zreszt─ů z Vilette Ch. Bronte. Ta powie┼Ť─ç jest przet┼éumaczna, ale nie ma w og├│le wznowie┼ä. Szkoda.

W┼éa┼Ťnie, od jakiego┼Ť czasu pr├│buj─Ö dorwa─ç "Vilette" i co najwy┼╝ej angielsk─ů mog─Ö naby─ç, a obawiam si─Ö, ┼╝e nie przebrn─Ö sad

A co do seriali, które chciałabym sobie przepomnieć albo po prostu obejrzeć: "Robin z Sherwood" do przypomnienia zdecydowanie (fajnie, że choć Clannad mam na półce, więc nastrój mogę sobie odtworzyć wink), "Ja, Klaudiusz" takoż, a z rzeczy starych, ale takich, które przegapiłam, koniecznie serial o Cadfaelu, ekranizację Stevena Saylora i nowy "Rzym", ten z HBO.
A tak w og├│le to jaki┼Ť serial o starozytnych Celtach mi si─Ö marzy... eech roll

#133 2006-04-23 18:57:29

Diana
U┐ytkownik

Pamietam tez ze mialam zawsze na kasetach nagrany taki polski serial "Z biegiem lat, z biegiem dni" i ze zawsze mnie od tego odrzucalo. Ale jak sie przemoglam to bardzo mi sie spodobalo - kazdy odcinek na podstawie paru sztuk (nawet Moralnosc pani Dulskiej sie pojawila!)

To jeden z moich ulubionych seriali. Jerzy Stuhr jako pan Fikalski by┼é super! big_smile Pierwszy odcinek nakr─Öcono na motywach "Domu otwartego" Micha┼éa Ba┼éuckiego- ale zako┼äczenie nie jest ju┼╝ tak sielankowe jak w pierwowzorze. Drugi odcinek to z kolei na podstawie powie┼Ťci Zapolskiej "Sezonowa mi┼éo┼Ť─ç" i akcja toczy si─Ö tam m. in. w Zakopanem. P├│┼║niej filmowcy zaj─Öli si─Ö bardziej ┼╝yciem c├│rek pani Chomi┼äskiej- siostry Anieli. A ju┼╝ po "Moralno┼Ťci" ostatni odcinek nakr─Öcono na podstawie utworu "┼Ümier─ç Felicjana Dulskiego", nie pami─Ötam czyjego autorstwa.

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#134 2006-04-23 19:11:09

Maryann
U┐ytkownik

Mela do kuchni, mi─Öso na sznycle sieka─ç!

#135 2006-04-23 19:21:44

Diana
U┐ytkownik

Mela do kuchni, mi─Öso na sznycle sieka─ç!

big_smile big_smile big_smile

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#136 2006-04-23 20:04:35

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

A ja myslalam, ze nikt tego serialu nie bedzie kojarzyl. Przyzwyczailam sie juz z mysla, ze o czymkolwiek mowie, to nikt nie ma pojecia (patrz: JA i Duma). Ale moje pokolenie chyba dalej nie wie, co to za serial "Z biegiem dni, z biegiem lat", zwazywszy, ze nie czesto jest emitowany (chyba tylko raz widzialam go w TVP Polonia). Cale szczescie jest pokaznych rozmiarow videoteka rodzinna (zamiast mazac cos nagranego, kupujemy nowa kasete i potem sie takie "perelki" znajduja)

#137 2006-04-23 22:10:29

Admete
U┐ytkownik

Aragonte Villette rzeczywi┼Ťcie trudno si─Ö czyta po angielsku,ale mo┼╝esz spr├│bowa─ç. Ja dotar┼éam do po┼éowy i wtedy uda┼éo mi si─Ö po┼╝yczy─ç polskie t┼éumaczenie. Ok┼éadka by┼éa koszmarna, ksi─ů┼╝ka si─Ö rozlatywa┼éa,ale czyta─ç si─Ö da┼éo. Mo┼╝e jakie┼Ť wydawnictwo by to wznowi┼éo? Chyba w ko┼äcu napisz─Ö ten list do Zielonej Sowy.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#138 2006-04-24 11:45:02

milosz
U┐ytkownik

A ja pamietam, ┼╝e kiedy┼Ť puszczano "Sage rodu Forsyth├│w" i wszyscy rodzice byli zachwyceni (cho─ç jan nie ogl─ůda┼éam)
Natomist jak przez mgłę poamietam "Sagę rodu Paliserów" - http://www.filmweb.pl/Film?id=128384

o proszę i nawet nie wiedziałam, że tam zagrał Jeremy Irons wink

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#139 2006-04-24 12:32:53

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Nie wiem czy kto┼Ť widzia┼é, ale stosunkowo niedawno chyba na jedynce lecia┼é serial "Czasy w kt├│rych przysz┼éo nam ┼╝y─ç" na podstawie powie┼Ťci A.Trollope'a. Bardzo mi si─Ö ten serial spodoba┼é, chociaz nie dziwie sie bo scenariusz napisa┼é Andrew Davies big_smile

#140 2006-04-24 15:50:59

Trzykrotka
U┐ytkownik

Taaa, Matthew Mac Fadyen tam grał.

#141 2006-04-24 16:08:38

Kaziuta
U┐ytkownik

Pamietam tez ze mialam zawsze na kasetach nagrany taki polski serial "Z biegiem lat, z biegiem dni" i ze zawsze mnie od tego odrzucalo. Ale jak sie przemoglam to bardzo mi sie spodobalo - kazdy odcinek na podstawie paru sztuk (nawet Moralnosc pani Dulskiej sie pojawila!)

To jeden z moich ulubionych seriali. Jerzy Stuhr jako pan Fikalski by┼é super! big_smile Pierwszy odcinek nakr─Öcono na motywach "Domu otwartego" Micha┼éa Ba┼éuckiego- ale zako┼äczenie nie jest ju┼╝ tak sielankowe jak w pierwowzorze. Drugi odcinek to z kolei na podstawie powie┼Ťci Zapolskiej "Sezonowa mi┼éo┼Ť─ç" i akcja toczy si─Ö tam m. in. w Zakopanem. P├│┼║niej filmowcy zaj─Öli si─Ö bardziej ┼╝yciem c├│rek pani Chomi┼äskiej- siostry Anieli. A ju┼╝ po "Moralno┼Ťci" ostatni odcinek nakr─Öcono na podstawie utworu "┼Ümier─ç Felicjana Dulskiego", nie pami─Ötam czyjego autorstwa.

Fantastyczny serial. ┼Ümetanka aktorska na planie. Ch┼éon─Ö┼éam tamtem ┼Ťwiat, tamte czasy s─ů tymi w kt├│rych chcia┼éabym ┼╝y─ç. Ka┼╝dy odcinek na podstawie innej sztuki, innego dramatu. Cudo!

#142 2006-04-24 17:14:01

otherwaymistercollins
U┐ytkownik

Taaa, Matthew Mac Fadyen tam grał.

No własnie grał tam!! Zupełnie wyleciało mi to z głowy. Sir Felix Carbury - niezły z niego był gagatek big_smile

#143 2006-04-24 18:11:51

bezpaznokcianka
U┐ytkownik

mogliby powt├│rki jakie┼Ť zrobi─ç...a w wakacje pewnie beda znowu "czterej pancerni" etc :twisted: a tyle tego lezy na p├│┼ékach zapomnianego a szlachetnego

Co masz do Czterech pancernych? big_smile w sumie to nie powinni mi byli tego pokazywac, bo ten serial tez spaczyl mi dziecieca psychike (zapragnelam owczarka niemieciego!) big_smile Ale racja... mogliby puscic cos fajnego, nieczesto pokazywanego w TV.

#144 2006-04-25 22:35:53

ewelinka
U┐ytkownik

mogliby powt├│rki jakie┼Ť zrobi─ç...a w wakacje pewnie beda znowu "czterej pancerni" etc :twisted: a tyle tego lezy na p├│┼ékach zapomnianego a szlachetnego

Ca┼ékowicie sie z tob─ů zgadzam puszczaj─ů wiecznie to samo a nie wierz─Ö,┼╝e nie mogliby sie postara─ç.

#145 2006-05-08 13:24:23

Gitka
U┐ytkownik

Wreszcie znalazłam ten serial All the Rivers Run (1983) na FilmWebie, pamietacie go?
http://www.filmweb.pl/All,the,Rivers,Ru … ,id=112633

Ja bardzo s┼éabo go pami─Ötam, ale jakie┼Ť wspomniania zosta┼éy.

http://img68.imageshack.us/img68/1997/riversrun17me.jpg

#146 2006-05-08 20:54:39

Admete
U┐ytkownik

Pami─Ötam ten serial! Mia┼é dwie serie, w drugiej gra┼é Parker Stevenson. To by┼é naprawd─Ö dobry film. Bardzo si─Ö przejmowa┼é─ům losami bohater├│w.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#147 2006-05-08 21:01:31

aragonte
U┐ytkownik

Aragonte Villette rzeczywi┼Ťcie trudno si─Ö czyta po angielsku,ale mo┼╝esz spr├│bowa─ç. Ja dotar┼éam do po┼éowy i wtedy uda┼éo mi si─Ö po┼╝yczy─ç polskie t┼éumaczenie. Ok┼éadka by┼éa koszmarna, ksi─ů┼╝ka si─Ö rozlatywa┼éa,ale czyta─ç si─Ö da┼éo. Mo┼╝e jakie┼Ť wydawnictwo by to wznowi┼éo? Chyba w ko┼äcu napisz─Ö ten list do Zielonej Sowy.

Napisz, napisz, mo┼╝emy zebra─ç podpisy big_smile

#148 2006-05-09 00:02:57

Gitka
U┐ytkownik

Pami─Ötam ten serial! Mia┼é dwie serie, w drugiej gra┼é Parker Stevenson. To by┼é naprawd─Ö dobry film. Bardzo si─Ö przejmowa┼é─ům losami bohater├│w.

A pamiętasz ten statek na którym pływali?
Głowna bohaterka była bardzo ładna, miała takie ładne włosy.
http://img405.imageshack.us/img405/9767/serial1os.jpg

#149 2006-05-09 00:04:43

Gitka
U┐ytkownik

Znalazłam jeszcze takie plakaty.
http://img253.imageshack.us/img253/9045/serial18df.jpg
http://img253.imageshack.us/img253/236/serial35he.jpg

#150 2006-05-09 00:41:43

Trzykrotka
U┐ytkownik

O rany, ca┼ée pok┼éady pami─Öci nagle mi ruszaj─ů, jak przy Katarzynie big_smile Pami─Ötam bohaterk─Ö, bardzo oryginalna uroda.

Stopka forum