Ogród Jane Austen

Strona poświecona Jane Austen

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

#126 2006-04-22 07:22:44

GosiaJ
Użytkownik

Re: Serial kostiumowy zapami?tany i oczekiwany

Jeny?ciewy, jaki on myd?kowaty!!!!!!
Tragedia!!!
I TO mi si? kiedy? podoba?o.
Lubie blondi, ale bez perwersji!!!

W?a?nie te? si? zastanawia?am, czy to ten, do którego wzdycha?am jako smarkula z podstawówki ;-)

Thorntonmania... nieustaj?ce apogeum uzale?nienia.

#127 2006-04-22 08:29:51

Gitka
Użytkownik

Szkoda burzy? nasze wspomnienia tymi paroma nieprzychylnymi zdaniami.
Wspomnienia s? przecie? dla Nas tak cenne tongue

#128 2006-04-22 17:32:01

Maryann
Użytkownik

Jako? w filmie wydawa? mi si? bardziej atrakcyjny... A mo?e mi si? tylko wydaje?

#129 2006-04-22 22:36:06

bezpaznokcianka
Użytkownik

Pami?tam jak w lecie 1996 roku nadano "DiU" z Jennifer i Colinem. Pewna 10-letnia dziewczynka wink niecierpliwie odlicza?a minuty,sekundy. Ka?d? scen? prze?ywa?am z wypiekami na twarzy.

Tez pamietam, przezywalam to dokladnie tak samo! Pamietam z jakim zalem dowiedzialam sie, ze odcienk 6 bedzie odcinkiem ostatnim! big_smile Pamietam tez ze mialam zawsze na kasetach nagrany taki polski serial "Z biegiem lat, z biegiem dni" i ze zawsze mnie od tego odrzucalo. Ale jak sie przemoglam to bardzo mi sie spodobalo - kazdy odcinek na podstawie paru sztuk (nawet Moralnosc pani Dulskiej sie pojawila!)
"Droge do Avonlea" tez ogladalam, ale teraz juz nic z tego nie pamietam ;/

#130 2006-04-23 14:53:53

kami
Użytkownik

Có? dziewczyny - mo?e to faktycznie by?a "wina" naszego m?odego wieku, a mo?e to by?o co? innego... wink Mnie Pierre-Marie Escourrou bardzo si? wtedy podoba? w roli gwa?townego Arnolda i mówcie co chcecie, nawet to ?e nie jest zbyt m?ski. Ja zawsze lubi?am takie typy i za?owa?am ?e nie urodzi?am si? gdzie? w Skandynawi, np. Finlandia, aby na co dzie? spotyka? takie blond- niebieskookie cuda... Ech, rozmarzy?am si?... A wracaj?c do filmu- to dopiero teraz po latach czytaj?c "Katarzyn?" Juliette Benzoni uswiadomi?am sobie,?e ksi??kowy Arnold by? brunetem... Có? w ekranizacjach wszystko jest mo?liwe...

Uwielbiam Colina Firtha... smile)))))

#131 2006-04-23 17:52:13

Maryann
Użytkownik

Có? dziewczyny - mo?e to faktycznie by?a "wina" naszego m?odego wieku, a mo?e to by?o co? innego... wink Mnie Pierre-Marie Escourrou bardzo si? wtedy podoba? w roli gwa?townego Arnolda i mówcie co chcecie, nawet to ?e nie jest zbyt m?ski.

Mnie te? si? baaardzo podoba? - zewn?trznie. Bo "charakterologicznie" mia?am ochot? chwilami go zamordowa?.

A wracaj?c do filmu- to dopiero teraz po latach czytaj?c "Katarzyn?" Juliette Benzoni uswiadomi?am sobie,?e ksi??kowy Arnold by? brunetem... Có? w ekranizacjach wszystko jest mo?liwe...

Faktycznie - ca?kiem zapomnia?am. Ale i tak Pierre ?wietnie pasowa? do ksi??kowego Arnolda.
W ogóle czytaj?c pó?niej t? ksi??k? stwierdzi?am, ?e serial by? zrobiony wyj?tkowo wiernie. A najlepszy ze wszystkich by? doktor Abou.

#132 2006-04-23 18:49:43

aragonte
Użytkownik

Maryann w?a?nie o ten serial mi chodzi?o - t? ksi??niczk? gra?a chyba Amy Irving. Szuka?am powie?ci - wydano j? w latach 90 i niestety nie mo?na jej nigdzie kupi? ani po?yczy?. Podobnie jest zreszt? z Vilette Ch. Bronte. Ta powie?? jest przet?umaczna, ale nie ma w ogóle wznowie?. Szkoda.

W?a?nie, od jakiego? czasu próbuj? dorwa? "Vilette" i co najwy?ej angielsk? mog? naby?, a obawiam si?, ?e nie przebrn? sad

A co do seriali, które chcia?abym sobie przepomnie? albo po prostu obejrze?: "Robin z Sherwood" do przypomnienia zdecydowanie (fajnie, ?e cho? Clannad mam na pó?ce, wi?c nastrój mog? sobie odtworzy? wink), "Ja, Klaudiusz" tako?, a z rzeczy starych, ale takich, które przegapi?am, koniecznie serial o Cadfaelu, ekranizacj? Stevena Saylora i nowy "Rzym", ten z HBO.
A tak w ogóle to jaki? serial o starozytnych Celtach mi si? marzy... eech roll

#133 2006-04-23 18:57:29

Diana
Użytkownik

Pamietam tez ze mialam zawsze na kasetach nagrany taki polski serial "Z biegiem lat, z biegiem dni" i ze zawsze mnie od tego odrzucalo. Ale jak sie przemoglam to bardzo mi sie spodobalo - kazdy odcinek na podstawie paru sztuk (nawet Moralnosc pani Dulskiej sie pojawila!)

To jeden z moich ulubionych seriali. Jerzy Stuhr jako pan Fikalski by? super! big_smile Pierwszy odcinek nakr?cono na motywach "Domu otwartego" Micha?a Ba?uckiego- ale zako?czenie nie jest ju? tak sielankowe jak w pierwowzorze. Drugi odcinek to z kolei na podstawie powie?ci Zapolskiej "Sezonowa mi?o??" i akcja toczy si? tam m. in. w Zakopanem. Pó?niej filmowcy zaj?li si? bardziej ?yciem córek pani Chomi?skiej- siostry Anieli. A ju? po "Moralno?ci" ostatni odcinek nakr?cono na podstawie utworu "?mier? Felicjana Dulskiego", nie pami?tam czyjego autorstwa.

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#134 2006-04-23 19:11:09

Maryann
Użytkownik

Mela do kuchni, mi?so na sznycle sieka?!

#135 2006-04-23 19:21:44

Diana
Użytkownik

Mela do kuchni, mi?so na sznycle sieka?!

big_smile big_smile big_smile

Czym jest ?ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#136 2006-04-23 20:04:35

bezpaznokcianka
Użytkownik

A ja myslalam, ze nikt tego serialu nie bedzie kojarzyl. Przyzwyczailam sie juz z mysla, ze o czymkolwiek mowie, to nikt nie ma pojecia (patrz: JA i Duma). Ale moje pokolenie chyba dalej nie wie, co to za serial "Z biegiem dni, z biegiem lat", zwazywszy, ze nie czesto jest emitowany (chyba tylko raz widzialam go w TVP Polonia). Cale szczescie jest pokaznych rozmiarow videoteka rodzinna (zamiast mazac cos nagranego, kupujemy nowa kasete i potem sie takie "perelki" znajduja)

#137 2006-04-23 22:10:29

Admete
Użytkownik

Aragonte Villette rzeczywi?cie trudno si? czyta po angielsku,ale mo?esz spróbowa?. Ja dotar?am do po?owy i wtedy uda?o mi si? po?yczy? polskie t?umaczenie. Ok?adka by?a koszmarna, ksi??ka si? rozlatywa?a,ale czyta? si? da?o. Mo?e jakie? wydawnictwo by to wznowi?o? Chyba w ko?cu napisz? ten list do Zielonej Sowy.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#138 2006-04-24 11:45:02

milosz
Użytkownik

A ja pamietam, ?e kiedy? puszczano "Sage rodu Forsythów" i wszyscy rodzice byli zachwyceni (cho? jan nie ogl?da?am)
Natomist jak przez mg?? poamietam "Sag? rodu Paliserów" - http://www.filmweb.pl/Film?id=128384

o prosz? i nawet nie wiedzia?am, ?e tam zagra? Jeremy Irons wink

[img]http://img113.imageshack.us/img113/9518/windelwinnie21df3bg.gif[/img]

#139 2006-04-24 12:32:53

otherwaymistercollins
Użytkownik

Nie wiem czy kto? widzia?, ale stosunkowo niedawno chyba na jedynce lecia? serial "Czasy w których przysz?o nam ?y?" na podstawie powie?ci A.Trollope'a. Bardzo mi si? ten serial spodoba?, chociaz nie dziwie sie bo scenariusz napisa? Andrew Davies big_smile

#140 2006-04-24 15:50:59

Trzykrotka
Użytkownik

Taaa, Matthew Mac Fadyen tam gra?.

#141 2006-04-24 16:08:38

Kaziuta
Użytkownik

Pamietam tez ze mialam zawsze na kasetach nagrany taki polski serial "Z biegiem lat, z biegiem dni" i ze zawsze mnie od tego odrzucalo. Ale jak sie przemoglam to bardzo mi sie spodobalo - kazdy odcinek na podstawie paru sztuk (nawet Moralnosc pani Dulskiej sie pojawila!)

To jeden z moich ulubionych seriali. Jerzy Stuhr jako pan Fikalski by? super! big_smile Pierwszy odcinek nakr?cono na motywach "Domu otwartego" Micha?a Ba?uckiego- ale zako?czenie nie jest ju? tak sielankowe jak w pierwowzorze. Drugi odcinek to z kolei na podstawie powie?ci Zapolskiej "Sezonowa mi?o??" i akcja toczy si? tam m. in. w Zakopanem. Pó?niej filmowcy zaj?li si? bardziej ?yciem córek pani Chomi?skiej- siostry Anieli. A ju? po "Moralno?ci" ostatni odcinek nakr?cono na podstawie utworu "?mier? Felicjana Dulskiego", nie pami?tam czyjego autorstwa.

Fantastyczny serial. ?metanka aktorska na planie. Ch?on??am tamtem ?wiat, tamte czasy s? tymi w których chcia?abym ?y?. Ka?dy odcinek na podstawie innej sztuki, innego dramatu. Cudo!

#142 2006-04-24 17:14:01

otherwaymistercollins
Użytkownik

Taaa, Matthew Mac Fadyen tam gra?.

No w?asnie gra? tam!! Zupe?nie wylecia?o mi to z g?owy. Sir Felix Carbury - niez?y z niego by? gagatek big_smile

#143 2006-04-24 18:11:51

bezpaznokcianka
Użytkownik

mogliby powtórki jakie? zrobi?...a w wakacje pewnie beda znowu "czterej pancerni" etc :twisted: a tyle tego lezy na pó?kach zapomnianego a szlachetnego

Co masz do Czterech pancernych? big_smile w sumie to nie powinni mi byli tego pokazywac, bo ten serial tez spaczyl mi dziecieca psychike (zapragnelam owczarka niemieciego!) big_smile Ale racja... mogliby puscic cos fajnego, nieczesto pokazywanego w TV.

#144 2006-04-25 22:35:53

ewelinka
Użytkownik

mogliby powtórki jakie? zrobi?...a w wakacje pewnie beda znowu "czterej pancerni" etc :twisted: a tyle tego lezy na pó?kach zapomnianego a szlachetnego

Ca?kowicie sie z tob? zgadzam puszczaj? wiecznie to samo a nie wierz?,?e nie mogliby sie postara?.

#145 2006-05-08 13:24:23

Gitka
Użytkownik

Wreszcie znalaz?am ten serial All the Rivers Run (1983) na FilmWebie, pamietacie go?
http://www.filmweb.pl/All,the,Rivers,Ru … ,id=112633

Ja bardzo s?abo go pami?tam, ale jakie? wspomniania zosta?y.

http://img68.imageshack.us/img68/1997/riversrun17me.jpg

#146 2006-05-08 20:54:39

Admete
Użytkownik

Pami?tam ten serial! Mia? dwie serie, w drugiej gra? Parker Stevenson. To by? naprawd? dobry film. Bardzo si? przejmowa??m losami bohaterów.

“What makes us human is that we care--and because we care, we never stop trying,"

Commander Jeffrey Sinclair / Babylon 5

#147 2006-05-08 21:01:31

aragonte
Użytkownik

Aragonte Villette rzeczywi?cie trudno si? czyta po angielsku,ale mo?esz spróbowa?. Ja dotar?am do po?owy i wtedy uda?o mi si? po?yczy? polskie t?umaczenie. Ok?adka by?a koszmarna, ksi??ka si? rozlatywa?a,ale czyta? si? da?o. Mo?e jakie? wydawnictwo by to wznowi?o? Chyba w ko?cu napisz? ten list do Zielonej Sowy.

Napisz, napisz, mo?emy zebra? podpisy big_smile

#148 2006-05-09 00:02:57

Gitka
Użytkownik

Pami?tam ten serial! Mia? dwie serie, w drugiej gra? Parker Stevenson. To by? naprawd? dobry film. Bardzo si? przejmowa??m losami bohaterów.

A pami?tasz ten statek na którym p?ywali?
G?owna bohaterka by?a bardzo ?adna, mia?a takie ?adne w?osy.
http://img405.imageshack.us/img405/9767/serial1os.jpg

#149 2006-05-09 00:04:43

Gitka
Użytkownik

Znalaz?am jeszcze takie plakaty.
http://img253.imageshack.us/img253/9045/serial18df.jpg
http://img253.imageshack.us/img253/236/serial35he.jpg

#150 2006-05-09 00:41:43

Trzykrotka
Użytkownik

O rany, ca?e pok?ady pami?ci nagle mi ruszaj?, jak przy Katarzynie big_smile Pami?tam bohaterk?, bardzo oryginalna uroda.

Stopka forum