Ogrˇd Jane Austen

Strona poÂwiecona Jane Austen

Nie jeste zalogowany.

Og│oszenie

#1 2006-03-09 16:56:29

Gitka
U┐ytkownik

Serial kostiumowy zapami─Ötany i oczekiwany

Pami─Ötacie jaki┼Ť serial kostiumowy, kt├│rego bardzo by┼Ťcie chcieli zobaczy─ç znowu? Albo taki na kt├│ry dopiero czekacie a┼╝ TV go wy┼Ťwietli?
Ja z sentymentem wspominam "Sag─Ö rodu Palliser├│w" Pami─Ötam, ┼╝e po nim umawiali┼Ťmy si─Ö z kole┼╝ank─ů w domu i robi┼éy┼Ťmy sobie w serwisie kawowym herbat─Ö i zachowywa┼éy jak damy (by┼éy┼Ťmy dzie─çmi)
http://www.filmweb.pl/Film?id=128384
By┼éa jeszcze Saga rodu Forsyte'├│w. John Galsworthy to wspania┼éy pisarz, czyta┼éam wszystkie cz─Ö┼Ťci i by┼éam pod wielkim wra┼╝eniem.

http://www.filmweb.pl/Saga,rodu,Forsyte … ,id=126209
Jak┼╝e by┼éam zdziwiona, ┼╝e w Anglii powsta┼é nowy serial na podstawie jego powie┼Ťci. Ale by si─Ö chcia┼éo go zobaczy─ç...
http://www.filmweb.pl/Saga,rodu,Forsyte … ,id=152631

#2 2006-03-09 17:20:36

Kaziuta
U┐ytkownik

Re: Serial kostiumowy zapami─Ötany i oczekiwany

Obie sagi pamiętam doskonale, szczególnie "Sagę rodu Palliserów". Losami biednej Glenkory Palliser przejmowała się wtedy cała Polska.
Serialem kt├│ry bym ch─Ötnie jeszcze raz zobaczy┼éa jest serial "J├│zefina i Napoleon" z 1987 r. z Armandem Assante jako Napoleonem i Jacqueline Bisset jako J├│zefin─ů. Film zrobi┼é na mnie ogromne wra┼╝enie, a Armand w szczeg├│lno┼Ťci. By┼é jednym z pi─Ökniejszych Napoleon├│w jakich widzia┼éam.

#3 2006-03-09 18:41:31

GosiaJ
U┐ytkownik

A pami─Ötacie taki serial francuski "Katarzyna"? Juz nawet nie wiem, o co w nim chodzi┼éo, trudno mi oceni─ç, czy by┼é dobry, ale wiem, ┼╝e jeszcze w podstaw├│wce ogl─ůda┼éam go nami─Ötnie i p├│┼élegalnie ;-) Ciekawe, jaki by┼éby w odbiorze dzi┼Ť?

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#4 2006-03-09 18:50:12

Kaziuta
U┐ytkownik

Czy chodziło o caryce Katarzynę?
Je┼Ťli tak to serial faktycznie bardzo dobry.
A tak troszeczk─Ö poza tematem to caryca Katarzyna urodzi┼éa si─Ö w moim mie┼Ťcie Szczecinie.

#5 2006-03-09 18:53:15

GosiaJ
U┐ytkownik

Czy chodziło o caryce Katarzynę?
Je┼Ťli tak to serial faktycznie bardzo dobry.
A tak troszeczk─Ö poza tematem to caryca Katarzyna urodzi┼éa si─Ö w moim mie┼Ťcie Szczecinie.

Nie, to by┼é taki serial rozgrywaj─ůcy si─Ö w p├│┼║nym ┼Ťredniowieczu, jak si─Ö nie myl─Ö - byli tam rycerze, polityka, nami─Ötna historia mi┼éosna. Reszty nie pami─Ötam.

Thorntonmania... nieustaj─ůce apogeum uzale┼╝nienia.

#6 2006-03-09 18:58:51

Kaziuta
U┐ytkownik

Przykro mi to tego niestety nie pami─Ötam, ale przypomnia┼é mi si─Ö jeszcze "Karol Wielki". Lecial z polskim dubingiem (jak zwykle ┼Ťwietnym) i r├│wnie┼╝ by┼é moj─ů fascynacja, chocia┼╝ niewiele ju┼╝ z niego pami─Ötam. Wart powt├│rzenia.

#7 2006-03-09 19:12:27

Monika24
U┐ytkownik

A dla mnie takim niezapomnianym filmem s─ů "Meandry mi┼éo┼Ťci" (A hazard of hearts) na podstawie powie┼Ťci B. Cartland. Taki troch─Ö w stylu harlequina roll , ale ogl─ůda┼éam go jakie┼Ť 20 lat temu i bardzo zapad┼é mi w pami─Öci. Pewnie te┼╝ macie takie filmy, ┼╝e mimo up┼éywu lat one siedz─ů g┼é─Öboko we wspomnieniach. Zawsze troch─Ö ba┼éam si─Ö ogl─ůda─ç takie filmy po latach, ba┼éam si─Ö, ┼╝e wspomnienia oka┼╝─ů si─Ö pi─Ökniejsze, ┼╝e b─Öd─Ö krytycznie patrzy┼éa na co┼Ť, co dawno temu wydawa┼éo mi si─Ö takie pi─Ökne.

A to jest w┼éa┼Ťnie A hazard of hearts (w roli g┼é├│wnej Helena Bonham Carter)
http://www.trashcity.org/BLITZ/BLIT0345.JPG

'Ilekroć oparłem się pokusie, było to piękne. Ilekroć pokusie uległem, było to stokroć piękniejsze' Heine

#8 2006-03-09 19:37:00

Gosia
U┐ytkownik

Obie sagi oczywiscie pamietam, z tym ze duzo lepiej Sage rodu Paliserow.
Typowo angielska uroda pan, swietny polski dubbing.
Z takich kostiumowcow to procz Jozefiny i Napoleona pamietam tez serial Rodzina Straussow.

Czy ktos pamieta z jakiego serialu pochodzi scena, w ktorej spada zyrandol na widownie w teatrze i w lozy ginie jakas zona ze swoim przystojnym kochankiem - takim ciemnowlosym z wasami. Pamietam ze ta scena zrobila wtedy na mnie spore wrazenie.

Z Południa na Północ:
http://forum.northandsouth.info/index.php

#9 2006-03-09 19:45:55

Diana
U┐ytkownik

Gosiu J, pamiętasz jeszcze tę "Katarzynę"? O matko, ale był wtedy szał na ten serial! Ona zdaje się trafiła nawet do haremu? Pamiętam, że wtedy moja kuzynka strasznie chwaliła się, że ma na drugie imię Katarzyna (broń Boże- nie Kasia! lol ).
Zaostrzy┼éam sobie apetyt na "Robina" przez czytanie tu zamieszczonych wypowiedzi. Mo┼╝e kiedy┼Ť to marzenie si─Ö zi┼Ťci? wink

Czym jest ┼╝ycie- snem jedynie...
GG: 9031506

#10 2006-03-09 19:50:00

Gosia
U┐ytkownik

Z haremem to mi sie raczej kojarzy nie Katarzyna a And┼╝elika (i sultan).

Z Południa na Północ:

#11 2006-03-09 20:01:40

Diana
U┐ytkownik

Obie tam bywały, zdaje się. W każdym razie nie pomyliło mi się.

Jak pu┼Ťcili "Niewolnic─Ö Izaur─Ö" to dopiero by┼éo wydarzenie! Zwr├│ci┼éam uwag─Ö, jakie babki w tym serialu by┼éy p┼éaskie, nic im si─Ö tam nie zaokr─ůgla┼éo! Albo prawie nic.

#12 2006-03-09 20:48:07

izek
U┐ytkownik

A pami─Ötacie taki serial francuski "Katarzyna"? Juz nawet nie wiem, o co w nim chodzi┼éo, trudno mi oceni─ç, czy by┼é dobry, ale wiem, ┼╝e jeszcze w podstaw├│wce ogl─ůda┼éam go nami─Ötnie i p├│┼élegalnie ;-) Ciekawe, jaki by┼éby w odbiorze dzi┼Ť?

pami─Ötam big_smile ta Katarzyna by┼éa kim┼Ť w rodzaju ┼Ťredniowiecznej Heleny Troja┼äskiej, ka┼╝dy si─Ö w niej zakochiwa┼é a ona bidna mia┼éa przez to mn├│stwo k┼éopot├│w. Wi─Ökszych szczeg├│┼é├│w te┼╝ nie pami─Ötam, ale mi┼éo by┼éoby obejrze─ç. Lubi─Ö historie mi┼éosne :oops:

gg 5425654

#13 2006-03-09 20:56:20

Maryann
U┐ytkownik

Pami─Ötam ten serial. Ko┼äcowa faza wojny stuletniej. Ona by┼éa tak─ů nisko urodzon─ů pi─Ökno┼Ťci─ů, w kt├│rej ka┼╝dy po kolei si─Ö zakochiwa┼é, a ona przez wi─Ökszo┼Ť─ç serialu wzdycha┼éa do takiego jednego gbura, przez kt├│rego omal nie zosta┼éa skr├│cona o g┼éow─Ö. Kiedy w koncu si─Ö pobrali i mo┼╝na by┼éo mie─ç nadziej─Ö, ┼╝e wszystko si─Ö sko┼äczy, pan ma┼é┼╝onek zapad┼é na tr─ůd (przynajmniej tak mu si─Ö wydawa┼éo) i uciek┼é do Hiszpanii. Porwali go Arabowie, a Katarzynka oczywi┼Ťcie po┼Ťpiesy┼éa mu na pomoc. Wtedy trafi┼éa do haremu. Itd...
Ogl─ůda┼éam ten film nami─Ötnie i dziwi┼éo mnie tylko jedno: mimo wyj─ůtkowo wyczerpuj─ůcego trybu ┼╝ycia, up┼éywu bodaj┼╝e 20 lat i urodzenia kilkorga dzieci g┼é├│wna bohaterka wci─ů┼╝ ja┼Ťnia┼éa m┼éodzie┼äcz─ů urod─ů. Szkoda, ┼╝e to mo┼╝liwe tylko w filmie.

#14 2006-03-09 20:59:03

Alison
U┐ytkownik

Pami─Ötam Palliser├│w i Forsyth├│w. ┼Üwietne dubbingi. Pod tym wzgl─Ödem to kiedy┼Ť mieli┼Ťmy si─Ö czym pochwali─ç. Doskona┼éa te┼╝ by┼éa ┼Ül─ůska jako kr├│lowa Elzbieta z Glend─ů Jackson. Pamietam doskona┼éego Kamasa w takim serialu o Odyseuszu, nie pami─Ötam kto go gra┼é, ale dubbing tez by┼é genialny. I by┼é jeszcze taki telewizyjny serial "Sze┼Ť─ç ┼╝on Henryka VIII", pami─Ötam ,┼╝e te┼╝ bardzo mi si─Ö podoba┼é. Tej "Katarzyny" o kt├│rej piszecie, to jako┼Ť kompletnie nie kojarze...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#15 2006-03-09 20:59:12

AineNiRigani
U┐ytkownik

A pami─Ötacie taki serial francuski "Katarzyna"? Juz nawet nie wiem, o co w nim chodzi┼éo, trudno mi oceni─ç, czy by┼é dobry, ale wiem, ┼╝e jeszcze w podstaw├│wce ogl─ůda┼éam go nami─Ötnie i p├│┼élegalnie ;-)

Nooo, ja te┼╝. Tam by┼éa szlona mi┼éo┼Ť─ç szlachcianki Katarzyny fo jakiego┼Ť blondasa. pami─Öam, ┼╝e mi┼éo┼Ť─ç z przeszkodami, nie wiem ,czy spe┼éniona ma┼é┼╝e┼ästwem czy nie, ale na pewno on jako┼Ť znikn─ů┼é na d┼éu┼╝szy czas (w niewoli by┼é czy jako┼Ť tak) a ona dosta┼éa si─Ö do tego haremu. Tam si─Ö chyba spotkali, ale on mia┼é chyba amnezj─Ö. Najpierw doprowadzi┼éa, ┼╝e od nowa sie w niej zakocha┼é i uciekli, ale potem odzyska┼é pami─Ö─ç i nie umia┼é jej wybaczy─ç, ┼╝e go zdradzi┼éa. Przez ca┼éy czas by┼é zazdrosny o tego su┼étana, czy kogo┼Ťtam. Traktowa┼é j─ů jak dziwke, pozwoli┼é nawet zgwa┼éci─ç przez ┼╝o┼énierzy, a ona pokornie to wszystko znosi┼éa. A┼╝ do momentu kiedy ca┼éy zamek dopad┼éa d┼╝uma. On te┼╝ zachorowa┼é i ona ofiarnie si─Ö nim opiekowa┼éa. Dopiero w czasie choroby zrozumia┼é jaki z niego palant, szczeg├│lnie ┼╝e po jego wyzdrowieniu zachorowa┼éa ona. Ale wszystko sko┼äczy┼éo si─Ö szcze┼Ťliwie.

A seriali kostiumowych - racja Karol Wielki, ale chyba bardziej podobał mi się Ja Klaudiusz i Przygody braciszka Cadfaella z moim ukochanym Derekiem Jacobi.
Opr├│cz tego oczywi┼Ťcie Robin z Sherwood, Sharp, Jane Eyre, Micha┼é Strogow - kurier carski.
The Storyteller - to taki serial by┼é z lalkami Jima Hensona. Zaczyna┼é si─Ö zawsze jak jaki┼Ť facet (w typie mi┼éego gnoma) siedzi przed kominkiejm razem z psem i opowiada bajk─Ö. I sz┼éa ca┼éa klasyka bajek big_smile
Podoba┼é mi si─Ö jeszcze Gniewko syn Rybaka, jestem pod wielkim wra┼╝eniem Rzymu ( z naszym Ciaranem big_smile) i jeszcze kilkana┼Ťcie innych.
Bardzo fajne seriale kostiumowe produkuj─ů W┼éosi i Francuzi, jeno nasza cudowna TV puszcza co najwy┼╝ej na kanale regionalnym.

Nawet kojot na kamieniu mo┼╝e dosta─ç wilka...
http://swiataine.blogspot.com/

#16 2006-03-09 21:01:34

izek
U┐ytkownik

Z "Sagi rodu Forsyth├│w" pami─Ötam tylko tyle ┼╝e jeden bohater mia┼é bardzo wy┼éupiaste oczy i m├│wi┼é g┼éosem Kermita ┼╝aby (dubbing oczywi┼Ťcie wink ).

Pami─Ötam te┼╝ ┼╝e nami─Ötnie ogl─ůda┼éam z mam─ů serial gdzie by┼é pastor Slope m├│wi─ůcy g┼éosem Emiliana Kami┼äskiego. Ten pastor to by┼éa dosy─ç o┼Ťlizg┼éa posta─ç...
Tak naprawd─Ö to mog┼éa by─ç nawet jaka┼Ť Saga bo ten film mia┼é sporo odcink├│w.

gg 5425654

#17 2006-03-09 21:10:38

Gosia
U┐ytkownik

Czy ktos pamieta z jakiego serialu pochodzi scena, w ktorej spada zyrandol na widownie w teatrze i w lozy ginie jakas zona ze swoim przystojnym kochankiem - takim ciemnowlosym z wasami. Pamietam ze ta scena zrobila wtedy na mnie spore wrazenie.

Zdaje sie ze juz wiem, to nie byl chyba jednak zyrandol, tylko zamach bombowy w teaatrze, a scena prawdopodobnie pochodzi z filmu: "Saga rodu Rius" (nie wiem czy tak to sie pisalo), ktory byl lata temu ...

Z Południa na Północ:

#18 2006-03-09 21:13:28

Alison
U┐ytkownik

Czy tam gra┼éa w pierwszych odcinkach taka aktorka francuska (ju┼╝ nie pamietam nazwiska) mia┼éa takie czarne w┼éosy z przedzia┼ékiem na ┼Ťrodku i lekko sko┼Ťnawe oczy? A w p├│┼║niejszych odcinkach (tak w okolicach I wojny ┼Ťwiatowej) zaistnia┼éa Fanny Ardant, chyba by┼éa jej filmow─ů c├│rk─ů?
Je┼Ťli tak, to bardzo mi si─Ö ten serial podoba┼é...

Dusza moja na zawsze zostanie dziewczyn─ů, swoja, w┼éasna, niczyja, nie znana nikomu...

#19 2006-03-09 21:19:52

Gosia
U┐ytkownik

Nie pomne juz Alison sad
to bylo tak dawno, wtedy wszystkie te sagi sie ogladalo.
ale to byl raczej film hiszpanski, wiec to chyba nie Fanny Ardant.

Z Południa na Północ:

#20 2006-03-09 21:47:20

kabi
U┐ytkownik

Był kiedys taki włoski serial .On nazywał się Ottorino.
Kocha┼é ja, nie on jeden bo na ko┼äcu ona skacze z wie┼╝y w przepa┼Ť─ç bo ┼║le mysla┼éa,┼╝e ja chce zniewolic jakis stary.Co to by┼é za seial nie pamietam ale rycza┼éam jak g┼éupia, na ko┼äcu!

#21 2006-03-09 22:05:39

Nastazja
U┐ytkownik

Jako dziecko ogl─ůda┼éam telewizj─Ö bardzo sporadycznie. Rodzice inaczej organizowali mi czas.
D┼║wi─Ök telewizora w┼é─ůczonego d┼éu┼╝ej ni┼╝ 2 godziny, denerwuje mnie do dzisiaj.
By┼éy wyj─ůtki.Pami─Ötam jak w lecie 1996 roku nadano "DiU" z Jennifer i Colinem. Pewna 10-letnia dziewczynka wink niecierpliwie odlicza┼éa minuty,sekundy. Ka┼╝d─ů scen─Ö prze┼╝ywa┼éam z wypiekami na twarzy.

Z niecierpliwo┼Ťci─ů czeka┼éam na odcinki "Micha┼éa Strogowa" i "Idioty" z 2003 ze znakomitymi rolami Eugenija Mironowa (Myszkin) i Wladimira Maszkowa (Rogo┼╝yn). :oops:

Wi─Öcej grzech├│w nie pami─Ötam.
wink

John: "Was Miss Hale the woman that told you to come to me"?
Nick Higgins:"You'd be a bit more civil?"

#22 2006-03-09 22:42:33

AineNiRigani
U┐ytkownik

Rycerze i rabusie, Crimen big_smile

#23 2006-03-09 23:25:26

Kaziuta
U┐ytkownik

Zapomnia┼éam doda─ç jeszcze polsk─ů "Rodzin─Ö Po┼éanieckich".
Uwielbiam! Mog─Ö ogl─ůdac na okr─ůglo.

#24 2006-03-09 23:30:46

Diana
U┐ytkownik

Najpierw "Katarzyna", potem Aine przypomnia┼éa "Bajarza"- jejku, normalnie jakbym si─Ö cofa┼éa do mojego dzieci┼ästwa. Naprawd─Ö my┼Ťla┼éam, ┼╝e niekt├│rych z tych film├│w nikt ju┼╝ nie pami─Öta, a one dla mnie du┼╝o znacz─ů z powod├│w sentymentalnych. smile

#25 2006-03-09 23:32:03

AineNiRigani
U┐ytkownik

Bajarza mam na divixie (kilka odcink├│w big_smile)

Stopka forum